Gość: meerkat IP: 152.75.142.* 25.09.03, 18:38 Nie tylko Litwini mają problemy z rozliczeniem się (także dosłownym) ze swą brudną przeszłością. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Ojejku Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.03, 19:15 Oj nie tylko, nie tylko. O ile Niemcy rozliczyli sie z hanby holocaustu (bo ich do tego zmuszono) o tyle bardzo zle jest w tym wzgledzie z narodami Europy Srodkowej, Francuzami, Austriakami, Chorwatami.... Filosemici od zarania ich dziejow? Odpowiedz Link Zgłoś
jezus.h.chrystus hm? 25.09.03, 20:46 Gość portalu: Ojejku napisał(a): > Oj nie tylko, nie tylko. O ile Niemcy rozliczyli sie z hanby > holocaustu (bo ich do tego zmuszono) o tyle bardzo zle jest w > tym wzgledzie z narodami Europy Srodkowej, Francuzami, > Austriakami, Chorwatami.... Filosemici od zarania ich dziejow? filosemici czy semitofile? (ignorujac ironie) Odpowiedz Link Zgłoś
dalekiczytelnik Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? 25.09.03, 22:44 Podwójna moralność!! Co za ironia, jak można oddać żydom, kiedy oni nic nikomu nie oddają? niech najpierw oni oddają Palastyńczykom swoich ziemi i majątków. żyd potrafi tylko zabierać, ale nikomu nie dać a nie oddać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Po wstąpieniu do NATO...muszą IP: *.ibch.poznan.pl 25.09.03, 19:35 Po wstąpieniu do NATO będą musieli to zrobić, gdyż kto lepiej pilnuje żydowskich interesów jak nie Ameryka? Jest to w końcu konsekwencja faktu, że narody te znalazły się w orbicie wpływów amerykańskich, co jest równoznaczne z wpływami żydowskimi. Ciekawi mnie tylko czy Amerykanie będą bronić z takim samym zapałem interesów litewskich (polskich, łotewskich ukraińskich i innych) gdy trzeba będzie się rzeczywiscie poswięcić. Mam co do tego pewne wątpliwosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie dla syjonizmu Nie oddawać,a wrecz ZABRAĆ,ZABRAĆ PANOM ŚWIATA. IP: *.freebsd.lublin.pl 25.09.03, 19:47 Nie dajcie się Bałtowie nasi indoeuropejscy braciam,nie dajcie się temu semickiemu pasożytowi,nie dajcie... Odpowiedz Link Zgłoś
koszalekopalek2 ha, ha, ha! :-P 25.09.03, 20:41 Gość portalu: nie dla syjonizmu napisał(a): > Nie dajcie się Bałtowie nasi indoeuropejscy braciam,nie dajcie > się temu semickiemu pasożytowi,nie dajcie... krasnalek by się uśmiał :-P Odpowiedz Link Zgłoś
dalekiczytelnik Re: Nie oddawać,a wrecz ZABRAĆ,ZABRAĆ PANOM ŚWIAT 25.09.03, 22:46 Podwójna moralność!! Co za ironia, jak można oddać żydom, kiedy oni nic nikomu nie oddają? niech najpierw oni oddają Palastyńczykom swoich ziemi i majątków. żyd potrafi tylko zabierać, ale nikomu nie dać a nie oddać. Odpowiedz Link Zgłoś
jezus.h.chrystus Nie bedzie! 25.09.03, 20:44 No bo oto znalazlo sie panstwo jeszcze bardziej antysemickie niz Polska :-) Zloty medal w tej konkurencji chyba jednak nalezy do Ukrainy... A moze wlasnie zrobimy z antysemityzmu sport olimpijski? Odpowiedz Link Zgłoś
bimi Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? 25.09.03, 20:46 Gość portalu: meerkat napisał(a): > Nie tylko Litwini mają problemy z rozliczeniem się (także > dosłownym) ze swą brudną przeszłością. Hehe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kier A u nas nie ma nawet ustawy reprywatyzacyjnej. IP: *.magusz.net / 192.168.17.* 25.09.03, 21:05 Możemy przegrać wszystkie procesy przed sądami międzynarodowymi w sprawach o zwrot mienia, nie tylko żydowskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
asdfuiop Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? 25.09.03, 21:28 Sedrtykujiop sderfjhui fie sie feieslie jfeulse sjkdfien nnneii! Jefiels ijfels nfuiels kielkdj idfjie fei zseifj vceisl mielse chuj sjies lsiel fjeisl; asdf fei. Kertyju dsowniku drofila szwartokli seeefad. Jujikusz dwaqwerhu sdkowei fjiels, skdfjeo djife jfiesla fese. Pizda dfjei sdfe jfids nifel fiel jifeeiei lkdjfie! SERWEKIJU DHCNSI UDKE! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mirmil zydzi = litwini IP: *.uBRgrb01.supercable.es 25.09.03, 21:30 zagrabiony majatek zydowski powinien byc wzracany zydom na tych samych zasadach na jakich zagrabiony majatek litewski jest zwracany litwinom. i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
jezus.h.chrystus Re: zydzi = litwini = ukraincy = polacy = ??? 25.09.03, 22:39 Gość portalu: mirmil napisał(a): > zagrabiony majatek zydowski powinien byc wzracany zydom na tych samych zasadach > > na jakich zagrabiony majatek litewski jest zwracany litwinom. i tyle. a co polacy zagrabili u niemcow i zydow tez przyjdzie albo zwrocic albo w piekle sie tlumaczyc! Kradzione nie tuczy. Dlatego w Polsce sytuacja taka jaka jest. Odpowiedz Link Zgłoś
dalekiczytelnik Re: zydzi = litwini 25.09.03, 22:53 to jest sprawiedliwe właśnie, ludzi są równi, a niech ten kto domaga swoich majątków nie zapomina o tym co sam narobił. jeśli źydzi są tak sprawiedliwi i uczciwi, to niech oddadzą ziemi Palastyńczykom, niech płacą odszkodowania tym milionów ochodców, co wędrują od pięćdziesięciu lat po świecie od kiedy źydzi im pogwałcili wszelkich praw. to jest sprawiedliwe, rozliczyć się z wszystkim na te same zasady, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Łapy precz od Litwinów brudasy!!! IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 25.09.03, 21:59 Bo was się w końcu rozliczy za Palestynę i tamtejsze czystki. Odpowiedz Link Zgłoś
dalekiczytelnik Re: Łapy precz od Litwinów brudasy!!! 25.09.03, 22:47 Podwójna moralność!! Co za ironia, jak można oddać żydom, kiedy oni nic nikomu nie oddają? niech najpierw oni oddają Palastyńczykom swoich ziemi i majątków. żyd potrafi tylko zabierać, ale nikomu nie dać a nie oddać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jogajlo Brudni Polacy:: Łapy precz od Litwinów !!! IP: *.cvx.algx.net 27.09.03, 16:44 znam ten styl ("bo was sie rozliczy, .."). A kto mianowicie rozliczy i w jaki sposob? Jako realiste b. mnie to interesuje, podobnie jak kto wreszcie przlozy rozpadajacej sie i tak Ameryce opartej na pracy niewolniczej. :) P.S. A te "Lapy precz od Litwinow, brudasy!" to pod czyim adresem: Zeligowskiego, Pilsudskiego, czy w w ogole Polakow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ojejku A mówią że Żyd to nie tylko materialista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.03, 22:26 Z wystąpień przedstawicieli Izraela można by przypuszczć, iż dla Żydów liczy się tylko kasa, a historia to tylko pretekst. Sami nie umieją na siebie spojrzeć obiektywnie. Ręce mają zlane krwią sąsiadów, a wszelką krytykę tłumaczą antysemityzmem. Odpowiedz Link Zgłoś
jezus.h.chrystus A mowia ze woda w Polsce nie jest zatruta! 25.09.03, 22:37 Gość portalu: Ojejku napisał(a): > Z wystąpień przedstawicieli Izraela można by przypuszczć, iż dla > Żydów liczy się tylko kasa, a historia to tylko pretekst. Sami > nie umieją na siebie spojrzeć obiektywnie. Ręce mają zlane krwią > sąsiadów, a wszelką krytykę tłumaczą antysemityzmem. Sluchaj, ojejku - to nawet nie ironia, to wrecz brednie jakies. Czy Ci woda w Krakowie na zdrowie (umyslowe) zaszkodzila? Za tego typu bluznierstwa ludzie do piekla trafiaja! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ojejku Re: NIEUDOLNY NASLADOWCA! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.03, 10:19 Jezusiku mily. Ktos sie podemnie podszywa. Ma o tyle latwiejsze zadanie, bo korzysta z tego samego providera - neoplusa. Odpowiedz Link Zgłoś
jezus.h.chrystus Re: NIEUDOLNY NASLADOWCA! 26.09.03, 14:43 Gość portalu: Ojejku napisał(a): > Jezusiku mily. Ktos sie podemnie podszywa. Ma o tyle latwiejsze zadanie, bo > korzysta z tego samego providera - neoplusa. no wiec moze czas zalogowac sie do Gazety? nick Ojejku jest juz zajety (Toba?) zalozylem Ci ojejku68 haslo piecioliterowe. Pierwsze dwie z Twojego imienia i pierwsze 3 z nazwiska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ojejku Re: NIEUDOLNY NASLADOWCA! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.03, 16:04 Ojejku zalogowany to nie ja.Chyba sie zaloguje. Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
dalekiczytelnik Re: A mówią że Żyd to nie tylko materialista 25.09.03, 22:49 luzie, to jest właśnie podwójna moralność!! Co za ironia, jak można oddać żydom, kiedy oni nic nikomu nie oddają? niech najpierw oni oddają Palastyńczykom swoich ziemi i majątków. żyd potrafi tylko zabierać, ale nikomu nie dać a nie oddać. Odpowiedz Link Zgłoś
jezus.h.chrystus Re: A mówią że Żyd to nie tylko materialista 25.09.03, 23:15 dalekiczytelnik napisała: > luzie, to jest właśnie podwójna moralność!! Co za ironia, jak można oddać > żydom, kiedy oni nic nikomu nie oddają? niech najpierw oni oddają > Palastyńczykom swoich ziemi i majątków. żyd potrafi tylko zabierać, ale nikomu > nie dać a nie oddać. naprawde? oto przyklady: www.indymedia.org.uk/en/2002/04/26825.html w6daily.winn.com/001094.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ojejku Re: A mówią że Żyd to nie tylko materialista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.03, 07:01 To szlachetne przykłady, ale odosobnione. Ze zwrotem ziem Palestyńczykom są zawsze obiektywne trudności. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ojejku Re: NIEUDOLNY NASLADOWCA! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.03, 10:20 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ojejku Re: NIEUDOLNY NASLADOWCA? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.03, 10:16 Jesli chlpoczyno sadzisz,ze ktokolwiek uwierzy,ze ty to ja to jestes naiwny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ojejku Re: A mówią że Żyd to nie tylko materialista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.03, 19:59 Coś dopiero boli jak się to Tobie przytrafi inaczej ciężko zrozumieć innych? Wydobądź więcej empatii z siebie to będzie Ci łatwiej i sąsiadom (z innych kultur). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Samuel meerkat - platny najemnik Glosu Ameryki Waszyngton IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 25.09.03, 23:33 ten ktory rozpoczal ten watek - meerkat dostaje swoja marna pensje od propagandowej rozglosni Glosu Ameryki ktora jest w 100% finansowana przez administracje Busha I byc moze nawet ma kilka centow premii za kazdy post na tym forum. Wiec obojetne jakie sa wasze opinie nie dyskutujcie z takimi platnymi szujami ktorzy zasmiecaja to forum ! Nie jest on tutaj jeden jedyny ale nalezy do najbardziej slepych wielbicieli Busha, boi sie moze ze jak demokraci by wygrali to on moze stracic prace. Jego adres IP odpowiada rozglosni Glos Ameryki nieraz podlacza sie przez rasserver. OrgName: Voice of America OrgID: VOICEO Address: 330 Independence Ave., S.W. City: Washington StateProv: DC PostalCode: 20237 Country: US NetRange: 152.75.0.0 - 152.75.255.255 CIDR: 152.75.0.0/16 NetName: VOA NetHandle: NET-152-75-0-0-1 Parent: NET-152-0-0-0-0 NetType: Direct Assignment NameServer: IBB2.IBB.GOV NameServer: VOA2.VOA.GOV NameServer: IBB1.IBB.GOV Comment: RegDate: 1991-08-27 Updated: 2001-09-26 TechHandle: ZU65-ARIN TechName: U.S. International BroadcastingBureau TechPhone: +1-202-619-2020 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roo DZIADEK Z OJCEM ZABILI I OKRADLI, A SYN... IP: *.43.220.203.acc07-dryb-mel.comindico.com.au 26.09.03, 08:03 z wnukiem protestuja przeciwko 'oczernianiu' patriotycznej rodziny. Odpowiedz Link Zgłoś
jezus.h.chrystus Re: DZIADEK Z OJCEM ZABILI I OKRADLI, A SYN... 26.09.03, 14:49 Litwo, ojczyzno moja Ty jestes jak zdrowie le Cie cenic trzeba ten tylko sie dowie kto dostal od Ciebie po glowie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Theodor Eicke To są karva bezczele. Jedzie sobie jakiś pajac IP: 62.181.161.* 26.09.03, 09:30 z parlamentu, obraża cały naród, a potem wielkie zdziwienie że ma 99% nieprzychylnych komentarzy. Twierdzenie, że Izraelczycy są arogantami to antysemityzm? A czy ktoś wyobraża sobie Kwacha w Pawliwce przemawiającego do Ukraińców, pomimo ogromu ich zbrodni na Polakach na Wolyniu i w tarnopolskiem, podobnym tonem? Co to karva jest, jakieś stawianie siebie poza wszelkim marginesem kultury i wrażliwości, bo zaraz wyciągamy z kieszeni straszak zarzutu o wieczny antysemityzm? Elementarny brak taktu i umiaru. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jogałła Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? IP: *.espol.com.pl 26.09.03, 13:08 27 września 1941 r.oddzały litewskie Ypatingas Buras rozpoczęły mordy na polskich cywilach mieszkańcach Wilna.Ostatnia egzekucja miała miejsce 20 kwietnia 1944 r.W sumie wymordowano rękoma Litwinów kilkanaście tysięcy Polaków.Kto upomni się o mienie tych Polaków wypędzonych z Wilwńszczyzny w 1945-46 r.Pamiętajcie o PONARACH !!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jezus.h.chrystus Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? 26.09.03, 14:47 Gość portalu: Jogałła napisał(a): > 27 września 1941 r.oddzały litewskie Ypatingas Buras rozpoczęły > mordy na polskich cywilach mieszkańcach Wilna.Ostatnia > egzekucja miała miejsce 20 kwietnia 1944 r.W sumie wymordowano > rękoma Litwinów kilkanaście tysięcy Polaków.Kto upomni się o > mienie tych Polaków wypędzonych z Wilwńszczyzny w 1945-46 > r.Pamiętajcie o PONARACH !!!!!!!! No wiec czas sie upominac! kilkanascie tysiecy Polakow, kilkaset tysiecy Zydow. Podobnie na Ukrainie. Zamordowali tubylcy kilkadziesiat tysiecy Polakow (przewaznei w 1943 i 1944 roku) a w 1941 kilkaset tysiecy Zydow... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ojejku Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.03, 16:29 Jezusiku! Pomocy. Nie mam pojecia jak sie zalogowac w Gazecie. Skrytke pocztowa juz mam. Odpowiedz Link Zgłoś
jezus.h.chrystus Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? 26.09.03, 17:06 Gość portalu: Ojejku napisał(a): > Jezusiku! Pomocy. Nie mam pojecia jak sie zalogowac w Gazecie. Skrytke pocztowa > > juz mam. na gorze z prawej strony kliknij na "Zaloguj sie" (to jest na linii menu tuz pod reklama. (Od lewa na prawo tam mozna wybrac: Forum Prywatne, Fora regionalne, Moje Forum, Wyszukiwarka, Zaloguj sie) Pojawi sie nowe okienko w ktore prosza zeby wstawic nick (np ojejku68) i haslo (Twoje - to piecioliterowe) i juz. Wtedy wszystkie wypowiedzi beda sie wyswietlaly jako Ty a nie jako gosc Ojejeku Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? 26.09.03, 17:57 Dziekuje. Jak jednak zrobic aby w moich postach pokazywal sie tylko moj tylko nick bez pelnego adresu poczty? Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? 26.09.03, 17:58 O cholera! Jak to sie stalo co powyzej? Odpowiedz Link Zgłoś
koszalekopalek2 Skąd Litwini wracali? 26.09.03, 17:13 Skąd Litwini wracali? - Z nocnej wracali wycieczki, Wieźli łupy bogate, w bożnicach u Żydów grabione. Tłumy jeńców żydowskich z powiązanymi rękami, Ze stryczkami na szyjach, biegą przy koniach morderców; Poglądają ku Palestynie i zalewają się łzami, Poglądają na Kowno - i polecają się Bogu. W mieście Kownie pośrodku ciągnie się błonie Peruna, Tam mordercy litewscy, gdy po pogromie wracają, Zwykli żydowskie rodziny palić na stosie ofiarnym... Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: ZMIANA NICKA 26.09.03, 17:42 W zwiazku z podszywaniem sie pod mojego nicka osoby majacej na dodatek tego samego providera zmieniam moj nic na taki jak wyzej. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow. ojejku68 - dawniej Ojejku Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: ;-) 26.09.03, 18:00 Ogromnie dziekuje za pomoc. Szczesliwego Rosz Haszana! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? IP: *.z64-154-67.customer.algx.net 26.09.03, 18:08 > Nie tylko Litwini mają problemy z rozliczeniem się (także > dosłownym) ze swą brudną przeszłością. Co, ty tez? Sumienie gryzie? Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? 26.09.03, 18:20 Masz trudnosci ze zrozumienime przekazu werbalnego, czy tez to ma byc taka cienka aluzja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? IP: *.z64-154-67.customer.algx.net 26.09.03, 19:50 Cienka aluzja. Lubie faceta droczyc, bo glupoty wypisuje. A potem sie pieni ;o) Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? 26.09.03, 19:56 Glupia aluzja, bo dotyczy spraw zbyt powaznych aby za ich pomoca urzadzac sobie niestosowne zarty. Jak chcesz sie pobawic to lepszym miejscem bedzie dyskoteka lub pub. Jesli zas chodzi o wygadywanie glupot, to meerkat w tym ciebie nie przebije. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Panu juz dziekujemy. IP: *.z64-154-67.customer.algx.net 26.09.03, 20:16 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Panu juz dziekujemy. IP: *.z64-154-67.customer.algx.net 26.09.03, 20:16 Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: Panu juz dziekujemy. 26.09.03, 21:04 Liczba mnoga majestatyczna? Dobre! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Nie, po prostu stare polskie powiedzenie. IP: *.z64-154-67.customer.algx.net 26.09.03, 21:08 Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: Nie, po prostu stare polskie powiedzenie. 26.09.03, 21:12 Panu - to jasne. Dziekujemy - niezbyt jasne. Liczba mnoga, a wiec kto dziekuje? Ty sklonowany po wielokroc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meerkat A krzyczą jak się mówi o polskim antysemityźmie! IP: 152.75.142.* 26.09.03, 19:12 Nie, bo ja nie jestem antysemitą, w oróżnieniu od ciebie, polaczkowaty żydożerco ze szkoły Moczara. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alek Re: A krzyczą jak się mówi o Izraelskim antysemityźm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.03, 19:43 Żydożerca - strach ma wielkie oczy. Śpij spokojnie nie jem "ludzizny". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Mowa jest o twojej ksenofobii, moj drogi IP: *.z64-154-67.customer.algx.net 26.09.03, 19:55 I jest wiele innych 'anty-' o ktore jak najbardziej mozna cie oskarzyc. Czy ty myslisz, ze tylko antysemityzm na swiecie istnieje? Poza tym, chowacie sie za tym terminem tak czesto, ze na malo kogo on juz dziala. "polaczkowaty żydożerco" Czy takich zwrotow uczyli cie na szkoleniu B'nai Brith? Na lekcjach z przedmiotu 'Jak wyludzac majatki od Polakow'? Czy tez po prostu jestes aktywnym dzialaczem Jewish Defense League i wnerwia cie jak nie mozesz sobie zadnego meczetu podpalic? Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: Mowa jest o twojej ksenofobii, moj drogi 26.09.03, 20:05 Wyludzac majatki od Polakow mowisz! No to ja ci przyblize ile majatkow po wojnie zagrabili twoi rodacy moim rodzicom: po polowie kamienic na rynkach w trzech miasteczkach wschodniej Polski (nie liczac pomniejszych nieruchomosci). Jestem jednak w tej szczesliwej sytuacji,ze mam obywatelstwo RP. Juz odzyskalem je w polowie( w formie mienia zastepczego). Reszta niebawem. Zacieraliscie polscy antysemici raczki, gdy Niemcy mordowali Zydow. Wielu z was w tym czynnie uczestniczylo. Jeszcze nie ostygly zydowskie zwloki a juz rozsiadaliscie sie w ich domach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Re: Mowa jest o twojej ksenofobii, moj drogi IP: *.z64-154-67.customer.algx.net 26.09.03, 20:30 Widzisz kolego, nie ja sie rozsiadalem w tych majatkach, ani nie ktokolwiek z czlonkow mojej rodziny, wiec wypraszam sobie uzywanie drugiej osoby liczby mnogiej. Zreszta, moja rodzina tez stracila w tej wojnie majatek. I co z tego? I let bygones be bygones. Jak slusznie zauwazyles, jestes obywatelem RP. Moja wypowiedz byla skierowana do meerkata, czyli obywatela USA. A faktem jest, ktorego jakos przedstawiciele twojej grupy etnicznej nie sa skorzy do przypomnienia, ze rzad Polski zawarl z rzadem USA umowe o wyplaceniu odszkodowan za te majatki juz dawno temu, i takie odszkodowania wyplacil. Teraz ci sami i inni ludzie ustawiaja sie w kolejce aby odbierac wiecej, czestokroc nie majac do tego podstaw, a nawet bawia sie w skarzenie rzadu RP w sadach amerykanskich. Popatrz sobie uczciwie ile bylo przypadkow 'odzyskania' lub proby odzyskania majatkow pozydowskich na podstawie sfalszowanych dokumentow. I sprobuj teraz przedstawic mi liste chocby polowy ilosci podobnych przypadkow dotyczacych mienia skasowanego Polakom. A co do Polskich antysemitow - znowu sie chowasz za pustym oskarzeniem pod moim adresem. A czy ty przypadkiem juz nie pamietasz jak to niektorzy wasi (nie powiem tak jak ty ze wszyscy lub nawet wiekszosc) z radoscia wydawali Polakow w rece NKWD na ziemiach wschodnich. I nawet co niektore majatki sobie przywlaszczali. W tej historii winni sa po obydwu stronach, o czym tobie ewidentnie wygodniej jest zapominac. A przyrownac Polakow do niemieckich nazistow nie uda ci sie, zebys nie wiem jak probowal Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: Mowa jest o twojej ksenofobii, moj drogi 26.09.03, 21:03 Wypraszasz sobie? Zupelenie bez podstaw jesli wspomnisz sobie swe poprzednie posty.Twoja rodzina stracila swoj majtek - jak sadze - w wyniku dzialan wojennych lub na Kresach Wschodnich Polski. Jesli to pierwsze, to skieruj stosowne zadania o odszkodowanie do stosownych wladz Niemieckich. Jesli to drugie, to jako zabuzanin masz prawo do odszkodowania w ramach odpowiedniej ustawy RP. Jesli ci na tym nie zalezy to juz twoja sprawa. Majatki zydowskie - w ogromnej czesci przypadkow - nie zostaly zniszczone lecz zawlaszczone przez m.in. Polakow udajacych obecnie,ze od wiekow jest to ich wlasnosc, ich dorobek, efekt ich pracy i znoju. Zalecam nieco wiecej szacunku - Zydzi to nie "grupa etniczna" lecz narod, ktory gdy mial juz swoja panstwowosc oraz pisal i czytal od prawej do lewej, to o narodzie polskim nie bylo nawet jeszcze slychac. Za te majatki? Pelna ich rynkowa wartosc? Za wszystkie? Wszyscy Zydzi? Ani moi rodzice ani ja nie otrzymalismy ani grosza. Pozwy wiec beda nadal - i od Zydow z zagranicy z i Polski. Znam te przypadki oszukanczych prob zawlaszcania mienia pozydowskiego w ostatnich latach. A wiesz kto to organizowal? Polacy! Argument o bezpodstawnosci zarzutu antysemistyzmu jest bezpodstawny. To taka nowa metoda antysemitow na zarzut antysemityzmu: "ja nie jestem antysemita.Ja jestem obiektywnym oberwatorem zagadnien zwiazancyh z Zydami, syjonizmem, Izraelem." Jestes antysemita -swiadcza o tym wszystkie posty jakie w ostatnich miesiacach napislaes. Swiadczy tez o tym uogolniajacy ton ostatniego akapitu twego postu.Dowodzi on jeszcze jednego:albo braku wiedzy albo tez braku dobrej woli.O roli Zydow w ruchu komunistycznym napisano juz tony solidnych opracowan historycznych i publicystycznych. Ty jak widze nic z tego nie przeczytales. Odpowiedz Link Zgłoś
ojejku68 Re: Mowa jest o twojej ksenofobii, moj drogi 26.09.03, 21:18 Trwa zydowski Nowy rok - 5764.Koncze zatem z Wasci dyskusje proszac o zastanowienie nad roznica miedzy dwoma liczbami: 5764 i 2003. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meerkat Wróg Ludu: GORBATSTEIN! :) IP: 152.75.142.* 26.09.03, 21:30 Przede wszystkim , ojejku, jest rodzaj zachowania określany jako *udawanie Greka* (przepraszam greków). Jak ktoś NIE CHCE wiedzieć, to mu nie wyjaśnisz, jak ktoś nie chce przeczytać, to nie przeczyta. Ale są też tacy, wśród nich M&M, którzy, jak przypuszczam, i wiedzą i czytali, tylko UDAJA że nie wiedzą, bo zawartość nauk i lektur nie była im w smak. Zresztą w komentarzach na temat wizyty Putina JUZ jakiś polaczek określił Gorbaczowa jako pachołka żydoamerykanów. Pewnie odkrył, że PRAWDZIWE nazwisko apartczyka ze Stawropola brzmiało:GORBATSTEIN! ( Nie mylić z GOLDsteinem: ten jest tylko z Orwella!) ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Re: Mowa jest o twojej ksenofobii, moj drogi IP: *.z64-154-67.customer.algx.net 26.09.03, 22:59 No tak. W koncu w roku 0, czyli jakies 6 czy 7 lat po urodzeniu Chrystusa, w Europie nie bylo nic a Izrael byl kolebka cywilizacji. Czy to chcesz zasugerowac? Ale mimo tego, Szczesliwego Nowego Roku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM Re: Mowa jest o twojej ksenofobii, moj drogi IP: *.z64-154-67.customer.algx.net 26.09.03, 21:45 > Wypraszasz sobie? Zupelenie bez podstaw jesli wspomnisz sobie swe poprzednie > posty.Twoja rodzina stracila swoj majtek - jak sadze - w wyniku dzialan > wojennych lub na Kresach Wschodnich Polski. Jesli to pierwsze, to skieruj > stosowne zadania o odszkodowanie do stosownych wladz Niemieckich. Jesli to > drugie, to jako zabuzanin masz prawo do odszkodowania w ramach odpowiedniej > ustawy RP. Jesli ci na tym nie zalezy to juz twoja sprawa. Masz racje - nie zalezy mi na tym. Poza tym, nie chce aby przeze mnie jakies rodziny zostaly wyrzucone na ulice pomimo tego, ze regularnie placa komus czynsz (takie przypadki mialy miejsce w Polsce). > Majatki zydowskie - w ogromnej czesci przypadkow - nie zostaly zniszczone lecz > zawlaszczone przez m.in. Polakow udajacych obecnie,ze od wiekow jest to ich > wlasnosc, ich dorobek, efekt ich pracy i znoju. Pewnie wkrotce okaze sie, ze wszystkie majatki naleza do Zydow a Polacy nic nie mieli? Juz i takie watki widzialem na tym forum. > Za te majatki? Pelna ich rynkowa wartosc? Za wszystkie? Wszyscy Zydzi? Ani moi > rodzice ani ja nie otrzymalismy ani grosza. Pozwy wiec beda nadal - i od Zydow > z zagranicy z i Polski. Jak zwykle nie chcesz zwracac uwagi na to co napisalem bo ci tak wygodniej. TAK, ZA TE MAJATKI. TAK, wszyscy Zydzi bedacy obywatelami USA, ktorzy zglosili do tego pretensje. Odnosnie Zydow zamieszkalych w innych krajach nie wiem wiec tez sie o nich nie wypowiadam. Co do wartosci rynkowej? Ktora wartosc rynkowa masz na mysli? Te z czasow WWII, czy tez te z roku 1960? Czy moze te na dzien dzisiejszy? A moze te za dwadziescia lat naprzod i najlepiej zalozyc, ze bedzie inflacja i pomnozyc sume przez dwa? Wyplacono odszkodowanie, i rzad USA, reprezentujacy w tej kwestii swoich obywateli zydowskiego pochodzenia, uznal to odszkodowanie za WYSTARCZAJACE. > Znam te przypadki oszukanczych prob zawlaszcania mienia pozydowskiego w > ostatnich latach. A wiesz kto to organizowal? Polacy! O prosze!!! Wszystkiemu znow winni sa Polacy!!! To ze np. w takim Krakowie Zyd nieslusznie 'odzyskal' kamienice wewnatrz Plant (warte obecnie krocie) na podstawie sfalszowanych dokumentow, to wina Polakow???!!! Dotychczas mialem cie, kolego, za czlowieka rozgarnietego, ale z przykroscia stwierdzam ze zmieniam decyzje calkowicie. Wiesz czego wam brakuje? Samokrytycyzmu. Nie zdarza sie tak, zeby jakis narod byl absolutnie bez skazy, niezaleznie od tego czy wierzy ze jest wybrany przez Boga czy tez nie. Tymczasem co widzimy? W Europie wszyscy was przesladuja a wy nikomu nic zlego nie uczyniliscie. Na Bliskim Wschodzie to was chca unicestwic, a wy sie tylko bronicie i nikomu nic zlego nie robicie (to znaczy robicie, ale tylko tym "ZLYM"). Cos takiego, moj drogi, jest matematycznie mozliwe, ale wysoce nieprawdopodobne. > Argument o bezpodstawnosci zarzutu antysemistyzmu jest bezpodstawny. To taka > nowa metoda antysemitow na zarzut antysemityzmu: "ja nie jestem antysemita.Ja > jestem obiektywnym oberwatorem zagadnien zwiazancyh z Zydami, syjonizmem, > Izraelem." Jestes antysemita -swiadcza o tym wszystkie posty jakie w ostatnich > miesiacach napislaes. Swiadczy tez o tym uogolniajacy ton ostatniego akapitu > twego postu.Dowodzi on jeszcze jednego:albo braku wiedzy albo tez braku dobrej > woli.O roli Zydow w ruchu komunistycznym napisano juz tony solidnych opracowan > historycznych i publicystycznych. Ty jak widze nic z tego nie przeczytales. Argument o bezpodstawnosci jest bezpodstawny. Przeczytalem pare ksiazek, ale ciekaw jestem twoich wnioskow i zrodel, bo ewidentnie byly odmienne. Ciekawe kim dla ciebie byl Jakub Berman, Szlomo Morel, Wanda Wasilewska i inni. A poza tym, ciesze sie ze tak pilnie sledzisz moje wypowiedzi. Zauwazasz pewnie, ze czesto krytykuje polityke Izraela, tudziez pietnuje zachowania niektorych przedstawicieli spolecznosci Zydowskiej w USA (np. rabbi Weiss, JDL, metody dzialania JADL B'nai Brith itd. itp.) Jezeli to uznajesz za przejaw antysemityzmu, jest to tylko objaw twojego wygodnictwa, bo latwiej schowac sie za transparentem i nie musiec patrzec prawdzie w oczy. Pamietaj, ze Holocaust nie daje wam mandatu do unikania krytyki, zwlaszcza jezeli chodzi o sprawy dzisiejsze. Wrecz przeciwnie - wydawaloby sie, ze przez wzglad na tragedie jaka sie Zydom wydarzyla podczas drugiej wojny swiatowej, beda oni bardziej wyczuleni na pewne sprawy. Natomiast pokaz mi choc jeden post, w ktorym wykrzykuje antysemickie hasla typu "Zydzi do piachu"; czegos takiego nie znajdziesz, bo takich rzeczy nie pisuje - a to wlasnie jest czysty antysemityzm. Ty mnie o to oskarzasz, i w sumie niczego innego nie powinienem byl oczekiwac. Bo w przeciwnym wypadku musialbys odpowiadac na pewne niewygodne i obrazoburcze dla was fakty. Gdybym byl twojego pokroju, napisalbym ze znakomita wiekszosc twoich postow (tzn. tych ktore czytalem, ale nie bylo ich tak duzo) jest antypolska i w zwiazku z tym jestes antypolakiem i cokolwiek masz do powiedzenia nie ma racji bytu i jest bez sensu bo jestes szowinista. To jest wasz sposob myslenia. Tymczasem ja nie mam zamiaru chowac sie za zadnymi 'anty'. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mickiewiczius Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? IP: 152.75.141.* 26.09.03, 21:42 Litwo, dziczyzno ty moja, coś mi się widzi, ile cię trzeba cenić wiedzą tylko Zydzi, za nic masz ich groźby, to już twoje mienie, a Zydzi cię mogą cmoknąć w przyrodzenie. Odpowiedz Link Zgłoś
fredzio54 Re: Czy Litwa będzie zwracać majątek żydowski? 29.09.03, 07:56 LITWA do Gulagy nazici back to CCCP Odpowiedz Link Zgłoś