eva.1.5 11.11.14, 22:26 To tak a propos sankcji... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
igor.uk11 A,dziekuje, w Iranie wszystko w porzadku:-) 11.11.14, 22:41 Dzieki amerykanskim sankcjom,Iran przeprowadzil najprawdziwsza rewolucje przemyslowa I w tej chwile technologicznie bije na glowe swojego najwiekszego rywala w regionie,czyli Turcje.I chociaz Turcja ,jak tylko moze,zaleca sie do Iranu,ajatollahy nie wierza jej. Co do sankcje,to Amerykanie bez wiekszego rozglosu wycofuja sie z nich,widzac ich bezcelowosc. Odpowiedz Link Zgłoś
igor.uk11 Re: A,dziekuje, w Iranie wszystko w porzadku:-) 11.11.14, 22:45 Widze,Ewa,ze udalo sie :-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: A,dziekuje, w Iranie wszystko w porzadku:-) 11.11.14, 22:54 Udało się wreszcie, dzięki jeszcze raz. Wiem już nawet, gdzie poprzednio tkwił błąd, wszystko przez zmęczenie i moje notoryczne przestawianie liter. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: A,dziekuje, w Iranie wszystko w porzadku:-) 11.11.14, 22:53 Doookładnie tak! Z ciemnego, zacofanego kraju pod rządami światłego, jakże demokratycznego szacha, Iran stał się krajem świetnie wykształconych ludzi pod rządami ciemnych ajatollahów! :-))))) Piszę o tym poniżej. Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: A,dziekuje, w Iranie wszystko w porzadku:-) 11.11.14, 23:28 Igor ten gospodarczy wzrost w Turcji jest robiony na wielkich kredytach czyli na kreche w przeciwnosci do Iranu. _______________________________________________________________ Psychologen sagen uns, dass Menschen (und Länder?) auf andere projizieren was sie bei sich selbst nicht sehen werden wollen. Andere tragen unseren „Schatten“, wenn wir ablehnen ihn anzuerkennen. Wir verleihen anderen all die Charakterzüge die wir zurückschrecken, bei uns selbst zuzugeben. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Iran ma dług wdzięczności wobec USA:-))) 11.11.14, 23:31 Ha, ha, no fakt - Iran się wcale nie zadłuża. Za to też może podziękować USA. które uwolniły go od dyktatu międzynarodówki finansów! Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Turcja silnie zredukowała zadłużenie 11.11.14, 23:36 Nie-tak, co do Turcji mocno się mylisz. Nie będę teraz szukać linków, ale wiem z pamięci, że Turcja mocno zredukowała w ostatnich latach zadłużenie państwa u międzynarodówki finansów. Państwo tureckie jest aktualnie mało zadłużone, Erdogan dobrze pojął, na czym gra polega.... Czym innym jest zadłużenie wewnętrzne oraz zadłużenie firm w zachodnich bankach. Ale to inny temat i nie tylko problem turecki:-))) Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: Turcja silnie zredukowała zadłużenie 11.11.14, 23:46 eva15 napisała: > Czym innym jest zadłużenie wewnętrzne oraz zadłużenie firm w zachodnich bankach > . Ale to inny temat i nie tylko problem turecki:-))) --------------------------------------- Wlasnie o to chodzi, leci wszystko na kredyt, banka mydlanna sie nadyma i to dosc powaznie. Troche w tym temacie sie orientuje i wiem jak to wyglada. _______________________________________________________________ Psychologen sagen uns, dass Menschen (und Länder?) auf andere projizieren was sie bei sich selbst nicht sehen werden wollen. Andere tragen unseren „Schatten“, wenn wir ablehnen ihn anzuerkennen. Wir verleihen anderen all die Charakterzüge die wir zurückschrecken, bei uns selbst zuzugeben. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Turcja silnie zredukowała zadłużenie 12.11.14, 00:07 Erdogan mocno zredukował dług państwa, głupi to on nie jest. A że banki i koncerny w Turcji są zadłużone? No cóż, to w znaczym stopniu banki i koncerny międzynarodowe:-). Wątpię, czy Erdogan będzie je ratował pieniędzmi podatnika tak, ja robi to EU.... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Cóż za ironia losu z tym Iranem 11.11.14, 22:50 Jak uprzejmie donosi "die Welt" USA najwyraźniej kłamały twierdząc, że ich dron rozbił się w 2011 r. nad Iranem i nie mógł posłużyć do rozpracowania tej techniki. www.welt.de/politik/ausland/article134225158/Iran-testet-die-Raubkopie-einer-eroberten-US-Drohne.html Wygląda na to, że dron jednak się nie rozbił, tylko ciemne, tempe sługi ajatollahów sprowadziły go zaklęciami i modłami całego i nietkniętego na ziemię. No i teraz skutkiem modłów i czarów zbudowały podobny i pokazały w tv, jak śmiga. A tak na serio: jak donosi "die Welt", od 1992 r. obowiązuje embargo militarne na Iran (embarga ekonomiczne przyszły później). Skutkiem tego embarga Iran stworzył w międzyczasie własną prężną, świetnie wykształconą kadrę inżynierską i rozwinął produkcję własnej broni:- wozów pancernych, samolotów bojowych, łodzi podwodnych, rakiet etc. W produkcji dronów pomogły mu niechcący USA:-) No ale najpierw musieli się znaleźć doskonali irańscy specjaliści, którzy zakłócili elektronikę i ściągnąli drona do siebie... Cóż za ironia losu swoją drogą: postępowy, demokratyczny szach trzymał naród w ciemnocie i analfabetyźmie i całe uzbrojenie musiał siłą rzeczy kupować na Zachodzie/w USA. Ciemne, zacofane ajatollahy zrobiły z Iranu w ciągu 35 lat lat kraj ludzi świetnie wykształconych będących w stanie zapewnić Iranowi technologiczną autarkię odnośnie całego szeregu broni. Chyba nie to USA chciały osiągnąć, żeby im zacofane ajatollahy skutkiem embarga ściągały drony na ziemię:-)))) Odpowiedz Link Zgłoś
igor.uk11 Teraz Stany probuja zrobic to samo z Rosja. 11.11.14, 23:08 Moze kiedys Iranczycy i Rosjanie docenia wysilek Amerykanow :-) Odpowiedz Link Zgłoś
boavista4 Re: Europa nie doceci, oj nie 11.11.14, 23:15 Europa sproboje miec sankcje dla siebie i wyzwolic sie z matni globalnej biurokracji. Komuna zginela w tyen sposob , teraz przychodzi czas na demokrature. Centralnie planowane bule przez Wall Street nie wytrzymaja konkurencji z wolna Rosja i Iranem. tylko tak dalej !!! Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Teraz Stany probuja zrobic to samo z Rosja. Hę??? 11.11.14, 23:22 Igor, Rosja jest na zupełnie innym poziomie rozwoju niż był Iran w 1992 r. . Nie ma nawet porównania. Iran po rządach szacha to był XIX wiek - kompletne zacofanie i analfabetyzm, mimo dyskotek, super-restauracji i burdeli na każdym rogu w Teheranie. Iran za szacha był czymś w rodzaju Kuby za Batisty. Ponadto - dziś są Chiny, którym zależy na tym, by Rosja była silnym przeciwnikiem Zachodu. To zupełnie inna sytuacja niż w Iranie po przejęciu rządów przez "ciemnych" ajatollahów. Chyba się USA zupełnie we łbie pomieszało. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k kolejny raz belkot bez wiedzy Evelein 11.11.14, 23:39 eva15 napisała: Iran po rządach szacha to był XIX wiek - kompletn > e zacofanie i analfabetyzm, mimo dyskotek, super-restauracji i burdeli na każdym rogu w Teheranie. kolejny raz belkot bez wiedzy Evelein w 1978 Polska /Gierek/ podpisala umowe na dostawe iranskich autobusow na licencji niemieckiej firmy MAN. kupiono 500 sztuk. jechalem jedna z nich. - byl lepszy od polskiego JELCZA. mniej pisz, wiecej czytaj. Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: kolejny raz belkot bez wiedzy Evelein 11.11.14, 23:47 Niemieckie autobusy MAN składane/montowane w Iranie szacha dzięki taniej sile roboczej. Jak dziś w Polsce czy wkrótce na Ukrainie. Idź ty spać, bo nie kumasz, o czym dyskusja. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k belkoczesz - nie majac pojecia... 11.11.14, 23:51 o tamtych realiach. as usual :) Iran byl na najlepszej drodze do gospodarczego sukcesu. Reza Pahlavi jednak zawahal sie. miast wydac rozkaz usuniecia z powierzchni tej Planety w Paryzu - Chomeiniego i przywodcow islamskiej opozycji w kraju... zawahal sie... Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: belkoczesz - nie majac pojecia... 12.11.14, 00:06 j-k napisał: > o tamtych realiach. > as usual :) > > Iran byl na najlepszej drodze do gospodarczego sukcesu. > Reza Pahlavi jednak zawahal sie. ----------------- Aha juz schodzisz na "zawachal sie"? Nie ucz ksiedza pacieza jak i ojca w robieniu dzieci, co ty wiesz o Iranie i ich przemysle samochodowym? Udowadniasz ze NIC!!! Dobranoc. _______________________________________________________________ Psychologen sagen uns, dass Menschen (und Länder?) auf andere projizieren was sie bei sich selbst nicht sehen werden wollen. Andere tragen unseren „Schatten“, wenn wir ablehnen ihn anzuerkennen. Wir verleihen anderen all die Charakterzüge die wir zurückschrecken, bei uns selbst zuzugeben. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k belkotu dziewczecia "nie tak" ciong dalszy. 12.11.14, 00:12 bylem, tam. popatrz i zamilknij nieudaczko anty-zachodnia. Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K. poznan.gazeta.pl/poznan/1,109268,11080525,Szach_Iranu_na_Ratajach__Co_tam_robil_w_1977_roku_.html Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Idź ty spać, jasiu-głuptasiu 12.11.14, 00:13 Taak, Iran mógł mieć polski sukces oparty o zachodnie montownie. Ajatollahy przegoniły mądrego szacha - "Balcerowicza" i postawiły długofalowa na własną produkcję i to zaczynając od ZERA. Straszna głupota:-)))) Dziś skutkiem tej "głupoty" Iran jest poważnym, relatywnie autarkicznym graczem na globalnej szachownicy, a Polska poważną uzależnioną od Zachodu montownią. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k ignorancji evelein ciong dalszy :) 12.11.14, 00:16 islamuski przez 20 lat trzymaly narod w chlodzie i glodzie. od roku 2000 w koncu sie odbili... przy takich zasobach ropy - to nie dziwota. masz jeszcze jakies pytania ? to wal smialo, tylko jutro. Buenas Noches. Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K. ekonomista. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: ignorancji evelein ciong dalszy :) 12.11.14, 00:50 Biedaku, ty nawet ie wiesz, że i na ropę Iran ma embargo. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k To nie bezczelnosc - to niewiedza, Evelein. 12.11.14, 00:58 Iran nie ma zadnej blokady na export ropy do Chin - gdyz miec jej miec nie moze. Buenas Noches. Tfu(j), jak zawszwe, Dr. J.K. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: To nie bezczelnosc - to niewiedza, Evelein. 12.11.14, 01:02 Niezły z ciebie komik. Iran do kilku krajów nie ma embarga, nie tylko do Chin. Ale to nie jest porównywalne z całkowitą swobodą sprzedaży. Odpowiedz Link Zgłoś
boavista4 Re: Jasiu , pamiec cie zawodzi 12.11.14, 01:33 ja bylem zwolennikiem Pahlaviego w tym czasie. pamietam ze caluy zachod byl po stronie ajatolli, szach byl chody, cale jego otoczenie skorupowane i niezdolne do dzialania, wobec tego ajatplla zwyciezyla, Byla to wola nie tylko narodu Iranskiego, ale i zyczenie WIELKICH STRATEGOW GLOBALIZMU. Wydaje sie dzis , ze Stratedzy przegrali z ajatollami, nie mogli ich kontrolowac, staf dzis taka ich zlosc na nieposluszny Iran, Tymczasem biedna Farrah Dibba i jej potomstwo marza i snia o powrocie do Teheranu z pomoca Ameryki. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k bzdury... 12.11.14, 11:49 Zachod zachowywal sie wtedy biernie. Inna sprawa, ze byl to blad. Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: kolejny raz belkot bez wiedzy Evelein 11.11.14, 23:56 On pisze powoli tak jak Mara971 Cytat z wypowiedzi Mary571 Real (Metro) sprzedal w tym roku swoj polski interes, ale ile forsy wytransferowal na przebudoe/budowe nowoczesnych supermerketow w Niemczech to jego. Jesli dobrze pamietam, co roku spolka Real w Niemczech miala straty, ale sporo inwestowala. A ceny w Polsce byly za te same artykuly duzo wyzsze i to nie w stopniu usprawiedliwionym przez wyzszy VAT. -------------- Real - Polska zrownana z Realem - Niemcy, dobre co nie? Mara571 zapomniala ze Real - Polska nie nalezy do Real - Niemcy, Real-Polska zostal sprzedany Francuzom Auchlanowi. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Jasiu-głuptasiu za mało śpi 12.11.14, 00:15 Jakby więcej spał, pisałby mniej głupot. Ale on nie pracuje, więc wstawać rano nie musi. Sam przyznał, że podatków nie płaci:-))) Odpowiedz Link Zgłoś
j-k belkotu Evelein ciag dalszy... 12.11.14, 00:18 place, niestety. nabylem posiadlosc w PL :)) Buenas Noches. Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Jaio-głuptasio jako szutnik 12.11.14, 00:54 j-k napisał: > place, niestety. :-)))) > nabylem posiadlosc w PL :)) Pewnie odkupiłeś Chobielów od Sikorskiego:-))) Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: kolejny raz belkot bez wiedzy Evelein 11.11.14, 23:50 j-k napisał: na dostawe iranskich autobusow na licenc > ji niemieckiej firmy MAN. > kupiono 500 sztuk. > jechalem jedna z nich. > - byl lepszy od polskiego JELCZA. > > mniej pisz, wiecej czytaj. ---------------------------- Czlowieku nie rozumiesz nawet to co napisales, tym chcesz pouczac innych? Przeczytaj z zrozumieniem, pomysl i znajdz sam blad w tym co napisales. _______________________________________________________________ Psychologen sagen uns, dass Menschen (und Länder?) auf andere projizieren was sie bei sich selbst nicht sehen werden wollen. Andere tragen unseren „Schatten“, wenn wir ablehnen ihn anzuerkennen. Wir verleihen anderen all die Charakterzüge die wir zurückschrecken, bei uns selbst zuzugeben. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k belkotu dzieciecia "nie tak" ciag dalszy :) 11.11.14, 23:53 nawet nie wiesz, co to autobuysy MAN i dlaczego byly produkowane w Iranie na niemieckiej licencji ? Moze zajmij sie wypasaniem krow w Alpach, a nie smeceniem na foro ? Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K. ekonomista. Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: belkotu dzieciecia "nie tak" ciag dalszy :) 12.11.14, 00:02 j-k nie pouczaj ojca w robieniu dzieci. :-)))))))))))))) _______________________________________________________________ Psychologen sagen uns, dass Menschen (und Länder?) auf andere projizieren was sie bei sich selbst nicht sehen werden wollen. Andere tragen unseren „Schatten“, wenn wir ablehnen ihn anzuerkennen. Wir verleihen anderen all die Charakterzüge die wir zurückschrecken, bei uns selbst zuzugeben. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k Wienc poducze, dziecie. 12.11.14, 00:22 MAN to znany niemiecki producent autobusow, a IRAN Cesarza Pahlawiego juz byl w stanie w latach 70.tych 20. wieku technologicznie je montowac. Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K. ekonomista. Odpowiedz Link Zgłoś
igor.uk11 Jànusz,I chcecie sie oisac glupoty? 12.11.14, 09:46 Przeciez doskonale wiesz o tym,ze bez zerwania stosunkow z zachodem(USA), Iran czekal los kolejnego panstwa,bez przemyslu,bez nauki,zyjacego z tego,co da sie wypompowac z gleby.Amerykanie nie daliby Persom szanse na rozwoj.Ty sam,oprocz montowni MANa, nic nie jestes wstanie przedstwawic,jako dowod na podtwierdzenie swoich slow. p.s.podejrzewam,ze tobie chodzi wylacznie o to,zeby zwrocic na siebie usage Ewy:-) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Jànusz, i chcecie sie pisac glupoty? 12.11.14, 10:00 Dla jasia-głuptasia miarą postępu i nowoczesności jest umiejętność przykręcania śrubek w cudzej, zagranicznej montowni:-). Odpowiedz Link Zgłoś
j-k A tobie i Evelein chce sie pisac glupoty ? 12.11.14, 11:47 Przypominam wiec ze pod koniec lat 70-tych Iran znajdowal sie na drodze rozwoju, a banda islamskich ajatollahow zatrzymala rozwoj kraju na 20 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Jasiu się obudził zaczął swój bełkot 12.11.14, 12:47 Idź ty lepiej z powrotem spać, bo zupełne głupoty wypisujesz, nie masz najmniejszego pojęcia w temacie, skor przykręcanie śrubek w obcych montowniach to dla ciebie rozwój postęp. Za szacha tylko 8 % (sic!) dziewcząt podlegało skolaryzacji, dziś ponad 50 % studiujących to dziewczyny. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k dalsze uwagi Evelein bez wiedzy 12.11.14, 12:58 Uplynelo w koncu ponad 30 lat, a takie same zmiany nastapily i w innych krajach islamskich To sa po prostu inne czasy. Czego dziewcze nie zauwazasz. Pisalem tylko, ze gospodarczo lata 1980-2000 byly dla Iranu cofnieciem sie cywilizacyjnie w czasie a kraj idzie do przodu dopiero od roku 2000... Masz tu wykres iranskiego GNP z lat 1980-2000 - to zwykla STAGNACJA: www.dinocrat.com/archives/2006/10/ Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K. ekonomista Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Jasio bełkotliwy w akcji 12.11.14, 13:27 Takie same zmiany w innych krajach islamskich? Np. połowa stududiującychj w A. Saudyjskiej to kobiety? A. Saudyjska albo inny Katar produkuą własną broń, np. pojazdy pancerne, rakiety i wysyłają satelity na orbitę? Puknij ty się w główkę i idź do łóżka. Dalej dyskutować nie będę, pleciesz zbyt wielkie nonsensy. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k Tlumacze, jak krowie na rowie 12.11.14, 13:33 ze w latach 1980-2000 byla stagnacja i zadnego wzrostu, a rozwoj zaczal sie dopiero od roku 2000 a ty nadal w kolko macieju ? i nie podawaj arabii saudyjskiej - bo to szczegolny kraj. takie same zmiany nastapily w wiekszosci krajow islamskich od maroka po egipt i irak... Odpowiedz Link Zgłoś
igor.uk11 Janusz,przeciez ja nie Ewa. 12.11.14, 13:33 Do mnie zalecac sie nie musisz;-) Lepiej napisz o tych reformach,ktore mieli byc wprowadzone. p.s.tylko nic nie pisz o deislamizacji Iranu. Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: Cóż za ironia losu z tym Iranem 11.11.14, 23:31 Eva15 zapomnialas dodac ze ten dron sprowadzony na ziemie w Iranie byl sprowadzony za pomoca rosyjskiej techniki, przeciez pisaly o tym nawet oficjalne media w Niemczech. Ruscy nic nie potrafia i nic nie maja idac tropem mysli formuowych bystrzykow z ich prowadzacymi opiekunami. _______________________________________________________________ Psychologen sagen uns, dass Menschen (und Länder?) auf andere projizieren was sie bei sich selbst nicht sehen werden wollen. Andere tragen unseren „Schatten“, wenn wir ablehnen ihn anzuerkennen. Wir verleihen anderen all die Charakterzüge die wir zurückschrecken, bei uns selbst zuzugeben. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Cóż za ironia losu z tym Iranem 11.11.14, 23:44 Do końca nie wiadomo, czy Rosjanie brali w tym udział. To, że Rosjanie takie rzeczy robić potrafią jest bezdyskusyjne, nie wiadomo natomiast tak do końca, czy Irańczycy potrafią. Nikt nie wie, ja przypuszczam, że to możliwe. Co do Rosjan: pamiętasz jak kilka miesięcy temu jeden samolot rosyjski wyłączył całą elektronikę na US-okręcie na Morzu Czarnym i jak dzielni US-marynarze posrali się w gacie ze strachu i zrezygnowali ze służby? To był dopiero cyrk. Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: Cóż za ironia losu z tym Iranem 11.11.14, 23:58 Osobiscie nie brali w tym udzialu, ale technike dostarczyli im i nauczyli Iranczykow ja obslugiwac jak i unowoczesniac. _______________________________________________________________ Psychologen sagen uns, dass Menschen (und Länder?) auf andere projizieren was sie bei sich selbst nicht sehen werden wollen. Andere tragen unseren „Schatten“, wenn wir ablehnen ihn anzuerkennen. Wir verleihen anderen all die Charakterzüge die wir zurückschrecken, bei uns selbst zuzugeben. Odpowiedz Link Zgłoś
walter622 Budują kolejną AES 12.11.14, 00:10 eva.1.5 napisał(a): > Cóż tam panie słychać w Iranie? Z najświeższych info - budują kolejną AES. ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82-%D1%81%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-8-%D1%8D%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B0%D1%8D%D1%81/ I taka sympatyczna perełka - irańsko-turecko-francuska kapela (piosenka w j. hebrajskim). www.youtube.com/watch?v=q2QXg0zoZf8 Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Budują kolejną AES 12.11.14, 00:24 Wiem, czytałam o tych planach. Ogólnie ujmując: byłam w Iranie, nie turystycznie a służbowo i miałam do czynienia a z jego elitami intelektualnymi w stolicy. Wyjechałam z tego kraju z zupełnie innymi poglądami, niż mi to usiłowały i nadal usiłują sprzedać zachodnie media. Przepaść między propagandą a rzeczywistością była i jest kolosalna. Odpowiedz Link Zgłoś
boavista4 Re: Moja znajoma Iranka 12.11.14, 01:49 jest ptzyjaciolka cesarzowej i rodziny, zawsze uczestniczy w uroczystosciach rodziny cesarskiej w Londynie i Waszyngtonie. O ajatollach mowi z nienawiscia, ale zawsze jest zapraszana do hotelu Waldorf Astoria na przyjecie prezydenta Iranu. Rowniez kilka razy w roku odwiedza Iran i wyraza sie o tym kraju i jego dorobku z najwyzszym uznaniem, pomimo tego ze pani jest wazna osoba w Bahai i czesto odwiedza bahaistow w Izraelu. Wiec cos tu stimpt nicht. Czy WIELCY STRATEDZY cos planuja ? Dlaczego Obama zaoferowal Iranowi wspolprace? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Moja znajoma Iranka 12.11.14, 09:32 Myśleli, że zniszczą Iran sankcjami tak jak swego czasu Irak. Nie udało się, stało się wręcz odwrotnie - Iran rozwinął własne zdolności, wykształcił ludzi, rozwinął rodzimą produkcję i z zacofanego za szacha kraju, który wszystko musiał importować (jak Irak) stał się z czasem krajem o silnej bazie przemysłowo-zbrojeniowej.. Zbombardować go też się nie da, więc co pozostaje? Trzeba jakoś współpracować, zanim całą współpracę gospodarczą z Iranem zagarną Rosja, Chiny i Turcja.. Odpowiedz Link Zgłoś
jk2007 Iran Khodro 12.11.14, 12:47 www.forbes.ru/forbeslife-photogallery/pokupki/272749-chudesa-na-kolesakh-kak-ustroen-avtoprom-v-ekzoticheskikh-str/photo/1 Odpowiedz Link Zgłoś
pijatyka Re: a propos sankcji 15.07.15, 09:22 No, jeśli chodzi o sankcje, to Iranowi akurat znoszą... ;-> Odpowiedz Link Zgłoś