Dodaj do ulubionych

Litr benzyny kosztuje już 2,17 zł !

04.05.07, 18:00
Amerykanie przyżywają narodową tragedię: litr benzyny kosztuje
tam już... 2,17 zł: dziennik.com/www/dziennik/wiad/lok.htm#1

Biedni są Ci Amerykanie, a winni znowu są ci cholerni Arabowie i pewnie znowu
dostaną za to wpier... .

---
STOP przestępczości zorganizowanej !

Prezydent IV RP nie kradnie
Kaczyński vs Lipiński
Janusz Kaczmarek nie jest przestępcą
Zbigniew Ziobro przyszłym kandydatem PiS na prezydenta RP
Rydzyk sługa boży.
Dochody Pana Boga
Prawdziwe oblicze gdańskiego wymiaru sprawiedliwości...

Kasując wątki na forum "Agora" łamie konstytucyjne prawo obywateli do wypowiedzi:

Art. 54. Konstytucji RP
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i
rozpowszechniania informacji.
Obserwuj wątek
    • dziwny_gosc Re: Litr benzyny kosztuje już 2,17 zł ! 04.05.07, 18:02
      U nas miał kosztować 6zl i wiele osób też przeżywa tragedię
      • transsybir Re: 04.05.07, 18:16

        > U nas miał kosztować 6zl i


        Dyszka nie starczy
        www.peakoil.pl
        • dziwny_gosc Re: 04.05.07, 18:24
          To już było wiele razy przekładane, tak jak koniec świata u świadków Jehowy.
          Trzeba pamiętać, że są jeszcze złoża nieodkryte, lub odkryte ale jeszcze
          nieopłacalne w eksploatacji (brak technologii, stosunkowo niskie ceny ropy). A w
          ostateczności mamy jeszcze lupki bitumiczne, rzepak, różne gazy. Większym
          problemem są niestety bandyckie podatki nałożone na paliwa i chyba jeszcze długo
          tak zostanie.
          • transsybir Re: 04.05.07, 18:33

            >>To już było wiele razy przekładane,




            Co sie odwlecze...

            OPEC says peak oil near
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=54756232&a=59879235
            • dziwny_gosc Re: 04.05.07, 18:44
              A gdzie tu możliwość wzrostu ceny do ponad 10zl?
              Przypominam, że litr rzepakowego (bez akcyzy) można bez problemu kupić za mniej
              niż 3zl.
              • transsybir Re: 04.05.07, 18:52

                > A gdzie tu możliwość wzrostu ceny do ponad 10zl?


                A choćby tu

                Matt Simmons (Bloomberg): Peak Oil Now, Oil Perhaps to $300
                www.youtube.com/watch?v=4IwtAQzrfiw


                • dziwny_gosc Re: 04.05.07, 20:07
                  Lubimy być straszeni, ja to słyszę od lat 80. a starsi Ziemianie pewnie jeszcze
                  dłużej. Powinniśmy już dawno nie mieć podstawowych surowców a tymczasem jest ich
                  jeszcze pod dostatkiem.
                  Nawet jeśli przekroczyliśmy, lub wkrótce przekroczymy peak oil, to cena nie
                  skoczy do 300$ z dnia na dzień. Stopniowo ropa ze względu na cenę przestanie być
                  surowcem energetycznym a będzie nadal używana do innych celów. Do napędu
                  pojazdów można z powodzeniem używać nieropopochodnych paliw. Choćby wspomnianego
                  oleju rzepakowego, LPG, gazu ziemnego, paliw uzyskanych z łupków bitumicznych,
                  być może wodoru, lub po prostu energii elektrycznej. Technologie idą do przodu.
                  Nikt nie da za litr paliwa ropopochodnego 10zl, jeśli paliwa alternatywne będą
                  znacznie tańsze.
                  • transsybir Re: 04.05.07, 20:23

                    Konsekwencja niedostatku paliwa na rynku bedzie krach gospodarczy (spirala
                    zadluzen), a wtedy juz nawet biopaliwa nie beda ci potrzebne
                    www.dailyreckoning.com/Empireofdebt.html
                    taka mala powtorka z przeszlosci
                    www.usagold.com/GermanNightmare.html


                    • dziwny_gosc Re: 04.05.07, 20:31
                      Chętnie założę się, że nic takiego nie będzie miało w najbliższych latach
                      miejsca. Zamiast wrzucać bezsensowne linki, może wyjaśnij związek
                      przyczynowo-skutkowy między spadkiem wydobycia ropy a ew. wzrostem zadłużeń czy
                      hiperinflacją.
                      • transsybir Re: 04.05.07, 20:56
                        związek
                        > przyczynowo-skutkowy między spadkiem wydobycia ropy a ew. wzrostem zadłużeń

                        ====





                        Ropa jest motorem wzrostu gospodarczego, faktorem cywilizacji. Wiekszosc dobr
                        trwalych na swiecie jest wlasnie z niej wytwarzanych. Niedostatek oznacza
                        przestoje produkcji, masowe bankructwa i spirale zadluzen. Zaleznosc jest zatem
                        liniowa

                        Ponizej wyrywkowa lista towarow

                        █ Nearly everything in our lives is made from oil, made by machinery and systems
                        dependent on oil, and transported by oil as either gas or diesel fuel.

                        Adhesives, air conditioners, ammonia, antihistamines, antiseptics, artificial
                        turn, asphalt, Asprin, balloons, bandages, boats, bottles, bras, bubblegum,
                        butane, cameras, candles, car batteries, car bodies, carpet, cassette tapes,
                        caulking, CDs, chewing gum, combs/brushes, computers, contact lenses, cortizone,
                        crayons, cream denture adhesives, deodorant, detergents, dice dishwashing
                        liquid, dryers, electric blankets, non-natural fabrics, fertilizers, fishing
                        lures, fishing rods, floor wax, footballs, glycerin, golf balls, guitar strings,
                        hair coloring, hearing aids, heart valves, heating oil, house paint, ice chests,
                        ink, insect repellent, insulation, jet fuel, life jackets, linoleum, lip balm,
                        lipstick, loudspeakers, mascara, medicines, mops, motor oil, motorcycle helmets,
                        movie film, nail polish, oil filters, paddles, paint brushes, paints,
                        parachutes, paraffin, pens, perfumes, petroleum jelly, plastic furniture,
                        plastic wrap, plastics, refrigerators, roller-skate wheels, roofing paper,
                        rubber bands, rubber boots, rubber cement, running shoes, saccharine, seals,
                        shoe polish, shoes, shower curtains, solvents, spectacles, stereos, sweaters,
                        table tennis balls, tape recorders, telephones, tennis rackets, thermos, tires,
                        TV cabinets, computer ribbons, umbrellas, upholstery, vaporizers, vitamin
                        capsules, volley balls, water pipes, water skis, wax, wax paper, etc. etc.




                        • dziwny_gosc Re: 04.05.07, 21:15
                          Ja prosiłem o wyjaśnienie a Ty tylko powtórzyłeś hipotezę "Niedostatek oznacza
                          > przestoje produkcji, masowe bankructwa i spirale zadluzen." Gdzie tu wyjaśnienie?
                          A co z hiperinflacją?
                          • transsybir Re: 04.05.07, 21:40

                            Nie hipoteza, a logiczna konsekwencja
                            przestoje produkcji - masowe bankructwa - spirala zadluzen


                            Dlaczego hiperinflacja?
                            Pewnie dlatego, ze jest ona czescia skladowa kazdego gospodarczego krachu



                            • dziwny_gosc Re: 04.05.07, 22:14
                              > Nie hipoteza, a logiczna konsekwencja
                              > przestoje produkcji - masowe bankructwa - spirala zadluzen

                              Banki mogą pożyczyć ograniczoną ilość forsy, cena kredytu zależy o popytu u
                              podaży. W warunkach drogiego kredytu i ogólnie słabej koniunktury bankructw jest
                              zresztą mniej, bo ludzie są ostrożniejsi. Trudniej zatem wpaść w pułapkę
                              zadłużeniową, bo kto tylko może unika kredytów jak ognia. Paradoksalnie w
                              okresach rozkwitu bankructw jest więcej (ludzie chętniej podejmują ryzyko), ale
                              jeszcze więcej nowych firm powstaje. To zjawisko jest opisane w literaturze
                              ekonomicznej, nie podaję tu nic wywrotowego.
                              Tak więc Twoja hipoteza nadal czeka na jakieś uzasadnienie.

                              > Dlaczego hiperinflacja?
                              > Pewnie dlatego, ze jest ona czescia skladowa kazdego gospodarczego krachu

                              To już faktycznie nie jest hipoteza, tylko po prostu nieprawdziwe stwierdzenie.
                              W czasie wielkiego kryzysu w USA były jakieś problemy inflacyjne, ale do
                              hiperinflacji było bardzo daleko. A w czasie wielkiego kryzysu w Polsce, to
                              zdaje się nawet deflacja była.
                              • transsybir Re: 04.05.07, 22:43

                                >>Banki mogą pożyczyć ograniczoną ilość forsy, cena kredytu
                                >>zależy o popytu u podaży.


                                Facet, podalem Ci wyzej wycinkowa liste towarow "ropopochodnych"
                                █ Adhesives, air conditioners, ammonia...
                                To jest sedno problemu - jezeli ropa zdrozeje 5-krotnie to niezaleznie od
                                polityki kredytowej bankow dojdzie do masowych plajt.



                                U.S. Senate Committee on Commerce, Science & Transportation
                                Worldwide production will peak. The result will be skyrocketing prices, with a
                                huge, sustained economic shock. Jobs will be lost. Without action, the crisis
                                will certainly bring energy rivalries, if not energy wars. Vast wealth will be
                                shifted, probably away from the U.S. For the last 20 years, U.S. policy has
                                discouraged production and encouraged consumption. We will pay a terrible price,
                                the economic equivalent of a Category 5 hurricane. Katrina was Category 4."
                                commerce.senate.gov/pdf/west.pdf


                                • dziwny_gosc Re: 04.05.07, 22:56
                                  A gdzie ja niby twierdziłem, że na pewno nie dojdzie do masowych plajt?
                                  Jeśli już dojdzie, to może właśnie ze względu na niedostępność kredytu np. na
                                  zmianę technologii a nie spiralę kredytową, niemożliwe?
                                  Ale ja wcale nie o plajtach chciałem gadać, tylko o tej spirali zadłużeń i
                                  hiperinflacji. Pewnie się już niczego na ten temat nie dowiem, więc mówię dobranoc.
                                  • transsybir Re: 04.05.07, 23:23



                                    >>Ale ja wcale nie o plajtach chciałem gadać, tylko o tej spirali zadłużeń



                                    swiatowa gospodarka ciagnie na kredytach, wiec niewywiazywanie sie ze
                                    zobowiazan finansowych jednych...

                                    Taki se systemem naczyn polaczonych

                                    • transsybir Re: 04.05.07, 23:26

                                      No i przeniesli watek na FS


                                      • transsybir Re: 04.05.07, 23:48

                                        jesli zas chodzi o przyszla hyperinflacje to ona i bez peak oil
                                        www.gloomboomdoom.com/marketcoms/mcdownloads/051212.pdf



                              • transsybir Re: 05.05.07, 12:27
                                W warunkach słabej koniunktury bankructw jest
                                > zresztą mniej, bo ludzie są ostrożniejsi.

                                ===



                                Skutkiem kryzysu była też utrata pracy przez setki milionów ludzi - w USA
                                bezrobocie sięgnęło 1/3 siły roboczej.
                                pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_kryzys

                                • transsybir Re: 05.05.07, 12:53
                                  > W warunkach słabej koniunktury bankructw jest
                                  > > zresztą mniej, bo ludzie są ostrożniejsi.

                                  ---

                                  pociągając za sobą łańcuch bankructw i zadłużenia, które rozprzestrzeniły się
                                  stopniowo na wszystkie kraje.
                                  pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_kryzys




      • abstrakt2003 poczekaj jeszcze chwilę 04.05.07, 18:30
        inflacja dopiero rusza.
    • abstrakt2003 Bardzo współczuję amerykanom z powodu 04.05.07, 18:30
      szalejacej drożyzny. To prawdziwa trageia, 2.17zł za litr.....
      • reakcjonista1 Tymbardziej, że i u nas kosztuje tyle samo 04.05.07, 20:18

    • t-800 A Tusk obiecywał, że będzie po 6 zł :-( /bt. 04.05.07, 19:34

      • abstrakt2003 A obiecywał kiedy to będzie? NIE!! 04.05.07, 19:44
        Zobaczysz! W końcu bedzie miał rację!
        PS
        A pamiętasz jak w reklamówce PiS znikało jedzenie i zabawki? Rzeczywistość
        okazała sie gorsza - znikają:
        - cegły
        - stal
        - cement
        - drewno
        - mieszkania
        - grunty
        - paliwo
        • dziwny_gosc Re: A obiecywał kiedy to będzie? NIE!! 04.05.07, 20:09
          Głowy nie dam, ale chyba mówił, że na koniec 2006r.
      • bu2m Re: A Tusk obiecywał, że będzie po 6 zł :-( /bt. 04.05.07, 20:10
        W 2012 na bank będzie po 6zł.
        • pies_na_czarnych Re: A Tusk obiecywał, że będzie po 6 zł :-( /bt. 04.05.07, 20:19
          bu2m napisał:

          > W 2012 na bank będzie po 6zł.
          >

          Teraz placicie za litr wiecej niz w Starej Europie. Tamci zarabiaja jednak
          4xwiecej. Jednym slowem placisz duzo wiecej niz 6zl.
      • os_rooj Nie, Geremek obiecywał, że będzie po 6 zł :-( /bt. 04.05.07, 20:24

        • pies_na_czarnych Re: Nie, Geremek obiecywał, że będzie po 6 zł :-( 04.05.07, 20:26
          Nie wazne kto obiecywal. Wazne kto akcyzy podniosl. I powiedz mi pan na co te
          picaki te pieniadze wydaja. Becikowe, bezzwrotne pozyczki dla poslow... ?
          • os_rooj Re: Nie, Geremek obiecywał, że będzie po 6 zł :-( 04.05.07, 20:40
            pies_na_czarnych napisała:

            > Nie wazne kto obiecywal. Wazne kto akcyzy podniosl. I powiedz mi pan na co te
            > picaki te pieniadze wydaja. Becikowe, bezzwrotne pozyczki dla poslow... ?

            Te pieniadze picaki te wydają za pośrednictwem
            MENdy
            na zaPiSdżenie Matury A.D 2007!
    • pies_na_czarnych Re: Litr benzyny kosztuje już 2,17 zł ! 04.05.07, 20:17
      starykawaler_jarek_k napisał:

      > Amerykanie przyżywają narodową tragedię: litr benzyny kosztuje
      > tam już... 2,17 zł:

      Za US galon :o(( Beida idzie!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka