Dodaj do ulubionych

Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie.

16.09.08, 13:44
Nawet Gruzini już wiedzą, że do konfrontacji z Rosją doszło na
życzenie USA. Że ta wojna to jeden z elementów toczącej się w
Ameryce kampanii wyborczej. Bush potrzebował kolejnego straszaka dla
swoich rodaków. Przez całą swoją kadencję straszył bin Ladenem.
Ogłaszał kolorowe alarmy, mające podtrzymać w Amerykanach poczucie
zagrożenia.
Obserwuj wątek
    • j-k bzdury... 16.09.08, 13:48
      Amerykanie oczywiscie w ten sposob na tej wojnie skorzystali,
      o czym wiele razy tu pisalem.

      Ale to nie oni namawiali Gruzinow do tej wojny.
      Te decyzje podjeli sai Gruzini, a Amerykanie ich tylko nie
      powstrzymywali, wiedzac, ze obojetnie czy Gruzja wygra, czy przegra
      i tak na tym skorzystaja (w rozny sposob, rzecz jasna)
      • koperczak5 Re: bzdury... 16.09.08, 14:19
        Saakaszwilego na pewno namawiał Kaczyński.
        Po co tyle razy odwiedzał Gruzję?
        Gruzińskie winko dobre, ale można było zabrać zapas do Warszawy...

        ***********************************************
        ***********Myślenie ma kolosalną przyszłość!***********
        ***********************************************
      • easy-door Re: bzdury... 16.09.08, 23:31
        Wiem,to Zydzi z IDF Gruzinow namawiali a USA sie nie sprzeciwialo lecz
        przytakiwalo.Teraz dziejk napisz o szczegolach tej izraelskiej logistyki jak
        trenowali gruzinskich terrorystow w mundurze.
    • polani Re: Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie 16.09.08, 14:08
      Gruzini to dupki nie umja wojowac, tez ich jwreje nie byli najlepsze
      bojowniki unas w IDFie
      • 10elektryk10 Re: Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie 16.09.08, 23:06
        Jewreje to ogólnie nienajlepsze wojowniki , bo prawdziwej wojny
        jeszcze nie widzieli (o tej co widzieli to nie wypada pisać).
        Strzelać potrafią do Arabów na wielbłądch z kamieniami w ręku , lub
        do ruskich czołgów unieruchomionych bo ich arabska obsługa wypiła
        wodę z chłodnicy i zatarła silnik. Może niedługo zobaczą jak
        zkryzysowana Ameryka zapomni o odległej kolonii nad Morzem
        Śródziemnym.
        • j-k a-historyczny belkot 17.09.08, 14:39
          widze, ze wiedza sie nie splamiles, skoro nie wiesz, nieuku,
          jak rozwalali na Synaju w latach 1967 i 1973 cale egipskie dywizje
          pancerne dysponujace NOWIUTKIMI i dobrymi (wtedy) czolgami T-54
          i T-55
          • yann17 Re: a-historyczny belkot 17.09.08, 14:57
            j-k napisał:

            > widze, ze wiedza sie nie splamiles, skoro nie wiesz, nieuku,
            > jak rozwalali na Synaju w latach 1967 i 1973 cale egipskie dywizje
            > pancerne dysponujace NOWIUTKIMI i dobrymi (wtedy) czolgami T-54
            > i T-55
            -------------
            za to w Libanie dostali w tyłek, dysponując ( i tracąc kilkanaście )
            supernowoczesnymi czołgami MERKAVA
            • j-k Re: a-historyczny belkot 17.09.08, 15:04
              yann17 napisał:
              > za to w Libanie dostali w tyłek, dysponując ( i tracąc
              kilkanaście ) supernowoczesnymi czołgami MERKAVA

              Kilkanascie czolgow to nie majatek w stosunku do 300-400 czolgow
              egipskich, jakie wtedy zniszczyli (drugie tyle zdobyli
              i sprzedali ... Chinom :)))

              Ale fakt, ze w Libanie przyjeli zla taktyke.
              Nie bombardowali dostatecznie silnie bunkrow hizbollahu i nie
              ostrzeliwali ich wczesniej ze smiglowcow i rakiet przeciwpancernych.

              Tu nie Armia (IDF) dal d... tylko MOSSAD - nie rozpoznajac
              dostatecznie dobrze bunkrow i taktyki walki Hizbollahu.
            • polani Re: a-historyczny belkot 18.09.08, 12:43
              Wydziales jak wygloda gruzy na poldniowym Libanu i
              dzielnica "Dachla" w Bejrutcie
              i Nasrralla szczue chowa sie w kanalach
        • polani Re: Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie 18.09.08, 12:40
          my bijemy arabstwo od 1948 w 1970 potluklismy sowjetow an Suecie
          niech polacy sie naucza od nas co znaczy
          BOG OJCZYZNA HONOR
          dzisaj uciekacie na sachod z pare €
          • hubert100 Re: Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie 18.09.08, 16:06
            Ameryka tyle "zyskala" na tej wojnie ze w koncu naweti Gruzini od
            USA uciekna.
            • polld74 Armia gruzińska dobra przeciw cywilom. 21.09.08, 09:19
              Chociaż kupili sporo broni w USA i w Izraelu, brali udział w
              okupacji Iraku w niewiele mniejszym składzie niż nasze wojska
              (podobno to podnosi ich poziom), w międzyczasie Saakaszwili wysłał
              czołgi przeciwko swoim rodakom, no i na terytorium Gruzji jest duża
              baza amerykańska. Raport OBWE jest jednoznaczny, armia gruzińska
              rozpoczęła ostrzał artyleryjski miast w Osetii w środku nocy,
              Saakaszwili ogłosił, że przywraca porządek konstytucyjny i przez
              cały dzień ogłaszał kolejne zwycięstwa, drugiego dnia były pierwsze
              informacj, że Rosjanie włączyli się w konflikt, a drugiego dnia
              Saakaszwili płakał, że został napadnięty i chce rozmawiać.
              To był prawdziwy blitzkrieg, a USA chciały prawdopodobnie sprawdzić
              skutki ewentualnej pomocy ze strony Rosji dla napadniętego przez
              nich Iranu, no i wyszło że Iran może spać spokojnie, jeśli dostanie
              gwarancje od Rosjan, Izrael też jakby się uspokoił, taki mały test
              kosztem małego narodu z głupim prezydentem na czele.
              • walter62 Re: Kaukaski temperament ? 21.09.08, 10:20
                polld74 napisał:
                > wyszło że Iran może spać spokojnie

                Jajasvili najwyraźniej poniosło. Zamiast spokojnie poczekać jeszcze
                kilka dni i przy okazji zadymy z Iranem rozprawić się z Osetyjczykami
                i Abchazami - wtedy nikt by tej kaukaskiej wojenki nawet nie zauważył -
                zdecydował się na solówkę.
                Fakt, Iran może spać spokojnie. Po tej wojence wojskowe bazy w Gruzji przestały
                istnieć. A bez tych baz majstrowanie czegoś z
                Iranem jest po prostu całkowicie nierealne. Lotniskowce, które śniadzi
                zgromadzili w pobliżu tego kraju, co najwyżej będą mogły udzielać kolejnej
                "pomocy humanitarnej"(pod warunkiem, że na pokładzie zgromadzili odpowiednią
                ilość krawatów). Coś się ostatnio przebąkuje o Somalii - jeżeli nie Iran to
                ostatecznie może być Somalii. Może to w jakiś sposób pomoże McCain'owi.
                Iran śpi spokojnie, w odróżnieniu od niektórych innych państw.
                Ostatecznie dopóki istnieje DHL nie potrzebne są jakiekolwiek
                rakiety balistyczne. Ta świetna firma kurierska z pewnością
                dostarczy każdą przesyłkę do adresata.

                > Chociaż kupili sporo broni w USA i w Izraelu.
                Zapominasz o Ukrainie. Ostatecznie czołgi "made in Ukraina" były
                niezaprzeczalnym "hitem" tej wojny - ten uzbrojony zaporożec
                rozwalano przy pomocy przysłowiowego kapcia.
                Pozdrawiam



          • iamback Re: Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie 18.09.08, 18:28
            Jak was dupki chazarskie Rosja pogonila z Kaukazu to do dzis nie mozecie jeszcze
            oddechu zlapac.Chcielibyscie tam znowu zakrolowac ale juz se ne wrati tak ze
            dupki chazarskie przyjeliscie judaizm tylko po to aby sie pod Zydow podszywac i
            na ich holokauscie pieniadze teraz robic robic.To sie tez skonczy bezpanstwowcy.
            • polani Re: Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie 19.09.08, 09:45
              Gruzja jest nasza jak polska i ukraina. polacy uczcie sie od
              gruzinow nie byc antisemitami.
          • 10elektryk10 Re: Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie 19.09.08, 17:55
            Spokojnie - nadejdzie czas kiedy sąsiedzi zadepczą was gołymi stopami.
            Jak nie za rok to za 20lat , jak nie za 20 to za 40. Nadejdzie bez
            cienia wątpliwości.
            • hubert100 Re: Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie 21.09.08, 16:22
              Te "deptanie" juz sie zaczelo. Zydzi sa w procesie "zmiany taktyki".
              • polani Re: Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie 22.09.08, 15:29
                My kolo polakow jestestmy bojowniki, a polcay niestety sluza obcych
                z pare € nawe´t wstertnych arabow w haremach
            • polani Re: Do Gruzinow dotarla prawda o niedawnej wojnie 22.09.08, 15:27
              Moze to wybuchnie taka bomba i bedzie suzywal konia i nie samochoda
              prat tez nie bedzie :))))
              • walter62 Do polani 22.09.08, 16:04
                polani napisał:

                > Moze to wybuchnie taka bomba i bedzie suzywal konia i nie samochoda
                > prat tez nie bedzie :))))

                Odpuść sobie i nie zaśmiecaj forum.
                • polani Re: Do polani 22.09.08, 16:06
                  masz racje kocham polske ale bez polakow
                  • hubert100 Re: Do polani 22.09.08, 16:12
                    Prawie jak wypowiedz prezydenta Iranu. Nalezy pamietac.
                    • polani Re: Do polani 22.09.08, 17:07
                      Iran bedzie zaras plaska ziemie, jak ta kosiaszke " tak pwoedzial
                      zaratustra " .))))
                  • walter62 Re: Do polani 22.09.08, 16:34
                    polani napisał:

                    > masz racje kocham Polskę ale bez polaków

                    Wiesz, statystycznie w każdym społeczeństwie pewien odsetek stanowią
                    idioci. Gdy służba zdrowia dobrze funkcjonuje z nimi jest spokój, gdy
                    natomiast zaczyna szwankować ci goście natychmiast pchają się do polityki (jakiś
                    fenomen).... niektórych nawet wybierają na prezydentów. Może to i nawet dobrze -
                    jak poprawi się sytuacja w
                    służbie zdrowia to będzie wiadomo gdzie ich łapać.
                    Trzeba zacisnąć zęby, doczekać do lepszych czasów (z nadzieją, że
                    nie wszystko "popsują") i nie dać się samemu zwariować (no chyba,
                    że wybiorą na jakiegoś prezydenta).
                    Pozdrawiam


                    • polani Re: Do polani 22.09.08, 17:09
                      nie rozumie polakow dlaczego sie denerwuja zydow juz niema w polsce
                      dlaczego teskna z nas , my wyjechalismy do Erecu i jak tesknimy z
                      polske jedziemy obglodami oboze i wrcami na kolanch do Erecu
                      • walter62 Re: Do polani 22.09.08, 17:21
                        polani napisał:

                        > nie rozumiem polaków dlaczego się denerwują na żydów

                        No cóż, odpowiedź jest bardzo prosta. To bardzo upraszcza myślenie - jak jest
                        problem, zamiast zastanawiać się nad jego rozwiązaniem, łatwiej wskazać winnego
                        i nic nie robić. Przyznasz, że "spisek
                        łysych" (rudych, itd..) brzmi mało poważnie.
                        Zabawne, wspomniałem, że gdzieś w czasach stanu wojennego powstała
                        jakaś hałaśliwa organizacja (szczerze mówiąc nie pamiętam jak się nazywała),
                        która przyjmowała tylko "prawdziwych polaków" - coś o
                        niej cicho. Czyżby zabrakło kandydatów?
                        • polani Re: Do polani 23.09.08, 15:13
                          Przyznaje sie ze Karol Wotyla byl wielki polak i nasz przyjaciel.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka