Dodaj do ulubionych

samochód Tesli

19.02.20, 17:22
to taki komputer z kołami.
Gdyby miał płetwy, to byłaby to łódka Tesli.
A gdyby skrzydła, to byłby to samolot Tesli.
Obserwuj wątek
      • engine8 Re: samochód Tesli 19.02.20, 18:11
        1. porsche mu cxy Tesla - akurat tutaj roznica w cenie ponad $90k nie ma znaczenia. Bill jezdzi porsche.
        2, przedstawiciel porsche sam stwierdzil ze ten samochod zostal zrobiony aby obecni wlasciciele porsche nie uciekli do Tesli i rzyczywisci eni elicza na zbyt wielu nwych nabywcow z poza grona obecnych wlascicieli porsche.
        Nawe w nazwie maja turbo ....bo to oznaczs ze ma super osiagi... Ale z tego turbo to ludzis ie jednak smieja

www.inc.com/jason-aten/bill-gates-is-driving-a-porsche-taycan-heres-why-he-didnt-get-a-tesla.html
          • engine8 Re: samochód Tesli 19.02.20, 18:45
            Nie tylko.. Dlugo jezdzil Honda Accord i nawet zrobl zawieruche tam gdzie mieszka jak mu zona kazala dzieci do szkoly samemu zawozic i cala reszta matek spojrzala na swoich mezow mowiac "Jak Bill moze to i ty tez"
            On w sumie wcale si enie zozrzuca z kasa.... Dzieci dlugo nie wysyla do prywatewj szkoly bo nie widzial potrzeby niepotrzebnych wydatkow...
            • wojciech.2345 Re: samochód Tesli 19.02.20, 18:52
              Microsoft to firma państwowa. Pobiera podatki od świata na rzecz USA.
              Dlatego Microsoft nie został podzielony.

PS. Nie wierzę w te bajki o Billu, jego życiu i dobroczynności.
              Nie używam Windows od kilkunastu lat.
              • engine8 Re: samochód Tesli 19.02.20, 18:58
                Ja wierze. spotkalem go osbiscie..- dosc dawno co prawda bo byl to rok 2000 i Ms chcial sie pochwalic ze maj Bluetoth support.. Zrobil osobiste demo na jednym ze spotkan glownych klentow MS i wszytko sie zesralo.... Ale na drugi dzien pracowalo jak w zegarlku tylko ze chba z 50 inzynierow oka nie zmruzylo cal noc. :)
                Calkiem normalny czlowiek ... ale jak sie wkur na pracownikow ... to masakra potrafil ludzi zajezdzic.... Zeszta Musk tez tak robi.
                • wojciech.2345 Re: samochód Tesli 19.02.20, 19:30
                  Jeśli czujesz się informatycznie na siłach lub masz w domu kogoś takiego co to potrafi, to przejdź na Linuksa. Microsoft to outsider. Praktycznie rzecz biorąc cała informatyka wyższego poziomu stoi na Linuksie. System operacyjny znacznie prostszy od Windows i Mac'a.
                  • engine8 Re: samochód Tesli 19.02.20, 20:01
                    Znam sie na tyle na Linuxie aby sobie spokojnie z nim i w nim poradzic ale dla mnie wygodniejszy jest MS ..
                    Tak samo jak Apple komputery i smartfony sa generalnie lepsze i solidniejsze od MS i androida ale ciagle ja wole MS i Androida.
                    Kiedys musialem miec dosc dobre pojecie i byc "hands-on" w chyba 9 - czy 10 OS'ach
                    - klika rodzin czy wersji Unixa, Kilka Linuxa, Novell, MS i cos tam jeszcze...
                      • engine8 Re: samochód Tesli 19.02.20, 21:03
                        Jak ja bym w zyciu mogl sie zadowlic tylko tym co potrzebuje a ni tym chce to zycie byloby o wiele prostrze... i na komputerze oraz smartofnie mialbym po 5 aa nie 500 aplikacji :).
                        Ja myslisz dlaczego Linux jest w zasadzie uzywany tylko przez "fachwcow" ?
                        No idze do sklepu i widze PC - ten z zalodowanym Linuxem kosztuje $300 mniej niz ten z MS Windows.. a ludzi i tak kupuja Windows..
                        Bo nie wszytko na nim pracuje tak jak bys chcial... I pomimo ze z wiekszosci "niekompatybilinosci" moza sobie poradzic tylko - po co traci czas aby sobiee radzic?
                        Wystarczy ze mnie cos wk... raz na pol roku i strace pol godziny to wystarczy..
                        Nawet jak pracowalem to w pracy MS byl oficjalnym i urzedowym OS anie Linux chiciaz jest "technicznie" lepszy i bezpieczniejszy.

• wojciech.2345 Re: samochód Tesli 19.02.20, 21:15
                          Engine8,
                          pytam z ciekawości. Ja koleżance Małżonce zainstalowałem Windowsa. Ona miała Linuksa i nie chciała Windowsa. Powód był banalny. Jak mi się coś stanie, to synkowie jej pomogą. Interesują mnie programy MS, z których ciężko zrezygnować.

PS. Widzę 1 program skanujący pod MS. Pliki pdf są tam rewelacyjnie małe. Reszta programów MS irytuje mnie.
                          • engine8 Re: samochód Tesli 20.02.20, 00:04
                            Jak ja bym zonie zalozyl Linuxa to bylaby zadowolna...ale ja musialbym wszytko tam robic bo
                            "no wez rob cos z tym bo to mi nie pracuje"

Ona wogole nie uzywa PC - jedyni etablety i smartfon
                            Mial Androida - wszytko sie knocilo. Poradzily jej kolezanki Apple - wymienilismy na Apple ale to nie to... Wrocila do Androida i woli bo wie jak sie z tym obchodzic ..

• student_zebrak Re: samochód Tesli 21.02.20, 10:34
                            ja wtedy odpalam Document Express i skanuje do djvu. W temp znajduje pliki bmp, ktore moge przerobic na pdf. Skanowane pdf nigdy nie beda male tak, jak sa wudrukowane z doc lub podobnego. Dwa - ustaw sobie odpowiednio acrobat, zeby lecial w jpeg2000.
                            Coz to za program robiacy rewelacyjnie male pdf po zeskanowaniu?

--
                            Government is the great fiction, through which everybody endeavors to live at the expense of everybody else.
                            • wojciech.2345 Re: samochód Tesli 21.02.20, 11:55
                              student_zebrak napisał:

> ja wtedy odpalam Document Express i skanuje do djvu. W temp znajduje pliki bmp,
                              > ktore moge przerobic na pdf. Skanowane pdf nigdy nie beda male tak, jak sa wud
                              > rukowane z doc lub podobnego. Dwa - ustaw sobie odpowiednio acrobat, zeby leci
                              > al w jpeg2000.
                              > Coz to za program robiacy rewelacyjnie male pdf po zeskanowaniu?
                              -----------------------------
                              Ja od jakichś 15 lat przesiadłem się na Linuksa. Nie znam dokładnie programów pod Windows. Ale byłem zaskoczony programem Windowsowym NAPS. Pliki pdf były tam wyraźnie krótsze od pdf-ów z Simple Scan pod Linuksem.
                                • student_zebrak Re: samochód Tesli 21.02.20, 13:48
                                  skaner epson, TWAIN, tryb natywny, 52 strony obustronne, mix tekstu, ilustracji, czb, szare i kolor. W djvu 3.789 MB, obrazki posrednie w bmp zebrane w acrobacie w jeden pdf 13.164 MB; w pdf z naps2 30.661 MB.
                                  Byc moze ma to wiekszy sens w czb tekscie plus rysunki.

--
                                  Government is the great fiction, through which everybody endeavors to live at the expense of everybody else.
                                  • wojciech.2345 Re: samochód Tesli 21.02.20, 14:59
                                    student_zebrak napisał:

> skaner epson, TWAIN, tryb natywny, 52 strony obustronne, mix tekstu, ilustracji
                                    > , czb, szare i kolor. W djvu 3.789 MB, obrazki posrednie w bmp zebrane w acroba
                                    > cie w jeden pdf 13.164 MB; w pdf z naps2 30.661 MB.
                                    > Byc moze ma to wiekszy sens w czb tekscie plus rysunki.
                                    -------------------------------------------------------
                                    Postawmy zadanie tak. Instalujesz komuś system operacyjny i program skanujący, W programie skanującym ustawiasz skanowanie dokumentów (czb). Możesz ustawić 300 dpi (domyślnie bywa 150 dpi). Ikonkę skanuj wyciągasz na pulpit. I teraz użytkownik klika w ikonkę, skanuje i pliki pdf mają być najkrótsze.

Jakieś 10 lat temu wziąłem od syna skaner. Kupił jakiś kombajn atramentowy i drukarka popsuła się. Chciał to badziewie wyrzucić. Podłączyłem do swojego linuksowego kompa. Uruchomiłem Simple Scan i żadnej reakcji. No to kliknąłem w ikonkę skanuj i zeskanował. Pdf był 8 razy krótszy i nie było wcześniej komunikatu "Nowe urządzenie". Szok.

PS. Mam teraz kombajn "Brother" i niestety trzeba zainstalować tak drukarkę, jak i skaner. Ale to już inna bajka.
        • szwampuch58 Re: samochód Tesli 19.02.20, 18:23
          sugerujesz mi prawak ze legenda Porsche sie skonczyla?????.........hehehehe
          amerykanskie badziewie przemyslu samochodowego nawet stosunkowo inowacyjny wlasciciel Tesli nie jest w stanie uratowac....a ostatnim autem co ratuje amerykancow jest Ford Mustang

--
          www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
          • engine8 Re: samochód Tesli 19.02.20, 18:51
            Nie, sugeruje ze sie skonczyla ale ze pojawija sie alternatywne opcje i to co bylo glwnym atutem porsche moze niem neidlugo juz nie byc..
            A musze przyznac ze bylam zaskoczony kiedy rozmawialem niedano z jednym z szefow Morgan Stanley i pyta jakie auto nastepne.. Mowi ze na razie zadne ale na emryture przydaloby sie porsche..
            On spojrzal ze zdziwniem "Porsche? No nie teraz Porche juz przestaje byc tym co bylo - Tesla to jest to - neidlugo wyjdzi eniwy Rodster - warto na niego poczekac"
            A wiec jak Tam na finansowej gorze tak mysla to oni maj chyba niezly horyzont?
            Ja bym tam ciagle wybral Porsche - ale taki z silnikiem warczacym... ale powoji "dojrzewam" czy moze gnije...?
        • monalisa2016 Re: samochód Tesli 19.02.20, 21:17
          engine8 napisał(a):

> 1. porsche mu cxy Tesla - akurat tutaj roznica w cenie ponad $90k nie ma znacz
          > enia. Bill jezdzi porsche.
          > 2, przedstawiciel porsche sam stwierdzil ze ten samochod zostal zrobiony aby ob
          > ecni wlasciciele porsche nie uciekli do Tesli i rzyczywisci eni elicza na zbyt
          > wielu nwych nabywcow z poza grona obecnych wlascicieli porsche.
          > Nawe w nazwie maja turbo ....bo to oznaczs ze ma super osiagi... Ale z tego tu
          > rbo to ludzis ie jednak smieja
          >

engine8 musialbys wiedziec jakie Porsche sobie zamowil, nie sadze by takie jakie jezdza u nas po drogach, tylko specjalne na zamowienie z odpowiednim modelem z wszystkimi gadzetami. Porsche Porschemu nie jest rownym sa rozne z roznymi cenami ktore osiagaja nawet miliona a moze wiecej EURO nie zlociszy.

--
          Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
          www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
          • engine8 Re: samochód Tesli 19.02.20, 23:20
            No nie rob z siebie durnej.... Nie ma znaczenia co sobie zamowil i co dostal... Pisze co kupil..

Zwyke Bill dostaje "special" ale to niewazne - ciagle bedzie daleko z tylu za Tesla.. bo skoto w silmikach spalinowych mzesz dokladac cuda i niewidy i osogac astronomiczne moce na krotko - w elektrycznych masz o wiele mniej mozliwosci....
            I to Porsche Taycan nie pojedzie 1000 km na jednym ladowaaniu ani nie pojedzie szybciej niz pisza. Jak myslisz dlaczego dolozyli to smieszne "Turbo" na tylej klapie?
            Tonacy brzytwy sie chwyta?
            • monalisa2016 Re: samochód Tesli 19.02.20, 23:35
              No i co z tego ze kupil Taycan'a? Dla niego to kieszonkowe a wy robicie z tego afery, czy jest to madre?
              Co to dla niego te 200 tysiecy? Zebrak, sknera!!! Biedniejsi od niego jezdza lepszymi autami chocby z Porsche a tu sobie pozwolil tylko na 200 tysiecy?:-)

--
              www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
            • engine8 Re: samochód Tesli 19.02.20, 23:48
              A ja sie zgadzaam ze oczywiscie Porsche i inni mogliby zrobic auto z osiagami pobnymi do Tesli
              Ale- kto by im pozwolil na to aby do kazdego auto sprzedanego dolalczac czek na $50+ ?? A Tesli pozwalaja...
              Tesla sprzedaje kazde swoje auto ze stratami.. Dalczego ? Z tego samego powody Amazon mial straty przez pierwszych kilanascie lat - i dopiero niedawno zaczal miec prawdziwe dochody.. Ale w tym czasie opanowal dystrybucje rzeczy w USA i na swiecie.. wykonczyl drobnych sprzedawcow i dystrybutorow..
              Teraz jak Cie nie ma na Amazon tzn nikt od ciebie nie kupuje bo kazdy zaczyna szukanie od amazon wiedzac ze tam zwykle najtaniej i jak cie sie cos nie podoba to Amazon bez pytania bierze z powrotem. Dlatego ja zwykle od nich kupuje,, Proste, wygodne, tanie i bezpieczne.
              Kiedys jak mi przysali helm na rowe i nie widzac go wyjezdzjac z garazy przejchal go samchodem i zdruzgotalem - Amazon wymienil na wlasny koszt.
              Kupilem niedawno parasol nabalkon - troche za duzy.... chcualem zwrocic.. Zadzwonilem i pytam jak to zrobic? Mowia wiesz nam sie lepiej oplaca po rpstu zrwoci ci kase i nie zawracac sobie glowy. Kup sobie inny.. Zwrocili za parasol i przesykle i podatki - 100%. A parasol callkiem nowy i dobry.... ciut za duzy. Sasiadowi pasowal.. I jak nie wracac na amazon?
              A jak na amazon wystukasz tych "nieposlusznych" to amazon cie przekieruje do ich konkurencji.
              Kapujesz?
              Tak bedzie z Tesla.... wykoncza konkurencje ,,,, stosujac stary u sprawdzony system ktory amazon nazywal "Gazela"... Tzn atakuj najslabszych i rob to systematycznie bo to latwe a po czasie i najmocniejsi zauwaza ze nie maja szans bo wczesniej czy pozniej musza sie poddac kiedy cala poprzednia konkurencja juz to zorobila..i oni sa na celewniku i jak sie nie poddadz to zoastan odsunieci na aut.

Jedyna szansa przemyslu motoryzycajnego TERAZ to zaatakowac i to brutalnie.
              Widzisz gdyby taki Porscche sprzedawal Taycan za $120k to ludzi by kupowali ale za $185 to juz o wiele lepsza Tesla w zasiegu..
              Gdyby Jaguar sprzedawal iPace za $50k anie za $80k to sam bym kupil.... a tak poczekam jak kurz osiadzie i co Tesla pokaze...
              Jakby BMW zaczelo klepac i8 na setki za $50k to mieliby markiet dla siebie,,, ale za $150k? Good luck..
              Tesla narzuca nwe uklady.. Np Nie uzywaja tradycyjnych dilrerow.
              Ile bylo protestow i niektore Stany zabronily im sprzedawac bezposrednio - no wiec nie sprzedawali a ludzie kupowali w sasiednim stanie - tam tez placili podatki a Tesla na lawecie przywozila auto pod dom.. I te stany jeden po drugim miekkna i odpuszczaja... widzac ze tu nie wygraja i jedynie straca..
              Teraz zaczna produkowac w Chinach i to im obnizy koszty....
              Good luck German Car Manufactirers!
              Wasze dni sa policzone.
              • engine8 Re: samochód Tesli 19.02.20, 23:55
                Malo tego,
                Musk jest tez wlasciclem firmy produkujacej pnele fotowoltaiczne - kupisz Tesle i panele - masz upust... Nie podobaja ci sie panele? Maja je w formie dachowki.... Dach wyglada jak kazdy inny a produkuje Ci prad.. A prad produkujesz w ciagu dnia i to ci wycofuje licznik abyc mogla w nicy ladowac. Masz naladowany, wylcza prad - uzywasz baterie Tesli i masz prad w domu...
                Nowa Tesla jak moze zaueazylas ma baterie na prawie 1000km... Przjedziesz wiecej w ciagu dnia?
                Kapujesz? Pajeczyna.... i niedlugo konkurencja zamiast postepwac logicznie zacznie machac rekami na wszystkie strony....
                • monalisa2016 Re: samochód Tesli 20.02.20, 00:09
                  Mnie ani Tesla ani jego panele nie interesuja, Taycan'a tez nie kupie to sa motyle jednej nocy. Dzis jest ta technika jutro jej nie bedzie, wiec po co ten wydatek? Mam to co mam, tak czy tak jest klasa dla siebie jak i cackiem, najwazniejsze ze sie nie psuje, jezdzi dobrze i szybko a rodzinke tez w nim zmieszcze, wiec co potrzba mi jeszcze? Tesla, Taycan, nie dziekuje.

--
              • boomerang Re: samochód Tesli 20.02.20, 03:58
                > Good luck German Car Manufactirers!
                > Wasze dni sa policzone.

Jeszcze parę lat temu nie wierzyłem że Tesla da radę skasować niemieckie Das Auto, a nawet myślałem że oni się z Tesli śmieją i gdyby im rzeczywiście zagrażała to by po prostu wykupili aktywa Tesli na giełdzie. Dziś już jest to niemożliwe. Wartość kapitalizacji VW na rynku akcji to US$90 bilionów przy US$166 bilionach Tesli. Jedynie Toyota ma większą wartość giełdową niż Tesla, US$190 bilionów, ale to się może szybko odwrócić, bo akcje Tesli rosną a Toyoty spadają, choć Toyota ma zyski, a Tesla wciąż przynosi tylko straty. To jest niesamowite czego dokonał Elon Musk, budując tak potężną firmę całkowicie z pieniędzy wierzycieli. Wiara to potęga. Niemcy i Japończycy wiary nie mieli i przegapili szansę jaką było parę lat temu wykupienie Tesli. Teraz czas już pracuje tylko dla Tesli i przeciwko spalinowcom. A jeszcze wyobraźmy sobie że pokonana zostanie ostatnia słabość jaką są baterie. Symptomatycznie Nobla z chemii dostał w zeszłym roku John B. Goodenough, wynalazca baterii litowo-jonowych, który dopiero w wieku 96 lat okazał się good enough do Nagrody Nobla. Tymczasem 96 latek wciąż pracuje pomagając przy udoskonalaniu tych baterii. Chodzi o zastąpienie łatwopalnego ciekłego elektrolitu litowego szkłem litowym lub sodowym, albo innym ciałem stałym. Symbolika jest uderzająca, bo oto stojący nad grobem John B. Goodenough może dobić stojący nad grobem niemiecki przemysł samochodowy.
                • monalisa2016 Re: samochód Tesli 20.02.20, 19:01
                  W szalonym roku 1929 gieldy szalaly, wartosc firm przybierala astronomiczne sumy, co potem nastapilo trwalo 20 lat w zapasci, jeszcze nic sie nie nauczyliscie z historii?
                  Opowiadacie bajki dla naiwnych!

--
              • student_zebrak Re: samochód Tesli 21.02.20, 10:39
                probowalem cos kupic w Amazanie, dwa razy przyslali mi niewlaciwy towar. Zamowie u chinskiego producenta. Jedyna zaleta, ze oddali co do centa i zaplacili za kuriera powrotnego.
                Juz wiem, jak Bezos robi majatek.

--
                Ludzie, jeśli tylko im się na to pozwoli, chcą żyć na cudzy koszt.
                F Bastiat
                • engine8 Re: samochód Tesli 21.02.20, 17:29
                  Zalezy czy kupujesz od Amazona czy tez od kogos kto sprzedaje na swoja reke uzywajac platformy Amzona i tu przktycznie jestes zdany na siebie i sprzedajacego. Z tym ze jak sprzedajacy sie nie sprzwdza i nie zachwuje jakby byl amzonem to go amazon wypieprza i ginie jak marny puch..
    • 1.melord Tesla contra Porsche 20.02.20, 02:33
      Jest spora grupa ludzi na swiecie,ktora jest przywiazana do pewnej marki samochodu tak sentymentalnie jak rowniez ze wzgledu na podkreslenie jej statusu zawodowego czy finansowego....cena odgrywa drugorzedna role.

Wsrod samochodow spalinowych tymi markami sa Mercedes,BMW,Audi...pozniej spora przerwa i wracajacy do chwaly Volvo jak rowniez podrasowany mocno przez NiemcoewJaguar(poprzednio mocno awaryjny)
      Wsrod sportowych Porsche i Ferrari...pozniej dlugo nic.(pomijam inne produkowane z malych ilosciach.)
      Pozostale marki to glownie masowka choc jakosciowo na podobnym poziomie.

Naprawde ciezko znalezc na swiecie lekarza,dobrego prawnika,bankiera,szefow duzych firm,ludzi o przyzwoitym statusie finasowym itp. by nie uzywal jednego z w/w aut ( w Japonii szefowie duzych firm jezdza Mercedesami chociaz produkowane sa tam b.dobrej jakosci Toyoty,Nissany,Hondy...)

Podobna sytuacja bedzie z "elektrykami" jedni kupia popularne marki jak Tesla czy inne, inni zaplaca wiecej za Mercedesa czy Porsche

Samochody o napedzie elektrycznym sa niewatpliwie przyszloscia-glowna ich bolaczka na dzien dzisiejszy to wielkosc oraz ciezar baterii i czas ladowania....
      Kazdy jednak pamieta pierwsze telefony komorkowe Motoroli zwane popularnie "cegla"...olbrzymia bateria o malej trwalasci....a dzisiaj??
      Za lat hmmm ?? technologia pokona i ten problem i jesli dozyjemy bedziemy sie smiali z samych siebie jakimi bylismy sceptykami ?... poki co ja zostaje przy moim dieslu C-250 i zadna Sw.Greta mnie nie powstrzyma by zamienic na elektryka.

--
      Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
      • engine8 Re: Tesla contra Porsche 20.02.20, 18:29
        Akurat ciezar pracuje raczej na korzysc Tesli poniewaz ten jest ulozony blisko ziemi i utrzymuje Tesle na zakretach lepij niz kazde inne auto to robi - taka Wanka wstanka, a ma wystarczajaco mocy ze tej wagi wogole sie nie czuje siedzac w srodku.
        Jak widzisz zasieg 1000km powoduje to ze czas ladowania przestaje byc problemem bo mozna to robic w nocy....a dystanc 1000 km na dzien to juz nie kompromis...
        Co Tesla dobrze zrobila to to ze technologicznie odizolowa sie od reszty i na dobra psrawe nie konkuruje technologia ale osiagami i kosztami ich bije..
        • 1.melord Re: Tesla contra Porsche 21.02.20, 01:20
          ktora wersja ma zasieg 1000 km?....przejrzalem kilka wersji najwiecej to 483 km
          istotna rzecza jest fakt,ze zaden nowy samochod nie osiaga parametrow przekazanych przez producenta.(zuzycie paliwa,przyspieszenie itd)

Ciezar samochodu jest istotny gdyz powoduje wieksze zuzycie paliwa/energii wiec zasieg....o polowe nizsza waga baterii w Tesli rowniez zapewnilaby stabilnosc (to nie jest samochod wyscigowy F-1 by mial prawie na ziemi srodek ciezkosci)

--
          Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
    • caesar_pl Re: samochód Tesli 21.02.20, 09:32
      Niemieccy Zieloni wyliczyli, ze jesli 1 milion samochodow elektrycznych w tym samym czasie brdzie sie szybko ladowac, potrzeba 6 krotnosci mocy calej energi elektrycznej wytwarzanej w Niemczech w tym momencie. Nie do zrealizowania, dlatego niektore Zielone ugrupowania niemieckie sa przeciw budowie Fabryki Tesli pod Berlinem.
    • jorl Re: samochód Tesli 21.02.20, 10:41
      engine8 napisał(a):

> Akurat ciezar pracuje raczej na korzysc Tesli poniewaz ten jest ulozony blisko
      > ziemi i utrzymuje Tesle na zakretach lepij niz kazde inne auto to robi - taka
      > Wanka wstanka, a ma wystarczajaco mocy ze tej wagi wogole sie nie czuje siedzac
      > w srodku.

Kazdy normalny elektryk jest/bedzie tak samo zbudowany. Ten VW ID.3 ma naturalnie tak samo bo byl od nowa budowany jako elektryk. Zadne czesci/rozwiazania z spalinowych.

Jak wyglada podwozie ID.3?

www.google.com/search?q=id.3+aufbau&client=safari&rls=en&sxsrf=ALeKk02QQLW-iPfSwOhWiK67tvmFYlvHQw:1582276949083&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=pWzc8YbJR8e5kM%253A%252C-p3QYnEjktzIAM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kTVeIPwy05coNXV02t6NTjgLCZffg&sa=X&ved=2ahUKEwjo2vH7qOLnAhXRi1wKHVQ3DBMQ9QEwAnoECAgQBA#imgrc=pWzc8YbJR8e5kM:

Tak ze nie tylko Tesla tak ma. I oczywiscie srodek ciezkosci jest nisko nad ziemia, baterie sa ciezkie a wiec stabilnosc leketryka jest tym samy lepsza jak spalinowych.

Ciekawe, nie widze tego, czy ten ID.3 ma silnik bez przekladnie na kola. Tzn musialby byc srodek silnika w srodku kol samochodu. To napewno jest problem bo silnik wtedy moze byc za nisko od ziemi, musi miec jakas grubosc. Tesla ma silnik powyzej osi i przekladnia zebata na kola. Przy okazji ta przekladnie pomaga przenoszeniu mocy ale tak naprawde silniki elektryczne dzisiaj, ich elektroniczne sterowanie, moze miec wszystkie obroty jakie kola potrzebuja bez przekladni. 1:1.
      Mi by sie podobal jakby elektryki nie mialy tych przekladni. Tesla jest tu zacofany w tym bo ma czesci, ta przekladnie, ktora nie jest potrzebna tak naprawde.
      Cos czytalem ze Tesla miala najpierw tak nedzne sterownaie silnika ze chcieli nawet przelaczac ta przekladnie, cos w rodzaju skrzynia biegow z dwoma biegami. No ale udalo sie z tylko jednym przelozeniem, stalym. Chodz i jedno to o jedno za duzo.
      Od czasu kiedy Tesla byla projektowana jest postep i Tesli konkurenci moga sie obejsc bez przekladni bo system sterownia silnikiem jest lepszy. Elektronika w 5 lat to sa inne Swiaty.
      No i w tym przypadku silnik musi miec tez mala srednice aby od ziemi byl dostatecznie daleko, mysle ze sie i tak da zrobic. Ja bym tak zrobil, von z zebatkami.

--
      Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
      > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
      • jorl Re: samochód Tesli 21.02.20, 17:12
        jorl napisał:

> Od czasu kiedy Tesla byla projektowana jest postep i Tesli konkurenci moga sie
        > obejsc bez przekladni bo system sterownia silnikiem jest lepszy. Elektronika w
        > 5 lat to sa inne Swiaty.
        > No i w tym przypadku silnik musi miec tez mala srednice aby od ziemi byl dostat
        > ecznie daleko, mysle ze sie i tak da zrobic. Ja bym tak zrobil, von z zebatkami

No i prosze, sa lepsze rozwiazania z silnikami elektrycznymi i przenoszeniem ich mocy na kola.
        Taki rosyjski samochodzik. Zetta sie nazywa:
        Tu rosyjska jego strona gdzie rysunki widac tez jak jest zbudowany:
        e-zetta.ru
        mozna sobie na angielski przestawic ta strone.

On ma na kazde kolo jeden silnik. I to tak ze ruchoma strona silnika jest zintegrowana z kolem. Czyli siedzi w feldze. Zadne przekladnie mechaniczne, kola zebate jak w Tesli.
        Silniki male bo samochodzik miejski. Bateria naturalnie w podlodze, ciezka, a wtedy naprawde moze byc wysoki bo stabilny jest dalej.
        Najlepsze rozwiazanie z napedem, przy okazji zaraz naped na 4 kola, zawsze tak dobrze.
        Fakt w feldze za duzego silnika zmiescic nie mozna ale w tym samochodzie starczy. W samochodach wiekszych trzeba by bylo duzo grubsze kola i najlepiej o wiekszej srednicy.
        Tesla wyglada juz tu staro. Ale tak juz jest, Tesla to koncepcja sprzed co najmniej 5 lat, zycie idzie do przodu, inni tez mysla.
        Acha, i ma byc cholernie tani. Cos 6tys z hakiem.

--
        Pozdrowienia

• buldog2 Re: samochód Tesli 29.02.20, 00:05
          Takie rozwiązanie ponad 10 lat temu proponowaliśmy (mój pomysł) w jednej z redakcji do polskiego wozu opancerzonego, było więcej ciekawostek.

--
          Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
          Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
          Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
        • jorl Re: samochód Tesli 21.02.20, 18:16
          engine8 napisał(a):

>No chyba nie myslsz ze kolo jest zawieszone bezposrednio na wirniku?
          Wlasnie tak mysle. W koncu Bog nie zarzadzil ze rotor musi byc w srodku a stator na zewnatrz. Mozna odwrotnie.

>Krotki kurs
          >evannex.com/blogs/news/how-does-an-electric-car-work

Czytalem dluzsze juz. I ten Twoj to o Tesli, mozliwosci sa rozne, Tesla jest tylko jedna z wielu.

--
          Pozdrowienia

• engine8 Re: samochód Tesli 21.02.20, 21:23
            Tesla jest tylko jedna z wielu ale chyba cos robi inaczej ze odstaje od reszty, stala sie poprzeczka dla wszystkich innych i czasami too wyglada jak kult.
            Ale zycie pokaze co bedzie dalej poniewaz ja w swoim zyciu widzilame rozne rzeczy i w technologi to raczej tak jak w yscigu rowerowym ten co pierwszy zainicjowal ucieczke zwykle nie pozostawal liderem na dlugo bo lider zwykle nie widzi co sie mu dzieje za plecami a pelleton z tylu potrafi go zmeczyc i wkoncu przegonic..
            Tu jakos nie widac...Tesla niezmeczeni eprze do przodu a peleton cos tam niby robi ale nie ma kolo tego za duzego zamieszania... i wyglada ze to robia jedynie dlatego bo musza i jak ich przycusnie do dodadza gazu.. Pytanie - kiedy?
          • buldog2 Re: samochód Tesli 29.02.20, 00:25
            Wiele można:
            riafan.ru/1253747-spasshie-boeing-russkie-inzhenery-i-vozmozhnyi-besslavnyi-konec-aviakoncerna-1
            --
            Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
        • buldog2 Re: samochód Tesli 29.02.20, 00:09
          Wydaje się, że nie tylko historia КПСС jest Ci obca.

--
    • szwampuch58 Re: samochód Tesli 26.02.20, 11:47
      38-letni inżynier z Apple,amerykanin:
      next.gazeta.pl/next/7,151243,25732001,tesla-rozbila-sie-na-autopilocie-kierowca-w-trakcie-jazdy.html#s=BoxOpImg12
      --
      www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
    • buldog2 Re: samochód Tesli 29.02.20, 00:00
      Aleje Jerozolimskie 125/127, Rosoła 16, Dwie Wieże, 50 tysięcy...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka