Dodaj do ulubionych

Śmierć Dżamala Chaszodżdżiego

27.02.21, 08:50

Śmierć Dżamala Chaszodżdżiego. Raport wywiadu USA: Następca tronu Arabii Saudyjskiej zatwierdził plan zabójstwa

Według amerykańskiego wywiadu następca tronu Arabii Saudyjskiej Mohammad ibn Salman musiał wyrazić zgodę na zabójstwo dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Współpracownik dziennika Washington Post został zamordowany w konsulacie Arabii Saudyjskiej w tureckim Stambule w październiku 2018 roku.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26832316,smierc-dzamala-chaszodzdziego-raport-wywiadu-usa-nastepca.html

Od tego okrutnego morderstwa minęły dwa lata. Unia Europejska nie zerwała kontaktów dyplomatycznych z Arabią Saudyjską, nie ogłoszono też embarga na eksport i import towarów z i do Arabii Saudyjskiej. Państwa członkowskie Unii decydują indywidualnie o sankcjach, i tak np. rząd RFN w grudniu 2020 zabronił ponownie eksportu broni do tego kraju do końca 2021 roku.

Uważam, że w takich przypadkach Unia Europejska powinna działać solidarnie, a nie pojedynczo.

Obserwuj wątek
   • petronella.kozlowska Joe Biden 27.02.21, 11:20
    27stycznia amerykański dziennik The Wall Street Journal i agencja prasowa Bloomberg jako pierwsze poinformowały, że nowa administracja prezydenta Joe Bidena tymczasowo wstrzymała dostawy uzbrojenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i Arabii Saudyjskiej, które zostały ostatnio autoryzowane przez rząd Donalda Trumpa


    Tekst pochodzi z Magazynu Militarnego MILMAG.
    Przeczytaj więcej na:
    www.milmag.pl/news/view?news_id=5147
     • bmc3i Re: Joe Biden 28.02.21, 20:36
      tuttifrutti1234 napisał(a):

      > tymczasowo tzn. na jak długo? do następnej rozmowy telefonicznej Bidena z Saudi
      > s?
      > Obama też śnił :)


      Juz za czasow Trumpa kongres nie udzielil zgody na sorzedaz broni na Bliski Wschod o wartosci 8 mld USD, w tym w wiekszosci do AS. Administracja Trumpa zignorowala to i lamiac w ten sposob amerykanskie prawo, zaczela realixowac sorzedaz. I - o ile sie nie mylę - to tą sprzedaz Biden zatrzymal.
      • felusiak1 Re: Joe Biden 28.02.21, 21:17
       kolega towarzysz bmc3i napisao: i lamiac w ten sposob amerykanskie prawo

       Nie zlamal amerykańskiego prawa. Nawet lewacki Washington Post to przyznał. Z tym, ze kolega towarzysz nie został o tym poinformowany przez Trevora i nie wie.
       www.washingtonpost.com/politics/2019/05/30/yes-trump-can-override-congress-sell-weapons-saudi-arabia-even-over-republican-objections/
  • tuttifrutti1234 Re: Śmierć Dżamala Chaszodżdżiego 27.02.21, 10:29
   W przypadku takich morderstw za przyzwoleniem lub na rozkaz przypomina mi się sprawa ks.Popiełuszki. Znajomy pułkownik SB przeklinał gen.Jaruzelskiego i życzył mu wszystkiego najgorszego. Generał domagał się śledztwa i wyjaśnienia zbrodni bez względu na to kto za tym stał.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka