Dodaj do ulubionych

Naziści z UNA-UNSA na Majdanie

22.01.14, 20:54
Witam Państwa!
Jak podaje portal onet.pl :
"Jedną z ofiar środowych starć w Kijowie jest Białorusin, który należał do skrajnie prawicowej organizacji ukraińskiej UNA-UNSO – poinformowało białoruskie Radio Swaboda, powołując się na jednego z liderów UNA-UNSO Mykołę Karpiuka.

Jak twierdzi Karpiuk, Białorusin Michaił Żyznieuski został zastrzelony z pistoletu Makarowa, a kula trafiła go prosto w serce. Był członkiem antyrosyjskiej organizacji. Na Ukrainie przebywał od 10 lat..."

wiadomosci.onet.pl/swiat/starcia-na-ukrainie-ofiary-na-ulicach-kijowa/2cc4p
Obecność nazistowskich, paramilitarnych bojówek ma Majdanie oznacza, że protest nie ma nic wspólnego z demokratyzacją Ukrainy i integracją z Unią Europejską. To nie są pokojowe demonstracje, to brutalna walka o zdobycie władzy przez Tiahnyboka i Karpiuka drogą przewrotu i terroru.
Pozdrawiam
L. Bodio
Obserwuj wątek
  • az43 Re: Naziści z UNA-UNSA na Majdanie 24.01.14, 19:51
   wyborcza.pl/1,75477,15328259,Pod_sztandarem_Bandery_Bojowcy_Prawego_Sektora_bojkotuja.html
   Coraz ciekawiej.
  • lokis1271 Re: Naziści z UNA-UNSA na Majdanie 25.01.14, 14:50
   Witam Państwa!
   Polecam artykuł Jana Kota nt. aktualnych wydarzeń na Ukrainie:

   Gdzie jest honor tego wielkiego narodu?
   W zasadzie nie chciałbym pisać tych słów. Nie są mi one potrzebne bo wiem, że nie dość, iż dzięki nim kilka osób nie poda mi już ręki, to i tak w jazgocie mainstreamowych mediów dotrą one do nielicznych. Przyzwoitość i troska o Ojczyznę wymaga jednak wyartykułowania złości, rozżalenia, a także rozczarowania.

   Zanim jednak przejdę do meritum chciałbym opisać pewne “dzieło”, który można obejrzeć na youtube. Chodzi o, znanego zapewne części osób, Testovirona i jego filmik “Polak, ręcznik, duma Narodu”. W skrócie – jego autor jest amerykańskim Żydem polskiego pochodzenia**, człowiekiem zamożnym, dodatkowo wyśmiewającym nas jako naród. Opisuje on sytuację przyłapania Polaka na kradzieży ręczników przez niemieckiego właściciela siłowni. Pobratymiec Angeli Merkel zaczął wyzywać go od śmieci i złodziei po czym opluwać. Nasz rodak zareagował na to przeprosinami i korzeniem się. Rozbawiło to wielu świadków, którzy zauważyli, że ktokolwiek inny (Amerykanin) wyszedłby bez słowa i nie wrócił nigdy do pracy. Autor filmu, w bardzo niewybrednych słowach, pyta – co się stało z waszym honorem, z dumą tego wielkiego (niegdyś) narodu?!
   Patrząc na sytuację jaka rozgrywa się obecnie na Ukrainie i reakcję polskich obywateli mogę mu odpowiedzieć – poszły w p…u. W ich miejsce pojawiła się za to nasza choroba narodowa – romantyczność i chęć walki o “wolność naszą i waszą”. Po co nam, Polakom, walka o własne interesy? Po co wyzyskiwanie słabości sąsiadów? Po co praca na rzecz nauki i gospodarki? Wolimy przecież być przez "nich" “rozbierani” bądź mordowani – ach jak pięknie można potem opłakiwać zmarłych bądź utracone ziemie. Ale to “oni” są źli, a nie my nieudolni!?

   Do rozpoczęcia “szału ukraińskiego” bardzo zżymałem się na używanie terminu “sekta smoleńska”. Nie ukrywam, iż w ostatnich kilku latach poparłem partię Kaczyńskiego swoim głosem. Uważałem wówczas, iż jest to twardy realista, idący gdy trzeba na kompromis, jednak dzielący ze mną pewne pryncypia – niepodległość, umiłowanie wolności oraz stawianie rozwoju kraju ponad interes prywatny (bądź polityczne korzyści). Okazuje się jednak, iż tkwiłem w błędzie. Pan Kaczyński bowiem dokonał czynu dla mnie niewybaczalnego – wznosił, wraz z neobaderowcem, UPOwski okrzyk “Slava Ukrainie” na co tłum odpowiedział “Herojom Slava” (Herojom – Banderze, Szuchewiczowi itp.). Pozdrowienie jednoznaczne i mające swój odpowiednik w niemieckim “witaniu się” z czasów II WŚ. Jestem swoją drogą ciekaw co zrobiono by w Niemczech gdyby jakikolwiek polityk zakrzyknął w ten sposób? Oczywiście Kaczyński nie był jedyny – te same ryki wydobyły się z gardeł Wildsteinów oraz reportera TV Republika. Jedynym, który w Kijowie odciął się w jasny sposób od Bandery był Paweł Kukiz. Nie posądzam Jarosława Kaczyńskiego o brak wiedzy historycznej czy też głupotę. Zastanawia mnie po prostu na co liczy dokonując takich gestów? A może spłaca w ten sposób pewne zobowiązania? Tego nie wiem i chyba dla mojego spokoju ducha wiedzieć nie chcę.
   Smaczku całej sytuacji dodaje zachowanie “prawicowej” prasy. Wszystko zaczęło się od nagonki na ks. Isakowicza-Zaleskiego, któremu zarzucono bycie “na usługach Moskwy”, wyciągnięto również niepochlebną wypowiedź o nim A. Walentynowicz. Kolejnym krokiem były problemy w mediach związanych z Gazetą Polską jakie robiono duchownemu przy publikacji artykułów. Dlaczego? Otóż ośmielił się on wypomnieć części opozycji (Svobodzie, Juszczence oraz Tymoszenko) gloryfikowanie Bandery i mitu UPA. Na tym jednak nie koniec. Córka Z. Romaszewskiego, zatrudniona w TV Polonia A. Romaszewska pouczyła, iż osoby niepopierające tego co dzieje się na Ukrainie są “moskiewskimi agentami”. Znowu ci goście z “Kresów” się zabierają za robotę. Już mi donoszono. Jak widać zgodnie z prawdą… bo pracują jak mrówy. Nie wątpię że i po ukraińskiej stronie jakiejś mrówy pracują” – napisała Romaszewska na profilu jednego ze swoich facebookowych znajomych. Pytana przez dyskutantów o powód swojej agresji odpowiedziała z kolei: “mam wewnętrzny wykrywacz na moskiewska agenturę, który mi piszczy w pewnych okolicznościach. I on piszczy obecnie dramatycznie w okolicy niektórych środowisk i tekstów”*. “Lud smoleński” pogroził palcem również i mojej skromnej osobie, zarzucając mnie w wiadomościach zuckerbergowego portalu stwierdzeniami tego typu oraz określeniami “chłystek”, “pachołek” etc. Wszystkich więc lojalnie informuje – płacą mi w rublach.

   Dość jednak żartów. Podejście do Ukrainy A.D. 2014 ukazuje dwie smutne sprawy – na prawicy nie ma mężów stanu, są jedynie politykierzy, a przy okazji , Ci co bardziej trzeźwi obywatele, widzą jak rozleciało się nasze państwo podczas 24 lat “wolnej Polski”.

   Należy zdać sobie sprawę z tego, iż praktycznie żaden z możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji na Ukrainie nie jest dla nas korzystny. Zajęcie tego państwa przez Rosję stworzy dwa zagrożenia – rozgrywanie mniejszości polskiej przeciwko Svobdowcom (co znamy już z przeszłości) oraz problem związany z bezpośrednim sąsiedztwem z Rosją (przy założeniu dalszego, prozachodniego, prozachodniego kursu). Rozpad Ukrainy na dwie części spowoduje powstanie u naszych granic kraju, który w dłuższej perspektywie czasowej zawrze sojusz z Niemcami, a dodatkowo, w przypadku Svobody tam rządzącej, roszczącego pretensje do kilku naszych ziem. Utrzymanie status quo nic nam już również nie da – przez aktywność naszych polityków i ich jasne opowiedzenie się po stronie demonstrantów straciliśmy możliwość dialogu z Janukowyczem (vide – ustawa o opodatkowaniu organizacji mniejszościowych). Wszystko to stało się za sprawą Hetmana Ryszarda “nie zmieniam poglądów” Czarneckiego oraz setnika Jarosława “Herojom Slava” Kaczyńskiego. Smuci mnie to podwójnie, ponieważ zdaję sobie sprawę, iż dyskwalifikuje to PiS jako partię, którą warto popierać. Niestety – była to jedyna poważna siła z którą można było wiązać jakiekolwiek nadzieje.

   To jednak nie najważniejsze w obliczu drugiego, dużo poważniejszego problemu – wszyscy, którym wydaje się, iż Polska może cokolwiek zrobić w kontekście Ukrainy są w błędzie. Nie posiadamy żadnych atutów, gospodarka i armia są w rozkładzie a nasza nauka leży. Co ważne, a daje to pojęcie o naszej ekonomii, jesteśmy atrakcyjnym miejscem do zarobkowania dla cudzoziemców tylko o ile nie mogą od nas wyjechać dalej na zachód. Brutalna prawda jest taka, iż działania rządu D. Tuska doskonale opisują nasze możliwości – a są one żadne. Najgorszą nieroztropnością jest więc angażowanie się po którejkolwiek ze stron i walka o nie swoje interesy. Czy to rosyjskie, czy niemieckie bądź amerykańskie - sprawa bazy w Kiejkutach pokazuje, iż szczególnie o te ostatnie.

   Należy bowiem zdać sobie sprawę z jednego faktu – obecnie Polska nie ma ŻADNEGO sojusznika na którego mogłaby liczyć w przypadku konfliktu zbrojnego. Kto bowiem myśli, iż NATO w jakikolwiek sposób gwarantuje nam bezpieczeństwo jest niepoprawnym optymistą. NATO = USA, a ten ostatni kraj ma teraz dużo poważniejsze problemy wewnętrzne niż angażowanie się w obronę nie swoich (!) interesów. Stosunek Polski do USA dobrze zresztą obrazuje historia z filmiku przywołanego na początku tekstu – Amerykanie od dłuższego czasu mają nas w głębokim poważaniu. Najlepszym tego przykładem jest sprawa wiz, które są od nas wymagane, jako od jednego z nielicznych krajów regionu.

   Muszę również powiedzieć na koniec kilka gorzkich słów a’propos moich rodaków. Po raz kolejny dali się ogłupić i pchają się do bitki, zbierają koce, lampy
   • lokis1271 Gdzie jest honor tego wielkiego narodu?, cd: 25.01.14, 14:51
    Zastanówcie się również moi drodzy do czego nakłaniacie Ukraińców. Czy doświadczenia "transformacji" i "integracji" nie dały wam do myślenia? Polska stała się rezerwuarem taniej siły roboczej dla krajów Unii przy okazji pozbywając się około 2 500 000 obywateli w wieku produkcyjnym. Likwidacji ulegną zapewne ukraińskie przedsiębiorstwa powodując jeszcze większy nacisk na emigrację. W tym kontekście warto zastanowić się nad skutkami integracji naszych wschodnich sąsiadów z UE dla Polski, będą one bowiem opłakane. Po pierwsze ucierpią na tym nasi gastarbeiterzy, których zastąpią znacznie tańsi Ukraińcy (to samo tyczy się również pracowników w kraju), po drugie nasze rolnictwo nie wytrzyma konkurencji ze znacznie tańszymi producentami rolnymi z Ukrainy. Nie będę już nawet rozwijał spraw związanych z funduszami unijnymi, których ten kraj zostanie głównym beneficjentem.

    W. Łysiak napisał kiedyś, iż "historia jest najlepszą nauczycielką życia o ile ktoś chce się uczyć". Przykro to stwierdzić ale zarówno polscy politycy (pal ich zresztą licho) jak i niestety polski naród, nie są pojętnymi uczniami. Mówiąc więc wprost – jesteśmy w czarnej, pardon, afroamerykańskiej pupie. I jako kraj i jako społeczeństwo.

    Jan Kot

    www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/gdzie-jest-honor-tego-wielkiego-narodu
  • lokis1271 Na Majdanie rozdają widły 25.01.14, 17:56
   Witam Państwa!
   Za portalem kresy.pl podaję kolejną informację o sytuacji na Majdanie w Kijowie, cyt.:

   Na Majdanie rozdają widły
   Niezrzeszony deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Ołeh Liaszko rozdawał wczoraj na barykadach Majdanu w Kijowie… widły.
   Poinformował o tym na swoich stronach społecznościowych sam polityk. Zamieścił też nagrania i fotografie z akcji.

   Widły są symbolem Partii Radykalnej, której Liaszko przewodzi. Polityk niejednokrotnie pozował z widłami na plakatach wyborczych w czasie swojej kampanii. Są one też stałym atrybutem różnych partyjnych akcji.
   Focus.ua/KRESY.PL

   www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/na-majdanie-rozdaja-widly-video
   Właściwie, to deputowany Liaszko mógłby też i na forum podrzucić jedną sztukę wideł, bo znowu się pojawił tutaj gnój z Podkarpackiej u-krainy i trzeba by posprzątać.

   Pozdrawiam
   L. Bodio
   Tczew
   • piotrzr Bodio - ty świnio 25.01.14, 20:25
    jak wpadnę do Tczewa to się kopnę ...w katamaran smile
    • 99venus Re: Bodio - ty świnio 25.01.14, 21:03
     a potem rezuny dziwią się,że są natychmiast rozpoznawani.po wysokim poziomie kultury oczywiscie.
     • piotrzr i ty babiszonie - ty świnio 26.01.14, 11:27
      nie baw się w adwokatkę bo ci kiepsko wychodzi smile
      • 99venus Re: i ty babiszonie - ty świnio 26.01.14, 15:17
       bękarcie po Banderze i Szuchewyczu-nie irytuj się,naziolom złość szkodzi.
       Iwano-Frankowsk do flagi ukraińskiej dołączył czarno-czerwony sztandar UPA i flagę UE-taka jest prawda o tej dziczy.i te głupki jeszcze flagę UE wywieszają.ale to menelstwo się zdziwi.
    • liberum_veto kopnięty Pietia ;) 27.01.14, 19:21
     piotrzr napisał:
     > jak wpadnę do Tczewa to się kopnę ...

     A kopnij się, Pietia, kopnij... Choc ty juz i tak wygladasz mi na mocno kopniętego smile
     • lokis1271 Re: kopnięty Pietia ;) 27.01.14, 19:53
      Witam Kolego Liberum!
      Skoro ten nieszczęśnik z Rzeszowa koniecznie chce bełkotać na Forum Kresy, to wydziel mu jakiś osobny wątek i niech sobie tam pisze co chce.
      Pozdrawiam
      L. Bodio
      • 99venus Re: kopnięty Pietia ;) 27.01.14, 19:58
       niech ten cham banderowski zna polską łaskawość.nawet takich debili jak on się nie banuje.w końcu każdy czasami lubi popatrzeć na małpy.
      • liberum_veto Re: kopnięty Pietia ;) 29.01.14, 15:57
       lokis1271 napisał:
       > Skoro ten nieszczęśnik z Rzeszowa koniecznie chce bełkotać na Forum Kresy, to w
       > wydziel mu jakiś osobny wątek i niech sobie tam pisze co chce.

       Byl juz taki watek, na ktorym gromadzilem jego wpisy, dokonywane pod nickiem "veto13"...
       forum.gazeta.pl/forum/w,48782,67483855,67483855,kosz_watek_z_wypowiedziami_veto13_.html
       Mozna reaktywowac, ale po co... To zwykly troll, jego celem nigdy nie byla tu dyskusja merytoryczna, a tylko obrazanie innych. Jego "wypowiedzi" stanowia naruszenie regulaminu forum oraz netykiety. Trolli trzeba z forum eliminowac... Dlugo tu nie poszaleje...
   • liberum_veto Liaszko to gej i zbrodniarz wojenny 22.02.15, 18:53
    lokis1271 napisał:
    > Na Majdanie rozdają widły
    > Niezrzeszony deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Ołeh Liaszko rozdawał wczoraj na
    > barykadach Majdanu w Kijowie… widły.

    Rozdawał widły na Majdanie, a teraz wyrzekła się go własna, rodzona siostra. Twierdząc, że to gej i zbrodniarz wojenny z objawami choroby psychicznej. Cóż, na zdrowego to on na pewno nie wygląda... smile
    www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/siostra-ukrainskiego-deputowanego-to-nie-moj-brat-to-gej-i-zbrodniarz-wojenny-2
    Siostra ukraińskiego deputowanego: To nie mój brat, to gej i zbrodniarz wojenny
    Opublikowano: Piątek, 20 lutego 2015

    Siostra deputowanego Oleha Liaszki publicznie wyrzekła się swojego brata, nazywając go gejem i zbrodniarzem wojennym.

    Oficjalnie informuję, że nie jestem w rodzinnych i jakichkolwiek stosunkach z Liaszko. Uważam go za zbrodniarza wojennego i "kogucika" oligarchy Lowoczkina - oznajmiła siostra Oleha Liaszko. Zaznaczyła ona również, że Liaszko to gej z objawami choroby psychicznej.

    Wcześniej Oleh Liaszko przyznał, że jego rodzona siostra walczy w szeregach separatystów w Donbasie.

    rusila.su / Kresy.pl
  • lokis1271 Antyunijna histeria w rosyjskich mediach 26.01.14, 13:34
   Witam Państwa!
   Zapraszam do przeczytania dwóch artykułów Wiesława Tokarczuka z portalu www.kresy.pl. Wynika z nich, jakoby dwa kraje członkowskie UE - Rumunia i Węgry przygotowywały się do napaści na Ukrainę, zob:

   Węgrzy Zakarpaccy wzywają Budapeszt do zbrojnej interwencji na Ukrainie

   www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/wegrzy-zakarpaccy-wzywaja-budapeszt-do-zbrojnej-interwencji-na-ukrainie
   Rosyjska prasa: Rumunia przygotowuje się do rozbiorów Ukrainy

   www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosyjska-prasa-rumunia-przygotowuje-sie-do-rozbiorow-ukrainy
   Czemu mają służyć te absurdalne kłamstwa - zastraszaniu Ukraińców, czy też propagandowego przygotowania rosyjskiej interwencji?
  • lokis1271 Krym jedzie do Kijowa wesprzeć Antymajdan 27.01.14, 16:00
   Witam Państwa!

   Siły antynazistowskie zwierają szeregi:

   "Dwa tysiące aktywistów jedzie z Krymu do Kijowa, aby wzmocnić siły AntyMajdanu
   Z Krymu do Kijowa wyruszyły 2 tysiące aktywistów, którzy planują wzmocnić siły AntyMajdanu w stolicy. Informacja o tym padła ze sceny podczas mitingu przeciwników integracji europejskiej, który odbył się dziś w Symferopolu.
   Jak informuje radio Svoboda do Kijowa wyruszają dwa specjalne pociągi z około dwoma tysiącami Krymian. Jednocześnie oficjalna strona krymskiego oddziału Partii Regionów podaje informacje o jednym pociągu.

   „Jak informowaliśmy na mitingu, dziś z Krymu wyrusza pociąg z aktywistami, którzy zamierzają zademonstrować swoje poparcie dla sprawujących władzę, na mitingu pod budynkiem ukraińskiego parlamentu” – informuje Partia Regionów.

   Prawda.com.ua/KRESY.PL"

   www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dwa-tysiace-aktywistow-jedzie-z-krymy-do-kijowa-aby-wzmocnic-sily-antymajdanu
  • lokis1271 Były specnazowiec wzywa do formowania międzynarodo 27.01.14, 16:02
   Były specnazowiec wzywa do formowania międzynarodowych brygad w celu obrony Majdanu

   Władimir Borodacz, były dowódca białoruskiego specnazu, zwrócił się do specjalistów wojskowych z sąsiednich krajów, aby kierowali się do Kijowa i bronili integracji europejskiej. Informuje o tym niezależny portal „Biełorusskij Partizan”.

   „Naród ukraiński decyduje teraz nie tylko o losie swojego kraju, ale i o losie naszych krajów” – przekonuje Borodacz w przesłaniu skierowanym głównie do Białorusinów i Rosjan.

   „Ukraińcy dają nam przykład wytrwałości, męstwa, niezachwianego pragnienia posiadania uczciwej władzy i żądania od niej odpowiedzialności za swoje działania; równości wszystkich wobec prawa i zakończenia rozkradania własnego narodu” – stwierdza były dowódca specnazu.

   Według Borodacza podobnie powinno stać się w sąsiednich krajach, ponieważ i Białorusinom i Rosjanom odebrano prawo „nazywać się ludźmi”.

   „Bandy uzurpujące władzę drogą kłamstwa, strachu, przekupstwa i wykorzystania siłowych struktur próbują utrwalić swoje bezprawie i zachować interesy wąskiego kręgu swoich wspólników” – pisze w swoim oświadczeniu były wojskowy.

   W imieniu komitetu organizacyjnego Rady Odrodzenia Narodowego wzywa on obywateli Białorusi, Rosji i innych krajów do solidarności z ukraińskim narodem w jego dążeniach do „wyzwolenia od przemocy bandytów”.

   „W przypadku wykorzystania siły i broni przeciw obywatelom Ukrainy i zagrożenia integralności terytorialnej kraju, wzywam wszystkich wojskowych specjalistów, żołnierzy, oficerów do osobistego uczestnictwa w okazaniu naszym braciom internacjonalistycznej pomocy w wyzwalaniu Ukrainy od przestępców” – pisze Borodacz.

   Sygnałem dla stworzenia międzynarodowych brygad i przybycia ochotników na Ukrainę stanie się użycie ostrej amunicji przeciw ludności cywilnej albo seria niewyjaśnionych zabójstw.

   „Prosimy liderów opozycji o znalezienie i zaplanowanie niezbędnych środków dla zabezpieczenia naszej pracy. Wierne swojemu narodowi jednostki wojskowe wzywamy do gotowości zapewnienia nam dostępu do baz i magazynów wojskowych” – napisano w oświadczeniu.

   Borodacz wzywa ukraińskich „siłowików” do zachowania honoru i godności Ukrainy oraz do przejścia na stronę narodu.

   „Liczymy na rozsądek i pokojowie rozwiązanie, ale jesteśmy gotowi jeszcze raz stanąć do walki. Tym razem nie w Afganistanie, nie w Angoli, ale na ojczystej ziemi, okupowanej przez przestępcze klany. Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach!” – podsumowuje Borodacz.
   Belaruspartisan.org/pravda.com.ua/KRESY.PL

   www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/byly-specnazowiec-wzywa-do-formowania-miedzynarodowych-brygad-w-celu-obrony-majdanu
  • lokis1271 Rosyjska prasa: Zabarykadowane głowy Ukraińców 27.01.14, 16:04
   Rosyjska prasa: Zabarykadowane głowy Ukraińców
   "Rossijska Gazieta" nazywa protestujących Ukraińców ekstremistami. Rządowy dziennik stawia znak równości między "euromajdanowcami" a "nacjonalistycznymi bojówkami". Sugeruje również, że barykady są nie tylko na ulicach ukraińskich miast, ale również w głowach Ukraińców.
   Według "Rossijskoj Gaziety", Ukraina pęka wzdłuż linii Dniepru. W opinii dziennika coraz wyraźniejszy jest podział na zwolenników i przeciwników obecnych władz.

   "Na razie nie ma potrzeby dramatyzować, ale jeśli taka sytuacja potrwa jeszcze jakiś czas, będziemy mówić wtedy o zupełnie innym kraju" - twierdzi ekspert Jurij Romanienko.

   "Rossijskaja Gazieta" dziwi się, że opozycyjni liderzy nie chcą przyjąć stanowisk oferowanych im przez prezydenta. Dziennik drwi, że opozycyjnym politykom potrzebna jest zgoda "majdanu czyli kilku tysięcy radykalnych nacjonalistów, pseudokibiców i kryminalistów".

   IAR/KRESY.PL

   www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rosyjska-prasa-zabarykadowane-glowy-ukraincow
   • lokis1271 Chyba powstaje drugie państwo ukraińskie 27.01.14, 16:13
    e Lwowie została stworzona „Narodowa Gwardia Ukrainy” z prawem do posługiwania się bronią palną.
    W skład Gwardii werbowani są mężczyźni posiadający legalne prawo do posiadania broni palnej, którzy „w granicach zakreślonych przez konstytucję będą bronić obywateli przed zagrażającym im niebezpieczeństwem” - poinformował Światosław Jaworśkij - członek organizacji.
    Nie jesteśmy ekstremistami ani terrorystami, nikomu niczym nie grozimy, ale maruderom i zdrajcom swojego narodu, którzy będą dopuszczać się przemocy i bezprawia, damy prawidłową odpowiedź. - twierdzi Jaworski.

    Jednocześnie dodał, że ma zamiar tworzyć tego typu organizacje w całej Ukrainie, które mają wzorować się na amerykańskiej Gwardii Narodowej. Poza tym aktywiście „Narodowej Gwardii Ukrainy” zaproponowali opozycji plan zatytuowany „jak należy zdobywać władzę w całej Ukrainie”. Zaproponowali również Radzie Narodowej (pozakonstytucyjny organ stworzony przez Majdan jako alternatywa dla ukraińskiego parlamentu). Podjęcia natychmiastowo następujących działań:

    - przyjąć uchwałę o odpowiedzialności Prezydenta za zdradę państwa oraz narodu ukraińskiego.

    - Natychmiast odsunąć od władzy rząd skompromitowany udziałem w antynarodowej zmowie.

    - Wstrzymać pełnomocnictwa przewodniczącym administracji obwodowych, rejonowych i Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej

    - Stworzyć urząd zaufania publicznego, oraz przekazać mu funkcje i uprawnienia wyższego organu władzy wykonawczej na Ukrainie, w okresie przejściowym.

    - Wyznaczyć termin nadzwyczajnych wyborów prezydenta Ukrainy, Werchownej Rady, oraz innych wybieralnych urzędów.

    Narodowa Gwardia Ukrainy wezwała również milicję do obrony Rady Narodowej oraz do wezwania ONZ do przysłania na Ukrainę oddziałów pokojowych. Zdaniem Narodowej Gwardii Ukrainy, jakiekolwiek negocjacje z władzą to próba wygrania władzy przez rządzących Ukrainą oligarchów.

    Vgolos.com.ua/Kresy.pl

    www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/we-lwowie-zostala-stworzona-narodowa-gwardia-ukrainy-z-prawem-do-poslugiwania-sie-bronia-palna
  • lokis1271 B. Prezydent Ukrainy L. Krawczuk ponownie zaprasza 27.01.14, 16:19
   B. Prezydent Ukrainy L. Krawczuk ponownie zaprasza zwaśnione strony do Okrągłego Stołu, czytaj:

   Экс-президент Леонид Кравчук в понедельник созывает очередное заседание общенационального круглого стола.
   Об этом рассказала депутат от Партии регионов Анна Герман, пишет "Сегодня".
   Основной вопрос – это найти пути выхода из политического кризиса, сообщила она.
   Заседание круглого стола назначено на 16:00.
   "А основной вопрос – это найти пути выхода из политического кризиса и договориться, чтобы завтра в Раде, которая может много сделать, мы проработали законные пути выхода из ситуации без экстремизма и давления радикалов", - сказала Герман.
   Перечень участников и место проведения круглого стола она не уточнила, чтобы "не было попыток помешать его работе, заблокировать".
   "Надеемся, что лидеры оппозиции примут в нем участие. На счет участия Виктора Януковича, нужно спросить у Леонида Кравчука, звонил ли он ему и приглашал ли", - сказала Герман.
   Как известно, на 28 января запланировано внеочередное заседание Верховной Рады, на котором должны попытаться урегулировать политический кризис.
   Ранее уже проводилось несколько этапов круглого стола Кравчука, который, впрочем, ощутимых результатов не принес.

   www.pravda.com.ua/rus/news/2014/01/27/7011521/
  • lokis1271 Wzajemne delegalizacje partyjne na Ukrainie 27.01.14, 19:49
   Witam Państwa!
   W chwili obecnej Ukraina stoi właściwie na krawędzi wojny domowej. Partia Regionów oraz naziści z Partii "Svoboda" zaczęli się wzajemnie delegalizować, zob:

   Władze Krymu zdelegalizowały "Swobodę" oraz jej symbolikę
   rezydium Werchownej Rady Krymu zdelegalizowało działalność partii „Swoboda” oraz jej symbolikę na terenie Autonomicznej Republiki Krymskiej - można przeczytać na oficjalnej stronie krymskiego parlamentu.

   W 10 regionach Ukrainy doszło do antykonstytucyjnego przewrotu. Prawowita władza została siłą pozbawiona możliwości wypełniania swoich obowiązków. Kontynuowane są próby siłowego przejęcia siedzib kolejnych ministerstw (…wink Aktywnymi uczestnikami tych zajść są działacze „Swobody” i innych radykalnych organizacji - piszą autorzy dokumentu.

   Przypominamy, że wcześniej w obwodach iwano-frankiwskim, tarnopolskim, winnickim, chmielnickim, czerniowieckim i połtawskim delegalizowane zostały Partia Regionów i Komunistyczna Partia Ukrainy wraz z ich symboliką.

   lb.ua/Kresy.pl

   Pozdrawiam
   L. Bodio
   Tczew
  • lokis1271 Wyszło szydło z worka nazistów na Majdanie 30.01.14, 05:46
   Witam Państwa!
   Nie trzeba było długo czekać, aby naziści zgromadzeni na tzw. Majdanie w Kijowie odsłonili swoje prawdziwe oblicze. Jak twierdzi wielu korespondentów, nikt tam już nie mówi o przystąpieniu do UE, gra się toczy wyłącznie o władzę.
   Polecam artykuł zamieszczony w "Rzeczpospolitej", zob.:

   " Lider banderowców: ludobójstwo na Wołyniu to brednia
   Sprawiedliwość nakazywałaby, aby Przemyśl i kilkanaście powiatów wróciły do Ukrainy – mówi Andrij Tarasenko, rzecznik radykalnej organizacji Prawy Sektor, najmocniej zaangażowanej w walki z milicją wokół Majdanu [...]

   Obecne granice Ukrainy są sprawiedliwe?

   Nacjonalista to ktoś, kto dąży do zjednoczenia wszystkich ziem etnicznych swojego narodu, tych, gdzie Ukraińcy żyli od tysięcy lat. Inaczej nie można go nazwać nacjonalistą. Po wojnie operacja „Wisła" spowodowała, że Ukraińcy z tych ziem etnicznych zostali wyrzuceni i sprawiedliwość nakazywałaby, aby te ziemie do Ukrainy wróciły. Mówię o Przemyślu i kilkunastu innych powiatach.

   Jak chcecie to osiągnąć?

   Metodami dyplomatycznymi. Nie jesteśmy narodem imperialnym, nie sięgamy po cudze ziemie, chcemy jedynie tego, co nasze.

   Ukraina nie może być jednak w Unii i jednocześnie domagać się zmiany granic.

   Miejsce Ukrainy nie jest w Unii, to byłoby sprzeczne z ideą państwa narodowego. W Polsce też jest zresztą wiele osób niezadowolonych z tego, że struktury ponadnarodowe ograniczają suwerenność państwa.

   Ukraina nie będzie jednak bezpieczna, balansując między Rosją a zachodnią Europą.

   Dlatego musimy odzyskać broń atomową. Mamy na Ukrainie własnych specjalistów, którzy do tego doprowadzą.

   Kiedy zakończy się rewolucja
na Majdanie?

   Wtedy, gdy odejdzie Janukowycz. Aby to osiągnąć, jesteśmy gotowi sięgnąć po wszystkie metody, także te radykalne. Tak jak robił Bandera. Janukowycz rozumie tylko siłę, gdybyśmy już teraz jej nie użyli, nigdy nie podjąłby negocjacji.

   —rozmawiał Jędrzej Bielecki

   Rzeczpospolita
   ? Wszystkie prawa zastrzeżone"

   www.rp.pl/artykul/107684,1083009-Lider-banderowcow--ludobojstwo-na-Wolyniu-to-brednia.html
   Walka o władzę wśród opozycjonistów na Majdanie jest już faktem, i przybiera coraz brutalniejsze formy, czytaj:

   "Paweł Reszka z Kijowa: Jak Majdan walczył z Majdanem
   Skąd bratobójcza walka w samym centrum Majdanu?

   Jurij Sirotiuk, rzecznik partii Swoboda, powie później mediom: „Rada Majdanu zdecydowała wczoraj wieczorem, że demonstranci opuszczą ministerstwo polityki rolnej. »Spilna Sprawa« wiedziała o decyzji. Prowadzono z nimi negocjacje. Rano przyszło prowadzić rozmowy przy użyciu twardszych argumentów”.
   Cały reportaż:

   tygodnik.onet.pl/wwwylacznie/pawel-reszka-z-kijowa-jak-majdan-walczyl-z-majdanem/de0jt
   Pozdrawiam
   L. Bodio
   Tczew
  • lokis1271 Poseł SP M. Golba pisze do prezydenta RP 31.01.14, 20:54
   Witam Państwa!
   Żądania terytorialne oraz szerzenie kłamstwa wołyńskiego przez ukraińskich nazistów zebranych na kijowskim Majdanie wywołały w końcu reakcję wśród posłów RP, czytaj:

   "Ukraińscy nacjonaliści chcą Przemyśla. Golba pisze do prezydenta RP
   - Nie rozumiem, dlaczego Jerzy Buzek, Jarosław Kaczyński, Jacek Protasiewicz na kijowskim Majdanie wykrzykują hasła: "Sława Ukrainie" - napisał Mieczysław Golba, lider Solidarnej Polski na Podkarpaciu, w liście do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
   Wczorajszy wywiad w "Rzeczpospolitej" z Andrijem Tarasenką, rzecznikiem radykalnej organizacji Prawy Sektor, najbardziej zaangażowanej w walki z milicją wokół Majdanu, wywołał burzę. Tarasenko powiedział, że "sprawiedliwość nakazywałaby, aby Przemyśl i kilkanaście powiatów wróciły do Ukrainy". Rzecznik Prawego Sektora wybielał Stepana Banderę, przywódcę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnej za rzeź na Wołyniu [...]
   Wywiad oburzył posła Mieczysława Golbę, lidera podkarpackiej Solidarnej Polski. Wysłał list do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Dlaczego do niego? Bo - zdaniem Golby - prezydent Komorowski jest odpowiedzialny za koordynowanie polskiej polityki zagranicznej. Golba "z oburzeniem przyjął występy niektórych polskich polityków na Majdanie".

   "Nie potrafię zrozumieć, dlaczego występują tam w obecności szefa nacjonalistów ukraińskich Tiahnyboka, zwolennika politycznego totalitaryzmu i ludobójstwa. Wyznawcy kultu Stepana Bandery. Ruchu, który otwarcie pochwala zbrodnie dokonane na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ruchu, który nie ukrywa roszczeń terytorialnych wobec Polski. Rozumiem poparcie dla Kliczki czy Jaceniuka. Nie potrafię jednak zrozumieć byłego premiera i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, byłego premiera i szefa opozycji Jarosława Kaczyńskiego czy też szefa frakcji PO w Parlamencie Europejskim Jacka Protasiewicza, wykrzykujących u boku Tiahnyboka banderowskich haseł: "Sława Ukrainie!". Tego Tiahnyboka, który w swoich wypowiedziach mordowane polskie kobiety i dzieci przyrównywał do robactwa!" - napisał Golba w liście do prezydenta RP
   "Chwilowy polityczny zysk"

   I pyta, "czy można sobie wyobrazić, by w Niemczech poważny polityk mógł stanąć obok lidera neonazistowskiej partii, głoszącego, że nie było komór gazowych, a formacje SS w czasie II wojny światowej likwidowały jedynie robactwo". "Czy obecność wielu kamer oraz krótkotrwały poklask i chwilowy polityczny zysk mogą być jakimkolwiek usprawiedliwieniem?" - pisze dalej Golba.

   Poseł Solidarnej Polski nie rozumie, "skąd ta gotowość liderów dwóch mocno wewnętrznie skonfliktowanych, a zarazem największych polskich partii politycznych do stania u boku lidera banderowskich pogrobowców".

   "Czy w tej sprawie zapadły jakieś ustalenia "ponad podziałami"? - stawia kolejne pytanie Golba. W liście do Bronisław Komorowskiego przypomina, że jego rodzinna miejscowość Wiązownica 17 kwietnia 1945 roku została spalona przez ukraińskich nacjonalistów

   "To wówczas został spalony dom mojej mamy. Ona sama cudem uszła z życiem. Widziała okrutne mordowanie niewinnych ludzi. W bestialski sposób i bez litości mordowane były malutkie dzieci, kobiety i starcy. Te niewyobrażalne sceny mają przed oczami tysiące Polaków, których rodziny pochodzą z Kresów i Małopolski Wschodniej. Uwiarygodnianie sił skrajnych działa przeciwko procesowi polsko-ukraińskiego pojednania. Oddala także możliwość pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie" - uważa Golba.

   Czytelny przekaz

   Do prezydenta Komorowskiego zwrócił się z prośbą, by wsparcie ukraińskich nacjonalistów przez polskich polityków było przedmiotem najbliższego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. "Aby po jej posiedzeniu sformułowany został czytelny przekaz: tak - dla aspiracji ukraińskich, dla demokratycznych mechanizmów wymiany władzy, nie - dla odradzającego się na Ukrainie szowinizmu i totalitaryzmu" - napisał na koniec Mieczysław Golba."

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15382090,Ukrainscy_nacjonalisci_chca_Przemysla__Golba_pisze.html#BoxWiadTxt
   Pozdrawiam
   L. Bodio
   Tczew
  • lokis1271 Komuniści popierają projekt federacyjnej Ukrainy 01.02.14, 19:42
   Witam Państwa!
   Do niedawno ogłoszonego projektu z Krymu o przekształceniu Ukrainy w federację, dołączyła Komunistyczna Partia Ukrainy, zob.:

   "Коммунисты следом за Колесниченко захотели федеративную Украину
   Коммунистическая партия Украины предлагает отменить в Украине институт президентства и закрепить в Конституции ее федеративное устройство.
   Об этом говорится в соответствующих предложениях КПУ, опубликованных в парламентской газете "Голос Украины".
   В частности, часть вторую статьи 2 Конституции предлагается сформулировать в следующей редакции: "Украина является федеративным государством в составе регионов и Автономной Республики Крым" [...]
   -------
   "Komuniści w ślad za Kolesnichenkiem chcą Federalnej Ukrainy. Sobota, 1 lutego 2014 r., 11:41 Komunistyczna Partia Ukrainy zamierza znieść instytucję prezydencji na Ukrainie i utwierdzić w konstytucji federacyjną strukturę. Zostało to opisane w odpowiednich propozycjach partii KOMUNISTYCZNEJ, opublikowane w parlamentarnej gazecie „Głos Ukrainy”. W szczególności, druga część artykułu 2 Konstytucji jest sformułowana w następujący sposób: "Ukraina jest państwem federalnym, składający się z regionów i Autonomiczna Republika Krymu" [...] (tłumaczenie własne - LB)

   www.pravda.com.ua/rus/news/2014/02/1/7012321/
  • lokis1271 Partia Regionów powołała Ukraiński Front 01.02.14, 19:54
   Регионалы создали фронт для "зачистки страны от оккупантов"
   Экстренный Всеукраинский слет руководителей первичных организаций Партии регионов принял решение о создании Всеукраинской общественной союза "Украинский фронт".
   Об этом сообщили в пресс-службе Харьковской облорганизации Партии регионов.
   Предложение, которое огласил председатель правления ХОО "Союз ветеранов Афганистана" Владимир Рыжков, было поддержано единогласно.
   В состав Фронта войдут общественные объединения, общественные организации, представители политических партий и граждане, которые захотят присоединиться к нему. Символом "Украинского фронта" избрана Георгиевская лента.

   • lokis1271 Partia Regionów powołała Ukraiński Front-tłumaczen 01.02.14, 20:05
    Regionaliści utworzyli front”dla obrony kraju od okupantów”
    Nadzwyczajny ogólnoukraiński zjazd przewodniczących szczebla podstawowego Partii Regionów postanowił powołać Wszechukraiński, obywatelski związek „Front Ukraiński”. Zostało to przekazane przez służbę prasową Partii Regionów w okręgu charkowskim. Wniosek, który przedstawił przewodniczący zarządu „Związku Weteranów Afganistanu” , Vladimir Ryżkow, został przegłosowany jednomyślnie. W skład Frontu wejdą społeczne stowarzyszenia, organizacje, partie polityczne oraz obywatele, ci którzy zechcą się przyłączyć.
    Symbolem „Frontu Ukraińskiego” jest Wstążka św. Jerzego” [...]

    www.pravda.com.ua/rus/news/2014/02/1/7012328/
    Działacze FU zapowiadają pokojową walkę o jedność Ukrainy i spokój wewnętrzny. Działaczy Majdanu określają mianem "sił. które realizują obcy scenariusz". Zapowiadają też radykalizację działań, o ile metody pokojowe nie odniosą skutku.

    Pozdrawiam
    L. Bodio
    Tczew

    PS.
    Podobno w Kijowie zaczął działać jakiś "Czerwony Sektor", który przyznał się do spalenia kilku samochodów tzw. AutoMajdana.

    В поджогах машин автомайдановцев "признались" активисты "Красного сектора"
    www.pravda.com.ua/rus/news/2014/02/1/7012329/
    LB
  • lokis1271 Witalij Kliczko wygwizdany na Majdanie 03.02.14, 17:14
   Witam Państwa!
   Jak wynika z relacji zamieszczonej na portalu onet.pl, nastroje protestujących na kijowskim Majdanie coraz bardziej radykalizują się, czytaj:

   "Kliczko wygwizdany przez manifestantów w Kijowie

   De­mon­stran­ci w Ki­jo­wie są roz­cza­ro­wa­ni przy­wód­ca­mi opo­zy­cji i twier­dzą, że nie po­trze­bu­ją li­de­ra. Część wy­gwiz­da­ła w nie­dzie­lę Wi­ta­li­ja Klicz­kę. Ukra­iń­cy stra­ci­li za­ufa­nie do po­li­ty­ków, ale Wi­ta­lij nie jest ty­po­wym po­li­ty­kiem - mówi jego brat Wła­di­mir.
   W niedzielę Majdan Niepodległości był wypełniony po brzegi. Na pierwszym od dwóch tygodni wiecu opozycji kolejno przemawiają jej liderzy. Spiker zapowiada, że głos zabierze Witalij Kliczko. W tłumie rozlega się buczenie, słychać gwizdy. Zdegustowana starsza kobieta odwraca się na pięcie i odchodzi, przeciskając się między ludźmi.

   REKLAMA

   Brak zaufania do polityków jest wśród antyrządowych demonstrantów powszechny. Widać go było już w grudniu po dystansie, z jakim traktowano Witalija Kliczkę, który wcześniej, jako mistrz świata w boksie, cieszył się na Ukrainie popularnością. Jego brat Wołodymyr, wciąż czynny mistrz bokserski, wywołuje przeciwne reakcje. Gdy pojawia się w miasteczku namiotowym na Majdanie, od razu otaczają go z ludzie proszący o zdjęcie lub autograf.

   Władimir Kliczko podkreśla, że Ukraińcy byli zmęczeni politykami po pomarańczowej rewolucji w 2004 r., ponieważ wybrany wówczas prezydent Wiktor Juszczenko nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

   Zdaniem boksera jego brat jest obecnie kluczową postacią opozycji, ale "nie jest typowym politykiem". "Zna różnicę między tym, jak jest na Ukrainie, a jak powinno być. Mieszkał w krajach z ugruntowaną demokracją, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Wie, jakich zmian wymaga Ukraina, by docenili to jej mieszkańcy" - przekonuje [...]", link:

   wiadomosci.onet.pl/swiat/kliczko-wygwizdany-przez-manifestantow-w-kijowie/81hwk
   Wynika z tego, że nie chodzi tam o jakiekolwiek zbliżenie z Unią Europejską, a o tzw. "rewolucję narodową" w stylu Doncowa.
   Pozdrawiam
   L. Bodio
   Tczew
  • lokis1271 Finansowanie Prawego Sektora - "Ruska Prawda" 05.02.14, 18:40
   Witam Państwa!
   Przekazuję tekst, który przysłał do mnie Wiesław Tokarczuk. Jest to tłumaczenie artykułu z portalu "Ruska Prawda" (tekst źródłowy - "Dzień Zaporoża"), a dotyczący finansowania opozycjonistów z kijowskiego Majdanu, cytuję:

   "Kto i ile otrzymuje pieniędzy na wojnę domową na Ukrainie? WYKAZ

   02.02.2014

   Organy ścigania Ukrainy ustaliły zleceniodawców zabójstwa aktywistów Euromajdanu, a także określiły schematy i źródła finansowania eskalacji konfrontacji ulicznej, zmierzającej do obalenia rządu przemocą. O tym, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował informator ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy .

   Według tego źródła, od pierwszych dni konfrontacji siłowej organy ścigania rozpoczęły rozpracowywanie organizacji "Prawy Sektor". Organizacja ta powstała w wyniku konfliktu wewnętrznego pomiędzy Socjal-Narodowym Zgromadzeniem i radykalnie zorientowanym Wszechukraińskim Zjednoczeniem "Trójząb" im. S. Bandery. W trakcie dochodzenia ustalono, że przedmiotowe organizacje są finansowane przez szereg różnorodnych zachodnich "pro-ukraińskich organizacji", utworzonych przez służby specjalne państw NATO jeszcze w czasach ZSRS.

   Źródło informuje, że te organizacje "charytatywne" od samego początku "Euromajdanu" zacząły tworzyć tajne centrum koordynacyjne, zapraszając doświadczonych zachodnich analityków, specjalizujących się w opracowywaniu strategii rozwoju "kolorowych rewolucji". Przed nimi postawiono zadanie opracowanie strategii działania grup bojowych. W trakcie czynności śledczych stwierdzono, że właśnie to centrum wydało rozkaz zabicia aktywistów podczas konfrontacji siłowej na ulicy Gruszewskiego. Śmierć ludzi miała sprowokować eskalację konfliktu i podburzyć rozgorączkowany tłum przeciwko milicjantom.

   Od pierwszego dnia "Euromajdanu" każdy lider grupy aktywnego oporu otrzymywał wynagrodzenie pieniężne. Za każdego aktywnego bojownika - po 200 dolarów za dzień, a dodatkowo - 500 dolarów, jeśli grupa liczyła ponad 10 osób. Koordynatorzy otrzymywali od 2000 dolarów za każdy dzień masowych zamieszek, pod warunkiem, że kontrolowana przez niego grupa bojowników realizuje bezpośrednie działania agresywne skierowane przeciwko stróżom prawa.
   Dochodzenie ujawniło również, że fundusze wpływały do ambasady USA w Kijowie drogą dyplomatyczną. Z kolei Ambasada USA przekazywała pieniądze do biur centralnych WO "Swobody" i WO "Batkiwszczyny". Kwota wynosiła około 20 milionów dolarów tygodniowo. Następnie środki te były rozdzielane na wspierania "Euromajdanu" (funkcjonowanie systemu wyżywienia, na łapówki i przekupowanie poszczególnych urzędników, funkcjonariuszy organów ścigania, opłacanie mediów, koszty kampanii propagandowej itp.), jak również codzienne wypłaty dla aktywnych bojowników. Z kolei przywódcy sił opozycyjnych i ugrupowań radykalnych otrzymywali bezgotówkowe przelewy na ich osobiste konta bankowe.

   Dowodem na to są wyniki poszukania przeprowadzone przez SBU w siedzibie sztabu centralnego "Batkiwszczyny". Jak wiadomi, w trakcie działań operacyjnych organy ścigania zabezpieczyły w gabinecie Aleksandra Turczynowa 17 milionów dolarów w gotówce. Ponadto na zabezpieczonych przez SBU serwerach partii znajdowały się informacje dotyczące kwestii podziału środków na opłacenie wyżywienia Majdanu i dokonywania rozliczeń z bojownikami "Prawego sektora" i innych ugrupowań radykalnych.
   Ustalono również ten fakt, że liderzy radykalnych struktur prawicowych otrzymali gwarancję pomocy USA w ewakuacji z terytorium Ukrainy w przypadku niepowodzenia rewolucji, zabezpieczenie mieszkań i środków do życia w dowolnym kraju Unii Europejskiej, zgodnie z ich wyborem. I z gwarancji takiej już skorzystał lider politycznej grupy prowokatorów tak zwanego "Automajdanu" Siergiej Koba. Obecnie ukraińscy stróże prawa ustalają dokładne miejsce jego pobytu, powiedział informator SBU.
   Według informacji ogólnie dostępnych w źródłach publicznych, mobilizacja radykalnie zorientowanych osób do udziału w masowych zamieszkach 19 stycznia 2014 r. odbywało się poprzez sieci społeczną "VKontakte", na stronie internetowej "Prawego sektora".
   Dla uwiarygodnienia i kreowania wizerunku "ideologicznego protestu ludowego" radykałowie zwrócili się do ludności z prośbą o przekazywanie im pomocy finansowej.
   W przypadku przekazów pieniężnych podawano numer karty "Priwatbanku" 5168 7553 1093 5578, zarejestrowanej na nazwisko Okuniew Igorewicz Seriej (ur. 19.06.1973, pochodzący z Federacji Rosyjskiej, zameldowany pod adresem: Dniepropietrowski Obwód, miasto Dnieprodzierżinsk, ul. Szczerbickiego 65, m . 6).
   Wykorzystywano również system "Western Union" lub Moneygram na okaziciela Tarasenko Andriej Iwanowicz (urodzonego w Kijowie 17.11.1982).
   W ciągu ostatnich 10 dni na wskazane konto wpłynęły przelewy bankowe z pomocą systemu "Priwat24" głównie z miast Kijowa i Tarnopola wynoszące po 50, 100, 500 hrywien. Pieniądze wpływały również od zwolenników "Prawego sektora" nie tylko z Ukrainy, ale także z zagranicy (Francja, Czechy i inne kraje).
   Ponadto na stronie internetowej "Prawego Sektora" społecznościowej sieci "Vkontakcie" w celu transferu funduszy podano numery kont w "Raiffeisen Bank Aval" z wskazaniem nazwiska właściciela Surowiecki Jurij Igorewicz (i. k. 3166505873): w UAH - 262 095 533 782, w dolarach amerykańskich - 262072533786 w Euro - 262 082 533 789.

   W źródłach publicznych opublikowano również dane osobowe wszystkich przywódców i działaczy radykalnych ugrupowań, które uczestniczą w zamieszkach ulicznych w Kijowie i innych miastach. Wymienimy niektórych z nich:
   Stempickyj Andriej Liubomirowicz: pseudonim - "Letun", przewodniczący centralnego prowidu WO "Trójząb" im. s. Bandery, urodzony 04.12.1974, Ukrainiec, pochodzacy z miasta Borysław w Obwodzie Lwowskim, zamieszkały we wsi Zadniestrjansk, powiat halicki, ul. Lwowska 20, karany, ideolog i koordynator obwodowej organizacji "Trójząb", numer paszportu SE 06911 , m. t. 0971135855 posiada własny transport autem.
   Jarosz Dmitrij Anatoljewicz: pseudonim "Jastrząb", przewodniczący ukraińskiej organizacji politycznej "Trójząb" , urodzony 30.09.1971 , zameldowany i zamieszkały w mieście Dneprodzierżyńsk, Obwód Dniepropietrowski, na ulicy Medycyńskiej 47, m. 6. Utrzymuje kontakty osobiste: Naliwajczenko (UDAR), Turczynow, Parubij ("Batkiwszczyna"), Mochnik, Sirotjuk ("Swoboda"), Czubarow (Miedżlis KTN), Karpjuk (UNA - UNSO).
   Abramow Wasilij Zinowjewicz, pseudonim "El", dwukrotnie karany, przewodniczący halickiej powiatowej organizacji WO "Trójzab", urodzony 13.01.1985, mieszkaniec wsi Zadniestrjańsk, powiat halicki, obwód Iwano-Frankowsk, jeden z koordynatorów "Prawego Sektora".
   Kozjubczyk Andrij Michajłowicz: pseudonim "Orest", działacz organizacji WO "Trójząb" w Iwano-Frankowsku, urodzony 03.8.1981, zameldowany w mieście Krzywy Róg, Obwód Dniepropietrowski, na ulicy Woskriesnoj 45/15, faktycznie zamieszkały w Iwano-Frankowsku, bezrobotny, wykształcenie wyższe, kawaler, zaufana osoba WO "Trójząb", wyznaje ideę neonazizmu, 17.08.2012 zatrzymany za spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała.
   Źródło: "DZIEŃ Zaporoża"
   day.zp.ua/news/37606.html
   www.ruska-pravda.com/novosti/34-nv-politika/23925-predately.html---------------------------------

   Ile w tym prawdy, trudno powiedzieć. Być może jest to złośliwa plotka rozpowszechniana przez przeciwników "Svobody" i "Udaru", ale pytanie z czego utrzymują się od listopada ubiegłego roku tysiące "majdanowców", skąd biorą pieniądze, choćby na nagrody za wskazywanie funkcjonariuszy ukraińskiej bezpieki, pozostaje aktualne.

   Pozdrawiam
   L. Bodio
   Tczew
   • lokis1271 Niemiecka gazeta ujawnia sponsorów Majdanu 05.02.14, 21:53
    Witam!
    Dla uzupełnienia powyższego przedstawiam artykuł z portalu kresy.pl, cytuję:

    "Niemiecka gazeta ujawnia sponsorów Majdanu
    Według niemieckiej gazety „Junge Welt” masowe starcia radykałów z organami bezpieczeństwa na ulicach Kijowa nie były spontaniczne, ale zostały starannie zaplanowane.
    „Przewóz opon samochodowych, które potem palili rebelianci, był oczywiście dobrze zorganizowany. Wybudowanie w ciągu kilku godzin takiej ilości barykad, a potem całymi dniami podtrzymywanie na nich ognia – coś takiego jest możliwe tylko przy udziale sprawnej logistyki i przy dostawach tysięcy starych opon samochodowych. Trudno sobie wyobrazić, że wszystko to nie było przez kogoś zawczasu zaplanowane” – czytamy w artykule pt. „Zorganizowane zamieszki”.

    „Informując o wydarzeniach na centralnym placu Kijowa, media prezentują wzruszające obrazki – pisze Junge Welt. – Oto na przykład mamy babcię, która przyniosła do kuchni Majdanu garnek świeżo ugotowanych kartofli, mamy emeryta, co na ochotnika zgarnia śnieg, mamy studentkę rozdającą upieczone przez nią lepioszki z dekoracją w narodowych barwach. Ale przecież podstawowa infrastruktura to szeregi wojskowych namiotów, scena, aparatura nagłaśniająca i własny szpital polowy – które nie zostały przecież przywiezione przez kogoś z własnej daczy czy garażu. Tony drewna i beczki dla ogrzania także trudno nazwać miłosiernym darem kijowian przyniesionym z solidarności do Majdanu. Coś takiego jest niemożliwe bez udziału usługodawców. A oni wszyscy są podporządkowani jakimś oligarchom”.

    Gazeta wylicza, jacy oligarchowie mają udział w finansowaniu Majdanu. „Otwarcie wspiera Majdan Piotr Poroszenko – pisze Jungewelt. – Dziesięć lat temu to on finansował pomarańczową rewolucję, był jakiś czas ministrem spraw zagranicznych w rządzie Tymoszenko i jakiś czas ministrem gospodarki w rządzie Janukowycza. W tej chwili jego osoba jest wymieniana w charakterze kandydata na stanowisko premiera. Innych bogaczy i super bogaczy jak wszystko na to wskazuje, można posądzać o ‘wkładanie jaj w różne koszyki’, jak w przypadku Wiktora Pinczuka”.

    Kto by nie był sponsorem Majdanu, to i tak na brak pieniędzy tam nie cierpią. „Już kilka dni lider Automajdanu jest uważany za zaginionego lub aresztowanego. Ci - jak sami się nazywają - „bojownicy przeciw skorumpowanej władzy” zaoferowali za informację o miejscu jego przebywania ogromną jak na ukraińskie warunki sumę 25 tys. dolarów” – pisz Junge Welt.

    Gazeta jest także przekonana, że swoich agentów na Majdanie mają również obce państwa: Polska, Niemcy i USA.

    Jungewelt/obozrevatel.com/KRESY.PL

    Junge Welt – to niemiecki dziennik o skrajnie lewicowym i marksistowskim programie. Został założony w 1947 r. w sowieckiej strefie Berlina."

    Link:
    www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/niemiecka-gazeta-ujawnia-sponsorow-majdanu
    Pozdrawiam
    L. Bodio
    Tczew
  • lokis1271 Ultimatum Czerwonego Sektora wobec Prawego Sektora 06.02.14, 20:46
   Witam Państwa!
   Dzisiaj zostało opublikowane nagranie wideo, na którym zamaskowana osoba, przedstawiająca się jako reprezentant radykalnej grupy "Czerwony Sektor", wystosowała ultimatum pod adresem nazistowskiego "Prawego Sektora" na Kijowskim Majdanie, żądając od nich zaprzestania "нарушаете правила, нападаете с палками на милицию, захватываете здания, нападаете на граждан, которых подозреваете в том, что они - титушки" (naruszeń prawa, napadów z pałkami na milicję, zajmowania budynków, napadów na obywateli, których Prawy Sektor podejrzewa o to, że są "tituszkami" - tłum. własne).
   W razie niespełnienia żądań aktywista Czerwonego Sektora zagroził surowymi konsekwencjami - opublikowaniem wizerunków i danych osobowych działaczy Prawego Sektora i ich rodzin, dalszym podpalaniem samochodów tzw. Automajdanu, pobiciami.
   Cały tekst, zobacz:

   "Мы найдем и уничтожим тебя": в видеообращении "Красный сектор" пригрозил радикалам расплатой (ВИДЕОwink
   Znajdziemy ciebie i zniszczymy: w nagraniu wideo "Czerwony Sektor" zagroził radykałom karami (WIDEO)

   www.depo.ua/ru/vlast-i-socium/politika/my-naidem-i-unichtozhim-tebja-v-videoobrashenii-krasnyi-sektor-prigrozil-radikalam-rasplatoi-video.htm
   Pozdrawiam
   L. Bodio
   Tczew
  • liberum_veto Obserwujemy powrót nazizmu 23.02.14, 17:28
   Prezydent Janukowycz porównuje obecną sytuację na Ukrainie do nazistowskich Niemiec...
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15508967.html
   "To powrót do nazizmu"
   - Widzimy powrót do nazizmu, kiedy w latach 30. w Niemczech, Austrii naziści dochodzili do władzy. Teraz mamy to samo. Zakazują działalności Partii Regionów, Komunistycznej Partii Ukrainy. Piętnują, biją, palą budynki i biura - podkreślił Janukowycz.
  • xystos Re: Naziści z UNA-UNSA na Majdanie 24.02.14, 15:23

   gazetawarszawska.com/2014/02/20/t-graczowa-swieta-rus-przeciwko-chazarii-cz-8/

   przeczytajcie-polecam,jezeli zdazycie przed cenzorem


   ZEN
  • liberum_veto Ukr neonaziści - źródłem władzy lufy ich karabinów 02.03.14, 19:42
   Ukraińscy neonaziści twierdzą, że źródłem władzy są lufy ich karabinów 2014-03-01
   www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9105
   Opracowanie amerykańskiego analityka. Tłumaczenie z angielskiego. Zamieszczam to jako głos w dyskusji.
   26 lutego 2014 r.
   Paul Craig Roberts
   www.paulcraigroberts.org/2014/02/26/ukrainian-neo-nazis-declare-power-comes-barrels-guns/
   Rzeczywistość na miejscu na Ukrainie przeczy wizerunkowi demokracji ukraińskiej w marszu, prezentowanego przez niekompetentną i niemoralną władzę Obamy. Do tego stopnia, że rząd istniejący na Ukrainie po zamachu stanu jest równoznaczny z prawem dyktowanym przez karabin i groźby uzbrojonych bandytów z neonazistowskich, antrosyjskich, ultra-nacjonalistycznych partii prawicowych.

   Proszę obejrzeć na wideo uzbrojonego bandytę, Oleksandra Muzyczkę, który chwali się zabijaniem żołnierzy rosyjskich w Czeczenii, narzucając regionalnemu sejmikowi samorządowemu w Równem obowiązek dofinansowania mieszkań dla rodzin ludzi protestujących [na EuroMajdanie].
   rt.com/news/radical-opposition-intimidating-techniques-882/

   Proszę przeczytać o zastraszeniu przez neonazistów Centralnej Komisji Wyborczej w celu zapewnienia sobie władzy i wymuszenia zmian personalnych dla faworyzowania ultra-prawicy w nadchodzących wyborach. Bandyta Oleksandr Szewczenko poinformował Centralną Komisję Wyborczą, że uzbrojeni aktywiści pozostaną w biurach Centralnej Komisji Wyborczej po to, aby upewnić się, że wybory nie zostaną sfałszowane na niekorzyść neonazistów. Co oznacza, oczywiście, że uzbrojone zbiry będą zapewniać neonazistom zwycięstwo [wyborcze]. Jeśli neonaziści nie wygrają [wyborów], jest możliwość bliska pewności, że przejmą władzę niezależnie od [wyników] wyborów.

   Członkowie rządzącej dotychczas partii prezydenta Janukowycza, Partii Regionów bywają zastrzeleni, wydano w stosunku do nich nakazy aresztowania, doświadczają włamań do swoich mieszkań i gróźb fizycznych, dlatego masowo rezygnują [z członkostwa w partii i stanowisk] w nadziei na uratowanie życia swojego i swoich rodzin. Wszyscy urzędnicy prokuratury na Wołyniu (zachodnia Ukraina) otrzymali od ultra-nacjonalistów polecenie zrezygnowania ze stanowisk.

   Atakowane są żydowskie synagogi i chrześcijańskie cerkwie prawosławne.

   Zadmę tutaj w swój własny róg, [pochwalę sam siebie], być może byłem pierwszym i jedynym, który przewidział, że organizowanie [zachęcanie] przez Waszyngton pro-unijnych polityków ukraińskich do zamachu stanu przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi Ukrainy będzie niszczyć demokrację i ustanowi precedens, że siła przeważa nad wyborami, tym samym legitymizując zorganizowaną i uzbrojoną skrajną prawicę.

   To jest dokładnie to, co się stało. Należy zauważyć, że nie było nikogo w rządzie Obamy, kto miałby dość rozsądku, aby przewidzieć rezultaty swojej kołtuńskiej, pełnej zadowolenia z siebie ingerencji w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

   Jeśli demokratycznie wybrany prezydent i partia rządząca zostali tak łatwo odsunięci od władzy przez uzbrojonych neonazistów, jakie szanse mają opłacani przez Waszyngton służalcy spośród tak zwanych "umiarkowanych", mających utworzyć rząd? Są to ludzie skorumpowani, którzy chcieli usunąć prezydenta Janukowycza z urzędu, aby móc brać pieniądze zamiast niego. Zarzut korupcji stawiany Janukowyczowi był przykrywką dla nielojalnych, niedemokratycznych "umiarkowanych" intrygantów, służącą przejęciu władzy i inkasowaniu milionów dolarów od Waszyngton za przyłączenie Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO.

   Opłacani przez Waszyngton intryganci teraz właśnie inkasują swoje wynagrodzenie, gdy siedzą spokojnie i milczą, podczas gdy neonazista Muzyczko uzbrojony w AK-47 rzuca urzędnikom rządowym prosto w twarz: "Wzywam was, ośmielcie się odebrać mi moją broń!"

   Tylko Obama, Susan Rice, Victoria Nuland, europejskie marionetki Waszyngtonu, i zachodnie prostytuujące się media mogą opisywać brutalną rzeczywistość po zamachu stanu na Ukrainie jako "marsz w kierunku demokracji".

   Zachód stoi teraz w obliczu prawdziwego bałaganu, i tak samo Rosja. Press-tytutki [prasowe, medialne prostytutki] utrzymują amerykańskie społeczeństwo w stanie niewiedzy, co się naprawdę wydarzyło, a reżim Obamy nigdy się do tego nie przyzna. Nie zawsze oczywisty był fakt, że nawet Rosjanie zechcą to przyznać. Inteligentny, rozsądny, i humanitarny rosyjski minister spraw zagranicznych, osoba ponad 100 razy lepsza od nikczemnego Johna Kerry ego, podtrzymuje swoje stanowisko, że to wszystko było błędem i apeluje do rządów zachodnich o utrzymanie w mocy porozumienia, podpisanego pod ich presją przez prezydenta Janukowycza.

   Janukowycz jest już historią, tak samo jak "umiarkowani" [opozycyjni politycy ukraińscy na usługach] Waszyngtonu. "Umiarkowani" są nie tylko skorumpowani; oni są głupi. Głupcy nawet rozwiązali oddziały policyjne [Berkut], pozostawiając samych siebie na łasce uzbrojonych prawicowych nazistowskich bandytów.

   Ukraina znalazła się poza kontrolą. Tak się dzieje, gdy arogancka, ale głupia asystentka sekretarza stanu (Victoria Nuland) spiskuje z równie aroganckim i głupim ambasadorem USA (Pyatt), wystawiając swoich kandydatów do władzy zaraz po tym, gdy powiedzie się ich zamach stanu przeciwko demokratycznie wybranemu prezydentowi. Nieświadomi i oszukani, którzy zaprzeczają istnieniu takiego spisku, mogą wysłuchać rozmowy pomiędzy Nuland i Pyatt tutaj:

   www.youtube.com/watch?v=MSxaa-67yGM&feature=player_embedded

   Sytuacja prawie na pewno doprowadzi do wojny. Tylko umiejętności dyplomatyczne Putina mogłyby ją uniemożliwić. Jednak Putin został zdemonizowany przez Waszyngton i prostytutki [medialne], z których składają się amerykańskie media drukowane i telewizje. Europejscy i brytyjscy politycy będą mogli zrealizować swoje czeki otrzymane z Waszyngtonu dopiero wtedy, gdy uregulują rachunki z Putinem.

   Wojna jest nieunikniona, ponieważ społeczność zachodnia poszła sobie na obiad. Im więcej dostarczam faktów i informacji, tym więcej otrzymuję wiadomości broniących "szczerych [i dobrze opłacanych] demonstrantów, uczciwie protestujących przeciw korupcji", tak jakby to korupcja była głównym problemem. Słyszę od Ukraińców i od ludzi ukraińskiego pochodzenia etnicznego w Kanadzie i USA, że nienawiść do Rosjan jest czymś naturalnym dla Ukraińców, ponieważ Ukraińcy cierpieli za komuny, tak jak gdyby cierpienia doznane od komunizmu, które zniknęło w 1991 roku, dotknęło wyłącznie Ukraińców, i nie miało nic wspólnego z zamachem stanu [zaplanowanym przez] USA, który został przechwycony przez neonazistowskie ręce.

   Nie ma żadnych wątpliwości. Wiele narodów ucierpiało od komuny, w tym także Rosjanie. Ale czy to cierpienie było większe, niż cierpienia japońskich cywilów dwukrotnie potraktowanych nuklearnie przez "niezastąpionych ludzi", albo niż cierpienie niemieckich cywilów, których miasta były potraktowane bombami zapalającymi, tak samo jak Tokio, przez "wyjątkowych ludzi"?

   Dziś Japonia i Niemcy są państwami marionetkowymi Waszyngtonu. W przeciwieństwie do tego, Ukraina była niezależnym krajem, posiadającym stosunki z Rosją. To właśnie te relacje Waszyngton zapragnął zniszczyć.

   Teraz, lekkomyślny i niekompetentny Waszyngton otworzył puszkę Pandory, więcej zła wydostało się na świat. Cierpienie nie zostanie ograniczone do Ukrainy.

   Istnieje wiele powodów, dla których sytuacja może rozwinąć się w bardzo złym kierunku. Jednym z nich jest to, że większość ludzi nie jest w stanie poradzić sobie z rzeczywistością, nawet jeśli rzecz
   • xystos Re: Ukr neonaziści - źródłem władzy lufy ich kara 02.03.14, 19:59

    noo i mamy nowych osadnikow na archipelagu


    ZEN
  • liberum_veto Nazista Tiahnybok wkracza na polskie salony 08.03.14, 19:23
   Nazista Tiahnybok wkracza na polskie salony 2014-03-08
   www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9133
   Parę dni temu napisałem na swoim blogu, że spodziewam, iż szef antypolskiej i antysemickiej partii "Swoboda", Ołeh Tiahnybok, lansowany przez zagraniczne media na jednego z trzech liderów Majdanu, zostanie wcześniej czy później wprowadzony z wielką pompą na polskie salony. Tak jak 10 lat temu stało się to z Wiktorem Juszczenko, czcicielem Bandery i UPA, którego elity polityczne znad Wisły obsypały najróżniejszymi zaszczytami. Otrzymał on wówczas tytuł Człowieka Roku od tygodnika "Wprost", dwa doktoraty honoris causa od uniwersytetów lubelskich oraz w 2009 r. Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski od prezydenta Lecha Kaczyńskiego (było to dwa lata po ogłoszeniu przez Juszczenkę kata Wołynia, Romana Szuchewycza bohaterem narodowym Ukrainy).

   Moje przewidywanie sprawdziły. Wczoraj bowiem "Rzeczpospolita" przeprowadziła bardzo długi wywiad z Tiahnybokiem, zatytułowały "Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Polakom za wsparcie". Tytuł jest właściwy, bo kto jak kto ale ukraiński nazista (tak jest określany przez wielu swoich rodaków) ma za co dziękować wielu polskim politykom i publicystom. Bez ich pomocy byłby bowiem nikim. Co najwyżej lokalnym watażką, z którym w Paryżu czy Berlinie ze względu na jego antysemityzm nikt nie chciałby rozmawiać, a tym bardziej robić wspólnych zdjęć. A tak w Warszawie ma on szansę zaistnieć jako "mąż stanu", "Europejczyk", "prawdziwy patriota" i "przyjaciel Polski".

   Sam wywiad, przeprowadzony przez redaktora Bogusława Chrabotę wręcz na kolanach, jest przykładem jak poprawność polityczne bierze górę nad obowiązującą każdego dziennikarza obiektywnością. Nie mówiąc już o zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Publikacja tego wywiadu jest moim zdaniem pierwszym krokiem w kierunku przygotowania polskiej opinii publicznej na sojusz z neobanderowcami, którzy tak licznie weszli do nowego rządu w Kijowie. Sam Tiahnybok ma ogromne ambicje polityczne, więc z pewnością będzie startować w najbliższych wyborach, przygotowywanych na 25 maja.

   Nie wiem jak wybiorą Ukraińcy, ale partia "Swoboda" z pewnością bardzo mocno powiększy ilość zdobytych mandatów. Jest bowiem bardzo wyrazista i doskonale gra na społecznych emocjach, co jest cechą wszystkich ugrupowań faszystowskich. Jej szef raczej nie zostanie prezydentem, choć z pewnością zgłosi swoją kandydaturę. Ma jednak ogromne szanse zostać ministrem, a może nawet premierem, bo Jaceniuk bardzo szybko poleci. Nie da sobie bowiem rady ani z bankrutującą gospodarką, ani z agresywnymi działania Putina. A wtedy Wielki Krzyż, a może i Order Orła Białego, zawiśnie na szyi tego, kto pamięć o 200 tys. pomordowanych obywatelach Drugiej Rzeczypospolitej ma wyłącznie za antyukraińską propagandę.

   Na koniec polecam komentarze Internatów pod tym wywiadem. Proszę je przeczytać i policzyć ilość poparcia dla poszczególnych z nich. Pocieszające jest bowiem to, że politycy i publicyści nieraz głupieją, ale duch w narodzie nie ginie.

   Wywiad w Rzp.
   www.rp.pl/artykul/1092241-Jestesmy-niezmiernie-wdzieczni-Polakom-za-wsparcie.html
   PS. Zachęcam Czytelników, aby wpisali swoje komentarze i popierali przez głosowanie najbardziej trafne.
   • 99venus Re: Nazista Tiahnybok wkracza na polskie salony 21.03.14, 09:13
    czy to tylko głupota i niewiedza Chrabota czy coś wiecej?
    • xystos Re: Nazista Tiahnybok wkracza na polskie salony 21.03.14, 10:09
     PRL i Uklad Warszawski , Polska ma 360 000 armie i sasiadow niemajacych
     zadnych resentymentow terytorialnych wobec naszego kraju

     PRL musi sie liczyc z zdaniem najwiekszego sojusznika i partnera handlowego
     ________________

     obecna Rzeczpospolita Polska ma armie z zalozenia 120 000 a w rzeczywistosci
     okolo 80 000 (tele samo co Szwecja ongis) z tego nalezy przypuszcza okolo 70 %
     tej armi ma jakas tam wartosc bojowa
     rownie Unia Europejska-duzo dotacji dla polski ale otwarcie polskiego rynku
     na eksport krajow starej EU ma wieksza wartosc

     Polska musi liczyc sie z najwiekszym krajem NATO ale rowniez z wola najwiekszego
     sasiada i sojusznika BRD

     reasumujac:

     w obu przypadkach Narod i Panstwo Polskie bylo i jest wasalem,i mimo ze wasalem
     wiekszym niz Republika Czeska to ciezar polskiej dyplomacji i uznania na tzw.zachodzie
     to Czesi sa lokalnym mocarstwem.

     za PRL-u bylo niedobrze,za III RP niejest lepiej,ani bezpieczniej,ani zamozniej
     dziur w drogach tez niejest mniej , tylko Kler i Zydostwo obecny stan rzeczy
     chwali sobie , do ktorej czesci spoleczenstwa zaliczasz sie ? do 1/3 ktora ma dobrze
     czy tez do 2/3 ktorzy dobrze niemaja ?

     z smutnym pozdrowieniem

     H.Xystos
     ZEN
  • liberum_veto Janukowycz: Zapomnieliście, czym jest faszyzm? 15.03.14, 15:43
   Nacjonaliści i faszyści pod barwami Bandery

   - W kraju działa banda ultranacjonalistów i neofaszystów, którzy zamierzają sięgnąć nawet po fotel prezydenta. Siłą przejmują urzędy, zwalniają kierownictwo milicji i służby bezpieczeństwa nie tylko w Kijowie, ale też w regionach. Rada posługuje się zamaskowanymi ludźmi z opaskami na ramionach - powiedział Janukowycz. - Pomyślcie, oni chcą postawić wojsko pod flagami Bandery i rozpętać wojnę domową. Chcą do sił zbrojnych włączyć bojówki organizacji nacjonalistycznych, dać im broń do rąk - kontynuował swoje wystąpienie.

   Zwrócił się też do tych, którzy na Zachodzie "popierają te ciemne siły". - Oślepliście? Straciliście pamięć? Zapomnieliście, czym jest faszyzm? - pytał. Podkreślił też, że nadal jest nie tylko prezydentem, ale też zwierzchnikiem sił zbrojnych.

   - Zwalniają wyższych oficerów, którzy sprzeciwiają się wykorzystywaniu sił zbrojnych Ukrainy na południowym wschodzie kraju przeciwko pokojowej ludności. Jestem pewien - oficerowie i żołnierze Ukrainy wiedzą w odróżnieniu od was, od bandy przestępców, którzy na Majdanie kazali strzelać do swoich, ile jesteście warci i nie będą wykonywać waszych przestępczych rozkazów - podkreślił.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15602739,Janukowycz_do_Zachodu___Oslepliscie__Zapomnieliscie_.html
   • xystos Re: Janukowycz: Zapomnieliście, czym jest faszyzm 15.03.14, 17:19
    liberum_veto 15.03.14, 15:43

    masz racje,w kilku przypadkach da sie udowodnic kto strzelal do demonstrantow
    i milicjantow,ci sami strzelcy

    teraz za wczesnie,maqly ludek chce lepiej dla siebie i swoich dzieci-uwierzyl w te same
    klamstwa w ktore polski narod uwierzyl w latach 1989-1992 ..,jak jest kazdy widzi
    a nomadzi w polsce rzadza , i pra na wschod
    moim zdaniem bedzie wielkie lanie ..,a ponim niebedzie juz bolu i smierci niebedzie ...
  • liberum_veto Neonaziści jako "bojownicy wolności" 20.03.14, 23:25
   Neonaziści jako "bojownicy wolności"

   Nieco ponad rok temu, jesienią 2012 roku, ultra-prawicowa nacjonalistyczna, żarliwie i otwarcie antysemicka partia Swoboda otrzymała ponad 10% mandatów w ukraińskim parlamencie, a teraz ma solidne 37 mandatów w 450-osobowym organie władzy. Dokładnie po roku od legitymizacji tej partii, która początkowo dumnie nazywała się narodowo-socjalistyczną partią, protesty na Ukrainie zmieniły się w krwawe zamieszki i są bardzo zbliżone do wojny domowej.

   W retoryce protestów od samego początku obecny był silny element rasistowski. Dlaczego nikt na Zachodzie we właściwy sposób nie zareagował na te nieustające odezwy nienawiści i wezwania do przemocy? Dlaczego nikt o tym otwarcie nie powiedział, ani razu?

   Gdyby ktokolwiek z parlamentarzystów z dowolnego kraju zachodniego - z wyjątkiem Węgier, oczywiście - pozwoliłby sobie na naśladowanie nawet bladego cienia przemówień, które były wielokrotnie wygłaszane z podium ukraińskiego parlamentu, przemówień produkowanych przez parlamentarzystów partii Swoboda, taki zachodni parlamentarzysta od razu znalazłby się w więzieniu.

   I aby uczynić zwyczajowy ukraiński surrealizm całkowicie ponurym, dziś lider partii Swoboda stał się jednym z trzech najbardziej widocznych, oficjalnie uznanych liderów ukraińskiej opozycji. Zaakceptowanie tego jest tym samym, co podpisanie dekretu, że "od dziś znowu szczęśliwie żyjemy w wieku barbarzyńców".

   Niemiecki rząd wydaje się być jedynym, który dokonał rozróżnienia między przywódcą jawnych neonazistów i (akceptowanymi na Zachodzie) innymi ukraińskimi przywódcami opozycji. Niemcy wyraźnie nie mieli innej alternatywy w tej kwestii.

   Ale co można powiedzieć o każdym innym zachodnim rządzie, Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej, które są bardzo aktywne - i tak bardzo nieskuteczne - w rozwiązaniu ukraińskiego dramatu? Są głusi? Ślepi? Czy to analfabeci? Nie interesują się szczegółami, najprawdopodobniej - w nieustannym pośpiechu kursują pośrednicząc w procesie pokojowym na Ukrainie, który jawi się jako kolejne fiasko, jak dotąd; bardzo podobne do tych z Egiptu i Tajlandii.

   W 2012 roku Anti-Defamation League oficjalnie uznała ukraińską partię Swoboda za neo-nazistowską partię. Jak to jest możliwe, że w cywilizowanym świecie, i po II wojnie światowej, partia ta jest akceptowana jako część oficjalnej opozycji i partner w negocjacjach z udziałem kogokolwiek, kto nie jest nazistą lub zwolennikiem ideologii neonazistowskiej? Europejscy i zachodni przywódcy powinni nam odpowiedzieć na to proste pytanie.
   www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9185
  • liberum_veto Czołowy nazista z UNA-UNSO zlikwidowany 25.03.14, 11:37
   Przedstawiciel nacjonalistycznej partii "Prawy Sektor" potwierdził, że w Równem na zachodniej Ukrainie zabito działacza tej organizacji Aleksandra Muzyczkę, znanego jako Saszka Biłyj. MSW podało natomiast inne informacje: Muzyczko miał zginąć podczas próby aresztowania po tym, jak otworzył ogień do funkcjonariuszy.

   Informacje o zabójstwie nacjonalistycznego działacza pojawiły się już wczoraj w ukraińskich mediach społecznościowych. "Dwa samochody zajechały mu drogę. Wyciągnęli go z auta, przesadzili do siebie. Później rzucili go na ziemię z rękoma spiętymi z tyłu kajdankami i dwa razy wystrzelili prosto w serce" - pisał na Facebooku deputowany Ołeksandr Donij.

   - Upewnili się, że nie ma na sobie kamizelki kuloodpornej, po czym wystrzelili prosto w serce - tak szczegóły zabójstwa opisuje Jarosław Granitnyj, przedstawiciel równieńskich działaczy Prawego Sektora. Rzeczywiście, na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać, że mężczyzna ma rany na klatce piersiowej. Jednak - jak wynika z najnowszych informacji - strzały padły w innych okolicznościach, niż twierdzi Prawy Sektor.

   MSW: otworzył ogień do funkcjonariuszy

   Ołeksandr Muzyczko zginął podczas zatrzymania - podaje Wołodymyr Jewdokymow, zastępca szefa MSW cytowany przez Ukraińską Prawdę. Według niego na terenie obwodu równieńskiego prowadzona była operacja specjalna koordynowana przez oddział do walki z przestępczością zorganizowaną. W ramach akcji w jednej z restauracji w Równem zatrzymano trzy osoby. Wśród nich znajdował się Muzyczko, który na okrzyki "Stać! Milicja" zareagował otwarciem ognia do funkcjonariuszy. Milicjanci odpowiedzieli strzałami.

   Według wiceministra MSW milicjanci z oddziału specjalnego Sokół strzelali na początku w nogi zatrzymywanego. Wiadomo, że później, już podczas samego aresztowania, także padły strzały. Jewdokynow twierdzi jednak, że Muzyczko żył jeszcze, kiedy go aresztowano. Dopiero wezwana do rannego karetka stwierdziła zgon.

   Prawy Sektor: Zabójstwo polityczne?

   Ołeksandr Muzyczko znany jako Saszko Biłyj to przedsiębiorca i polityk związany z ugrupowaniami nacjonalistycznymi na zachodniej Ukrainie. Był m.in. prezesem regionalnego oddziału Ukraińskiego Zgromadzenia Narodowego (UNA-UNSO) i koordynatorem struktur Prawego Sektora w tej części kraju. Miał wyraźnie antyrosyjskie nastawienie. Brał nawet udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej, walcząc po stronie Czeczenów.

   Federacja Rosyjska trzy tygodnie temu rozesłała za nim międzynarodowy list gończy, oskarżając go o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz zabójstwa obywateli rosyjskich. Muzyczce zarzucano też m.in. wymuszenia i ściąganie haraczy nie tylko od biznesmenów, ale też od przedstawicieli administracji państwowej. Muzyczko miał pobierać opłaty za to, że działacze nacjonalistyczni odstąpią od szturmu budynków państwowych.

   Przedstawiciele Prawego Sektora, który kilka dni temu przekształcił się w partię polityczną, nazwali te oskarżenia "prowokacją". Twierdzą też, że śmierć Saszki Biłego ma charakter polityczny.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15680101,_Strzelili_mu_prosto_w_serce___W_Rownem_zamordowano.html
  • liberum_veto Śmierć wrogom! TVP ukazuje banderowską ideologię 27.08.14, 14:20
   Śmierć wrogom!, czyli jak Maria Stepan ukazuje w TVP banderowską ideologię 2014-08-27

   We wczorajszym głównym wydaniu "Wiadomości" w TVP 1 można było zobaczyć reportaż redaktor Marii Stepan z Kijowa, która w czasie wydarzeń na Majdanie nie próbowała nawet ukryć swoich sympatii politycznych do nacjonalistów ukraińskich. Tym razem w sposób nadzwyczaj emocjonalny (ach, co za mimika, gestykulacja, a nawet akcentowanie słów!) starała się ona ukazać wymarsz ukraińskich ochotników na Ukrainę wschodnią. Skąd ci ochotnicy się wzięli? Tego nie dopowiedziała, ale ostatni kadr filmowy ukazujący umundurowanych i uzbrojonych młodych mężczyzn, którzy na komendę wykrzykiwali "Sława nacji! Smert woroham!" (Chwała narodowi! Śmierć wrogom!) nie pozostawiał żadnych wątpliwości, że to neobanderowcy wywodzący się z nazistowskiej "Swobody" lub terrorystycznego "Prawego Sektora".

   "Sława nacji! Smert woroham!," to zawołanie z którym na ustach bojownicy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii w czasie II wojny światowej bądź atakowali bezbronne wsie polskie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodnie, bądź likwidowali wraz z Niemcami getta żydowskie. Posługiwali się nim także kolaboranci ukraińscy z okrutnej SS Galizien, która zamiast walczyć z Armią Czerwoną również zajmowała się wyrzynaniem polskich wiosek, czego 70. rocznicę obecnie obchodzimy. Nawiasem mówiąc, wymarsz ukraińskich esesmanów w sposób nadzwyczaj emocjonalny pokazywany był w hitlerowskich propagandowych kronikach filmowych. A to esesman z dzieckiem na reku, a to młode kobiety rzucające kwiaty pod nogi. Podobieństwa są ogromne.

   Propagowanie opisywanego zawołania na antenie Telewizji Polskiej, na dodatek bez jakiegokolwiek komentarza czy próby wyjaśnienia jego genezy, jest daleko idącą nieuczciwością dziennikarską pani redaktor, która w sprawach bieżących wydarzeń na Ukrainie od dawna nie grzeszy ani obiektywizmem, ani koniecznym dystansem. A przecież wynagrodzenie pobiera z pieniędzy polskiego podatnika, a nie z funduszy wspomnianej "Swobody" czy Kongresu Nacjonalistów Ukraińskich.

   Oczywiście w reportażu tym nie było ani słowa o niewinnych ofiarach w Doniecku, który z taką zawziętością szturmują wychwalani bojownicy. Co na to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji? Zobaczymy, bo już dziś rodziny pomordowanych przez podwładnych Stepana Bandery, wysyłają kolejny protest. A jeżeli w TVP będą się ukazywać kolejne reportaże Marii Stepan, to proszę je uważnie oglądać. Spodziewam się, że bez trudu będzie można na ich podstawie dostrzec prawdziwe intencje pani redaktor.

   ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
   www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9798
   • 99venus Re: Śmierć wrogom! TVP ukazuje banderowską ideolo 27.08.14, 15:09
    zbrodnia ludobójstwa na polskich obywatelach dokonana przez bandytów z UPA polskim władzom nie przeszkadza.syn upowca skazanego na karę śmierci,który publicznie stwierdził,ze jest dumny ze swego ojca jest posłem PO.GW systematycznie wybiela morderców.społeczeństwo o tej zbrodni wie niewiele lub nic.
    taka jest dzisiejsza Polska.
    • xystos Re: Śmierć wrogom! TVP ukazuje banderowską ideolo 28.08.14, 10:35

     czy "Majdan" to taki duzy "Majdanek" ???     ZEN
     • 99venus Re: Śmierć wrogom! TVP ukazuje banderowską ideolo 28.08.14, 11:51
      kto wie?gdyby mogli?odruchy nacjonalistyczne im nie przeszły.tylko czasy się zmieniły i mordować już nie mogą.
      • xystos Re: Śmierć wrogom! TVP ukazuje banderowską ideolo 02.09.14, 15:22
       99venus 28.08.14, 11:51
       Re:

       enigmatycznych slów uzywaz (schizofrenia) , a moze opetanie ?
       zapoznaj sie blizej z znaczeniem tegozslowa,na poczatek nasze strony:

       cchr.org
       psychiatria=nieslubna córa swietej inqwizycji

       dla ciebie "inteligentny czlowiek" to osoba dobrze ulozona ?
       ZEN

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka