Dodaj do ulubionych

Odpowiedz na pytania dotyczace Szarona

IP: proxy / 213.8.97.* 27.01.03, 13:22
Do zabalsamowanego i innych:
Odpowiadam na pytanie kilku osob, ktorzy na roznych watkach pytali mnie o
prawie to samo, czyli konkretnie o Szarona. Staralem sie jak moglem
najkrocej wyjasnic moje oblicze Szarona. Moze po tym wyjasnieniu latwiej
bedzie zrozumiec dlaczego tak wielu Izraelczykow na niego glosuje.


Ariel Szaron wslawil sie w czasie wojny Jom Kipur (1973) przeciw armiom
Egiptu i Syrii, ktore zaskoczyly calkowicie wojsko Israelskie (Cahal) w dniu
najwazniejszego swieta zydowskiego.
W sytuacji b. krytycznej dla Israela, gdy wielu generalow spieralo sie
miedzy soba co robic i nie potrafilo dokonac przelomu, gen. Szaron
zmobilizowal odpryski rozbitych dywizji na froncie egipskim, sforsowal
kanal sueski i ruszyl w kierunku Kairu. Walki byly b. ciezkie i ofiarne, ale
obraz wojny calkiem sie zmienil – nagle dwie stolice arbskie (Cahal stal juz
tez 30 km. od Damaszku) znalazly sie w bezposrednim zagrozeniu. Mocarstwa
swiatowe zaczely dzialac… Szaron chcial isc dalej, ale rzad go zatrzymal i
walki sie skonczyly. Tu, pierwszy raz, rozbiegaja sie opinie o gen.
Szaronie: jedni uwazaja go za wielkiego bohatera, ktory uratowal Izrael,
inni widza w nim szalonego generala, ktory dla osiagniec wojskowych nie
liczy sie z ofiarami (przeciez chcial dalej sie bic). Zawisc generalow,
ktorzy sie mniej popisali w tej wojnie nie mala odegrala role w tworzeniu
sie tej negatywnej opinii.

W latach osiemdziesiatych, Szaron, tym razem jako minister bezpieczenstwa,
przekonal rzad o koniecznosci drastycznych krokow przeciw palestynskiemu El
Fatah, ktory podbil poludniowy Liban i stamtad dokonywal stalych i ciezkich
napasci na ludnosc izraelska. W tym rowniez czasie toczyla sie ostra wojna
domowa w Libanie miedzy falangami chrzescijanskimi (cos okolo 30% arabow
libanskich) a roznymi ugrupowniami muzulmanskimi i druzyjskimi. Rzad
izraelski, pod duzym wplywem Szarona, postanowil pomoc chrzescijanom. Wojsko
Izraela weszlo do Libanu (1982) i rozpoczela sie tzw. akcja “Pokoj dla
Galilei”. Zadeklarowanym celem tej akcji bylo zlikwidowanie terroru Fatah,
lecz, po drodze, Cahal opanowal pol Libanu ze stolica Bejrut i zapewnil
wladze falangom chrzescijanskim. El Fatah razem z panem Arafatem, ktory sie
tam wowczas panoszyl, “pozwolono” przeniesc sie do Tunezji. Arabskie falangi
chrzescijanskie, ktore poczuly sie b. pewnie pod skrzydlami izraelskimi
pozwololy sobie na rozrachunek ze znienawidzonymi Palestynczykami. I tak
doszlo do rzezi w Sabra i Szatila – Arabowie potraktowali innych Arabow tak
jak to miedzy nimi przyjete. Ariel Szaron, ktory wprowadzil wojsko do Libanu
i zaprowadzil tam wladze chrzescijan, zostal mianowany morderca.

Poniewaz ingerencja Izraela (Szarona) w Libanie zakonczyla sie w sumie
fiaskiem i pociagnela za soba wiele setek ofiar wsrod naszych zolnierzy,
Szaron, w oczach pewnej czesci narodu, jest rowniez i ich morderca.

Oczywiscie, lewica, przeciwna politycznie bezkompromisowemu (tez stigma)
Szaronowi, chetnie kultywuje takie oblicze Szarona.

Nie rzadko mozna u nas uslyszec - “ Ty glosujesz na Szarona? Na tego
morderce???”
Na pytanie - “A kogo to on zamordowal?”- zwykle nie ma zadnej odpowiedzi...
Obserwuj wątek
    • Gość: Omar Szaron jest odpowiedzialny za krew arabskai zydows IP: *.net.autocom.pl 27.01.03, 13:49
      Tomku..już wiem ze jestes wielki fan Szarona nie chce już moblizowac o
      historii z reszta w niektorych sprawach zgadzam sie z tobą ..lae czy pamiętasz
      Tomku jak Szaron obecował dwa lata temu ze w czągu 100dni doprowdzi do
      znieszczenia palestynczyków i żydzi bedą mogli żyć bezpieczeny? oto wynik jego
      polityki prawie 700 zabity ch żydów i ponad 2000 palestyńczyków..dla mnie
      jest tragiedia smierć każdego człowieka czy żyd czy arab..wiedziesz jego
      polityka nie doprowadziła wasz do spokojnego żtcia ..nie chcę mowiesz o
      gospodarce ,..any o turystyka..co bedzie w/g ciebie dali? ..niewiem czy
      słyszałeś Colin Powel wczoraj w Davos..gdzie on miedzy zachcę Szarona do i
      Izraela do prawdziwego pokojuiii wzewa do powstania prawdziwego panstwa
      palestynskiego? jak myslesz ..jak Szaron będzie reagował
      • hihihihi Re: Szaron jest odpowiedzialny za krew arabskai z 27.01.03, 13:59


        Nie czepiaj sie Omar drobiazgow! Szaron potrzebuje pare dni wiecej, zeby
        zniszczyc Palestynczykow! Moze sie tylko przejezyczyl i wyszlo mu 100 zamiast
        200 albo 1000. Jest przeciez na najlepszej drodze.

        Nie znasz starego zydowskiego przyslowia? Co si odwleczy to ni ucieczy.
      • Gość: Tomek44 Re: Szaron jest odpowiedzialny za krew arabskai z IP: proxy / 213.8.97.* 27.01.03, 14:35
        Gość portalu: Omar napisał(a):

        > Tomku..już wiem ze jestes wielki fan Szarona nie chce już moblizowac o
        > historii z reszta w niektorych sprawach zgadzam sie z tobą ..lae czy
        pamiętasz
        > Tomku jak Szaron obecował dwa lata temu ze w czągu 100dni doprowdzi do
        > znieszczenia palestynczyków i żydzi bedą mogli żyć bezpieczeny? oto wynik
        jego
        > polityki prawie 700 zabity ch żydów i ponad 2000 palestyńczyków..dla mnie
        > jest tragiedia smierć każdego człowieka czy żyd czy arab..wiedziesz jego
        > polityka nie doprowadziła wasz do spokojnego żtcia ..nie chcę mowiesz o
        > gospodarce ,..any o turystyka..co bedzie w/g ciebie dali? ..niewiem czy
        > słyszałeś Colin Powel wczoraj w Davos..gdzie on miedzy zachcę Szarona do i
        > Izraela do prawdziwego pokojuiii wzewa do powstania prawdziwego panstwa
        > palestynskiego? jak myslesz ..jak Szaron będzie reagował

        Wyobraz sobie, ze ja nie bede glosowal na Szarona choc go lubie jako polityka.
        Jestem czlonkiem innej partii i pozostaje jej wierny. Mianowicie Szinuj.
        Poza tym mysle, ze bedziesz w przyszlosci zaskoczony, gdy okaze sie, ze z
        czlowiekiem, ktory jest zdecydowany i twardy o wiele latwiej robi sie pokoj
        niz z jakims liberalem z gumy, ktory nie stoi na ziemi.
        Taki Szaron przydalby sie rowniez w szeregach Palestynczykow. Wtedy o wiele
        latwiej doszloby do porozumienia.
        Ty masz pewnie kontakty z ludzmi, ktorzy zupelnie blednie oceniaja tutejsza
        rzeczywistosc, a taka pani Monika Slowakiewicz z GW, powinna miec zakaz
        pisania o Izraelu, poniewaz jest nieobiektywna i szkodzi sprawie obu stron.
        Piszac czesto nieprawde, wyrzadza duzo szkody, bo wiadomo, ze dziennikarze w
        duzej mierze ksztaltuja opinie spoleczna. Takich dziennikarzy powinno sie
        poprostu karac.
        Mam nadzieje, ze za rzadow Szarona dojdzie szybciej do porozumien niz za
        poprzednikow, chyba,ze rozne pieknoduchy w imie "dobrej sprawy" beda mu
        przeszkadzac.
        Masz prawo myslec inaczej. Zobaczymy kto ma racje.
        • Gość: Omar Re: Szaron jest odpowiedzialny za krew arabskai z IP: *.net.autocom.pl 27.01.03, 15:06
          Tomek..Ja zgadzam się ztobą że z Szaronem moze szybczej robieć pokoj niz z
          innymi mieliśmy przykład M.Pegen..jak i Barak.ja wiedziałem jak on całował z
          Plaestynczykami w jego dom na duza uszta i na drugi dzien atakował i był
          niejakie
          już wiesz że za poparcia arabow ameryka chce prowdzieć do rokwan i czytałem
          ze zaraz po wyborach bedzie wspolna incyjatwa Izraelisko amerykansa..pytanie
          czy Szarona naprawdę chce pokój?,,z drugi strony czekaliśmy na wyborach aw
          autonomii..ale warunki jakie wytwarza Izrael codzinne atak izolacja
          miast ..uniemozliwia wyborów..czekalismy na zmiana . ale kiedy nasila atakow
          waszej armii ludzi myślą inaczej niestety..przed chwielę czytałem analiza
          wyborcza .w sumie wyniki są prawie znane partia pracy jest najwiekszym
          przegranym..ale myslę ze obywatele arabowie beda mieli od 12-15 w kenewsieci
          moga tez grac rola..po Szaeron moze wygrac ale bedzie miał trudności w
          stworzenia rządu..za chwiele prawica i skrajne prawica bedą walczyc miedzy
          soba na podział Ministrw..i moze niedługo Szaron bedzi zmusiony do zmian
          rzadu..
          • Gość: Tomek44 Szaron - a moze pozytywne oblicze. IP: proxy / 213.8.97.* 27.01.03, 15:45
            Dlaczego dales taki tytul? Zrobiles z Szarona morderce. Powielasz stigme.
            Szaron bronil swoich obywateli przed terrorystami arabskimi. Dlaczego nie
            napiszesz Barak, Ben Gurion czy inni. Mozna w ten sposob napisac o kazdym. A
            tak naprawde dlaczego nie napiszesz, ze Arafat jest odpowiedzialny za przelana
            krew arabska?
            Szaron w moim pojeciu jest jak kura chroniaca swoje piskleta, no moze bardziej
            suka szczeniat ( do kury to go moze trudno porownac ) A co robi Arafat? Szaron
            nie wysyla swoich dzieci na smierc.
            Ja nie chce, abys kochal Szarona, ale ja chce abys spojrzal na niego przez
            inny pryzmat. Innymi oczami. Ja kiedys probowalem tak patrzec na Arafata, ale
            mi nie wyszlo. Moze Ty bedziesz mial wiecej szczescia z Szaronem.
            • hihihihi Drogi pisklaku albo szczeniaku Szarona! 27.01.03, 15:57
              Drogi kurczaku albo moze raczej szczeniaku!
              Hitler przeciez tez nie byl morderca. No bo co on mial wspolnego z Jedwabnem
              albo Oswiecimiem? Mniej niz Szaron z Sabra i Szatila. Czy Hitler kogos
              zamordowal?

              "jego oddziały wpuściły bojówkarzy, wiedząc, że oznacza
              to masakrę palestyńskich cywili"!
              • Gość: tomek44 Re: do hihihi IP: proxy / 213.8.97.* 27.01.03, 16:15
                hihihihi napisał:

                > Drogi kurczaku albo moze raczej szczeniaku!
                > Hitler przeciez tez nie byl morderca. No bo co on mial wspolnego z Jedwabnem
                > albo Oswiecimiem? Mniej niz Szaron z Sabra i Szatila. Czy Hitler kogos
                > zamordowal?
                >
                > "jego oddziały wpuściły bojówkarzy, wiedząc, że oznacza
                > to masakrę palestyńskich cywili"!

                A napisz wyraznie kto ich zamordowal! Nie pisz tylko, ze Szaron, bo wiesz
                dobrze, ze to chrzescijanscy Arabowie.
                A jezeli nie wiesz, to przeczytaj co napisalem na poczatku watka, albo
                poczytaj historie, nawet ta najmniej obiektywna.
                Poza tym masz dosc nerwowy smiech i nie wiem czego to jest wynik. Moze w
                trakcie pisania ktos cie podszczypuje?
                • hihihihi Re: do pisklaka 27.01.03, 16:25
                  A napisz wyraznie kto umozliwil im ich zamordowac!
                  Jak myslisz, czy gdyby Hitler nie zajal Polski i jego policja na to nie
                  przyzwolila to czy doszloby do masakry w Jedwabnem i gdzie indziej?

                  Widzisz? Hitler jest NIEWINNY bo dobrze wiesz, ze to przeciez Polacy zabili
                  Zydow! A jesli nie wiesz to poczytaj historie nawet ta najmniej obiektywna.

                  Jesli w 8 literkach "hihihihi" dopatrujesz sie nerwowego smiechu to moze
                  powinienes pojsc do psychiatry? Bo ja nie wiem czego to jest wynik hihihihi.
        • Gość: Jerzy Re: Szaron jest odpowiedzialny za krew arabskai z IP: *.02-11-6c756e2.cust.bredbandsbolaget.se 27.01.03, 20:36
          Panie Tomku, ujal Pan "problem" Sharona prawdziwie-to prawda, ze z czlowiekiem
          o zdecydowanych pogladach rozmawia sie latwiej.
          Gratuluje i pozdrawiam.
        • Gość: zbalansowany Re: Szaron jest odpowiedzialny za krew arabskai z IP: *.mel.connect.com.au / 61.68.202.* 28.01.03, 13:30
          Nie bardzo rozumiem na czym opierasz swoj optymizm odnosnie Szarona.
          Intelektualista to on nie jest, a wybory wygra w nagrode za walke z
          Palestynczykami, skoro taki ma mandat to dalej podobna polityke bedzie
          prowadzil.
          Jezeli Socjalisci nie beda uczestniczyc w rzadzie to koalicja musi byc
          skrajnie prawicowa co uniemozliwi jakiekolwiek zmiany status squo.


          Znalazlem taki fragment wypowiedzi Sarida na temat Szarona:

          Sharon is not interested in peace and therefore is not concerned that the
          violence and needless deaths of Israelis and Palestinians continue. In the
          Jan. 3 Ha'aretz,

          Yossi Sarid, chairman of
          the Meretz party, wrote,

          "What does frighten Sharon ... is any prospect or
          sign of calm or moderation. If the situation were to calm down and
          stabilize, Sharon would have to return to the negotiating table and, in the
          wake of pressure from within and without, he would have to
          raise serious proposals for an agreement. This moment terrifies
          Sharon and he wants to put it off for as long as he possibly can."

          In
          contrast, Sarid said that Sharon understands "that the terrorists and those
          who give them asylum are not the real enemies. Instead, the real enemies are
          the moderates.... You fight terrorists--a pretty simple operation--but you
          must talk with moderates, and this is a very tricky, if not dangerous,
          business."


          More important for the survival of not only the Palestinian people, but
          especially Israel itself, is the dangerous role of the puppetmasters outside
          the region, who are manipulating both sides of this deadly game
          as part of their own demonic plans to spread the policy of a "clash of
          civilizations." In this regard, Sharon, and his "Greater Israel" policy, is
          just as much a puppet as the Palestinian, strapped with explosives, who
          blows himself up at an Israeli bus station.


          Przykro mi ale ja po prostu nie wierze w jakiekolwiek pokojowe intencje
          Szarona.
    • viri-palestyna Re: Odpowiedz na pytania dotyczace Szarona 27.01.03, 19:32
      Tomek,a co bedzie po wyborach?/
      Wygra likud ,twoja partia i partia p[racy.
      Taka chyba bedzie koalicja i chyba niewiele sie
      zmieni.Trzeba czekac ,az wojna z Irakiem sie
      skonczy i znow palestynczykow pozbawia zludzen??
      Moze wtedy bedzie jakis postep w sprawie pokoju??
      Mam nadzieje ze nie jestes jakas "figura"i nie
      uciekniesz z forum??
      Jakie sa twoje prognozy wyborcze?
      • Gość: K.J Re: Odpowiedz na pytania dotyczace Szarona IP: *.dip.t-dialin.net 27.01.03, 20:12
        viri-palestyna napisał:

        > Tomek,a co bedzie po wyborach?/
        > Wygra likud ,twoja partia i partia p[racy.
        > Taka chyba bedzie koalicja i chyba niewiele sie
        > zmieni.Trzeba czekac ,az wojna z Irakiem sie
        > skonczy i znow palestynczykow pozbawia zludzen??
        > Moze wtedy bedzie jakis postep w sprawie pokoju??
        > Mam nadzieje ze nie jestes jakas "figura"i nie
        > uciekniesz z forum??
        > Jakie sa twoje prognozy wyborcze?

        Co sie z wami dzieje.
        Trzeba skonczyc wojne, ktorej nie ma by gadac o pokoju, ktorego nie bedzie ?

        Co wy wszyscy zrecie ?
      • Gość: Tomek44 Re: Odpowiedz na pytania dotyczace Szarona IP: proxy / 213.8.97.* 28.01.03, 10:50

        Co bedzie po wyborach nikt nie wie. Mam nadzieje, ze wygra Szaron. Bardzo go
        cenie jako polityka.Wierze, ze wlasnie dlatego, ze jest zdecydowany i
        radykalny doprowadzi do pokoju. Wypisuja tutaj na forum rozne bzdury na jego
        temat cytujac jakis oszolomow i wierza,ze to prawda. Jak to czytam to mi rece
        opadaja, jak mozna takie bzdury powielac. Moja partia ( Szinuj )jest partia
        swiecka i nastawiona pokojowo. Nie zamierzam zniknac z Forum. Nie jestem tez
        wielka figura w partii. Ja sie nie nadaje na polityka. Jestem zbyt miekki i
        uczuciowy. Polityk musi byc twardy, bo inaczej nie jest w stanie poprowadzic
        panstwa. Zwlaszcza w sytuacji jakiej my sie znajdujemy. Miekki i lagodny
        liberal, czesto doprowadza do anarchii. A jak jest anarchia to nie mozna mowic
        o pokoju.
        • patriota Re: Odpowiedz na pytania dotyczace Szarona 28.01.03, 11:17
          Gość portalu: Tomek44 napisał(a):

          > Polityk musi byc twardy, bo inaczej nie jest w stanie poprowadzic
          > panstwa.

          I za to wlasnie Niemcy tak kochali swego Fuehrera a Rosjanie swego Stalina.
          Obaj byli bardzo twardzi.

          > Zwlaszcza w sytuacji jakiej my sie znajdujemy. Miekki i lagodny
          > liberal, czesto doprowadza do anarchii. A jak jest anarchia to nie mozna
          > mowic o pokoju.

          Zgadza sie. Celem Hitlera, ktory ciagle deklarowal nie bylo nic innego jak
          pokoj. Ze Stalinem o ile sie nie myle nie bylo inaczej.
          • Gość: Tomek44 Re: Odpowiedz na pytania dotyczace Szarona IP: proxy / 213.8.97.* 28.01.03, 11:26
            patriota napisał:

            > Gość portalu: Tomek44 napisał(a):
            >
            > > Polityk musi byc twardy, bo inaczej nie jest w stanie poprowadzic
            > > panstwa.
            >
            > I za to wlasnie Niemcy tak kochali swego Fuehrera a Rosjanie swego Stalina.
            > Obaj byli bardzo twardzi.
            >
            > > Zwlaszcza w sytuacji jakiej my sie znajdujemy. Miekki i lagodny
            > > liberal, czesto doprowadza do anarchii. A jak jest anarchia to nie mozna
            > > mowic o pokoju.
            >
            > Zgadza sie. Celem Hitlera, ktory ciagle deklarowal nie bylo nic innego jak
            > pokoj. Ze Stalinem o ile sie nie myle nie bylo inaczej.

            Brawo!!! Zdruzgotales mnie.
            • patriota Re: Odpowiedz na pytania dotyczace Szarona 28.01.03, 11:38
              Gość portalu: Tomek44 napisał(a):

              > Brawo!!! Zdruzgotales mnie.

              Ale to nie bylo konieczne.
              Ktos, kto serio jest przekonany, ze Szaron nie jest morderca jest juz ruina.





    • puls Sharon to bohater to drugi Sobieski chwala mu. 27.01.03, 19:37
      A arabstwo , tfu potrafi tylko mordowac ludzi i zwierzeta ,rozwalac osly
      bombami , truc i bestialsko mordowac bombami bezbronnych ludzi.
      11.09.01 to arabskie dzielo .
    • Gość: U Re: Odpowiedz na pytania dotyczace Szarona IP: *.214.110.132.Dial1.Boston1.Level3.net 28.01.03, 12:18
      Gość portalu: Tomek44 napisał(a):

      > Do zabalsamowanego i innych:
      > Odpowiadam na pytanie kilku osob, ktorzy na roznych
      watkach pytali mnie o
      > prawie to samo, czyli konkretnie o Szarona. Staralem
      sie jak moglem
      > najkrocej wyjasnic moje oblicze Szarona. Moze po tym
      wyjasnieniu latwiej
      > bedzie zrozumiec dlaczego tak wielu Izraelczykow na
      niego glosuje.
      >
      >
      > Ariel Szaron wslawil sie w czasie wojny Jom Kipur
      (1973) przeciw armiom
      > Egiptu i Syrii, ktore zaskoczyly calkowicie wojsko
      Israelskie (Cahal) w dniu
      > najwazniejszego swieta zydowskiego.
      > W sytuacji b. krytycznej dla Israela, gdy wielu
      generalow spieralo sie
      > miedzy soba co robic i nie potrafilo dokonac przelomu,
      gen. Szaron
      > zmobilizowal odpryski rozbitych dywizji na froncie
      egipskim, sforsowal
      > kanal sueski i ruszyl w kierunku Kairu. Walki byly b.
      ciezkie i ofiarne, ale
      > obraz wojny calkiem sie zmienil ? nagle dwie stolice
      arbskie (Cahal stal
      > juz
      > tez 30 km. od Damaszku) znalazly sie w bezposrednim
      zagrozeniu. Mocarstwa
      > swiatowe zaczely dzialac? Szaron chcial isc dalej, ale
      rzad go zatrzymal
      > i
      > walki sie skonczyly. Tu, pierwszy raz, rozbiegaja sie
      opinie o gen.
      > Szaronie: jedni uwazaja go za wielkiego bohatera, ktory
      uratowal Izrael,
      > inni widza w nim szalonego generala, ktory dla
      osiagniec wojskowych nie
      > liczy sie z ofiarami (przeciez chcial dalej sie bic).
      Zawisc generalow,
      > ktorzy sie mniej popisali w tej wojnie nie mala
      odegrala role w tworzeniu
      > sie tej negatywnej opinii.
      >
      > W latach osiemdziesiatych, Szaron, tym razem jako
      minister bezpieczenstwa,
      > przekonal rzad o koniecznosci drastycznych krokow
      przeciw palestynskiemu El
      > Fatah, ktory podbil poludniowy Liban i stamtad
      dokonywal stalych i ciezkich
      > napasci na ludnosc izraelska. W tym rowniez czasie
      toczyla sie ostra wojna
      > domowa w Libanie miedzy falangami chrzescijanskimi (cos
      okolo 30% arabow
      > libanskich) a roznymi ugrupowniami muzulmanskimi i
      druzyjskimi. Rzad
      > izraelski, pod duzym wplywem Szarona, postanowil pomoc
      chrzescijanom. Wojsko
      > Izraela weszlo do Libanu (1982) i rozpoczela sie tzw.
      akcja ?Pokoj dla
      > Galilei?. Zadeklarowanym celem tej akcji bylo
      zlikwidowanie terroru Fatah
      > ,
      > lecz, po drodze, Cahal opanowal pol Libanu ze stolica
      Bejrut i zapewnil
      > wladze falangom chrzescijanskim. El Fatah razem z panem
      Arafatem, ktory sie
      > tam wowczas panoszyl, ?pozwolono? przeniesc sie do
      Tunezji. Arabski
      > e falangi
      > chrzescijanskie, ktore poczuly sie b. pewnie pod
      skrzydlami izraelskimi
      > pozwololy sobie na rozrachunek ze znienawidzonymi
      Palestynczykami. I tak
      > doszlo do rzezi w Sabra i Szatila ? Arabowie
      potraktowali innych Arabow t
      > ak
      > jak to miedzy nimi przyjete. Ariel Szaron, ktory
      wprowadzil wojsko do Libanu
      > i zaprowadzil tam wladze chrzescijan, zostal mianowany
      morderca.
      >
      > Poniewaz ingerencja Izraela (Szarona) w Libanie
      zakonczyla sie w sumie
      > fiaskiem i pociagnela za soba wiele setek ofiar wsrod
      naszych zolnierzy,
      > Szaron, w oczach pewnej czesci narodu, jest rowniez i
      ich morderca.
      >
      > Oczywiscie, lewica, przeciwna politycznie
      bezkompromisowemu (tez stigma)
      > Szaronowi, chetnie kultywuje takie oblicze Szarona.
      >
      > Nie rzadko mozna u nas uslyszec - ? Ty glosujesz na
      Szarona? Na tego
      > morderce????






      > Na pytanie - ?A kogo to on zamordowal??- zwykle nie ma
      zadnej odpo
      > wiedzi...




      Niema odpowiedzi,bo to stawianie kropki nad "i".

      Np:Czy ziaba nalezy do plazow?
    • Gość: HANS Dzis jest Wielki Dzien Szatana. IP: *.24.130.170.Dial1.Tampa1.Level3.net 28.01.03, 16:03


      Dzis jest Wielki Dzien Szatana.

      Dzis Antychrist przemawia do
      narodu Amerykanskiego!!!

      A szatanski pacholek, krwawy
      morderca Ariel Sharon jest
      ponownie wybierany przez piekielna
      dziatwe, zydow jako Israelski
      przewodca.

      Tak wiec szatan zwycieza i krew sie
      poleje obficie na tej planecie w
      nadchodzacych latach.





Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka