Dodaj do ulubionych

Białoruś też?

15.01.20, 17:10
Białoruś chce się uniezależnić od rosyjskiej ropy. Jednym potencjalnych dostawców może być Polska.

Jeśli to prawda, to informacje o zjednoczeniu Rosji i Białorusi są przesadzone.

next.gazeta.pl/next/7,151003,25602063,bialorus-chce-uniezaleznic-sie-od-rosyjskiej-ropy-nowym-dostawca.html#a=88&c=145&s=BoxBizImg1
Obserwuj wątek
  • buldog2 Re: Białoruś też? 15.01.20, 17:30
   Można tylko potwierdzić, że zapowiedzi wchłonięcia RB przez FR były przesadzone.
   Że Bat'ka poważnie szuka innych źródeł zakupu ropy i gazu, to też wiadomo.
   Jakim dostawcą ropy i gazu może być Polska, to także wiadomo.

   Jedyne, czego z czystym sumieniem możemy stronom życzyć, to zachowania pokoju i dobrosąsiedzkich (nie braterskich) relacji.
  • jk2007 Dostawy ropy z Polski na Białoruś nie są możliwe 15.01.20, 21:43
   Obecna infrastruktura przesyłowa gazociągu „Przyjaźń” uniemożliwia przesył ropy naftowej z Bazy w Adamowie na Białoruś, przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości dostaw dla obecnych klientów PERN - twierdzi służba prasowa polskiego operatora gazociągu „Przyjaźń”, spółki PERN.
  • engine8 Re: Białoruś też? 16.01.20, 00:20
   No bo z Bialorusia to moze byc tak ze jak sie Putin umizgiwal to Bialorusi sie podobalo i flirtowala ale zeby sie od razu zenic? Najpierw by trzeba jakis diamentowy pierscien zareczynowy ofarowac , potem wiano obiecac a tu nic...?
   Hm .. pozyjemy zobaczymy na razie " let's play hard to get" i sprawdzmy czy sa inni zainteresowani ? LOL
   • buldog2 Re: Białoruś też? 17.01.20, 21:14
    Było tak, że Łukaszenko był za najszybszym zjednoczeniem, dopóki się dowiedział, że nie pozwolą mu być prezydentem zjednoczonego państwa. Wtedy mu przeszło, zaczęło się dojenie i obietnice zjednoczenia. W końcu 2016 Rosjanom się to znudziło, spróbowali przewrotu pałacowego. Nie udało się, dymisje w kierownictwie służb bezpieczeństwa ruszyły na masową skalę. Od tej pory trudno mi sobie wyobrazić, co może przekonać Bat'kę do Rosji. Nawiasem mówiąc, Łukaszenko patronował systematycznemu rozwojowi języka białoruskiego, także tam, gdzie przeważał żywioł rosyjski. To mu się udało. Obecnie rosyjski nadal jest znany wszystkim, ale nie daje statusu.
    Rosjan mocno irytuje to, że propaganda Łukaszenki przykleja się do polskich postaci kultury, bohaterów walki o wyzwolenie itd. i przedstawia ich jako herosów walki o niepodległość Białorusi. Długo opowiadać, nie chce mi się.

    I tak jest do dziś.
  • arduum Re: Białoruś też? 12.02.20, 07:18
   Bez obaw.
   Jak tak dalej pójdzie to Białorusini o zauralskich rysach, ubrani w rosyjskie mundury, jeżdżący rosyjskimi czołgami (które można kupić w każdym sklepie z czołgami), obalą białoruskie władze i po referendum, w którym opcja przyłączenia do Rosji otrzyma 114% poparcia, znów wszystko będzie chodzić jak w zegarku.
   • buldog2 Re: Białoruś też? 17.03.20, 01:20
    Ty nawet nie masz bladego pojęcia o tym, co piszesz.
    Nie chce mi się wchodzić w szczegóły. Powiem tylko, że Bat'ka zaczął robić własną artylerię rakietową, na licencji chińskiej. Na razie zasięg 300 km, średni błąd trafienia 1,5m. Zasięg mają zwiększyć do chyba 800 km (nie pamiętam), ale nie to jest najważniejsze. Walki z Białorusią spowodowałyby takie skutki polityczne w Rosji, że w sytuacji stabilności są niemożliwe.
   • el.commendante Re: Białoruś też? 18.03.20, 20:47
    arduum napisał:

    > Bez obaw.
    > Jak tak dalej pójdzie to Białorusini o zauralskich rysach, ubrani w rosyjskie m
    > undury, jeżdżący rosyjskimi czołgami (które można kupić w każdym sklepie z czoł
    > gami), obalą białoruskie władze i po referendum, w którym opcja przyłączenia do
    > Rosji otrzyma 114% poparcia, znów wszystko będzie chodzić jak w zegarku.
    Lepsze to, niż szkolone przez USA sieroty po hitlerze i banderze!
  • jabbaryt Re: Białoruś też? 17.03.20, 07:06
   Białoruś nie fiknie. Jest w ogromnym stopniu uzależniona od importu tańszej ropy naftowej z Rosji. Cały jej eksport idzie praktycznie do Rosji. Rosja dotuje i kontroluję gospodarkę Białorusi. Amerykanie sponsowrować Biaoórusinów nie bedą, mogą co najwyżej wydoić ale nie bardzo jest z czego.
   • el.commendante Re: Białoruś też? 18.03.20, 20:46
    jabbaryt napisał:

    > Białoruś nie fiknie. Jest w ogromnym stopniu uzależniona od importu tańszej rop
    > y naftowej z Rosji. Cały jej eksport idzie praktycznie do Rosji. Rosja dotuje
    A Polska uzależniona jest UE i tak powinno pozostać dla dobra tych państw i stabilności w Europie. Kiedy bandziory zza Oceanu próbują na mieszać i na siłę zmieniać istniejące sojusze kończy się to takim na syfem jak na Ukrainie. Na szczęście Łukaszenka to nie miękka faja jak Janukowycz i dał odpór finansowanym przez USA przewrotom stanu.
  • j-k obie rafinerie maja na wschodzie kraju, wiec... 17.03.20, 14:11
   obie rafinerie maja na wschodzie kraju (Polock, Mozyr) blisko Rosji - wiec import ropy z jakiegokolwiek innego kierunku bedzie drozszy.

   Putin dobrze Lukaszence powiedzial, ze nigdzie taniej ropy nie kupi - tylko ze Lukaszenka tak przyzwyczail sie do rosyjskich znizek (subwencji), ze obraza sie na to, ze Putin chce je zmniejszyc...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka