Dodaj do ulubionych

gołe nogi zimą

24.01.14, 21:53
zapytam, bo interesuje mnie, czy rzeczywiscie przy takich niskich temp (dziś w Wwie -14 st w ciągu dnia) sa kobiety które chodza "na gołe nogi"?
wpadły mi w oko zdjęcia A. Muchy wychodzocej ze szpitala (kozaki, krótki płaszczyk i gołe? nogi)
pamietam tez podobne zdjęcia z ubiegłorocznej zimnej wiosny, kiedy to z czytanek w muz etnograficznego wychodziła podobnie ubrana;
czy to moze byc rzeczywiscie brak rajstop? czy sa takie naturalnie wygladajace??
czy gołe nogi zima czy w dowolnej porze roku są czymś modnym?
a Mucha kojarzy mi sie tez z płaszczykiem z krótkim rękawem i gołymi przedramionami (zimą)
są kobiety które tak chodza ubrane?
Obserwuj wątek
    • misiowazona Re: gołe nogi zimą 24.01.14, 22:02
      Może nie przy minus 14, ale przy minus dwóch stopniach z gołymi nogami wychodzi z domu mojej siostry teściowa, starsza pani, Francuzka. One (Francuzki) tak często chodzą. Gołe stopy wbijają w mokasynki i nura na dwór. Szron im nie przeszkadza.
    • nostress.ka21 Re: gołe nogi zimą 24.01.14, 22:11
      Też rzuca mi się w oczy takie zachowanie. Już nie chodzi nawet o wspomnianą panią, ale wszelkie inne bywalczyni salonów. Zima, mróz, a one w gołych nogach, krótkich kieckach i szpilkach. Bo ma ładnie wyglądać wink I teraz takie moje wnioski:

      - gołe nogi w momencie kiedy wsiadają do samochodu w podziemnym garażu i wysiadają pół godziny później również w garażu, jak nie ma krytego to podjazd pod same drzwi i ktoś inny odstawia auto

      - gołe nogi, ale ubrane leginsy czy coś i zdejmują je 200 metrów przed miejscem docelowym

      - może te całe rajstopy w spreju czy co one jeszcze używają mają jakieś właściwości ochronne, wiecie przez te 20 metrów które przejdą nie odczują za bardzo temperatury

      - Sytuacja z Muchą - przeszła kilkanaście metrów do samochodu, zajęło jej to kilkanaście sekund, nie zmarzła, a na zdjęciach zaprezentowała się lepiej niż w rajtkach
      * może partner nie przywiózł, w szpitalu nie było, a ona zapomniała spakować do torby smile

      Swoją drogą to jest ich praca, wygląd liczy się tutaj bardzo, także widać ważniejsze jest ładne prezentowanie się niż własny komfort i zdrowie wink

      Taka dygresja: oglądałam niedawno zdjęcia z premiery pewnego filmu, i niestety, ale te gwiazdki, które ubrały się jak przystało na nasze warunki atmosferyczne prezentowały się o wiele gorzej niż reszta uncertain
    • kamunyak Re: gołe nogi zimą 24.01.14, 22:43
      Pracowałam kiedys z dziewczyną, która zawsze chodziła z gołymi nogami, także zimą. Tylko, że wtedy nosiło się długie kiecki i tych nóg to widać nie było (z kozaków). Myśmy przyuważyły ją jak buty zmieniała w pracy. Twierdziła, że jej za gorąco w rajstopach.
      Wtedy zimy były normalne, czyli od listopada do marca i mróz + śnieg cały czas.
    • tuvalu1 Re: gołe nogi zimą 24.01.14, 22:53
      kasiek-kd napisała:
      > zapytam, bo interesuje mnie, czy rzeczywiscie przy takich niskich temp (dziś w
      > Wwie -14 st w ciągu dnia) sa kobiety które chodza "na gołe nogi"?

      Są. Ale mają futerko.

      https://i.wp.pl/a/f/jpeg/31400/akpa20120215_telekamery_ae_9995.jpeg
    • liliawodna222 Re: gołe nogi zimą 25.01.14, 02:12
      Dziewczyny, sorki, że to powiem, ale dla mnie to czysta głupota. Nie wiem, do jakiego stopnia trzeba być istotą niemyślącą, żeby przy -15 stopniach chodzić z gołymi nogami. Nasze "gwiazdy " chyba się nieco zapatrzyły na koleżanki z LA, tylko tam - taki drobny szczegół - klimat zgoła inny..

      Poza tym jeszcze do niedawna zwykło się uważać, że elegancka kobieta ma na sobie rajstopy. Czyżby coś się zmieniło w tym temacie? Może nie nadążam za tą modą..
      • irenazu Re: gołe nogi zimą 25.01.14, 08:50
        No właśnie, tak jak nieelegancko było mieć gołe nogi, nawet latem, tak też sandałki nadawały się na letni spacer bulwarem lub na plażę. Widocznie wszystko się zmienia.
        Modne są nienaturalne twarze sprawiające, że ładne dziewczyny są jak karpie, bo trzeba mieć wydęte usta. Starsze panie też myślą, że jak napompują poliki i usta to nikt tego nie zauważy i będzie podziwiał je ,że tak młodo się trzymają. A to wszystko wygląda, jak dla mnie groteskowo i najzwyczajniej w świecie żal mi ich.
        Po domu chodzi się w niebotycznych szpilkach lub kozakach. Nawte drzemką poobiednią się w nich robi.
        • anirat Re: gołe nogi zimą 25.01.14, 08:56
          Tez nie rozumiem tego krytykowana chodzenia po domu w kapciach.
          Po co męczyć nogi caly dzień butami?
          Nie chodzę boso, bo nie lubię, mimo, że utrzymuję duzy stopień czystości podłóg, to jednak mam wrazenie, ze skarpetkami wycieram kurze. Nie lubię chodzić na boso, tak się przyzwyczaiłam.
          Latem i zima, zeleznie od pory roku mam kapcie, różnego typu. Pierwszą czynnoscią po wejściu do domu to zdejmowanie butów i w moje wygodne kapciuszki. Mogą być balerimy.
          Ale czytałam nie raz na różnych forach krytykę kapci. Nie mówię o rozdeptanych kapciuchach, ale o fajnych kolorowych czasem z ociepleniem. Noga po prostu odpoczywa, przynajmniej mi. No i dysonans który widzę w dyskusjach na różnych forach, z jednej strony chodzimy niby w butach po domu, a z drogiej strony goście mają zdejmować buty jak przyjdą, czy tez nie. Ech, róznie to bywa.
      • anirat Re: gołe nogi zimą 25.01.14, 08:50
        To było kilkadziesiąt lat temu, kiedy zwykłe rajstopy były towarem deficytowo/luksusowym big_grin
        Ale poważnie, to nie wyobrażam sobie chodzenia w zimnie bez rajstop, ale ja nogami nie zarabiam na życie.
        Być może jest tak, że lepiej to wygląda, kojarzy się z ciepłymi klimatami, gdzie wygląda to efektownie i nie szkodzi zdrowiu. Jednej rzeczy, którą przestrzegam, to nie zakładanie rajstop do sandałów. Do rajstop zawsze pełne buty i tyle. Chyba bym zamarzła, już o różnych dolegliwościach nie wspomnę.
        Na tej fotce, pan ubrany nawet w szal, pani w futerku i gołe nogi. No przykro mi, ale nie widzę zdrowego rozsądku.
        Ciepło nie być gwiazdą smile
      • mikams75 Re: gołe nogi zimą 25.01.14, 11:05
        na trasie samochod-drzwi to i ja bym dala rade z golymi nogami, po listy do skrzynki tez chadzam zima wyletniona i jest ok.
        W usa i na polnocy widywalam takie kwiatki i to nie tylko na czerwonym dywanie; mroz i wiatr mnie wykanczal, bo temperatura odczuwalny byla straszna. W muzeach itp. widywalam tez dzieci (zadne gwiazdy) takie wyletnione - sukienki letnie plus trampki na gole nogi a na zewnatrz -15. Po czym te dzieci zarzucaly byle jak kurtki na grzbiet i szly na parking z tylu sporego budynku. I tych dzieci bylo sporo, nie to ze jedna rodzina. Ja na tej trasie przymarzalam. Pewnie to kwestia przezwyczajenia.
        • sigrid-1 Re: gołe nogi zimą 26.01.14, 12:39
          W Szwecji często widywałam osoby przy mrozie -10 ludzi w trampkach, gołe nogi, krótkie spodenki, bluza, czapka i rękawice, widocznie każdy inaczej odczuwa tak niską temperaturę
    • slona78 Re: gołe nogi zimą 25.01.14, 12:28
      Dla mnie to przerost formy nad treścią. Jasne, że paskudnie wyglądają rajstopy z dużą ilością lycry, któe świecą się na kilometr, ale litości... jest tak duży wybór teraz, że spokojnie można znaleźć matowe.
      Bo właście o ten odblask od lampy błyskowej chodzi, ktoś kiedyś zauważył, że to straszna lipa tak świecić, dlatego najłatwiej było po prostu rajstop nie zakładać, tyle, że teraz przyjęło to formę kuriozalną i chodzenie przy -15 bez rajstop jest wg mnie po prostu totalną głupotą.
      Sama bardzo, ale to bardzo nie lubię rajstop, więc do późnej jesieni chodzę bez, ale do głowy by mi nie przyszło nie założyć ich przy mrozie. Ja po prostu zdecydowanie wyżej cenię swoje zdrowie nad oceną innych, i myślę że w światku celebryckim też by się przydał zdrowy rozsądek wink
      • kasiek-kd Re: gołe nogi zimą 25.01.14, 13:45
        wiecie, ja sie zastanawiam, czy to nie sa (u takiej Muchy np.) jakies rajstopy bez tej plastikowej lycry...no nie wiem, jedwabne, czy cos
        bo nie wierzę, ze kobieta chwilę po porodzie (jakos na pewno z obnizoną odpornoscia - wydelikacona) lata "na goło" po mrozie
        z drugiej strony takie "gwiazdy" chodzą w grubachnych czapach i butach z ocieplona cholewką gdy przychodza upały....
        • sigrid-1 Re: gołe nogi zimą 26.01.14, 12:43
          w butach z ocieplona cholewką gdy przychodzą upały...., często widuję kobiety wcale nie "gwiazdy", no i jeszcze w takie ciepłe dni cholewiaczki
    • budzik11 Re: gołe nogi zimą 25.01.14, 13:41
      Każdemu według potrzeb. Są tacy, co przy temp. < 10st. C (na plusie) chodzą w rajstopach pod spodniami, bo im zimno, są tacy, co chodzą z gołymi nogami przy -10. No i dobra.
      Moja mama kiedyś mi zdradziła kobiecą tajemnicę: chcesz być piękna - cierp. I chyba też o to się rozchodzi wink
      • kasiek-kd Re: gołe nogi zimą 25.01.14, 13:47
        pewnie tak
        (pytanie: czy pokolenia chinek były piękne?,
        czy sine i "ścierpniete" kolanko i gęsia skórka na łydkach są piękne?)
        • feromona Re: gołe nogi zimą 25.01.14, 21:01
          Francuzi zimą chodzą w japonkach , a latem w kozakach. Do tej pory nie jestem wstanie tego pojąć. I nie są to pojedyńcze przypadki.
          Takich dziwactw to oni mają zdecydowanie więcej.
    • koronka2012 Re: gołe nogi zimą 26.01.14, 14:47
      W zasadzie zawsze mam gołe nogi, tylko że w spodniach. Fakt, nie spaceruję po mrozie, w porywach kilkaset metrów.

      Mam bokserki termiczne z nogawką do połowy uda, genialna sprawa, bo na dworze grzeją, a w pomieszczeniu nie. Jak zimniej - zakładam podkolanówki zamiast skarpet.

      • mikams75 Re: gołe nogi zimą 26.01.14, 21:36
        w spodniach to nie gole!
        Ja nigdy nie nosze rajstop ani podkolanowek, nie lubie, nie jest mi zimno w samych spodniach a i majtek grubych nie potrzebuje, bo kurtke zawsze mam dluzsza. I sporo przemierzam na piechote.
        Ale kazdy ma inne odczuwanie zimna. Musze miec czape, szczelnie okrecony szalki i rekawiczki.
    • toya666 Re: gołe nogi zimą 26.01.14, 20:19
      Ja sama jestem zmarzluchem, więc nawet by mi to przez myśl nie przeszło, ale mieszkamw Niemczech na granicy z Holandią i tu (oraz w Holandii) młode dziewczyny chodzą bardzo roznegliżowane zimą. Krótkie spódniczki i cienkie rajstopy są na porządku dziennym, kurtka rozpięta do połowy, szal "jakośtam" zarzucony, bez rękawiczek i czapki. Tak chodzą nawet do -20*C (!!!!!). Ja zamarzam na sam ich widok.
      • horpyna4 Re: gołe nogi zimą 27.01.14, 08:32
        Tak, ale między cienkimi rajstopami, a gołymi łydkami wystawionymi na mróz jest jednak pewna różnica.

        Dawniej elegantka wkładała po prostu cienkie rajstopy lub pończochy. Gołe nogi to miewały dójki w oborze, a nie damy. Teraz widocznie ton nadają byłe dójki, które przemianowały się na "celebrytki" (fuj, obrzydliwy neologizm). Gdyby dotyczyło to tylko ich, to można byłoby po prostu wzruszyć ramionami, ale niestety sporo młodych dziewczyn usiłuje naśladować te idiotki. Nastoletnia smarkula jest bezkrytyczna i nie pomyśli, jakie skutki może to przynieść w przyszłości.

        Zresztą dotyczy to nie tylko gołych nóg - na mrozie często można zobaczyć u młodych dziewczyn gołe ciało między krótką kurtką i spodniami.
        • nuta15 Re: gołe nogi zimą 27.01.14, 09:35
          Tak mi się skojarzyło, ofiara mody na gołe nogi na imprezie Doskonałość stylu smile www.pomponik.pl/zdjecia/zdjecie,iId,1236823,iAId,93155?utm_source=Pomponik&utm_medium=RSS&utm_campaign=RSS
          • horpyna4 Re: gołe nogi zimą 27.01.14, 11:29
            No cóż. Skoro to ma być doskonały styl, to ja pozostaję przy niedoskonałym.

            • romka78 Re: gołe nogi zimą 31.01.14, 00:53
              dziś w DDTVN była Honey... gołe nogi ,krótka spódniczka , krótki rękaw powiem wam dziwnie to wyglądało w programie na żywo gdzie oknem temp. minusowa.
              • ikka135 Re: gołe nogi zimą 31.01.14, 20:16
                Najwidoczniej dzisiaj w modzie nie jest zdrowy rozsądek tylko gołe nogi. Potem panienki mają chore pęcherze i jajniki. Dla mnie to po prostu głupota. Horpyna ma rację, że elegantki zakładają rajstopy. Mnie także taką naukę przekazała matka. Uświadomcie mnie, co jest modnego w sinych nogach?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka