Dodaj do ulubionych

Nobel z ekonomii dla Amerykanina, reh, reh

13.10.08, 14:10
Czego jak czego, ale poczucia humoru to Szwedom nie mozna odmowic.

W momencie, gdy "amerykanska mysl ekonomiczna" wciaga w bagno kryzysu polowe
swiata, nagradzaja ja Noblem. Bardziej zabawny byl chyba tylko Nobel pokojowy
dla Arafata.

No dobra, a teraz na serio - facet jest zagorzalym przeciwnikiem b.rdelu
ekonomicznego i politycznego, jakie na glowy mieszkancow USA i Ziemi sciagnal
pawianizm ekipy "Bush and Cohortes". Dobre i to. :D
Obserwuj wątek
    • blue.eagle Re: Nobel z ekonomii dla Amerykanina, reh, reh 13.10.08, 16:53
      Hehehe,ty wiesz ze pokojowa nagroda nie zostala ustanowiona przez Nobla.Zostala
      stworzona na obraz i podobienstwo diabla bo jak sie atakuje Irak w celach
      pokojowych to chyba wiesz ze to sa kpiny.
      Arafat?-facio z charyzma i prawdziwy bohater swego i nie tylko narodu umeczonego
      przez ziobydlakow.
      A tym czasie nagrode dostal tez Rabin a zakpil z tego Zuyd kory go zabil.

      Sprawa ekonomi?Ten Kruger nie jest taki zly.


      "He has come out forcefully against John McCain during the economic meltdown,
      saying the Republican candidate is "more frightening now than he was a few weeks
      ago" and earlier that the GOP has become "the party of stupid."
      • thannatos Re: Nobel z ekonomii dla Amerykanina, reh, reh 13.10.08, 18:17
        blue.eagle napisał:

        > Hehehe,ty wiesz ze pokojowa nagroda nie zostala ustanowiona przez Nobla.

        Zostala, zostala. To ta z ekonomii nie zostala. Wymyslili ja bankierzy w 1968, bo ich pieklo, ze wszyscy kase zgarniaja, tylko nie oni. Obecnie zyjace potomstwo Alfreda Nobla krytykuje nazywanie tej nagrody ich nazwiskiem.

        A jak sie probujesz dowiedziec ZA CO te nagrode wlasciwie przyznano trafiasz na sieczke pustoslowia w stylu:

        for having renewed research in economic history by applying economic theory and quantitative methods in order to explain economic and institutional change.

        for having developed and applied the hypothesis of rational expectations, and thereby having transformed macroeconomic analysis and deepened our understanding of economic policy

        for having integrated insights from psychological research into economic science, especially concerning human judgment and decision-making under uncertainty

        Mysle, ze jakby napisali, ze za: badania nad wkladem w udowodnienie wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy, to tez by przeszlo. :D Wazne, aby facet/facetka byl/-a z aktualnie odpowiedniej strony "politycznej barykady".
        • borzobohata Do udowodnienia ;) 13.10.08, 18:20
          thannatos napisał:


          > Mysle, ze jakby napisali, ze za: badania nad wkladem w udowodnienie wyzszosci S
          > wiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy, to tez by przeszlo. :D

          Zdecydowana wyzszosc (dla chrzescijan ze szczegolnym uwzglednieniem katolikow)
          Swiat Wielkiej Nocy (Rezurekcja!) ;)
          • thannatos Re: Do udowodnienia ;) 13.10.08, 18:22
            borzobohata napisała:

            > thannatos napisał:
            >
            >
            > > Mysle, ze jakby napisali, ze za: badania nad wkladem w udowodnienie wyzsz
            > osci S
            > > wiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy, to tez by przeszlo. :D
            >
            >
            > Zdecydowana wyzszosc (dla chrzescijan ze szczegolnym uwzglednieniem katolikow)
            > Swiat Wielkiej Nocy (Rezurekcja!) ;)

            Od razu widac kto sie tu habilitowal z Mniemanologii Stosowanej. :D
            • borzobohata Re: Do udowodnienia ;) 13.10.08, 18:26
              thannatos napisał:

              > Od razu widac kto sie tu habilitowal z Mniemanologii Stosowanej. :D

              Powiem, jak na spowiedzi: Nie mam (h)abilitacji z ekonomii ale..., ale...
              historie dogmatow w malym palcu ;))
              • thannatos Re: Do udowodnienia ;) 13.10.08, 18:36
                Mniemanologia Stosowana jest pewna, hmmm,... specificzna dziedzina nauki. Nalezy
                tez do nauk, niestety,... martwych.[']

                www.empik.com/empikultura/aktualnosci/odszedl-tworca-mniemanologii-stosowanej,26622
                • borzobohata Patafizyka! 13.10.08, 19:02
                  thannatos napisał:

                  > Mniemanologia Stosowana jest pewna, hmmm,... specificzna dziedzina nauki. Nalez
                  > y
                  > tez do nauk, niestety,... martwych.[']

                  I tu pole do popisu ma rezurekcja! ;)
                  Mniemam, wiec jestem!
    • spitt Re: Nobel z ekonomii dla Amerykanina, reh, reh 13.10.08, 17:14

      Zapomniales o Menachem Begin w '78 - Byly komendant bandy Irgun ,
      pozniejszy naczalny grajdolka odpowiedzialny miedzy innymi za
      inwazje Libanu i wspolodpowiedzialny za masowy mord na kobietach
      i dzieciach w Sabara and Shatila ,...
      ===================================================================
      Bardziej zabawny byl chyba tylko Nobel pokojowy dla Arafata.
    • polski_francuz 55 lat 13.10.08, 19:03
      tylko. Putain, nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie, powinienem ekonomie
      studiowac. S.p. tata mi to radzil...(:

      PF
      • thannatos Re: 55 lat 13.10.08, 20:52
        polski_francuz napisał:

        > tylko. Putain, nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie, powinienem ekonomie
        > studiowac.

        Mam w bliskiej rodzinie ekUnomistke. Nie znosi swego zawodu. Chciala isc na
        prawo. :D

        Swoja droga, ja caly czas czekam na komentarz naszego forumowego ekonoma, to
        jest chcialem powiedziec, ekonomisty. Felusiak, dobry ten Nobel czy zly?
    • felusiak1 Re: Nobel z ekonomii dla Amerykanina, reh, reh 14.10.08, 07:56
      Znowu piździsz jak nakręcony drogi thannatosie
      • thannatos Felusiak, pytanie jest proste 14.10.08, 08:32
        felusiak1 napisał:

        > Znowu piździsz jak nakręcony drogi thannatosie
        >

        Zgadzasz sie z przyznaniem "Nobla z ekonomii" tejze wlasnie osobie akurat za te
        osiagniecia, czy nie?

        Bo ostatnio mam coraz wieksze wrazenie, ze Cie Alzheimer dopada i umiesz tylko
        bluzgac jak w morii czolowej.
        • felusiak1 Re: Felusiak, pytanie jest proste 14.10.08, 13:45
          Nie tak dawno pokojowego Nobla złapał Carter a przed rokiem Gore.
          Pokaż mi twój komentarz o amerykańskim dążeniu do pokoju, które
          wciaga w bagnoo ...itd (Rozumiesz już?)
          PS. Jestem juz dorosły i noble nie zaprzatają mi głowy...
          Innymi słowy J don't give flying fcuk who gets what.
          • thannatos Re: Felusiak, pytanie jest proste 14.10.08, 14:24
            felusiak1 napisał:

            > Nie tak dawno pokojowego Nobla złapał Carter a przed rokiem Gore.
            > Pokaż mi twój komentarz o amerykańskim dążeniu do pokoju, które
            > wciaga w bagnoo ...itd (Rozumiesz już?)

            Co ja poradze, ze Ty nie czytasz co pisze, a piszesz, ze nie pisze. Caly watek
            byl na ten temat:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=70373878&a=70373878

            > PS. Jestem juz dorosły i noble nie zaprzatają mi głowy...
            > Innymi słowy J don't give flying fcuk who gets what.
            >

            Nobel pokojowy jest ostatnio parodia. Nim naprawde nie warto sobie glowy
            zawracac. Chociaz czasem....
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=49635682&a=50294305

            Ale Nobel z ekonomii ma podobniez miec podstawy NAUKOWE - a Ty jako ekonomista
            (podobniez) masz (podobniez) platforme, aby ocenic czy takowe zaistnialy u tegoz
            jegomoscia i w jego osiagnieciach. Jesli Ty pytalbys mnie o moja ocene
            tegorocznych Nobli z medycyny i chemii, to nie pisalbym o latajacym fcuku, tylko
            bym odpowiedzial. Tak jak to zrobilem w przeszlosci (koncowka wypowiedzi):
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=49635682&a=49638243

            No to moze wytlumaczysz w "lay language" co takiego ten jegomosc popelnil i czy
            warto mu Nobla za to?
            • felusiak1 Re: Felusiak, pytanie jest proste 15.10.08, 02:15
              Bez najmniejszej różnicy. Couldn't care less.
              Noble są jak Oscary. Sami swoi.
              A to czy zgadzam sie czy nie nie ma znaczenia.
              Nobel jak kazda inna nagroda jest wynikiem bardzo
              subiektywnych opinii głosujących.
              • thannatos Re: Felusiak, pytanie jest proste 15.10.08, 19:09
                No coz, pozdrow wujka Alzheimera.
    • grzegorzlubomirski Nie no bez przesady, gdyby nie marksistwoscy 14.10.08, 14:48
      filozofowie z USA i UK w latach 80 i 90 nasza myals bylaby znacznie
      bardziej uboga. Teraz nawet przed Niemcami i Francja, to USA ma
      najwiecej i najbardziej kreatywnych filozofow marksistowskich i
      lewicowych (liberalnych) ogolnie.
      Ich zas tak czesto w ich kraju popularne prawicowe kierunki, poza
      USA budza tylko smiech i politowanie. Neokonsi moga juz nawet wsrod
      poglowkoch znalezsc jakis posluch chyba juz tylko w Polsce i na
      Lotwie lub w Estoni.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka