Gość: John IP: *.7.14.vie.surfer.at 20.02.03, 10:46 Jakby ktos mial ochote przeczytac calosc: www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A27771-2003Feb18.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Emilka Jak zwykle Zbigi ma racje IP: *.nv.nv.cox.net 20.02.03, 12:45 Tylko komu dzis potrzebne sa doswiadczenia madrych ludzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AK Re: ZB nigdy nie dorownal wielkiemu przezydentowi IP: 212.80.172.* 20.02.03, 13:02 Gdyby Carter mial innego doradce pewnie losy Ameryki potoczylyby sie inna droga. Carter dostal nagrode Nobla a Bush szykuje sie do bombardowan Bagdadu z 4.8 mln ludzmi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtus Re: Jak zwykle Zbigi ma racje IP: *.dsl.mtry01.pacbell.net 20.02.03, 16:28 Gość portalu: Emilka napisał(a): > Tylko komu dzis potrzebne sa doswiadczenia madrych ludzi? Aaa. Aaa. Szare bure obydwa.............zzzzzzzzzzzzzzz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: echo Re: Jak zwykle Zbigi ma racje IP: *.sympatico.ca 21.02.03, 06:53 Tak jak w ostatnich wyborach do senatu demokraci podłożyli sie republikanom dając im w ten sposób wolna rękę w kwestii Iraku tak tez I Brzeziński zrobił - każdy polityk w USA tak robi – obecnie nie ma nawet jednego odważnego, który by zajął stanowisko podobne do Europy... Choć Brzeziński pisze o kolejnych warunkach, które należy postawić Irakowi to jednak nie zapomniał on nadmienić o reżimie Sadama oraz o ewentualnej wonie. Wiec jak to jest? Albo rozbrajamy Irak albo pozbywamy się Sadama? Skup się facet na jednym... Jeszcze niedawno administracja Busha mówiła tylko o zagrożeniu bronią masowego rażenia i konieczności rozbrojenia Sadama, gdy tymczasem starzy sklerotycy zaczęli nam pisać o reżimie Sadama. Korea ma atom i stanowi o wiele większe zagrożenie i jakoś nikt z USA nie kwapi się do wojny z Korea, bo i po co. Tam maj tylko ryz do zebrania. Moi drodzy, to jest systematyczna propaganda jaka prowadzi rząd USA. Wałkowanie na okrągło jednego i tego samego temat prowadzi do kompletnego wymęczenia odbiorcy a w końcowym efekcie do jego zobojętnienia oraz jego zgody. Nie dlatego, ze ten czy owy zgadza się ze swoim oponentem lecz głownie dlatego aby pozbyć się tego co mu dokucza i przyprawia bóle głowy. I tak stopniowo, krok po kroku, stosując nachalna propagandę rząd amerykański coraz bardziej zbliża się do wojny w której chodzi nie o ryż a o kontrole złóż ropy naftowej o czym pasa powinna regularnie powtarzać jako antidotum. Czy w tych fałszywych krótkich artykulikach widzieliście cos podobnego? Gdy na tym forum zaczęto pisać o propagandzie i demagogii jaka szerzy GW i USA, GW zaczęła zalewać to forum masa artykułów ze swojej gazety nie dając w ten sposób ludziom wypowiedzieć się na swój temat a tym samym i podzielić się swoimi uwagami z innymi. Bo i po co? Przecież im chodzi o to żeby was wymęczyć tak samo jak to robi rząd w USA z amerykanami, abyście w końcowym efekcie dla świętego spokoju machnęli ręka i pozwolili barbarzyńcom dopiąć swego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tysprowda Re: Jak zwykle Zbigi ma racje IP: *.murdoch.edu.au 21.02.03, 07:50 No i rozbrojenie Saddama to nie po to, aby go rozbroic, ale po to, aby po rozbrojeniu, za pomoca starej, wyprobowanej metody prowokacji w Gliwickiej radiostacji, najechac na rozbrojony kraj, zajac go w try miga i potem sprywatyzowac rope dla USA i wode dla Izraela. Jaka bedzie chwala dzielnym wojakom, rzesze beda pialy z zachwytu nad potega US Army, jak bedzie parada z konfetti w Nowym Jorku...... Wszystko dzieki metodzie zmeczenia o rozbrojenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ??? :))) IP: *.sympatico.ca 21.02.03, 14:44 bohaterska armia, która składa sie z tych co zatratowali w panice na śmierć swoich w klubie nocnym w Chicago :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bartolomeo Wyważony, ale niepełny IP: *.ustka.sdi.tpnet.pl 20.02.03, 13:36 Czytając cała wypowiedź Brzezińskiego dla ,,WP'' mamawrażenie że przemawia przez niego doświadczenie lat spędzonych w Białym Domu.Sąd ów wydaje sie wywarzony i racjonalny. Z drugiej jednak strony nasówa się pytanie czy aby nie za długo czekalismy na Saddama pozwalając wodzic sie za nos? Czy i tym razem Rada Bezpieczeństwa nie odwlekłaby amerykańskiego ,,ostatecznego rozwiazania'' kwestii irackiej. Przyjęcie proponowanego rozwiązania naraża USA na ,,powtórke z rozrywki''bez gwarancji pozytywngo dlań efektu. Niewątpliwie pozycja Ameryki wzrośnie jeśli swoja interrwencję podejmie przy błogosławieństwie ONZ, możliwa jest jednak perspektywa dalszego braku porozumienia stron,w kwestii Husaina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MR pomalutku IP: *.u-bourgogne.fr 20.02.03, 14:30 A tak miedzy nami, to dokad nam sie tak spieszy? Niech sobie inspektorzy troche pochodza, porozmawiaja po cichutku z roznymi Irakijczykami, i Saddam zacznie robic bledy. Przeciez to nic nikogo nie kosztuje (zolnierzom i tak trzeba placic, niewazne w ktorej bazie siedza - tyle, ze sie poopalaja). Co sie niby takiego strasznego moze zdarzyc gdy inspektorzy tam siedza, satelity sie przygladaja a U2 fruwa nad pustynia? Spokoj i plynne ruchy. A w miedzyczasie kupa innych miejsc wymaga uwagi, jak Korea. Izrael. Zimbabwe. Afganistan. I cala reszta panstw, ktore zyja w ciekawych czasach. Oczywiscie, to co pisze ma sens jedynie przy zalozeniu, ze chodzi o bron chemiczna i biologiczna a nie o rope. Ale nam nie chodzi o zadna rope, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lysy Administracja Cartera IP: 207.181.167.* 20.02.03, 14:53 Pan Brzezinski byl czlonkiem admionistracji Cartera, najgorszego bodajze prezydenta USA po II wojnie, a dzis zupelnego idioty przynoszacego wstyd swojemu krajowi. Za prezydentury Cartera ZSRR zajal Afganistan, grozil inwazja Polski, w Iranie doszedl do wladzy Chomeini, Nikarague zajeli wspierani przez Castro bojowkarze (Sandinisci), armia amerykanska byla w najgorszym stanie od II wojny, bezrobocie w USA bylo dwucyfrowe, podobnie jak inflacja. Slowem prezydentura Cartera byla kompletnym fiaskiem i przypominala wrecz czasy wielkiej depresji z lat 30. A pan Brzezinski byl jej wspolautorem, wiec nie jest wielkim autorytetem. Brzezinski powinen doradzac Chiracowi tam bylby wlasciwym czlowiekiem na wlasciwym miejscu ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: Administracja Cartera IP: *.pool.mediaWays.net 20.02.03, 18:03 Gość portalu: Lysy napisał(a): Brzezinski powinen doradzac Chiracowi tam bylby > wlasciwym czlowiekiem na wlasciwym miejscu ! Dziekujemy serdecznie za tego fachowca. Niech Brzezinski przeprowadzi operacje w Iraku. Zna ten region.Uwalnial amerykanskich zakladnikow w Iranie.Wie co to burza piaskowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elrond Re: Administracja Cartera IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 21.02.03, 00:05 Oj drań ten Carter i nieudacznik. Nie zapobiegł upadkowi takich świetnych sojuszników, jak szach Iranu, czy generał Somoza. Niestety nie tylko jemu zdarzyły się potknięcia. Czas wreszcie uświadomić opinii publicznej, który z prezydentów USA jest osobiście odpowiedzialny za upadek takich wypróbowanych przyjaciół Ameryki jak gen. Pinochet , gen. Suharto, gen. Batista. Kto oddał Indochiny komunistom- wiemy dobrze, ale warto by też ustalić, którzy to prezydenci nie tylko zezwolili, ale nawet czynnie popierali dekolonizację, umożliwiając tym samym dojście do władzy różnym Saddamom i Kadafim. Albo ten Truman. Trzeba było pozwolić McArthurowi trzasnąć atomówką i nie byłoby teraz kłopotów z Koreą Płn. A taki Lincoln wreszcie. Zrujnował kraj wojną domową i po co. Dla jakichś śmiesznych sentymentów. Niestety, poza Bushem juniorem i Reaganem, trudno znaleźć prezydenta USA, który by się nie skompromitował jakimiś fałszywymi skrupułami i sentymentami w polityce krajowej i zagranicznej. A ta działalność obecna Cartera. Wstyd, wstyd, wstyd. Czy można bardziej się skompromitować, jak otrzymując pokojową nagrodę Nobla. Przecież stawia się przez to w jednym szeregu z terrorystą Arafatem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bk Re: Zbigniew Brzeziński uważa, że inspektorom trz IP: *.minntech.com 20.02.03, 16:41 niestety ale tylko o rope tu chodzi, bo to ze Irak zagraza swiatu to czysta abstrakcja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radadlalysego Re: Zbigniew Brzeziński uważa, że inspektorom trz IP: *.minntech.com 20.02.03, 17:07 marnujesz talent, powinienes byc doradca soltysa w Koziej Wolce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Zbigniew Brzeziński uważa, że inspektorom trz IP: *.zamosc.sdi.tpnet.pl 20.02.03, 17:20 Wszyscy rozsądni ludzie na całym świecie muszą starać się powstszymać Busha w jego szaleńczym pędzie ku bezsensownej wojnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smutna prawda Re: Zbigniew Brzeziński uważa, że inspektorom trz IP: *.minntech.com 20.02.03, 18:28 Oczywiscie zgadzam sie z toba ale czy rozsadni ludzie moga pokonac Busha. On reprezentuje interesy tych, ktorzy oplacili jego kampanie wyborcza. A oni niestety maja w rekach pieniadze i mass media. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Re: Zbigniew Brzeziński uważa, że inspektorom trz IP: 63.200.125.* 20.02.03, 18:58 Ale zlobek. Hu hu ha, hu hu ha nasza zima zla. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: echo propaganda, raz jeszcze IP: *.sympatico.ca 21.02.03, 06:54 Tak jak w ostatnich wyborach do senatu demokraci podłożyli sie republikanom dając im w ten sposób wolna rękę w kwestii Iraku tak tez I Brzeziński zrobił - każdy polityk w USA tak robi – obecnie nie ma nawet jednego odważnego, który by zajął stanowisko podobne do Europy... Choć Brzeziński pisze o kolejnych warunkach, które należy postawić Irakowi to jednak nie zapomniał on nadmienić o reżimie Sadama oraz o ewentualnej wonie. Wiec jak to jest? Albo rozbrajamy Irak albo pozbywamy się Sadama? Skup się facet na jednym... Jeszcze niedawno administracja Busha mówiła tylko o zagrożeniu bronią masowego rażenia i konieczności rozbrojenia Sadama, gdy tymczasem starzy sklerotycy zaczęli nam pisać o reżimie Sadama. Korea ma atom i stanowi o wiele większe zagrożenie i jakoś nikt z USA nie kwapi się do wojny z Korea, bo i po co. Tam maj tylko ryz do zebrania. Moi drodzy, to jest systematyczna propaganda jaka prowadzi rząd USA. Wałkowanie na okrągło jednego i tego samego temat prowadzi do kompletnego wymęczenia odbiorcy a w końcowym efekcie do jego zobojętnienia oraz jego zgody. Nie dlatego, ze ten czy owy zgadza się ze swoim oponentem lecz głownie dlatego aby pozbyć się tego co mu dokucza i przyprawia bóle głowy. I tak stopniowo, krok po kroku, stosując nachalna propagandę rząd amerykański coraz bardziej zbliża się do wojny w której chodzi nie o ryż a o kontrole złóż ropy naftowej o czym pasa powinna regularnie powtarzać jako antidotum. Czy w tych fałszywych krótkich artykulikach widzieliście cos podobnego? Gdy na tym forum zaczęto pisać o propagandzie i demagogii jaka szerzy GW i USA, GW zaczęła zalewać to forum masa artykułów ze swojej gazety nie dając w ten sposób ludziom wypowiedzieć się na swój temat a tym samym i podzielić się swoimi uwagami z innymi. Bo i po co? Przecież im chodzi o to żeby was wymęczyć tak samo jak to robi rząd w USA z amerykanami, abyście w końcowym efekcie dla świętego spokoju machnęli ręka i pozwolili barbarzyńcom dopiąć swego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obcy propaganda, raz jeszcze - a moze ... IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 21.02.03, 07:29 ...amerykanska szkola polityczna, jedyna w swoim rodzaju. Dziendobry echo. Ciekawa jest Twoja opinia, to nieszkodzi, ze sie z nia niezgadzam, ale pamietam, ze dwadziescia pare lat temu dokladnie w ten sam sposob tlumaczylem sobie wydarzenia na swiecie. Gość portalu: echo napisał(a): > Tak jak w ostatnich wyborach do senatu demokraci podłożyli sie republikanom > dając im w ten sposób wolna rękę w kwestii Iraku tak tez I Brzeziński zrobił - > każdy polityk w USA tak robi – obecnie nie ma nawet jednego odważnego, kt > óry by > zajął stanowisko podobne do Europy... ---to dlugo nie nastapi, polacy korzystajcie!!!!!! > Choć Brzeziński pisze o kolejnych warunkach, które należy postawić Irakowi to > jednak nie zapomniał on nadmienić o reżimie Sadama oraz o ewentualnej wonie. ---doswiadczenie > Wiec jak to jest? > Albo rozbrajamy Irak albo pozbywamy się Sadama? Skup się facet na jednym... ---Nie wolno tego robic w polityce. > Jeszcze niedawno administracja Busha mówiła tylko o zagrożeniu bronią masowego > rażenia i konieczności rozbrojenia Sadama, gdy tymczasem starzy sklerotycy > zaczęli nam pisać o reżimie Sadama. > Korea ma atom i stanowi o wiele większe zagrożenie i jakoś nikt z USA nie kwapi ---korea nie jest zadnym zagrozeniem dla USA - ZADNYM!!! > się do wojny z Korea, bo i po co. Tam maj tylko ryz do zebrania. > Moi drodzy, to jest systematyczna propaganda jaka prowadzi rząd USA. > Wałkowanie na okrągło jednego i tego samego temat prowadzi do kompletnego > wymęczenia odbiorcy a w końcowym efekcie do jego zobojętnienia oraz jego zgody. > Nie dlatego, ze ten czy owy zgadza się ze swoim oponentem lecz głownie dlatego > aby pozbyć się tego co mu dokucza i przyprawia bóle głowy. > I tak stopniowo, krok po kroku, stosując nachalna propagandę rząd amerykański > coraz bardziej zbliża się do wojny w której chodzi nie o ryż a o kontrole złóż > ropy naftowej o czym pasa powinna regularnie powtarzać jako antidotum. > Czy w tych fałszywych krótkich artykulikach widzieliście cos podobnego? ---Doskonala obserwacja wedlug mnie. > Gdy na tym forum zaczęto pisać o propagandzie i demagogii jaka szerzy GW i USA, > GW zaczęła zalewać to forum masa artykułów ze swojej gazety nie dając w ten > sposób ludziom wypowiedzieć się na swój temat a tym samym i podzielić się > swoimi uwagami z innymi. Bo i po co? > Przecież im chodzi o to żeby was wymęczyć tak samo jak to robi rząd w USA z > amerykanami, abyście w końcowym efekcie dla świętego spokoju machnęli ręka i > pozwolili barbarzyńcom dopiąć swego. ---po co na koncu przesadzasz i okazujesz niepotrzebnie emocje. Barbazyncy to barbazyncy a politycy to politycy. Interes usa to interes usa, wystarczy pilnowac z czym nam po drodze a z czym nie. Trzym sie. M. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: echo Re: propaganda, raz jeszcze - a moze ... IP: *.sympatico.ca 21.02.03, 16:14 Po drodze? Komu i z kim? Biednym, którzy maja kredyty do spłacenia dzięki którym za mordy są trzymani. Albo Żydom, którym zielony bóg pomaga i troszczy się o to, ze w dalszym ciągu są oni wybrani. Nie zapominajcie o tym, ze przed pierwsza wizyta Busha w Polsce, lobby żydowskie w NYC wydało deklaracje nawołującą do bojkotu Polskich Linii Lotniczych w imię wiodącego hasła żydów w Ameryce: „Polska musi cierpieć” Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obcy Re: propaganda, raz jeszcze - a moze ... IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 21.02.03, 18:08 Gość portalu: echo napisał(a): > Po drodze? Komu i z kim? > Biednym, którzy maja kredyty do spłacenia dzięki którym za mordy są trzymani. > Albo Żydom, którym zielony bóg pomaga i troszczy się o to, ze w dalszym ciągu > są oni wybrani. > Nie zapominajcie o tym, ze przed pierwsza wizyta Busha w Polsce, lobby > żydowskie w NYC wydało deklaracje nawołującą do bojkotu Polskich Linii > Lotniczych w imię wiodącego hasła żydów w Ameryce: „Polska musi cierpieć& > #8221; ---Nie martw sie stary tego to my napewno nie zapomnimy, Kazimierz Wielki sprowadzajac lichwe do polski znacznie przyspieszyl obrot kapitalem. Forma wdziecznosci dla jedynego na swiecie kraju, ktory nie mordowal i nie gromil lichwiarzy wlasciwie nigdy w swojej historii, malo tego nawet w sejmie zasiadali, jest jednoznaczna, widocznie tylko niemcy wiedza jak zyskac lichwiarski szacunek. Zauwaz jednak, ze cos im mordy przytkalo ostatnio. Odpowiedz Link Zgłoś