Dodaj do ulubionych

szyftogam 3398 z 1990

20.05.22, 09:05
Tekst linku
Warto dowiedzieć się jak traktowali nas nasi zachodni 'partnerzy' cyt:
Skutecznie zahamuje to według tych ocen odrodzenie się stabilnego życia politycznego w RP oraz powstanie na gruncie ustaw reprywatyzujących warstwy drobnych i średnich polskich przemysłowców. A więc warstwy średniej, która na zachodzie odgrywa decydująca rolę w rozwoju kraju. Dla Niemiec tworzy to szansę gospodarczej ekspansji (tak jak to było w okresie II RP) i inwestycji przemysłowych w Polsce ze strony małego i średniego kapitału niemieckiego. Przybliżyłoby to też Polskę w strefie bezpośrednich wpływów Niemiec w Europie Wschodniej”.

Czy nie są to prorocze słowa? Trzeba jasno powiedzieć, że Niemcy osiągnęli to co chcieli. Brak rzetelnej ustawy reprywatyzacyjnej i odszkodowania dla dawnych właścicieli. Zamiast tego tak zwane liberały forsowały szwindle typu PPP, które uwłaszczały postkomunistyczne mafie. Znając 'zaplecze intelektualne' tych polit-cyngli to sami tego nie wymyślili. Ktos te ustawy pisał im w Berlinie.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: szyftogam 3398 z 1990 20.05.22, 15:42
     Hehehe,NajjaśniejszaRzeczpospolita w Europy gdzie wokoło same wrogie nacje ...Niemcy - no szkoda gadać . Ruskie to samo . Czesi skarżypyty i kosztują nas juz ponad 500 mln zł kar i odszkodowań . Słowacy pomagają Polkom w skrobankach czyli mordują polskie nienarodzone dzieciątka......Qrwa jak zu zyc,pisior
  • petronella.kozlowska Kohl 20.05.22, 10:48

   A artykule pisze też, że w 1991 roku Kohl uważał rozpad ZSRR za „katastrofę“. W tych kategoriach do dzisiaj myślą i wypowiadają się politycy niemieccy o Ukrainie dla których narody w strefie buforowej pomiędzy Niemcami i Rosją nie mają prawa do własnego państwa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka