Dodaj do ulubionych

Za Rodinu, za Stalinu

19.09.16, 20:10
bcove.me/g4g764ah

wypelniaj urny wyborcze. Eh Rosjanie, Rosjanie trza ciut demokratyczniej:)

PF
Obserwuj wątek
    • bywszy2 Re: Za Rodinu, za Stalinu 19.09.16, 20:38
      z tym okrzykiem gineli zolnierze RKKA oraz w Berlinie wyladowali.
      Demokracja nie zawsze jest porzadana.
      Do jakiej kategorii odniesc Wybory polskie np,albo wybranie z blogoslowianego lona pana prezydenta.
      • polski_francuz Re: Za Rodinu, za Stalinu 19.09.16, 22:10
        Demokracja nie zawsze jest prorzadowa. Doswiadcza tego pani Merkel. Trza by czasem i pan Putin tego doswiadczyl.

        Problemem w Polsce sa Polacy a nie demokracja.


        PF
    • pimpus18 Re: Za Rodinu, za Stalinu 19.09.16, 23:21
      W Chinach np. bez demokracji zupełnie niczego sobie radzą.


      Pewnie dlatego w Rosji chcą jej tak bardzo.
    • lont12 Re: Za Rodinu, za Stalinu 19.09.16, 23:49
      Już Arystoteles zauważył że demokracja jest najgorszym ustrojem, bo głupich jest więcej i zawsze tak jest że głupi przegłosuje mądrego.
      • polski_francuz Re: Za Rodinu, za Stalinu 20.09.16, 08:46
        Byc moze. Ale mi chodzi o cos innego. Patrzac na niebieskie niebo i mowiac, ze jest czerwone, oklamuje sie samego siebie i innych. I takie oklamywanie sie do niczego dobrego nie prowadzi. Podobnie jest z wrzucanie przez jedna osobe wielu kartek do urny wyborczej.

        To jest oszustwo. A oszustwo jest karalne.

        I, jesli juz szukac porownan, wezmy Austrie, gdzie niedawno byly naduzycia wyborcze. I sie wybory powtarza.

        PF
        • bywszy2 Re: Za Rodinu, za Stalinu 20.09.16, 09:34
          Za Rodinu, za Stalinu
          polski_francuz 19.09.16, 22:10
          Demokracja nie zawsze jest prorzadowa. Doswiadcza tego pani Merkel. Trza by czasem i pan Putin tego doswiadczyl.

          Problemem w Polsce sa Polacy a nie demokracja
          <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
          wiec nalezy im to od czasu do czasu przypminac.
          A gdzie jeszcze sie oklamuje?
          W poblizu pana.
          P.S
          "a za Rodinu za Stalina"?
          Co to ma wspolnego z oklamywaniem sie obecnym?
          Wypluj pan to,bo wlazl pan w ...
          • polski_francuz Re: Za Rodinu, za Stalinu 20.09.16, 10:57
            "Wypluj pan to,bo wlazl pan w ..."

            Emocje nie sprzyjaja zastanowieniu. I sie ze szwedzka mentalnoscia kloca.

            Tytul watku ma cos wspolnego wlasnie z rosyjska mentalnoscia. Albowiem dlaczego normalnie wygladajace czlonkowie komisji wyborczej, z pokazanego filmu, wrzucaja wiele kartek a zatem oszukuja wyborcow?

            Czy dlatego, ze wszyscy Rosjanie to oszusci? Alez nie! Sadze, ze jest tam wielu patriotow i uczciwych ludzi. Uwazaja jednak, ze wybranie partii Putina to akt patriotyczny. Podobnie jak oddanie zycie za Stalina niegdys.

            PF
            • bywszy2 Re: Za Rodinu, za Stalinu 20.09.16, 11:10
              za Rodinu za Stalina - to nie oddanie zycia za Stalina.
              Trzeba sie w to wczuc.
              A nie kazdemu to dane.
              W panskim przypadku jest to rzucanie slow,ktorych pan nie rozumie,na wiatr.
              P.S
              Co do wyborow nie zabieram glosu.
              Wynik ma rozne przyczyny.
              A rosyjski patryotyzm i polski nacjonalizm,albo odwrotnie - nie bardza od siebie odbiegaja.
              • polski_francuz Re: Za Rodinu, za Stalinu 20.09.16, 11:33
                "Trzeba sie w to wczuc. A nie kazdemu to dane. W panskim przypadku jest to rzucanie slow,ktorych pan nie rozumie,na wiatr."

                Wczuc? Staralem sie wczuc w mego Tate, ktory bral udzial w akcji Burza w Wilnie i skonczyl w rosyjskim obozie pracy rabiac drzewa.

                "Co do wyborow nie zabieram glosu. Wynik ma rozne przyczyny."

                Ja mowie o jednej z nich: oszustwie. I lepiej sie na tym skoncentrowac. A takze na jego przyczynach. Jako, ze "czujesz" rosyjska mentalnosc, udziel sie na ten temat zamiast dawac upust swoim sentymentom.

                Slowa na wiatr? Slow sie uzywa by dobrze "siedzialy" i wzbudzaly pozadane skojarzenia. Tego mnie na lekcjach polskiego uczono i nauczono.

                "A rosyjski patryotyzm i polski nacjonalizm,albo odwrotnie - nie bardza od siebie odbiegaja."

                Ani nie odbiegaja od francuskiego, wloskiego czy hiszpanskiego patriotyzmu i nacjonalizmu.

                PF
                • bywszy2 Re: Za Rodinu, za Stalina+ 20.09.16, 14:38
                  a ja sie wczuwam w mego ojca,ktory nie dozyl jednego tygodnia do zwyciestwa.
                  A on tez sie przysluzyl do tego,ze pan jest profesorem.
                  A i Stalin tez,bo mogl y pan skonczyc podcieraniem dupek starym Niemkom.
                  Owszem,zaplacil panski ojciec,ale panu sie upieklo.
                  A ojcu tym,ze uniosl nogi z przyjaznej Litwy.
                  Ojcu Stalin Wroclaw podarowal.
                  A zreszta za "Rodinu za Stalina" znaczy cos takiego,co pan nigdy nie zrozumie.
                  Pozatym wciaz sie dopytuje co ma Rodina i Stalin z dzisiejszymi wyborami?
                  Rosyjska mentalnosc?
                  Czym ona sie rozni od polskiej?
                  A rosyjski patryotyzm i polski nacjonalizm,albo odwrotnie - nie bardza od sieb
                  > ie odbiegaja."
                  > Ani nie odbiegaja od francuskiego, wloskiego czy hiszpanskiego patriotyzmu i na
                  > cjonalizmu."
                  - to dobrze:
                  nacjonalizmy i patryotyzmy Homo Sapiensa eszedzie jednakowe.
                  Wiec nie ma powodu wydzielac te rosyjskie.
                  • polski_francuz Re: Za Rodinu, za Stalina+ 20.09.16, 15:40
                    "A on tez sie przysluzyl do tego,ze Pan jest..."

                    We Francji. Poprzez nieudolnosc narzuconej nam przez Rosjan ekonomii socjalistycznej.

                    "A i Stalin tez, bo moglby Pan skonczyc podcieraniem dupek starym Niemkom"

                    Dosc watpie. Hitler byl za glupi by sie utrzymac u wladzy. Od chwili gdy zaatakowal na dwa fronty jego dni byly policzone. Rozumiem, ze w "podcieraniu dupy" chodzi o kariere pielegniarza czy pielegniarki? Interesujaca kariera, biorac pod uwage starzenie sie spoleczenstwa. Tyle, ze biologia mnie niezbyt interesowala w szkole.

                    "A ojcu tym,ze uniosl nogi z przyjaznej Litwy. Ojcu Stalin Wroclaw podarowal."

                    Moi Rodzice i ich przyjaciele wolelilby zostac na Litwie: polskiej Litwie. A co do podarunkow, to byl z takiego rodzaju, jak prezent z nieswojego. Czy Ty tez dajesz takie podarunki z kradzionego?

                    "A zreszta za "Rodinu za Stalina" znaczy cos takiego,co Pan nigdy nie zrozumie."

                    Wywrzaskiwanie obelg w zrozumieniu nie pomaga.

                    "Pozatym wciaz sie dopytuje co ma Rodina i Stalin z dzisiejszymi wyborami? Rosyjska mentalnosc?"

                    Dokladnie

                    "Czym ona sie rozni od polskiej?"

                    Polacy potrafia zyc w demokracji. A przynajmniej potrafili zanim do wladzy nie doszedl PiS.

                    "Wiec nie ma powodu wydzielac te rosyjskie."

                    Powod jest taki, ze rosyjski patriotyzm zawiera domieszke imperializmu. Ktoremu moj smak stanowi sie naprzeciw.

                    PF
                    • bywszy2 Re: Za Rodinu, za Stalina+ 20.09.16, 16:38
                      1.
                      Ze pan jest we Francji?
                      Nie z powodu nieudolnosci ekonomicznej,a z powodu,ze panska rodzna przezyla,dala panu wyksztalcenia i mozliwosci grania w tenisa.
                      2.
                      Czy Hitler byl glupi?
                      Nie pocieszaj sie pan - chyba nie byl.
                      Tak mozna bylo by i o Napoleonie powidziec:
                      alez przyglup - mogla by u siebie i Cesarzem byc,a zachcialo mu sie ...
                      W panskim mniemaniu kazdy przywodca,co odniosl porazke jest glupi?
                      Co podcieranie dupkow nie mialem na mysli zawodu pilegniarskiego,tylko zawodu dostepnego
                      dla ludu slowianskiego w pojeciu ludu germanskiego.
                      3.
                      "Moi Rodzice i ich przyjaciele wolelilby zostac na Litwie: polskiej Litwie. A co
                      do podarunkow, to byl z takiego rodzaju, jak prezent z nieswojego. Czy Ty tez
                      dajesz takie podarunki z kradzionego?"

                      a)A czy Litwini woleli to co panscy rodzice woleli?
                      b) a ten ktory przyjmuje we wlasnosc kradzione,zarowno podarunki ja i za oplate,nazywa sie
                      Paserem,trudni sie pasenictwem,co jest karalne na tym samym poziomie zo kradziez.
                      A zreszta,kto komu tutaj ukradl?
                      4. "
                      A zreszta za "Rodinu za Stalina" znaczy cos takiego,co Pan nigdy nie zrozumie."
                      Wywrzaskiwanie obelg w zrozumieniu nie pomaga.

                      Tutaj nie ma zadnych wrzaskow czy obelg.
                      Spokojnie panu tlumacze,ze pan tego stanu i mysli nie zrozumie - nie to srodowisko i stan umyslu czy przezyc.
                      5.
                      Polacy potrafia zyc w demokracji. A przynajmniej potrafili zanim do wladzy nie
                      doszedl PiS.

                      Zawsze jest jakies wytlumaczenie.
                      Ci co w Polsce to wybrali,tak chcieli.I to jest ich sprawa.
                      6.
                      "Wiec nie ma powodu wydzielac te rosyjskie."
                      Powod jest taki, ze rosyjski patriotyzm zawiera domieszke imperializmu. Ktoremu
                      moj smak stanowi sie naprzeciw.

                      To jest smak panski.
                      A sa Polacy w Polsce i Rosjanie w Rosji,ktorym panski smak nie odpowiada.
                      Co do patriotyzmu,to sa tez Polacy,ktorzy by chcieli od Morza do Morza - tylko rece maja zbyt krotkie.
                      Co do imperializmu.To trzeba by bylo zapytac ot to ukrainskich Polakow,co oni na to?
                      Cala historia Polski,to pczynania imperialistyczne,jak podbijanie osciennych plemion i narodow.
                      Wiec nie ma powodow obrazac innych.:
                      W dawnych czasach imperializm odwoływał się do idei uniwersalistycznych. Państwo to miało być dobre dla każdego narodu, plemienia, religii, kultury która nie była antypaństwowa (według władz). Przykładem może być Persja Achemenidów, Imperium Aleksandra Wielkiego czy imperium rzymskie a nawet imperium Napoleona. Po Wiośnie Ludów imperializm porzucił idee uniwersalistyczne na rzecz idei nacjonalistycznych.
                      • polski_francuz Re: Za Rodinu, za Stalina+ 20.09.16, 16:48
                        Z kilkoma twierdzeniami niezbyt sie zgadzam ale i forma wypowiedzi i moj do nich stosunek sie wyraznie poprawil.

                        A zatem, do nastepnej dyskusji. Bo w tej doszlismy pewnie do granic porozumienia.

                        PF
                        • bywszy2 Re: Za Rodinu, za Stalina+ 20.09.16, 19:59
                          "Z kilkoma twierdzeniami niezbyt sie zgadzam ale i forma wypowiedzi i moj do nich stosunek sie wyraznie poprawil."
                          w panskim zrozumieniu?
                          • polski_francuz Re: Za Rodinu, za Stalina+ 20.09.16, 21:45
                            "w Panskim zrozumieniu?"

                            A jak myslisz?

                            PF
                            • bywszy2 Re: Za Rodinu, za Stalina+ 21.09.16, 08:04
                              sa pewne rzeczy, co do ktorych teudno znalezc wspolna plaszczyzne.
                              A zaczyna sie ona od bajek,ktore tobie opowiadano jak byles jeszcze oseskiem czy znajdowales siew brzuszku mamy.
                              Mysle,ze i panu latwiej jest dyskutowac na pewne tematy z Polakiem niz z kim innym.
                              A i dyskusja z Polakiem w panskim wieku i urodzonym w panskim srodowisku jest latwiejsza niz z "oseskiem" zamieszkujacym w Polsce.
                              Zrozumienie kogos w" polslowa" - nie kazdemu dany jest ten przywilej,co sie odczuwa przebywajac za granica.
                      • kacza_aberracja Re: Za Rodinu, za Stalina+ 20.09.16, 23:22
                        Podzielam twoj punkt widzenia - nic dodac, nic ujac!
    • kylax1 Rosja nigdy nie będzie demokratyczna, więc lepiej 20.09.16, 13:06
      niech skończą z tą fasadą i wprowadzą normalny carat.
      • mara571 kiepsko znasz historie Rosji 20.09.16, 20:14
        Mikolaj II powolal jako pierwszy Dume Panstwowa w 1906.
        • bywszy2 Re: kiepsko znasz historie Rosji 21.09.16, 08:09
          a car rosyjski dal wolnosc chlopu w XIX wieku.
          Przy czym dal ja chlopu polskiemu w pierwszej kolejnosci.
          A i to wbrew zyczeniom polskim patriotow,dzierzacych w niewoli katolicki narod polski i prawoslany narod ukrainski.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka