03.07.20, 21:36
weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26092440,boogaloo-jak-ekstremisci-daza-do-wojny-domowej-w-usa.html chcieliście wiedzieć kto protestuje to macie!
Obserwuj wątek
    • felusiak1 Re: boogaloo 03.07.20, 23:03
      Fajnie czyta sie te bzdury. Boogaloo w wikipedii odnosi sie do muzyki i tańca. Dopiero 30 maja tego roku powstalo "Boogaloo Movement". Do 30 maja nikt o tym nie slyszal. To interesujace narodziny czegoś co nie istnieje.
      To jest fajny ustep: ktoś otwiera tylne drzwi samochodu i oddaje strzały z karabinu maszynowego.
      I czytelnicy GW wierza w to. A ten maszynowy karabin to AR15. Do nabycia w kazdym sklepie. Niestety, nie maszynowy.

Mamy też w wikipedii haslo "Boogaloo 2020 killings". Powstalo 4 czerwca.
      • mazzini890 Re: boogaloo 04.07.20, 11:51
        Taa jasne. Bo skrajna prawica i jej bojówki to nie istnieją? Tylko nie święte "lewactwo" ma takich? Chłopcze zamiast żyć w złudzeniach sięgnij bo dobre podręczniki od historii. To się dowiesz,że to co się teraz dzieję to nic nowego w dziejach ludzkości i cywilizacji ogarniętej kryzysem i to nie jednym.
              • felusiak1 Re: boogaloo 04.07.20, 21:44
                Paralela Nixona i Obamy istnieje obiektywnie i byla opisana i jest dyskutowana. problem w tym, ze ty nie masz o tym pojecia a polskie media o tym milcza wobec czego nie posiadasz wiedzy w tej kwestii. Zatem nie jestes wyposazony. Stąd te wersety o prawakach, lewakach itp. Jak sie nie wie nic o zapalkach to się pisze o lesie.
                • mazzini890 Re: boogaloo 04.07.20, 21:49
                  hthgtps://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjd1NztrrTqAhVt_CoKHWLLArIQFjACegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fruj.uj.edu.pl%2Fxmlui%2Fbitstream%2Fhandle%2Fitem%2F42258%2FTarczynski_Richard_Nixon_i_mit_zlego_prezydenta_2014.pdf%3Fsequence%3D1%26isAllowed%3Dy&usg=AOvVaw1I5q_X0ZLRiqbvs-qZBla0
                • mazzini890 Re: boogaloo 04.07.20, 21:50
                  Tę zmianę w podejściu do Nixona, ponadpartyjne porozumienie w interpretacji
                  jego prezydentury, najlepiej widać w sposobie krytykowania Baracka Obamy. Jako
                  kandydat na prezydenta w 2008 roku Obama bardzo wyraźnie odwoływał się do mitów
                  politycznych Abrahama Lincolna i Johna F. Kennedy'ego. Do Lincolna nawiązywała
                  narracja self-made mana – skromne pochodzenie, ciężka praca w celu ukończenia
                  studiów prawniczych, nawet niewielkie polityczne doświadczenie, które Obamie udało
                  się przedstawić jako zaletę655. Nie było przypadkiem, że decyzję o kandydowaniu na
                  prezydenta Obama rozpoczął w Springfield, stolicy stanu Illinois, gdzie w 1858 roku
                  Lincoln rozpoczął swoją kampanię do Senatu (nieudaną, dodajmy). Obama, niczym
                  Lincoln, obiecał zjednoczyć „dom podzielony” i niczym monomityczny bohater
                  • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 13:07
                    mazzini890 napisał:

> Obama, niczym
                    > Lincoln, obiecał zjednoczyć „dom podzielony” i niczym monomityczny bohater

i co, udalo mu sie ?

---
                    -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
                    -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
                    • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 13:26
                      Nie. Jak wielu innym. To czyni go przeciętnym ale nie potworem.A Trump pokonał Chiny? Na razie nie. I też czyni go to przeciętnym a nie potworem.
                      • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 14:02
                        mazzini890 napisał:

> Nie.

a teraz odwroce sytuacje:
                        Wyobraz sobie, ze jakis czarniutki z Kenii, a oni sa najczarniejsi w calej Afryce, przyjezdza do Polski,
                        ( a takich jest wielu) robi dziecko Polce, no a potem zostawia ja.
                        (Obama, majac okolo 19 lat bardzo oplakuje smierc ojca), no ale wrocmy do Polski.
                        Maly ' Kenijczyk' , ale juz jako Polak, chadza do szkol, dorasta, konczy college, pracuje rozdajac zupki najbiedniejszym. a potem, ni stad ni zowad dostaje sie do senatu i za pol rok starutuje juz w wyborach na prezydenta.
                        twoja reakcja ?

---
                        • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 14:09
                          Normalna. Popatrz na siebie. Ty też nie mieszkasz tam od urodzenia. Takie pytanie może zadać mi WASP ale nie ty i tego sama nie rozumiesz. To że jesteś biała nie czyni cie z automatu lepszą emigrantka od Obamy. Mogłabyś tak pisać jakbyś urodziła się w USA a twoja rodzina mieszkała tam od 3 pokoleń. A nawet jeżeli Obama nie miałby do tego prawa to podobnie jak on nie mieliby równie świeży biali imigranci. Tacy jak ty.
                          • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 14:32
                            mazzini890 napisał:

> Normalna.

normalna, tzn. jaka ?
                            'kenijczyk' zaczyna robic u was porzadki w parlamencie , a jaki to jest adres w w-wie ?
                            i oczywiste , jest nieomylny w kazdej sprawie jaka rozwiazuje.
                            No i niestety, nie udalo mu sie tylko zjednoczyc Pis'u z PO, czy ze wszystkimi razem, aby sie pokochali.

---
                            • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 14:37
                              Jego ojciec, Barack Obama Sr., wywodzący się z afrykańskiego ludu Luo, urodził się w kenijskiej prowincji Nyanza, zaś matka, Ann Dunham, mająca korzenie głównie angielskie, z domieszką niemieckich, szwajcarskich, szkockich, walijskich i irlandzkich, w Wichicie w stanie Kansas[9][10]. Poznali się w 1960 na Uniwersytecie Hawajskim w Manoa, gdzie Barack senior studiował dzięki stypendium dla zagranicznych studentów[9][11]. Rodzice pobrali się 2 lutego 1961. Barack Obama urodził się 4 sierpnia 1961 w Kapi’olani Medical Center for Women & Children w Honolulu na Hawajach. Rozeszli się, gdy Barack, znany w dzieciństwie jako „Barry”[12], miał dwa lata, a do rozwodu doszło w 1964[13]. Jak widzimy Barack urodził na terenie Amerykańskich Hawajów. Jego matka była Amerykanką o europejskich korzeniach. A ty kim jesteś biała rasistko? Urodziłaś sire w USA? Tobie się naprawdę we łbie przewraca i roi,ześ ty równa ojcom załozycielom
                              • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:00
                                mazzini890 napisał:

> Mamusia Amerykanka Obama urodzony w USA . A więc Amerykanin z urodzenia. Tego j
                                > uż nie dodałaś.

po to ci przeciez dalam przyklad na Polce, abys zrozumial, ale do ciiebie , to jak kula w plot.

---
                                • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 15:07
                                  Dla ciebie. Bo w ogóle te porównania są nieadekwatne. I w swoim rasizmie nie chcesz tego pojąć. Nawet Obama jest tu nie trafiony bo w USA się urodził.Ale dla ciebie to się nie liczy "bo on jest czarny". Człowieka urodzonego w USA świeża emigranteczka nazywa"kenijczykiem" . Jakby sama przyjechała tu z Johnem Washingtonem w 1675.A propos dałem ci link do Godsona.
                                  • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:12
                                    mazzini890 napisał:

> Dla ciebie. Bo w ogóle te porównania są nieadekwatne. I w swoim rasizmie nie ch
                                    > cesz tego pojąć. Nawet Obama jest tu nie trafiony bo w USA się urodził.

przeciez ci pisze, ze Polka urodzila malego murzynka w Polsce, a ten...itd.
                                      • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:20
                                        mazzini890 napisał:

> A wiec ten murzynek jest już pól Polakiem. Tego już white powerko nie widzisz?

ty naprawde czytasz bardzo nieuwaznie, przeciez ci napisalam, ze jako juz Polak chodzi do szkoly....

---
                                        • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 15:26
                                          Świetnie. A więc ma wszystkie prawa i obowiązki. A teraz odwrócimy sytuację przyjeżdża do USA poleczka nie urodzona tam , dostaje obywatelstwo i zaczyn ar rezonować przeciw kolorowej części jego obywateli. Nawet częściowo ma racje bo części z tych kolorowych obywateli jest dzika i chaotyczna ale nie wszyscy. A ona krytykuje i tych nie dzikich. Urodzonych w tym kraju nawet w 1 pokoleniu nazywa przezwiskami od narodowości ich ojców i kwestionuje ich prawa. Co napiszesz mi na to.
                                          • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:36
                                            mazzini890 napisał:

> ... dostaje obywatelstwo i zaczyn ar rez
                                            > onować przeciw kolorowej części jego obywateli.

alez gdziez tam, ja tylko o Putinie, Xi I Kimie, jak oni reaguja na rzady .... no, nie chce uzyc odpowiedniego slowa .

---
                                              • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 16:01
                                                mazzini890 napisał:

> A co mnie obchodzi Kim i Putin. Marzą ci się ich rządy to tam jedź.

my tu nie rozmawiamy o Kenii, tylko o mocarstwie swiatowym.
                                                powinnismy, niestyty brac pod uwage reakcje rasistow.
                                                a ode mnie sie odczep, pomimo, ze nie glosowalam na O.bame, przyjelam go za swojego prezydenta.
                                                niestety, moj prezydent, nie zostal przyjety, malo tego, przez 4 lata usiluje sie go sila wywalic z W.H.
                                                Co ty na to ? ale ty oczywiscie o niczym nie wiesz, nie slyszales i nie chcesz wiedziec.

---
                                                • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 16:09
                                                  Alęż bzdury. Został przyjęty przez część która na niego głosowała. Impeachment miałaś tez przeciw Clintonowi. Wielu krytykowało też Obamę. Jeżeli płaczesz,że cały naród w 100 % nie popiera Trumpa to twój problem. "a ode mnie sie odczep" A wiec i ty odczep się od innych i nie wypominaj im urodzenia. I przyjmuj do wiadomości,że są ludzie którzy chcą dobrze dla USA nie popierając Trumpa słusznie czy nie.
                                                  • senioryta13 Re: 'bzdury' 05.07.20, 16:55
                                                    mazzini890 napisał:

> Alęż bzdury. Został przyjęty przez część która na niego głosowała. Impeachment
                                                    > miałaś tez przeciw Clintonowi.

dla ciebie prawda to najzwyklejsze bzdury.
                                                    i o czym z toba rozmawiac ?

---
                                                  • mazzini890 Re: 'bzdury' 05.07.20, 17:03
                                                    Bo nie udowodniłaś mi że to prawda faktami tylko narzucasz swoje chciejstwo. I tworzysz bajkowy mit o świętym Trumpie i republikanach i tylko złych atakujących demokratach. To u ciebie wiara w komunizm albo o muzułmanina wiara w islam . Dogmat.Trump obiecał to jest święty i nietykalny. A obie strony nie są święte i ostro walczą z sobą. I mądrzy ludzie to widzą a nie wierzą tak jak ty.
                                                    A Republikanie nie atakowali demokratów i ich prezydentów? Foxa nie było? Obamy idąc twoim przykładem nie atakowano?
                                                  • senioryta13 Re: granice przyzwoitosci 05.07.20, 17:34
                                                    mazzini890 napisał:

> Bo nie udowodniłaś mi że to prawda faktami

a o raporcie Muellera, slyszales ?
                                                    a o Generale Flynnie slyszales ?
                                                    byl tu kiedys watek, poczytaj, zapoznaj sie , a moze oczy ci sie otworza.
                                                    a swiety nikt nie jest, ale sa granice przyzwoitosci i o tym jest mowa.

---
                                            • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 15:41
                                              Czyje rządy? Akurat z Kimem Trump nic więcej nie załatwił niż Obama ale ja akurat nie mam oto do niego pretensji. To od początku było wiadomo że tak będzie . Z Putinem też nie.
                                              • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 16:07
                                                mazzini890 napisał:

> Czyje rządy? Akurat z Kimem Trump nic więcej nie załatwił niż Obama ale ja aku
                                                > rat nie mam oto do niego pretensji. To od początku było wiadomo że tak będzie .
                                                > Z Putinem też nie.

Kim, nawet nie raczyl podniesc telefonu od O.bamy, tlumacz sobie to na swoj sposob. ciekawa jestem co ci wyjdzie.
                                                Skoro, D-Mafia ujada na prezydenta i zaczyna niszczyc go juz, zanim zostal prezydentem, jakiej reakcji chcesz sie spodziewac od swiata ? od swoich wrogow ?
                                                Zmiluj sie czlowieku i zacznij myslec.

---
                                                • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 16:17
                                                  Zmiluj sie czlowieku i zacznij myslec.
                                                  Ty zacznij a nie wmawiaj mi bajeczki. A Republikanie to nie stosowali ostrej walki i sztuczek nie krytykowali Obamy i prezydentów demokratów i słusznie i nie słusznie. Ty nie chcesz abym ja myślał tylko chcesz bezkrytycznie wmówić mi swój światopogląd . Ja tobie nie. Tłumacze ci tylko dlaczego nie wierze radykałom takim jak ty. Ani z prawa ani z lewa ani z środka. "Skoro, D-Mafia ujada na prezydenta i zaczyna niszczyc go juz, zanim zostal prezydentem" A Trump zawsze ma rację? Sam zawsze zachowywał się idealnie? est wolny od wad. Nie i Obama tez nie. A może i wśród demokratów są uczciwi ludzie (nie wszyscy) którzy maja dobre intencję i chcą dobrze dla USA a walczą z Trumpem bo uwazaja,ze on źle robi? I z drugie strony to samo? Kim, nawet nie raczyl podniesc telefonu od O.bamy, A Trumpa olał na jedno wychodzi. Ja nawet za to po Trumpie za ostro nie jadę. Ty sobie Obamy nie odpuściłaś. A obydwaj nic nie zdziałali.
                                                  • senioryta13 Re: zamach stanu. 05.07.20, 17:10
                                                    mazzini890 napisał:
                                                    > Ty zacznij a nie wmawiaj mi bajeczki.

... zapoznaj sie wiec z faktami, aby nie bylo, ze to ja herezje glosze.

---
                                                  • mazzini890 Re: zamach stanu. 05.07.20, 17:24
                                                    Zapoznałem się i nie widzę zamachu stanu. Widzę normalny impeachment który się nie udał. Clinton miał podobny w1998. Wtedy tez krzyczałaś o zamachu stanu?
                                                  • senioryta13 Re: zamach stanu. 05.07.20, 17:38
                                                    mazzini890 napisał:

> Zapoznałem się i nie widzę zamachu stanu. Widzę normalny impeachment który się
                                                    > nie udał. Clinton miał podobny w1998. Wtedy tez krzyczałaś o zamachu stanu?

w glowie mi sie nie miesci jak mozna porownywac je ze soba , znasz chociaz wyniki ?
                                                    o Bengazi slyszales ?
                                                    O uranium one ?
                                                    O 'steele dossier' ?
                                                    O Flynnie ?

jeszcze ci malo ??????

---
                                                  • mazzini890 Re: zamach stanu. 05.07.20, 17:57
                                                    Słyszałem i co z tego. A mam ci przytoczyć opinie raporty tych którzy twierdza ,ze Trump łamał demokracje i prawo? Nie pisze że w to wierze .Tez piszą ze im w głowie się nie mieści Właśnie nie mieści ci się bo wierzysz nie myślisz.
                                            • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 16:05
                                              A jężeli się łudzisz,że Kim czy Putin z góry lepiej reagują na Trumpa bo jest biały to w jakimś ułamku masz rację ale to drobny ułamek. Bo u Putina Kima i Xi liczy się siła i opanowanie. I nie tylko kraju ale i prezydenta jako człowieka . Samodzielnej siły psychicznej Obama miał mało ale był opanowany. Trump cierpi na deficyt obydwu. Jest narwanym narcyzem a to w tych kulturach nie jest wyznacznikiem prawdziwej siły. Więc niezależnie od koloru skóry sam jako człowiek nie jest tam o wiele lepiej postrzegany.
                                              • senioryta13 Re: rancho 05.07.20, 17:17
                                                mazzini890 napisał:

> A jężeli się łudzisz,że Kim czy Putin z góry lepiej reagują na Trumpa bo jest b
                                                > iały to w jakimś ułamku masz rację ale to drobny ułamek.

i nie tylko to.
                                                pamietasz jak Putin z George W. Bushem zapraszali sie wzajemnie na 'rancha' ?
                                                w taki sposob tworzy sie wielka polityke.
                                                Oba.ma wychodowal nam zbednego wroga .

---
                                                • mazzini890 Re: rancho 05.07.20, 17:28
                                                  Nic wam nie wyhodował. G..o działania Busha dały , Obamy i Trumpa. A Trumpa tak Putin w Helsinkach objechał,ze ten wyglądał jak zmokła kura Już zapomniałaś? Jak się tak mamy przerzucać.
                                                  • senioryta13 Re: rancho 05.07.20, 17:42
                                                    mazzini890 napisał:

> Nic wam nie wyhodował. G..o działania Busha dały , Obamy i Trumpa. A Trumpa tak
                                                    > Putin w Helsinkach objechał,ze ten wyglądał jak zmokła kura Już zapomniałaś? J
                                                    > ak się tak mamy przerzucać.

a co mu takiego powiedzial ?

---
                            • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 14:43
                              Tylko cie poskrobać a rasizm wychodzi. Tylko coś ci przypomnę. Już to ktoś tu na forum pisał ale Włochów w XIX wieku wielu białych Waspów uznawało za kolorowych i tak wpisywało ich w papierach. Tak samo jak narodom Iberyjskim. A Polaków i Irlandczyków wielu Waspów uważało za odpowiedniki White trash. Każda rasa ma swój wewnętrzny rasizm także.
                              • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:03
                                mazzini890 napisał:

> Tylko cie poskrobać a rasizm wychodzi. Tylko coś ci przypomnę. Już to ktoś tu n
                                > a forum pisał ale Włochów w XIX wieku wielu białych Waspów uznawało za kolorowy
                                > ch i tak wpisywało ich w papierach. Tak samo jak narodom Iberyjskim. A Polaków
                                > i Irlandczyków wielu Waspów uważało za odpowiedniki White trash. Każda rasa ma
                                > swój wewnętrzny rasizm także.

a jak tam u was w Polsce sprawy rasizmu stoja , po co czepiac sie Waspow z ubieglego wieku ?
                                Ty jakis jestes jeszcze nie z XXI wieku.

---
                                • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 15:12
                                  Ale my nie piszemy o Polsce tylko o USA. Którego praw i czarni i biali mają przestrzegać. W tym i ty. I nie tobie jest dane by te prawa odbierać. A do Polski możesz wrócić. Jak ci się nie podoba,że USA nie jest jednolicie białe to wracaj. Bo zarzucasz czarnym ,że chcą przemeblować USA a sama do czego dążysz? To samo moja polska krewna w Australii usłyszała od ichniego WASPa jak rezonowała tam na"kolorowych" tak jak ty. Powiedziano jej,ze relacje miedzy rasami nie są tam idealne i sporo jest do poprawy ale to oficjalnie kraj równych ras. Jak jej się to nie podoba może wrócić do siebie . Ciebie też się to tyczy.
                                  • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:26
                                    mazzini890 napisał:

> Ale my nie piszemy o Polsce tylko o USA. Którego praw i czarni i biali mają prz
                                    > estrzegać. W tym i ty.

dalam ci przyklad na Polsce, abys lepiej zrozumial. gląb, czy co ?

No wreszcie, napisales o prawie ktore ma obowiazywac wszystkich, a nie wybiorczo jaki kto ma kolor na sobie
                                    i oto caly czas chodzi, a nie o rasizm.

---
                                    • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 15:27
                                      Tobie nie. Skoro nazywasz obame kenijczykiem. "No wreszcie, napisales o prawie ktore ma obowiazywac wszystkich, a nie wybiorczo jaki kto ma kolor na sobie
                                      i oto caly czas chodzi, a nie o rasizm." Już tak go nazywając przeczysz swoim słowom.Piękna teoria a praktyka sobie.
                                    • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 15:28
                                      No wreszcie, napisales o prawie ktore ma obowiazywac wszystkich, a nie wybiorczo jaki kto ma kolor na sobie
                                      i oto caly czas chodzi, a nie o rasizm." Pełna zgoda. Ale jak nazywasz Obame kenijczykiem to świadczy,że sama te poglady masz gdzieś.
                                      • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:44
                                        mazzini890 napisał:

> Pełna zgoda. Ale jak nazywasz Obame ke
                                        > nijczykiem to świadczy,że sama te poglady masz gdzieś.

wzielam celowo w cudzyslow "..." . ale do ciebie nie dotarlo.
                                        wejdz w buty Putina, bylego agenta KGB. Dla niego podporzadkowanie sie 'takiemu' kolorowemu, to ujma na honorze.

---
                                          • senioryta13 Re: przyslowie 05.07.20, 17:21
                                            mazzini890 napisał:

> Nawet w cudzysłowiu to argument z d..y wzięty a nieoparty na logice.

a znasz to przyslowie, gdzie 2-och sie bije trzeci korzysta ?

---
                                              • senioryta13 Re: przyslowie 05.07.20, 17:53
                                                mazzini890 napisał:

> Właśnie ale to nie Obama zaczął te walkę i nie Trump jest ona od wielu lat. I ż
                                                > aden nic nie zrobił by to przerwać.

ale Ob.ama go zaostrzyl zupelnie niepotrzebnie.
                                                Poza tym, Put.in jest swietnym psychologiem, przejrzal Ob.ame na wylot i wiedzial jak ten bedzie reagowal .

moja nauczycielka od niemieckiego tak mowila:
                                                'aby zwyciezyc wroga nalezy go dobrze poznac'.
                                                Co o tym sadzisz ? nieglupie, prawda ?

---
                                      • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:39
                                        mazzini890 napisał:

> Albo jak rezonujesz na czarnych kongresmenów. Powinnaś ich za ewentualna głupot
                                        > ę krytykować a nie za kolor skóry.

tak wlasnie robie. posluchaj sobie, sam sie przekonaj.

---
                                          • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:48
                                            mazzini890 napisał:

> Czytałem. Ostro podkreślałaś ich kolor skóry.

posluchaj sobie 'ich' nie mnie.
                                            ja , przy nazwisku pisze np. czarny, aby nikt nie musial latac po google i szukac, ktoz to takie mundrosci glosi.

---
                                      • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:50
                                        mazzini890 napisał:

> Jesteś typowym przykładem rozziewu pomiędzy teoria a praktyką i dopasowaniem te
                                        > orii do swoich poglądów.

ja tylko analizuje fakty i opieram sie na logice.

---
                                        • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 15:56
                                          Nie nie opierasz się. Inaczej nie dawałabyś tak żałosnych argumentów w tym o "kenijczykach". Wielu fanatyków twierdzi,że opiera się na logice.
                                          • senioryta13 Re: nic jednak nie zrozumiales. 05.07.20, 17:23
                                            mazzini890 napisał:

> Nie nie opierasz się. Inaczej nie dawałabyś tak żałosnych argumentów w tym o "k
                                            > enijczykach". Wielu fanatyków twierdzi,że opiera się na logice.

... a to takie proste.

---
                                            • mazzini890 Re: nic jednak nie zrozumiales. 05.07.20, 17:34
                                              Bez urazy ale odpowiem ci postem innego internauty."Próbujesz wytłumaczyć procesy ekonomiczne i socjologiczne kompletnym ignorantom. Oni nie ogarniaja prawa przyczyny i skutku, a na własną głupotę mają jeszcze glupsze odpowiedzi. Nie kumaja, ze Stany Zjednoczone zniszczyła ich prawicowa, neoliberalny polityka i żądza zysku za wszelka cenę elit. Dla nich wszystko ma jedną przyczynę - lewactwo. Oni nie czytają niczego poważnego z współczesnej nauki i nie mają elementarnej zdolności logicznego myślenia. To wszystko zastąpiła im ideologia.
                                            • mazzini890 Re: nic jednak nie zrozumiales. 05.07.20, 17:42
                                              :"Próbujesz wytłumaczyć procesy ekonomiczne i socjologiczne kompletnym ignorantom. Oni nie ogarniaja prawa przyczyny i skutku, a na własną głupotę mają jeszcze glupsze odpowiedzi. Nie kumaja, ze Stany Zjednoczone zniszczyła ich prawicowa, neoliberalny polityka i żądza zysku za wszelka cenę elit. Dla nich wszystko ma jedną przyczynę - lewactwo"Ale tu on ma racje co do was od Trumpa po takich jak ty. Lewica i liberałowie zresztą cierpią na to samo. Skomplikowane procesy społeczne i ekonomiczne a nawet biologiczne które wraz z ludzka głupotą doprowadziły do kryzysu Zachodu każda z stron opatruje etykietkami w stylu "lewactwo"czy "prawactwo" i daje populistyczne hasełka do ich naprawy jak handlowe deale Trumpa. A Zachód wymaga głębokich reform na dekady i może czegoś w stylu nowego New Deal czy nowego planu Marshalla. Ale nie jest to tak prostę jak ci się wydaje.
                                              • senioryta13 Re: pokój ? 05.07.20, 18:03
                                                za duzo naczytales sie i nie jestes zrozumiec dnia dziesiejszego, rzeczywistosci.

dlaczego pozwala sie na rabowanie, niszczenie, palenie ?
                                                i jeszcze wprowadza sie w blad cale masy, ze to 'pokój' idzie ?

ja sie tylko tego czepiam, aby nie bylo ze jestem przeciwko, komus tam.

---
                                                • mazzini890 Re: pokój ? 05.07.20, 18:37
                                                  Na nic się nie pozwala. Jest kryzys na który nałożyła się pandemia i wychodzą demony. Ile razy tak miałaś w historii? Oni liczą po prostu może i naiwnie że to samo wygaśnie. A i dla USA to nie jest nic nowego.Mieli to na inną skalę ale w latach 70. Przeżyli i teraz przeżyją.
                                    • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 15:33
                                      Ja nie nazywam Trumpa nawet krytykując potomkiem szwabów. Nie wrzeszczę,że jego córka przeszła na Judaizm. Nie wytykam Pani Prezydentowej Melanii ze się nie urodziła w USA.
                        • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 14:20
                          Widzisz i twój rasizm już ci wychodzi. A odwrócę pytanie i zamienię Kenijczyka na Szweda z Goteborga. Załóżmy ,ze ojciec Obamy był białym i ten nazywa się Obamosson czyli też "Maly ' Szwed ' , ale juz jako Polak, chadza do szkol, dorasta, konczy college, pracuje rozdajac zupki najbiedniejszym. a potem, ni stad ni zowad dostaje sie do senatu i za pol rok starutuje juz w wyborach na prezydenta.
                          twoja reakcja ?
                        • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 14:31
                          Jeszcze bym rozumiał ale nie popierał twoją reakcje gdyby Obama był i pochodził z rodziny czarnych kryminalistów ale niej nie pochodził. Dlaczego uczciwy czarny,żółty czy latynos Albo indianin ma mieć mniejsze prawa niż biały i na odwrót. Oczywiście,że z afirmacja przegięto i trzeba to wyprostować. Ale uczciwym kolorowym nie wolno przy tym odbierać ich praw. Ani białym. Tobie ktoś bronił startować do Senatu?
                          • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 14:39
                            mazzini890 napisał:

> Dlaczego uczciwy czar
                            > ny,żółty czy latynos Albo indianin ma mieć mniejsze prawa niż biały i na odwrót

no to musisz juz to wytlumaczyc Putinowi, Xi, czy Kimowi.
                            chcesz mi wmowic, ze w polskim parlamencie rowniez tak uwazaja ?
                            a dlaczego polskie wrota zatrzasniete sa przed Afryka ?

---
                            • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 14:46
                              Putin to ma Szojgu i sam miał za młodu nieco kałmuckie rysy.
                              "a dlaczego polskie wrota zatrzasniete sa przed Afryka ?" A to tata Obamy przyjechał teraz czy w latach 60? W twoim białym rasizmie i nieuzasadnionym poczuciu wyższości świeżej emigrantki coś nie pomyliło? Jakoś przed Goodsonem i Oisadebe zatrzaśnięte nie były.
                            • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 14:52
                              Widze,że należysz do tych co wleźli po drabinie i teraz chętnie wciągnęli by ja do góry zabierając możliwość wejścia innym. Tyle że ty nie masz do tego prawa. O tym mogą dyskutować potomkowie tych którzy ten kraj założyli nawet kosztem zbrodni ale jednak. Bo oni cię wpuścili. I tylko oni mogą dyskutować o zamknięciu tych drzwi. Ty nie. Za krótko tam jesteś. A propos te słowa to parafraza ostrzeżenia jakiego mej australijskiej krewnej z Polski którego udzielił jej tamtejszy WASP jak zaczęła rezonować w podobny tobie sposób.
                            • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 15:01
                              I skoro Obamę nazywasz "kenijczykiem" to kim ty jesteś? "poleczką" z dowcipów?On się w USA urodził . Ty nie. Trochę pokory. O Elaine Chao w administracji republikanina Busha to już zapomniałaś i nazwiesz ja "Chineczką"? Albo Stevena Chu? Albo Charlize Theron wyzwiesz od Burek? Trochę pokory. Jak na osobę nie urodzoną w USA za bardzo zadzierasz nosa. W stosunku do ludzi tam urodzonych. Nawet uczciwych czarnych.
                              • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:09
                                a moze jednak wrocmy do parlamentu polskiego i do porzadkow robionych tam przez Polaka-Kenijczyka.
                                napisz, jak ty to widzisz.

---
                                  • senioryta13 Re: boogaloo 05.07.20, 15:31
                                    mazzini890 napisał:

> Bardzo dobrze o ile nie wprowadza nam tam muzułmańskich czy kenijskich obyczajów.

Dobrze ? snisz jeszcze czy co ?
                                    a dlaczego Polska zamknela wrota przed Afryka ?

---
                                • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 15:17
                                  Niestety ale de facto Obama nawet z ojca Kenijczyka jako urodzony tam ma większe choćby moralne prawa niż arogancka emigrantka której się roi fikcyjne USA tylko dla białych. W którym wielu miejscowych jej rodaków a może i ją miałoby za white trash. Jak było w XIX wieku. Tak to o tobie.
                                  • a74-7 Re: boogaloo 05.07.20, 16:19
                                    Troche tak chodzicie dookola tematu , a mozna prosto do celu :
                                    "When in Rome, do as the Romans do"
                                    .To stare i madre powiedzenie .
                                    A kolorowi i kazdy inny narodek chcialby kawalek swojej kultury w nowej ojczyznie przemycic.
                                    Moze sie i da ale na krotka mete.Pozniej niesnaski rosna .
                                    Jesli zdecydowales sie zyc w obcym kraju ,integruj sie, tworz ten kraj ,a nie tylko korzystaj z jego szczodrego prawa dla gosci.I dotyczy to wszystkich gosci .
                                    • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 16:23
                                      Owszem. Ale aby to działało trzeba ten kraj odpowiednio zbudować . A biały syty Zachód i w tym i jego prawica do czego nie chce się przyznać, systemy integracji gości w większości zdemontowały . Nie tylko z powodu poprawności politycznej ale i wiary wszechmoc rynku.Oraz czystego hedonizmu. I zamiast pomyśleć jak to odbudować roją sobie o jakiś murach.
                                    • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 16:30
                                      Albo uderzają w odpowiedzi w prawicowy radykalizm to naturalne zjawisko ale nie pomoże. chyba że Zachód sam wróci do nacjonalizmu ale i wtedy nie ma pewności. Krytycy zarzucający że czarni się nie integrują nawet słusznie zapominają ,ze częściowo integrowała ich klasa średnia która na Zachodzie zanika wskutek niekontrolowanej globalizacji której początek dała reganomika. Rozpoczęta przez prawice i liberałów Zachodu. A obecna prawica z Trumpem na czele po dziś dzień nie myśli naprawdę poważnie jak to się stało i jak to naprawić tylko macha szabelką. A lewica wlazła w ich buty i poparła globalizację. I nikt nie buduje długofalowego programu jak to odbudować. Coś tam Japonia i Niemcy nieśmiało zaczynają.
                                    • mazzini890 Re: boogaloo 05.07.20, 16:34
                                      A i to że biali w skutek dobrobytu i hedonizmu sami przestali się rozmnażać (nikt ich do tego nie przymuszał)tez nikt na poważnie nad rozwiązaniem tego nie myśli. I krzyczą prawicowcy o nie idealnym neomarksizmie podczas gdy tu działają prawa sprecyzowane przy eksperymencie Calhouna. Zresztą już Rzym to kiedyś ćwiczył.
                • mazzini890 Re: boogaloo 04.07.20, 21:52
                  Przykład opisu tej paraleli porównania rządów i wizerunku Nixona i Obamy. Tylko widzisz mnie to felus w kwestiach ekonomicznych nie obchodziło.
                • mazzini890 Re: boogaloo 04.07.20, 21:56
                  htttttps://www.inquirer.com/philly/news/nation_world/20140713_The_Pulse__Foreign_policy_similarities_of_Nixon__Obama.html
                  "wiedzy w tej kwestii. Zatem nie jestes wyposazony. Stąd te wersety o prawakach, lewakach itp. Jak sie nie wie nic o zapalkach to się pisze o lesie."Ty zaś jak widać w swoim ograniczeniu nie pojmujesz o czym czytasz. A propos alfo i omego mine g..o obchodzą porównania Nixona do Obamy. Pisałem o Nixonie tylko w kwestiach polityki ekonomicznej i przemysłowej. Ja o jednym ty o drugim. Czytaj innych z zrozumieniem.
                • mazzini890 Re: boogaloo 04.07.20, 21:57
                  I na koniec feluś htrrrrtps://www.nbcwashington.com/local/from-milhouse-to-hussein/1873694/
                  Tylko ze ta paralela kompletnie nie dotyczy tematyki która ja się interesuje i o której ci pisałem.
                • mazzini890 Re: boogaloo 04.07.20, 22:00
                  I pamiętaj czego w Polsce nie zdobędę to mi znajomi i krewni z USA przyślą bądź dadzą znać gdzie to dostać. A wiele z tej wiedzy mam od nich. I nie wszyscy w USA nawet biali podzielają wasze wizje.
      • vermieter Re: boogaloo 04.07.20, 13:42
        felusiak1 napisał:

> To jest fajny ustep: ktoś otwiera tylne drzwi samochodu i oddaje strzały z k
        > arabinu maszynowego
        .
        > I czytelnicy GW wierza w to. A ten maszynowy karabin to AR15. Do nabycia w kazd
        > ym sklepie. Niestety, nie maszynowy.
        >
        Wiesz już znawco z jakiej broni zostało zastrzelone to dziecko? A może tylko kolor skóry zadecydował, że o tym się pisze?

www.spiegel.de/panorama/justiz/us-bundesstaat-alabama-schuesse-in-einkaufszentrum-achtjaehriger-stirbt-a-63d18504-fb90-4f6b-b453-e3ca66c15736
        P.S. W Birkenau stosowano cyklon A czy B, to ważny szczegół?
          • vermieter Re: boogaloo 04.07.20, 19:26
            Znaczy się gangi korzystają z legalnej broni, baranie?
            A to dziecko samo sobie winne? I ranni też?
            Zamiast siedzieć w domu na dupie, to się włóczą po centrach handlowych.
            • felusiak1 Re: boogaloo 04.07.20, 20:48
              chłopaku wermieter. Gangi korzystaja z broni krótkiej bo można pistolet schować za pazuchę albo w kieszeni albo za paskiem. Karabinu nie da sie tak schować. Oczywiście posiadaja broń nielegalnie bo zaden nie bylby w stanie kupić jej w sklepie. Nie przeszliby background check.
              To dziecko jest jednym z wielu, ktore zginely w codziennych porachunkach. Weekendy są zwykle obfite w ofiary. Typowy weekend w Chicago to 10 zabitych (w tym dzieci) i 60 postrzelonych (w tym dzieci). Nikt sie tym zbytnio nie przejmuje na czele z Black Lives Matter. Czarne zycie ma znaczenie tylko i wylacznie kiedy strzela policja. A kiedy strzelaja się miedzy sobą to wszystko jest OK. Nie ma demonstracji i rabowania.
    • engine8 Re: boogaloo 03.07.20, 23:58
      No nie, ich moze bedzie mozna uzyc przeciwko demonstrantom albo po wyborach jak demokraci wygraja jako ze oni sie uwazja za knserwatywnych - nawet "far right" :)
      • 1.melord Re: boogaloo 04.07.20, 04:39
        Tak czy inaczej Trump powinien podjac jakies radykalne decyzje by zakonczyc anarchie...pytanie jakie?
        Moze skopiowac polski Stan wojenny,w koncu rozlozyl niby 10mln "Solidarnosc"w ciagu kilku dni?
        To,ze SB ja pozniej reaktywowala to juz inna para kaloszy.
        • petronella.kozlowska Re: boogaloo 04.07.20, 09:24
          Niemcy to dopiero mają anarchię. Wniosek o azyl 47-letniego uchodźcy z traumą z Afganistanu Hamida A. został rozpatrzony negatywnie w kwietniu 1999 roku.
          Hamid widnieje 25 razy w rejestrze skazanych. W styczniu molestował seksualnie 83-letnią rasistkę. Dostał 4 lata.

www.bild.de/regional/leipzig/dresden-aktuell/leipzig-asylantrag-vor-21-jahren-abgelehnt-warum-ist-der-noch-hier-71679464.bild.html
    • a74-7 Re: boogaloo 04.07.20, 10:06
      z Aljazeera:"Some boogaloo supporters see the public health lockdowns and other directives by states and cities across the country as a violation of their rights, and they're aiming to harness public frustration at such measures to rally and attract new followers to their cause," the project's report said. "
    • jorl Re: boogaloo 05.07.20, 21:08
      petronella.kozlowska napisała:

> Niemcy to dopiero mają anarchię. Wniosek o azyl 47-letniego uchodźcy z traumą z
      > Afganistanu Hamida A. został rozpatrzony negatywnie w kwietniu 1999 roku.
      > Hamid widnieje 25 razy w rejestrze skazanych. W styczniu molestował seksualnie
      > 83-letnią rasistkę. Dostał 4 lata.

Pizdzisz jak zwykle droga p.k. Wniosek o azyl byl negatywnie rozpatrzony ale dostawal tzw duldung. Pozwolenie pobytu w Niemczech.
      Mnostwo Polakow w Nemczech tez tak miala. Za PRLu mimo naklamania ze byli przesladowani przez SB azylu nie dostali ale wlasnie taki sam duldung.
      Dodam ze podobnie ja ten Afganczyk wisieli najczesciej na socjalach.
      A wsrod Polakow tez stada bandytow jest.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka