Dodaj do ulubionych

cena wywozu szamba

21.07.11, 15:30
Witam, planujemy z rodzina przeprowadzic sie do Marek w niedlugim czasie - dom z szambem - proszę o wszelkie informacje nt kosztów wywozu (9m) i jesli by ktoś miał kogoś do polecenia to bardzo proszę o namiary;
jak sprawdzić szczelność szamba??
z gory bardzo dziękuję
Dorota
Obserwuj wątek
  • niko33333 Re: cena wywozu szamba 21.07.11, 15:50
   Z perspektywy czasu chyba już bym się nie przeprowadził do Marek. Tutejsza władza ma tak totalnie mieszkańców w d…., że aż strach. Być może w innych gminach jest podobnie ale mnie interesuje to co się dzieje dookoła mojego domu. Co do szamba to koszt wyniesie ok 170 zł – przynajmniej ja tak płacę za 10 m3. Nie wiem gdzie mieszkasz ale życzę wiele cierpliwości.
   • spajderki Re: cena wywozu szamba 21.07.11, 16:42
    ulica Grunwaldzka, okolica Okolnej... możesz jakieś konkrety- zwłaszcza jeśli chodzi o tę cierpliwość :) kanaliza przewidziana na 2015 (info z Urzedu Gminy) wiec poki co przyjdzie zyc z szambem....
    • tomt3 Re: cena wywozu szamba 21.07.11, 18:20
     Do kosztów przeprowadzki to dolicz jeszcze kilka-kilkanaście tysięcy za podłączenie kanalizacji +opłaty za użytkowanie, bo za tyle zafundowały tę luksusy mieszkańcom władze.
     • spajderki Re: cena wywozu szamba 21.07.11, 20:00
      Niestety nie lapie sie teraz na kanalize... po wyliczeniu wyszlo nam ze za szambo bedziemy placic 3x wiecej niz teraz za scieki... srednio 9 m3 (bo takie bedziemy miec) wywoz co 3 miechy... stad moja dociekliwosc w temacie szamba :)
      ale wracajac do tematu- prosze o wszelkie opinie dotyczace uzytkowania, wywozu szamba... no i jaki jest patent na sprawdzenie szczelnosci?? ktos wie??
      • kasia_de Re: cena wywozu szamba 21.07.11, 21:57
       wywóz szamba 9m co 3 miesiące? ile osób? jedna? pół? ;-)

       ja mam szambo 6 m, 3 osoby, wystarcza na około 3-4 tygodnie
       • kasia_de Re: cena wywozu szamba 21.07.11, 21:58
        nie wiem jak z patentem na szczelność ale dostawca szamba powinien przedłożyć oświadczenie o szczelności/atest
       • ro_a Re: cena wywozu szamba 22.07.11, 13:53
        6m3, 3 osoby i wywóz co 3-4tyg to niezły wynik.

        U mnie w tym czasie idzie 10m3. Zrobię dziś dochodzenie kto tyle leje :)

        A
      • mieszkankamarek Re: cena wywozu szamba 23.07.11, 16:59
       spajderki napisała: (...)... srednio 9 m3 (bo takie bedziemy miec) wywoz co 3 miechy... stad moja dociekliwosc w temacie szamba :)(...)

       no, no to chyba jesteś SINGLEM, bo u nas 10m3 wywozimy raz w miesiącu przy rodzinie 2+2, koszt to 170 zł jak nie bierzemy faktury, z fakturą trzeba doliczyć VAT...

       pozdrawiam wszystkich czekających na kanalizację!
       • nomad997 Re: cena wywozu szamba 23.07.11, 20:43
        mieszkankamarek napisała:

        > (...) koszt to 170 zł jak nie bierzemy faktury, z fakturą trzeba doliczyć V
        > AT...

        To już wiadomo skąd biorą się szambiary pędzące beztrosko do naszych lasów wieczorową porą. Jak nie ma obrotu w ewidencji przychodów, to i do zlewni odstawiać szamba nie trzeba. Odliczając koszty ropy, reszta kwoty to czysty zysk.

        Ps. Możesz podać nazwę tej firmy która odbiera ścieki. Myślę że kilka instytucji zainteresuje się chętnie tym tematem.
        • mieszkankamarek Re: cena wywozu szamba 24.07.11, 16:26
         Mam telefony do kilku firm, z których usług korzystam, w zależności od tego kto może do mnie podjechać wtedy kiedy ja jestem w domu a nie wtedy kiedy właściciel firmy ma na to ochotę...Odbierają ode mnie ścieki zazwyczaj rano, mieszkam niedaleko lasu i nie widziałam żeby którykolwiek z nich jechał prosto do lasu... Ale oczywiście ręczyć nie mogę...
         A z tymi fakturami to masz rację, od następnego razu zaczynam brać przy każdym odbiorze.
     • ro_a Re: cena wywozu szamba 21.07.11, 21:04
      Co do kosztów to bądź precyzyjny i pisz o konkretach, gdyż albo powielasz bzdury które ludzie tu wypisują, albo masz długie przyłącze i stąd taki koszt.

      Wczoraj byłem załatwiać formalności związane przyłączeniem mojego domu do kanalizacji. W projekcie pierwotnym mnie nie umieszczono (domu nie było). Otrzymałem niezbędne formularze i podano mi następujące koszty: 200PLN za metr bieżący przyłącza oraz 600PLN za studzienkę. Kalkulowana stawka na dzień dzisiejszy za wodę plus ścieki to 11PLN/m3.

      Jutro zawożę dokumenty.

      A za wywóz szamba płacę 170PLN za 10m3.

      A
      • tomt3 Re: cena wywozu szamba 22.07.11, 09:42
       Jakie bzdury powielam? W innych podwarszawskich i nie tylko gminach kanalizacja wraz z projektem i budową przyłącza, razem ze studzienką na terenie posesji a i nie raz z podłączeniem do istniejącej rury kanalizacyjnej na posesji była za 100-200 zł o ile nie za darmo. Nawet jeżeli masz tylko 1m do podłączenia(nierealne) + studzienkę to z tego co napisałeś wychodzi 800zł. A będziesz miał co najmniej kilka metrów i być może dwie studzienki- to zależy od projektu. Jesteś także zapewne wśród szczęśliwców którzy nie będą musieli robić sobie mini przepompowni na działce. Zresztą jak już będziesz miał podłączoną kanalizacje to napisz i pochwal się ile to faktycznie wyniosło.
       • ro_a Re: cena wywozu szamba 22.07.11, 10:30
        Dzisiaj doprecyzowałem informacje na temat podłączenia:

        - przyłącze do granicy działki jest po stronie Wodociągów- mój koszt 0,
        - przyłącze za granicą działki (moja posesja) jest po mojej stronie,
        - długość przyłącza po moje stronie 5m plus studzienka (wstępny koszt 5x200+600=1600PLN),
        - koszt projektu 0.

        Gdzie te kilkanaście tysięcy, o których wspominasz?

        Nie róbmy czarnowidztwa i z wyjątku reguły. Zgodzę się że w niektórych przypadkach koszty będą wysokie np. przepompownia o której piszesz, ale wynika to warunków technicznych dla konkretnej lokalizacji i utrudnień jakie napotka projektant w terenie
        Dodam również że u moich sąsiadów sytuacja jest podobna. Mieszkamy na ulicy Lisiej.

        Co do kwot w innych gminach, to ciężko mi jest się odnieść, bo tego po prostu nie sprawdzałem. Podział inwestycji na do i od granicy działki mnie nie dziwi, gdyż tak realizowane są inne inwestycje jak: gaz czy prąd (liczniki w linii ogrodzenia). Skoro władze innych gmin zasponsorowały mieszkańcom całość prac to chwała im za to. U nas tak nie jest, ale to przedmiot już chyba odrębnej dyskusji z pytaniem: Dlaczego u nas się nie da?, ale dopiero po zweryfikowaniu doniesień, o których piszesz.

        A

        • tomt3 Re: cena wywozu szamba 22.07.11, 13:19
         Ja napisałem kilka-kilkanaście i są to kwoty podawane również przez UM. Ty masz 5 metrów a ktoś ma 15 i już jest kilka tysięcy? Ktoś ma 2m ale musi zainstalować pompę za 5tys. o którą musi dbać, konserwować, naprawiać i płacić za prąd. A w skrajnych przypadkach wszystkie niekorzystne warunki mogą się skupić. Ciekawe czy też byłbyś takim optymistą jakby u Ciebie takie warunki wystąpiły? Też byś pisał o czarnowidztwie? I ktoś by miał to samo za 1000zł a Ty za 10 000? I jeszcze pod groźba częstych kontroli byś był zmuszony do założenia kanalizacji.
         • ro_a Re: cena wywozu szamba 22.07.11, 14:11
          Kończymy....

          Ty masz swoje spojrzenie ja swoje. Czas pokaże kto miał rację.

          Dodam tylko, że prześledziłem plan przyłączy na mojej ulicy i okolicy. Znacząca większość to przyłącza krótkie - patrz linki:

          www.wodociagmarecki.pl/JRP/K5a/SIWZ/Tom%203/Tom%203.3_Dok%20projektowa/Tom%203.3.3_Projekty%20budowlane/Zlewnia%20pompowni%20P13/rys1.jpg
          www.wodociagmarecki.pl/JRP/K5a/SIWZ/Tom%203/Tom%203.3_Dok%20projektowa/Tom%203.3.3_Projekty%20budowlane/Zlewnia%20pompowni%20P13/rys2.jpg
          • tomt3 Re: cena wywozu szamba 22.07.11, 15:11
           Można kończyć.Twoja ulica i okolice to nie są całe Marki, i jak pisałem wcześniej nie jesteś zmuszony robić sobie prywatnej przepompowni, tak jak będzie musiała robić część mieszkańców tylko dlatego że decydenci nie potrafili uzyskać dofinansowania w takiej wysokości, żeby starczyło na całą infrastrukturę, a teraz jest łatanie dziur za pomocą półśrodków i wyciąganiem pieniędzy od mieszkańców.
  • ma.recki Re: cena wywozu szamba 21.07.11, 22:13
   Z tego co wiem to żeby sprawdzić szczelność szamba trzeba je zalać wodą do pełna i odczekać pewien czas. Jak stan wody będzie cały czas taki jak w momencie zalania to znaczy, że jest szczelne, a jak wody będzie mniej to nieszczelne. Wydaje mi się, że przy ewntualnej nieszczelności szamba trzeba jeszcze wziąć pod uwagę poziom wód gruntowych.
  • marzanna-is-me Re: cena wywozu szamba 22.07.11, 18:12
   ro_a ja tez mieszkam przy Lisiej-kiedy planuja nas przylaczac?
   • ro_a Re: cena wywozu szamba 22.07.11, 20:54
    Został wyłoniony wykonawca w drodze przetargu. Wygrała Skanska - dobra firma więc należy się spodziewać solidności, ale czas pokaże. Przedwczoraj podpisali z nimi umowę. W ciągu miesiąca mają przedstawić harmonogram prac w rozbiciu na ulice. Mają na wykonie zadania 5a, do którego należymy, 19 miesięcy. Równocześnie wyłoniony będzie wspólny wykonawca na części przyłącza na naszych działkach (inne zadanie). Nie jest obowiązkowe branie udziału w tym - możesz sama zrobić sobie część na swojej działce np. znajomy ma firmę o tym profilu i ci zrobi zgodnie z PB taniej. Sprawdź na mapkach, które podałem w tym wątku czy Twój dom ma wrysowane przyłącze do granicy działki (gruba czarna kreska). Jeśli nie to trzeba szybko iść do wodociągów i zawnioskować o naniesienie. Będzie wtedy za zero złoty.

    Cała instalacja zostanie uruchomiona po wybudowaniu przepompowni lecz nie później niż do 2013 roku bo inaczej stracą dofinansowanie z Unii.

    A
    • marzanna-is-me Re: cena wywozu szamba 22.07.11, 21:55
     dzieki ro_a
  • gekon-3 Re: cena wywozu szamba 25.07.11, 16:15
   witam, jeżeli chodzi o koszt wywozu szamba to jest to róznie liczone. są firmy które liczą sobie 17 zł zza m3 - Kanpol 505-36-36-38 zaleta bo liczy za metry sześcienne, jezeli szambo jest jeszcze nie pełne to zapłacisz tylko za to ile wybrał, minusy musisz zamawiać 3-4 dni wczesniej bo jst bardzo oblegany i niewyrabia z terminami i co jest ważne daje pokwitowanie wybrania szamba. druga firma to pan ze sporą liczbą pojazdów i pracowników więć dzwonisz i jest ale za przyjazd i wybranie szamba czy będzie to 1 m3 czy dajmyy na to 8 to i tak skasuje 150,00 zł.
   • spajderki Re: cena wywozu szamba 01.08.11, 14:17
    dziekuje wszystkim za rady i żywą dyskusje :)
    male sprostowanie - chodzilo mi oczywiscie o 3 tygodnie a nie miesiace...
    gekon-3 mozesz podac namiary na tego drugiego goscia??
    pozdrawiam wszystkich szambiarzy i szczesliwych posiadaczy kanalizy :)
    D.
   • gekon-3 Re: cena wywozu szamba 02.08.11, 08:25
    - spajderki - druga firma namiar - 608-217-716
    • spajderki Re: cena wywozu szamba 02.08.11, 14:17
     wielkie dzieki gekon-3 :)
  • Gość: ZamowMariana.pl Re: cena wywozu szamba IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.19, 09:53
   Wątek stary, ale jeśli ktoś potrzebuje wywieźć szambo w Warszawie, polecam się: zamowmariana.pl/. Prowadzę firmę od lat, a co do ceny na pewno się dogadamy tak, aby obie strony były zadowolone. Zapraszam - tel. 669 939 999
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka