Dodaj do ulubionych

Zgryzliwy Kasparov do obozu

20.08.12, 18:21
Gari Kasparov protestowal przeciwko wyrokowi na Pussy Riot i go policja zatrzymala a jeden z policjantow stwierdzil, ze Kasparov go pogryzl.

Stanie przed sadem i grozi mu 5 lat obozu.

Obawy, ze Putin sie zabral za opozycje w tradycyjnie sowiecki sposob zaczynaja sie potwierdzac.

PF
Obserwuj wątek
    • elka-sulzer Re: Zgryzliwy Kasparov do obozu 20.08.12, 18:57
      polski_francuz napisał:

      > Obawy, ze Putin sie zabral za opozycje w tradycyjnie sowiecki sposob zaczynaja
      > sie potwierdzac.
      >
      > PF

      No coz, Putin jak widac czyta forum i zaczyna dzialac dokladnie tak jak zachodni diermokrata.
      Wychodzi wiec na to ze zachodnia diermokracja jest pro sowiecka.
      • polski_francuz W czym widzisz 20.08.12, 19:07
        analogie miedzy postepowanie Putina i zachodnich politykow?

        PF
      • eva15 Putinowi jeszcze daleko do zach. demokracji 20.08.12, 20:12
        Dziś Spiegel popełnił wyjątkowo dobry artykuł. Syn zmarłego legendarnego założyciela Spiegla J. Augstein wygarnął, jak Zachód oddala się od demokracji a ogłupiona większość społeczeństwa milczy i tym samym zgadza się na odebranie jej praw. .
        J. Augstein przywołał wszystie wojny napastnicze ostatnich lat, zabijanie niewinnych ludzi dronami, Abu Ghraib, waterboarding, przypomniał w jakich warunkach był przetrzymywany B. Manning - dostarczyciel informacji dla WikiLeaks i że sam Asasange boi się zachodniego bezprawia i dlatego skrywa się w ambasadzie Equadoru. Pokazał też na przykładzie odmowy przelewów przez Mastrecard i innych dla WiKiLeaks jak prywatne firmy/koncerny współpracują z władzą.

        Całość daje dość przerażający obraz. Rosji bardzo jest daleko do tych zahcodnich standardów, jakie obecnie panują:


        www.spiegel.de/politik/ausland/julian-assange-das-vertrauen-in-den-rechtsstaat-ist-zerbrochen-a-850936.html

        • lubat Re: PS. 20.08.12, 21:43
          Zrewanżuję się innym tekstem, z Welta, który Ty może znasz, ale chcę trochę zmartwić nim pana7 czy innych Rosję kochających inaczej.

          www.welt.de/wirtschaft/article108688952/Russlands-Reiche-verlieren-die-Lust-auf-Europa.html
          (Rosyjscy bogaci tracą ochotę na Europę)

          W skrócie: Europa już nie jest dla Rosjan pociągającym miejscem dla inwestycji - wstrząsy, kryzys, utrata zainwestowanych środków. Jeszcze tylko inwestycje konsumpcyjne trzymają się jako tako.

          Info dla Igora: tekst jest także w bukwach na Inosmi.ru.
          • eva15 Europa jako PS. 20.08.12, 22:56
            Europa, jak tak dalej pójdzie stanie się faktycznie P.S. lub stopką w tekście. Zmierzchające mocarstwa mają to do siebie, że mocarstwa wschodzące kupują u nich nieruchomości, korzystają z ich dóbr kultury, rozrywki i zabytków - czyli traktują je jak skansen, który warto jako dziedzictwo kulturowe zachować i odwiedzać. Pięknie to opisuje Mancur Olsen (Ami zresztą) w " Aufstieg und Niedergang von Nationen" (czytałam po niemiecku, polskiego tytułu nie znam).

            Paryż nie rządzi już dziś światem, po francuski nikt przy zdrowych zmysłach się nie uczy, salony władzy tym bardziej nie, ale - Paryż pozostaje miejscem chętnie i masowo odwiedzanym przez turystów a także atrakcyjnym dla inwestorów w nieruchomości. Wszak to piękne miasto z bogatą historią...
        • herr7 Re: Putinowi jeszcze daleko do zach. demokracji 20.08.12, 22:08
          Gdybym chciał źle życzyć Polskiemu Francuzowi to zaproponowałbym mu, żeby spróbował ugryźć francuskiego policjanta, a najlepiej żandarma. Mógłby nam później opisać swoje wrażenia z więzienia.

          Masz rację w ocenie Zachodu, który ja coraz częściej postrzegam jak zło niemal doskonałe. Mam tu na myśli skuteczność Zachodu w realizacji najbardziej nawet niecnych poczynań. Istnieje tu zasadnicza różnica pomiędzy Zachodem a Rosją, która jest złem, ale mocno niedoskonałym. W tym przypadku chodzi mi o małą skuteczność i efektywność rosyjskiego państwa. Takie słabe państwo robi najwięcej szkód ale swoim własnym obywatelom, gdyż ci mu podlegają a na ruszenie obcych obywateli Rosja jest za słaba. Do takiego wniosku można dojść po przeczytaniu komentarza Maksyma Szewczenki, którego trudno jest zaliczyć do grona prozachodnich liberałów, a który dotyczy procesu sądowego nad Pussy Riot. Jak widać środowiska które do tej opory popierały obecne władze w Rosji zaczynają tracić do niej cierpliwość.

          vz.ru/opinions/2012/8/20/594164.html
          • polski_francuz Zanim ugryzl 20.08.12, 22:24
            jesli ugryzl, protestowal. A zanim protestowal byl krytyczny systemowi. Powiedzmy, byl w opozycji do wladzy na Kremlu.

            Nie widze zadnego polityka we Francji, ktory by sie tak za opozycjoniste zabieral.

            Szukajcie dalej analogii bo ja ich nie widze.

            PF
            • herr7 Re: Zanim ugryzl 20.08.12, 22:35
              Udaje pan głupca. Tu nie chodzi o to, kim jest Kasparow tylko o to, że podobno ugryzł policjanta. Nie znam kraju, gdzie można gryźć policję. Z pewnością nie jest takim krajem Francja, gdzie policja potrafi być bardzo brutalna.
              • polski_francuz Drogi Panie 20.08.12, 22:46
                staram sie zrozumiec poglady tych z ktorymi rozmawiam. I przyznam sie Panskie wydaja mi sie malo koherentne. Z jednej strony lubi Pan demokracje bezposrednia. Krytykuje Pan, i slusznie, rozne wypaczenia zachodnich demokracji.

                Mogloby sie pomyslec ze Pan jest szczerym demokrata.

                Az tu nagle takie wpisy, ze Putin za slaby, ze Putin powinien bardziej za morde trzymac, ze Pussy Riot zasluzenie ukarane.

                Przyznam sie, ze albo pisza za Pana inne osoby, albo nie wie Pan czego Pan chce. Albo po prostu pisze Pan byle co.

                Szkoda mi nawet pisac, ze Kasparov twierdzi ze nikogo nie ugryzl. I video z linka w moim pierwszym wpisie na to nie wskazuje. No wiec co 5 lat obozu za wymysly policyjne?

                PF
                • eva15 Re: Drogi Panie 20.08.12, 23:00
                  Dostałeś takie video, jakie miałeś dostać. To dokładnie ta sama sytuacja co z Pussy Riot.
                • herr7 Re: Drogi Panie 20.08.12, 23:25
                  Po pierwsze nie jestem demokratą, gdyż nie mogę popierać czegoś co nie istnieje. Demokracja jest fasadą, rodzajem bożka za pomocą którego rządząca oligarchia legitymizuje swoją władzę, czyli narzucanie ludziom wydatków które im są zupełnie niepotrzebne. To prawda, że są kraje które są bliżej idei władzy ludu, ale są to zwykle niewielkie i bogate kraje, których elity nie aspirują do roli władców świata. Im większy kraj i bardziej zróżnicowany etnicznie tym demokracja jest większą fikcją.

                  Putin i jego klan, tak samo jak tzw. liberalna opozycja to jedna i ta sama elita powstała pod koniec ery Gorbaczowa oraz w czasach Jelcyna. Podstawowa różnica między tymi frakcjami dotyczy roli Rosji we współczesnym świecie. O ile frakcja putinowska widzi konieczność wzmacniania militarnego Rosji o tyle liberałowie, gdyby dać im władzę to by się jednostronnie rozbroili. Problem w tym, że utrzymanie "imperium", czyli jedności państwa kosztuje, a oni woleli by środki te przeznaczyć na swoje własne potrzeby. O ile frakcja liberalna nie rozumie, że słaba Rosja nie utrzyma swojego terytorium, a tym samym prędzej czy później utraci swoje kokosy, o tyle obie te frakcje nie rozumieją tego, że system oligarchiczny jaki powstał za Jelcyna nie jest w stanie zagwarantować temu krajowi rozwoju gospodarczego, a tym samym i siły militarnej niezbędnej do zachowania stabilności.
                  • eva15 Re: Drogi Panie 20.08.12, 23:32
                    Fakt, tylko w USA i w Chinach system oligarchiczny jest w stanie zagwarantować potęgę państwa. W Rosji już nie:-))))
                    • herr7 Re: Drogi Panie 20.08.12, 23:37
                      W Chinach stabilność gwarantuje konfucjanizm, a Ameryce brak wrogów u jej granic.
                      • eva15 Re: Drogi Panie 20.08.12, 23:44
                        W niczym nie zmienia to faktu, że tak w USA (na Zachodzie) jak i w Chinach są rządy oligarchi, a że są mniej zagrożone to inny temat.

                        Na tle tych oligarchii to właśnie sytem Putina jest czymś zbliżonym do monarchii oświeconej - w sumie jedynego rozsądnego systemu rządów.
                        • herr7 Re: Drogi Panie 21.08.12, 00:01
                          Zaraz odechce się pani ze mną dyskutować, ale Putin zupełnie mi się nie kojarzy z oświeconym absolutyzmem, którego zasadniczą cechą jest obecność oświeconych ludzi wokół władcy absolutnego. Ale oświecone otoczenie to tylko jeden z aspektów. Drugi to właśnie ten absolutny element, czyli umiejętność wydawania poleceń, które są następnie bezwzględnie realizowane. Putin i jego otoczenie to nie są ani władcy absolutni ani oświeceni. Polityka Putina przypomina bardziej ciągłe targi pomiędzy różnymi frakcjami, ale ze skutkiem w sumie zerowym lub bliskim zeru. Proszę spojrzeć na karierę Miedwiediewa i zupełny brak konsekwencji w tym co Putin robi. To chyba największy kunktator w dziejach Rosji. Ostatnim władcą Rosji który może uchodzić za oświeconego władcę absolutnego był Józef Stalin.
                          • eva15 Absolutyzm oświecony w sztormie 21.08.12, 00:25
                            Jakie warunki brzegowe, taki i absolutyzm oświecony. Rosja nie jest, w przeciwieństwie do szczęśliwej Polski, zieloną wyspą poza szerokim oceanem i jego szturmami. Na oceanie żaden sternik nie jest niezależny od wpływów zewnętrznych (wichry, burze) , na które on sam nie ma żadnego wpływu. Jedyne co wtedy może robić, to możliwie rozsądnie ustawiać żagle...
                            • herr7 Polska to nieco inny temat... 21.08.12, 09:58
                              ale zgodzę się, że są też istotne podobieństwa. Po 90 r w obu tych krajach zachodziły podobne procesy polegające na wywłaszczeniu społeczeństwa pod hasłem reformy gospodarczej, której wprowadzenie miało zmodernizować gospodarkę poprzez zmiany własnościowe. I w Polsce i w Rosji tzw. prywatyzacja czy mówiąc precyzyjniej grabież majątku narodowego zakończyła się dezindustrializacją. W samej Rosji zlikwidowano 40 tys przedsiębiorstw. W ich miejsce powstało bardzo niewiele nowego skutkiem czego Rosja musi importować większość towarów, które wcześniej sama wytwarzała. W Polsce jest podobnie z tą jedynie różnicą, że my jesteśmy tanim kooperantem, głównie Niemiec. Niemcy najchętniej lokują u nas te działy które są szkodliwe dla pracowników i środowiska. Ich los jest zresztą mocno niepewny, gdyż każde większe zawirowanie na świecie powoduje że te "montownie im. Balcerowicza" są zamykane w pierwszej kolejności. Skutkiem polskiej transformacji jest masowa emigracja młodzieży i rychły upadek systemu emerytalnego, gdyż na emerytury zaczynają przechodzić roczniki powojennego wyżu.
                              Rosja się ratuje sprzedażą swoich surowców, masową wycinką lasów itp. Niby jest w lepszej sytuacji, ale arogancja tamtejszej elity jest o wiele większa niż w Polsce. Ludzi ci działają tak, jakby ich celem było świadome zniszczenie tego kraju. Putin jest w tym wszystkim jedynie statystą - póki co gwarantuje pokój społeczny, ale z coraz gorszym skutkiem. Tam po prostu jest za dużo sprzeczności i kiedyś ten kocioł musi wybuchnąć.
                  • polski_francuz Demokracja 21.08.12, 12:25
                    " Demokracja jest fasada"

                    nie jest fasada ale lepsza czy grosza separacja wladz legislacyjnej, wykonawczej i sadawniczej.

                    Przyznam sie, ze czytam z coraz wiekszym zadziwieniem panskie wpisy. Nie potrafie znalezc w nim fundamentow. Tak jakby budowal pan dom od dachu.

                    PF
                    • herr7 Re: Demokracja 21.08.12, 12:53
                      Pan wierzy w banialuki oficjalnej propagandy, która utrzymuje, że demokracja to najlepszy system jaki wymyślił człowiek. A ja polecam żeby Pan zgłębił historię demokracji ateńskiej, gdyż jest ona pouczająca i być może będzie Pan bardziej odporny na propagandowe frazesy.

                      Generalnie na to co się dzieje w kraju, czy w świecie nie ma Pan wpływu. Jeżeli w pańskim kraju funkcjonuje samorząd to może Pan wywalczyć sobie przystanek autobusowy blisko domu czy zajęcia gry na klarnecie w szkole gdzie uczą się pańskie dzieci. I to jest szczyt pańskich możliwości wpływania na rzeczywistość w tzw. demokratycznym kraju. Z drugiej strony, jeżeli jakaś mafia w pańskim kraju ubzdura sobie że potrzebna jest jej "mała, zwycięska wojenka" to pańskie protesty nie będą miały żadnego skutku. Jak będzie Pan podskakiwał to dostanie pałką, a jak to nie wystarczy to wezmą się ci mocniej do tyłka. Oczywiście pałowanie będzie jak najbardziej "demokratyczne".
                      • polski_francuz Re: Demokracja 21.08.12, 13:57
                        Demokracja atenska ograniczala sie do wybranych. Demokracja dzisiejsza jest dla wszystkich i tych bardziej i tych mniej poinformowanych.

                        Wyroki demokracji i moj na nia wplyw zapadaja w urnach podczas wyborow. Jej slaboscia jest to, ze politycy rzadza tak by byc raz jeszcze wybranym. Na to jednak niewiele mozna poradzic.

                        Bohaterem demokracji dzisiejszej jest dla mnie Lula, ktory skonczyl swoje urzedowanie z poparciem 80% wyborcow. I na te poparcie zasluzyl.

                        A reszta panskiej opowiastki o samorzadzie czy o wojenkach, to sa zale zgorzknialego czlowieka pozbawionego fundamentalnych zasad.

                        PF
                        • herr7 pozbawiony fundamentalnych zasad 21.08.12, 14:12
                          Tu mnie Pan rozbawił. Pan chce wierzyć w te brednie - pańska sprawa. Myślę, że mój brak "fundamentalnych zasad" wynika z obszernej wiedzy i z krytycznego spojrzenia na rzeczywistość. Staram się myśleć samodzielnie i nie ulegać temu co mi serwuje propaganda. Zachowuję ponadto dystans do tego co się dzieje w Polsce. Przy tym nie spodziewam się niczego dobrego po naszych wodzach, a rzeczywistość co raz potwierdza że to ja mam rację.

                          Lula jest z pewnością sympatycznym człowiekiem no i dla Brazylijczyków wywalczył więcej niezależności od USA, co w Ameryce Łacińskiej jest przez ludzi cenione.
                          • br0fl0vski Re: pozbawiony fundamentalnych zasad 21.08.12, 16:11
                            herr , ja twoja wersje rzeczywistosci przezywalem wiele lat temu. pozniej doszedlem ruska demokracja jest czescia tego samego systemu. swiatem rzadzi kilkanascie syndykatow kryminalnych ktore miedzy soba sie zra ale jednakowo traktuja doly. nie robia tego bez przyczyny. jest to czescia systemu/scryptu. te ciagle antagonizmy ustawiaja doly w rzadku tak jak kiboli ktorymi kieruja emocje. bolshevicka rosja padlaby na ryj bardzo szybko bez pomcy zachodu.
                            • br0fl0vski Re: pozbawiony fundamentalnych zasad 21.08.12, 16:24
                              poszukaj sobie wiecej o tym , to tylko jeden z wielu przykladow
                        • melord Re: Demokracja 21.08.12, 14:14
                          polski_francuz napisał:

                          > Wyroki demokracji i moj na nia wplyw zapadaja w urnach podczas wyborow. Jej sla
                          > boscia jest to, ze politycy rzadza tak by byc raz jeszcze wybranym. Na to jedna
                          > k niewiele mozna poradzic.

                          wiec herr ma troche racji
                          glosujemy jak nam "kaza" na ludzi ktorzy wczesniej sa ustawieni przez partyjne wierchuszki na listach wyborczych...wolny strzelec(independent) na znikome szanse chyba ,ze jest milionerem(kupi glosy)
                          wybrani,olewaja wyborcow i rzadza w/g wlasnego uznania az....do kolejnych wyborow gdy cyrk jest reaktywowany

                          powtorze jeszcze raz

                          Po nas choćby potop (fr. après nous, le déluge) – powiedzenie przypisywane Madame de Pompadour, kochance Ludwika XV, która w opinii ludu marnotrawiła pieniądze państwowe na huczne zabawy w Wersalu i nakłaniała króla do rozrzutności.

                          • polski_francuz Przemadrzalosc 21.08.12, 15:57
                            do niczego do prowadzi. Jesli chce sie byc konstruktywnym to sie robi z tym co sie ma. Tyle mysle o pogladach herr.

                            I wcale nie sadze, ze zrozumienie mechanizmow funkcjonowania panstwa czy swiata prowadza koniecznie do zgorzknialosci.

                            Zawsze mozna gdzies i jakos sie wyrazic.

                            I à propos pst scriptum, ze wielu na Zachodzie jest zdemoralizowanych to prawda. Dekadencja juz niejedna cywilizacje dotknela. Na szczescie sa zdrowe narody i zdrowi politycy i o nich warto mowic i z nich warto brac przyklad.

                            PF
              • eva15 Demokracja zach. wydłubuje demokratycznie oczy 20.08.12, 23:09
                Demokratyczna policja w demokratycznych Niemczech w czasie demokratycznej demonstracji pozbawiła niecałe 2 lata temu demokratycznego demonstranta-emeryta wzroku (w jednym oku) kierując na jego twarz armatkę wodną. Starszy facet pokojowo demonstrował przeciw budowie dworca. Zapłacił za to oślepieniem:

                www.spiegel.de/politik/deutschland/stuttgart-21-protest-wasserwerfer-opfer-bleibt-auf-einem-auge-blind-a-722939.html

                Dopiero by się na Zachodzie wrzask podniósł, gdyby Putin wydłubał Kasparowowi jedno oko.

                • herr7 Rosja jest przeczulona na pukcie Zachodu 20.08.12, 23:35
                  ale jak sądzę przyczyny tego tkwią gdzie indziej. Putin traci popularność. Obecnie zachowuje ją głównie wśród słabo wykształconych i starych ludzi, których główną cechą jest polityczna pasywność. To powoduje, że coraz większa część biurokracji zwraca się jeżeli nie otwarcie w stronę opozycji to poprzez sabotowanie jego decyzji. Proces Pussy Riot, który nosi wszelkie znaki dywersji jest tego jednym z przykładów. Mówiąc prościej rosyjska biurokracja przestała się Putina bać.
                  • eva15 Re: Rosja jest przeczulona na pukcie Zachodu 20.08.12, 23:45
                    na takie wywody szkoda mi czasu.
                    • herr7 Re: Rosja jest przeczulona na pukcie Zachodu 21.08.12, 00:04
                      No cóż. Być może wg. pani Putin zyskuje na popularności, ale obecne badania temu przeczą.....
                  • br0fl0vski Re: Rosja jest przeczulona na pukcie Zachodu 21.08.12, 16:12
                    herr,
                    polityka to teatralny dramat, wszystko jest obliczone na tworzenie emocji.
              • myself.dk Re: Zanim ugryzl 21.08.12, 00:39
                herr7 napisał:

                > Nie znam kraju, gdzie można gryźć policję.

                Dania.
    • eva15 Re: Putinowi jeszcze daleko do zach. demokracji 20.08.12, 22:44
      lubat napisał:

      > Rzeczywiście interesujący tekst. Tylko co z tego?

      Ano nic. Takie artykuły to pojedyńcze rodzynki służące za listek figowy współczesnej diermokracji. W dzisiejszym Spieglu na 30-40 agitek pojawia się jeden sensowny artykuł. FAZ ma znacznie lepszą statystykę: propaganda kontra rozsądek, ale też nie jest wolny od ułomności mainstreamu.

      > PS. Dzisiaj cenzura usunęła mi kolejny już post,

      W ostatnim okresie znam to aż za dobrze na własnej skórze. Widać walka klasowa się zaostrza i cenzura wzmaga proletariacką czujność:-)))

      > A cały tekst wskazuje, jak kłamliwa jest powszechna w Polsce informacja, że pan
      > ienki śpiewały tylko, żeby Matka B. wypędziła Putina.

      Nie tylko w Polsce ale także i na Zachodzie. Forumowi Rosjanie podawali już wcześniej prawdziwy tekst zawodzenia "artystek" i dawali linki. Ale to wiem ja, wiesz Ty i paru innych Polaków, mało kto poza tym. Zwłaszcza na nie kumającym po rusku Zachodzie.
      • eva15 Re: Putinowi jeszcze daleko do zach. demokracji 20.08.12, 22:58
        Sorry:
        na niekumającym po rusku Zachodzie
    • melord Re: Zgryzliwy Kasparov do obozu 20.08.12, 23:47
      polski_francuz napisał:

      > Gari Kasparov protestowal i go policja zatrzymala a jeden z policjantow stwierdzil,
      > ze Kasparov go pogryzl.
      >
      > Stanie przed sadem i grozi mu 5 lat obozu.
      >

      Kasparow to jeden z najlepszych szachistow w historii tego sportu
      zdobyl slawe,zarobil kupe kasy i na starosc wciaz w roznych sprawach protestuje...moglby dac sobie spokoj i korzystac z zycia ,zamiast walczyc z wiatrakami i ryzykowac utrate wolnosci
      chyba ,ze....przemijajca slawa nie daje mu spokoju i musi zaistniec w prasie i TV co glownie bylo domena roznych gwiazd i gwiazdeczek w Holywood
      • eva15 Re: Zgryzliwy Kasparov do obozu 20.08.12, 23:54
        Chyba zupełnie nie kumasz, co go nakręca i jaki z niego "Rosjanin"...
        • melord Re: Zgryzliwy Kasparov do obozu 21.08.12, 00:02
          eva15 napisała:

          > Chyba zupełnie nie kumasz, co go nakręca i jaki z niego "Rosjanin"...

          chcialas zapewne napisac kto go nakreca jako "rosjanina"
          • eva15 Re: Zgryzliwy Kasparov do obozu 21.08.12, 00:17
            Na jedno wychodzi, jeśli chodzi o tego szczerego rosyjskiego patriotę mającego z Rosją niewiele więcej wspólnego niż większość z nas.
            • melord Re: Zgryzliwy Kasparov do obozu 21.08.12, 00:30
              w czasach ZSRR reprezentowal ten kraj wiele lat bardzo pokornie
              w Rosji rzeczywiscie trudno czasami stwierdzic kogo reprezentuje
              • eva15 Re: Zgryzliwy Kasparov do obozu 21.08.12, 00:46
                W czasach NRD Merkel była specem od propagandy w FDJ....
      • polski_francuz Uzywa slawe 21.08.12, 12:35
        jak umie. Romney czy Bloomberg dlai sie poznac gdzie indziej zanim poszukali uznania politycznego.

        Zreszta szachmaty to bardzo dobre przygotowanie do pelnienia funkcji publicznych w Rosji. Na pewno lepsze (dla obywateli przynajmniej) niz szpiegostwo.

        PF
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka