Dodaj do ulubionych

Tout et son contraire

01.07.22, 13:12
czyli jestem za a takze przeciw. Takie poglady ma ukrainski ambasador w Niemczech Melnyk Dlaczego za? Ano, Ukraina ma dobre stosunki z Polska. Dalczego przeciw? Popieranie nacjonalistycznych pogladow Stefana Bandery nie poprawi tych stosunkow i moze je jedynie pogorszyc. Dlaczego pogorszyc? Ano, bo akcje nacjonalistow ukrainskich doprowadzily do masowych mordow polskiej ludnosci na Wolyniu.

Melnyk moze sie przypatrzec i nauczyc czegos od Niemcow, ktorzy odcieli sie od masowych mordow na Polakach i od traktowania ich jak podrzednej sily roboczej. I stali sie, jako narod, jedynie niewinnymi ofiarami krwawych i brutalnych nazistow. I juz nikt nie szuka skad sie ci nazisci wzieli.

Jakas polityke trzeba wybrac i sie jej trzymac, panie Melnyk.

PF
Obserwuj wątek
  • borrrka Szwampuch to ewidentny ruski troll 01.07.22, 14:02
   Lansuje poglądy, które są jak źrenica oka dla Łubianki & Co.
   Tego Moderacja nie powinna tolerować, bo dziś antyukraiński=kacapski.
   Zachowuje się podobnie do Igorka, który publikował znane zdjęcie dzieci zamordowanych przez matkę-wariatkę, jako ofiary UPA.
   Zdjęcie pochodzi bodajże z 1925 roku

   Inna sprawa, to fakt iż OUN, UPA, Bandera uważani są w Ukrainie (błędnie) głównie za tradycję antyrosyjską.
   Ich zbrodnie na Wołyniu są mniej znane.
  • stefan4 Re: Tout et son contraire 01.07.22, 14:41
   polski_francuz:
   > Jakas polityke trzeba wybrac i sie jej trzymac, panie Melnyk.

   Politykę — tak. Ale historię zostawić historykom i niech się za łby biorą na kongresach. A my — dajmy już spokój prochom tego tam Bandery.

   Po pierwsze to było baaardzo dawno. Nikt już nie rachuje, ilu Turków Sobieski wymordował w czasie swojej bezsensownej wyprawy łupieżczej pod Wiedeń. Gorzej: nie bardzo możemy (i chcemy) policzyć, ilu ukraińskich chłopów pozbawiła życia polska szlachta przez ostatnie kilkaset lat.

   Po drugie żadnego Bandery nie było przy masakrze wołyńskiej. Siedział w niemieckim łagrze między 1941 a 1944.
       Odpowiedzialnym za wydanie rozkazu do udziału UPA w czystce etnicznej jest
       Dmytro Klaczkiwski ps. „Kłym Sawur”, dowódca okręgu UPA-Północ[34] wraz
       z Wasylem Iwachowem i Iwanem Łytwynczukiem.

   Dla niektórych Ukraińców nacjonalista Bandera jest tak samo ważny jak dla niektórych Polaków nacjonalista Dmowski — no i Boh z nymi.

   O historię nie warto toczyć wojen. Rachunki, ile kto komu ludzi namordował na przestrzeni wieków, służą tylko temu, kto chce nas skłócić. To znaczy komu? — kto wie, dzieci, rączkę do góry!

   - Stefan
    • caesar_pl Re: Tout et son contraire 01.07.22, 15:16
     No właśnie,Himmler był szefem SS i odpowiedzialny za KZety,ale nie zabił nikogo.Jak odwiedził obóz koncentracyjny,to zasłabł z wrażenia.A jest obwołany morderca ludzkości.Właściwie Bandera był Polakiem,mial polski paszport i polskie legitymacje.
    • stefan4 Re: Tout et son contraire 01.07.22, 15:24
     pies.na.czarnych:
     > Hitler wraz z innymi siedział w bunkrze.

     Ale kumasz różnicę między
         wydawaniem rozkazów z niemieckiego bunkra niemieckim oddziałom
         na terytorium okupowanym przez Niemców,
     a
         wydawaniem rozkazów z niemieckiego łagra ukraińskim oddziałom
         na terytorium okupowanym przez Niemców
     ?

     To dobrze, bo inaczej moglibyśmy się nie dogadać.

     - Stefan
     • caesar_pl Re: Tout et son contraire 01.07.22, 16:07
      Wiezienie a wiezienie to może być znaczącą różnica.Polak w niemieckim wiezieniu w KZ wychodził na wolność kominem,Bandera żył tam jak kanclerz.
      Ponieważ niepodległe państwo ukraińskie nie odpowiadało ideom narodowych socjalistów, Banderę aresztowano w lipcu 1941 r. i umieszczono w tzw. bloku więziennym obozu koncentracyjnego Sachsenhausen, w którym przebywał m.in. były kanclerz Austrii Kurt Schuschnigg. Podczas gdy dwaj bracia Bandery, Ołeksandr i Wassyl, zginęli w obozie koncentracyjnym Auschwitz w niejasnych okolicznościach[9], rzekomo zabici przez współwięźniów-Polaków[10], sam Bandera cieszył się specjalnym statusem jako tzw. więzień honorowy w Sachsenhausen. Mieszkał więc w większej, umeblowanej celi z oddzielną częścią sypialną i dzienną, obrazami na ścianach i dywanem na podłodze.[2]

      Według Grzegorza Rossolińskiego-Liebe Bandera był „przekonanym faszystą”[3]. Banderze przypisuje co najmniej „odpowiedzialność moralną” za zbrodnie dokonane na Wołyniu i Galicji Wschodniej podczas jego nieobecności w latach 1943/44. „Przed wojną on (Bandera) nie ukrywał faktu, że 'nie tylko setki, ale tysiące istnień muszą zostać poświęcone', aby OUN mogła osiągnąć swoje cele i powstało państwo ukraińskie. Masowa przemoc lub „oczyszczenie” Ukrainy z Żydów, Polaków, Rosjan i innych „wrogów” organizacji było centralną częścią jej celów.
      Jankes kazał Polakom Ukraińców kochać wiec biedaki Polaki robią wszystko,wy wybielić Banderę.
      • stefan4 Re: Tout et son contraire 01.07.22, 17:51
       caesar_pl:
       > Wiezienie a wiezienie to może być znaczącą różnica. [...] Mieszkał więc w większej,
       > umeblowanej celi z oddzielną częścią sypialną i dzienną, obrazami na ścianach
       > i dywanem na podłodze.

       Być może, ale co to ma do rzeczy? Mówimy teraz o odpowiedzialności za ludobójstwo, a nie o odpowiedzialności za deptanie dywanów i za zajmowanie dużego metrażu.

       Skoro nie miał możliwości uczestniczenia i kierowania zbrodnią, to jej nie popełnił. Zarzut nakłaniania do niej kilka lat wcześniej jest znacznie mniejszego kalibru, a i tak należy go dopiero udowodnić.

       - Stefan
   • polski_francuz Ostroznie i spokojnie 01.07.22, 15:16
    stefan4 napisał:


    " Politykę — tak. Ale historię zostawić historykom i niech się za łby biorą na kongresach. A my — dajmy już spokój prochom tego tam Bandery."

    Ano, i Polska i Ukraina "grzeszyly" nacjonalizmami i trudno im wyrzucac grzechy, ktorymi sami grzeszylismy. Ale, jak piszesz, chodzi o polityke. I ambasador jest, a przynajmniej byc powinnien politykiem. A nie historykiem.

    Co do reszty sie zgadzam. Mozna jeszcze dodac, ze Stefana Bandere zamordowali ruscy mordercy. Ktorzy walczyli z ukrainskim nacjonalizmem. I ktorzy obecnie morduja masowo Ukraincow pod tym pretekstem.

    I w tym galimatiasie historycznym trzeba wybrac wspolna linie polityczna polska-ukrainska. Ostroznie i spokojnie. I tych cech ambasadorowi brakuje.

    PF
   • j-k brak zgody 01.07.22, 17:52
    Dmowski nie jest w PL ikona - jest jednym z polskich politykow tamtego okresu.

    - poza tym do terroru nigdy nie wzywal

    Bandera za Wolyn bezposrednio odpowiedzialny nie byl - bo istotnie siedzial wtedy w wiezieniu.

    ale byl autorem ideowym UPA - i to jemu stawia sie na Ukrainie dzis pomniki

    bo czolowym dowodcom UPA pomnikow postawic sie nie da - jako ze maja krew Polakow na wlasnych rekach.
  • j-k I Ty zwrociles uwage na tego Palanta... 01.07.22, 17:34
   i manipulanta ?

   co gorsza wie on, co robi.

   Bandera sam niewiele dzialal, bo siedzial w polskim a potem w niemieckim wiezieniu - gdy mialy miejsce ukrainskie zbrodnie na Wolyniu.

   jako swego Bohatera zrobili go potem sami Ukraincy - bo taki np. Roman Suchewycz
   (jeden z czolowych dowodcow UPA) - na takiego bohatera sie nie nadaje, bo mial krew Polakow - na swoich wlanych rekach.
   • polski_francuz Ambasaor jest politykiem 01.07.22, 22:12
    j-k napisał:

    " i manipulanta ? co gorsza wie on, co robi."

    W domysle ambasadora Ukrainy w Niemczech? Jesli tak to mozna zrozumiec jego patriotyczne uwagi i narodowych bohaterow. Ale, jak to slusznie pisze Stefan, chodzi o polityke. I aktualna polityka wymaga wiecej ostroznosci by nie budzic negatywnych sentymentow.

    Ale raczej budowac pozytywna dynamike budowy stosunkow miedzy Polaka i Ukraina.

    PF
    • pies.na.czarnych Re: Ambasaor jest politykiem 02.07.22, 01:13
     Ale, jak to slusznie pisze Stefan, chodzi o polityke. I aktualna polityka wymaga wiecej ostroznosci by nie budzic negatywnych sentymentow.

     Ale raczej budowac pozytywna dynamike budowy stosunkow miedzy Polaka i Ukraina.


     Kosztem zakłamania historii i ranienia uczuć ocalałych i rodzin zamordowanych w pogromie?
     Ta "pozytywna dynamika" wszystkim na bokiem wyjdzie. Reakcja naszego ministerstwa prawie ZERO. Reakcja Kuleby, który również jest nacjonalista jest śmieszna. Napluli Polakom i Żydom w twarz, a ty mówisz, ze to deszczyk pada.
     • polski_francuz Heterogenny teren 02.07.22, 08:48
      pies.na.czarnych napisała:

      " Kosztem zakłamania historii i ranienia uczuć ocalałych i rodzin zamordowanych w pogromie? Ta "pozytywna dynamika" wszystkim na bokiem wyjdzie. Reakcja naszego ministerstwa prawie ZERO. Reakcja Kuleby, który również jest nacjonalista jest śmieszna. Napluli Polakom i Żydom w twarz, a ty mówisz, ze to deszczyk pada."

      Nu Pietia, pogawarim bos przykladem propagandzisty powtorki z polskiej historii. Wrzaskliwych "zarzucimy ich czapkami" i malo-rozsadnych demagogow. Historia bowiem uczy. Szczegolnie ta polska historia, ktora zakonczyla sie rozbiorami, strategicznym podarunkiem niepodleglosci i kolejnymi masowymi mordami 80-kilka lat temu.

      Zacznimy od tego jaka ma byc ta strategia? Ano dobrze zyc, miec pokojowe stosunki z sasiadami, dac szanse mlodym by mogli zyc i sie rozwijac w Polsce. Ten watek mowi o pokojowych stosunkach z sasiadami. I szansie, ktora dostali Polacy i Ukraincy by wreszcie moc zaczac sie lubic i szanowac.

      Zacznimy od komentarza glosow niemieckich forumowiczow. Oni hallakuja za tym by Polacy mieli kiepskie stosunki z Ukraina. I by dalej Niemcy byly rozdawaczem kart w naszej czesci Europy. Co zrobic by przejac kontrole nad polskimi kartami? Ano miec rosnaca ekonomie i spokoj na granicach. Ten spokoj na granicach najbardziej niepokoi ruskiego kaisera putina. On by chcial jak najwiecej niepokoju by moc dalej utrzymac swoj hetereogenny teren.

      Piszesz o Zydach. Potrafili sie pogodzic z ich mordercami masowymi - Niemcami. I popieraja ukrainskiego wladce. Moze dlatego, ze jest tez Zydem. Ale tez dlatego ze wojny by utrzymac zbrojnie heterogenny teren naleza do XVIII i XIX wieku a nie do dzisiejszych czasow.

      I tu dochodzimy do polski i polskiej polityki. Po pierwsze, jest sympatia dla Ukrainy i dla Ukraincow. I to daje dobry poczatek nowych i dobrych stosunkow. I warto by Ukraincy zaspiewali w chorze o podobnej tonacji. Tak by i Polacy mogli sie dolaczyc. I by nie musieli spiewac idac samemu przed czym przestrzegal juz pan Bernard Ladysz.

      PF

      • borrrka No, Waszmość Francuz 02.07.22, 09:19
       Mogę się tylko podpisać pod Waszym postem.

       Ja tak właśnie uważam
       Nie ma większego nieszczęścia na Kremlu, niż kompromis polsko-ukraiński
       Dlatego każdy występujący dziś przeciw Ukrainie (w końcu za nas walczą) jest albo durniem, albo ruskim propagandystą.
       • borrrka PS. Było trudno 02.07.22, 09:25
        Było wzajemne ćwiartowanie.
        I nie było sytuacji jednoznacznych - w końcu główny oprawca, książę Jarema był Ukraińcem czystej krwi.
        A drugi w kolejce do podium jest w naszym hymnie.

        A wypominanie Bandery dziś, gdy chlopaki walczą w Donbasie jest głupie i niesmaczne.
        • horpyna4 Re: PS. Było trudno 02.07.22, 13:21
         Nie był czystej krwi, matkę miał Mołdawiankę. A ojciec chyba miał jakieś domieszki polskie i rosyjskie.

         Jarema był prawosławny do czasu, kiedy postanowił się spolszczyć i ożenił się z Gryzeldą Zamoyską. Za zmianę wyznania został wyklęty przez swoją matkę.
       • stefan4 kompromis polsko-ukraiński 02.07.22, 14:26
        borrrka:
        > Nie ma większego nieszczęścia na Kremlu, niż kompromis polsko-ukraiński


        Historia dała nam okrutną szkołę —
        muru, co wyrósł, słów kilka nie zetrze.
        Lecz ja nad murem rękę wyciągnąłem,
        niech nie zawiśnie bezsilnie w powietrzu.

        Wiem, że od nowa nauczyć się muszę
        twej wrażliwości nie ranić boleśnie.
        Ale i moją przepełniła duszę
        tęsknota, której tyle w twoich pieśniach. . .        - Stefan
  • felusiak1 Re: Tout et son contraire 01.07.22, 19:04
   Znowu derszpigiel miesza sieczkę z grochem. I to na podstawie ponad 3 godzinnego wywiadu z Jungiem. Wywiad jest po niemiecku to rzecz jasna nie rozumiem nic. Ale pf rozumie to niech poslucha zamiast powtarzać narrację.
   A Bandera to dla ukraińców coś jak Piłsudski. Pora się odczepić.
   Rzecz jasna link w derszpigiel do wywiadu nie działa. Macie nam wierzyć. felusiak nie wierzy


   • caesar_pl Re: Tout et son contraire 02.07.22, 09:30
    Melnyk obraził wczoraj Żydów niemieckich.
    Melnyk zareagował w czwartek na krytykę niektórych jego wypowiedzi, m.in. ze strony społeczności żydowskiej w Niemczech, w swój zwykły, niedyplomatyczny sposób. „Ukraińcy” – odpowiedział pianiście Igorowi Levitowi na Twitterze – „nie potrzebują postkolonialnych wskazówek historycznych z Niemiec, które odpowiadają za 10 milionów ofiar nazistowskiego terroru. Ale zamiast ostatecznie pogodzić się z tymi nazistowskimi zbrodniami przeciwko cywilom, Bandera został wybrany jako cel.
    Niemców poniża,Zydow niemieckich lekceważy, Komik go toleruje, musi chłop mieć silnego Anioła Stróża,ze tak podskakuje. Albo chroni go Putin, albo Diabeł Stiepan.
    pl.wikipedia.org/wiki/Pogromy_lwowskie_(1941)
   • de_oakville Re: Tout et son contraire 02.07.22, 12:18
    felusiak1 napisał:

    > Znowu derszpigiel miesza sieczkę z grochem.

    Uwazasz, ze "Der Spiegel" jest reprezentantem slynnego na calym swiecie "niemieckiego bałaganu"?
    Tak oceniajacych to pismo nikt rozsadny od dawna nie bierze na serio.
    • felusiak1 Re: Tout et son contraire 02.07.22, 18:14
     Derszpigiel tworzy narrację skrojoną z pewnego punktu widzenia i wypuszcza sporo propagandy.
     Dwa artykuły o Melnyku to czysta propaganda. Jung zadawał pytania wymuszajace pożadaną odpowiedź.
     I od razu było o czym pisać. To tak jakby kroś zapytal polskiego ambasadora o AK masowo mordujące zydow.
     Jesteś wyposazony to zadaj sobie trochę trudu aby wyjść z mgły.
   • polski_francuz Na wszystko jest czas 01.07.22, 22:06
    boomerang napisał:

    " Ukraińcy zrezygnują z Bandery, Polacy zrezygnują z Sienkiewicza i będzie zgoda."

    Mysle, ze moment historyczny jest taki, ze trzeba szukac wspolnego mianownika, podobienstw miedzy naszymi narodami. Tak by budowac przyszlosc.

    Ale idzmy po kolei. Historyczne zaszlosci miedzy Polakami i Niemcami byly bardzo negatywne. Ale, ich porazka w 2ws., podzial na Landy i ich sukces gospodarczy pozwolily jakos odbudowac sasiedzkie stosunki. Nie z wszystkimi (z Wessis stosunki sa lepsze niz z Ossis) jak dynamika jest pozytywna.

    I o stworzenie takiej pozytywnej dynamiki chodzi teraz miedzy Polska a Ukraina. Ta dynamika budowana jest na odczuciach (Polacy pamietaja dobrze atak z wrzesnia 1939) i potrafia sie wczuc w odczucia Ukraincow zaatakowanych przez Rosje. Ale jest tez rozsadek. I rozsadek mowi, ze w polskim interesie sa dobre stosunki z Ukraina. Bowiem im lepsze stosunki z sasiadami tym lepiej.

    I o tym trzeba dobrze pamietac jak sie rozwaza polska ukrainska przyszlosc. I trzeba moc spokojnie rozmawiac i spokojnie rozwazac historie.

    Wrociwszy do Sienkiewicza, to pisal o dawniejszej historii, sprzed kilku wiekow. O takiej historii latwiej pisac i latwiej o niej rozmawiac niz o tej najnowszej.

    PF
    • horpyna4 Re: Na wszystko jest czas 02.07.22, 13:26
     Dlaczego z Sienkiewicza? On tylko pisał, zresztą niepochlebnie wyrażał się też o polskiej szlachcie tamtych czasów.

     Jak już, to bardziej należało by zrezygnować z Bolesława Chrobrego.
     • caesar_pl Re: Na wszystko jest czas 02.07.22, 17:51
      To bajkopisarz Sienkiewicz nie jest jeszcze zakazany?Po co z Chrobrego rezygnować?To co zabrał mieczem Niemcom to jego następcy oddali z nawiązką.Znasz to:
      Pod rządami niemieckiego króla Konrada III Bolesław Kędzierzawy przepędził swojego brata Władysława II. Władysław II ożenił się z Agnieszką z Babenbergu. Jej matką była Agnieszka, siostra cesarza Henryka V i babka Barbarossy. Bolesław odmówił teraz płacenia cesarzowi zwyczajowej corocznej daniny. Przede wszystkim Barbarossa obawiał się, że wydalenie jego krewnych zaszkodziło reputacji imperium.[46] Zgodnie ze standardowymi działaniami wojennymi Barbarossa spustoszyła diecezje wrocławską i poznańską latem 1157 r. Dzięki pośrednictwu Władysława Czeskiego i innych książąt Bolesław poddał się boso. Po raz pierwszy nagie miecze na szyi są przekazywane jako atrybut uległości na północ od Alp.[47] Bolesław zmuszony był przysiąc, że „jego wygnany brat nie został wygnany na hańbę Cesarstwa Rzymskiego”[48]. Złożył przysięgę wierności, zapłacił cesarzowi znaczne sumy i obiecał wziąć udział w następnej kampanii włoskiej z 300 jeźdźcami pancernymi.
      To z Wikipedii - zyciorys cesarza Barbarossy.W polskim odpowiedniku ani słowa o tym bardzo nieprzyjemnym dla Polakow zdarzeniu np.placenie corocznej daniny Niemcom,dwa nagie miecze u szyi Bolesława,boso klęczeć i koić sie przed cesarzem Niemieckim.
    • felusiak1 Re: Na wszystko jest czas 02.07.22, 18:32
     A ja z kolei myślę, ze należy odpjerdolić się od Bandery. Naród ukraiński potrzebuje swoich bohaterów i takiego ma w Banderze. Po obecnej wojnie bedą nowi bohaterowie. Bedą mieli swojego Kilińskiego, być może swojego Kościuszkę.
     Według zachodnich pisarczykow Bandera byl nazistą a naziści są be i nalezy ich potepiać. Nalezy potepiać wszystkich, ktorzy nie pluja na Banderę. To czy Bandera faktycznie byl nazistą jest bez znaczenia. Taka jest narracja. Jesli fakty nie pasują to tym gorzej dla faktow.

     Zastanawia mnie jak można nie dostrzegać tak grubymi nićmi szytej propagandy derszpigiele.
     • caesar_pl Re: Na wszystko jest czas 02.07.22, 21:11
      Poniżej polska "propaganda" spod pióra Polaka Grzegorza Rossolińskiego-Liebe.
      www.berliner-zeitung.de/politik-gesellschaft/forscher-zu-stepan-bandera-fehlende-reflektion-laesst-sich-instrumentalisieren-li.242303
      Na zakończenie artykuły tak pisze autor czyli pan Grzegorz:
      Moja biografia Bandery została wydana na Ukrainie nie przez wydawnictwo naukowe, takie jak prasa uniwersytecka czy wydawnictwo Akademii Nauk, ale przez niewielkie wydawnictwo odważnego wydawcy z Kijowa, niepopularnego wśród patriotów ukraińskich i rosyjskich. Jest coraz więcej ukraińskich historyków, którzy krytycznie badają ukraińską historię. Są to jednak pojedyncze osoby, których badania nie zawsze są bardzo dokładne, a po drugie są odmawiane i ignorowane na Ukrainie. Putin nie ułatwia Ukrainie zmagania się z historią Holokaustu czy faszyzmu. Jednak atak Rosji na Ukrainę pokazuje również, że radzenie sobie z Banderą i innymi „niewygodnymi” kwestiami jest konieczne, ponieważ można je łatwo wykorzystać, a nawet wykorzystać jako pretekst do prowadzenia wojny.
      • felusiak1 Re: Na wszystko jest czas 02.07.22, 22:55
       Przeczytałem to co zalinkowałeś. Powiem ci tak. Nie lubie propagandy i wyssanych z palucha konkluzji w dodatku w oderwaniu od tamtejszej rzeczywistosci. W jaki sposob i na podstawie jakich dokumentow Grzegorz doszedl do wniosku, ze Bandera byl faszysta?
       Inny interesujący wywod Grzegorza. Oto członkowie OUN wstapili do ukraińskiej policji pod niemiecka okupacją i ta policja pomogla niemcom zamordować 800 tysiecy żydów. A to ci heca.
       Idac takim tokiem myslenia polska policja granatowa pomogla wymordować ponad 2 miliony zydow.
       Pan Grzegorz wspomina też o pogromach krotko po inwazji niemiec na ZSSR. Tego było sporo w Polsce, to znaczy na terenach zajetych w 1939 przez bolszewikow. Pan Grzegorz swiadomie kłamie piszac, że pogromy były organizowane przez niemcow i OUN. Nie były. Niemcy nie przeszkadzali.
       A zydzi dali sie miejscowym mocno we znaki za sowietów. Ale o tym sza. To jest tabu. Nie wolno o tym mowić.
       A burza jest wynikiem złej odpowiedzi na pytanie Junga. Zapytał o odpowiedzialność Bandery za wymordowanie setek tysiecy zydow na co Melnyk odpowiedzial, że nie ma zadnych dowodów na to.
       Holokaustowi przemyslowcy natychmiast wzieli sie za robote i mamy dwa artykuły o Melnyku, wstretnym prawie zbrodniarzu co nie chce pluć na Banderę.
  • 1.melord Re: Tout et son contraire 09.07.22, 13:01
   Melnyk wyrazil jedynie opinie wiekszosci Ukraincow dot. ich stosunku do Polakow.
   Reakcja Rzadu,opozycji praktycznie zadna.
   Kilka dni temu "Jeruzalem Post" przypomnial swiatu "polskie obozy koncentracyjne"-reakcja podobna
   Miesiac temu czy cos ten sam szmatlawiec,zauwazyl niechcy,ze wlaciwie zydow na Ukraine mordowali Polacy(obywatele polscy-II RP)
   Jako argumentu uzyto decycje gen.Andersa ,ktory uznal zbirow i mordercow z SS Galitzien i niedobitkow UPA w niewoli amerykankiej ,za obywateli polskich by unikneli deportacji do ZSRR(porozumienie z aliantami)...tym razem reakcji ZERO.
   Pluja wiec"przyjaciele" ze wschodu i z Azji ,Polska udaje ,ze deszcz pada.   • polski_francuz Re: Tout et son contraire 10.07.22, 19:52
    1.melord napisał(a):

    "Melnyk wyrazil jedynie opinie wiekszosci Ukraincow dot. ich stosunku do Polakow. Reakcja Rzadu,opozycji praktycznie zadna."

    I dlatego Zelenski go wlasnie wywalil. Do tego ma on potepic mordy UPA na Polakach na Wolyniu Idzie zatem na lepsze.

    PF
    • felusiak1 Re: Tout et son contraire 10.07.22, 20:24
     Okropna propaganda. Nie poszło o polakow lecz znowu o żydow. Melnyk powiedzial, ze nie ma dowodow na to, iż banderowcy zamordowali setki tysiecy żydow. To wywołalo niezadowolenie pewnych kręgow.
     A Bandera siedzial najpierw w niemieckim wiezieniu a potem w obozie koncentracyjnym w Niemczech skąd jak pisze derszpigiel po wojnie uciekl do Niemiec.
     Melnyk powiedzial to co mysli. Od nastepnych ambasadorow nie dowiemy sie niczego. Bedą same utarte komunały.
    • senioryta13 Re: Tout et son contraire 10.07.22, 22:26
     polski_francuz napisał:
     > I dlatego Zelenski go wlasnie wywalil.

     Wywalil az pieciu ambasadorow. Nie zaglebiam sie o co poszlo.
     U Bidena zwolnilo sie az 19 pracownikow, prasa nie robi tym razem sensacji, nie to co bylo za Tr.umpa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka