Dodaj do ulubionych

Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhedryn)

17.05.07, 13:11
to antysemityzm?

Cyt.: "Badanie Anti-Defamation League przeprowadzono na grupie 2 714
dorosłych osób we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce i w Niemczech. Wynika
z niego, że 39 % respondentów uważa, że Żydzi dysponują zbyt wielką siłą w
świecie biznesu, a 44 % jest zdania, że Żydzi mają zbyt duży wpływ na
międzynarodowy rynek finansów.

20 % badanych twierdzi, że to Żydzi ponoszą winę za śmierć Jezusa."

www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead04&news_cat_id=8&news_id=158372&layout=0&forum_id=34354&page=text

Czegoś nie rozumiem? No to kto wydał wyrok śmierci na Jezusa? - sąd grecki?
sąd chiński czy sąd żydowski?
Dlaczego ktoś oburza się na przypominanie, że to Żydzi ponoszą winę za śmierć
Jezusa? I to ma być "dowód" na... antysemityzm?
Obserwuj wątek
    • superspec Tak. /nt 17.05.07, 13:15

    • danus01 Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 13:40
      stranger.pl napisał:

      > to antysemityzm?
      >
      > Cyt.: "Badanie Anti-Defamation League przeprowadzono na grupie 2 714
      > dorosłych osób we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce i w Niemczech. Wynika
      > z niego, że 39 % respondentów uważa, że Żydzi dysponują zbyt wielką siłą w
      > świecie biznesu, a 44 % jest zdania, że Żydzi mają zbyt duży wpływ na
      > międzynarodowy rynek finansów.
      >
      > 20 % badanych twierdzi, że to Żydzi ponoszą winę za śmierć Jezusa."
      >

      calkowicie popieram twoje wnioski z badan ankieterskich
      to trzeba miec naprawde niezly zydowski leb do interesow zeby zainwestowane
      2000 lat temu 30 srebrnikow osiagnelo obecnie az takie zyski.
      • stranger.pl Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 13:45
        danus01 napisała:
        "...calkowicie popieram twoje wnioski..."

        A ty kim jesteś że wkładasz swoje słowa i swoje mysli w moje usta?
        Masz to we krwi że tak czynisz czy tak cię nauczono?

        To co napisałaś nie jest moim wnioskiem! - to tylko twoja tendencyjna supozycja!
        • arap21 Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 13:53
          stranger1 ,,ty rodzony dla pracy ,,my zas rodzeni do myslenia zapisz se ta
          fraze na lepetynie,,,i kiedy zrozumiesz to ....mozliwie zaczniesz mysliec :-))
          • stranger.pl Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 14:11
            arap21 napisał:

            > stranger1 ,,ty rodzony dla pracy ,,my zas rodzeni do myslenia zapisz se ta
            > fraze na lepetynie,,,i kiedy zrozumiesz to ....mozliwie zaczniesz mysliec :))

            1.
            Powiem tak ci "arap1" - osobiście do ciebie nic nie mam, bo ty piszesz to co
            myślisz, a co myślisz to i na język - cenię to: masz u mnie za to duży plus.

            2.
            Natomiast masz u mnie duży minus za... twój ustawiczny (żydowski) rasizm -
            widzisz ty uważasz się za lepszego od innych.

            Co mnie oburza bo ja nie mówię o swoich że są lepsi od innych - bo nie są.

            Ale mój świat to mój świat - i niech tak zostanie!

            Ty masz swój i nie wywyższaj się nad innymi ani nie pogardzaj bo twoi nie
            są "rasą panów" a jeśli myślisz że tak jest to był już taki jeden co mówił
            o "tysiącletniej Rzeszy" i "rasie panów" i jego państwo i on sam skończyli
            źle!:)
            • danus01 Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 14:35
              stranger.pl napisał:

              > Ale mój świat to mój świat - i niech tak zostanie!
              >
              > Ty masz swój i nie wywyższaj się nad innymi ani nie pogardzaj bo twoi nie
              > są "rasą panów" a jeśli myślisz że tak jest to był już taki jeden co mówił
              > o "tysiącletniej Rzeszy" i "rasie panów" i jego państwo i on sam skończyli
              > źle!:)

              ta analogia to jak kula w plot
              "taki jeden" to zle skonczyl,ale cala reszta "rasy panow" to ma sie calkiem
              dobrze i nawet "panuje" obecnie w ue
              • ariadna-enta Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 14:46
                no tak strangerek ma naprawdę ciekawe dylematy.
                Kto zabił Chrystusa
                no cóż każda okazja jest dobra,żeby dowalic Żydom.
                • stranger.pl Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 15:02
                  I vice versa - dla niektórych każa okazja jest dobra aby pluć jadem na Polaków
                  a każda krytykę Izraela czy przypomnienie historii Żydów nazywać
                  antysemityzmem:P
                  • sol4000 jeszcze raz stranger... 19.05.07, 00:12
                    przypominam o radzie arapa!!!:-)))

                    na polakow nikt tu nie pluje, ty ich, polakow jedynie kompromitujesz!
                    co ty masz wsponego z polakami? jestes jedynie maciutkim strangerem i w zadnym
                    przypadku nie reprezentujsz ich:-)))

            • arap21 Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 14:43
              odpowiedz na p.2 mylisz sie rasizm moj to samoobrona przed rasistami ..nie mam
              przeciw koloru skury tylko przeciw anty zydowskich wypierdkow...mam kolegow
              muslim ,polakow ruskich itd...nienawidze tych co slowo Zyd albo co waze to
              slowo pluja nienawisca do nas..zwlaszcza na tym forum...dajacy zly przyklad
              Polsce...bo ludzie tu posluguja jezykiem polskim, mozesz mnie wiezyc ze
              robicie zla propagande samej Polsce i polakom stawiajac ich na czele
              antysymitow...nam nic nie szkodzicie wam wiele...co do tego czy jestesmy
              lepsi...to w smiech wszyscy chodzimy do sracza ze spuszczonymi portkami..:-))
            • sol4000 nie denerwuj sie, stranger... 19.05.07, 00:06
              przeciez to nie arapa wina, ze jest lepszy od ciebie.-)))

              a tak na wszelki wypadek, rade arapa "zapisz na lepetynie", przeciez nigdy nie
              wiadomo..., moze ci sie i przyda:-))))))))

    • zwyczajny Stranger nie uczył się religii ani historii, 17.05.07, 13:44
      ze zwykłą logiką też nietęgo.

      Chrystusa (Żyda) skazał Poncjusz Piłat (sam Sanhedryn nie miał oczywiście prawa
      skazywać kogos na śmierć). Piłat nie chciał ryzykować zamieszek antyrzymskich
      (co skończyłoby się dla niego odwołaniem ze stanowiska).

      Oczywiście śmierci Chrystuda winnych jest kilku Żydów (zmarłych prawie dwa
      tysiące lat temu), jeden co na najmniej Rzymianin (Piłat - tez zmarły) ale
      twierdzenie, że Żydzi zabili Chrystusa jest tak prawdziwe jak stwierdzenie, że
      Stranger (jeśli jest Polakiem) jest winny ludobójstwa NKWD pod wodzą
      Dzierżyńskiego.

      Pzdr
      • stranger.pl "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 13:55
        zwyczajny napisał:

        "Chrystusa (Żyda) skazał Poncjusz Piłat (sam Sanhedryn nie miał oczywiście
        prawa skazywać kogos na śmierć)."

        Dziecinko bredzisz do potęgi - nie masz wedzy lub nieudolnie kłamiesz!

        Chrystus został ukrzyżowany przez Rzymian na mocy wyroku żydowskiego sądu
        Sanhedrynu (Synhedrionu) tzn. żydowskiej rady starszych, spełniającej funkcję
        najwyższej rady, trybunału, organu władzy relig.-polit. i adm.-sądowej.

        Galilea była wówczas niepodległym żydowskim państwem (de facto rzymskim
        satelitą), Chrystus był Galilejczykiem i podlegał prawu żydowskiego państwa
        Galilei - w Galilei nie obowiązywało rzymskie prawo bo prawo rzymskie było
        tylko dla Rzymian (było honorem i zaszczytem w starożytności i dowodem
        cywilizacji) - w Galilei obowiązywało żydowskie prawo i obowiązywały nie-
        Rzymian wyroki żydowskiego sądu (Sanhedrynu) - z drobnym zastrzeżeniem: wyroki
        śmierci na nie_Rzymianach były pro forma zatwierdzane przez rzymskich
        urzędników w tym przypadku prokuratora Poncjusza Piłata - gwoli prawdy
        Rzymianie nie wtrącali się w lokalne prawa i prawie nigdy nie zmieniali wyroków
        lokalnych sądów!
        • arap21 Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 14:26
          powiedz mnie stranger1 czy Pilat mial prawo veta...czy po prostu umyl
          rece..mawiajac krew jego na wasze glowy...i czy tacy podobni Pilaci dzis
          europejczycy chszescjanie rzadzace powiedzmy prawie calym swiatem widzac
          muslim mordujacych ludzi w Afryce ,Israelu itd ..tez jak Pilat umywaja rece..??
          • stranger.pl Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 14:50
            Teoretycznie rzymski prokurator (rzymski odpowiednik współczesnego...
            ambasadora ZSRR czy USA w innych krajach - hehehe) Poncjusz Piłat miał "prawo
            veta" od wyroków śmierci na nie-Rzymianach wydanych przez nie-rzymskie sądy -
            ale nie skorzystał z tego (dlatego też czynił sobie z tego wyrzuty aż do swojej
            śmierci) z prostego powodu o którym każdy wie kto zna Nowy Testament.

            Od Poncjusza Piłata Żydzi (wysłannicy Sanhedrynu)... wymusili aprobatę tego
            wyroku - Żydzi wykorzystali jako argument słowa cyt.: "Jeżeli go uniewinnisz,
            nie jesteś przyjacielem Cesarza".

            To był bardzo groźny szantaż - Chrystusa oskarżono o podkopywanie pozycji Rzymu
            w Palestynie a w ówczesnym Rzymie panował bardzo podejrzliwy Tyberiusz z rodu
            Juliszów, bardzo czuły na donosy na "nieprzyjaznych urzędników" nie
            będących „przyjacielem Cesarza”!.

            Niejeden inny odpowiednik Poncjusza Piłata (vide np. historie opisane w pracy
            Twetoniusza) stracił życie i majątek po takim donosie!

            Poncjusz Piłat próbował obejść tę sytuację proponując zwolnienie Jezusa od
            kary, której domagali się kapłani i skorzystanie przez ogól obywateli Galilei z
            obyczaju, według którego na dzień Paschy wypuszczano pospólstwu jednego
            więźnia, którego by chcieli.

            Żydzi krzyczeli "Barabasza". A na pytanie "A cóż uczynić z Jezusem?"
            Odpowiedzieli - "Ukrzyżuj go!" A po geście Poncjusza Piłata (umyciu rąk) Żydzi
            wołali "Krew jego na nas i na syny nasze... "
            • ariadna-enta Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 14:55
              człowieku to było 2000 lat temu.
              Jeżeli jesteś naprawdę wierzący to wiesz,że tak miało być.
              • stranger.pl Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 15:03
                ariadna-enta napisała:

                "człowieku to było 2000 lat temu."

                Historia magistra vitae est:P
                A kto nie pamięta o historii ten przerabia dawne historie na nowo:P
              • stranger.pl Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 15:10
                ariadna-enta napisała:

                "człowieku to było 2000 lat temu.
                Jeżeli jesteś naprawdę wierzący to wiesz,że tak miało być."

                Owszem można twierdzić, że gdyby nie wyrok żydowskiego sądu Sanhedrynu
                (Synhedrionu) nie byłoby Chrystusa i chrześcijaństwa.

                Ale ma to taką samą wymowę (powyższe twierdzenie) jak twierdzenie, że gdyby nie
                Holocaust i Adolf Hitler nie byłoby Izraela!

                I co? Powiesz że tak (Holocaust) miało być?
                Czy też masz filozofię sienkiewiczowskiego Kalego: "Jak Kali ukraść krowę to
                dobrze ale jak Kalemu ukradną krowę to źle"?:P
                • ariadna-enta Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 15:32
                  srtanger wierzysz,że Chrystus był Bogiem?.
                  Gdyby nie jego śmierć i zmartwychwastnie nie byłoby chrześcijaństwa.To wszystko
                  było przepowiedziane już w starym testamencie.Jako wierzący powinieneś
                  wiedzieć,że taka była wola Boga.

                  co ma do tego holokaust
                  gdzie jedni ludzie w ramach nienawistnej ideokogii innym ludziom zgotowali
                  piekło.
                  Nie bądż śmieszny bo z twojej wypowiedzi wynika,że Żydzi sobie na to zasłużyli
                  bo kiedyś tam na golgocie ukrzyżowano Jezusa.
                  To jest najgorszy i najbardziej prymitywny rodzaj antysemityzmu.
                  • stranger.pl Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 15:44
                    Czyżbym napisał za trudne słowa dla ciebie czy też znowu udajesz że nie
                    rozumiesz?

                    Twierdzisz że bez wyroku sądu żydowskiego nie byłoby Chrystusa Zbawcy i
                    chrześcijaństwa!

                    No to analogicznie nie byłoby państwa Izrael gdyby nie było Holocaustu i Adolfa
                    Hitlera!

                    To nie jest śmieszne tylko posługiwaniem się twoja "logika" - w dodatku bardzo
                    prawdziwe bo prawie każdy historyk to potwierdzi: Izrael istnieje bo był
                    Holocaust Żydów!

                    Czyli posługując się twoją logiką i twoimi słowami: tak (Holocaust) miało być:P

                    Czego tu jeszcze nie rozumiesz?
                  • ciekawe2 Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 18.05.07, 02:14
                    ariadna-etna napisala: było przepowiedziane już w starym testamencie.Jako
                    wierzący powinieneś
                    > wiedzieć,że taka była wola Boga.

                    Oczywiscie, ze taka byla wola Boga. Dziekuje a.-e.
                    • stranger.pl Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 18.05.07, 03:00
                      1.
                      Śmierć i zmartwychwastnie były przepowiedziane - ale troszkę inaczej to jest
                      zapisane niz twierdzi "ariadna-enta"
                      2.
                      Czy jest przepowiedziane że zostanie zabity w mordzie sądowym czyli wyroku
                      żydowskiego Sanhedrynu?
                      3.
                      Jeszcze trochę a zaczniecie powtarzać brednie za tzw. "Biblią Judasza".

                      4.
                      Śmierć i zmartwychwastnie były przepowiedziane.
                      No i co z tego dla wierzących i co z tego dla niewierzących?

                      Mają dziekować zabójcy (żydowskiemu śadowi) i chwalić że skazali go na śmierć?
            • arap1 Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 15:56
              Widzisz stranger1...ja zadalem ci pytanie o nowych Pilatach...ty mnie o
              historii czy my nie uczymy sie historii czy ona wraca w kolo...czy kiedy
              krzyczeliscie Ukrzyzuj Zyda(zabij)II -wojna swiatowa odpowiedzieliscie
              Ukrzyzujcie ICH....zmienilo sie dzis cos...czy wy nowoczesni Pilaci nie
              umywacie rece???
              • stranger.pl Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 16:03
                "arap1" wątek dot. wyroku sądu żydowskiego (Sanhedrynu) na Chrystussie - wątek
                nie dot. II w. ś. ani nie dot. bicia Murzynów w USA ani Hamasu czy bomb w
                Palestynie.

                Chcesz o czymś innym rozmawiać - co za problem abyś sobie stworzył o tym wątek?
              • sol4000 Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 19.05.07, 00:18
                arap, czy ty do skrzynki gw, czasem zagladasz?

        • danus01 Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 14:29
          stranger.pl napisał:

          >
          > Dziecinko bredzisz do potęgi - nie masz wedzy lub nieudolnie kłamiesz!
          >
          > Chrystus został ukrzyżowany przez Rzymian na mocy wyroku żydowskiego sądu
          > Sanhedrynu (Synhedrionu) tzn. żydowskiej rady starszych, spełniającej funkcję
          > najwyższej rady, trybunału, organu władzy relig.-polit. i adm.-sądowej.
          >

          ty stangrecie jeszcze tu nie bredzisz
          trzymajac sie "prawdy" ewangelicznej zapomniales uzupelnic,ze Zydzi-pospolstwo-
          z okazji swieta mieli prawo ulaskawic jednego ze skazancow.
          wybrali do ulaskawienia "niezyda"
          ale jako bezstronny znawca "prawdy" historycznej powinienes jednak przy okazji
          wspomniec,ze "droge krzyzowa Jezusa" od poczatku do konca zaaranzowali i
          wykonali Rzymianie.
          nawet kosci rzucali miedzy soba o jego szaty.
          a moze wiesz stangrecie kto niosl szaty za krzyzem by je zlozyc u stop juz
          ukrzyzowanego,zeby zolnierze-oprawcy mieli o co rzucac koscmi?
          • stranger.pl Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 14:56
            O czym ty bredzisz? - w Galilei egzekucję wyroków sądów żydowskich (wyroków
            śmierci) zajmowali się tylko i wyłącznie żołnierze rzymscy a nie żołdactwo
            żydowskie (np. strażnicy świątynni)!

            Co to za argument że (Rzymianie) rzucali kośćmi o szaty - szaty były tkane
            ręcznie, to była duża wartość i po prostu ukradli sobie "prawem łupów".

            To Barabasz według ciebie nie był Żydem? Ciekawe, ciekawe:P
            • danus01 Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 15:43
              stranger.pl napisał:

              > O czym ty bredzisz?

              a ty?
              na brednie wysilasz sie odpowiadac?
              dobre wrazenie robic?
              na kim?
              tu takich bredzacych jak ty jest cale mnostwo

              > - w Galilei egzekucję wyroków sądów żydowskich (wyroków
              > śmierci) zajmowali się tylko i wyłącznie żołnierze rzymscy a nie żołdactwo
              > żydowskie (np. strażnicy świątynni)!

              odpowiedz mi jeszcze raz
              kto 'umilal' droge krzyzowa Jezusowi?
              czy po to,zeby chysteczka sw.Weroniki miala co ocierac z czola?

              >
              > Co to za argument że (Rzymianie) rzucali kośćmi o szaty - szaty były tkane
              > ręcznie, to była duża wartość i po prostu ukradli sobie "prawem łupów".

              a ja sie pytalam jakim to sposobem te cenne szaty znalazly sie 'pod krzyzem'.
              ktos je niosl w procesji gapiow na Gogote na poczatku czy na koncu?
              a moze bylo przewidziane ulaskawienie i...wtedy te cenne szaty pod krzyzem
              mialyby swoje uzasadnienie.

              >
              > To Barabasz według ciebie nie był Żydem? Ciekawe, ciekawe:P

              Barabasz byl Zydem,ale Zydem bojownikiem.
              ktorys z nich dla 'dobra' historii narodu zydowskiego musial
              zginac,zeby ...przepowiedniom stereotypow stalo sie zadosc.
              a teraz pomysl nad tymi bredniami zanim znowu z jakas glupota nie wyskoczysz
              • stranger.pl Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 15:54
                Odnoszę wrażenie że ty masz wiedzę ucznia szkoły średniej i pouczasz innych, że
                ty wiesz i ty znasz historię - a kto ma inny punkt widzenia na historię ten nic
                nie wie!

                Mylisz się ale szczerze mówiąc nie chce mi się polemizować z tobą skoro raz
                twierdzisz, że Barabasz był nie-Żydem - cyt. ciebie "wybrali do
                ulaskawienia "niezyda"

                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=62601649&a=62607783
                A w następnym posćie twierdzisz, że Barabasz był Żydem:

                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=62601649&a=62613109
                No to kiedy bredzisz a kiedy nie bredzisz? I zdecyduj się w końcu czy według
                ciebie Barabasz był Żydem czy nie był Żydem?
                • danus01 Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 16:02
                  stranger.pl napisał:

                  > No to kiedy bredzisz a kiedy nie bredzisz? I zdecyduj się w końcu czy według
                  > ciebie Barabasz był Żydem czy nie był Żydem?

                  z tym bredzeniem bywa roznie u kazdego
                  np.Jezus raz jest Zydem innym razem synem czlowieczym a jeszcze innym razem
                  bogiem czy tez nauczycielem.
                  ja nie napisalam ze Barabasz nie byl Zydem,tylko poddalam w watpliwosc jego
                  ewangeliczno-narodowo-religijne pochodzenie bo nie znalazlam wyraznej wzmianki
                  gdzieby jak byk bylo napisane,ze Barabasz byl Zydem.
                  w przeciwienstwie do Jezusa,ktory wyraznie sie wypowiedzial-oczywiscie w
                  przekazach-ze przyszedl do "swoich".
                  • stranger.pl Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 16:06
                    Tiaa, czy ty czytałeś Nowy Testament?

                    Chrystusowe "Do swoich" czyli: Greka, Żyda, Egipcjanina etc. - Chrystus w
                    przeciwieństwie do Talmudystów mówił o zbawieniu wszystkich ludzi a nie tylko
                    Żydów - dla niego "swój" to był każdy człowiek: biały, czarny, żólty, Zyd,
                    Grek, Rzymian, Scyta czy Dak:P
                    • danus01 Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 16:24
                      stranger.pl napisał:

                      > Tiaa, czy ty czytałeś Nowy Testament?
                      >
                      > Chrystusowe "Do swoich" czyli: Greka, Żyda, Egipcjanina etc. - Chrystus w
                      > przeciwieństwie do Talmudystów mówił o zbawieniu wszystkich ludzi a nie tylko
                      > Żydów - dla niego "swój" to był każdy człowiek: biały, czarny, żólty, Zyd,
                      > Grek, Rzymian, Scyta czy Dak:P

                      ty pewnie swoja wiedze "co Jezus mial na mysli" czerpiesz pewnie z niedzielnej
                      szkolki katechetycznej i nauk z ambony.
                      "do swoich" czyli Zyda czy tez Greka to raczej sie nie zwracal(Jezus)
                      bezposrednio,gdyz w innym miejscu wspomina...nie masz Zyda ani Greka,ale to
                      chyba juz (nie Jezus) mowil bezposrednio
                      • stranger.pl Re: "Zwyczajny" nie opowiadaj bajek 17.05.07, 16:32
                        danus01 napisała:
                        Cyt.: "ty pewnie swoja wiedze "co Jezus mial na mysli" czerpiesz pewnie z
                        niedzielnej szkolki katechetycznej i nauk z ambony.
                        "do swoich" czyli Zyda czy tez Greka to raczej sie nie zwracal(Jezus)
                        bezposrednio"

                        Ta, jak się wyraziłeś, niedzielna szkół katechetyczna to... nauka
                        Chrześcijaństwa którą jak widać nie znasz skoro robisz sobie z tego kpinki.

                        danus01 napisała:

                        "gdyz w innym miejscu wspomina...nie masz Zyda ani Greka,ale to chyba juz (nie
                        Jezus) mowil bezposrednio"

                        Tiaa, faktycznie ty nawet nie znasz słów Chrystusa zawartych w Nowym
                        Testamenice a o nich wypowiadasz się.

                        Sorry ale nie mam o czym z toba dyskutowąć w tym temacie:P
        • zwyczajny Głupoty antysemitów ciąg dalszy 17.05.07, 16:59
          Kilka dalszych kłastw i/lub głupot naszego drogiego rasisty stramgersa:

          stranger.pl napisał:

          > Chrystus został ukrzyżowany przez Rzymian na mocy wyroku żydowskiego sądu
          > Sanhedrynu (Synhedrionu) tzn. żydowskiej rady starszych, spełniającej funkcję
          > najwyższej rady, trybunału, organu władzy relig.-polit. i adm.-sądowej.
          > Galilea była wówczas niepodległym żydowskim państwem (de facto rzymskim
          > satelitą),

          Kłamstwo! Od 6 r. n.e. obszar Judei, Samarii i Galilei, czyli cała Palestyna,
          stał się, pod nazwą Judea, częścią rzymskiej prowincji Syrii.


          >Chrystus był Galilejczykiem i podlegał prawu żydowskiego państwa

          Głupota i kłamstwo: Głupota bo karę określa miejsce popelnienia przestepstwa a
          nie pochodzenie sprawcy. Kłamstwo bo oczywiście Galilea nie była wtedy
          oddzielnym państwem

          > Galilei - w Galilei nie obowiązywało rzymskie prawo bo prawo rzymskie było
          > tylko dla Rzymian (było honorem i zaszczytem w starożytności i dowodem
          > cywilizacji) - w Galilei obowiązywało żydowskie prawo

          Głupota czy kłamstwo? Strangers nie rozumie, że to Rzymianie narzucali prawo a
          ono stanowiło, że Zydzi nie maja prawa skazywac na śmierć bez zgody Piłata.
          Gdyby nie musieli to wcale by nie pytali.

          Czy antysemityzm i inne formy rasizmu sa uleczalne?
          Pzdr

          • stranger.pl Bajkopisarzu "zwyczajny" aka samsnone(?) 17.05.07, 17:21
            Aka "samsone" bo tylko jedna osoba tworzy bajki na forum "GazWyb" czyli rzekome
            np. wyzwolenie Czech przez Amerykanów (II s. ś.)

            1.
            zwyczajny napisał:
            > Kłamstwo! Od 6 r. n.e. obszar Judei, Samarii i Galilei, czyli cała Palestyna,
            > stał się, pod nazwą Judea, częścią rzymskiej prowincji Syrii.


            Możesz mi podać źródło według którego masz wiedzę, że w czasach Jezusa
            (ukrzyżowania) Galilea była już częścią rzymskiej prowincji (Syrii)?

            Według polskich, niemieckich i rosyjskich historyków było tak:

            Cesarz August po śmierci Heroda Wielkiego, zatwierdził jego testament i
            podzielił królestwo Żydów (wówczas niepodległe państwo) pomiędzy trzech jego
            synów.

            Archelaos otrzymał Judeę z Samarią, Herod Antypas (nazywany w Ewangelii po
            prostu Herodem) Galilee a Filip część obszaru zajordańskiego. Wkrótce Rzym
            wchłonął Judeę z Samarią i ustanowił tam rzymską administrację (zarządzaną
            przez Poncjusza Piłat). A Galilea... pozostał jeszcze przez wiele lat po
            śmierci Chrystus samodzielnym państwem.

            No ale ty mówisz to kłamstwo - skoro kłamstwo powiedz mi skąd twoje "rewelacje"?

            2.
            zwyczajny napisał:
            "Głupota i kłamstwo: Głupota bo karę określa miejsce popelnienia przestepstwa a
            nie pochodzenie sprawcy. Kłamstwo bo oczywiście Galilea nie była wtedy
            oddzielnym państwem"
            "Głupota czy kłamstwo? Strangers nie rozumie, że to Rzymianie narzucali prawo a
            ono stanowiło, że Zydzi nie maja prawa skazywac na śmierć bez zgody Piłata.
            Gdyby nie musieli to wcale by nie pytali."

            ???

            1.
            W starożytności uważano "prawo idzie za człowiekiem" - oznaczało to np. że Grek
            podlegał greckiemu prawu zarówno w Atenach czy Wielkiej Grecji (Syrakuzy) jak i
            w Rzymie! A Egipcjanin podlagał egiopskiemu prawu w Egipcie jak i Rzymie
            (Neapolu). A Rzymianin wszędzie podlegał rzymskiemu prawu!

            2.
            Rzymianie nie narzucali podbitym swojego prawa bo Rzymianie uważali iż prawo
            rzymskie (ludzi cywilizowanych) jest tylko i wyłąćznie dla Rzymian (obywateli
            Rzymu).

            Podlegać prawu rzymskiemu to był zaszczyt - podbici jak i w wasalnych wobec
            Rzymu krajach nie mieli prawa posługiwać się rzymskim prawem - mogli stosować
            tylko swoje barbarzyńskie prawa!
            Rzym nie ingerował w co wierzą podbici, jakie mają prawa etc. - za wyjątkiem
            takich spraw jak stosowanie kary śmierci - egzekucja takiego wyroku musiała być
            zatwierdzona przez rzymskich urzędników.

            Masz niesamowity tupet - guzik wiesz, kłamiesz w żywe oczy i masz czelność
            innych pouczać i twierdzić że inni kłamią:P

            Naprawę jestem zdegustowany czymś takim:P
    • polani Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 14:20
      To goje gnije rzymaini go skrzytowali przesto wszytkie wlochy sa winni !
      • wtc-wc Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 14:58
        Stranger swoje opinie to komentuj w NJT!!!
        jesli tylko chodzi o Chrystusa to jest to juz udowodnione w Bibli
        ze nie zadne "20% jest temu winne" tylko 100% zydowskiej nacji!!!
        Nawet Pilat jako namiestnik i wladca umyl od tego rece!!!
        Tak mowi historia!!!
    • marouder Sranger sie wciela w Gaala:)) Kto juz dawniej... 17.05.07, 14:59
      ...uczestniczyl w Forum, ten wie o kogo mi chodzi.
      • z_daleka [...] 17.05.07, 15:13
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • marouder ten nazistowski fiutek korzysta bezkarnie z... 17.05.07, 15:24
          ...tematyki, jej ujecia i pozostawionych przez gaala materialow.
          Kropka juz go uprzedzala o konsekwencja przywlaszczania sobie czyichs wypowiedzi.
          • stranger.pl Re: ten nazistowski fiutek korzysta bezkarnie z.. 17.05.07, 15:47
            To mi juz nie wolno pisać o tematach które pisał Gaal (np. chrześcijaństwie i
            Żydach) i opierać się na jego punkcie widzenia?

            Kropce o co innego chodziło - za trudne abyś to zrozumiał?
    • marouder A Piast Kolodziej walczyl z Goliatem! 17.05.07, 15:21
      I z jego to rodu wywodzi sie najczystszej krwi Polak Jezus.

      Gdzie w Polsce wladze odkryly, ze Krol Dawid jest Polakom obcy kulturowo, wiecc
      nie zasluguje na pomnik!
      www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4137975.html
      • polani Re: A Piast Kolodziej walczyl z Goliatem! 17.05.07, 16:52
        Goju Gnoju twoj Bog to zyd z Nazaretu :)))))
        • stranger.pl Re: A Piast Kolodziej walczyl z Goliatem! 17.05.07, 16:57
          polani napisał:

          > Goju Gnoju twoj Bog to zyd z Nazaretu :)))))

          Żyd? I dlatego wśród Zydów mówi się o Nim : "Niech imię jego i pamięc o nim
          zostaną wymazane"?
          • polani Re: A Piast Kolodziej walczyl z Goliatem! 17.05.07, 17:06
            To zyd co uwas kariery zrobil on JEST WASZ BOG zaden z nas sie to nie udalo
    • aaki w sensie teologicznym 17.05.07, 17:01
      taka była wola boża i tak się miało stać dla odkupienia win ludzkości.
      żydzi byli tylko nieswiadomym "wykonawcą" wyroków boskich
      • superspec Aaki 17.05.07, 17:26
        polecam ten watek a właściwie link. W tym linku o ile sobie przypominam autor twierdził że teraz teologia idzie na dalszy plan bardziej liczy się dosłowny odbiór świetego tekstu.
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=62146105
        • stranger.pl Re: Aaki 17.05.07, 17:43
          To bardzo ciekawy tekst (link) - daje wiele do myślenie i ma trafne wnioski.
    • gosh.jeden Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi =be! 17.05.07, 18:13
      stranger.pl napisał: to antysemityzm?
      ---
      Drogi foranauto, popełniasz błąd logiczny tym twierdzeniem, ponieważ Chrystus
      został skazany zgodnie z obowiązującym prawem przez legalny sąd, co
      potwierdziłby teraz TK , PO i nawet PiS, przy wstrzymującej się LPR i SO RPIV:
      1º - w Torze zapisano wyraźny rozkaz Jahwe: "Za bluźnierstwo przeciw mnie - kara
      śmierci", co eufeministycznie nazwano "śmiertelnym grzechem" w naukach
      chrzecijańskich, że to niby dotyczy duszy podsądnego. Bzdura.
      2º - Chrystusa skazał niejaki Piłat, Włoch, na obicie batami, a kiedy ten
      twierdził dalej, że jest synem bożym - to na ukrzyżowanie. A po biciu umył ręce.
      3º - Wyrok powieszenia na krzyżu wykonali legioniści germańscy, którzy służyli w
      rzymskim legionie, a dowodził nimi Włoch, centurion, co można zobaczyć na każdej
      antysemickiej jasełce.
      4º - Żydzi nie ponoszą winę za śmierć Jezusa, ponieważ on sam chciał, aby go
      powieszono, o czym można się dowiedzieć czytając ewangelię według Judasza. To
      był spisek zaplanowany przez Jezusa i Judasza, taka umowa zaplanowana na 2000
      lat. Przez pierwsze 2000 lat Chrystus będzie bogiem, a następnie nastąpi zmiana,
      o czym można się przekonać oglądając dokumentalny film holywoodzki z odkrycia
      grobowca świętej rodziny.
      5º - Skoro Jezus Chrustus był żydem, więc każdy antychryst jest antysemitą - Logika
      6º - Każdy może wypisywać sobie slogany antywłoskie (spadkobiercy Piłata),
      antyrosyjskie (spadkobiercy Józefa Dżugaszwilego), antyhiszpańskie (spadkobiercy
      świętej inkwizycji), antyarabskie (spadkobiercy i potomkowie
      nałożnicy-niewolnicy), ale WARA od narodu wybranego, banków i wielkiego
      międzynarodowego kapitału. NIE WOLNO pod karą wieloletniego więzienia w Unii
      Europejskiej pisać brzydkich rzeczy na ten temat. Wow, lub Oloboga (wymowa podobna).
      7º - Stalin i Hitler byli w połowie spokrewnieni z narodem wybranym, a z takich
      mieszanek nic dobrego nie mogło się narodzić.
      Dowodów na tę hipotezę jest aż nadto w archiwach IPN i miejscach piegrzymek na
      terenie całej Europy. W języku gruzińskim "shvili" znaczy czyjś syn (np.
      Wojtków, Gregoriewicz), lub syn jak w Johnson (syn Johna). "Djuga" znaczy Jew
      (Jewrej). Wymowa: Dżuga i Dżu - prawie taka sama. Stąd, Djugashvili znaczy
      Żydowski-syn. "In the Georgian language "shvili" means son of, or son, as in
      Johnson. "Djuga" means Jew. Therefore Djugashvili means Jewison."

      8º Każdy nie-Żyd jest antysemitą. - Artur Sandauer

      www.sandauer.neostrada.pl/proza/sl/sl.htm
      debatt.aftenposten.no/item.php?GroupID=72&ThreadID=141349&s=1&page=1
      • stranger.pl Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi =be! 17.05.07, 18:23
        Napisałeś bardzo ciekawy tekst:) Brawo!

        Ale mam dla ciebie niemiłą wiadomość:

        Zgodnie z obowiązującą (od 1948 r.?) zasada: antysemitą nie jest ten kto nie
        lubi Semitów (np. Żydów) ale ten kogo nie lubią Żydzi.

        Myślę że Ty ze swoim tekstem nie zdobyłeś Ich uznania - pewnie cię nie polubią
        a co oznacza że jesteś antysemitą:)
        • polani Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi =be! 17.05.07, 18:28
          97% Izraleczykow nie lubi polakow dowody sa tutaja na forumie
          poaztym uwazamze polacy maja nam zaplacici z lizencje uzywanie nasza bible i
          tego zydy Jeszua
          • marouder Otoz to! Prawa autorskie! A jak nie, to prosze... 17.05.07, 18:31
            ...bardzo, sa jeszcze gaje i dabrowy, gdzie mozna czcic sobie Swantewita:)
    • zioniec Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 17.05.07, 19:38
      Tak to jest antysemityzm bo mimo ze Zydzi wydali wyrok i sa winni to Niemcy
      wydali wyrok na Zydow i to bardziej Niemcy sa winni.Tu sie orzeka i w
      dzisiejszym swiecie o winie wiekszej.Sa jeszcze wieksze zbrodnie niz ta na
      Zydach przez niemcow ale pokazywanie ich jest tez antysemityzmem bo teraz to juz
      musi byc tak bo pare panstw palanciarskich jak-Niemcy,Francja,Austria,Belgia
      wpisaly do swej konstytucji ze Zydzi maja zawsze racje i nie mozna badac zadnych
      wypadkow histori powojennej.
      • polani Re: Czy napisanie Chrystusa skazali Żydzi ( Sanhe 18.05.07, 11:52
        Wolsi sa winni bo go skrzyzowali dupku a polakow w tym czasu nie bylo
        ta holota slowianska gzies w indi zrali surowe mieso bo ogien nie znali
    • eres2 Ojcowie Soborowi występują w Deklaracji 17.05.07, 23:43
      „Nostra Aetate” w sposób jasny i zdecydowany przeciw głównemu zarzutowi
      obarczenia wszystkich Żydów odpowiedzialnością za śmierć Chrystusa. Deklaracja
      stwierdza: „Choć władze żydowskie ze swoimi zwolennikami domagały się śmierci
      Chrystusa, jednakże to, co popełniono w czasie Jego męki, nie może być
      przypisane ani wszystkim bez różnicy Żydom wówczas żyjącym, ani Żydom
      dzisiejszym.”
      Niektórzy jednak, powołując się na słowa Ewangelii św. Mateusza: „Jego krew na
      nas i dzieci nasze” (Mt 27,25), obwiniają Żydów za śmierć Chrystusa. Istotnie,
      wyrażenie to znaczy: Przyjmujemy pełną odpowiedzialność za tę śmierć. Wołał to
      wszakże nie cały naród żydowski, lecz tylko podburzony tłum, zebrany przed
      pałacem Piłata. Nie można również zapominać, że także za tych ludzi, podobnie
      jak i za nas wszystkich, modlił się Jezus na krzyżu: „Ojcze przebacz im, bo nie
      wiedzą, co czynią”.
      Nauczanie Kościoła, zawarte w tej Deklaracji, zostało rozwinięte w późniejszych
      dokumentach Stolicy Apostolskiej. Szczególnie ważny jest dokument z 1985 r.
      pt.: „Żydzi i judaizm w głoszeniu Słowa Bożego i katechezie Kościoła
      katolickiego”. A jak mówią o nim nasi biskupi: „Zasługuje on na jak najszersze
      upowszechnienie, zwłaszcza wśród duszpasterzy i katechetów”.
      Wszystko wskazuje na to, że do wielu z tych ostatnich te dokumenty nie dotarły,
      a zwłaszcza do pewnego kapłana w Toruniu i do innego w Gdańsku. Nie dotarły i
      do niektórych forumowiczów.
      Inny ważny dokument, bo Katechizm Soboru Trydenckiego, tak ujmuje sprawę
      odpowiedzialności za śmierć Chrystusa: „Chrześcijanie grzesznicy są bardziej
      winni śmierci Chrystusa w porównaniu z niektórymi Żydami, którzy mieli w niej
      udział: ci ostatni istotnie nie wiedzieli, co czynią, podczas gdy my wiemy to
      aż za dobrze”.
      W innym dokumencie: „Jest rzeczą pilną, by chrześcijanie definitywnie przestali
      wyobrażać sobie Żydów wg schematów nacechowanych panującą przez wieki
      agresywnością; raz na zawsze wyeliminujmy i odważnie zwalczajmy w każdych
      okolicznościach niegodne człowieka, a tym bardziej chrześcijanina,
      karykaturalne przedstawiania, np. z nutą pogardy lub odrazy określające Żyda
      >>jako lichwiarza, człowieka o wybujałych ambicjach lub spiskowca<<, jako
      >>innego niż wszyscy<<, czy jeszcze gorzej, ze względu na możliwe konsekwencje –
      określające Żyda jako >>bogobójcę<<.”
      „[...] ...więzy duchowe i historyczne odniesienia, które łączą Kościół z
      judaizmem, każą potępić, jako przeciwne samemu duchowi chrześcijaństwa,
      antysemityzm i dyskryminację w jakiejkolwiek formie: sama zresztą godność osoby
      ludzkiej wystarczy, by je potępić.”
      I jeszcze Jan Paweł II: „[...] Skoro chrześcijanie uważają się z braci
      wszystkich ludzi i zobowiązani są zgodnie z tym postępować, to święte
      zobowiązanie ciąży na nas tym bardziej, gdy stajemy wobec członków narodu
      żydowskiego.”
      • annamarta8 Re: Ojcowie Soborowi występują w Deklaracji 18.05.07, 00:41
        eres2 napisał:
        > „Nostra Aetate” w sposób jasny i zdecydowany przeciw głównemu zarzutowi
        > obarczenia wszystkich Żydów odpowiedzialnością za śmierć Chrystusa. Deklaracja
        > stwierdza: „Choć władze żydowskie ze swoimi zwolennikami domagały się śmi
        > erci
        > Chrystusa, jednakże to, co popełniono w czasie Jego męki, nie może być
        > przypisane ani wszystkim bez różnicy Żydom wówczas żyjącym, ani Żydom
        > dzisiejszym.”


        - wypisz, wymaluj! To dlaczego byly (dzieki Bogu) prezydent Kwasniewski
        odwazyl sie przepraszac w imieniu calego polskiego narodu (czy byl do tego
        zmuszony?) i wielu pokolen urodzonych po wojnie za Jedwabne popelnione przeciez
        tez przez jednostki,(dzialajace pod okupacja i w zawierusze wojennej), a nie
        przez caly narod. Tego ja nigdy nie zrozumiem. Dlaczego ciagle ta diabelska
        hipokryzja?!
    • banmex [...] 18.05.07, 05:34
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • polani Re: Tak uwaza Papiez 18.05.07, 11:54
        J a zauwazylem ze u Katolikow w Kosciele Boga niema tylko zloto srebro o
        drewniane figurki, dosc prymitywana wiara nie zgodna z starego testamentu
        • stranger.pl Re: Tak uwaza Papiez 18.05.07, 12:02
          polani napisał:

          > Ja zauwazylem ze u Katolikow w Kosciele Boga niema tylko zloto srebro

          Uważaj żeby inni nie zaczeli oceniac talmudyzmu - i ujawniać co nieco pewne
          rzeczy:P
      • stranger.pl Re: Tak uwaza Papiez 18.05.07, 12:00
        banmex napisała:

        > Tak uwaza Papieza ty, smrodzie katolicki, masz inne zdanie, tepa polska
        swinio?

        No popatrz co byście zrobili gdyby nie Papież? Mielibyście inny argument że
        tylko ten ci zostaje?

        A biorąc pod uwagę twoje świńskie i chamskie słownictwo pod adresem Katolików
        ciekawe czy Papież nie zmieniłby o was zdanie:P
      • annamarta8 Re: Tak uwaza Papiez? 18.05.07, 23:49
        banmex napisała:

        > a ty, smrodzie katolicki, masz inne zdanie, tepa polska swinio?

        -a ty smrodzie mojzeszowy, masz inne zdanie, tepa zydowska swinio? - jak ci sie
        to podoba? Smakuje? A wiec dostales spowrotem co dales innym. Tak jest wlasnie
        sprawiedliwie.:))))))

    • sansone1 Tylko 20 %, musze o tym depesze Mojseszowi 18.05.07, 09:20
      na Sybnaj wyslac.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka