wiesiex 23.12.05, 08:14 Rząd iracki chce pozostawić Polaków, a czy ktoś zapytał o to naród iracki? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tppiotr Re: Polacy zostaną w Iraku jeszcze przez rok? 23.12.05, 08:35 A czy naród iracki ma coś do powiedzenia ? Kogoś to obchodzi ? Mają milczeć i cieszyć się że Saddama już nie ma. A okupacja będzie trwała aż się skończy ropa. Odpowiedz Link Zgłoś
tomks2 Skończy się ropa? 23.12.05, 09:26 Obawiam się, że tppiotr nie ma racji. Okupacja trwa już ponad dwa lata, a ropy nie widać. Czy ci głupi Amerykanie pojechali tam zaprowadzać wolność i demokrację, czy po ropę? Bo z biegiem lat zaczyna mi się wydawać, że po to pierwsze (prawość i celowość takiej akcji to oddzielne zagadnienie). Jeśli tak, to ten Bush faktycznie jest głupi. Odpowiedz Link Zgłoś
inzynier2 BMR, ropa i demokracja 23.12.05, 10:14 tomks2 napisał: > Czy ci głupi Amerykanie pojechali tam zaprowadzać wolność i demokracje, > czy po ropę? Bush jr mowil zanim wyslal wojska do Iraku, ze wojsko amerykanskie zlikwiduje bron masowego razenia w Iraku, a za pobyt tego wojska Irak zaplaci eksportujac rope naftowa. Wolfowitz, ktory byl wiceministrem wojny w rzadzie Busha, mowil, ze rozni czlonkowie gabinetu mieli rozne cele w Iraku. Mozna sie domyslac, ze Bush jr i Cheney chcieli ropy irackiej. Wolfowitz i Pearle chcieli zwiekszyc bezpieczenstwo Izraela. A co ma z tego Polska i Amerykanie? Amerykanow zginelo juz ponad 2,100. Niedlugo liczba smiertelnych ofiar Busha jr przekroczy liczbe ofiar bin Ladena. Nie licze przy tym ponad 100 tys zabitych Irakijczykow. Koszt wojny pokrywany przez podatnikow amerykanskich przekroczyl 300 mld dolarow, bo Irakijczycy wysadzaja rurociagi i Haliburton nie moze krasc irackiej ropy. Brytyjczycy w 1920 zrezygnowali po dwu latach z kolonizowania Iraku. Czas aby USA i Polska zrobili to samo. Odpowiedz Link Zgłoś
pndzelek zostaniemy tam dopoki waszyngton 23.12.05, 12:33 tego bedzie od nas wymagal, narazie wazeliny maja rzadzacy dosyc Odpowiedz Link Zgłoś
capacho Re: BMR, ropa i demokracja 23.12.05, 14:43 Polska et USA jest duzo mowic. USA jest potega okupacyjna a Polska prosty normalny wacal. Odpowiedz Link Zgłoś
rozumny5 Grzebcie się dalej, polaczki w US-awanturze.... 23.12.05, 15:21 i róbcie za osła trojańskiego w imię wirtualnej ropy którą i tak całą wezmą US-koncerny. Zresztą za parę lat rosyjska ropa i gaz też będzie dla was czymś wirtualnym. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr.kraczkowski Kaczynscy i Marcinkiewicz pod sad 23.12.05, 16:35 rozumny5 napisał: > i róbcie za osła trojańskiego w imię wirtualnej ropy którą i > tak całą wezmą US-koncerny. > Zresztą za parę lat rosyjska ropa i gaz też będzie dla > was czymś wirtualnym. Ma pan niestety racje. Wciaz opowiadamy o swej roli ofiar z drugiej wojny swiatowej, a sami, wbrew ostrzezeniom papieza Polaka, jestesmy nedznymi, rzadnymi lupow agresorami w Irak. Zamiast dac pieniadze naszym naukowcom wolimy napadc na innych jak hieny u boku silniejszego. Noblista Pinter: Kaczynscy i Marcinkiewicz powinni stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości: **Każdy wie, że inwazja na Irak była usprawiedliwiana jego skrajnie niebezpiecznym arsenałem broni masowego rażenia, gotowym do odpalenia w 45 minut, co spowodowałoby nieopisaną masakrę. Zapewniano nas, że to prawda. To nie była prawda. Mówiono nam, że Irak miał związki z Al Kaidą, był więc częściowo odpowiedzialny za zamachy 11 września 2001 w Nowym Jorku. Zapewniano nas, że to prawda. To nie była prawda. Mówiono nam, że Irak zagraża bezpieczeństwu świata. Zapewniano nas, że to prawda. To była nieprawda. (...) Inwazja Iraku to akt bandytyzmu, jawny akt państwowego terroryzmu, świadczący o absolutnej pogardzie dla pojęcia prawa międzynarodowego. Samowolna akcja militarna zbudowana na serii kłamstw i rażącej manipulacji mediami, w końcu milionami ludzi na świecie. Akt, który miał wzmocnić militarną i ekonomiczną kontrolę Ameryki nad Środkowym Wschodem połączony z maskaradą: ponieważ żadne usprawiedliwienia nie dały się w końcu uwiarygodnić, ostatnią szansą kłamstwa było “wyzwolenie”. Przerażający pokaz pychy siły militarnej odpowiedzialnej za śmierć i kalectwo tysięcy i tysięcy niewinnych. Przynieśliśmy Irakijczykom tortury, bomby rozpryskowe, zubożony uran, niezliczone masakry, nędzę i zniszczenie i nazwaliśmy to “przynoszeniem wolności i demokracji na Środkowy Wschód”. Ilu ludzi trzeba zabić, żeby zasłużyć sobie na tytuł masowego mordercy i zbrodniarza wojennego? Sto tysięcy? Chyba wystarczy. Bush i Blair powinni więc stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.** www.irak.pl/HaroldPinterNobelLit2005SztukaPrawdaPolityka.htm W RFN byly niedawno (sa nadal?) afery prawicy zwiazane z handelm bronia. NIewyobrazalne, ale minister nadzorujacy sluzby tajne Pfahls wzial lapowki przy okazji sprzedazy pojazdow opancerzonych do Arabi Saudyjskiej i uciekl na kilka lat - dopoki nie zatarto sladow, a lobbysta handlu bronia Schneider, ktory aszystkim krecil i zan prawde, nie zapewnil sobie bezpieczenstwa w Kanadzie. Pfahls w miedzy czasie wrocil, ale nic nie pamieta... W handlu nieruchomosciami makler bierze prowizje, procent od sprzedazy dzialki, domu itp. W handlu bronia prowizje sa wieksze i niczym nie skrepowane. Kto zareczy, ze Polska nie kupila Boeingow i F-16 tylko dlatego, ze Amerykanie zagwarantowali naszym politykom, ze wplaca im na konto za granica po 300.000 Euro od sztuki? Idealnym rozwiazaniem jest wowczas, gdy ktos z rodziny osiadzie gdzies za granica, tak ze polskie waldze nie beda mogly pytac np. Siostry, czy brata, skad ma forse zyjac w Szajcarii, czy Austrii. USA nie beda zainterssowane by ujawnic taka korupcje, bo maja wtedy na polskiego polityka haka, a polityk po prostu robi wszystko co USA chca, bo Polacy sa zbyt skloceni i zbyt niezorientowani by sie polapac. A Michnik zamknie wszystkim usta opowiadajac o humanitaryzmie. Humanitaryzm Michnika wyglada zas tak jak jego irackie ofiary: dziewczyna okaleczona przez rakieta USA z ojcem: www.rense.com/1.imagesE/irqgirl.jpg Zatorturowany przez USA na smierc ojciec wielodzietnej rodziny, nie maial nic wspolnego z ruchem oporu: www.spiegel.de/img/0,1020,355611,00.jpg Ofiary USA w Iraku - uwaga potworne zdjecia: www.robert-fisk.com/iraqwarvictims_page1.htm Lista biedakow z USA, ktorzy mysleli, ze gina broniac USA, a nie ze oddaja swe zycie za pomysly Busha co do ksztaltowania przyszlosci Irakijczykow i za benzyne do samochodow: edition.cnn.com/SPECIALS/2003/iraq/forces/casualties/index.html Benzyna naszych aut ma krew jako domieszke! Piotr Kraczkowski www.geocities.com/pkraczkowski/evitae.htm www.geocities.com/pkraczkowski/europa/gpatent.htm#rob www.geocities.com/pkraczkowski/politik/gisrael.htm#jaz Odpowiedz Link Zgłoś
capacho Re: Polacy zostaną w Iraku jeszcze przez rok? 23.12.05, 14:40 Kulami trzeba bedzie wypedzac polskie wojsko z Iraku. Wasalow trzeba zalatwic!!! Odpowiedz Link Zgłoś
tomks2 Zostaniemy, jak się opłaci 23.12.05, 09:21 Ja bym chętnie zostawił tam nasze wojska, ale żebyśmy coś z tego mieli! ROPA! Może jakaś wymiana? My im wojsko, oni nam ropę. Po dobrej cenie, oczywiście. Skoro już ładujemy ciężkie pieniądze w utrzymanie kontyngentu, to niech to się opłaci. Amerykanie się wypięli, może coś się wytarguje od Irakijczyków. A jak, nie to do domu. Odpowiedz Link Zgłoś
baby1 Oj naiwny, naiwny. To my będziemy musieli zapłacić 23.12.05, 09:29 za okupację Iraku w ten czy inny sposób, a nie Irakijcycy nam. Odpowiedz Link Zgłoś
sarmata Przeciez wycofanie mialo nastapic w styczniu 2006 23.12.05, 09:37 Po co w kolko te same klamstwa. To skandal. Nowy rzad szybko uczy sie manipulacji i oszukiwania. Dalszy pobyt w Iraku to poparcie dla amerykanskiego agresora majacego na sumieniu tysiace niewinnych ofiar. Zarowno Amerykanie jak i ich kundelki z tzw. koalicji powinni odpowiadac przed trybunalem ds. zbrodni wojennych. Odpowiedz Link Zgłoś
moranisse Jak ministrem obrony jest obywatel Anglii to... 23.12.05, 09:56 ... to sie wysyla Polakow tam gdzie Anglia zazada. M. Odpowiedz Link Zgłoś
phun Przydupasy USA w natarciu 23.12.05, 09:39 jakie to przykre, marcinkiewicz ty marionetko na uslugach kaczorow i cia PIS = Przestepstwa i Samowola www.spieprzajdziadu.pl Odpowiedz Link Zgłoś
agi34 Brzydzę sie wami ...... 23.12.05, 09:52 Wojsko w Iraku u boku amerykańskich nacpanych zołnierzy stablizuje napalmem, wiezienia CIA na Mazurach...Ponad 150.000 ofiar stabilizacji, ofiar cywilnych,tysiace zgwalconych kobiet,ból, łzy i cierpienie....Totalna stabilizacja....Kwachu, Miller, Belka, Marcinkiewicz pieski Kowboja przed trybunal stanu. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Czyli hańba Polski jeszcze potrwa 23.12.05, 13:20 Ze strony PiS nie jest to właściwie dziwne, bo oni tę awanturę publicznie popierali. Ciekawsze jest, jak się zachowają LPR PSL i Samoobrona - partie które publicznie demonstrowały swój sprzeciw. Ostatnio na temat iracki też nabrały wody w usta. Odpowiedz Link Zgłoś
dobrowoj KLĄTWA.... 23.12.05, 13:24 Tacy ludzie piszą dziś narodowe dzieje. Polska , ów głoszony przez niektórych "Chrystus narodów" ma być okupantem ludzi dumnych i pewnych swej wiary. Ma być okupantem z Pańskiej łaski, jak byle kundel łapczywy na kości z Pańskiego stołu, po bandyckiej wojnie, w której żadne są jej zasługi. I przekleństwo, dumnych Arabów dopadnie ten kraj, bo taka chciwość na tłuste ochłapy, niesie pomstę - za lat kilkanaście, za lat kilkadziesiąt, Ale kiedyś to nastąpi i synowie i wnuki, będą przeklinać swych plugawych ojców i dziadów, za nieszczęścia które dziś ściągają swą chciwością, pazernością, czy po prostu zwyczajna głupotą. I będą to czasy, gdy ich groby się zaorze, a miejscu pamięci postawie zwykłe blaszane chlewnie. Odpowiedz Link Zgłoś
indris "Nowa jakość państwa"... 23.12.05, 14:15 ...zapowiadana przez PiS i nowego prezydenta, niewiele jak widać rózni się od dotychczasowej. Odpowiedz Link Zgłoś
olex5 potrzeba dalej miesa armatniego i propagandy 23.12.05, 14:45 co za klamca.Marionetkowy rzad iracki poprosil.Tak tlumaczyc to mozna w przedszkolu.Mowiac bezposrednio- amerykanska administracja kazala polskiej wladzy zeby wojsko zostalo bo potrzeba dalej miesa armatniego i propagandy Odpowiedz Link Zgłoś
piotr.kraczkowski Re: potrzeba dalej miesa armatniego i propagandy 23.12.05, 16:41 olex5 napisał: > co za klamca.Marionetkowy rzad iracki poprosil.Tak tlumaczyc to mozna w > przedszkolu.Mowiac bezposrednio- amerykanska administracja kazala polskiej > wladzy zeby wojsko zostalo bo potrzeba dalej miesa armatniego i propagandy ZSRR tez zawsze bylo proszone o bratnia pomoc... Odpowiedz Link Zgłoś
che.guevara Czy naprawdę Warszawę musi spotkać ten sam 23.12.05, 18:51 los co Madryt i Londyn, by Polacy się w końcu opamiętali? Odpowiedz Link Zgłoś
zygfryd.okrutny Narodowo-socjalistyczny rzad 23.12.05, 18:56 z embelmatami na piersach " Gott mit uns" zamierza dalej mordowac w Iraku. Jak sie to ma do tego katolickiego obrazka tworzonego przez goebelsowska szczekaczke propagandy rydzyka, o milosci blizniego i poszanowaniu zycia niepoczetgo, gdy zbiry morduja nardodzone dzieci, napalmem i fosforem. Typowe juz dla moherow zaklamanie i obluda, pod plaszczykiem dewocjonalnego zaklamania, prowadza do ruiny demokratyzycji tego kraju w srodku Europy. Marcinkiewicz, przy wigili pomysl, o dzieciach i kobietach, cierpiacych pod butem i lufa karabinu polskiego okupata, narazasz zycie calego narodu na zamachy i krwawa wojne z islamem. Bierzesz na siebie wielki grzech, ktorego nie zmyje spowiedz u rydzyka. Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 Sondaz przedstawia opinie Polakow :-)))))))))))))) 23.12.05, 20:45 ...i powinien byc wziety pod uwage przez rzad i Prezydenta, przy podejmowaniu dezyzji. SONDAŻ Kiedy polscy żołnierze powinni opuścić Irak? 63% Natychmiast (844) 20% W ciągu roku (272) 17% Powinni pozostać na dłużej (228) Liczba oddanych głosów: 1344 Odpowiedz Link Zgłoś
eugeniuszz CZY NIKT NIE ZAUWAŻYŁ ŻE W WYDANIU PAPIEROWYM, 23.12.05, 23:32 PIERWSZĄ WIADOMOŚCIĄ JEST IRAK, DRUGĄ RADIO MARYJA A SZÓSTĄ (3 STRONA) OBJĘCIE WŁADZY PRZEZ NOWEGO PREZYDENTA. NIE LUBIĘ GO ALE CZY TO NIE PRZESADA? ŁYDKI MAM PRZYGOTOWANE Odpowiedz Link Zgłoś
buszek2 Marcinkiewicz jest okey ale tu robi ogromny blad.. 24.12.05, 01:01 Nie nalezy przesadzac z wasalskim podejsciem do USA... Polska realizuje w Iraku polityke USA i Izraela, na koszt polskich podatnikow / tanie panstwo!?!/ osmieszajac sie w oczach swiata i UE / "osiol trojanski USA"../ Odpowiedz Link Zgłoś