kropekuk Eva, to ty nie wiesz, ze PE ma wakacje? Ze Polacy 08.08.05, 17:11 samozwanczo "robia za cale PE"? Ale bedzie zabawa jesienia :)))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
ja.ja222 [...] 08.08.05, 17:51 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk Nie spalem. W przeciwienstwie dio ciebie CZYTALEM. 08.08.05, 19:56 A nawet Gazetka Wybiorcza pisze na ow temat tak: >>Strasburg: to nie my - Nie wpuszczona na Białoruś delegacja eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej nie była delegacją Parlamentu Europejskiego - powiedział rzecznik przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Josepa Borrella, Jacques Nancy "To nie jest delegacja Parlamentu Europejskiego. To delegacja eurodeputowanych należących do frakcji Europejskiej Partii Ludowej- Europejskich Demokratów" - powiedział Nancy. Według rzecznika, "logika więc nakazuje, że przewodniczący PE nie będzie komentował tego wydarzenia". Nancy zapowiedział jednak, że dokładnie zapozna się z przebiegiem wydarzeń na polsko-białoruskiej granicy i być może wyda później komunikat w tej sprawie.<< wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2859727.html Jak widac, Parlament Europejski nie ma i nie chce miec z ta polska "inicjatywa" nic wspolnego. Polacy znow tylka dali. I to w EUROPIE!!! Wiesz w imie czego? paru oszolomskich glosow dla swej partii :)))))Obrzydliwa polska prywata. Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Re: Nie spalem. W przeciwienstwie dio ciebie CZYT 08.08.05, 20:09 kropekuk napisał Jak widac, Parlament Europejski nie ma i nie chce miec z ta polska "inicjatywa" > > nic wspolnego. Polacy znow tylka dali. I to w EUROPIE!!! Wiesz w imie czego? > paru oszolomskich glosow dla swej partii :)))))Obrzydliwa polska prywata. Masz racje. Tyle tylko , ze europarlament musi sie ta sprawa zajac , chocby go to mierzilo . To po prostu ordynarny test. Test majacy dac odpowiedz na pytanie: czy UE jest gotowa i czy potrafi bronic swoich czlonkow w momencie konfliktu z sasiadami . Negatywny wynik testu oznacza zachete dla Rosji do proby zwiekszenia "strefy wplywow" na Europe srodkowa. A to oznacza niesamowite klopoty dla rozleniwionych i bogatych obywateli starej UE ( chociazby miliony emigrantow i i gastarbeiterow). No coz , stara UE calkowicie swiadomie i dobrowolnie nas przyjela. Pewnie nie zdaweala sobie do konca sprawy z konsekwencji , ale stalo sie . My sie tylko z tego cieszymy i "perfidnie " ten unijny parasol wykorzystujemy. Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk Nie remik - Polska NIE JEST partnerem dla tej 08.08.05, 20:54 wplywowej "starej Unii": Polsce nikt nie pozwoli sie wplatywac w rozne idiotyczne awantury, po prostu Francja, Niemcy i Wlk. Brytania dogadaja sie ponad polska glowa z Rosja. I lepiej by bylo, by Polska swego znikomego znaczenia w Unii i dla Unii nie testowala:))))) Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz to moskwa testuje , nie Polska 08.08.05, 21:17 kropekuk napisał: > wplywowej "starej Unii": Polsce nikt nie pozwoli sie wplatywac w rozne > idiotyczne awantury, po prostu Francja, Niemcy i Wlk. Brytania dogadaja sie > ponad polska glowa z Rosja. I lepiej by bylo, by Polska swego znikomego > znaczenia w Unii i dla Unii nie testowala:))))) Niezbyt dokladnie sie wyrazilem. To oczywiscie Moskwa testuje UE a nie Polska. Gdyby to robila Polska , to oczywiscie bylaby skrajna glupota z nasze strony. Lukaszenka "zaczal" cala sprawe z blogoslawienstwem Kremla. I Kreml teraz czeka na reakcje UE. Jesli UE nie zaliczy tego testu , to oczywiscie dalsze kroki Moskwy sa latwe do przewidzenia- proba odbudowy swojej strefy wplywow zgodnie z ukladem z Jalty. A to oznacza niesamowite klopoty dla "starej" UE. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: to moskwa testuje , nie Polska 08.08.05, 21:45 remik.bz napisał: > > Niezbyt dokladnie sie wyrazilem. To oczywiscie Moskwa testuje UE a nie Polska. > Gdyby to robila Polska , to oczywiscie bylaby skrajna glupota z nasze strony. ------------- Przeczytaj jeszcze raz co napisales. Polska nie moze tego robic bo bylaby "glupota z naszej strony"?To nie jest wystarczajacy argument by uwierzyc. Polska ma duze doswiadczenie w robieniu politycznych glupot, zeby nie powiedziec ze jestesmy mistrzami w tej konkurencji.Nie zagladajac do dalekiej naszej historii,wystarczy popatrzyc na zabawy Rzadu(?) Londynskiego w czasie II wojny czy chocby ostatnio wykazanie "lojalnosci" wobec sojusznika napadajacego na Irak . Lojalnosc wobec innego sojuszka byla swietowana przez 45 lat.Dzisiaj tylko powszechna amnezja mozna tlumaczyc fakt ,ze w PRLu wszyscy byli przeciw a system trzymal sie tak dlugo. Chyba , ze uznamy ze wszyscy byli przeciw a nawet za. Wracajac do Bialorusi , wyglada , ze to jednak Polska nadmuchuje waznosc rozpadu zwiazku Polakow. Blad miejscowych polega na tym , ze dali sie wciagnac w konflikt. Trzeba bylo olac, pozwolic niech sie sami wyniszcza.Wiele organizacji polonijnych rozpada sie na mniejsze, ktore ....tocza miedzy soba wojne na smierc i zycie.Rzadko ktos zostaje przy zyciu. Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Re: to moskwa testuje , nie Polska 09.08.05, 09:11 2560a napisał: Polska ma duze doswiadczenie w robieniu politycznych glupot, zeby nie > > powiedziec ze jestesmy mistrzami w tej konkurencji. Nie zgadzam sie z Tobą. Oczywiscie ,ze robimy wiele ( za wiele ) glupot , ale mamy rowniez osiagniecia i to duze chociaz nie nagłasniane. Chociazby 10- miln. ruch społeczny "Solidarnosc" , który przyczynił sie do upadku totalitaryzmu, bezkrwawe i łagodne przejście z jednego systemu politycznego w drugi, wzrost gospodarczy , wręcz imponujący jak na zaledwie 16 lat wolnosci i demokracji. ( w 1989 zarabiałem ok 20 USD miesiecznie , dziś 100 razy tyle), duze osiagniecia w budowie lokalnej samorządniosci ( są złe samorządy , ale są i bardzo dobre , które fantastycznie wykorzystały unijną kasę na wodociągi , drogi , szkoły itd). lat.Dzisiaj tylko powszechna amnezja mozna tlumaczyc fakt ,ze w PRLu wszyscy > byli przeciw a system trzymal sie tak dlugo. Chyba , ze uznamy ze wszyscy byli > przeciw a nawet za. Wybacz , ale takie stwierdzenie sugeruje , że nie doceniasz np powojennego PSL- Mikołajczyka , Poznania 1956 , roku 1968, 1970 , 1976 , wreszcie "Solidarności" ,że lekceważysz tych wszystkich pomordowanych i szykanowanych przez UB i SB, I (sorry za dosadność, ale to Twoj cytat), że górnicy z "Wujka" byli "przeciw a nawet za ". > Wracajac do Bialorusi , wyglada , ze to jednak Polska nadmuchuje waznosc > rozpadu zwiazku Polakow. Blad miejscowych polega na tym , ze dali sie wciagnac > w konflikt. Trzeba bylo olac, pozwolic niech sie sami wyniszcza.Wiele > organizacji polonijnych rozpada sie na mniejsze, ktore ....tocza miedzy soba > wojne na smierc i zycie.Rzadko ktos zostaje przy zyciu. Tu na pewno masz rację. Problem w tym ,że ja uważam , iż to Kreml testuje UE. My głupio daliśmy się w to wciągnąć . Ale cóz , to jest właśnie brak tego doświadczenia politycznego . Pewnie , gdy juz będziemy starą demokracją jak np Francja czy UK , to tych bledów bedzie mniej. Masz rację należało ,"olać" kłotnie naszych organizacji polonijnych , bo one zawsze i wszędzie będą się kłócic. Ale daliśmy się Moskwie sprowokować- to błąd. Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Hehe 08.08.05, 23:04 > wplywowej "starej Unii": Polsce nikt nie pozwoli sie wplatywac w rozne > idiotyczne awantury, po prostu Francja, Niemcy i Wlk. Brytania dogadaja sie > ponad polska glowa z Rosja. Zabawne jest to co piszesz, ale tak naprawde jeszce zabawniejsze jest to, ze w to wierzysz :) > I lepiej by bylo, by Polska swego znikomego > znaczenia w Unii i dla Unii nie testowala:))))) Jak na razie to testowanie nam bardzo dobrze idzie... Nie zauwazyles tego jeszcze? :) Ejjj, tak uwazny obserwator sceny miedzynarodowej i tego nie widzi??? Wiesz doskonale, ze historia ostatnich kilkudziesieciu lat jest bardzo niewygodna zarowno dla Niemiec (ktore o tym wiedza i sie do tego przyznaja), ale rowniez dla GB i Francji. Nerwowe podrygi, zwlaszcza Francji spowodowane sa wlasnie tym, ze zdajac sobie sprawe z przeszlosci nie bardzo sa w stanie nas ugryzc, bo wyciagniemy im cale szabmo przeszlosci przed oczy - kulturalnie - udokumentowane :) Twoi rodacy troche sie juz w tym polapali i zaczynaja zmieniac front, tym bardziej, ze widza w Polsce doskonala karte przetargowa (czytaj: poplecznika) w negocjacjach z UE jesli chodzi o poszczegolne reformy gospodarcze. Jestesmy tez dla Anglikow sprawdzonym partnerem militarnym - oczywiscie bardziej w formie propagandowej anizeli de facto wojskowej, ale w wojenie z terrorem bardziej sie liczy lojalnosc i propaganda wlasnie, anizeli szabelka. Ostatnie proby indywidualnego dogadywanie sie Francji i Niemiec z Putinem spotkaly sie z dosc powszechna krytyka ze strony calej UE. W obu krajach tez po wyborach dobry klimat dla "wschodu" raczej sie skonczy... Tak wiec... zejdz troche na ziemie i poza swoimi frustracjami wobec Polakow probuj (tak chociazby dla siebie, w domowym zaciszu :)) znalezc sposob aby te nasa zapalczywosc wykorzystac i skanalizowac tak, aby przyniosla wymierne efekty szybciej i sprawniej. Gadanie o naszym pieniactwie jest juz wyswiechtane i malo adekwatne do zaistanialej sytuacji. Zapewniam, ze myslenie konstruktywne jest znacznie radosniejsza tworczoscia :) Odpowiedz Link Zgłoś
billy-the-kid Re: Nie remik - Polska NIE JEST partnerem dla tej 09.08.05, 11:59 Panie kropekuk, tutaj wcale nie chodzi o to czy Polska jest partnerem czy nie. Rosja ma ciągle ambicje mocarstwowe a Łukaszenka chciałby odbudowania ZSRR z nim oczywiście w roli wiodącej. Takie zapędy są z góry skazane na porażkę ponieważ: Rosja nie jest już mocarstwem światowym (jedynym krajem o którym można to powiedziec to USA), Rosja nie ma ani silnej gospodarki, ani nowoczesnych technologii, ani nawet silnej i nowoczesnej armii na poparcie swoich mocarstwowych zapędów. To jest ok. 150 milionów ludzi. To mniej więcej tyle co Francja i Niemcy razem. Jedyne co mają to olbrzymie zasoby surowców naturalnych a na tym można zacząc rozkręcac gospodarkę ale nie budowac mocarstwa. I to jest jedyny powód dla którego Unia Europejska i USA traktują Putina poważnie (no i oczywiście dlatego że Rosja jest jeszcze nieobliczalna i ma o wiele mniej do stracenia). Białoruś to tylko mały biedny kraj z ogłupiałym przez lata trwania ZSRR społeczeństwem. Bez poparcia Rosji dni Łukaszenki byłyby policzone. A to że jest popierany przez większośc społeczeństwa wcale niczego nie dowodzi. Łatwo jest miec takie poparcie mając w ręku całe media i likwidując opozycję (czytaj: poparcie KGB). Jeśli ktoś wierzy że Białoruś jest zasobna i żyje się tam lepiej niż w Polsce to powinien się tam przejechac (o ile go teraz wpuszczą) Mogę teraz przyjmowac zakłady że do 2010 roku sytuacja gospodarcza na Białorusi ulegnie znacznemu pogorszeniu o ile nie katastrofalnemu. Życzę temu krajowi jak najlepiej ale obawiam się że najgorsze jeszcze przed nimi. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: Nie spalem. W przeciwienstwie dio ciebie CZYT 08.08.05, 22:37 remik.bz napisał: > kropekuk napisał > Jak widac, Parlament Europejski nie ma i nie chce miec z ta polska "inicjatywa > " > > > > nic wspolnego. Polacy znow tylka dali. I to w EUROPIE!!! Wiesz w imie cze > go? > > paru oszolomskich glosow dla swej partii :)))))Obrzydliwa polska prywata. > > Masz racje. Tyle tylko , ze europarlament musi sie ta sprawa zajac , chocby go > to mierzilo . To po prostu ordynarny test. Test majacy dac odpowiedz na > pytanie: czy UE jest gotowa i czy potrafi bronic swoich czlonkow w momencie > konfliktu z sasiadami . Negatywny wynik testu oznacza zachete dla Rosji do > proby zwiekszenia "strefy wplywow" na Europe srodkowa. urzadzili sobie test!a do budy burki,samowola powinna byc karana!bronic mozna tych co z nie swojej popadaja w klopoty,a nie idiotow ktorzy najpierw namaca a potem przykrywaja sie wspolnym interesem.najpierw narozrabiac ,bez zgody pozostalych,a gdy zaczynaja bic po pysku to pod skrzydla uni,co? A to oznacza niesamowite > > klopoty dla rozleniwionych i bogatych obywateli starej UE ( chociazby miliony > emigrantow i i gastarbeiterow). > No coz , stara UE calkowicie swiadomie i dobrowolnie nas przyjela. Pewnie nie > zdaweala sobie do konca sprawy z konsekwencji , ale stalo sie . to fakt,nie wiedzieli w co sie pakuja,juz zaluja! My sie tylko z > tego cieszymy i "perfidnie " ten unijny parasol wykorzystujemy. jak na razie wszyscy wkolo nas olewaja i nawet nie wpuszczaja,a unia to olewa,tak ze parasol okazuje sie dziurawy,i dupa moknie od czasu do czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
greri Czytam Twje posty z zainteresowaniem 08.08.05, 23:16 Nie moge tylko zrozumiec czemu cieszy cie brak poparcia UE dla naszych Rodakow na Bialorusi? Czy jestes kolejnym nalogowym onanista popierajacym UE wbrew polskim interesom? Odpowiedz Link Zgłoś
michal00 Jak sobie wyobraza Lukaszenko "konstruktywny 08.08.05, 17:16 dialog"? Wyrzucanie polskich dyplomatow i odmowa wjazdu dla europoslow raczej nie sa forma dialogu. Sam sprowokowal konflikt wyrzucajac dyplomatow, a teraz udaje, ze chce rozmawiac. Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk [...] 08.08.05, 17:23 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
smileforme Re: BUHAHAHAHA!!! BRAWO BORRELL !!! 08.08.05, 17:28 A jakże mogłoby być inaczej??? Jak zwykle Polska pozostawiona sama sobie...heh...żenada... A co niektórzy naiwniacy myśleli, że wszechmocna Unia sie za nami wstawi??? Buhehehe...śmiechu warte! Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: No i co? 08.08.05, 17:29 Ups. Pojechało sobie paru polityków - podobnie jak Tusk jakiś czas temu - a media zrobiły z tego delegację UE. A kropekuk się cieszy, że ma rację. Odpowiedz Link Zgłoś
chateau Re: No i co? 08.08.05, 17:56 Ja w kwestii formalnej - w notatce GW nie pada sformułowanie "delegacja UE" czy "delegacja PE". To napisał JEDEN forumowicz. Ale kropekukowi wystarczy do szczęścia. Pozazdrościć niewielkich wymagań ;) Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: No i co? 08.08.05, 17:58 No właśnie... Jest mowa o "delegacji polskich eurodeputowanych" a to można tłumaczyć zupełnie dowolnie. Ale co poradzisz jak ktoś ma kompleksy lub alergię... Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk To nie sa kompleksy: to ALERGIA NA POLSKIE ZADECIE 08.08.05, 18:39 Nie widzicie, jak jestescie smieszni? Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: To nie sa kompleksy: to ALERGIA NA POLSKIE ZA 09.08.05, 00:36 a alergii na Łukaszenkowskie zadęcie kropku nie masz? a jak tam z prawami gejów na twojej ukochanej Białorusi? Są większe niż w Kaczopolsce czy mniejsze? Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk I wlasnie z TYMI FORUMOWICZAMI polemizuje. 08.08.05, 18:37 GDZIE u mnie choc jedno slowo o GW? Odpowiedz Link Zgłoś
chateau Re: I wlasnie z TYMI FORUMOWICZAMI polemizuje. 08.08.05, 18:59 Z tymi "jednymi"? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk Takich glupcow jest tu wiecej. teraz zmieniacie 08.08.05, 19:58 zdanie, bo w miedzyczasie GW raczyla zaprezentowac opinie szefa PE o tej polskiej samozwanczej awanture :)))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
brlink PO ponownie wykazala ze na dyplomacji sie nie zna. 08.08.05, 17:29 czy pan Sonik ma jakies upodobanie w jezdzeniu w miejsca konfliktow bez nalezytego umocowania PE? przeciez w ten sposob podkopuje on pozycje Polski w ramach struktur unijnych. dlaczego nie stara sie dzialac wewnatrz PE i reprezentowac PE raczej niz tak sobie jezdzic a potem krzyczec. to nie jest zaden sposob na roziwazywanie konfliktow. nie wiem czego ta ekipa oczekiwala? tego ze Lukaszenko oficjalnie pozwoli im rozmawiac z opozycja? jak na moj gust , smierdzi to wszystko zblizajacymi sie wyborami w Pl - akcja w stylu "prawa platforma, jedzie na odsiecz..., rzucajmy kwiaty i wiwatujmy gdy orszak przejezdza." Odpowiedz Link Zgłoś
chateau Re: PO ponownie wykazala ze na dyplomacji sie nie 08.08.05, 18:35 Jakby pojechała delegacja z LPR albo Samoobrony - to bym się zdziwił i zaniepokoił. Wg. mnie PO jest po prostu konsekwentna w tym, co robi. Acha - dyplomacja to nie tylko obiadki w ambasadzie. To także działania, do których czasami przymiotnik "dyplomatyczny" nie ma raczej zastosowania. BTW - bardzo wątpię, że tego typu działania odbywają się wbrew stanowisku MSZ. Gdyby była to "prywatna" wycieczka członków PO przypuszczam, że w całe zajście nie angażowałby się konsul RP w Grodnie. Łukaszenko musi liczyć się z takim podgryzaniem ze strony polskiej. Tym bardziej, że wszystkie nasze działania są absolutnie w granicach prawa. Jeśli ktoś stawia sprawę, że mimo ważnej umowy między RP a Białorusią umożliwiającą przekraczanie granicy osobom z paszportem dyplomatycznym któraś ze stron może zawiesić funkcjonowanie takiej umowy na szczeblu pogranicznika (czyli najniższym z możliwych) to nie ma pojęcia o tym, czym jest umowa międzynarodowa. Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk PE nie pozwolil im na odgrywanie delegacji PE. 08.08.05, 18:48 Czy to ma byc "dyplomacja"? Odpowiedz Link Zgłoś
chateau Re: PE nie pozwolil im na odgrywanie delegacji PE 08.08.05, 19:11 Czego w tekście nie zrozumiałeś? Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk A ty nie zrozumiales NICZEGO!!! 08.08.05, 20:01 Bo o EU, jak 99% polactwa, nie masz zielonego pojecia - to mnie juz nawet nie dziwi:)))))))))))) Nb. oswiadczenie w tej sprawie wydal i Straw. Dziwne, czemu caly swiat robi Polsce wbrew. Buhahaha!!! KIEDY chcecie zorganizowac sobie KOLEJNE ROZBIORY? Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Re: A ty nie zrozumiales NICZEGO!!! 09.08.05, 09:06 Hmmm, w Anglii sa dosc powszechne szkoly zajmujace sie edukacja "dobrego wychowania" - polecam. Duzo mozesz zyskac. A kompletnie nie zrozumiales tego, ze nikt - ani z tej "wycieczki" europoslow, ani zaden przedstawiciel polskiej dyplomacji nie twierdzil, ze to delegacja PE. Tylko Ciebie strasznie mierzi to, ze Polacy wpadli na genialny pomysl takiej wlasnie prowokacji - sprowokowali Lukaszenke do tego aby ich nie wpuscil Z POGWALCENIEM MIEDZYNARODOWEGO PRAWA DUPLOMATYCZNEGO i teraz PE, owszem, zaznaczajac ze nie byla to zadna oficjalna delegacja PE, MUSI ZAJAC STANOWISKO wobec pogwalcenia prawa wobec jego czlonkow. I TO JUZ MA MIEJSCE hehehehe. Tak wiec osiagnelismy WSZYSTKO co bylo do osiagniecia :) I moze Ci sie to podobac lub nie, ale z faktami pogodzic sie zwyczajnie musisz ;) BTW - to ciekawe, ale Zachod od 400 lat NIE NAUCZYL SIE grac polska karta. Nadal umie ja jedynie "zgrywac"... Smutne, a raczej smetne... Odpowiedz Link Zgłoś
ruben7 Zydy by tam nigdy pojechaly 08.08.05, 17:55 Ktos tam napisal, ze to nie delekacja polska, ale zydowska na Bialorus chciala jechac. Malo wiecie, towarzyszu, o Zydach. Zyd w takiej sytuacji nigdy by tam nie pojechal. Po co? Zeby go brudne lapy Lukaszenki po pojsach macaly? Madre Zydy wyslaly by tam Amerykanów. Oczywiscie na F-16. Odpowiedz Link Zgłoś
kroczak Re: Znowu jakis spioch z KGB strofuje Polakow... 08.08.05, 18:03 Bardzo fajnie panie Lukaszenka nie wpuszczac pajacow z PO chca zadarmo robic sobie reklame,rzygac sie chce widzac takich marnych politykierow,ktorzy w Polsce nic nie potrafia zrobic tylko pouczac innych. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 18:05 Białoruska straż graniczna nie wpuściła delegacji polskich eurodeputowanych. Mieli oni zapoznać się z sytuacją mniejszości polskiej i innych pozarządowych organizacji. Białorusini nie wpuścili między innymi wiceszefa Parlamentu Europejskiego Jacka Saryusza-Wolskiego I BARDZO SLUSZNIE. BIALORUS JESZCZE NIE NALEZY DO POLSKI I NASI POLITYCY NIE SA OD LAZENIA I SPRAWDZANIA JAK SIE DZIEJE MNIEJSZOSCI POLSKIEJ I "INNYM POZARZADOWYM ORGANIZACJOM".JAK KTOS JEST POLITYKIEM UE TO NIE ZNACZY ZE MA JAKIES PRAWO DO KONTROLOWANIA WSZYSTKICH.TO JEST MYSLENIE RODEM PROSTO Z TEKSASU. MOZNA BIALORUSINOW LUBIC LUB NIE ALE POWINNISMY PAMIETAC Z, ZE SA PEWNE NORMY PRAWNE. CALA "AFERA" JEST NADMUCHIWANA PRZEZ POLSKIE MEDIA I POLITYKOW W NADZIEI ZE UDA SIE WYWOLAC KOLEJNA KOLOROWA REWOLUCJE TYLE ZE LUKASZENKO NIE GLUPI TEZ SOBIE ZAFUNDUJE FRANCE NA TWARZY I WYGRA KOLEJNE WYBORY. Odpowiedz Link Zgłoś
wojt3k Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 21:40 A wiesz chociaż co to jest prawo międzynarodowe, albo paszport dyplomatyczny? Odpowiedz Link Zgłoś
widi243 Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 23:38 2560a napisał: > Białoruska straż graniczna nie wpuściła delegacji polskich eurodeputowanych. > Mieli oni zapoznać się z sytuacją mniejszości polskiej i innych pozarządowych > organizacji. Białorusini nie wpuścili między innymi wiceszefa Parlamentu > Europejskiego Jacka Saryusza-Wolskiego > I BARDZO SLUSZNIE. BIALORUS JESZCZE NIE NALEZY DO POLSKI I NASI POLITYCY NIE SA > > OD LAZENIA I SPRAWDZANIA JAK SIE DZIEJE MNIEJSZOSCI POLSKIEJ I "INNYM > POZARZADOWYM ORGANIZACJOM".JAK KTOS JEST POLITYKIEM UE TO NIE ZNACZY ZE MA > JAKIES PRAWO DO KONTROLOWANIA WSZYSTKICH.TO JEST MYSLENIE RODEM PROSTO Z > TEKSASU. MOZNA BIALORUSINOW LUBIC LUB NIE ALE POWINNISMY PAMIETAC Z, ZE SA > PEWNE NORMY PRAWNE. > CALA "AFERA" JEST NADMUCHIWANA PRZEZ POLSKIE MEDIA I POLITYKOW W NADZIEI ZE UDA > > SIE WYWOLAC KOLEJNA KOLOROWA REWOLUCJE TYLE ZE LUKASZENKO NIE GLUPI TEZ SOBIE > ZAFUNDUJE FRANCE NA TWARZY I WYGRA KOLEJNE WYBORY. A co TY wiesz o prawie??????? Odpowiedz Link Zgłoś
antykagan Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 09.08.05, 09:16 2560a napisał: >(...) > I BARDZO SLUSZNIE. BIALORUS JESZCZE NIE NALEZY DO POLSKI I NASI POLITYCY NIE SA > > OD LAZENIA I SPRAWDZANIA JAK SIE DZIEJE MNIEJSZOSCI POLSKIEJ I "INNYM > POZARZADOWYM ORGANIZACJOM".JAK KTOS JEST POLITYKIEM UE TO NIE ZNACZY ZE MA > JAKIES PRAWO DO KONTROLOWANIA WSZYSTKICH.TO JEST MYSLENIE RODEM PROSTO Z > TEKSASU. MOZNA BIALORUSINOW LUBIC LUB NIE ALE POWINNISMY PAMIETAC Z, ZE SA > PEWNE NORMY PRAWNE. >(i dalej bełkot debila) Boże! Toż ten cham od wywożenia gnoju z kołchozu (tow. Łukaszenka) nie ma lepszych propagandzistów? Przecież ty jesteś zwykły debil, do kwadratu, bo walisz takie farmazony, że dyskwalifikują twojego szefa od obory, nie mowiac o tobie. Czy naprawdę nie możecie oddelegować do pisania na forum kogoś w miarę inteligentnego? Ale pewnie takich brakuje. PS. Płacą ci w dolarach, czy rublach? Bo "twarda waluta" na Białorusi to rarytas.. Odpowiedz Link Zgłoś
ja.ja222 Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 18:06 witomir napisał: > Takiego poparcia jakie ma Łukaszenka nie ma żaden prezydent, to mu daje > legitymację do robienia wszystkiego co chce. Jest uczciwy i rozsądny, Polacy > tamtejsi też go popierają; oprócz tych inspirowanych przez "polskich > polityków", którym niezależność Białorusi przeszkadza. > Trzymajcie "polscy patrioci","zbawcy ludzkości", "pogromcy komunizmu" - w > skrócie SOLIDARUCHY swoje lepkie umorusane rączki z dala od spraw Białorusi.To > dla Was za trudne, jeszcze główki Was rozbolą od wysiłku. Te Białoruski Gebels gdybyś pomyślał to byś zauwazył jaka jest różnica pomiędzy wolnymi środkami masowego przekazu a środkami zniewolonymi. Zauważyłbyś, że u nas w Polsce nie owija sie w bawełne i nie podaje "jedynie słusznych " informacji stanowiących źródło "prania mózgu" głupiej zacafowanej masie karmionej plwocinami wzmocnionymi kłakami z wąsa ograniczonego imperatora, który może najlepiej zna się tylko i wyłącznie na hokeju a że w grze w hokeja wystarczy kupa mięśni a nie ilość szarych komórek, to też reszte każdy sobie może dodać. Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 18:54 ja.ja222 napisał: Te Białoruski Gebels gdybyś pomyślał to byś zauwazył jaka jest różnica pomiędzy > > wolnymi środkami masowego przekazu a środkami zniewolonymi. Zauważyłbyś, że u > nas w Polsce nie owija sie w bawełne i nie podaje..... TE PRZYJACIELU, UZYWAJAC TWOJEGO JEZYKA, GDYBYS BYL INTELIGENTNY TO BYS WIEDZIAL , ZE NIE MA WOLNYCH SRODKOW MASOWEGO PRZEKAZU! NIE MA , BO SA CZYJAS WLASNOSCIA I JAKO TAKIE MUSZA SPELNIAC POLECENIA WLASCICIELA. SLUZA , WIEC MEDIA PARTIOM POLITYCZNYM PRZEDE WSZYSTKIM! WLASCICIELE MEDIOW WYGRYWAJA WYBORY, URZADZAJA REWOLUCJE, PROMUJA IDEOLOGIE,... TAKIE SA POLSKIE MEDIA, TAKIE SA AMERYKANSKIE I TAKIE SA BIALORUSKIE!JEDYNA ROZNICA POLEGA NA TYM CZY NAM SIE DANA IDEOLOGIA PODOBA CZY NIE! JESLI CHODZI O ILOSC BAWELNY UZYWANEJ PRZEZ POLSKIE MEDIA TO JEST ONA TAKA SAMA JAK GDZIE INDZIEJ. U PRZODUJACEJ DEMOKRACJI NP. NIE WOLNO POKAZYWAC POGRZEBOW AMERYKANSKICH BOHATEROW POLEGLYCH W IRAKU CZY AFGANISTANIE, NIE WOLNO POZYTYWNIE MOWIC O KUBIE ,NIE WSPOMNE,ZE I JEZDZIC TAM NIE WOLNO A NAWET SPROWADZAC CYGAR Z TEJ WYSPY. W POLSCE NAGLASNIA SIE SPRAWY TYLKO KTORE MOGA MIEC ZNACZENIE W WALCE POLITYCZNEJ ROZNYCH FRAKCJI PARTYJNYCH ALE NP.WYSOKOSC "PODZIEKOWAN" ZA ZAKUP SAMOLOTOW W USA NIE JEST ZNANA, PODOBNIE JAK NIE WIEMY ILE ZYWEJ GOTOWKI WPOMPOWANO W POMARANCZOWA REWOLUCJE. KAZDY LZE JAK MOZE A PLEBS I TAK UWIERZY . Odpowiedz Link Zgłoś
wojt3k Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 21:38 te buraku! a wiesz co to netykieta? nie? to może poszukasz na necie hasła "NETYKIETA". Odpowiedz Link Zgłoś
ja.ja222 Re: znowu polscy klouny? To juz nudzi!!! 08.08.05, 18:13 Te a czy wiesz co to znaczy kacap? Zapewne nie. Jeżeli coś ci się nie podoba to po kiego licha to czytasz i zabierasz głos. Spróbuj tam u siebie takie coś napisac o swoim klaunie łukaszence to zobaczymy jak szybko trafisz do tiurmy. Ty pewnie w cyrku pracujesz? Szkoda tylko, że jako główny gnojowy do wynozenia łajna końskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
sapeha Drodzy Rodacy! Po co tyle halasu o nas - 08.08.05, 18:19 bialoruskich Polakach? Damy sobie rady sami. Pilnujcie swoich interesow! Odpowiedz Link Zgłoś
mujahedin [...] 08.08.05, 18:14 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
golota20 Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 18:51 Swieta racja !!! Jesli sasiad nie zyczy sobie Twoich niezapowiedzianych wizyt ,to nie bac Glabem. Chyba ze jestes........ Ostatnim chamem to jestes usprawiedliwiony... witomir napisał: > Takiego poparcia jakie ma Łukaszenka nie ma żaden prezydent, to mu daje > legitymację do robienia wszystkiego co chce. Jest uczciwy i rozsądny, Polacy > tamtejsi też go popierają; oprócz tych inspirowanych przez "polskich > polityków", którym niezależność Białorusi przeszkadza. > Trzymajcie "polscy patrioci","zbawcy ludzkości", "pogromcy komunizmu" - w > skrócie SOLIDARUCHY swoje lepkie umorusane rączki z dala od spraw Białorusi.To > dla Was za trudne, jeszcze główki Was rozbolą od wysiłku. Odpowiedz Link Zgłoś
politologist Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 18:52 Teraz już zagotowałem!!! Jak dotychczas byłem za opcją zadrażniania stosunków z Białorusią (czyli ze ZBiRem, a więc i Rosją), ale skoro reżim Łukaszenki nie respektuje norm prawa międzynarodowego to powinniśmy zerwać z nim stosunki dyplomatyczne. Pieprzenie o tym, że cierpieć będą Białorusini? Kubańczycy cierpią, koreańczycy z północy cierpią, My też cierpieliśmi będąc za żelazną kurtyną. Jest coś takiego jak racja stanu, a ta śmieszna satrapia ze wschodu po prostu sobie z naszej kpi... Odpowiedz Link Zgłoś
politologist Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 18:54 oczywiście winno być "nie zadrażniania" Odpowiedz Link Zgłoś
golota20 Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 19:14 politologist napisał: > Teraz już zagotowałem!!! Jak dotychczas byłem za opcją zadrażniania stosunków z > Białorusią (czyli ze ZBiRem, a więc i Rosją), ale skoro reżim Łukaszenki nie > respektuje norm prawa międzynarodowego to powinniśmy zerwać z nim stosunki > dyplomatyczne. Pieprzenie o tym, że cierpieć będą Białorusini? Kubańczycy > cierpią, koreańczycy z północy cierpią, My też cierpieliśmi będąc za żelazną > kurtyną. Jest coś takiego jak racja stanu, a ta śmieszna satrapia ze wschodu po > prostu sobie z naszej kpi... Mysle ze twoj pseldomin politologist powinien Brzmiec POLTIKIER_zasciankowy. To Twoj wybor Kpisz sobie z polakow.pewno jestes Spadochroniarz,tylko mlodociany polak moze takie uzasadnienie pisac. Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi... 08.08.05, 19:05 Jeszcze jesteśmy,,przed szkodą''.Ostatnia chwila na opamiętanie ,,oszołomów'' z PO Demokraci.pl i innych ,,demokratów''.Czy znowu ma Polska być ,,przedmurzem...''.Juz kiedyś byłą i jak to się skończyło?Odsyłam do podręczników historii I Rzeczypospolitej.A i anarchia,sobiepaństwo,prywata były ci w I Rzplitej nie mniejsze niż w III RP.Interes Polski to dobre warunki dla Polonii na Białorusi.I to jest najważniejsze.A jak Pani Anżelika dbała o interesy Polaków?Nic nie wiem na ten temat.Wiem tylko ,że walczyłą o demokrację.Ale w czyim interesie?Polaków na Białorusi czy ....? Odpowiedz Link Zgłoś
wojt3k Re: Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi... 08.08.05, 21:33 kto w takim razie oszołomem nie jest? Odpowiedz Link Zgłoś
x-y-z [...] 08.08.05, 19:34 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
pokon Re: Mam dość tej wojny zaczepnej z naszymi sąsiad 08.08.05, 21:08 nie tylko TY.....chyba wszyscy trzeźwomyślący....najpierw powinno się zrobić porządek we włąsnym kraju gdzie korupcja jest wszechpotężna (nie omijając sejmu a nawet za jego przykładem)... Odpowiedz Link Zgłoś
wojt3k Re: Mam dość tej wojny zaczepnej z naszymi sąsiad 08.08.05, 21:46 nie maczegoś takiego jak "najpierw". jeśli będziemy "najpierw" robić porządek u siebie to poźniej nie będzie już czego zbierać... Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Lukaszenka chce byc jak Castro 08.08.05, 19:42 Chce pokazac ,ze "olewa" wszelkie standardy prawa miedzynarodowego. I ze stara Unia dla swietego spokoju tylko troche pokrzyczy , ale nic nie zrobi. Ale sie biedaczysko przeliczy. Jest na szczescie od 15 miesiecy nowa Unia ( Polska , Litwa , Estonia itd).Chociaz to Lukaszence nie pasuje , to jest to jednak UE. No coz, Lukaszenka sam sobie ( a raczej z rozkazu Kremla) narobil klopotow. Chyba nie jest tak glupi , ze liczy na rozpad UE i wpuszczenie Polski , Litwy itd w strefe wplywow Rosji. Przeciez to dla "starej UE 1000 razy wieksze klopoty niz rozprawa z jakims tam Lukaszenka. On chyba jest "myslacy inaczej". Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa ONI MIELI PASZPORTY DYPLOMATYCZNE. 08.08.05, 21:20 Odmowa wjazdu dla tej delegacji oznacza złamanie umów międzynarodowych obowiązujących w CYWYLIZOWANYM ŚWIECIE. Łukaszenka tym samym pokazuje, że jego kraj nie nalezy to tegoż. PS. A co na ten gest rodzimi wielbiciele systemu zza Buga? Też chcieliby Polski, w której nie obowiązują miedzynarodowe standardy? Odpowiedz Link Zgłoś
2560a Re: ONI MIELI PASZPORTY DYPLOMATYCZNE. 08.08.05, 21:57 travel_wawa napisał: > Odmowa wjazdu dla tej delegacji oznacza złamanie umów międzynarodowych > obowiązujących w CYWYLIZOWANYM ŚWIECIE. > > Łukaszenka tym samym pokazuje, że jego kraj nie nalezy to tegoż. > > PS. > A co na ten gest rodzimi wielbiciele systemu zza Buga? > Też chcieliby Polski, w której nie obowiązują miedzynarodowe standardy? Od kiedy to paszport dyplomatyczny pozwala na nieograniczone podrozowanie ??? Czy to znaczy , ze wszyscy posiadacze bialoruskich paszportow dyplomatycznych maja nieograniczone prawo lazenia po Polsce??? Jezeli jestes zwolennikiem takiej "swobody" to musi byc w dwie strony! Tak to jest kiedy "uczucie " zastepuja myslenie piszacego. Jak Bialo-Ruskie to musi byc zle -wiec nie ma zawracania sobie glowy rozumieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
manek51 Re: Znowu jakis spioch z KGB strofuje Polakow... 08.08.05, 19:44 Chłopcy z europarlamentu chcieli wykonać skok w bok i to pod szyldem E.P Nic złego nie chcieli zrobić ,tylko zapytać o zdrowie opozycję białoruską i polaków ze ZBP.Gdy im odmówiono wjazdu oburzają się i grożą.Kto i dlaczego tych chłopców wybrał do europarlamentu.To niedouczeni chłopcy - a nie europarlamentarzyści.Białoruś zachowała się prawidłówo.Nikt nawet takie polityczne chłystki nie mają prawa mieszać sie w ich wewnętrzne sprawy i to jeszcze głosno oburzać się ,że im się na to nie pozwala. Takich polityków nalęzy odwołać z Europarlamentu i skierować do pasienia owiec na hali z jakimś bacą,bo niema gwarancji,że sami te barany upilnują Odpowiedz Link Zgłoś
zygfryd.okrutny Won dziady 08.08.05, 20:02 z taka parafraza przywitali Bialorusini nasza przyjazna delegacje, jakiez to przykre i poniizajace. Nalezy sie przgotowac, ze bedziemy coraz czesciej wyrzucani na zbity pysk w calej Europie, bo gdy sie nie rozumie zasad cywilizowanych ludzi, trzeba uzyc slow przyszlego prezydenta Polski "Spadaj dziadzie". To jak widac trafilo do delegacji, ktora grzecznie wrocila do kraju. Jak widac "europoslowie" nie rozumia co znaczy mandat europosla i nalezy ich funkcji w UE, jaknajszybciej pozbawic na sesji PE. Trzeuwa reakcja Unii Europejskiej odcuna sie z cala stanowczoscia od awanturnikow z kraju. Wstyd na cala Europe!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Re: Won dziady 08.08.05, 20:20 zygfryd.okrutny napisał: Jak widac "europosl > owie" nie rozumia co znaczy mandat europosla i nalezy ich funkcji w UE, jaknajs > zybciej pozbawic na sesji PE. Trzeuwa reakcja Unii Europejskiej odcuna sie z ca > la stanowczoscia od awanturnikow z kraju. To nie bedzie takie proste. Przypominam ,ze mamy w PE ( nie pamietam dokladnie) ok 70 poslow. O ich glosy bedzie sie zabiegac w innych sprawach , niewaznych dla nas , ale waznych dla innych . Dajmy na to przy glosowaniu nad limitami odlowu dorsza . Lobbing w PE to bardzo wazna sprawa . Licza sie kazde glosy , nawet "maluchow" unijnych i bylych "komuchow". Jak pokazala Ukraina , my potrafimy skutecznie lobbowac. Zawsze mozemy "spalic" jakas tam niewazna dla nas ustawe a wazna np dla rolnikow hiszpanskich. I nie ma sie czego wstydzic. Takie sa realia , a nasze glosy w UE maja swoja wage - chocby arytmetyczna. Odpowiedz Link Zgłoś
zygfryd.okrutny Re: Won dziady z PO 08.08.05, 20:51 wiesz co tam mozecie? podlubac w nosie, to tyle. zapominacie ze Unia to instytucja gospodarcza, po zablokowaniu Konstytucji, jakis Parlament, czy Komisja moze sie juz sama rozwiazac, bo nie reprezentuje nikogo i niczego. Podszywanie sie pod misje Unii, jest smieszne i ponizajace caly kraj w Europie. Wybryki oszolomstwa z PO to przedsmak IV RP, czyli dom wariatow. Jakim idiotyzmem byly ta kompromitujaca zadyma na granicy, jest fakt ze nawet poslkie MSZ nie zajmie stanowiska w tej sprawie. Odpowiedz Link Zgłoś
remik.bz Re: Won dziady z PO 08.08.05, 21:08 Tyle tylko ,ze my mamy w nosie jakies tam "kompromitacje", "wstydy" ,"opinie" czy "pouczenia". Co mnie wlasciwe obchodzi opinia jakiegos tam Niemca , Hiszpana , czy innego Portugalczyka ? Jestem czlonkiem UE i to wykorzystuje. I nie boj sie , UE sie tak nagle nie rozpadnie i nie odpusci nas Rosji. Zbyt duzo by stracila - nie tylko "kase". Glownie jaki taki spokoj i stabilizacje. Odpowiedz Link Zgłoś
tishbite Stad do demokracji.... 08.08.05, 20:16 Wschod zawsze rzadzil sie swoim bezprawiem. Nigdy nie bylo tam demokracji i jasnych zasad gry. Dlatego tez oczekiwania strony polskiej sa przesadzone: nie mozna oczekiwac od dzikiego wschodu, ze bedzie nagle cywilizowany... ...z drugiej strony, gdyby eurodeputowani wreczyli bialoruskim pogranicznikom på 20 usd i 1 litrze wodki, to nawet sam baciuszka Lukaszczenko by nie pomógl... Wprowadzenie demokracji na Wschodzie jest przede wszystkim misja humanitarna - gdzie humanizm lezy w przekonaniu Polaków, ze jest niegodnym czlowieka sposób i jakosc zycia na Wschodzie... Sami Bialo- czy Rusini nie zdaja sobie sprawy z ich nie do pozazdroszczenia sytuacji, gdyz nigdy nie znali innej jak ta w ktorej sa... i zawsze byli... ...Wschod nie wprowadzi demokracji sam z siebie - tej demokracji trzeba ich nauczyc ...i aby ona w ogóle zaistniala to... trzeba uszczesliwic Bialo-/i Rusinów wbrew ich samych sobie... Co gorsza wielu jest tak bardzo uzaleznionych od systemu, ze bedzie go z przekonaniem bronic... bo bedzie uwazac demokracje za zagrozenie ich wlasnych interesów... ... dluga jest droga z Bialo-/Rusi do demokracji... Odpowiedz Link Zgłoś
ezpa7z9 Nie należy się w..rzać pomiędzy 100-kę a ... 08.08.05, 20:37 zakąskę.Stare polskie przysłowie,nieznane ,,demokratom''III RP róznej maści od czerwonej po czarną. Odpowiedz Link Zgłoś
pokon Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 21:05 ...i bardzo dobrze...!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
s4321r Ależ ten Łukaszenka jest naiwny !!! 08.08.05, 21:38 Ależ ten Łukaszenka jest naiwny !!! Ja to owszem bym ich wpuścił ale zaraz za granicą napadli by na nich bandyci i tak by im dali że żaden z PO nigdy by nie chciał wyjeżdżać na Białoruś Odpowiedz Link Zgłoś
mckillip Zabijmy ich smiechem!!!! 08.08.05, 21:53 Uwazam ze jako kraj mamy wielkie tradycje walki z komunizmem za pomoca smiechu. Ja kupuje sobie taki plakat: www.allegro.pl/show_item.php?item=60102529 a do tego jakąś wiatrówke i wyładuje swoje frustracje polityczne i żal do naszych polityków że nie biorą spraw w swoje ręce:-) Odpowiedz Link Zgłoś
killbill11 panie witomir 08.08.05, 21:55 komunizm w Polsce chwała Bogu i Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości. Albert Einstein Odpowiedz Link Zgłoś
killbill11 Re: Delegacja polskich eurodeputowanych jedzie na 08.08.05, 22:00 komunizm w Polsce chwała Bogu i innym skończył sie w 89 roku choc jak widac wielu baranow jeszcze chcialoby go miec u siebie. lukaszenko czeka na was i zaprasza wiec wypie.....z Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości. Albert Einstein Odpowiedz Link Zgłoś
tex3 Rośnie nam pokolenie nędzarzy ! 08.08.05, 22:22 Rośnie nam pokolenie nędzarzy Polska to najbiedniejszy kraj Europy Odpowiedz Link Zgłoś
widi243 Re: Rośnie nam pokolenie nędzarzy ! 08.08.05, 23:53 tex3 napisał: > Rośnie nam pokolenie nędzarzy > Polska to najbiedniejszy kraj Europy Coz pewnie autor tej opini nalezy do tej grupy, ale to jest grupa nedzarzy intelektualnych, coz jak rozumy rozdawali to ci spali :) Odpowiedz Link Zgłoś