Dodaj do ulubionych

Warsztat 114

30.11.09, 08:20
Pod koniec lipca tego roku (dokładnie 24 lipca) kupiłam pewną rzecz.
Co takiego kupiłam i czy jestem zadowolona z zakupu?
Postarajecie opisać się jak najdokładniej tą rzecz: wielkość, kolor,
kształt, z czego jest wykonana itp.

Może być takie pytanko?
Obserwuj wątek
        • aischam Re: Warsztat 114 01.12.09, 12:19
          A dasz Dobemciu jakiś trop ? Nie wiem, do domu, do ogrodu czy cóś smile
          Bo powiem Ci, że rozozyłabym kartki, ale nie chciałabym zbytnio "popłynąc"
          smileAle jak nie dasz, to najwyżej popływam.
          • dobema mała podpowiedź 01.12.09, 13:31
            aischam napisała:

> A dasz Dobemciu jakiś trop ? Nie wiem, do domu, do ogrodu czy
            cóś smile
            > Bo powiem Ci, że rozozyłabym kartki, ale nie chciałabym
            zbytnio "popłynąc"
            > smileAle jak nie dasz, to najwyżej popływam.

hmmm... nie wiem czy to wtedy nie będzie za proste smile
            Może tak: jest to rzecz dla mnie, nie wspólna z moim nie-
            mężem, nie wspólna z dzieckiem, tylko i wyłącznie moja wink
            Ale już więcej nic ...cisza!
            Piszcie, jeszcze nie było takich warsztatów, że ktoś nie trafił w
            ogóle, zawsze jakiesz szczegóły odgadniecie ... a kto najwięcej ten
            przejmuje pałeczkę smile
      • olkacool Na pierwsz obstrzał :) 01.12.09, 13:39
        Co to było (ogólnie) Słońce
        Coś ważnego chyba (WA ) Może coś co błyszczy? Jakaś rzecz niepowtarzalna (Słońce
        jest jedno), wzbudzające same pozytywne odczucia. Tylko dla Ciebie, nie do
        podzielenia się z kimś. Może coś, co sprawia, że wygląda się w tym pięknie i
        wyjątkowo smile Albo coś co zabiera się za sobą na dwór, czyli wychodząc z domu.
        Albo Słońce jest potrzebne dla Tego (tu można popłynąć: strój kąpielowy, parasol
        od słońca, roślinka?)
        Mam dwa maluchy na karcie, może coś dla dziecka albo wzbudzające taką radość i
        beztroskę?
        Albo coś co łączy dwie osoby (dzieci trzymają się za ręce) np. telefon (kontakt
        z drugim człowiekiem), pierścionek (symbolicznie łączy dwoje ludzi), samochód
        (ułatwia kontakt z drugim człowiekiem)
        Do czego służy: 3 Buław (dociągnęłam Umiarkowanie i 10 Mieczy)
        Do działania we własnym imieniu, czyli coś dla Ciebie, ale pomaga też w zdobyciu
        czegoś nowego.
        Do robienia czegoś, Buławy to działanie. Do kontaktu z kimś (przelewanie z
        dzbana do dzbana) komunikacji z drugim człowiekiem (miecze)

Wielkość: 4 Denary

Mieści się w ręce, czyli nie za duże raczej smile
        (Na mojej karcie facet siedzi na skrzyni z Denarami a w dłoni trzyma klucz.)
        Kształt: Królowa Denarów
        Opływowy, moja Królowa ma mnóstwo jakichś rogów wystających, więc może to coś
        też ma jakieś coś wystające… poza tym poza Denarem w drogiej ręce ma jakieś
        berłopodobne coś, to sugeruje kształt nie całkiem okrągły a nieco wydłużony
        (tak, jak klucz w dłoni u faceta na karcie z Denarami).
        Kolor: 8 Mieczy
        jakiś metaliczny, może trochę błyszczy, pastelowy raczej (bo taka jest cała
        karta), zieleń dominuje na mojej karcie, ale jest tez czerwień…
        Z czego jest wykonane: Wieża (dociągnęłam Królowa Denarów i 2 Miecze)
        Z czego trwałego, ale da się to zepsuć. Jakiś metal lub metalopodobne, minerał?
        W jakiej sytuacji, jest on używany najczęściej: 3 kielichy
        W emocjach, dzielenie się z przyjaciółmi , zabawa, imprezy, umawianie się z kimś
        spotkania...generalnie ułatwia kontakty z ludźmi
        I trochę rzadziej: Sąd
        Wyjaśnianie czegoś, rozwiązywanie problemów, wyjaśnianie niejasności

Czy jesteś zadowolona z zakupu: 9 Monet
        Jakbym miała odpowiedzieć Tak lub Nie to odpowiedziałabym: Tak (chociaż nie
        jestem pewna, Dama na mojej karcie ma Tajemniczą minę, więc trudno odgadnąć) Na
        pewno Ona Coś ma i dobrze jej z tym, nie dość że to Ładne to ma jeszcze
        znaczenie użytkowe..

Stawiam na telefon.
        Chociaż przez myśl mi samochód przemknął….ale samochód nie mieści się w dłoni smile

Uff, trudne to było jednak, bo mnóstwo możliwości...

• aischam Re: Na pierwsz obstrzał :) 01.12.09, 14:31
            No więc wróciłam z przedszkola i nie wytrzymałam, musiałam zerknąć smile
            Widzę, że jednak nie potrzebnie się bałysmy, bo do tego bardzo podobnie karty
            obu nas zobrazowały przedmiocik.

U mnie jest tak:

1)Co Dobemcia kupiła w lipcu tego roku : rycerz buław
            2)do czego służy ten przedmiot: 10 mieczy
            3)jaka jest jego cecha charakterystyczna : 3 buław
            4)jaki jest kolor tego przedmiotu : 8 mieczy
            5)jaki ma kształt : as kielichów
            6)jakiej wielkosci jest przedmiot :gwiazda
            7)czy Dobema jest zadowolona z zakupu :arcykapłan, wieża, 3 denary

Pierwsze wrażenie po rozkładzie odniosłam takie, ze jest to coś co trzyma sie w
            ręku lub coś czym się przemieszcza bądź też jest pomocne w
            przemieszczaniu.Rycerz trzyma w ręku buławę, pędzi na koniu. Cóż w ręce można
            trzymać różne rzeczy, więc gdy pokazała mi się karta 10 mieczy miałam
            dylemat.Miecze wbite w ciało, podobne mogą byc do szkieletu parasola, więc
            poszłam dalej.Kiedy pokazała mi się cecha charakteryzująca przesmiot dalej nie
            byłam pewna, gdyż na karcie 3 buław, znowu mężczyzna trzyma ją w ręku..Do tego
            jest w plenerze, podobnie jak rycerz.Natomiast troche zmieniłam tok myslenia
            kiedy odkryłam kartę symbolizujacą kolor przedmiotu i z czego jest wykonany.Tu
            ewidentnie na karcie 8 mieczy az mieni mi sie od srebra, takie od razu
            skojarzenie właśnie z taka materią z jakiej wykonane są telefony komórkowe.Od
            razu wróciłam do tych 10 mieczy.Miecze to informacja, mysli, więc ...? As
            kielichów, który miał opisac kształt przedmiotu zdecydowanie wskazuje na
            opływowy (do tego ta woda wypływajaca z kielicha potęguje to odczucie).Na karcie
            Asa dłoń trzyma w ręku kielich, to równiez utwierdza mnie w tym, ze ten
            przedmiot miesci się w dloni.Dlatego też karta gwiazdy dodatkowo utwierdziła
            mnie w tym przekonaniu.Telefon się błyszczy, kobieta na karcie również trzyma w
            dłoni dzban.Podobnie więc jak poprzedniczka obstawiam na telefon komórkowy.Co do
            tego czy Dobemcia jest zadowolona, to myslę, że tak (pomimo tej wieży), wydaje
            mi się,że wczesniej dobrze poorientowała się jaki wybrac i generalnie wiedziała
            co kupuje (arcykapłan).Była od poczatku zadowolona.Ta wieza moze symbolizować,
            że coś musiała poustawiac, czy dostroic najpierw (tu też te 3 denary), ale
            generalnie telefonik się sprawdza i Dobemcia nie załuje raczej zakupu.

To tyle, błagam o litośc, jestem początkująca Dobemciu smile
            A do koleżanki wyzej, jestem w szoku, ze nam tak podobnie wyszło smile
    • canada53 Moja interpretacja 01.12.09, 23:16
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/kg/ig/bgrb/Qvk3qjSMebtUieEn3B.jpg

Karta na samej górze rozkładu (IV Cesarz) = zadowolenie Dobemy z zakupu
      Trzy karty w rzędzie poniżej:
      - karta po lewej (Król Buław) = w jaki sposób Dobema tej rzeczy używa
      - karta po środku (6 Mieczy) = do czego i kiedy Dobema tego używa
      - karta po prawej (8 Mieczy) = gdzie Dobema tego używa
      Cztery karty na dole opisują tę rzecz:
      - karta po lewej (10 Kielichów) = kolor
      - karta po prawej (9 Buław) = wielkość
      - karta u góry (Rycerz Denarów) = materiał, z którego jest wykonana
      - karta na dole (10 Mieczy) = kształt

No i wychodzi mi, że Dobema kupiła sobie w lipcu rower. Wprawdzie na kartach nie ma żadnych kółek, ale wiedząc, że ta rzecz może być trudna (albo wręcz niemożliwa) do bezpośredniego pokazania w kartach pytałam tylko o poszczególne atrybuty tej rzeczy, a nie o to czym ona jest dosłownie.
      Ale zaczynając od początku: kolor (10 Kielichów) żywy, radosny, zdecydowany, nasycony (żadne tam szaro-bure, czy złamane odcienie). Być może ta rzecz się mieni albo błyszczy, lub też jest wielokolorowa (tęcza) – taki jakiś „metalic”. Kolory są raczej ciepłe (czerwony, żółty, etc.).
      Wielkość (9 Buław) – raczej to jest spore, nie da się tego łatwo schować ani ukryć. Wielkość jest dostosowana do człowieka, ale nie jest to większe, niż ludzkie ciało.
      Kształt (10 Mieczy) – regularny, ale z wystającymi elementami (nie jest to jakaś zwarta, zamknięta bryła. Ta rzecz nie ma ukrytych elementów (mechanizmów) wewnątrz, wszystko jest doskonale widoczne. Nie jest to rzecz z własnym napędem. Posiada długie, metalowe elementy, które rzucają się w oczy (szprychy?).
      Materiał, z którego jest wykonana (Rycerz Denarów) = coś raczej ciężkiego, co posiada wartość. Metal, możliwe że z dodatkami np. ze skóry, plastiku itp.. Jest to twarde, solidne, sztywne. Nie jest to materiał zupełnie naturalny, został on przetworzony i obrobiony przez człowieka.
      Do czego i kiedy Dobema tego używa (6 Mieczy) – kiedy chce poprawić sobie samopoczucie, oderwać się od codziennych kłopotów, wyjść z domu i odpocząć, zmienić otoczenie. Używa ona tego do przemieszczania się.
      W jaki sposób tego używa (Król Buław) – trzyma w ręce, używa aktywnie, czynnie. Prowadzi, kieruje tym. Używa tego w widoczny sposób, pokazuje tę rzecz przy używaniu.
      Gdzie jej używa (8 Mieczy) – tam, gdzie nie ma tłoczących się innych ludzi wokoło, na zewnątrz, ale w dosyć „cywilizowanym” otoczeniu. Tam, gdzie trzeba zachować odpowiednie reguły postępowania, nie można robić wszystkiego, co się chce (czyli na ulicy albo na ścieżce rowerowej). Nie jest to zupełnie wolna, rozległa przestrzeń, są tam pewne przeszkody do ominięcia lub czyhające zagrożenia.
      Czy Dobema jest zadowolona z zakupu (IV Cesarz) – tak, nie żałuje, że to kupiła; wie, że to była mądra decyzja, chociaż chyba nie był to zakup tani. Możliwe, że długo się ona namyślała i zastanawiała przed tym zakupem. Jest to praktyczna rzecz, która Dobemie dobrze służy i jest warta swojej ceny.
      • olkacool Re: Moja interpretacja 02.12.09, 07:01
        Też mi pojazdy przemknęły przez myśl, na większości kart z pytaniem o przedmiot,
        ktoś jedzie na czymś lub siedzi na czymś wink
        No i metaliczny kolor, i używa się go będąc na dworze...
        A do niedzieli tak daleko...
        • kita32 interpretacja 02.12.09, 08:52
          Rozkład:
          https://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/bi/zc/8ybr/nCB1jIAblbv1gEs3UB.jpg
          Co Dobema kupiła –Kapłanka;
          Wielkość – Słońce; kolor – 8 Mieczy; kształt – 2 Pucharów; z czego –Sąd Ostateczny;
          Do czego służy – 10 Pucharów;
          Łatwo – 6 Monet; trudno – Cesarzowa;
          Odczucie – 8 Pucharów.

Ta rzecz jest typowo kobieca (Kapłanka). Może to być coś kupowane przez kobietę w ciąży, albo jeżeli podobne rzeczy mają mężczyźni w domu to ta będzie tylko dla kobiety - Dobemy, i będzie podkreślała jej kobiecość.
          Wielkość (Słońce) – z jednej strony mała, a z drugiej duża. Może być ogólnie duża, ale mała jak na taką rzecz. Lub odwrotnie, ogólnie mała, ale duża jak na tą rzecz. Może być również powiększana w razie potrzeby.
          Kolor (8 Mieczy) – różowy, fioletowy lub szary – ogólnie podkreślający kobiecość tej rzeczy.
          Kształt (2 Pucharów) – symetryczny. Może w jakiś sposób podwójny.
          Z czego (Sąd Ostateczny) – z czegoś, co łatwo się odnawia, czyści. Ma części metalowe, błyszczące (trąba), może mieć części materiałowe (flaga) lub płynne (woda na karcie).

Służy do (10 Pucharów) sprawiania radości. To coś dla domowego ogniska.

Dobema kupiła tą rzecz w promocji lub ktoś dofinansował ten zakup (6 Monet) lub po prostu jak ja zobaczyła, to natychmiast kupiła – nie zastanawiała się nad ceną, było warto.
          Trudności sprawia jej zapanowanie nad tą rzeczą (Cesarzowa). Albo jest trochę skomplikowane w obsłudze, albo ma bajery, które dodają uroku, ale trzeba nabrać wprawy, by je wykorzystać, albo trudno dla tej rzeczy znaleźć miejsce.

W jakiś sposób ta rzecz powoduje napięcie lub wiąże się z napięciem, emocjami. Nie wykluczone że ma służyć do podróży, wyjazdów, spacerów (8 Pucharów). Ogólnie karty są radosne, więc 8 Pucharów nie traktuję jako zapowiedzi zniecierpliwienia – chyba, że jest to zniecierpliwienie, że jeszcze nie może tej rzeczy używać, a już by chciała...

Najbardziej mi tu pasuje wózeczek dla dziecka, jeżeli Dobema jest w ciąży, albo mały „kobiecy” samochód, a Dobema robi właśnie prawo jazdy.

Jak ostatnio – biorę udział poza konkursem.
            • maly-elf moje karty 03.12.09, 06:43
              Wielkość przedmiotu- 7 buław
              kształt - Krolowa Mieczy
              kolor - 3 Miecze
              materiał -Paź Kielichow
              do czego służy - Gwiazda
              Co to jest - Cesarzowa
              Czy dobema jest zadowolona z zakupu- Paź Mieczy+Kochankowie

Ta rzecz jest średniej wielkości, możliwe że składa się z kilku elementow, jest
              podłużna, raczej wąska.Kolor chyba nie jest jednolity, przeważa czerwień i może
              srebro.Zrobiono ją z deliatnego materiału, szkło, moze tkanina.
              Służy do oświetlania, albo podkreślania swojej kobiecości albo łącząc te dwie
              rzeczy do olśnienia otoczenia. Tu przychodzi mi na myśl świeczka lub świecznik,
              ewentualnie lampka. no i bardziej prawdopodobna wersja lustro bądź jakiś
              przedmiot używany typowo przez kobiety.
              Cesarzowa podpowiada mi że chodzictu może o część damskiej garderoby, chyba
              skłoniłabym się do opcji, że to jest jakaś seksowna bielizna albo suknia.
              Dobema chyba dosłownie zakochała się (Kochankowie) w tej rzeczy, nie może się
              nią nacieszyć. Możliwe jest też,że dzieki temu zakupowi mąż bardziej się nią
              (Dobemą, oczywiście)zachwyca.
              Stawiam na jakiś kobiecy fatałaszek(bielizna, sukienka itp.), ewentualnie jaki
              karnet do salonu piękności czy coś w tym guście.

Jestem bardzo zaintrygowana odpowiedzią, tym bardziej że Dobema zapamiętała
              dokładną datę zakupu. Musiało więc być to coś ważnego dla niej.
    • rasid moja interpretacja 03.12.09, 11:31
      Witam wszystkich.

Talia RW, trzy karty do każdego pytania, za każdym razem z pełnej talii.

Ogólnie o zakupie: 6 monet, 7 mieczy, 2 mieczy

Dobema mogła kupić tę rzecz za pieniądze, które otrzymała niespodziewanie
      (nagroda, premia?), do zakupu ktoś mógł się też dołożyć. Zakup mógł być
      podyktowany również tym, że akurat była okazja, można się było wykazać
      przedsiębiorczością i sprytem. Jest to przedmiot kupiony dla osobistej
      przyjemności (może nawet próżności?). Dobema dokonując zakupu słuchała tylko
      siebie, brała pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby.

Do czego toto służy: Kapłanka, 9 mieczy, Rycerz mieczy

Otóż wychodzi mi, że przedmiot ten może służyć dwóm rzeczom: albo poratowaniu
      zdrowia, albo poratowaniu psychiki. Pomaga odzyskać energię, moc, odwagę, daje
      nadzieję. Dobema liczy, że ten przedmiot zmieni sytuację (nie w znaczeniu
      materialnym, ale uczuciowym, duchowym). Ma dodać jej pewności siebie. Stawiałbym
      na książkę, która jest poradnikiem psychologicznym, ale bardziej skłaniam się do
      wersji, że jest to coś, co można nazwać amuletem.

Wygląd przedmiotu
      Kształt: Koło Fortuny, 9 mieczy, 6 monet
      Fizyczność: As monet, 4 mieczy, Kapłanka
      Kolor: 7 monet, 5 monet, Król Buław

Przedmiot jest symetryczny, metalowy, błyszczący, raczej okrągły. Kolor
      wyrazisty (złoty, ognisty). To wszystko kojarzy i się raczej z biżuterią
      (okrągły wisiorek, owalny pierścień).

Na pytanie, czy Dobema jest zadowolona z zakupu, pojawił mi się strażnik talii.
      U mnie to akurat Mag, więc myślę, że jego pojawienie się też ma jakieś
      znaczenie. Może Dobema wierzy w możliwości tego przedmiotu i czeka na ich
      realizację, możliwe też, że przedmiot nie działa, więc Dobema ma poczucie, że
      została oszukana.

Pozdrawiam.
    • dana-25 Re: Warsztat 114 06.12.09, 15:41
      1. Do czego ta rzecz służy---8 pałek, Diabeł
      2. Jaki ma kształt---5 pucharów
      3. Jaki ma kolor----10 pałek
      4. Z jakiego materiału jest zrobiony--Sprawiedliwość
      5. Na jakiej zasadzie działa---Gwiazda
      6. Gdzie ta rzecz znalazła swoje miejsce po zakupie
    • dobema ROZWIĄZANIE 06.12.09, 18:24
      Rzecz, którą kupiłam 24 lipca to samochód.
      I muszę Wam powiedzieć, że jestem pod wrażeniem jak karty fajnie
      opisały moje autko.
      Nad jego kupnem zastanawiałam się około roku i w końcu się
      zdecydowałam w lato, jako że najbardziej dokuczał mi brak
      klimatyzacji w moim poprzednim samochodzie.
      Auto to po długich poszukiwaniach kupiłam ostatecznie takie jakie
      sobie wymarzyłam, tzn. kolor czarny metalik i z mniejszym silnikiem.
      Pomagał mi w zakupie mój nie-mąż. Wspólnie wybieraliśmy model i
      rodzaj samochodu.
      Auto jest jak pisałam czarne metaliczne - karoseria, ale ma czerwone
      wpadające w pomarańcz siedzenia i wiele metalowych dodatków.
      Kształt – to wiadomo – wszyscy wiemy jak wygląda samochód.
      Moje autko jest małe, kobiece i ma jedną wspaniałą rzecz, która
      dodaje mu uroku. Ma guzik za pomocą którego w ciągu około 25 sekund
      zmienia się w zupełnie inny samochód, a mianowicie kabriolet. I
      dlatego właśnie guzika go kupiliśmy.
      Dach jest chowany do bagażnika - wówczas jest mało przestrzeni
      bagażowej, a tym samym mniej mogę spakować rzeczy. Jeżeli dach jest
      zamknięty jak np. o tej porze roku to mam calutki bagażnik dla
      siebie (piszę o tym bo Kita fajnie to opisała).
      Poza tym, samochód jest stylizowany na sportowy, ma też dość dużo
      koników mechanicznych pod maską, dzięki czemu można szybko jeździć,
      a że ja mam ciężką nogę, to dodatkowy plus jak dla mnie smile
      W samochodzie tym dosłownie się zakochałam! Nie mam potrzeby jeździć
      nim na co dzień, przez co jestem bardzo nieszczęśliwa sad Korzystam z
      niego jeżeli moja druga połowa wyjeżdza w delegację, bądź jadę do
      rodziny, bądź na zakupy lub do lekarza, lub poprostu mam ochotę go
      odpalić i sama pojechać do pracy. Ale nie jest on moim podstawowym
      środkiem, dzięki któremu właśnie dojeżdzam do pracy.

Jakby coć było nie jasne to pytajcie, ale mam nadzieję, ze
      wysłowiłam się dobrze big_grin

No to chyba tyle!
      Dziękuje wszystkim za udział smile

• maly-elf Re: ROZWIĄZANIE 06.12.09, 18:33
        Ale trafiłam, a niech tosad Dlaczego pojawiła mi się Cesarzowa na pytanie co to
        jest???? Chyba dlatego,że czujesz się Dobemko w autku jak właśnie Cesarzowa.
        • dobema Re: ROZWIĄZANIE 06.12.09, 18:39
          maly-elf napisała:

> Ale trafiłam, a niech tosad Dlaczego pojawiła mi się Cesarzowa na
          pytanie co to
          > jest???? Chyba dlatego,że czujesz się Dobemko w autku jak właśnie
          Cesarzowa.

Tak właśnie się czuję Elfiku, jak Królowa na tronie big_grin
      • aischam Re: ROZWIĄZANIE 06.12.09, 18:36
        oooooooooo.....załamka sad Ale patrząc teraz na te moje karty, wszystko widzę
        inaczej, a miałam przeczucia, że to może być (może nie autko), ale coś do
        jazdy.Potem głupio zasugerowałam się tym, ze cały czas ktoś trzyma coś w
        ręce.Ale jajka smile Nie wiem jak tylko te moje miecze miały się do tego ...Ale
        nic, to mój pierwszy warsztat, mam nadzieję, że w następnym pójdzie mi lepiej
        smile Trzymajcie się cieplutko smile A Tobie Dobemciu niech auteczko służy smile
        • dobema Re: ROZWIĄZANIE 06.12.09, 18:44
          aischam napisała:

> oooooooooo.....załamka sad Ale patrząc teraz na te moje karty,
          wszystko widzę
          > inaczej, a miałam przeczucia, że to może być (może nie autko), ale
          coś do
          > jazdy.Potem głupio zasugerowałam się tym, ze cały czas ktoś trzyma
          coś w
          > ręce.Ale jajka smile Nie wiem jak tylko te moje miecze miały się do
          tego ...Ale
          > nic, to mój pierwszy warsztat, mam nadzieję, że w następnym
          pójdzie mi lepiej
          > smile Trzymajcie się cieplutko smile A Tobie Dobemciu niech auteczko
          służy smile

Aischam Twoja interpretacja jest naprawdę dobra smile Nie jest tak źle
          jak piszesz!!! Myślę, że mocno przesadzasz!
      • canada53 Re: ROZWIĄZANIE 06.12.09, 19:11
        Dobemo, gratuluję udanego zakupu! Mały, czarny, damski metalic z bajerami to
        jest to (hi, hi, mówię też o sobie, tyle że mój to nie kabriolet). Niech Ci
        autko pięknie służy i oby zawsze woziło Cię tam gdzie trzeba oraz szczęśliwie
        przywoziło powrotem do domu.
        • dobema Re: ROZWIĄZANIE 06.12.09, 19:15

canada53 napisała:

> Dobemo, gratuluję udanego zakupu! Mały, czarny, damski metalic z
          bajerami to
          > jest to (hi, hi, mówię też o sobie, tyle że mój to nie kabriolet).
          Niech Ci
          > autko pięknie służy i oby zawsze woziło Cię tam gdzie trzeba oraz
          szczęśliwie
          > przywoziło powrotem do domu.

he he czyli widzę, że nie tylko ja uwielbiam czarne samochody big_grin
          Szkoda tylko, że tak szybko się brudzą!
          • canada53 Re: ROZWIĄZANIE 06.12.09, 19:33
            dobema napisała:
            > he he czyli widzę, że nie tylko ja uwielbiam czarne samochody big_grin
            > Szkoda tylko, że tak szybko się brudzą!

Eee tam, białe się jeszcze szybciej brudzą wink .
            A czarny metalic to doskonały kolor, jak swoim przyjechałam pierwszy raz do
            pracy to od razu koleżanki mi powiedziały, że czarny jest najlepszy, bo wyszczupla!
        • kita32 Re: ROZWIĄZANIE 06.12.09, 19:19
          Dobemo, też gratuluję zakupu!

I wszystkim uczestnikom gratuluję dobrych skojarzeń. Możliwości mogło być nieskończenie wiele, a większość mówiła o ruchu i komunikacji, super smile
    • dobema OLKACOOL 06.12.09, 18:29
      Co to było (ogólnie) Słońce
      Coś ważnego chyba (WA ) Może coś co błyszczy? Jakaś rzecz
      niepowtarzalna (Słońce jest jedno), wzbudzające same pozytywne
      odczucia.
      Tak, super!

Tylko dla Ciebie, nie do podzielenia się z kimś. Może coś, co
      sprawia, że wygląda się w tym pięknie i wyjątkowo
      Mam taką nadzieję!

Albo coś co zabiera się za sobą na dwór, czyli wychodząc z domu.
      Nie do końca, bo autko stoi na dworze!

Albo Słońce jest potrzebne dla Tego (tu można popłynąć: strój
      kąpielowy, parasol od słońca, roślinka?)
      Mam dwa maluchy na karcie, może coś dla dziecka albo wzbudzające
      taką radość i beztroskę?
      Radość na pewno, uwielbiam jeździć, czuję się wolna, beztroska,
      niezależna smile

Albo coś co łączy dwie osoby (dzieci trzymają się za ręce) np.
      telefon (kontakt z drugim człowiekiem), pierścionek (symbolicznie
      łączy dwoje ludzi), samochód (ułatwia kontakt z drugim człowiekiem)
      Bingo !! chodzi o samochód – ułatwia komunikację!

Do czego służy: 3 Buław (dociągnęłam Umiarkowanie i 10 Mieczy)
      Do działania we własnym imieniu, czyli coś dla Ciebie, ale pomaga
      też w zdobyciu czegoś nowego.
      Do robienia czegoś, Buławy to działanie. Do kontaktu z kimś
      (przelewanie z dzbana do dzbana) komunikacji z drugim człowiekiem
      (miecze)
      Tak jest – przemieszczam się dzięki niemu szybko

Wielkość: 4 Denary
      Mieści się w ręce, czyli nie za duże raczej
      (Na mojej karcie facet siedzi na skrzyni z Denarami a w dłoni trzyma
      klucz.)
      Tu niestety nie, oglądałam tą Twoją kartę, właśnie dlatego
      chciałam zobaczyć jak wygląda Talia i może chodzi o tą skrzynię,
      skrzynia jest duża, siedzi na niej bohater karty, ja w samochodzie
      też siedzę. Samochód jest duży ogólnie w dłoni się nie zmieści, ale
      porównując go z innymi samochodami jest on mały.

Kształt: Królowa Denarów
      Opływowy, moja Królowa ma mnóstwo jakichś rogów wystających, więc
      może to coś też ma jakieś coś wystające… poza tym poza Denarem w
      drogiej ręce ma jakieś berłopodobne coś, to sugeruje kształt nie
      całkiem okrągły a nieco wydłużony (tak, jak klucz w dłoni u faceta
      na karcie z Denarami).
      Opływowy – tak, ale wydłużony – nie.
      Wystają lusterka, rura wydechowa, antena, może to Tarot chciał
      pokazać.

Kolor: 8 Mieczy
      jakiś metaliczny, może trochę błyszczy, pastelowy raczej (bo taka
      jest cała karta), zieleń dominuje na mojej karcie, ale jest tez
      czerwień…
      Metalik – jak najbardziej. Samochód jest czarny metalik, więc jak
      jest czysty to się pięknie błyszczy.
      Siedzenia są czerwone wpadające z pomarańcz. Super!!

Z czego jest wykonane: Wieża (dociągnęłam Królowa Denarów i 2
      Miecze)
      Z czego trwałego, ale da się to zepsuć. Jakiś metal lub
      metalopodobne, minerał?
      Minerał – nie
      Metal – brawo!!
      Da się popsuć zdecydowanie, można mieć wypadek, stłuczkę lub naprawy
      mechaniczne również są. Pięknie Olka !!

W jakiej sytuacji, jest on używany najczęściej: 3 kielichy
      W emocjach, dzielenie się z przyjaciółmi , zabawa, imprezy,
      umawianie się z kimś spotkania...generalnie ułatwia kontakty z
      ludźmi
      Brawo!! Na pewno ułatwia mi kontakty, ale nie służy mi do zabawy.
      Może ta karta pokazała, że ilekroć siadam za kierownicą czuję się
      wspaniale, wyjątkowa, dużo emocji mną targa, i nie jeżdżę
      codziennie, więc jak jeżdżę to jest to święto.

I trochę rzadziej: Sąd
      Wyjaśnianie czegoś, rozwiązywanie problemów, wyjaśnianie niejasności
      tak jest, dzięki samochodowi sprawniej i szybciej działam.

Czy jesteś zadowolona z zakupu: 9 Monet
      Jakbym miała odpowiedzieć Tak lub Nie to odpowiedziałabym: Tak
      (chociaż nie jestem pewna, Dama na mojej karcie ma Tajemniczą minę,
      więc trudno odgadnąć) Na pewno Ona Coś ma i dobrze jej z tym, nie
      dość że to Ładne to ma jeszcze znaczenie użytkowe..
      tak Olka, tak, dobrze mi z tym, samochód podoba mi się i służy mi
      super!

Stawiam na telefon.
      Chociaż przez myśl mi samochód przemknął….ale samochód nie mieści
      się w dłoni
      Tak samochód!!! Telefon nie.

Uff, trudne to było jednak, bo mnóstwo możliwości...
      Olka super Ci poszło, bardzo trafiona interpretacja smile
    • dobema AISCHAM 06.12.09, 18:34
      1)Co Dobemcia kupiła w lipcu tego roku : rycerz buław
      2)do czego służy ten przedmiot: 10 mieczy
      3)jaka jest jego cecha charakterystyczna : 3 buław
      4)jaki jest kolor tego przedmiotu : 8 mieczy
      5)jaki ma kształt : as kielichów
      6)jakiej wielkości jest przedmiot :gwiazda
      7)czy Dobema jest zadowolona z zakupu :arcykapłan, wieża, 3 denary

Pierwsze wrażenie po rozkładzie odniosłam takie, ze jest to coś co
      trzyma się w
      ręku lub coś czym się przemieszcza bądź też jest pomocne w
      przemieszczaniu. Rycerz trzyma w ręku buławę, pędzi na koniu.
      Nie można samochodu trzymać w dłoni, ale na pewno jest to pomocne
      w przemieszczaniu. Rycerz buław jedzie na koniu (na Twojej karcie),
      jedzie z wielką energią, widać że wręcz pędzi, gna – tutaj dobry był
      tok myślenia. Może Tarot chciał powiedzieć że kupiłam konika ale
      mechanicznego i tak bym chyba to odczytała, ale ja znam odpowiedź,
      wiec i tak dobrze myślałaś. Super!

Cóż w ręce można trzymać różne rzeczy, więc gdy pokazała mi się
      karta 10 mieczy miałam dylemat. Miecze wbite w ciało, podobne mogą
      być do szkieletu parasola, więc poszłam dalej. Kiedy pokazała mi się
      cecha charakteryzująca przedmiot dalej nie byłam pewna, gdyż na
      karcie 3 buław, znowu mężczyzna trzyma ją w ręku.. Do tego jest w
      plenerze, podobnie jak rycerz.
      Plener trafiony Aischam! Autko stoi pod chmurką, no i jest to
      cabrio!
      Te 3 buławy skojarzyły mi jeszcze z energia i podróżowaniem. Tak
      jakby one pchały bohatera karty do przodu, do podróży, bo przed nim
      wielki teren jeszcze nie znany dla niego.

Natomiast trochę zmieniłam tok myślenia kiedy odkryłam kartę
      symbolizującą kolor przedmiotu i z czego jest wykonany. Tu
      ewidentnie na karcie 8 mieczy az mieni mi sie od srebra, takie od
      razu skojarzenie właśnie z taka materią z jakiej wykonane są
      telefony komórkowe.
      Tak, kolor czarny metalik, ale nie komórka, tylko samochód.

Od razu wróciłam do tych 10 mieczy. Miecze to informacja, myśli,
      więc ...? As kielichów, który miał opisać kształt przedmiotu
      zdecydowanie wskazuje na opływowy (do tego ta woda wypływająca z
      kielicha potęguje to odczucie).Na karcie Asa dłoń trzyma w ręku
      kielich, to również utwierdza mnie w tym, ze ten przedmiot mieści
      się w dłoni.
      Tak, kształt opływowy, lecz w dłoni tego nie zmieszczę

Dlatego też karta gwiazdy dodatkowo utwierdziła mnie w tym
      przekonaniu. Telefon się błyszczy, kobieta na karcie również trzyma
      w dłoni dzban.
      Tu niestety nie trafiłaś sad
      Na Twojej karcie Gwiazdy zauważ, że jest jedna wielka gwiazda a
      pozostałe są mniejsze, więc może Tarot pokazał to za pomocą tej
      różnicy, tej jednej dużej gwiazdy i może na nią miałaś zwrócić
      uwagę. Porównując też kobietę na tle tych gwiazd zauważ, że jest ona
      duża, nieproporcjonalnie duża do tych gwiazd; lub karta ta pokazała,
      że samochód może być zarówno mały jak i większy. Ja tak to widzę,
      ale to tylko moje refleksje smile

Podobnie więc jak poprzedniczka obstawiam na telefon komórkowy.
      Niestety nie, to nie telefon. To autko smile

Co do tego czy Dobemcia jest zadowolona, to myślę, że tak (pomimo
      tej wieży), wydaje mi się, że wcześniej dobrze poorientowała się
      jaki wybrać i generalnie wiedziała co kupuje (arcykapłan).Była od
      początku zadowolona.
      Tak, super! zakup był przemyślany i zaplanowany wcześniej.
      Nie bardzo wiem właśnie jak tą Wieżę tu ugryźć??

Ta wieża może symbolizować, że coś musiała poustawiać, czy dostroić
      najpierw (tu też te 3 denary), ale generalnie telefonik się sprawdza
      i Dobemcia nie żałuje raczej zakupu.
      Zdecydowanie nie żałuję, brawo!

To tyle, błagam o litość, jestem początkująca Dobemciu
      A do koleżanki wyżej, jestem w szoku, ze nam tak podobnie wyszło
      Bardzo dobra interpretacja, dobre skojarzenia miałaś!

• dobema KITA 06.12.09, 18:38
      Co Dobema kupiła –Kapłanka;
      Wielkość – Słońce; kolor – 8 Mieczy; kształt – 2 Pucharów; z czego –
      Sąd Ostateczny;
      Do czego służy – 10 Pucharów;
      Łatwo – 6 Monet; trudno – Cesarzowa;
      Odczucie – 8 Pucharów.

Ta rzecz jest typowo kobieca (Kapłanka). Może to być coś kupowane
      przez kobietę w ciąży, albo jeżeli podobne rzeczy mają mężczyźni w
      domu to ta będzie tylko dla kobiety - Dobemy, i będzie podkreślała
      jej kobiecość.
      Rewelacja Kito!!! Tak jest dokładnie! Moje autko jest takie
      typowo damskie, bo jest małe i kabriolet, no i jest tylko i
      wyłącznie dla mnie. Do wspólnego użytku mamy auto rodzinne, którego
      posiadaczem jest mój nie-mąż.
      Brawo! Wspaniale to ujęłaś!

Wielkość (Słońce) – z jednej strony mała, a z drugiej duża. Może być
      ogólnie duża, ale mała jak na taką rzecz. Lub odwrotnie, ogólnie
      mała, ale duża jak na tą rzecz. Może być również powiększana w razie
      potrzeby.
      Bingo, właśnie takie jest moje autko, jeżeli jest potrzeba chowam
      dach i pojemność jest wtedy mniejsza (dach jest składany w
      bagażniku), jeżeli mam założony dach, wtedy pojemność jest większa i
      mogę więcej zabrać ze sobą rzeczy bo mam cały bagażnik do użytku.
      Kito rewelacja!!

Kolor (8 Mieczy) – różowy, fioletowy lub szary – ogólnie
      podkreślający kobiecość tej rzeczy.
      Czarny metalik! Dodaje elegancji i właśnie podkreśla kobiecość
      (moim skromnym zdaniem) – to mój ulubiony kolor
      .

Kształt (2 Pucharów) – symetryczny. Może w jakiś sposób podwójny.
      Idealnie, tu jest właśnie taka cecha charakterystyczna tego
      autka, może być cabrio i może być zwykłym autkiem z dachem (dach ma
      sztywny) – tak jak teraz kiedy nie zdejmuję dachu, więc to jest ta
      podwójność, które nie wszystkie samochody mają.

Z czego (Sąd Ostateczny) – z czegoś, co łatwo się odnawia, czyści.
      Ma części metalowe, błyszczące (trąba), może mieć części materiałowe
      (flaga) lub płynne (woda na karcie).
      Brawo! Kolejny punkt dla Ciebie Kito! – metal, skóra, materiał,
      płyn, plastik – to wszystko jest w samochodzie.

Służy do (10 Pucharów) sprawiania radości. To coś dla domowego
      ogniska.
      No tak, jazda samochodem sprawia mi ogromną radość, no i przy
      okazji służy mi do podróżowania z dzieckiem np. do lekarza, do
      rodziny, więc następny plus Kito na Twoim punkcie!!!

Dobema kupiła tą rzecz w promocji lub ktoś dofinansował ten zakup (6
      Monet) lub po prostu jak ja zobaczyła, to natychmiast kupiła – nie
      zastanawiała się nad ceną, było warto.
      Tak, zakup był finansowany przez bank (wzięłam kredyt) i akurat 6
      monet pięknie to pokazała!. Ale masz rację jeszcze z jednym Kito:
      dość długo szukaliśmy tego autka, więc jak zobaczyłam mój
      egzemplarz, to po prostu chciałam go mieć natychmiast, ponieważ pod
      każdym względem spełniał moje oczekiwania. Ale cena była umiarkowana
      !

Trudności sprawia jej zapanowanie nad tą rzeczą (Cesarzowa). Albo
      jest trochę skomplikowane w obsłudze, albo ma bajery, które dodają
      uroku, ale trzeba nabrać wprawy, by je wykorzystać, albo trudno dla
      tej rzeczy znaleźć miejsce.
      Tak, na początku nie mogłam przyzwyczaić się do silnika
      benzynowego, ponieważ jeździłam wcześniej dieslem, więc przy innym
      momencie obrotowych samochód przyspieszał. Ale szybko się
      przestawiłam.
      Natomiast, samochód ma bajer jeden główny – rozkładany dach za
      pomocą 1 przycisku w ciągu 25 sekund!! No i oczywiście wiele innych
      dodatków.

W jakiś sposób ta rzecz powoduje napięcie lub wiąże się z napięciem,
      emocjami. Nie wykluczone że ma służyć do podróży, wyjazdów, spacerów
      (8 Pucharów). Ogólnie karty są radosne, więc 8 Pucharów nie traktuję
      jako zapowiedzi zniecierpliwienia – chyba, że jest to
      zniecierpliwienie, że jeszcze nie może tej rzeczy używać, a już by
      chciała...
      Brawo Kito!, zniecierpliwienie, że nie mogę go używać codziennie
      i tyle ile bym chciała, tak jest!!! Super!!!!

Najbardziej mi tu pasuje wózeczek dla dziecka, jeżeli Dobema jest w
      ciąży, albo mały „kobiecy” samochód,
      Bingo!!! Mały kobiecy samochód!!

a Dobema robi właśnie prawo jazdy
      Prawo jazdy mam od 10 lat, ale nadal jazda samochodem to dla mnie
      ogromna przyjemność!

Kito, wielki ukłon!! REWELACYJNA interpretacja! Powaliła mnie
      na kolana po prostu!!!
      Jesteś Wielka!
    • dobema CANADA 06.12.09, 18:42
      Karta na samej górze rozkładu (IV Cesarz) = zadowolenie Dobemy z
      zakupu
      Trzy karty w rzędzie poniżej:
      - karta po lewej (Król Buław) = w jaki sposób Dobema tej rzeczy
      używa
      - karta po środku (6 Mieczy) = do czego i kiedy Dobema tego używa
      - karta po prawej (8 Mieczy) = gdzie Dobema tego używa
      Cztery karty na dole opisują tę rzecz:
      - karta po lewej (10 Kielichów) = kolor
      - karta po prawej (9 Buław) = wielkość
      - karta u góry (Rycerz Denarów) = materiał, z którego jest wykonana
      - karta na dole (10 Mieczy) = kształt

No i wychodzi mi, że Dobema kupiła sobie w lipcu rower.
      To nie rower!, ale blisko - samochód

Ale zaczynając od początku: kolor (10 Kielichów) żywy, radosny,
      zdecydowany, nasycony (żadne tam szaro-bure, czy złamane odcienie).
      Być może ta rzecz się mieni albo błyszczy, lub też jest
      wielokolorowa (tęcza) – taki jakiś „metalic”. Kolory są raczej
      ciepłe (czerwony, żółty, etc.).
      Metalik –Super! Ale czarny metalik, więc raczej bury niż
      kolorowy, ale siedzenia ma czerwone wpadające w pomarańcz, no i
      srebrne dodatki. Poza tym jak jest czysty to błyszczy się i mieni.

Wielkość (9 Buław) – raczej to jest spore, nie da się tego łatwo
      schować ani ukryć. Wielkość jest dostosowana do człowieka, ale nie
      jest to większe, niż ludzkie ciało.
      Zdecydowanie tak Canado, spore jest, ale spośród wszelakich aut
      jest małe.

Kształt (10 Mieczy) – regularny, ale z wystającymi elementami (nie
      jest to jakaś zwarta, zamknięta bryła. Ta rzecz nie ma ukrytych
      elementów (mechanizmów) wewnątrz, wszystko jest doskonale widoczne.
      Nie jest to rzecz z własnym napędem. Posiada długie, metalowe
      elementy, które rzucają się w oczy (szprychy?).
      Alumfelgi na pewno rzucają się w oczy! kształt jak najbardziej
      regularny, opływowy. Mechanizmy ma ukryte pod maską i w tylniej
      części samochodu (do otwierania i składania dachu – ale nie wiem czy
      to miałaś na myśli?). No i silnika ma sad

Materiał, z którego jest wykonana (Rycerz Denarów) = coś raczej
      ciężkiego, co posiada wartość. Metal, możliwe że z dodatkami np. ze
      skóry, plastiku itp.. Jest to twarde, solidne, sztywne. Nie jest to
      materiał zupełnie naturalny, został on przetworzony i obrobiony
      przez człowieka.
      Bingo, pięknie to ujęłaś Canado!!!
      Twardy, solidny, ciężki i posiada wartość – super!!!

Do czego i kiedy Dobema tego używa (6 Mieczy) – kiedy chce poprawić
      sobie samopoczucie, oderwać się od codziennych kłopotów, wyjść z
      domu i odpocząć, zmienić otoczenie. Używa ona tego do
      przemieszczania się.
      Tak, dokładnie tak jest! Jazda samochodem, pomimo tylu lat dalej
      sprawia mi wielką satysfakcję.

W jaki sposób tego używa (Król Buław) – trzyma w ręce, używa
      aktywnie, czynnie. Prowadzi, kieruje tym. Używa tego w widoczny
      sposób, pokazuje tę rzecz przy używaniu.
      Świetnie! Trzymam kierownicę i kieruję smile

Gdzie jej używa (8 Mieczy) – tam, gdzie nie ma tłoczących się innych
      ludzi wokoło, na zewnątrz, ale w dosyć „cywilizowanym” otoczeniu.
      Tam, gdzie trzeba zachować odpowiednie reguły postępowania, nie
      można robić wszystkiego, co się chce (czyli na ulicy albo na ścieżce
      rowerowej). Nie jest to zupełnie wolna, rozległa przestrzeń, są tam
      pewne przeszkody do ominięcia lub czyhające zagrożenia.
      Jak najbardziej, znaki drogowe, inni uczestnicy ruchu!

Czy Dobema jest zadowolona z zakupu (IV Cesarz) – tak, nie żałuje,
      że to kupiła; wie, że to była mądra decyzja, chociaż chyba nie był
      to zakup tani.
      Tak jest! Zakup nie był dla mnie tani!!! Ale zadowolona jestem
      cały czas, pomimo poniesionych dodatkowych-nieprzewidzianych
      nakładów finansowych.

Możliwe, że długo się ona namyślała i zastanawiała przed tym
      zakupem. Jest to praktyczna rzecz, która Dobemie dobrze służy i jest
      warta swojej ceny.
      Nic dodać, nic ująć!
      Fantastyczna interpretacja Canado, jestem pod wrażeniem, jak zwykle
      zresztą.
    • dobema MAŁY-ELF 06.12.09, 18:48
      Wielkość przedmiotu- 7 buław
      kształt - Krolowa Mieczy
      kolor - 3 Miecze
      materiał -Paź Kielichow
      do czego służy - Gwiazda
      Co to jest - Cesarzowa
      Czy dobema jest zadowolona z zakupu- Paź Mieczy+Kochankowie

Ta rzecz jest średniej wielkości, możliwe że składa się z kilku
      elementów, jest
      podłużna, raczej wąska.
      Wąski może nie jest, ale jest mały lub średni jak na samochód i
      składa się z wielu elementów, super!

Kolor chyba nie jest jednolity, przeważa czerwień i może srebro.
      Kolor karoserii jest jednolity! Czarny metalik, ale ma też
      czerwone wpadające w pomarańcz siedzenia i metalowe (srebro)
      bajeranckie dodatki.

Zrobiono ją z delikatnego materiału, szkło, może tkanina.
      Tak! Są szyby i tkanina w samochodzie, ale raczej jest masywny,
      zrobiony z metalu.

Służy do oświetlania, albo podkreślania swojej kobiecości albo
      łącząc te dwie rzeczy do olśnienia otoczenia.
      Brawo Elfiku, samochód jest charakterystyczny i nieraz zdarzyło
      mi się ze ktoś mi się bezczelnie przyglądał, bądź zaczepiał mnie.

Tu przychodzi mi na myśl świeczka lub świecznik, ewentualnie lampka.
      no i bardziej prawdopodobna wersja lustro bądź jakiś przedmiot
      używany typowo przez kobiety.
      Nie jest to lampka czy świecznik, ale ma światła, i na pewno auta
      używają też kobiety.

Cesarzowa podpowiada mi że chodzić tu może o część damskiej
      garderoby, chyba skłoniłabym się do opcji, że to jest jakaś seksowna
      bielizna albo suknia.
      Nie, ale może Cesarzowa pokazała się, gdyż czuję się pewnie w
      moim samochodzie, jak Cesarzowa na tronie! Siedzę i robię to co
      uwielbiam! Prowadzę auto!

Dobema chyba dosłownie zakochała się (Kochankowie) w tej rzeczy, nie
      może się nią nacieszyć.
      Idealnie Elfiku! Tak jest, zakochałam się w moim czarnym
      samochodzie!

Możliwe jest też, że dzieki temu zakupowi mąż bardziej się nią
      (Dobemą, oczywiście) zachwyca.
      Eee... tego nie wiem, mam taką nadzieję!

Stawiam na jakiś kobiecy fatałaszek(bielizna, sukienka itp.),
      ewentualnie jaki karnet do salonu piękności czy coś w tym guście.
      To nie, ale ogólnie, bardzo wiele trafionych szczegółów. Super!!!

• dobema RASID 06.12.09, 18:52
      Ogólnie o zakupie: 6 monet, 7 mieczy, 2 mieczy

Dobema mogła kupić tę rzecz za pieniądze, które otrzymała
      niespodziewanie
      (nagroda, premia?), do zakupu ktoś mógł się też dołożyć. Zakup mógł
      być podyktowany również tym, że akurat była okazja, można się było
      wykazać przedsiębiorczością i sprytem.
      I tak i nie, samochód jest kredytowany – stąd 6 denarów, tego
      właściwego autka szukaliśmy troszkę z nie-mężem – 7 mieczy, trzeba
      było przeglądać ogłoszenia, monitorować je na bieżąco, sprawdzać
      najnowsze itp. Super skojarzenia!

Jest to przedmiot kupiony dla osobistej przyjemności (może nawet
      próżności?).
      Tak, zdecydowanie, można nawet mówić o próżności, autko nie jest
      mi potrzebne na co dzień, a miałam czym jeździć zanim je kupiłam.
      chciałam poprostu mieć nowszy, ładniejszy samochód, z lepszym
      wyposażeniem.

Dobema dokonując zakupu słuchała tylko siebie, brała pod uwagę
      przede wszystkim swoje potrzeby.
      Tak, egoistką jestem jeśli chodzi o autko!

Do czego toto służy: Kapłanka, 9 mieczy, Rycerz mieczy
      Otóż wychodzi mi, że przedmiot ten może służyć dwóm rzeczom: albo
      poratowaniu zdrowia, albo poratowaniu psychiki. Pomaga odzyskać
      energię, moc, odwagę, daje nadzieję. Dobema liczy, że ten przedmiot
      zmieni sytuację (nie w znaczeniu materialnym, ale uczuciowym,
      duchowym).
      To raczej nie.

Ma dodać jej pewności siebie.
      To tak, czuję się pewnie gdy prowadzę samochód i sprawia mi to
      satysfakcję.

Stawiałbym na książkę, która jest poradnikiem psychologicznym, ale
      bardziej skłaniam się do wersji, że jest to coś, co można nazwać
      amuletem.
      Niestety nie, jest to samochód.

Wygląd przedmiotu
      Kształt: Koło Fortuny, 9 mieczy, 6 monet
      Fizyczność: As monet, 4 mieczy, Kapłanka
      Kolor: 7 monet, 5 monet, Król Buław

Przedmiot jest symetryczny, metalowy, błyszczący, raczej okrągły.
      Kolor wyrazisty (złoty, ognisty). To wszystko kojarzy i się raczej z
      biżuterią (okrągły wisiorek, owalny pierścień).
      Metalowy – tak – a dokładnie czarny metalik, ładnie błyszczący i
      raczej symetryczny, ale ma też czerwone siedzenia, które kontrastują
      z czernią karoserii!

Na pytanie, czy Dobema jest zadowolona z zakupu, pojawił mi się
      strażnik talii.
      U mnie to akurat Mag, więc myślę, że jego pojawienie się też ma
      jakieś znaczenie.
      Może Dobema wierzy w możliwości tego przedmiotu i czeka na ich
      realizację, możliwe też, że przedmiot nie działa, więc Dobema ma
      poczucie, że została oszukana.
      Raczej nie! ale tak jak piszesz ma wiele możliwości!
      Mag według mnie mówi o tym że jestem zadowolona z zakupu, realizuję
      się przy tym, czuję ogromne możliwości – Mag ma wszystkie atrybuty
      władzy – czuję się spełniona, wolna, niezależna, mogę działać
      aktywnie jak On, bo pomaga mi w przemieszczaniu się, mogę inicjować
      dowolnie moje plany i wyjazdy.

Bardzo wiele trafień! Brawo!
    • dobema DANA 06.12.09, 18:56
      Do czego ta rzecz służy---8 pałek, Diabeł
      2. Jaki ma kształt---5 pucharów
      3. Jaki ma kolor----10 pałek
      4. Z jakiego materiału jest zrobiony--Sprawiedliwość
      5. Na jakiej zasadzie działa---Gwiazda
      6. Gdzie ta rzecz znalazła swoje miejsce po zakupie
    • dobema ZWYCIĘZCA 06.12.09, 19:13
      Dziekuję wszystkim za udział i muszę Wam powiedzieć, że mam problem
      z wytypowaniem następcy.

Wszyscy mieliście bardzo dużo trafień i byliście blisko!
      Olkacool - bardzo wiele trafień i słowo samochód padło!
      Skojarzenia z komunikacją, poruszaniem!
      Aischam - Twój debiut - bardzo dobra interpretacja i dobre
      karty - teń koń w rycerzu buław!!!
      Canada - super interpretacja, kierownica, ruch uliczny, znaki
      drogowe, reguły i zasadny panujące na drodze - kodeks drogowy! Super!
      Rasid - też dobre skojarzenia, próżność, moja osobista
      przyjemność - świetnie!
      Dana - bardzo trafna interpretacja, a już powaliła mnie na
      nogi skojarzenia z szybką jazdą, poruszaniem nogami i rękoma,
      liczniki obrotomierze w samochodzie, brawo!!
      Najbardziej podobała mi się jednak interpretacja Kity!! -
      polecam jako lekturę do poczytania - super!
      Kito wielki ukłon w Twoją stronę smile

No więc ...
      Warsztaty 114 wygrywa OLKACOOL!
      Gratuluję i powodzenia smile

• dana-25 Re: ZWYCIĘZCA 06.12.09, 19:32
          Gratulacje Olkacoolsmile
          Gratuluję również Kicie, od pewnego czasu jestem pod wrażeniem Twoich
          interpretacji!! Gdybyś brała udział nie poza konkursem, to pewnie byś wygrała
          wszystkie ostatnie warsztaty(hehehe.... dla nas pozostałych to nawet dość
          komfortowa sytuacja, no to ze bierzesz udział poza konkursem, przynajmniej mamy
          jakieś szanse wygraćwink

Dobemko, świetny warsztat, gratuluję samochodziku, niech Ci się sprawuje jak
          najlepiej!!
          • maly-elf Re: ZWYCIĘZCA 06.12.09, 19:36
            dana-25 napisała:

> > Gratuluję również Kicie, od pewnego czasu jestem pod wrażeniem Twoich
            > interpretacji!! Gdybyś brała udział nie poza konkursem, to pewnie byś wygrała
            > wszystkie ostatnie warsztaty(hehehe.... dla nas pozostałych to nawet dość
            > komfortowa sytuacja, no to ze bierzesz udział poza konkursem, przynajmniej mamy
            > jakieś szanse wygraćwink

Zgadzam się w stu procentach, Dano. big_grin Za to jak Kita będzie brała udział w
            konkursie to dostaniemy za swoje, hihi...
            >
            > Dobemko, świetny warsztat, gratuluję samochodziku, niech Ci się sprawuje jak
            > najlepiej!!
          • canada53 Re: ZWYCIĘZCA 06.12.09, 19:43
            Tak, Kita się ostatnio bardzo rozkręciła. Można ją wszystkim stawiać za przykład
            pokazujący do czego można dojść regularna pracą z kartami.
            • dana-25 Re: ZWYCIĘZCA 06.12.09, 19:56
              To może my za rok, a może za pól roku też tak będziemy czytać kartysmile (nie mam
              na myśli Ciebie Canado , bo Ty jesteś równie świetna, obie z Kitą jesteście
              naszymi leadrerkami!!)
              To się rozmarzyłamsmile
              • dobema Re: ZWYCIĘZCA 06.12.09, 20:18
                dana-25 napisała:

> To może my za rok, a może za pól roku też tak będziemy czytać
                kartysmile (nie mam
                > na myśli Ciebie Canado , bo Ty jesteś równie świetna, obie z Kitą
                jesteście
                > naszymi leadrerkami!!)
                > To się rozmarzyłamsmile

he he jak nie lepiej Dano smile
                Kita i Canada są rewelacyjne!!! zresztą widać po ilości prowadzonych
                warsztatów smile
          • kita32 Re: ZWYCIĘZCA 07.12.09, 08:55
            > Gratuluję również Kicie, od pewnego czasu jestem pod wrażeniem Twoich
            > interpretacji!!
            ....Dano, ja też jestem pod wrażeniem - bardzo zaskoczona, miło zaskoczona, ale naprawdę zaskoczona... I chciałabym, żeby ten "fart" mi się utrzymał smile.

> dla nas pozostałych to nawet dość
            > komfortowa sytuacja, no to ze bierzesz udział poza konkursem, przynajmniej mamy
            > jakieś szanse wygraćwink
            ......Hi! hi! big_grin
      • canada53 Re: ZWYCIĘZCA 06.12.09, 19:25
        Olkacool, brawo! No i wielkie ukłony dla Kity za jej wspaniałą interpretację.
        Fajny warsztat, mieliśmy ogólnie bardzo dużo trafień i co ciekawsze chyba
        wszyscy uczestnicy jak jeden mąż pisali, że ta rzecz jest metaliczna i że się
        błyszczy.
        • dobema Re: ZWYCIĘZCA 06.12.09, 19:37
          canada53 napisała:

> Olkacool, brawo! No i wielkie ukłony dla Kity za jej wspaniałą
          interpretację.
          > Fajny warsztat, mieliśmy ogólnie bardzo dużo trafień i co
          ciekawsze chyba
          > wszyscy uczestnicy jak jeden mąż pisali, że ta rzecz jest
          metaliczna i że się
          > błyszczy.

Tak, dokładnie Canado, chyba tylko Dana napisała że jest szary i
          ciemny!!
      • dobema Re: ZWYCIĘZCA_elfik 06.12.09, 19:26
        No i oczywiście Elfiku - umknęłaś mi , też super
        skojarzenia!!!
        Szyby w samochodzie, ten kolor jednolity i ta czerwień w 3 mieczy,
        to tak jakbym widziała moje siedzenia plus metalowe dodatki!!
        No i ta Cesarzowa - to chyba właściwa karta, bo jak tak sobie myślę,
        to ten samochód jest taki damski Elfiku. Poza tym w moim mieście są
        3 jeszcze takie autka i wszystkimi jeżdzą kobiety!!!

Przepraszam Elfku, uciekłaś mi jakoś!!!
          • aischam Re: ZWYCIĘZCA_elfik 06.12.09, 19:43
            Olkacool, GRATULACJE smile A tak się bałaś ! (ja zresztą też smile), mam nadzieję,
            że następny warsztat będzie dla mnie już łatwiejszy, ale najgorszy ten pierwszy
            raz smile Dziękuję Ci Dobemciu za miłe słowa, jak widać nawet w mojej
            interpretacji dojrzałas jakieś plusy smile To bardzo miłe, dodało mi skrzydełek.
            Teraz widzę jak karty pieknie pokazały to Twoje cacuszko Dobemciu u każdego z
            uczestników, to niesamowite doświadczenie ! Pozdrawiam Was kochane i do
            zobaczenia na warsztacie u Olkacool, mam nadzieję, ze jednak lepiej się spiszę
            nastepnym razem smile
            • olkacool Re: ZWYCIĘZCA_elfik 06.12.09, 20:30
              O kurcze Dziewczyny, ale Super!
              Dopiero wróciłam i przeczytałam podsumowanie smile)))
              A mąż mnie namawiał, żebym postawiła na samochód, ale wygrałam i tak!

Dzięki wielkie za szansę poprowadzenia warsztatów, choć wolałabym wykładać karty
              bo od niedawna je mam. Ciągle się uczę.
              Tym bardziej jestem z siebie Dumna!!!
              To chyba przez to, że dobre karty mi wypadły.

Co mam robić teraz? Zadać Wam zagadkę?
              • canada53 Re: ZWYCIĘZCA_elfik 06.12.09, 21:28
                olkacool napisała:
                > Co mam robić teraz? Zadać Wam zagadkę?

Dokładnie tak, wymyślić temat następnej zagadki i założyć nowy wątek (to będzie
                warsztat nr 115). Rozwiązanie podasz za tydzień w niedzielę o 18.00 (jakbyś o
                tej godzinie nie mogła , to daj wcześniej znać). Dobrze jest sobie w ciągu
                tygodnia już pisać odpowiedzi i swoje komentarze do pojawiających się
                interpretacji, a później je tylko wklejać, bo to zajmuje dosyć dużo czasu.
                I nie myśl, że coś z nauki Tarota stracisz prowadząc warsztaty. Wręcz
                przeciwnie, wnikliwe zastanawianie się nad rozkładami innych ludzi i ich
                komentowanie to bardzo pouczająca rzecz. Wiele można się wtedy o kartach
                dowiedzieć i lepiej się taką naukę zapamiętuje.
    • rasid Re: Warsztat 114 06.12.09, 21:45
      Ja też dziękuję za ten warsztat. Wiele mnie nauczył. Przede wszystkim kolejny
      raz przekonałem się, że czasem karta jest bardzo dosłowna. Jak wyciągnąłem Koło
      Fortuny, to pomyślałem o jakimś pojeździe, ale niepotrzebnie zadusiłem w sobie
      tę myśl, bo zmyliła mnie Kapłanka. Jak widzę, Kapłankę wyciągnęła także Kita,
      więc przed chwilą zacząłem się zastanawiać, dlaczego akurat ta karta i co ma
      wspólnego z tym niestandardowym samochodem. Patrzę, patrzę i widzę. W mojej
      talii (Waite'a) siedzi kobieta, a nad nią pojawia się i znika Księżyc. Wypisz,
      wymaluj - Dobema w samochodzie, który zakrywa i odkrywa niebo smile Tak to właśnie
      Tarot pokazał kabriolet smile
      • dobema Re: Warsztat 114 07.12.09, 07:54
        rasid napisał:

> Ja też dziękuję za ten warsztat. Wiele mnie nauczył. Przede
        wszystkim kolejny
        > raz przekonałem się, że czasem karta jest bardzo dosłowna. Jak
        wyciągnąłem Koło
        > Fortuny, to pomyślałem o jakimś pojeździe, ale niepotrzebnie
        zadusiłem w sobie
        > tę myśl, bo zmyliła mnie Kapłanka. Jak widzę, Kapłankę wyciągnęła
        także Kita,
        > więc przed chwilą zacząłem się zastanawiać, dlaczego akurat ta
        karta i co ma
        > wspólnego z tym niestandardowym samochodem. Patrzę, patrzę i
        widzę. W mojej
        > talii (Waite'a) siedzi kobieta, a nad nią pojawia się i znika
        Księżyc. Wypisz,
        > wymaluj - Dobema w samochodzie, który zakrywa i odkrywa niebo smile
        Tak to właśnie
        > Tarot pokazał kabriolet smile

Rasid, ja sama jestem zaskoczona jak karty pokazały autko!
        U Canady np. kolor wyszło 10 kielichów!!! A przecież kolor karoserii
        jest jednolity, ale się błyszczy, mieni i czasami można mieć
        wrażenie że prawie świeci jak tęcza - jak pada deszcz pod słońce np.
        Ogólnie bardzo mi się podobały wszystkie karty, przy niektórych to
        musiałam się troszkę namęczyć aby odczytać co chciał Tarot
        powiedzieć.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka