Dodaj do ulubionych

Osiedle na Okólnej RSM Praga

07.03.13, 07:54
Chciałbym kupić niewielkie mieszkanko w Markach i znalazłem ofertę Spółdzielni RSM Praga budującą mieszkania na ul. Okólnej.
Może tak się zdarzyć, że przez jakiś czas mieszkanie będę musiał wynajmować.
Powierzchnie i rozkłady mieszkań bardzo mi odpowiadają.

Zastanawiam się jednak, czy:
- spółdzielnia RSM Praga jest godnym polecenia Spółdzielnią (developerem)?
- okolica jest optymalna?
- znajdą się chętni na ewentualny wynajem mieszkania.

www.rsmpraga.pl/inwestycje/planowane-inwestycje/193.html
Może macie jakąś większą wiedzę w tym temacie
Obserwuj wątek
    • latoszyk Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 07.03.13, 19:25
      Też się zastanawiam nad kupnem mieszkania, też brana jest pod uwagę ta inwestycja.
      Jednak nie podoba mi się to wciśnięcie tych dwóch bloków na tak małym placu. Przecież tam nie będzie miejsca na plac zabaw, chyba, że mini. Wiem jakiej wielkości był to plac przed zaczęciem budowy- dzieciaki mieli tam boisko do gry w piłkę. Jeden blok tak, ale te dwa i conajmniej 300-400 osób w nich to mnie zastanawia.
      Po drugie bezpośrednio przy samej ulicy, pod spodem sklepy...
      No i najważniejsze ceny- owszem proponują rabaty ale jednak na Marki teraz to zdecydowanie za dużo. Za 4900 - 5100 ładne mieszkanka kupi na Białołęce.
      Nie wiem - mam burze mózgów w domu. Jednak jak narazie to wiele innych opcji jest lepszych- bardziej atrakcyjnych. Wszystko kwestia ceny. Grunt jest na użytkowaniu wieczystym tzn. spółdzielnia nie jest właścicielem działki.
      Co do wynajmu to wiesz jak jest trzeba znaleźć amatora.
      • nomad997 Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 07.03.13, 19:32
        Duży i "wypasiony" plac zabaw masz na przeciwko budowanego bloku - oddany przez spółdzielnię może 3 lata temu. Tutejszy Urząd nie wybudował do dzisiaj podobnego placu zabaw, który byłby choć minimalnie porównywalny w kwestii wyposażenia.
      • and.nad Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 07.03.13, 19:34
        Miejsca na plac zabaw tam za wiele nie ma.
        Z tego co się zorientowałem (mogę się mylić), patio i komunikacja wewnętrzna ma się odbywać na poziomie +2. Mam tu na myśli powierzchnię nad garażami.

Jeżeli chodzi o ceny to przy dobrym układzie spółdzielnia proponuje zejście z ceny nawet do 3700 zł/m2

A na dole przewidziane jest powierzchnia usługowa tylko dla jednego najemcy.

Co innego w podobnej cenie można jeszcze znaleźć w Markach?
        • brait123 Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 07.03.13, 19:49
          Lokalizacja, otoczenie mało atrakcyjne. Ciasno, wyobrażam sobie hałas tych wszystkich aut, które co rano beda poruszac sie po tych poziomach. W dodatku przy samej ulicy.
          Co do placu zabaw- co mnie interesuje wypasiony plac zabaw gdzies przy innych blokach- kupuje mieszkanie na zamknietym osiedlu to chce miec miejsce dla dziecka.
          Jezeli uda ci się kupić za 3700 to ok, oczywiście garaż w takiej sytuacji powinien być za cenę miejsca parkingowego, którego brak- ktoś do ciebie przyjedzie to parkować będzie musiał.... no właśnie gdzie? bo obok bloki i pełno samochodów lokatorów tych bloków albo osiedla zamkniete. Jedyne co może przekonać do tego bloku to cena.
          • and.nad Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 07.03.13, 22:06
            Tym razem plac zabaw jest dla mnie mniej istotny. Ufff ;-)
            Tego mieszkania nie kupuję dla siebie.

Jeżeli chodzi o gwar dochodzący z Okólnej, to mam nadzieję, że obwodnica marecka w końcu powstanie i większość ruchu ucywilizuje się i przeniesie się tam gdzie jego miejsce, tj. na ul. Piłsudskiego.
    • nomad997 Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 07.03.13, 19:41
      Spółdzielnia już buduje kilkadziesiąt lat. Póki co wszystko stoi i się nie wali ;-)

Na osiedlu ciągle pojawiają się nowe ogłoszenia w stylu: "Wynajmę mieszkanie na tym osiedlu...". I nie są to ogłoszenia osób które mają mieszkania i chcą je wynająć, ale potencjalnych lokatorów szukających czegokolwiek wolnego. O czymś to świadczy.

A okolica... nawet jeden z najatrakcyjniejszych terenów w mieście. Takie typowe blokowisko, które żyje tylko popołudniami i w weekendy. W pozostałych porach dominują emeryci na spacerach z wnuczkami lub psami.
      Minusem jest infrastruktura usługowa - poza kilkoma sklepikami, które mają kosmiczne ceny praktycznie brak czegokolwiek. Zakupy warto zrobić w Warszawie, lub pojechać gdzieś do pobliskiego supermarketu. Ale podobno po sąsiedzku przy Bandurskiego mają budować supermarket, w tym bloku też na parterze szykują się duże powierzchnie użytkowe, więc i handel dla mieszkańców też się po latach ucywilizuje.
    • ann78a Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 22.10.13, 12:49
      Ja stanowczo odradzam kupno mieszkania w tej okolicy.

Obok bloków są domki jednorodzinne które potrafią nieźle zadymić całą okolicę.
      Wieczorem nie da się nawet na chwilę okien uchylić.

My myślimy juz o sprzedaży naszego mieszkania.

• sztompel Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 23.10.13, 00:08
          1. Co do estetyki - mi blok się podoba, jest bardzo nowocześnie wykończony (jak na tę cenę i ogólnie na fakt, że to jednak RSM, a nie żadna "Villa Venice Palace", a tarasy i ogródki na poziomie +2 rządzą :)
          2. Zadymienie - czy ktoś może potwierdzić istnienie tego problemu?
          • ann78a Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 23.10.13, 11:25
            > 2. Zadymienie - czy ktoś może potwierdzić istnienie tego problemu?

Najlepiej sprawdzić osobiście.

W chłodny dzień ok. godz. 21 -22 zapraszam na spacer po ul. Rejtana, Okólnej, Promiennej czy Mieszka I.

Doznania nielalże jak z wędzarni. W ciepłe dni (letnie) na szczęście problem ustępuje, co niezmienia faktu, że przez pół roku trzeba się nieźle pilnować z otwieraniem okien...
    • and.nad Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 23.10.13, 12:50
      Myślę, że niezaleznie od głoszonych tutaj niektórych opinii, mieszkanie na tym osiedlu to dobra inwestycja.
      Architektura nie najgorsza, solidna ekipa budująca i przede wszystkim atrakcyjna cena.
      Ja za swoje mieszakanko zapłaciłem tylko 3,8 tys zł/m2.
    • sztompel Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 02.04.14, 01:37
      Czy macie jakieś newsy ze spółdzielni, albo z "drugiej ręki" czy wszystko w porządku z inwestycją? Z tego co widać wszystkie prace są już ukończone, pozostały tylko formalności...
      Pozdrawiam przyszłych sąsiadów!
    • paga852 Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 09.08.14, 13:52
      Witam.
      W poniedziałek idę oglądać mieszkanie w wyżej wspomnianym osiedlu. I tutaj moje pytanie.
      Z kim można negocjować cenę, bo po dodzwonieniu się do biura sprzedaży pewna pani powiedziała ,ze negocjacja może się odbywać tylko w granicach 1% ceny co jest trochę śmieszne ,biorąc pod uwagę całą kwotę.
      • kk525 Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 18.08.14, 21:43
        Spółdzielnia jest zarządzana tragicznie, a panie które tam pracują powinny zgarnąć nagrodę oszustek roku. Najgorsza z nich jest p. Olga Nietubyć, która kłamie w każdej sprawie, wprowadza umyślnie klienta w błąd potem wykręca się twierdząc że nic podobnego nie mówiła. Postanowiliśmy, że każdą rozmowę z osobami z tej spółdzielni będziemy rejestrować bo z nimi nie da się inaczej dogadać. Co z tego że zmienili wystrój biura gdy komuna została.
            • and.nad Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 21.08.14, 10:59
              Jestem już po odbiorze.
              Mieszkanie i sam budynek są wykończone zarąbiście. Nie mam żadnych uwag. Opieka ze strony wykonawcy (był podczas odbioru) Super.
              Natomiast żal, że tak fajna inwestycja nabiera złej opinii, ale tylko przez brak profesjonalizmu pracowników spółdzielni.
              Uważam, że należałoby ich wysłać na solidne szkolenia. Dysponują super mieszkaniami, których w ogóle nie potrafią wypromować, ani później sprawnie przekazać nabywcom. Żal...
              W każdym razie warto było czekać :-)
              • habibu1 Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 22.08.14, 09:34
                czy ktos z Was wie ile mniej wiecej mieszkan zostalo sprzedanych w tej inwestycji? mozecie tez napisac ile udalo sie Wam wynegocjowac? ktos wczensiej pisalo cenie 3900 - czyudalosie komus dojsc do takiej ceny?pozdrawiam
                • kk525 Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 23.08.14, 12:28
                  Spółdzielnia nie negocjuje cen w ogóle na początku kusi możliwością negocjacji, a potem stwierdza że zarząd się nie zgadza. Oni wychodzą z założenia, że skoro są spółdzielnią to mogą poczekać bo i tak te mieszkania sprzedadzą. Nie ma co liczyć na żadne negocjacje. Nie znam dokładnej liczby mieszkań wystarczy zadzwonić. Wiele mieszkań stoi pustych. jakiś rok temu mieli przez chwilę promocje na mieszkania stąd cena u niektórych 3800zl/m2 (promocje ogłaszali w gazetce metro)
    • zz.r Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 29.09.14, 11:26
      Ale stawki do czynszu dowalili! Nowy blok a za konserwację policzyli ponad 100% tego co biorą w starych 40 letnich blokach. Ktoś tam na głowę upadł. deweloperzy kuszą mieszkaniami bezczynszowymi a ci chyba w innych czasach jeszcze zostali :o Pracują sobie na niezłą opinię, temat nadaje się dla jakiejś gazety:))
      • shardi88 Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 01.10.14, 10:25
        Witam. Wlasnie otrzymaliśmy pismo o wysokości czynszu i pozostałych oplat... Faktycznie stawki są kosmiczne a najbardziej szokuje mnie stawka za eksploatacje garażu... 3,45 zl netto za m2... ( to o 4 gr wiecej niz za lokal) haha Siostra ma mieszkanie na Białołęce ma większe miejsce postojowe a eksploatacja garażu to u niej 15 zl...u nas... 49 zl... Kosmos.... Co do mieszkania nie mam zastrzeżeń ale co do pracowników spółdzielni uuu dluga historia... Niczego nie pilnują nic nie wiedza i tylko stwarzają problemy... Oprocz jednej osoby.I tu nie zgodzę sie z opinia na temat Pani Olgi... Mnie i narzeczonemu bardzo pomogla uporządkować sprawy gdy inna Pani z tej spółdzielni dwukrotnie namieszala i narobila nam problemów :) w każdym razie zamierzam złożyć pismo w sprawie obniżenia kosztow eksploatacji...
        • zz.r Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 01.10.14, 15:54
          Stawka za zarządzanie nieruchomością wspólną to 3,41 za m2. Jest to koszt za administrowanie konserwacje, sprzątanie i przeglądy tech., w starych blokach tzw. eksploatacja. Kumpel ma mieszkanie w tej społdzielni i płaci za eksploatcje trochę ponad 2zł co przy powiedzmy 40m mieszkaniu daje ok 50zł. różnicy... Z garażem to racja, też zaszaleli... No i ta nieszczęsna wtopa z hydrauliką, ciekawe kto odebrał tak podłączone odpływy... pewnie jakiś fachura z 50letnim stażem i doświadczeniem bo kiedyś nikt nie zwróciłby na to uwagi tylko go jeszcze w mankiet cmoknął:)))))
              • zz.r Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 02.10.14, 10:23
                :))) nie ma odpływu do umywalki, do wanny/brodzika, do zlewu, do zmywarki... :))) a jedyny odpływ w łazience wyprowadzony jest na takiej wysokości że do wanny/brodzika trzeba będzie wchodzić po schodach, hehehe... śmiechu warte.
                • and.nad Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 02.10.14, 10:35
                  Z odpływami kanalizacyjnymi to w zasadzie prawda.
                  Jednak przy odrobinie pracy da się wszystko ładnie przerobić.
                  Ja już w zasadzie zakończyłem wykańczanie mieszkania.

P.S. I do wanny nie muszę wchodzić po schodach ;-)
                        • lelek2014 Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 11.10.14, 10:22
                          Witam Czynsz na osiedlu Kamińskiego 64m2 706,00pln spółdzielnia "rsm praga"zastanawia mnie jedno czy pierwsze 3 pozycje powinny być liczone z metra bo nie wydaje mi sie ze mając np mieszkanie 30m mniej się brudzi niż mając 100m mieszkanie biorąc pod uwagę że w 30m i 100m mieszkają np 2 osoby
                          Ceny pln
                          administrowanie 0,92 (liczone z metra lokalu)
                          utrzymanie czystości 0,74 (liczone z metra lokalu)
                          konserwacja 0,43 (liczone z metra lokalu)
                          przegląd techniczny 0,04 (liczone z metra lokalu)
                          fundusz remontowy 2,21 (liczone z metra lokalu)
                          centralne ogrzewanie 2,41 (liczone z metra lokalu) opłata miesięczna stała
                          podgrzanie wody 19,93m3
                          zimna woda i ścieki 11,47m3
                          gospodarka wodna 11,47 1m3 stała opłata mce
                          energia elektryczna 0,27 (liczone z metra lokalu)
                          podatek od nieruchomości 0,14 (liczone z metra lokalu)
                          użytkowanie wieczyste 0,60 (liczone z metra lokalu)
                          domofon 2,20 stała opłata mce
                          ochrona 40,00 stała opłata mce
    • oookatarzyna Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 27.04.15, 22:58
      Drodzy Mieszkańcy, ostatnio oglądałam mieszania w Waszym bloku, najbardziej spodobało mi się na ostatnim pietrze, jednak mam wątpliwości czy wentylatory które tak bardzo hałasują na korytarzu są równie uciążliwe w mieszkaniu po zamknięciu drzwi?
      Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
        • shardi88 Re: Osiedle na Okólnej RSM Praga 21.09.15, 21:08
          Ciekawe co to za inteligent od niedzieli wierci cos w godzinach 20-21 i trzaska młotkiem... Ja rozumiem ze ludzie pracują i nie maja czasu na remonty itd ale bez perwersji... Moje dziecko zasypia o 20:00 ale te hałasy bardzo je rozprasza przez co zasypia jak rzekoma inteligencja skończy swoje prace remontowo budowlane... Także jeśli czytasz to osobo o której piszę to zlituj się człowieku...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka