Dodaj do ulubionych

Dylemat...

IP: 109.95.236.* 05.03.13, 16:01
Witajcie, nigdy nie podejrzewałem że publicznie zapytam "co wybrac" bo zawsze wiedziałem czego chce ... a jednak...
Po 2 letniej przerwie w śmiganiu na o2o nadszedł czas na zakup moto... i tu stanąłem przed dylematem... czy Yamaha Super Tenere 1200 czy KTM 990 Adventure...
Sprzęt przeznaczony ma byc do bliskiej i dalekiej turystyki, raczej jednoosobowo.
Nie bierzemy pod uwagę ceny, wyposażenia, serwisu i jego kosztów, aspektów wizualnych.
Bierzemy: awaryjnośc, wygodę, osiągi, zużycie paliwa
Pytanie brzmi , mając do wyboru te DWA sprzęty, który wybrał(a)byś... Taka ankieta i będę wdzięczny za Wasze opinie...
ps. przeczytałem wszystkie oficjalne porównania, obejrzałem milion filmów, gadałem z użytkownikami i wychodzi na to ,że musiałbym miec oba :-( a to niestety nierealne...
Pozdro
Obserwuj wątek
    • Gość: Jacek929 Re: Dylemat... IP: *.adsl.inetia.pl 06.03.13, 15:56
      Nie sądzę abyś przy wyborze motocykla kierował się ankietą . Znajdziesz i zwolenników i przeciwników jedego jak i drugiego . Kazdy z nich nie jest złym motocyklem a jeśli chodzi o mnie to ja z tych dwóch wybrałbym BMW R1200GS :-) i nie odrzucałbym Triumpha Tigera :-)
      ---
      Pozdrawiam
      Jacek929
      • Gość: Holst Re: Dylemat... IP: *.dynamic.chello.pl 07.03.13, 11:40
        Jeżeli wygląd nie ma dla ciebie znaczenia(trudno mi w to uwierzyć bo wiele osób tak mówi ale przecież dobrze mieć ładny motocykl) to wybrałbym paskudnego wizualnie KTM ze względu na niską wagę co jest zawsze zaletą.
        Może niech o twoim wyborze zadecyduje silnik,jego charakterystyka i czy ci pasuje.Dla mnie po latach jezdzenia i zmieniania motocykli to najważniejszy element moto.Teraz np.wiem ze nie lubie rzędowych dwu i czterocylindrowek a bardzo fałki i jednocylindrowki.I już mam zawężony wybór.
        PS.Chociaż jestem bardzo ciekawy jak sprawuje sie ta wielka dwucylindrowka w Super Tenere:-)
      • do.ki Otóż to! 08.03.13, 22:04
        Tez doszedłem do podobnego wniosku, z tym ze BMW niestety nie. Na placu boju zostaje Triumph!

Ale poczekam na to jak się rozwinie dyskusja. Mój DL650 kończy już 5 lat, więc pora się rozglądać za nowym sprzętem.
    • Gość: re Re: Dylemat... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 01:36
      ps. przeczytałem wszystkie oficjalne porównania, obejrzałem milion filmów, gada
      > łem z użytkownikami i wychodzi na to ,że musiałbym miec oba :-( a to niestety n
      > ierealne...
      > Pozdro

Polecam Transalpa.

Sprzęt przeznaczony ma byc do bliskiej i dalekiej turystyki, raczej jednoosobow
      > o.
      > Nie bierzemy pod uwagę ceny, wyposażenia, serwisu i jego kosztów, aspektów wizu
      > alnych.
      > Bierzemy: awaryjnośc, wygodę, osiągi, zużycie paliwa

Polecam Transalpa. Twoje typy sąidealne do dalekiej turystyki. Do bliskiej turystyki (codziennej jazdy) czyli do tego o co ci chodzi polecam TA.
      • do.ki Re: Dylemat... 09.03.13, 20:59
        ale tu chyba nie chodziło o tak lekki sprzęt jak Transalp, tylko o coś koło litra lub powyżej. Zresztą Transalp w codziennym użytkowaniu raczej nie wytrzyma konkurensji z V-Stromem (ale pewnie mówię tak dlatego, że już piąty sezon ujeżdżam V-Stroma, mamy nakręcone ponad 40000 km)/
    • Gość: Luk Re: Dylemat... IP: 109.95.236.* 12.03.13, 22:40
      Dzieki Tym co napisali... Wybór padł na KTM 990 Adventure R bo:
      1. Waga niższa o 60 kg w porównaniu z Teresą
      2. Wygodniejsza pozycja kierowcy, w Teresie jakoś to siedzenie opada w strone zbiornika, jakby nie regulowac
      3. przednie koło 21" - duży plus jak dla mnie
      4. abs można wyłączyc, w Teresie nie...
      5. rama stalowa spawana a nie odlew...
      6. stosunek mocy do wagi - Teresa przegrywa w przedbiegach
      7. aspekt wizualny miał byc nieistotny ale... KTM jest tak fajnie ociosany ;-)
      W takim razie śpieszę negocjowac cene...
      Szerokości Koledzy co byśmy wszyscy cało przetrwali sezon
      • Gość: Holst Re: Dylemat... IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.13, 09:07
        Fajny ten KTM,cofam moje poprzednie slowa że Adventure jest paskudny bo jednak ma w sobie to "coś" .A zauważyłem że jest też wersja KTM 990 SMT no i ten jest naprawdę ładny.
        Co do siodeł opadajacych w stronę zbiornika, tak ze się na niego zjeżdża jajami to brak słów dla konstruktorów.Spotkałem się z tym felerem w wielu moto,czy tak trudno skonstruować wygodne siodło?Swego czasu swoje w Hornecie przerobilem w jeden dzień za pomocą noża i żyletki i było o niebo lepsze od oryginalnego.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka