Dodaj do ulubionych

Netanjahu panikuje

24.09.11, 03:26
www.tvn24.pl/0,1718450,0,1,jeszcze-dzis-negocjujmy-pokoj,wiadomosc.html
Izraelski premier Benjamnin Netanjahu rozpoczynając swoje wystąpienie powiedział, że "wyciąga dłoń do wszystkich sąsiadów Izraela, a zwłaszcza do Palestyńczyków, z którymi pragnie sprawiedliwego i trwałego pokoju".

hehe ....sr@czki dostal,dzisiaj dlon wyciaga,wczoraj ta sama dlon karabin wyciagala
przez lata strzelali do nich dzien w dzien jak do kaczek(wczoraj jednego ubili),teraz gotowi sa na pokoj o tak natychmiast.....yudzic to oni potrafia,o co im teraz biega??

Obserwuj wątek
    • mlody747 Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 03:43
      Izoel sam ogłosił się państwem po IIWS (ciągle niema granic) bez pytania ONZ lub kogo kol wiek( a USA ich uznało krajem bez tych granic). Wiec dlaczego nie robi tego Palestyna? Izoel nigdy nie zgodzi się na to państwo, bo Izoel chce się powiększać terytorialnie. Zachodnia granica ma być na kanale sueskim tylko na parę lat(później będą następne kraje). Wiec na jakich warunkach Izoel proponuje ten niby pokój? Palestyńczycy maja oddać wszytko i urzec(takie ostateczne rozwiązanie odziedziczone po Adolfie-kiedyś bardzo rozpowszechnione u niego w Polsce zaraz po 1 września 1939)?
      • mlody747 Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 04:00
        A tu można poczytać opinie Polaków pod tym artykulem:
        wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10346978,Netanjahu_do_Abbasa__Negocjujmy_pokoj__Jestesmy_w.html
        i innych. Oczywiście ci inni przekręcają i nawet straszą, ale to jakoś nie skutkuje, wiec będą naciski na cenzurę z cala pewnością.
    • melord Re: Netanjahu panikuje+ 24.09.11, 09:04
      bywszy (plus ,minus) napisz to jeszcze raz w zrozumialy sposob
      o 8 rano juz nawalony???
      • al-kochol-8 Re: Netanjahu panikuje+ 24.09.11, 09:18
        Zydzi sa tam rzeczywiscie od tysiecy lat, bo sa nimi Palestynczycy, prawdziwi potomkowie Zydow biblijnych, tyle ze zmuzulmanieni. Dlatego Przebierancy tak Palestynczykow nienawidza.
    • melord bywszy....dalej cos kombinujesz 24.09.11, 10:00
      bywszy1 napisał:

      > No,ale to nie oni wymyslili(tzn.zydowscy naukowcy) haslo znane :
      > Bylismy,Jestesmy,Bedziemy!


      Tekst linka
    • melord to nie jest tak istotne kto wymyslil 24.09.11, 10:24
      • melord Re: to nie jest tak istotne kto wymyslil 24.09.11, 10:26
        (cholera ucieklo...)
        biorac pod uwage sapekt zydowski

        byli...jesli wierzyc w bajki biblijne
        sa...to fakt
        beda...to sie okaze

        • 3.ndd Re: to nie jest tak istotne kto wymyslil 24.09.11, 11:57
          melord napisał:

          > byli...jesli wierzyc w bajki biblijne
          > sa...to fakt
          > beda...to sie okaze

          Nie panikuj . Będą , będą . A jak nie będą , to nikt tam nie będzie .
    • g-48 Re: Netanjahu panikuje a moze cos innego ?! 24.09.11, 12:38
      Natanjahu (powiedzmy Natka) ma pelne gacie strachu ze ktos otworzy klatke z lwem(palestynczykami) ktory on cale lata glodzil i draznil. Z drugiej strony Wujek Sam sam ma problemy finasowe i nie ma pieniedzy aby dawac je na nowy zamek dla Izraela aby mogl dalej trzymac Palestyne w klatce.
      • mara571 Re: Netanjahu panikuje a moze cos innego ?! 24.09.11, 17:02
        g-48 napisał:

        > Natanjahu (powiedzmy Natka) ma pelne gacie strachu ze ktos otworzy klatke z lwe
        > m(palestynczykami) ktory on cale lata glodzil i draznil. Z drugiej strony Wujek
        > Sam sam ma problemy finasowe i nie ma pieniedzy aby dawac je na nowy zamek dla
        > Izraela aby mogl dalej trzymac Palestyne w klatce.

        A nie sadzisz, ze pieniadze powinni dac z wlasnej kieszeni, ci obywatele amarykanscy, ktorym zalezy na trzymaniu Palestynczykow w klatce?
        • g-48 Re: Netanjahu panikuje a moze cos innego ?! 25.09.11, 00:57
          A nie sadzisz, ze pieniadze powinni dac z wlasnej kieszeni, ci obywatele amaryk
          > anscy, ktorym zalezy na trzymaniu Palestynczykow w klatce?
          A po co ta klatka? Naturalnie jak Palestenczyki sa rozjuszeni to trudno bedzie ich utrzymac w ryzach.Mysle jednak ze strach padl nie na samych Zydow ale na to bande ktora przywedrowala do Izraela po wojnie szesciodniowej.
    • g-48 Re:1jaja-przepraszam ja sie jakam. krzyzyk 24.09.11, 12:42
      żydowcy naukowcy niedawno odkryli że żydzi sa na tych ziemiach od tysięcy lat t
      > ak bardzo im zalezało by usakcjonować mordowanie palestyńczyków zajmowanie ich
      > ziem i burzenie domów ale to nastepny przekręt tych ...
      Palestynscy naukowa teze iraelskich naukowcow przykryli ze sa tez od tysiacy+1 lat i nie uciekali z tej ziemi oklamanej
      1 jajowy troche za dlugo chorowales jak w szkole historii uczyli.
    • g-48 Re:1jaja-przepraszam ja sie jakam. krzyzyk 24.09.11, 13:49
      Jak ten Niu taju ma takich ludzi bez jajec za soba to mu juz ani swiecona woda nie pomoze.
      A tak jednojajeczny czujesz sie dobrze na drzewku ? przynajmniej ogladfasz moslemkow z gory.
    • polani Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 14:06
      moje marzenie wypeldzic tych balestynczykow z Eretzu tak polacy i czesi wypedzili niemcow
      od tego czasu w polsce jej pokoj i spokoj.
      Hutzpa Gojska polega ukrasc zyda ostatnja ziemie przez cholota muzelmanksa, dzieci szatanksie
      Israel fight against muslims evil empire NEKUDA
      • melord Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 14:28
        polani napisał:

        > moje marzenie wypeldzic tych balestynczykow z Eretzu

        fredek...trzeba bylo to zrobic lata temu,troche do Jordanii,troche do Egiptu,teraz za pozno
        nie chcielisci brac araba na mace bo niekoszerny to arab was wezmie na kebaba ,halal oleje

        • polani Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 19:01
          hej arabo juz probuje od 1882 rocku zjeswc i zawsze zyga.Jeden dzien uda nam sie ten "polski transfer" czakam aby z qalkilji i tul karem obok mojej okochanje natanii zrobic plaska ziemie
    • buldog2 Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 14:14
      Z wpisów wnioskuję, że jedyne, z czym się zgadzacie, to zepchnąć Izrael do morza. Jeszcze wyzwiska.
      Dodam, że Izrael nie pchał się do wojny, ani w 1967, kiedy po wygranej wojnie część terytoriów agresora zaanektował (później ogromną większość zwrócił) ani w 1973, ani później. I nie dokonywał egzekucji ludności cywilnej.
      Myślicie, że to co piszecie, to uczciwy program pokojowy?
      Pozdrowienia.
      • igor_uk Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 14:17
        buldog,z czyich wpisow ty wyciagneles taki wniosek?
        Widze,ze nie jestes na biezaco z tym,co mowi sie od dawno na BW .
        • buldog2 Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 14:49
          Faktycznie, o tym, co się mówi na BW mam bardzo niewielkie pojęcie. Ale tak się mówiło, to wiem. Czy coś się zmieniło? Czy Hamas i Hesbollach uznały prawo Izraela do istnienia? Jeśli tak, to dobrze. Ale, przynajmniej na tym Forum, tego nie widać.
          Poza tym, co powiesz o tych, którzy nie tak dawno zorganizowali rzeź w moskiewskim metro? I o podobnych. Dobrze zrobili? To samo robią w Izraelu. A znajomy (nie jest proizraelski, jest pisowski) powiedział, że w Australii muzułmanie już próbują narzucać swoje obyczaje miejscowym. Już kilka lat temu próbowali zmusić dziewczyny do ubierania się na plaży zgodnie z ich zasadami. I nie można było się nawet skutecznie przed nimi bronić, takie tam prawo.
          • igor_uk Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 15:07
            buldog,widzisz li,jestem bardzo dalek od teg,zeby wszystkich muzulmanow uznac za terorystow,jak rowniez jestem bardzo daleki od tego,zeby uznac to,ze we wszystkim sa winni Zydzi. Na BW sytuaccja jet bardzo zlozona i napewno wiekszosc Palestynczykow chce miec po prostu wlasny Kraj (przeciez maja do tego prawo) i dla nich absolutnie nie stanowi problemu,ze obok bedzie panstwo zydowskie.
            Co dotyczy uznania prawa Izraela do istnienia,to widzisz li -takie Panstwo istnieje i jest uznawano praktycznie przez caly Swiat.Juz mineli czasy,kiedy czlowiek z izraelska wiza w paszporcie mial zakaz na wjazd do Panstw arabskich.
            Co dotyczy Hamasu ,to powinienes wiedziec,ze ta organizacja uznala prawo Izraela do istnienia,malo tego ,w 2008 roku Hamas zawarl pokojowe porozumienie z Izraelem.
            problemem jest tylko to,ze Palestynczyki chcieli by miec Panstwo w granicach,ktore byli wytyczone w 1967 roku ,jak rowniez powrot palestynskich uchodzcow do swoich domow. I cos mi sie wydaje,ze wlasniee to drugie jest niedoprzyjecia przez Izrael,o czym pisalem wyzej.
            • buldog2 Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 15:26
              To jestem podobnego zdania, możemy się różnić w szczegółach. Dzieci Boga to chyba wciąż nie uznały istnienia Izraela. A jeśli chodzi o granice, na przykład RF po niemieckiej agresji i całej II wojnie światowej także zajęła Kaliningrad, ZSRR poprzestawiał granice, zajął Kuryle etc. Polsce odebrano ziemie na wschodzie, w tym etnicznie polskie Lwów i Wilno, Polska zajęła część dawnych Niemiec, podobnie Czechosłowacja i Rumunia zrobiły z Węgrami.
              Jakoś się to wszystko ludziom mieści w głowach i nie myślą o wojnie. Co nie znaczy, że Palestyńczycy muszą stracić, albo zyskać, wszystko. Powinni się w którymś miejscu spotkać, tak jak mogło to być z Rabinem (dobrze piszę, czy pokręciłem?) i Arafatem.
              • igor_uk Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 15:47
                Widzisz li buldog,tu nie chodzi o proste przesuniecie granic . Tu chodzi o los kilku milionow palestynczykow,ktore nie maja gdzie wrocic.
                • buldog2 Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 16:42
                  Tu się zgadzamy. Ja też uważam, że najlepiej byłoby, żeby wrócili w okolice w których mieszkali. Pewnie nie na całość terenów zajętych w 1967 r. przez Izrael, bo to groziłoby kolejną wojną (popatrz jakie te granice były) i wydaje się nierealistyczne.
                  A los Palestyńczyków (trzeba dodać, że Palestyńczykami poczuli się dopiero niecałe pół wieku temu i nadal są podzieleni) taki sam, jak los milionów Niemców, Polaków, Węgrów itd. po II wojnie światowej. I rozpłynąć się w otaczających państwach (od Syrii, Iraku aż po Libię, czy Algier) mają mnóstwo możliwości i miliony kilometrów kwadratowych bogatych w surowce i pustych terenów. Bez porównania lepiej, niż narody europejskie po wojnie. Polacy do Wilna i Lwowa też już nie wrócą.
                  • mlody747 Do Buldog2 24.09.11, 16:54
                    A czy wiesz dlaczego żydzi nie maja swojego Izraela na Madagaskarze lub w innych miejscach?
                    Przecież były takie propozycje.
                    • buldog2 Re: Do Buldog2 24.09.11, 17:29
                      Prawdę mówiąc, nie wiem.
                      Pewnie chcieli mieć stolicę w Jerozolimie, tak jak my w Warszawie. Historyczna ziemia, tak przypuszczam. Było inaczej?
                      Pozdrowienia.
                      • mlody747 Re: Do Buldog2 24.09.11, 17:43
                        Ogłosili się(syjoniści-nie żydzi) narodem wybranym przez Boga i ze ta ziemia się im należny. Palestyńczyka nie należny się nic, bo Chrystus który ich odwiedził(Palestyńczyków i nie tylko) był oszustem itd. Oczywiście to wszytko pochodzi z rzekomej komunikacji jaka tylko oni(syjoniści) maja z Bogiem, bo tylko oni są wybranym narodem itd(to tak z wielkim streszczeniem). Nie wydaje się to tobie śmieszne już w XX wieku(jak wiesz mamy XXIw)?
            • mlody747 Re: Netanjahu panikuje 24.09.11, 15:42
              Izoel niema oficjalnych granic. Wiec jak powstał by kraj Palestyna, to szansa terytorialna powierzenia Izoela spadła by prawie do zera. Bo każde potyczki na granicy z KRAJEM Palestyna były by atakiem na sąsiadujące państwo, a nie jak obecnie, bijatyka jakiś tam sobie "podludzi". Z cala pewnością znajdziesz, ze te ataki rzekomych Palestyńczyków nie są ich(są prowokacjami, które maja uzasadnić ciągła wojnę i zabieranie nowych terenów Palestyńczykom, którzy są także chrześcijanami, sawartyk żydami/faryzeuszami itd).
      • g-48 Re: Prawo do strzelania na oslep? 24.09.11, 15:52
        Dodam, że Izrael nie pchał się do wojny, ani w 1967, kiedy po wygranej wojnie c
        > zęść terytoriów agresora zaanektował (później ogromną większość zwrócił) ani w
        > 1973, ani później.
        No i przyszedl czas aby i reszte oddal.
        I nie dokonywał egzekucji ludności cywilnej.
        Egzekucja to jest akt prawny a strzelanie za murem do Palestynczykow to prawo mysliwskie?!
        • polani Re: Prawo do strzelania na oslep? 24.09.11, 19:08
          Pytanko dlaczego polacy dostali odzyskane ziemie a my zydzi nawet nie dostalismy palestyna Chruchill wzal nam lewy brzeg Jordanu w 1922r i podarowal bezrobotnego krzedzia Abdullah co byl wypedzony przez francuzow z syrji.
          wszystko na kosty zydow.
          Pokoj z arabami to jest eksioma matematyczna.
          • g-48 Re:Drogi polani z wroclawia 25.09.11, 10:24
            Chruchill wzal nam lewy brzeg Jordanu w 1922r i podarowal bezrobot
            > nego krzedzia Abdullah co byl wypedzony przez francuzow z syrji.
            > wszystko na kosty zydow.
            Prosilem twoich 10wattowa lampa oswieconych z Ereca zeby pokazali mi mape I`sraela sprzed 1948 roku i jakos ci "oswieceni" sie rozplyneli i ja dalej czekam.
            Chociaz was nie bylo na mapie swiata to dostaliscie tez ten kawalek "obiecanej" na tym swiecie ale wasza pazernosc (nie mowie tu o Zydach ale o emigracji z Europy) spowodowala ten ciagly konflikt z reszta sasiadow.
            A Ziemie Zachodnie byly przylaczone do Polski dlatego zebys mogl z swoja kolderka wyemigrowac na wojne do I`sraela bo pod Honeckerem to moglbys ewentualnie pozostac tylko kapusiem STASI
    • melord Re: to nie jest tak istotne kto wymyslil+ 24.09.11, 14:35
      bywszy1 napisał:

      > E tam,melordzie.
      > To sie w tym aspekcie okazuje,zes nie Polak,a glupawy polaczek.
      >
      pozwolilem ci 1jajowy kundlu parchaty z drzewa zejsc do ludzi a ty znow gryziesz i ujadasz ??


    • igor_uk biedaku1. 24.09.11, 14:42
      Widze ,ze tylko jedno robisz na forum-szczekasz i odszczekujesz sie. Wyjatkowy debilizm reprezentujesz soba.
    • igor_uk Re: ajgorku+ 24.09.11, 15:08
      Nu wlasnie,tylko to i robisz,paletasz sie miedzy nogami i obszczekujesz wszystkich.
      Do budy,szawka!
    • melord Netanjahu jak tonacy...brzytwy sie chwyta 24.09.11, 23:30
      szukajac na sile i w ostatniej chwili ratunku dla swojej faszystowskiej polityki w amerykanskiej TV jakis Quartet Plan wymyslil.
      Jak przegra batalie w ONZ,los Sharona moze podzielic,w warzywko byc zamienionym...czuje dran pismo nosem
      news.smh.com.au/breaking-news-world/netanyahu-ready-to-accept-quartet-plan-20110925-1kr7q.html
      The peacemaking Quartet, comprised of the United States, United Nations, European Union and Russia, proposed a new timetable for talks in a statement shortly after the Palestinians submitted their bid for UN membership on Friday.

      ciekawe co mial na mysli wymieniajac Unitet Nations w tym Quartet(cie)...poparcie planu przez 200+ czlonkow ONZ???
      Netanjahu zaczyna swirowac w desperacji
      • 3.ndd Re: Netanjahu jak tonacy...brzytwy sie chwyta 26.09.11, 14:30
        Przemówienie Nataniachu w ONZ . Tłumaczenie na język polski .
        Aby mieć pojęcie o sytuacji na BW to warto przeczytać
        fzp.net.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=6932
    • kamandir_vzvoda ale tym samym czasem kradnie ziemie Palestyńczykom 25.09.11, 12:27
      ajwaj i minuje przejścia.
    • pikawa.dwa Re: Netanjahu panikuje 26.09.11, 14:52
      Jesteście tutaj klasyczną antysemicką zbieraniną, więc właściwie sam nie wiem, po co chcę was oświecać. Mimo wszystko mała informacja: państwa, mające w nazwie słowa "islamski" lub "arabski" mają terytoria 647 razy większe od terenów zajmowanych przez Izrael.
      Naprawdę nie widzicie, że problem uchodźców palestyńskich (skądinąd bardzo namawianych do uchodzenie przez kraje arabskie) można by swobodnie rozwiązać inaczej, niż życzy sobie tego Hamas et consortes?
      • przyjacielameryki Re: Netanjahu panikuje 26.09.11, 15:19
        pikawa.dwa napisał:

        > Jesteście tutaj klasyczną antysemicką zbieraniną, więc właściwie sam nie wiem,
        > po co chcę was oświecać. Mimo wszystko mała informacja: państwa, mające w nazwi
        > e słowa "islamski" lub "arabski" mają terytoria 647 razy większe od terenów zaj
        > mowanych przez Izrael.
        > Naprawdę nie widzicie, że problem uchodźców palestyńskich (skądinąd bardzo nama
        > wianych do uchodzenie przez kraje arabskie) można by swobodnie rozwiązać inacze
        > j, niż życzy sobie tego Hamas et consortes?

        Oczywiście, że Izrael ma rację i Polska oficjalnie jest po stronie Izraela. A ci na forum nie zrozumieją więc szkoda czasu.
    • jorl Re: Netanjahu panikuje 26.09.11, 20:50
      Ta sie przygladalem temu strachowi ze Palestynczycy podadza sprawe do RB ONZ o swoje panstwo i sie troche dziwilem dlaczego. Przeciez Veto zachodnich krajow i po ptakach.
      Ale moze byc inny aspekt. Wojna w Libii. Wojuja tam Arabowie sprzymierzeni z Francja i Anglia. Ale mysle ze Izraela to i oni nie lubia. I Zachod boi sie glosowania w RB ONZ bo co ma zdrobic aktualny przyjaciel Arabow w Libii? Fr i GW? Co najmniej Anglia powinna jak USA zawetowac. Jak tak zrobi to moze by sie okazalo ze tych instruktorow od wojowania w Libii z GW i Fr ci powstancy przestana lubic. Z calymi konsekwencjami moze nawet rekoczynami. Jak sie powstrzymaja to zdrada Izraela i USA. I tak zle i tak niedobrze.
      Moze te sprawy wlasnie zaczynaja oslabiac wartosc bojowa powstancow w Libii? Bo ani tych miast zdobyc nie moga ani rzadu utworzyc.
      Zreszta ta Libia cos sie ciagnie. Debka (izraelska) pisze ze Kadafii na poludniu powieksza sobie sily. I jak powstancy beda skloceni poprzez Palestyne w ONZ to sie czarna dzura dla Sarkozego i Anglikow tam zrobi.
      Widac Merkelowa wiedziala lepiej zeby palucha zdala od tego tam trzymac. unfuckable, fakt, to i jest ale glupia nie jest.

      Pozdrowienia
      • 3.ndd Izrael przed 1948 27.09.11, 19:08
        pl.wikipedia.org/wiki/Rezolucja_Zgromadzenia_Og%C3%B3lnego_ONZ_nr_181
        Izrael przyjęła ten podział , Arabowie nie - wywołali wojnę.
        Była wojna po wojnie i zawsze arabowie je wywoływali no i je przegrywali.
        I tak (oprócz Egiptu i Jordanii) do dzisiejszego dnia .

        Dalej możesz szukać w wiki.
        • przyjacielameryki Re: Izrael przed 1948 28.09.11, 09:31
          3.ndd napisał:

          > pl.wikipedia.org/wiki/Rezolucja_Zgromadzenia_Og%C3%B3lnego_ONZ_nr_181
          > Izrael przyjęła ten podział , Arabowie nie - wywołali wojnę.
          > Była wojna po wojnie i zawsze arabowie je wywoływali no i je przegrywali.
          > I tak (oprócz Egiptu i Jordanii) do dzisiejszego dnia .
          >
          > Dalej możesz szukać w wiki.

          Dokładnie tak było i tak jest. Izrael ma absolutne prawo do obrony a Palestyńczycy zamiast wiązać się z Hamasem i terrorystami powinni w końcu poważnie pomyśleć o swoim losie. Palestyńczycy cały czas są wykorzystywani przez terrorystów islamskich dla własnych celów i dają się nabierać podobnie jak niektórzy sklerotyczni politycy w Europie.
          • g-48 Re: Izrael przed 1948 28.09.11, 10:37
            Dokładnie tak było i tak jest. Izrael ma absolutne prawo do obrony a Palestyńcz
            > ycy zamiast wiązać się z Hamasem i terrorystami powinni w końcu poważnie pomyśl
            > eć o swoim losie. Palestyńczycy cały czas są wykorzystywani przez terrorystów i
            > slamskich dla własnych celów i dają się nabierać podobnie jak niektórzy sklerot
            > yczni politycy w Europie.
            A o jakim prawie ty mowisz? Jezeli Izrael trzymal by sie granic okreslonym w planach ONZ o dwoch panstwach (przed ta rezolucja Palestyna tez panstwem nie byla!) to by tego bajzlu na BW nie bylo.
            Jezeli uwazasz ze jest to normalne ze ludzi odgradza sie od dostaw zywnosci ,materialow budowlanych itp a od czasu do czasu wskakuje sie tylko do tej klatki z batem zeby zglodnialych przywrocic do rezonu to jestes swietnym uczniem Adolfa.
            I prosze was nie robcie ze mnie przyjaciela arabow bo nim nie jestem a malo tego nie za bardzo ich lubie ale chodzi o zasade.
        • g-48 Re: Izrael przed 1948 28.09.11, 10:28
          > Izrael przyjęła ten podział , Arabowie nie - wywołali wojnę.
          > Była wojna po wojnie i zawsze arabowie je wywoływali no i je przegrywali.
          > I tak (oprócz Egiptu i Jordanii) do dzisiejszego dnia .
          >
          > Dalej możesz szukać w wiki.
          No wlasnie co zes znalazl? Panstwo Izrael czy plan podzialu tego "ciastka"? I szukac nie musisz bo juz Dana33 szukala i sie nie doszukala. Jeszcze jedno wiesz chyba ze Zydzi ortodoksyjni w tych czarnych kapeluszach nie biora udzialu w tej napie...nce z Palestynczykami bo zawsze z nimi zyli w zgodzie tylko maja ubaw w tej zabawie ci naplywowi.
          • 3.ndd Re: Izrael przed 1948 29.09.11, 10:50
            g-48 napisał:

            > > Izrael przyjęła ten podział , Arabowie nie - wywołali wojnę.
            > > Była wojna po wojnie i zawsze arabowie je wywoływali no i je przegrywali.
            > > I tak (oprócz Egiptu i Jordanii) do dzisiejszego dnia .
            > >
            > > Dalej możesz szukać w wiki.
            > No wlasnie co zes znalazl? Panstwo Izrael czy plan podzialu tego "ciastka"? I s
            > zukac nie musisz bo juz Dana33 szukala i sie nie doszukala. Jeszcze jedno wiesz
            > chyba ze Zydzi ortodoksyjni w tych czarnych kapeluszach nie biora udzialu w te
            > j napie...nce z Palestynczykami bo zawsze z nimi zyli w zgodzie tylko maja uba
            > w w tej zabawie ci naplywowi.

            Jeśli już wspominasz Danę , jest ona moją sąsiadką i przyjaciółką. Ma barrdziej skrajne poglądy
            ode mnie .
            Kopiuję tłumaczenie arykułu . Tym razem nie od Dany ;-)
            "Jakieś pięć lat temu zostałem zaproszony przez Instytut Hoovera na tygodniowy cykl wykładów na Uniwersytecie Stanforda. Tak się złożyło, że Dzień Niepodległości Izraela przypadał w tym samym tygodniu, więc zaproszono mnie do wystąpienia podczas uroczystości urządzanych przez pro-izraelskich studentów. W mojej wypowiedzi zauważyłem, że sedno problemu w konflikcie palestyńsko-izraelskim tkwi w tym, że większość Palestyńczyków chce, aby Izrael przestał istnieć.

            Gdy skończyłem przemawiać, podeszła do mnie kobieta i przedstawiła się jako działaczka na rzecz pokoju. Powiedziała mi, że nie może zgodzić się ze mną, ponieważ Palestyńczycy, jej zdaniem, są mocno skłonni zaakceptować istnienie Izraela.

            Tak się akurat złożyło, około 20 metrów za pro-izraelskimi uroczystościami odbywała się antyizraelska demonstracja prowadzona przez palestyńskich studentów. Powiedziałem jej więc, aby poszła tam i przedstawiła się palestyńskim studentom jako działaczka pokojowa - w ten sposób natychmiast jej zaufają - i zapytała, czy są skłonni do uznania prawa żydowskiego państwa Izrael do istnienia. Powiedziałem jej, że założę się o 5 dolarów, że nie otrzyma odpowiedzi twierdzącej.

            Zaakceptowała zakład i poszła do palestyńskich studentów.
            Po około 10 minutach wróciła.

            "No więc", zapytałem ją, "kto wygrał zakład?"
            "Nie wiem", odpowiedziała.
            "Nie rozumiem", odpowiedziałem. "Czyżby ci nie odpowiedzieli?""
            "Zapytali mnie:"Co chcesz przez to powiedzieć? Co przez to rozumiesz? ('What do you mean?') - odrzekła.

            Odpowiedziałem, że jest mi winna 5 dolarów, ale że nie będę się ich domagał.

            Wcześniej w tym miesiącu w Ramallah, de facto stolicy Autonomii Palestyńskiej, przeprowadzałem wywiad z Ghassanem Khatibem, dyrektorem mediów rządu Autonomii Palestyńskiej oraz rzecznikiem prezydenta AP Mahmuda Abbasa. Zadałem mu to samo pytanie: Czy Palestyńczycy uznają Izrael za państwo żydowskie?

            Był bardziej bezpośredni niż palestyńscy studenci na Uniwersytecie Stanford.

            Jego długa odpowiedź sprowadzała się do "nie".

            Nie istnieje naród żydowski, powiedział mi, więc jak może być żydowski kraj? Stanowisko Palestyńczyków jest takie, że istnieje religia o nazwie "judaizm", ale nie ma czegoś takiego jak naród żydowski. (Ciekawe, że Żydzi są określani jako należących do religii tylko jeden raz w całej Biblii Hebrajskiej - w Księdze Estery, przez antysemitę Hamana)

            Innymi słowy, Palestyńczycy - ludzie należący do grupy narodowej, która nigdy nie istniała pod nazwą "Palestyna" aż do mocno zaawansowanego XX wieku - zaprzeczają egzystencji najstarszego, nieprzerwanie istniejącego narodu świata, która to egzystencja sięga głęboko ponad 3000 lat. Oto prawdziwa hucpa!

            Doprawdy, Palestyńczycy zaprzeczają, że Żydzi kiedykolwiek żyli w Izraelu. Dlatego Jaser Arafat nie mógł nawet przyznać, że Jezus był Żydem, raczej - według Arafata - "Jezus był Palestyńczykiem". Potwierdzenie, że Jezus był Żydem, oznaczałoby, że Żydzi zamieszkiwali w Izraelu tysiące lat temu, w państwie żydowskim, a ponadto - na długo wcześniej nim zaistnieli muzułmanie, na długo wcześniej, nim pojawili się tam Arabowie i tysiąclecia przed tym, nim ktokolwiek nazywał siebie Palestyńczykiem.

            W przemówieniu palestyńskiego prezydenta do Narodów Zjednoczonych w zeszłym tygodniu to zaprzeczenie żydowskiej historii zostało na nowo potwierdzone. Tak więc w wypowiedzi na temat Izraela i Palestyńczyków ani razu nie wypowiedział on słów "Żyd" lub "żydowskie".

            Oto przykład Abbasowskiej wizji historii Izraela/Palestyny "wolnej od Żyda":

            "Przychodzę dziś do was z Ziemi Świętej, ziemi Palestyny, ziemi boskich przesłań, wniebowstąpienia Proroka Mahometa (pokój niech będzie z nim) i miejsca narodzin Jezusa Chrystusa (pokój niech będzie z nim) ..."

            Brak wzmianki o Żydach. Najwyraźniej tylko chrześcijanie (czy Abbas wie, że Jezus był Żydem?) i muzułmanie żyli w "Ziemi Świętej". I dla Abbasa, Ziemia Święta to nie jest Izrael, to jest Palestyna. Wiedza, że to Żydzi uczynili tę ziemię świętą, jest historycznym faktem odrzucanym przez Palestyńczyków.

            Izrael, w wizji palestyńskiej, jest państwem izraelskim, nie żydowskim.

            Ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych, Michael Oren, napisał w ubiegły piątek w The Washington Post:

            "Dwie izraelskie propozycje pokojowe - w roku 2000 i 2008 ... spełniły praktycznie wszystkie żądania Palestyńczyków w sprawie suwerennego państwa na obszarach zdobytych przez Izrael w wojnie 1967 roku - na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy i nawet we Wschodniej Jerozolimie. Jednak palestyński prezydent Jaser Arafat odrzucił pierwszą ofertę a Abbas zignorował drugą z tego samego powodu, z jakiego ich poprzednicy wzgardzili w 1947 r. Planem Podziału.

            Za każdym razem, zgoda na państwo palestyńskie oznaczała zgodę na państwo żydowskie - ustępstwo którego Palestyńczycy nie mieli woli uczynić."

            I to jest problemem. Nie osiedla. Nie granice.

            Palestyńczycy, podobnie jak większość ich rodaków Arabów i jak - ogólnie - wielu muzułmanów, nigdy nie przyznali, że Żydzi przybywając do Izraela wrócili do domu, ponieważ nigdy nie uznali, że Żydzi kiedykolwiek mieli tu swój narodowy dom. Oni nawet nie przyjmują do wiadomości, że Żydzi są narodem.

            Czy Palestyńczycy chcą pokoju?
            Nie mam wątpliwości, że chcą.
            Tylko nie z państwem żydowskim.

            Dennis Prager

            27 września 2011. "

            • g-48 Re:3.ndd 29.09.11, 12:52
              Jeśli już wspominasz Danę , jest ona moją sąsiadką i przyjaciółką. Ma barrdziej
              > skrajne poglądy
              > ode mnie .
              > Kopiuję tłumaczenie arykułu . Tym razem nie od Dany ;-)
              No to juz wiemy sprzed lat.Bylo jednak takie powiedzenie"Z jakim przystajesz takim sie stajesz" dlatego mam znajomych i Zydow i Moslemow zeby nie popasc w skrajnosci.
              Co do mapy Izraela sprzed 1948 roku chyba sie zgadzasz ze takiej nie ma!
              A co do beletrystyki i zachowan Zydow Europejskich to moze to:
              www.zwoje-scrolls.com/zwoje37/text10p.htm
              A dalej na tym watku wlasnie pisalem ze Palestynczycy zyja jak w klatce gdzie dozorca izraelski wrzuci im troche siana albo nie/o miesie juz nie mowie/ i jak ta klatka raz sie otworzy to nie macie nic do smiechu.
              Moze niektorzy uwazaja ze Hitler tez dobrze zrobil ze zamknal Zydow w gettach i dlatego to tez praktykujecie tylko zapomnieliscie europejscy zydzi jak to sie skonczylo.
              Palestynczycy zawsze byli na tych izraelskich(??????!!!) terytoriach zyli razem z Zydami w zgodzie - nawet pod mandatem innych panstw i naraz przychodza Zydzi z Europy i robia krawale.
              Powiedz mi dlaczego Zydzi ortodoxijni nie wystepuja przeciwko Palestynczykom tylko ci Zydzi z Europy / z reguly opowiadajacych sie za ateistow a nie Izraelitow co by wiazalo sie z panstwem ktorego do 1948 roku nie bylo/
              Żydzi, (dosł. 'chwalcy /Jahwe/' lub 'czciciele /Jahwe/' z hebr. Jehudim, יהודים, jid. Jidn, ייִדן, ladino ג׳ודיוס Djudios) – naród semicki zamieszkujący w starożytności Palestynę (określany wtedy jako Hebrajczycy albo Izraelici),
              Wyobraz sobie scenario ze ta enklawagdzie trzymacie Palestynczykow peka i biora was za doopy .Europejscy Zydzi zwina swoje manele i znikna gdzies w swiecie a co z tymi ktorzy od panowania rzymskiego zostali na tej ziemi?
              Twierdzisz tez ze Palestyna nie istniala a wiec ja twierdze ze masz rozdwojenie jazni:
              W 1914 roku do Palestyny przyjechał Baron Rothschild. Po zapoznaniu się z rozwojem żydowskich osad rolniczych pochwalił pracę Organizacji Syjonistycznej i wyraził gotowość pomocy.
              W Palestynie istniały już 43 osady rolnicze, w tym 14 kibuców.
              Tego linku dawac nie chcialem ale pal cie licho:
              www.izrael.badacz.org/historia/bulfor.html
              Poducz sie historii oficjalnej swojego kraju gdzie cie ci przygarneli do ktorych teraz strzelasz.
              • 3.ndd Re:3.ndd 29.09.11, 21:16
                g-48 napisał:

                > Tego linku dawac nie chcialem ale pal cie licho:
                > www.izrael.badacz.org/historia/bulfor.html
                > Poducz sie historii oficjalnej swojego kraju gdzie cie ci przygarneli do ktoryc
                > h teraz strzelasz.
                Dlaczego "pal cię licho" ?
                Znam ten link . Niestety czytasz go tendencyjnie i odnosisz się tylko co Tobie pasuje.
                • g-48 Re:3.ndd to juz beszczelnosc! 30.09.11, 15:11
                  Znam ten link . Niestety czytasz go tendencyjnie i odnosisz się tylko co Tobie
                  > pasuje.
                  Nie kazdy naciaga fakty tak jak wy Zydzi.Gdzie jest moja tendencyjnosc?
                  • 3.ndd Re:3.ndd to juz beszczelnosc! 30.09.11, 16:03
                    g-48 napisał:

                    > Znam ten link . Niestety czytasz go tendencyjnie i odnosisz się tylko co Tobie
                    > > pasuje.
                    > Nie kazdy naciaga fakty tak jak wy Zydzi.Gdzie jest moja tendencyjnosc?

                    Bezczelności nie brakuje z obu stron. Widzenie tylko złych rzeczy w Izraelu gdy jest tam wiele pozytywnych to jest tendencyjność.
                    > Nie kazdy naciaga fakty tak jak wy Zydzi.
                    A jak to nazwać ? Antysemityzm? Uogólnienie na cały naród.
                    • g-48 Re:3.ndd to juz beszczelnosc! 30.09.11, 21:16
                      dalem ci zrodla z waszego kraju a i to ci tez nie pasuje. Pamietaj tez o tym ze hitlerowcy chcieli sie was pozbyc to PALESTYNA po paru transportach napisala do wladz niemieckich ze nie chca
                      wiecej brudnych i leniwych Zydow z Europy. W Ameryce wasi braciszkowie tez was nie chcieli
                      Teraz idz do Danusi i skonsultuj moje posty.
        • mara571 2006 29.09.11, 21:49
          czy uwazasz, ze ta wojne Izrael wygral?
          • 3.ndd Re: 2006 30.09.11, 09:16
            mara571 napisała:

            > czy uwazasz, ze ta wojne Izrael wygral?

            4 lata spokoju na północnej granicy Izraela i powiększenie sił ONZ w południowym Libanie
            to w/g mnie zwycięstwo. Z ciężkimi ofiarami (z obu stron) , ale zwycięstwo.
    • ziomeque Re: Netanjahu panikuje 01.10.11, 18:28
      gotowy na negocjacja któe ukręca łeb inicjatywie palestyńczyków w ONZ by potem powrócić do bezproduktywnych rozmów któe umożliwią kolniazację zachodniego brzegu w miedzyczzasie

      polecam tekst nizej

      www.bliskiwschod.pl/1316773478,0,palestynski-bid-szansa-czy-ograniczenie
      • 3.ndd Re: Netanjahu panikuje 01.10.11, 19:40
        ziomeque napisał:

        > gotowy na negocjacja któe ukręca łeb inicjatywie palestyńczyków w ONZ by potem
        > powrócić do bezproduktywnych rozmów któe umożliwią kolniazację zachodniego brz
        > egu w miedzyczzasie
        >
        > polecam tekst nizej
        >
        > www.bliskiwschod.pl/1316773478,0,palestynski-bid-szansa-czy-ograniczenie

        Izrael wycofał się z Gazy w 2005 roku wraz z ewakowaniem tamtejszych osiedli
        en.wikipedia.org/wiki/Israel%27s_unilateral_disengagement_plan
        i dostał z tamtąd rakiety na południową część kraju.
        Nie będzie wycofania się z ZB aż Palestyńczycy nie dokonają warunków Rezolucji 242.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka