Dodaj do ulubionych

Czym się różni...

10.08.13, 20:23
...zmienność Ryb od dwoistości Bliźniąt?
Obserwuj wątek
  • kita32 Re: Czym się różni... 10.08.13, 20:52
   Bliźnięta są bardzo rzutkie, elastyczne. Ryby nie tak, ich zmienność jest dostosowaniem się do innych, do nastrojów - bardziej mi się to kojarzy z uległością emocjonalną niż ze zmiennością samą w sobie.
   • 3scorpion666 Re: Czym się różni... 11.08.13, 14:39
    Ryby są pod wpływem Neptuna, planety ułudy, można powiedzieć, fałszu... Niestety, ale bardzo często osoby spod znaku Ryb chociaż są pozornie przyjemne w towarzystwie, są jakby podwójne, nie do końca szczere.. są - aktorami w życiu. Bliżnięta tak samo są - rozdwojone, stąd nazwa znaku. Intencje każdego znaku są inne, ale sposób postępowania w życiu, podobny: można powiedzieć "wszelkie chwyty dozwolone". Ale generalnie, wazny jest też ascedent i położenie innych planet w momencie urodzenia... A wiec przedstawiciele tego samego znaku mogą się róznić. Nie generalizować, nie wrzucać wszystkich do jednego worka! Ryba rybie nie równasmile
    • kobieta_z_saturnem Re: Czym się różni... 11.08.13, 15:20
     Wiadomo, że trzeba patrzeć na całość kosmogramu. Ale dokładne rozumienie archetypów zodiaku to dla mnie podstawa astrologii, choć przez wielu lekceważona. Wszak żeby przejść do konkretów, to najpierw trzeba dobrze znać dane zagadnienie in abstracto.

     I właśnie nie bardzo rozumiem różnicę między tymi dwoma znakami. Z książkowych opisów wynika, że oba są niezdecydowane, zmieniają zdanie o 180 stopni albo pragną dwóch wykluczających się rzeczy na raz, a nadto są chwiejne emocjonalnie (mimo że Bliźnięta to znak powietrzny, a nie wodny).
     • 3scorpion666 Re: Czym się różni... 11.08.13, 15:28
      Róznią się - intencjami. Ryby poszukują wrażeń emocjonalnych, empirycznych, Bliźneita są bardziej praktyczne. Np., Bliżnięta: wpada na jakiś pomysł, po tygodniu dochodzi do wniosku, że jednak jej/jemu to się nie opłaca, więc, zmienia zdanie, ale nie powie wprost, ale zacznie kręcić i wynajdywać usprawiedliwienia swoich zachowań.
      Wydaje mi się, że najlepszym sposobem na zrozumienie róznicy będzie obserwowanie osób z kręgu rodziny, przyjaciół.. Można tez analizowac biografie słynnych Ryb (Chopin) lub Bliżniąt (Bracia Kaczyńscy).
      • kita32 Re: Czym się różni... 11.08.13, 22:13
       Ryby są pod wpływem Neptuna, planety ułudy, można powiedzieć, fałszu... Niestety, ale bardzo często osoby spod znaku Ryb chociaż są pozornie przyjemne w towarzystwie, są jakby podwójne, nie do końca szczere.. są - aktorami w życiu.

       Z tym się nie zgadzam. Mogą się zdarzać i takie Ryby, ale generalnie nie jest to regułą.
       Ryby nie są fałszywe, ale mają problem z odróżnieniem reali od wyobrażeń. Wierzą w to, co wymyślą. Widzą troszeczkę, ale całą historię na podstawie tego troszeczkę potrafią wysnuć. Najdziwniejsze jest to, że ze swoją intuicją trafiają często w 10-kę.
       Natomiast zmienności takiej o 180% to nie obserwuję. Z czasem coś może się zmieniać - jest to zmienność płynna, niezauważalna, gdy Ryba znajdzie się w innym otoczeniu i jakoś w sposób naturalny zmienia się jej sposób postrzegania. To jest bardziej empatia niż fałsz

       . Bliżnięta tak samo są - rozdwojone, stąd nazwa znaku. Intencje każdego znaku są inne, ale sposób postępowania w życiu, podobny: można powiedzieć "wszelkie chwyty dozwolone"

       Tu też się nie zgadzam. Bliźnięta mają 100 pomysłów na tydzień. Ich umysły są niezwykle aktywne. Są wszystkiego ciekawe, mają niezwykły dar nabywania wiedzy. Mają lekkość dokonywania zmian, zmian w myśleniu, w postrzeganiu, zmian w swoich planach. Żaden inny znak nie jest tak "lekki".

       Sformułowanie "wszelkie chwyty dozwolone" w ogóle mi nie pasuje ani do Ryb, ani do Bliźniąt, chociaż nie wykluczam, zę mogą się zdarzyć tego typu ludzie ze Słońcem/Księżycem?ascendentem w tych znakach.
       • 3scorpion666 Re: Czym się różni... 11.08.13, 22:19
        No cóz, teoria a praktyka.. Więc, w sumie, po co pytasz?
        • kita32 Re: Czym się różni... 11.08.13, 22:36
         Więc, w sumie, po co pytasz?

         Pyta kobieta_z_saturnem. Ja tak samo jak Ty odpowiadam.
       • 3scorpion666 Re: Czym się różni... 11.08.13, 22:39
        kit32
        Kito, chciałabym konkretnie zapytac: ILE osób z pod znaku Ryb czy też Bliżniąt znasz osobiście? Na czym opierasz swoje wywody? Bo ja - na wieloletniej praktyce! Gdybyś uwaznie czytała mje posty, zauważyłabyś, co pisałam wcześniej: są pewne niuanse, nie wolno wszystkich wrzucac do jednego worka! Każdy człowiek - jest inny, niepowtrazalny! Są pewne cechy wspólne- ale, z grubsza. Natomiast, ocena emocjonalna, zależy od interpretacji! Powtarzam, Ryby wiedzą , co robią.
        Jezeli chodzi o "lekkośc" Bliżniąt, ogromnie się mylisz! Taka lekkość w biznesie - jest wyjątkowo uciązliwa! Znam takich, co idą z lekkością po trupach partnerów biznesowych, przy tym zachowując lekki uśmiech. Czy zgadzasz się czy nie, tu są - fakty, nie teoria.
        • kita32 Re: Czym się różni... 11.08.13, 23:08
         Mój mąż ma Słońce i Księżyc i jeszcze 2 planety w znaku Ryb (a ascendent w Bliźniętach), a jedna z córek ma silne dominujące Słońce w znaku Bliźniąt - te osoby znam najlepiej, ale nie tylko je. U córki to jeszcze jest silny znak Strzelca, ale męża uważam za archetypową Rybę smile.


       • aarvedui Re: Czym się różni... 12.08.13, 18:03
        kita32 napisała:


        > Sformułowanie "wszelkie chwyty dozwolone" w ogóle mi nie pasuje ani do Ryb, ani
        > do Bliźniąt,

        To jest typowe podejście osób spod znaku Skorpiona. Skorpiony są mściwe, zajadłe i prymitywne. Jeśli nie wyrastają na kanibali to najwyżej na przestępców seksualnych.
        Znane osoby spod znaku Skorpiona - Adolf Hitler, Józef Stalin, Mao Tse-Tung, Pol-pot, Augusto Pinochet, cesarz Kaligula i 3skorpion666

        pozdrawiam, Stanisław Tym ;p
        • kita32 Re: Czym się różni... 12.08.13, 19:45
         dowcipny jesteś big_grin
        • 3scorpion666 Re: Czym się różni... 12.08.13, 19:55
         Gratuluję wiedzy smile Hitler - Skorpion? Adolf Hitler - ur. 20 kwietnia 1889

         Józef Stalin ur. 18 grudnia 1878

         Mao Tse Tung - ur. 26 1893
         No i tak dalej... Jak zwróciła uwagę koleżanka kita - jesteś dowcipny! Wiedziałeś, że żadna z piszących tutaj "wybitnych" astrolożek nawet nie zada sobie trudu, aby sprawdzic! Grunt, wspólnymi siłami poszczuć kogoś smile Jak miło. Ulubione zajecie na forum: P


         • aarvedui Re: Czym się różni... 12.08.13, 20:27
          cóż, jedyną osobą szczującą jesteś Ty - folgujesz sobie na znakach uprawiając jarmarczną pseudoastrologię. (Bliźnięta to, Ryby tamto)

          gratuluję też żołnierskiego umysłu, nie pozwalającego wyczuć najbardziej oczywistej ironii.
          z taką lotnością proponuję zająć się czymś bardziej przyziemnym niż astrologia, może zostaniesz grabarzem ?
          serio, mam nadzieję, że nikomu nie doradzasz. z tak uprzedzonym i ograniczonym podejściem do astrologii możesz tylko zaszkodzić.
          • 3scorpion666 Re: Czym się różni... 12.08.13, 20:42
           miłych snów smile)))
           Niestety, epoka Ryb, czyli wpływów Neptuna, właśnie się skończyła
           Dzięki Bogu, właśnie powoli wkraczamy w epokę Wodnika
           tylko że przebudzenie czasami bywa bolesne.... tym bardziej dla tych, co wolą - spać

           a więc - miłych snów!

           Dobranoc smile
          • kita32 Re: Czym się różni... 13.08.13, 11:18
           Aarvedui,
           podpisuję się pod Twoim postem smile
      • kita32 Re: Czym się różni... 11.08.13, 22:32
       Można tez analizowac biografie słynnych Ryb (Chopin) lub Bliżniąt (Bracia Kaczyńscy).

       Bracia Kaczyńscy mają Słońce pod koniec Bliźniąt, Księżyc w Raku, ascendent w Byku. Ich dominantą jest Uran (dlatego tak oddziałują intensywnie na innych) i u Lecha Jowisz, u Jarosława Wenus. Lech ma (miał) silniejszy znak Bliźniąt, bo ascendent ma pod koniec Byka i I-y dom w dużej mierze ma w znaku Bliźniąt.

       Może za mało znam braci Kaczyńskich , bo ogólnie nie lubię "polityki", ale bardziej w nich odczuwam ascendent w Byku niz Słońce w Bliźniętach. Kojarzą mi się bardziej ze znakiem stałym, niż zmiennym.
       • 3scorpion666 Re: Czym się różni... 13.08.13, 11:54
        A więc właśnie o tym przecież mówię! Nie wystarczy sam znak solarny, przecież mamy ogromne wpływy - i nie tylko planet! - otoczenia (można powiedziec, karma zbiorowa), wydarzeń losowych etc. i to w znacznie większym stopniu, niż dawniej! Teraz, jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek zależni od wpływów innych . A więc, człowiek rodzi się z pewnymi predyspozycjami, a dalej - to już zarówno wolna wola wyborów, jak i ogromny wpływ otoczenia.
        Co się tyczy Kaczyńskich, owszem,. obserwuje, przecież nawet w mediach niejednokrotnie nawet dziennikarze zwracali uwagę na to, że pozostały przy życiu brat-bliżniak co chwila zmienia swoją taktykę i co rusz wygłasza inne poglądy polityczne, byle utrzymać żagle na wietrze?
  • aarvedui Re: Czym się różni... 12.08.13, 17:59
   kobieta_z_saturnem napisała:

   > ...zmienność Ryb od dwoistości Bliźniąt?

   tym, że to jest na odwrót.
   Ryby są dwoiste, a Bliźnięta zmienne.
   stąd symbolika graficzna znaku.
   dwoistość to świadomość Wenusjańskiego obiektywizmu i widzenia wszystkich stron zagadnienia na raz (stąd wywyższenie Wenus w Rybach)
   zmienność to elastyczność i brak skupienia na jednym punkcie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka