Dodaj do ulubionych

Słowenia i mniejszości narodowe

IP: *.oleszyce.sdi.tpnet.pl 29.04.04, 07:01
co autor chcial osiagnac tym artykulem bo ja nie wiem slowency maja prawo do
obrony przed emigrantami i bardzo dobrze ze to robia, a szczegolnie ze sie
bronia przed muzulmanami.Im dluzej zachowaja jednolitosc narodowa to tym
lepiej dla nich co to za kosmopolityczne brednie panie autorze, a niby
dlaczego maja dawc takie same prawa i igrantom co swoim obywatelom, wiem ze w
polsce jest odwrotnie to obcokrajowcy maj wieksze prawa od polakow ale sa
jeszcze w europie panie redaktorze normalne kraje. I prosze juz nie pisac w
stylu francuskich socjalistow ktorzy na kazdym kroku bronia emigrantow a
szczegolnie muzulmanow a atakuja chrescijanstwo, normalny czlowiek widzi ta
polityczna poprawnosc i wie czym ona sie skonczy , wszyscy oprocz socjalistow.
nie pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Politolog Re: Słowenia i mniejszości narodowe IP: *.chello.pl 29.04.04, 11:57
      I tak w ogóle na marginesie - w 1918 powstało Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców, a Jugosławia powstała dopiero w 1929. Wystarczy zajrzeć do encyklopedii.
      • Gość: Bómerank dysortografia IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 29.04.04, 12:10
        A mnie razi głównie popełnianie błędów przez wszelkiego sortu pismaków. Szkoda,
        że - tradycyjnie - wyborcza przepuszcza błędy do druku bez opamietania, wszak
        ma prawo do redakcji tekstów. Aaaaaa... Co, państwo nieduoczone dziennikrastwo?
        Nie wiecie, gdzie są błedy? Otóż podpowiadam: jeśli się cytuje kogoś, to nie
        mówi/pisze się "że" i odwrotnie.
      • Gość: politolog2 Re: Słowenia i mniejszości narodowe IP: *.dip.t-dialin.net 29.04.04, 12:51
        informacja o tym, kiedy dokladnie powstala Jugoslawia, jest bardzo istotna z
        naukowego punktu widzenia...
        • Gość: jarek-Zyd i nie tylko naukowego, Serbski zamach stanu IP: *.fastres.net 29.04.04, 21:15
          zlamal umowy miedzy Slovencami, Kroatami i Serbami, zawarte w roku 1918.
      • Gość: jarek-Zyd i to wlasnie ten zamach stanu doprowadzil po IP: *.fastres.net 29.04.04, 21:13
        roku 1928 do polaryzacji spoleczenstwa tzw jugoslawskiego i do intervecji
        faszystow wloskich w wewnetrze sprawy tzw krolestwa jugoslawskiego, ale to byla
        wina Serbow a nie innych.
    • Gość: ewka dziennikarz nie oddał całej prawdy - szkoda!!! IP: *.toya.net.pl 29.04.04, 18:40
      Jugosławia była państwem wielonarodowym i ludność była wymieszana z własnej
      woli, uchodzcy to tylko niewielka ich część, Ci rdzenni mieszkańcy też zostali
      skreśleni i np. pozbawiło to ich pomocy medycznej a nawet wypracowanej w
      Słowenii emerytury, podobno zablokowano im konta bankowe - po prostu przestali
      istnieć dla Słowenii!!! To ma być w porządku??? Według UE tak!!!
      • Gość: jarek-Zyd Ciekawe, jak cos duzo gorszego stalo sie po IP: *.fastres.net 29.04.04, 21:29
        roku 1973 w Kosowie, na krzywde Serbow, to cos nikt nie mowi.
        W Sloweni pracuje okolo 68 tys pracownikow (poza eks Jugoslavia) i cos nie maja
        powodow do narzekania, i jest tez krajem, gdzie nawet Polak jak chce moze
        znalesc prace, ktora ta oaza demokracji i rownouprawnienia jaka jest Polska mu
        nie daje.
        W Kroacji musulmanie tez nie sa cos dobrze widziani, nie wiem dlaczego, moze ich
        znaja, a w samej Rijece( Pola) mieszka okolo 3000 Zydow i do nich, cos nikt sie
        nie czepia.
        Jezeli do utrzymania wzglednego porzadku ( jesli przeksztalcanie kosciolow w
        ustepu mozna nazwac porzadkiem) w Kosowie ONZ potrzebuje 27 tys zolnierzy to
        chyba tam nie mozna mowic o rownouprawnieniu Serbow z Albanczykami...
        Chyba tez panowie zauwazyli, ze tzw Kolestwo Slowencow, Kroatow, Serbow bylo
        niewypalem historycznym, bo przez 1400 lat pobytu Slovencow na Balkanach oni nic
        z Serbami nie mieli wspolnego, nigdy przed 1918 rokiem z Serbami nie mieli
        wspolnego panstwa.To tak jak by Rosjanie zadali od Polski praw obywatelskich..
    • Gość: mlot_na_czarownice bracia Slowency, trzymajcie sie!!! IP: *.dyn.optonline.net 30.04.04, 16:15
      islamskiej zarazie, w jakiejkolwiek postaci, nawet slowianskiej, trzeba sie
      przeciwstawiac. Nie dajmy sobie zamydlic oczu, ze umiarkowany czy cos takiego.
      Mam na codzien doczynienia z macedonczykami-muzulmanami. wyprane mozgi i
      islamem zabarwiona ciemnota z epoki kamienia nierozlupanego.
      • Gość: jarek-Zyd A moze tak zajrzymy do Musulmanskiej Bosni.. IP: *.fastres.net 04.05.04, 21:39
        Czesc zamachowcow z Madrytu miala Bosniackie obywatelstwo, przyznane im za
        zaslugi( ABe musi miec conajmiej 10 z krajow musulmanskich), albo tez za
        pieniadze Al-Kajdy. W wiejskich przechodniach zdrowia, zarzadzanych przez
        musulmanow, niewierny moze umrzec na progu , jedyne co zrobia to, ze jego zwloki
        zawioza w inne miejsce.
      • Gość: ewka szanowny młocie - nie ma macedończyków - muzułmanó IP: *.toya.net.pl 05.05.04, 22:04
        to po prostu albańczycy, a sciślej w pewnym sensie potomkowie okupantów.
        Macedończycy są przez nich prześladowani do tego stopnia,że jeszcze niedawno
        słyszałam o tym, że albańczycy wycinaja na plecach Macedończyków krzyże.
    • Gość: obserwator Kiedy w gazecie o mniejszościach w Albanii IP: *.acn.waw.pl 30.04.04, 17:47
      to jedyny kraj który gazeta starannie omija czyżby przypadkiem?
      było już o sytuacji Turków w Bułgarii, o mniejszościach w Grecji, o większych
      prawach albańskich muzułmanów w Macedonii, było także o Chorwacji, Serbii i
      Bośni, tylko nie o Albanii- a jest tam sporo mniejszości : Greków,
      Macedończyków, Wołochów, Romów, Serbów czy Czarnogórców...
      o prawach (większych) albańczyków czy to w Macedonii czy w Serbii czy w Grecji
      w gazecie jest dużo artykułów ale o prawach mniejszości narodowych w samej
      Albanii nie ma ani słowa...
      a Albania nie uwzględani mniejszości narodowych w spisie powszechnym..
      • Gość: jarek-Zyd Oby tylko w Gazecie. IP: *.fastres.net 04.05.04, 21:42
        Jedyny artykul, ktory czytalem o sytuacji nie-albanczykow w Albani byl w gazecie
        wloskiej "Il Giornale"- Grekow zmuszono do opuszczenia Albani i wyjazdu do
        Grecji( choc tam mieszkali przez conajmniej 2500 lat)
    • Gość: jolka jedno pewne - islam to kłopoty !!! IP: *.toya.net.pl 04.05.04, 18:38
      to reguła - najpierw kilku, później więcej i więcej i gdzie się osiedlają
      zaczynają się kłopoty i antagonizmy - dlaczego nie emigrują do bogatych krajów
      arabskich??!! Czy to tylko przypadek ? A może jakaś polityka skrzętnie przed
      nami ukrywana ???!!!Niedługo chrześcijanie we włąsnych ziemiach nie będą mieli
      wiele do powiedzenia - i chyba o to komuś chodzi!!!
      • Gość: jarek-Zyd Cos tych biednych braci arabskich w bogatych IP: *.fastres.net 04.05.04, 21:45
        krajach Golfu nie znajdziesz, moze to jest dowodem ,ze tu nie mamy do czynienia
        z Arabami, tylko z otumanowanymi Berberami, Nibijczykami itd, jedynych ktorych
        mozna bylo spotkac, byli ci potomkowie tych prawdziwych Arabow z Palestyny.
    • Gość: jk To po prostu niewiarygodne!!! IP: *.toya.net.pl 05.05.04, 21:58
      Wierzyć się nie chce że ludziom odmawia się wszelkich nabytych praw a nawet
      pochówku. To jakieś upiory faszystowskie doszły do głosu.
      • Gość: leon Re: To po prostu niewiarygodne!!! IP: *.kiberpipa.org 07.06.04, 14:10
        Niestety Slowency nie patrza przychylnym okiem na imigrantow Widzialem ostatnio
        film nakrecony przez mlidych aktywistw z Ljubljany o osrodku dla imigrantow w
        Postojnej Nie mozna wejsc do srodka i skontroowac warunkow zycia Wysoki plot
        odziela skutecznie mieszkancow od swiata
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka