Dodaj do ulubionych

Polacy zostaną w Iraku jeszcze przez rok?

23.12.05, 08:14
Rząd iracki chce pozostawić Polaków, a czy ktoś zapytał o to naród iracki?
Obserwuj wątek
    • tppiotr Re: Polacy zostaną w Iraku jeszcze przez rok? 23.12.05, 08:35
      A czy naród iracki ma coś do powiedzenia ? Kogoś to obchodzi ? Mają milczeć i
      cieszyć się że Saddama już nie ma. A okupacja będzie trwała aż się skończy ropa.
      • tomks2 Skończy się ropa? 23.12.05, 09:26
        Obawiam się, że tppiotr nie ma racji. Okupacja trwa już ponad dwa lata, a ropy nie widać. Czy ci głupi Amerykanie pojechali tam zaprowadzać wolność i demokrację, czy po ropę? Bo z biegiem lat zaczyna mi się wydawać, że po to pierwsze (prawość i celowość takiej akcji to oddzielne zagadnienie). Jeśli tak, to ten Bush faktycznie jest głupi.
        • inzynier2 BMR, ropa i demokracja 23.12.05, 10:14
          tomks2 napisał:
          > Czy ci głupi Amerykanie pojechali tam zaprowadzać wolność i demokracje,
          > czy po ropę?

          Bush jr mowil zanim wyslal wojska do Iraku, ze wojsko amerykanskie zlikwiduje
          bron masowego razenia w Iraku, a za pobyt tego wojska Irak zaplaci eksportujac
          rope naftowa. Wolfowitz, ktory byl wiceministrem wojny w rzadzie Busha, mowil,
          ze rozni czlonkowie gabinetu mieli rozne cele w Iraku. Mozna sie domyslac, ze
          Bush jr i Cheney chcieli ropy irackiej. Wolfowitz i Pearle chcieli zwiekszyc
          bezpieczenstwo Izraela.

          A co ma z tego Polska i Amerykanie? Amerykanow zginelo juz ponad 2,100.
          Niedlugo liczba smiertelnych ofiar Busha jr przekroczy liczbe ofiar bin Ladena.
          Nie licze przy tym ponad 100 tys zabitych Irakijczykow. Koszt wojny pokrywany
          przez podatnikow amerykanskich przekroczyl 300 mld dolarow, bo Irakijczycy
          wysadzaja rurociagi i Haliburton nie moze krasc irackiej ropy. Brytyjczycy w
          1920 zrezygnowali po dwu latach z kolonizowania Iraku. Czas aby USA i Polska
          zrobili to samo.
          • pndzelek zostaniemy tam dopoki waszyngton 23.12.05, 12:33
            tego bedzie od nas wymagal, narazie wazeliny maja rzadzacy dosyc
          • capacho Re: BMR, ropa i demokracja 23.12.05, 14:43
            Polska et USA jest duzo mowic. USA jest potega okupacyjna a Polska prosty
            normalny wacal.
            • rozumny5 Grzebcie się dalej, polaczki w US-awanturze.... 23.12.05, 15:21
              i róbcie za osła trojańskiego w imię wirtualnej ropy którą i tak całą wezmą
              US-koncerny.
              Zresztą za parę lat rosyjska ropa i gaz też będzie dla was czymś wirtualnym.
              • piotr.kraczkowski Kaczynscy i Marcinkiewicz pod sad 23.12.05, 16:35
                rozumny5 napisał:

                > i róbcie za osła trojańskiego w imię wirtualnej ropy którą i
                > tak całą wezmą US-koncerny.
                > Zresztą za parę lat rosyjska ropa i gaz też będzie dla
                > was czymś wirtualnym.

                Ma pan niestety racje.
                Wciaz opowiadamy o swej roli ofiar
                z drugiej wojny swiatowej, a sami,
                wbrew ostrzezeniom papieza Polaka,
                jestesmy nedznymi, rzadnymi lupow
                agresorami w Irak. Zamiast dac pieniadze
                naszym naukowcom wolimy napadc na innych
                jak hieny u boku silniejszego.

                Noblista Pinter: Kaczynscy i Marcinkiewicz powinni
                stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem
                Sprawiedliwości:

                **Każdy wie, że inwazja na Irak była usprawiedliwiana jego skrajnie
                niebezpiecznym arsenałem broni masowego rażenia, gotowym do odpalenia w 45
                minut, co spowodowałoby nieopisaną masakrę. Zapewniano nas, że to prawda. To nie
                była prawda. Mówiono nam, że Irak miał związki z Al Kaidą, był więc częściowo
                odpowiedzialny za zamachy 11 września 2001 w Nowym Jorku. Zapewniano nas, że to
                prawda. To nie była prawda. Mówiono nam, że Irak zagraża bezpieczeństwu świata.
                Zapewniano nas, że to prawda. To była nieprawda.
                (...)
                Inwazja Iraku to akt bandytyzmu, jawny akt państwowego terroryzmu, świadczący o
                absolutnej pogardzie dla pojęcia prawa międzynarodowego. Samowolna akcja
                militarna zbudowana na serii kłamstw i rażącej manipulacji mediami, w końcu
                milionami ludzi na świecie. Akt, który miał wzmocnić militarną i ekonomiczną
                kontrolę Ameryki nad Środkowym Wschodem połączony z maskaradą: ponieważ żadne
                usprawiedliwienia nie dały się w końcu uwiarygodnić, ostatnią szansą kłamstwa
                było “wyzwolenie”. Przerażający pokaz pychy siły militarnej odpowiedzialnej za
                śmierć i kalectwo tysięcy i tysięcy niewinnych.

                Przynieśliśmy Irakijczykom tortury, bomby rozpryskowe, zubożony uran,
                niezliczone masakry, nędzę i zniszczenie i nazwaliśmy to “przynoszeniem wolności
                i demokracji na Środkowy Wschód”.

                Ilu ludzi trzeba zabić, żeby zasłużyć sobie na tytuł masowego mordercy i
                zbrodniarza wojennego? Sto tysięcy? Chyba wystarczy. Bush i Blair powinni więc
                stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.**
                www.irak.pl/HaroldPinterNobelLit2005SztukaPrawdaPolityka.htm
                W RFN byly niedawno (sa nadal?) afery prawicy
                zwiazane z handelm bronia. NIewyobrazalne,
                ale minister nadzorujacy sluzby tajne Pfahls
                wzial lapowki przy okazji sprzedazy pojazdow
                opancerzonych do Arabi Saudyjskiej i uciekl
                na kilka lat - dopoki nie zatarto sladow,
                a lobbysta handlu bronia Schneider, ktory
                aszystkim krecil i zan prawde, nie
                zapewnil sobie bezpieczenstwa w Kanadzie.
                Pfahls w miedzy czasie wrocil, ale nic nie
                pamieta...

                W handlu nieruchomosciami makler bierze prowizje,
                procent od sprzedazy dzialki, domu itp.
                W handlu bronia prowizje sa wieksze i niczym
                nie skrepowane. Kto zareczy, ze Polska nie kupila
                Boeingow i F-16 tylko dlatego, ze Amerykanie
                zagwarantowali naszym politykom, ze wplaca im na
                konto za granica po 300.000 Euro od sztuki?
                Idealnym rozwiazaniem jest wowczas, gdy ktos z
                rodziny osiadzie gdzies za granica, tak ze polskie
                waldze nie beda mogly pytac np. Siostry, czy brata,
                skad ma forse zyjac w Szajcarii, czy Austrii.

                USA nie beda zainterssowane by ujawnic taka korupcje,
                bo maja wtedy na polskiego polityka haka, a polityk
                po prostu robi wszystko co USA chca, bo Polacy sa
                zbyt skloceni i zbyt niezorientowani by sie polapac.
                A Michnik zamknie wszystkim usta opowiadajac o
                humanitaryzmie.
                Humanitaryzm Michnika wyglada zas tak jak jego
                irackie ofiary:
                dziewczyna okaleczona przez rakieta USA z ojcem:
                www.rense.com/1.imagesE/irqgirl.jpg
                Zatorturowany przez USA na smierc ojciec
                wielodzietnej rodziny, nie maial nic wspolnego
                z ruchem oporu:
                www.spiegel.de/img/0,1020,355611,00.jpg
                Ofiary USA w Iraku - uwaga potworne zdjecia:
                www.robert-fisk.com/iraqwarvictims_page1.htm
                Lista biedakow z USA, ktorzy mysleli, ze gina
                broniac USA, a nie ze oddaja swe zycie za
                pomysly Busha co do ksztaltowania przyszlosci
                Irakijczykow i za benzyne do samochodow:
                edition.cnn.com/SPECIALS/2003/iraq/forces/casualties/index.html
                Benzyna naszych aut ma krew jako domieszke!

                Piotr Kraczkowski
                www.geocities.com/pkraczkowski/evitae.htm
                www.geocities.com/pkraczkowski/europa/gpatent.htm#rob
                www.geocities.com/pkraczkowski/politik/gisrael.htm#jaz
      • capacho Re: Polacy zostaną w Iraku jeszcze przez rok? 23.12.05, 14:40
        Kulami trzeba bedzie wypedzac polskie wojsko z Iraku. Wasalow trzeba zalatwic!!!
    • tomks2 Zostaniemy, jak się opłaci 23.12.05, 09:21
      Ja bym chętnie zostawił tam nasze wojska, ale żebyśmy coś z tego mieli! ROPA! Może jakaś wymiana? My im wojsko, oni nam ropę. Po dobrej cenie, oczywiście.
      Skoro już ładujemy ciężkie pieniądze w utrzymanie kontyngentu, to niech to się opłaci. Amerykanie się wypięli, może coś się wytarguje od Irakijczyków. A jak, nie to do domu.
      • baby1 Oj naiwny, naiwny. To my będziemy musieli zapłacić 23.12.05, 09:29
        za okupację Iraku w ten czy inny sposób, a nie Irakijcycy nam.
    • sarmata Przeciez wycofanie mialo nastapic w styczniu 2006 23.12.05, 09:37
      Po co w kolko te same klamstwa. To skandal. Nowy rzad szybko uczy sie
      manipulacji i oszukiwania. Dalszy pobyt w Iraku to poparcie dla amerykanskiego
      agresora majacego na sumieniu tysiace niewinnych ofiar. Zarowno Amerykanie jak
      i ich kundelki z tzw. koalicji powinni odpowiadac przed trybunalem ds. zbrodni
      wojennych.
      • moranisse Jak ministrem obrony jest obywatel Anglii to... 23.12.05, 09:56
        ... to sie wysyla Polakow tam gdzie Anglia zazada.
        M.
    • phun Przydupasy USA w natarciu 23.12.05, 09:39
      jakie to przykre, marcinkiewicz ty marionetko na uslugach kaczorow i cia


      PIS = Przestepstwa i Samowola
      www.spieprzajdziadu.pl
      • agi34 Brzydzę sie wami ...... 23.12.05, 09:52
        Wojsko w Iraku u boku amerykańskich nacpanych zołnierzy stablizuje napalmem,
        wiezienia CIA na Mazurach...Ponad 150.000 ofiar stabilizacji, ofiar
        cywilnych,tysiace zgwalconych kobiet,ból, łzy i cierpienie....Totalna
        stabilizacja....Kwachu, Miller, Belka, Marcinkiewicz pieski Kowboja przed
        trybunal stanu.
    • indris Czyli hańba Polski jeszcze potrwa 23.12.05, 13:20
      Ze strony PiS nie jest to właściwie dziwne, bo oni tę awanturę publicznie
      popierali. Ciekawsze jest, jak się zachowają LPR PSL i Samoobrona - partie
      które publicznie demonstrowały swój sprzeciw. Ostatnio na temat iracki też
      nabrały wody w usta.
    • dobrowoj KLĄTWA.... 23.12.05, 13:24
      Tacy ludzie piszą dziś narodowe dzieje. Polska , ów głoszony przez niektórych
      "Chrystus narodów" ma być okupantem ludzi dumnych i pewnych swej wiary. Ma być
      okupantem z Pańskiej łaski, jak byle kundel łapczywy na kości z Pańskiego stołu,
      po bandyckiej wojnie, w której żadne są jej zasługi. I przekleństwo, dumnych
      Arabów dopadnie ten kraj, bo taka chciwość na tłuste ochłapy, niesie pomstę - za
      lat kilkanaście, za lat kilkadziesiąt, Ale kiedyś to nastąpi i synowie i wnuki,
      będą przeklinać swych plugawych ojców i dziadów, za nieszczęścia które dziś
      ściągają swą chciwością, pazernością, czy po prostu zwyczajna głupotą. I będą to
      czasy, gdy ich groby się zaorze, a miejscu pamięci postawie zwykłe blaszane
      chlewnie.
    • indris "Nowa jakość państwa"... 23.12.05, 14:15
      ...zapowiadana przez PiS i nowego prezydenta, niewiele jak widać rózni się od
      dotychczasowej.
    • olex5 potrzeba dalej miesa armatniego i propagandy 23.12.05, 14:45
      co za klamca.Marionetkowy rzad iracki poprosil.Tak tlumaczyc to mozna w
      przedszkolu.Mowiac bezposrednio- amerykanska administracja kazala polskiej
      wladzy zeby wojsko zostalo bo potrzeba dalej miesa armatniego i propagandy
      • piotr.kraczkowski Re: potrzeba dalej miesa armatniego i propagandy 23.12.05, 16:41
        olex5 napisał:

        > co za klamca.Marionetkowy rzad iracki poprosil.Tak tlumaczyc to mozna w
        > przedszkolu.Mowiac bezposrednio- amerykanska administracja kazala polskiej
        > wladzy zeby wojsko zostalo bo potrzeba dalej miesa armatniego i propagandy

        ZSRR tez zawsze bylo proszone
        o bratnia pomoc...
    • opt NO I PROSZĘ JUŻ INACZEJ SZCZEKACIE 23.12.05, 18:16
    • che.guevara Czy naprawdę Warszawę musi spotkać ten sam 23.12.05, 18:51
      los co Madryt i Londyn, by Polacy się w końcu opamiętali?
    • zygfryd.okrutny Narodowo-socjalistyczny rzad 23.12.05, 18:56
      z embelmatami na piersach " Gott mit uns" zamierza dalej mordowac w Iraku. Jak sie to ma do tego katolickiego obrazka tworzonego przez goebelsowska szczekaczke propagandy rydzyka, o milosci blizniego i poszanowaniu zycia niepoczetgo, gdy zbiry morduja nardodzone dzieci, napalmem i fosforem. Typowe juz dla moherow zaklamanie i obluda, pod plaszczykiem dewocjonalnego zaklamania, prowadza do ruiny demokratyzycji tego kraju w srodku Europy.

      Marcinkiewicz, przy wigili pomysl, o dzieciach i kobietach, cierpiacych pod butem i lufa karabinu polskiego okupata, narazasz zycie calego narodu na zamachy i krwawa wojne z islamem. Bierzesz na siebie wielki grzech, ktorego nie zmyje spowiedz u rydzyka.

    • yurek11111 Sondaz przedstawia opinie Polakow :-)))))))))))))) 23.12.05, 20:45
      ...i powinien byc wziety pod uwage przez rzad i Prezydenta, przy podejmowaniu
      dezyzji.
      SONDAŻ


      Kiedy polscy żołnierze powinni opuścić Irak?

      63%
      Natychmiast (844)

      20%
      W ciągu roku (272)

      17%
      Powinni pozostać na dłużej (228)

      Liczba oddanych głosów: 1344

    • eugeniuszz CZY NIKT NIE ZAUWAŻYŁ ŻE W WYDANIU PAPIEROWYM, 23.12.05, 23:32
      PIERWSZĄ WIADOMOŚCIĄ JEST IRAK, DRUGĄ RADIO MARYJA A SZÓSTĄ (3 STRONA) OBJĘCIE
      WŁADZY PRZEZ NOWEGO PREZYDENTA. NIE LUBIĘ GO ALE CZY TO NIE PRZESADA? ŁYDKI MAM
      PRZYGOTOWANE
    • buszek2 Marcinkiewicz jest okey ale tu robi ogromny blad.. 24.12.05, 01:01
      Nie nalezy przesadzac z wasalskim podejsciem do USA... Polska realizuje w Iraku
      polityke USA i Izraela, na koszt polskich podatnikow / tanie panstwo!?!/
      osmieszajac sie w oczach swiata i UE / "osiol trojanski USA"../
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka