Dodaj do ulubionych

Kremlowska konspirologia - 2

25.06.20, 11:08
Kontynuacja watku o kremlowskich planach ekspansji (daby nie tworzyc watek-monstra z ogromna iloscia komentarzy).
W poprzednim watku Kremlowska konspirologia przywolalem jako dowod wypowiedz historyka-politologa Waleria Solowia.
Wkratce: profesor na podstawia swojego kremlowskiego inside twierdzi ze istnieja plany hybrydowej wojny o podporzadkowanie Pribaltyki i Ukrainy.
Nawet opublikowaj niektore szczegoly tych planow i wyjasnienie, dlaczego Rosja czeka na sprzyjajacy moment.
Wiekszosc komentatorow twierdzila iz Rosja ma zbyt duzo wlasnych problemow, zeby myslec jeszcze o ekspansji.
Dodam ze prof. Solowiej wskazywal na takie plany w swoich publicznych wystapieniach juz z poczatku wiosny 2020.
Skoro tak wielu forumowiczow uwaza Rosje za zbyt uwiklany w problemy kraj, aby byla zdolna obecnie do ekspansji, to proponuje znacznie bardziej powazny dowod (21 czerwca 2020):


Putin juz nie owija w bawelne swoj rewizjonizm.
Stenograma:
«Возникает вопрос: если та или иная республика вошла в состав Советского Союза, но получила в свой багаж огромное количество российских земель, традиционных российских исторических территорий, а потом вдруг решила выйти из состава этого Союза — ну, хотя бы тогда выходила с тем, с чем пришла. И не тащила бы с собой подарки от русского народа»

Pojawia sie pytanie: jesli jedna czy druga republika dolaczyla sie do Związku Radzieckiego, ale otrzymała w swoj bagaż ogromną ilość ziem rosyjskich, tradycyjnie rosyjskich (z punkty widzenia historii) terytoriów, a potem nagle zdecydowala odlaczyc sie od ZSRR - no to chociazby odchodzila z tym, z czym przyszla. I nie ciagnela ze soba prezentów od narodu rosyjskiego”.

Nie musze wyjasniaс ze Pu nie mowi w takich wywiadach nic przypadkowego. Kazde slowo jest tam celowo umieszczone.
A teraz proponuje sprawdzic sklad etniczny polnocnego Kazachstanu...
Kilka lat temu pewien forumowicz na kazdy post rusofilow o "twardzielu Pu", ripostowal: jesli on taki twardziel, to dlaczego porzucil swoich rodakow w Kazachstanie ?
Oj , zeby tylko nie wywolal wilka z lasu! Od kiedy Nazarbajew oddal wladze w kraju, Pu nie ma juz zadnych osobistych zobowiazan przed kierownictwem Kazachstanu.
A oderwanie uprzemyslowionych rejonow od kraju ktory juz lezy pod Chinamy, moze uzyskac poparcie USA.


Prosze sparwdzic jak wygladala mapka Ukrainy w momencie przylaczenia sie do ZSRR.
Jak widac, jesli by Polska poparla kierunek na rewizjonizm, to moglaby liczyc nie tylko na Lwow :-)

Sklad etniczny Lotwy tez jest powszechnie znany.
Narwa w Estonii to tez w 80% rosyjskojezyczne miasto.


Juz wielu Rosjan wylicza terytoria na ktore mozna pretendowac

Часть Литвы это немецкие земли, А если брать Прибалтику вообще, то она была куплена Петром | у Швеции. Следовательно, они наша собственность по недоразумению отколовшаяся от хозяина и попутавшая берега
Беларусь приросла территорией и это хорошо.
Украина это вообще непонятное образование. Запад принадлежит Польше, Венгрии, Словакии и Румынии. Я даже вижу намек Путина этим государствам забрать свое. Если наша Новороссия, то запад - их, и пусть забирают.
Путь бендеровцы будут их головной болью. Полякам понравится, уверен.
Молдавия - не наше дело, но Приднестровье это наша земля.
Грузия, Армения были самостоятельными государствами, но в давние времена. Азейбарджан никогда не был самостоятельным.
На территории Средней азии были эмираты, халифаты и проч. Основная территория принадлежала России.
Возникает вопрос, а где историческая справедливость?
Полагаю, что с Казахстаном, в составе которого есть рудный Алтай - русская земля у нас особые отношения и проблем нет. но могут быть если начнут притеснять русских.

Jak zwykli w takich momentach mawiac Rosjanie: Готовится большой замес..
Obserwuj wątek
  • herr7 Re: Kremlowska konspirologia - 2 25.06.20, 11:50
   Dziwię się, że traktujesz poważnie wypowiedzi tego profesora. Być może liczy on na jakieś stypendium i pobyt na stałe na Zachodzie. Stąd się biorą te jego rewelacje.
   Macie w Rosji kryzys polityczny, gdyż rządząca elita jest co prawda w stanie stłumić zamieszki, ale intelektualnie nie dorosła do wyzwań, jakie przed Rosją stoją. Faktycznie tzw. nowa Rosja opiera się na Putinie i jego poparciu w narodzie. Ale Putin od samego początku miał udawać cara, ale nim nigdy nie był. Dzisiaj nawet najmniej bystrzy ludzie w Rosji widzą, że jego władza i oligarchii, która za nim stoi prowadzi kraj do upadku. Można porównać Putina do Mikołaja II, tyle że Mikołaj był mimo wszystko człowiekiem uczciwym. Z tego też powodu, rzeczywiste poparcie Putina jest w Rosji niskie. Co z tego wyniknie w przyszłości? Teoretycznie ten stan może się utrzymać jeszcze kilka lat. Problem jedynie w tym, że zacofanie Rosji względem świata będzie tak duże, że nie da się go już nadrobić. Rosja w istocie przekształca się w coś na kształt Czarnej Afryki, gdzie jest garstka bogatych kacyków całkowicie oderwanych od bardzo biednego społeczeństwa. Nie widzę w tym co opowiada Sołowiej, czy jemu podobni żeby był to dla nich problem. W odróżnieniu od zwykłych Rosjan, którzy mają świadomość do jakiego upadku przywiodła ich kraj jelcynowska "demokracja". Ty wydajesz się być wyjątkiem. Ale kiedy stracicie Syberię będziesz musiał dokonać wyboru, którą z córek sprzedać do tureckiego, czy izraelskiego burdelu, żeby opłacić czynsz.
   • denirus Re: Kremlowska konspirologia - 2 25.06.20, 12:01
    Ale w watku przytaczam juz nie Solowia, tylko Pu i jego rewizjonistyczne plany.
    Dziadek jest juz na takim zyciowym etapie kiedy z perspektywy calego zycia mozna juz nie zwracac uwage na narod, doradcow, sankcje. Czlowiek juz zastanawia sie "o wiecznym". On juz moze sobie pozwolic zagrac "va bank" - albo wygra, albo trafi do raju, a "oni" - po prostu zdechna.
     • herr7 Re: Kremlowska konspirologia - 2 25.06.20, 12:27
      Problem Putina polega na tym, że Rosja straciła znaczenie w świecie. Nikt z Rosją się dzisiaj nie liczy, gdyż kraj ten postrzegany jest jako biedny, skorumpowany i na dodatek rządzony przez ludzi, których politykę trudno jest nazwać jako inteligentną. Putin od lat ponosi zresztą same porażki, ostatnio wywołał wojnę naftową z Saudami, skutkiem czego jest ograniczenie eksportu rosyjskiej ropy o 2 ml baryłek w dzień. To oznacza ok. 40% rosyjskiego eksportu. I to przy bardzo niskich cenach.
      Słowa Putina oznaczają jedynie jego frustrację i bezsilność. Nikt się jego groźbami nie przejmuje. Na Zachodzie od lat uważany jest za politycznego dziwoląga. Stąd też skuteczność polityki zagranicznej Rosji jest zerowa. Swoją drogą, gdzieś wam zniknął Ławrow?
      • wtop.ek Re: Kremlowska konspirologia - 2 25.06.20, 12:48
       Będę wdzięczny za linkowanie stron innych niż z rozszerzeniem "ru". Wiele sieci firmowych i providerów w Polsce ma blokadę na strony rosyjskie ze względu na dużą ilość wirusów i spamu. Mój prywatny NOD ESET też bardzo często wrzuca rosyjskie strony do kwarantanny, albo wyświetla się komunikat o kontynuacji na własną odpowiedzialność.
       • herr7 Re: Kremlowska konspirologia - 2 25.06.20, 13:21
        Ta "czerwona walizeczka" to jest jedyne co mu zostało z dawnej radzieckiej potęgi. Ale co naciśnie guzik i co potem? Będzie się do końca życia ukrywał w jakimś szałasie w tajdze? Sybaryta nawykły do luksusu i lenistwa?

        Rosjanie muszą się przygotować na czas po Putinie. Być może uda się im coś na zmianie władzy zyskać. Ale bez oporu nic się w Rosji nie zmieni.
      • ola.z.opola Mocno sie martwicie, 25.06.20, 14:33
       ty i denirus... o przyszlosc Rosji i Putina!
       Odpocznijcie troche od glownego waszego problemu zyciowego... gazeciani eksperci rosyjskiej polityki...

       herr7 napisał:
       > Problem Putina polega na tym, że Rosja straciła znaczenie w świecie. Nikt z Ros
       > ją się dzisiaj nie liczy, gdyż kraj ten postrzegany jest jako biedny, skorumpow
       > any i na dodatek rządzony przez ludzi, których politykę trudno jest nazwać jako
       > inteligentną. Putin od lat ponosi zresztą same porażki, ostatnio wywołał wojnę
       > naftową z Saudami, skutkiem czego jest ograniczenie eksportu rosyjskiej ropy o
       > 2 ml baryłek w dzień. To oznacza ok. 40% rosyjskiego eksportu. I to przy bardz
       > o niskich cenach.
       > Słowa Putina oznaczają jedynie jego frustrację i bezsilność. Nikt się jego groź
       > bami nie przejmuje. Na Zachodzie od lat uważany jest za politycznego dziwoląga.
       > Stąd też skuteczność polityki zagranicznej Rosji jest zerowa. Swoją drogą, gdz
       > ieś wam zniknął Ławrow?

       Co za brednie! Dawno takich nie czytalam!
       • denirus Re: Mocno sie martwicie, 25.06.20, 15:30
        .. gazeciani eksperci rosyjskiej polityki..

        Nie wiem kim jest herr7 i gdzie mieszka, ale ja z rosyjska polityka mam doczynienia na codzien. Budzi mnie sms nawolujacy do rejestracji elektronicznego glosowania. Na drzwiach do bloku - plakat nawolujacy do glosowania "w domu". Wzdluz ulicy bilbordy z reklama glosowania.

        A gazet juz dawno nie czytam :-)
        • herr7 Re: Mocno sie martwicie, 26.06.20, 07:18
         Celem tej kampanii jest zachowanie status quo, czyli władzę w rękach postjelcynowskiej oligarchii, która przejęła, a właściwie rozkradła bogactwa Rosji i się nimi między sobą oraz oligarchią zachodnią podzieliła. To trzeba od samego początku rozumieć, że Putin nigdy nie miał żadnego pozytywnego programu dla Rosji i Rosjan. Dla niego Rosja i Rosjanie nic nie znaczą. Ważni są dla niego jego "drużkowie". To nie jest w końcu przypadek, że za jego rządów pojawiło się ok. 130 dolarowych miliarderów. Pod względem ich liczby Rosja jest bodajże na drugim miejscu na świecie, po USA. I to w końcu jest główna przyczyna, dlaczego rosyjska oligarchia chce żeby Putin rządził Rosją dożywotnio.

         Stąd mamy ten cyrk ze zmianą konstytucji. W istocie zmiany w konstytucji uchwaliła już rosyjska Duma. Referendum, gdyby jakimś cudem nie poszło po myśli władz niczego już nie zmieni. Ale dla władzy jest ono ważne z tej przyczyny, że ma być testem, na ile władza może przymusić społeczeństwo do głosowania po jej myśli. Gdyby ludzie zagłosowali przeciw to władza i tak je sfałszuje. Ale władza chce wiedzieć, jak daleko może się posunąć. To jest sytuacja kiedy mężczyzna gwałci i upokarza kobietę, która nie może liczyć na pomoc. Poczucie bezkarności powoduje, że mężczyzna staje się coraz bardziej sadystyczny. Tą kobietą jest rosyjskie społeczeństwo. Tak więc, przy Putinie nic dobrego Rosję i Rosjan nie czeka. Pytanie, czy kiedyś znajdzie się ta mityczna słomka, która w końcu złamie wielbłądowi kręgosłup?
         • mazzini890 Re: Mocno sie martwicie, 26.06.20, 17:04
          Taka słomka się kiedyś znajdzie. U każdego . Nawet w chinach . Nikt nie jest wieczny. Nawet jeżeli jest długowieczny "To jest sytuacja kiedy mężczyzna gwałci i upokarza kobietę, która nie może liczyć na pomoc. Poczucie bezkarności powoduje, że mężczyzna staje się coraz bardziej sadystyczny. Tą kobietą jest rosyjskie społeczeństwo." Ale to społeczeństwo od wieków tak żyje i nic z tym nie robi. "o trzeba od samego początku rozumieć, że Putin nigdy nie miał żadnego pozytywnego programu dla Rosji i Rosjan. Dla niego Rosja i Rosjanie nic nie znaczą. Ważni są dla niego jego "drużkowie". To nie jest w końcu przypadek, że za jego rządów pojawiło się ok. 130 dolarowych miliarderów." Czego się spodziewałeś po kagiebiscie?
   • mazzini890 Re: Kremlowska konspirologia - 2 25.06.20, 16:36
    Aty się obudź. Jak rosyjskie elity miały dorosnąć do zadań o których piszesz skoro od wieków karmią się post tatarskim imperialnym mitem? "zwykłych Rosjan, którzy mają świadomość do jakiego upadku przywiodła ich kraj jelcynowska "demokracja"" Nie tylko ona. Wychodzą negatywne skutki istnienia ZSRR a nawet carskiego zacofania w wielu dziedzinach. Było mniej zbawiać świat a naśladować gospodarczo Anglie w XIX wieku i Chiny po 1978.
    • mazzini890 Re: Kremlowska konspirologia - 2 25.06.20, 16:47
     Część Litwy to ziemia niemiecka, a jeśli wziąć Bałtyk w ogóle, to został on kupiony przez Piotra | ze Szwecji. Dlatego są one naszą własnością przez nieporozumienie, zerwane z właścicielem i pomieszane wybrzeża..
     Kiedy oni Bałtyk kupili? Jeżeli przeciętny Rosjanin tak myśli. To jak ma myśleć ta elita tak krytykowana przez herra 7?
  • mazzini890 Re: Kremlowska konspirologia - 2 25.06.20, 16:44
   "Gruzja, Armenia były niepodległymi państwami, ale w czasach starożytnych. Azeybarjan nigdy nie był niezależny." Już samo to świadczy,że ci Rosjanie nie znają własnej historii ani logiki. Rosji w starożytnosci nie było to znaczy,że i teraz ma jej nie być?
   • denirus Re: Kremlowska konspirologia - 2 25.06.20, 17:05
    Ale swiatowa sytuacja jest wynikiem polityki faktow dokonanych.
    I nie wazne jak gleboko bledne byly motywy. Wazny jest wynik koncowy.
    Wiec jesli dostatecznie dlugo murzynom w USA wmawiac ze po "rewolucji" zostana klasa rzadzaca, to mozna doprowadzic do rozpadu panstwa. I nie wazne juz bedzie, co nimi kierowalo. Wazny bedzie wynik..
    Podobnie bylo w ZSRR w 1991 roku. Na Ukrainie w 2014. Przykladow jest wiele. Czasem to sie odbywalo na naszych oczach.
    Polscy gornicy i stoczniowcy strajkowali zeby zylo sie lepiej, a w wyniku przemian zamknieto stocznie i kopalnie.
    Podobnie z obecnymi Rosjanami. Nie wiadomo jaki wynik przyniosa idee , nawet jesli sa one bledne.
  • buldog2 Re: Kremlowska konspirologia - 2 26.06.20, 16:41
   OK.
   Mapka super i nie mówię, że nieprawdziwa, ale takie mapki, sięgające w głąb czasu dalej, to ja oglądam od dziesięciu lat co najmniej. Wszystkie inne argumenty wyłożone tutaj także pojawiły się bardzo dawno temu, bardzo bardzo, także ten o użyciu broni jądrowej (dawniej jako straszaka). Gwoli ścisłości, ok. 10 lat temu pojawiła się agitacja za przywróceniem Ukrainie statusu jądrowego, oczywiście na Moskali (ale o Zachodniej Ukrainie sięgającej do Lublina i Krakowa nie zapominałbym).
   I ta sytuacja trwa już dekadę. Constans.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka