31.07.20, 11:23
Przychodzi wiek, ze zaczyna sie szanowac elektrony, jony i ich przeplyw w akumulatorach. Twory emigranta afrykanskiego sa dla mnie troche za drogie wiec uzywam e-roweru. Alem zadowolony. Dawniej przerzucalem tylko przerzutki a teraz mam jeszcze dzwigienke na e-pomoc. I te pagorki, ktore niegdys z zadyszka pokonywalem dadza sie dzis e-pokonywac.

Jeszcze kilka uwag osobistych. Po pierwsze to nagroda Nobla. Dostanie ja kobieta/mezczyzna, ktora znacznie skroci czas ladowania akumulatora. Od czego bym zaczal? Ano pewnie od ruchliwosci jonow/elektronow w elektrolicie. I pewnie lepkosc elektrolitow moze pewna role odgrywac. Moze wiec tedy droga?

Po drugie wodor i "Niemiec potrafi". Sadze, jak tu dobrze pisalismy z Herr-em z Australii, program niemiecki ma raczej sluzyc odnowie wielu dziedzin przemyslu (w tym chemicznego) anizeli zastapieniem biednienkich elektronow i jonow przez arogancki wodor:)

Przyjemnych wakacji!

PF
Obserwuj wątek
    • boomerang E-tam 31.07.20, 17:20
      Czas ładowania akumulatorów już skrócono, zastępując baterie pojemnikami (capacitors), no a elektrolity, które są łatwopalne, zostają wyparte przez szkło. Zeszłoroczny, prawie 100-letni, laureat nobla John B. Goodenough nad tym pracuje wraz z jedną panią z Portugalii. Niemcy i Francuzi daleko za peletonem.
      • polski_francuz Re: E-tam 31.07.20, 22:21
        " no a elektrolity, które są łatwopalne, zostają wyparte przez szkło."

Interesujace. No ale lepkosc szkla jest bardzo duza. Wiec nie tedy droga do Nobla. Musze glowkowac dalej:)

PF
        • boomerang Re: E-tam 01.08.20, 00:32
          Lepkość elektrolitu? Nie tędy droga twierdzi John B. Goodenough. Chodzi o to żeby wyeliminować dendryty, które tworzą się przy katodzie. Tylko czy profesor zdąży, bo ma już 98 lat?

thedriven.io/2020/07/30/south-koreas-sk-innovation-to-develop-solid-state-ev-batteries-with-goodenough/
          • polski_francuz Re: E-tam 01.08.20, 09:48
            "Chodzi o to żeby wyeliminować dendryty, które tworzą się przy katodzie."

Elementarne Watsonie. Szybkie rosniecie krysztalu powoduje wzrost dendrytyczny. Nu, nado podumat...

PF
    • engine8 Re: E-wiek 31.07.20, 17:57
      No wiec o co w sumie chodzi z tym e-rowerami? Jesli to srodek komunikacji to zgoda - im latwiej tym lepiej ale jest to ma byc narzedzie do cwiczen - to to ze nam latwiej jest niczym innym jak oszukiwaniem samego siebie...
      Ja jak mam sie przemiescic z punktu A do B to jade autem a jak ide pocwiczyc to wsiadam na normalny rower gdzie nie ma wykretow - chcesz podjechac pod gorke? Musisz pedalowac.... i nie ma rady.. A tak to sobie "pomagasz" i sie oszukujesz?
      Ja mam taka aplikace w smartfonie co mi liczy ile przeszedlem - moge ja wlaczyc jadac autem i nabic somie mase mil....? :)
      Rozumiem jeszcze ze sasiad ma e-rower - tzn sasiadka.... On rowerzysta i pokonuje duze wzniesienia a ona nie daje rady ale chcialaby mu towarzyszyc wiec ma "pomagiera"
      • polski_francuz Re: E-wiek 31.07.20, 22:25
        "Ja jak mam sie przemiescic z punktu A do B to jade autem a jak ide pocwiczyc to wsiadam na normalny rower gdzie nie ma wykretow - chcesz podjechac pod gorke? Musisz pedalowac.... i nie ma rady.. A tak to sobie "pomagasz" i sie oszukujesz]"

No coz, prawda jest taka ze zona kupila se e-rower i ja jej towarzysze. Do gimnastyki mam rower "eliptyczny" w domu.

PF
        • engine8 Re: E-wiek 31.07.20, 23:31
          No to juz przynajmniej masz rozsadna historyjke motywacyjna :) Niestety nawet mocni w nogach nie dotrzymaja tempa e-rowerom.
          Mam nadzieje ze jezdzisz jedynie na "wspomaganiu" a nie na 100% napedzie elektrycznym?
          Moj rower stacjonarny sluzy dobrze i dokladnie do tego do czego sie najlepieje nadaje - do suszenia koszul na kierownicy
            • polski_francuz Re: E-wiek 01.08.20, 11:27
              No i jeszcze, jak maz w sobie zylko Szurkowskiego, to przelaczasz akumulator na 0 i pedalujesz bez pomocy. Zdarzylo mi sie przy pierwszym uzyciu, bo akumulator nie byl zablokowany i sie przesunal przestajac zasilac naped. I pedalowalem bez pomocy, tylko zona byla zadowolona bo mnie przescigala bez trudnosci...

PF
    • felusiak1 Re: E-wiek 31.07.20, 18:36
      Niemcy już kiedyś wprowadziły wodor. Nazywal sie Hindenburg.
      Potem amerykanie a wkrótce rosjanie zaprzedli wodór w formie bomby.
    • buldog2 Re: E-wiek 31.07.20, 21:52
      Kondensatory są rozwiązaniem dobrym dla zastosowań lokalnych (miejskich, podmiejskich). Ładują się szybko, fakt , rozładowują się również szybciej i chyba gęstość energii (na jednostkę masy) jest trochę mniejsza. Ale w warunkach miejskich jak najbardziej.
      Tyle że w mocy pozostaje uwaga Engine na temat lenistwa i samooszustwa. Mogę tylko dodać, że e-pomoc w zastosowaniu do ćwiczeń7 może mieć sens w przypadku wzniesień, których normalnie nie pokonalibyśmy.
    • jorl Re: E-wiek 06.08.20, 17:28
      engine8 napisał(a):

> No wiec o co w sumie chodzi z tym e-rowerami? Jesli to srodek komunikacji to
      > zgoda - im latwiej tym lepiej ale jest to ma byc narzedzie do cwiczen - to to z
      > e nam latwiej jest niczym innym jak oszukiwaniem samego siebie...

PF ma we krwi sie sam oszukiewac. I w tym ze Polacy, zwlaszcze z Kresow sa najmadrzejsi, OK, najsprytniesi na Swiecie. I w sporcie sie tez sam oszukuje.

> Ja jak mam sie przemiescic z punktu A do B to jade autem a jak ide pocwiczyc to
      > wsiadam na normalny rower gdzie nie ma wykretow - chcesz podjechac pod gorke?
      > Musisz pedalowac.... i nie ma rady.. A tak to sobie "pomagasz" i sie oszukuje
      > sz?

Ja jak chce sie przeniesc z A do B to biore bus, pociag, samolot, taxi. Chyba ze dosc blisko, do sklepu np. na piechote.
      Rower wlasnie kupilem ale narazie to wydalerm pieniadze, i to duzo bo 6,5tys Euro, nie elektryczny ale z tytanu i z Pinion przekladnia, dlatego drogi bo zamierzalem latem wyruszyc w tygodnie w podroz na nim najpierw Polska potem jak co dalej. Przez koronke sie te plany zawalily, czekam na szczepionke.
      Teraz, zreszta od wielu lat, chodze do fitnesstudio. Bieganie na tasmie, maszyny do sily. Teraz wieczorem do tego szybki marsz conajmniej 1h.
      Bieganie na tasmie nie da sie oszukac, szybkosc nastawiona, czas widac trzeba biec. Maszyny? Tez ciezary, ilosc ruchow z nimi, tez trudne do oszukania. Siebie.
      A tenis? Zawracanie glowy. Mozna parokrotonie wiecej albo mniej sie wysilic, sport dla oszustow. Siebie

> Ja mam taka aplikace w smartfonie co mi liczy ile przeszedlem - moge ja wlaczyc
      > jadac autem i nabic somie mase mil....? :)

Ja mam zegarek:
      www.fitbit.com/de/ionic
      On mierzy nie tylko kroki ale i tetno i to na rece. Tetno jest wazne bo ono pokazuje obciazenie organizmu.
      Np bieg na tasmie, pierwsze zdjecie, hardcopy, codziennie te 20 minut (za wyjatkiem weekendu, wyjazd i dziewczyna wtedy) pokazuje na smartfonie, przyklad z dzisiaj. na poczatu wysoki puls po kilku minutach ladnie w dol.
      Ten apps ocenia tez stopien wytrenowania w stosunku do wieku, nastepne zdjecie. Widac ze niezle mnie ocenia jestem blisko max granicy. Hervorragend (doskanale na polski) z liczba 49.
      Te zegarki sa niezle, to juz moj drugi z tym mierzeniem pulsu na rece a nie ten czujnik na pasie przez piers, takie kiedys mialem, uciazliwe.
      • boomerang Re: E-wiek 07.08.20, 01:53
        Chodzisz jak w zegarku. Czy jak jesteś ze swoją kokotą w łóżku, to też odmierzasz to i owo? Zastanawiam się czy ty to masz po Niemcach czy po Złotej Ordzie. Ten twój rodak, który zatykał flagę radziecką na dachu budynku w Berlinie miał 2 zegarki, po jednym na każdej ręce.
          • jorl Re: E-wiek 07.08.20, 19:18
            engine8 napisał(a):

> Slyszales powiedzenie ze zwykle krowa ktora duzo ryczy to malo mleka daaje?

A krowa co duzo mleka daje nie ma prawa ryczec? Morde w kubel?
            • engine8 Re: E-wiek 07.08.20, 21:44
              Dokladnie - ona trzyma morde w kuble zeby sie pozywic i duzo mleka dawac... i nie ma ani czasu ani ochoty na ryczenie...
              No i za mleko ja chwal a jak ryczy to kijem wala..
        • jorl Re: E-wiek 07.08.20, 19:58
          boomerang napisał:

> Chodzisz jak w zegarku. Czy jak jesteś ze swoją kokotą w łóżku, to też odmierza
          > sz to i owo?

Przed FitBitem co teraz mialem Garmina. tez mierzyl puls na rece, czekalem na niego, byl jedne z pierwszych co to potrafl robic. On mial na swoim ekraniku puls na biezacao z ostatnich 4h. Ten nowy juz wszystko na smartfonie ma, na nim tego juz nie ma.
          I z tym Garminem jak mielam sex z moja kochanka/qrwa to zawsze patrzala pik tetna. Jak byl >150/minute to zaliczany mialem orgazm. Moj. Jak ponizej, nazywala ze to mrowka i musialem do pwtorki. A ze i tak weekend 4 razy jest norma, powtorki byly juz zabojcze dla mnie.
          Ja dziewczynom zawsze mawialem "wam to nic a ja sie zajade". Bo to prawda.

>Zastanawiam się czy ty to masz po Niemcach czy po Złotej Ordzie. T
          > en twój rodak, który zatykał flagę radziecką na dachu budynku w Berlinie miał 2
          > zegarki, po jednym na każdej ręce.

Juz Twoi obecni wspolplemiency to kradli nie jak ten Sowiet detalicznie a hurtem. Ukradli z Niemiec po 2 WS maszyny , technologie, dokumentacje tak ze np chemie sobie tym Amerykanie o 10 lat do przodu popchneli. Rosjanom zostaly zegarki. Duzy zlodziej duzo kradnie, maly malo.
          A po czym Twoi wspolplemiency maja to swoje zlodziejstwo? Anglosasko czy jakos tam?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka