Gość: vi Szalony wózkowicz nie głosował. Nie mógł wejść ... IP: *.acn.waw.pl 20.06.10, 18:15 Komisja nr 416 na Grochowie- kilka starszych osób nie mogło się dostać bo były bardzo wysokie i niewygodne schody. Z podziwiem obserwowałam pewną starszą panią, która dzięki córce,kulom, balkonikowi i kilku życzliwym osobom dostała się, żeby spełnić swój obowiązek. Gratuluję wytrwałości, bo nie każdy by na jej miejscu walczył. Uważam za skandaliczne wybieranie lokali niedostępnych dla wszystkich i tym samym pozbawianie sporej części ludzi możliwości uczestniczenia w wyborach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ufff Re: Szalony wózkowicz nie głosował. Nie mógł wejś IP: *.acn.waw.pl 20.06.10, 18:23 a co to za szkoła, że nie ma podjazdu dla wózków? ja rozumiem, że ursynów to slumsy dla wieśniaków, ale na boga jedynego... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: memento memento IP: *.chello.pl 20.06.10, 18:32 Bardzo współczuję osobom z niepełnosprawnością. Wiem, że są różne przyczyny niepełnosprawności: wrodzone, choroby, wypadki komunikacyjne i przy pracy. Czasem zastanawiam się jednak ilu jest niepełnosprawnych, poruszających się teraz na wózkach, a którzy w młodości po pijaku lub z głupoty skoczyli do wody na główkę? Piszcie, piszcie o takich, może choć jeden nie skoczy w te wakacje i uniknie kłopotów w przyszłości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niespodziewany Re: memento IP: *.chello.pl 20.06.10, 19:03 a ja zastanawiam sie ilu ludzi stracilo zycie bo rzadowi nie chce sie nic robic w sprawach dla niepelnosprawnych..........bo rzad( wszystkie i partie wszystkie ) to sa po prostu darmozjady........w warszawskim ( bo tylko takie w polszy jest,hahahha) metrze nie ma do tej pory oznakowan na krawedziach peronow dla niepelnosprawnych i niedowidzacych , ale oczywiscie ,badania ,dyskusje,sympozja ,na ten tem a sa........ile lat jeszcze trzeba zeby taka prosta !!!!!!!!!( oczywiscie nie w polszy ) rzecz byla zrobiona?....nno ile?????......a ty pi dolisz glupoty o skokach na glowke ,,,,obys sam wpadl pod pociag!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Apolonia Panie Marku - Przepraszam. IP: *.chello.pl 20.06.10, 18:45 a czy krytykujacy wozkowicza nie wpadli na to ze chcial po prostu pokazac innym z jakimi ograniczeniami musi codziennie borykac sie przez to ze u nas ciagle do cywilizacji daleko?? wiadomo ze mogl sie zapisac do innego lokalu, tylko dlaczego nie mial innego wyjscia??? gdybym przyszla do tej szkoly odebrac moje starsze dziecko, a bylabym z mlodszym dzieckiem w wozku, to jak niby mialabym to zrobic? poprosic wozna albo szatniarke zeby wyszla i popilnowala? wciagac wozek z dzieckiem po schodach? no przeciez to smieszne. dodatkowo - nie wszystkie starsze osoby (sami tacy bedziemy) ktore maja klopoty z poruszaniem sie sa na tyle obrotne zeby szukac po stronach internetowych czy urzedach informacji co maja zrobic zeby glosowac w dostosowanym do ich potrzeb lokalu. jakim prawem wykluczamy slabszych lub po prostu innych z naszego zycia spolecznego? Panie Marku - przepraszam. jako Polka, ktora tu mieszka razem z Panem i nic nie zrobila w sprawie ktora jest oburzajaca. glosuje, mam niby wplyw na to co dookola, a jednak niepelnosprawni sa wciaz dyskryminowani. bardzo mi przykro. zycze Panu duzo sily. ps. jestem w ciazy, w 7 miesiacu, jest mi bardzo ciezko stac, ostatnio w wielkie upaly (32 stopnie w cieniu) musialam pojsc na poczte (bez klimatyzacji oczywiscie), nikt mnie nie przepuscil w kolejce, a kiedy podeszlam do okienka zapytac czy ciezarne w zaawansowanej ciazy sa obslugiwane poza kolejnoscia to stojacy przy okienku 30 letni dorodny samiec prawie mnie odepchnal i spojrzal wrogo jak na jakas przeszkode na drodze. LUDZIE! SERCA TROCHE! chocbyscie sie nie wiem jak nazarli i nazbierali dla siebie to i tak umrzecie i nic z was nie zostanie, wiec .. SERCA! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niespodziewany Re: Szalony wózkowicz nie zagłosował. Nie mógł we IP: *.chello.pl 20.06.10, 19:05 oczywiscie ze strachu przed trybunalem europejskim........... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Apolonia o poruszaniu sie z wozkiem/na wozku w Stolicy IP: *.chello.pl 20.06.10, 19:20 www.onet.tv/szalony-wozkowicz-kontra-bariery,6680265,1,klip.html# a to pewnie tylko okruch z tego co jest do pokazania i kazdy zmagajacy sie ze schodami moglby opowiedziec podobne historie.. Odpowiedz Link Zgłoś
dorsai68 A ktoś chciał by wyniosła poza teren komisji?! 20.06.10, 21:14 Przewodnicząca bzdury gada. Teren komisji to szkoła a nie konkretna sala czy konkretny korytarz w szkole, a szkoła to nie tylko budynek, w którym był pan Sołtys, ale również teren wokół budynku. Technicznie na sprawę patrząc, gdyby pan Marek zaparkował swój wózek na środku szkolnego boiska to formalnie znajdowałby się na terenie komisji. Odpowiedz Link Zgłoś
sammler Re: A ktoś chciał by wyniosła poza teren komisji? 20.06.10, 23:41 Art. 57. 1. Od chwili rozpoczęcia głosowania do chwili ustalenia jego wyników w lokalu wyborczym powinny być równocześnie obecne co najmniej 3 osoby wchodzące w skład obwodowej komisji wyborczej, przy czym jedną z nich powinien być przewodniczący komisji lub jego zastępca. Poza tym z innych przepisów i uchwał PKW wynika jednak, że lokalem wyborczym nie jest cały budynek szkoły, a już na pewno nie boisko. S. Odpowiedz Link Zgłoś
dorsai68 Re: A ktoś chciał by wyniosła poza teren komisji? 21.06.10, 01:45 Zacytuj chłopie te przepisy. Dokładnie. Tylko się o nie nie potknij, bo na razie wychodzi na to, że to przewodniczącą komisji, literalnym podejściem do przepisów PKW, odebrała obywatelowi jego konstytucyjne uprawnienia. I bez bajek o pełnomocnikach. Zgodnie z przepisami do wniosku, o głosowanie za pośrednictwem pełnomocnika załącza się: 1) kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności osoby udzielającej pełnomocnictwa do głosowania; 2) pisemną zgodę osoby mającej być pełnomocnikiem, zawierającą jej nazwisko i imię (imiona) oraz adres zamieszkania, a także nazwisko i imię (imiona) osoby udzielającej pełnomocnictwa do głosowania; 3) kopię zaświadczenia o prawie do głosowania wydanego osobie mającej być pełnomocnikiem - w przypadku gdy osoba ta nie jest wpisana do rejestru wyborców w tej samej gminie, co udzielający pełnomocnictwa do głosowania., Ciekawe czy poświęciłbyś kilka tygodni na jeżdżenie wózkiem po urzędach, na marginesie, też niedostępnych dla niepełnosprawnego, by załatwić jeden papierek? Jak dla mnie to jest właśnie nierówne traktowanie obywatela i utrudnianie mu korzystania z jego praw. Dyskryminacja słowem. Bo skoro ja mogłem dziś przyjść i bez problemu zagłosować we "własnej" komisji, po czym zająć się własnymi sprawami, dlaczego gość na wózku inwalidzkim, ma na wybory powoływać pełnomocnika, lub głosować w jednej z kilku wyznaczonych komisji, a żeby tego dokonać ustawiać swoje całodniowe plany pod jedno, kilkuminutowe głosowanie? Potrafisz to uzasadnić, kolego? Poza tym, pan Marek do wczoraj mógł twierdzić, że nie będzie głosował. Jednak dziś rano poczuł przemożną i niepowstrzymaną chęć, by jednak dotrzeć na wybory. Miał do tego prawo, prawda kolego? W końcu: 1/ czy niepełnosprawny ma obowiązek głosowania przez pełnomocnika? NIE 2/ Czy niepełnosprawny ma obowiązek głosowania w przystosowanym lokalu? NIE 3/ Czy funkcjonariusze państwa mają prawo, osobom innym niż wymienione w art.3 ustawy o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odmówić czynnego prawa wyborczego? NIE To nie Marek Sołtys złamał prawo żądając realizacji swojego konstytucyjnego prawa, to urzędniczka - przewodnicząca komisji - złamała prawo, uniemożliwiając u oddanie głosu. U mnie komisja wyborcza była w szkole. Nie w sali numer znajdującej się w szkole, ale w szkole, więc kolego co było lokalem komisji? Na koniec, rzeczywiście, Marek Sołtys to postać kontrowersyjna. Jego filmy ze stacji metra "Centrum", "walki" z podjazdami, wagonikami i przejazdem przez rondo Dmowskiego uważam bicie piany i szukanie sensacji, to w tym konkretnym przypadku przyznaję mu rację. Odpowiedz Link Zgłoś
niewypadek Dysktyminacja do sadu baranow z komisji! 20.06.10, 22:55 Skandal, to w komisji siedza ludzie i nie zainteresuja sie za wczasu zeby czlowiek na wozku mogl glosowac? Niechby choc wezwali 4 chlopow z prewencji i niech go wniosa, albo zawozi sie goscia do punktu gdzie nie ma schodow. Co za prymityw i arogancja. Powinno byc to wszystko dopiete na ostatni guzik na tydzien przed wyborami a nie tak ze rozklada sie rece i czlowieka pozbawia praw do glosowania. Od tego mamy wyobraznie zeby takie sytulacje przewidziec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ana Re: Dysktyminacja do sadu baranow z komisji! IP: *.145.246.94.ip4.artcom.pl 21.06.10, 11:40 A Ty wogóle wiesz kto jest w komisji? (baranie). Zwykli ludzie, i co oni mogą, skąd mają wiedzieć o niepełnosprawnych w ich rejonie? To niepełnosprawny ma zgłosić w urzędzie, że jest niepełnosprawny i żeby go dali tam, gdzie będzie mógł swobodnie zagłosować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dziadek Re: Szalony wózkowicz nie zagłosował. Nie mógł we IP: *.xdsl.centertel.pl 20.06.10, 23:05 A dlaczego szalony wózkowicz?Dlatego iż chce być traktowany na równi z prawami obywatelskimi z innymi.No to może zmienić ordynację wyborczą i zabronić głosowania więżniom,obywatelom polskim mieszkających za granicą, przebywających w szpitalach i domach starców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bb Re: Szalony wózkowicz nie zagłosował. Nie mógł we IP: *.chello.pl 20.06.10, 23:27 Gość portalu: dziadek napisał(a): > ... No to może zmienić ordynację wyborczą i zabronić głosowania ... obywatelom polskim mieszkających za granicą... Może nie 'zabronić' ale po jakimś czasie prawa wyborcze powinny wygasać, podobnie jak nie pracujesz w zawodzie (lekarz, nauczyciel...) to po 5 latach tracisz prawa dowykonywania zawodu. To nie byłoby takie złe. Moim zdaniem po kilku latach nieobecności w kraju człowiek nie bardzo się orientuje w niuansach, więc może warto byłoby rozważyć, aby już po 5 latach niemieszkania w kraju ludzie ci już nie powinni mieć możliwości wpływania na losy ludzi, wśród których nie mieszkają na co dzień. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: to ja Tym razem MOCNO przegiął IP: *.100.211.91.static.bait.pl 20.06.10, 23:22 Są pewne granice szajby - jeśli od dawna znany był sposób postępowania w podobnych sytuacjach, to sorry - ale jakoś nijak dla takiej szajby zrozumienia nie mam. Chodzi mi o to: um.warszawa.pl/v_syrenka/new/?dzial=aktualnosci&ak_id=22517&kat=20 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: redd Szalony wózkowicz nie głosował. Nie mógł wejść ... IP: *.chello.pl 20.06.10, 23:26 tutaj jest o tych "dostosowanych" lokalach wyborczych z tej "specjalnej listy" www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/68363 skandal Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KRK Pewnie chciał głosować na Komorowskiego... IP: 77.236.5.* 20.06.10, 23:53 A pani przewodnicząca była z pisiorów.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oxo zatem wybory niewazne? IP: 94.78.166.* 21.06.10, 00:33 Podczas namawiania do glosowania slyszalem, ze kazdy glos sie liczy, a w tym wypadku uniemozliwiono glosowac chcacemu. Odpowiedz Link Zgłoś
hugow niepełnosprawność NIE jest przetępstwem 21.06.10, 05:47 skoro w wyborach nie mogą brać osobiście i bez pośredników niepełnosprawni - to wybory należy UNIEWAŻNIĆ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xya Re: niepełnosprawność NIE jest przetępstwem IP: *.chello.pl 21.06.10, 11:27 hugow napisał: > skoro w wyborach nie mogą brać osobiście i bez pośredników niepełnosprawni - > to wybory należy UNIEWAŻNIĆ zgodnie z ordynacja moga brac udzial i przez posrednikow, tylko trzeba o tym pomyslec wczesniej, a nie wszczynac awantury po czasie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m. Szukajcie rozwiązań a nie problemów IP: *.centertel.pl 21.06.10, 12:35 Szukanie przeszkód, problemów, wybrzydzanie i kręcenie nosem, udowadnianie że NIEDASIE - jakoś mnie to mierzi. Mówią: kto chce - szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu. Odpowiedz Link Zgłoś
pompompom Re: Szalony wózkowicz nie zagłosował. Nie mógł we 21.06.10, 15:20 Ciekawe, czy facet jak ma do wyboru dwa sklepy obok siebie, w tym jeden ze schodami, a drugi z np. z podjazdem, w obydwu dokładnie to samo i może podejchać do którego chce też robi awanturę przed tym ze schodkami, że nie może tam robic zakupów, czy zwyczajnie wybiera ten łatwiej dostępny? A z wynoszeniem list do podpisu na miejscu członków komisji bym nie ryzykowała. Nigdy nie wiadomo komu się taką listę wyniesie, bo moze się okazać, że potem taki delikwent złozy skargę... na to, że lista została wyniesiona. Wnoszenie też niebezpieczne, bo niech się komus coś stanie, kto za to odpowie? Albo taki wniesiony nagle zmieni zdanie i zrobi awanturę, że go siłą wniesli. Mozna pobrać zaświadczenie (można chyba nawet umówić się z urzędnikiem w domu, zeby takie zaświadczenie przywiózł), mozna głosować przez pełnomocnika (i moim zdaniem nieprawdą jest, że to narusza tajność głosowania - pełnomocnik podpisuje listę dostaje kartę, kartę zanosi osobie niepełnosprawnej ta stawia krzyżyk i może kartę oddać w zaklejonej kopercie - myślę, że to nie ma wpływu na ważność głosu, bo nigdzie nie jest powiedziane, że karta nie moze być wrzucona do urny w kopercie. Krzyzyk jest głos ważny). Robienie awantur członkom obwodowych komisji jest głupotą, bo oni maja zerowuy wpływ na to w jakim budynku przyjdzie im działać w komisji. W przeciwienstwie do tego niepełnosprawnego, który ma mozliwość wyboru lokalu. Zadziwia mnie upór, niektórych głosujacych niepełnosprawnych, którzy od lat, doskonale wiedząc jak są warunki w danym lokalu wyborczym z uporem maniaka wybieraja własnie ten lokal, następnie robią awanturę siedzącej tam komisji, a na pytanie czy zgłaszali problem do gminy, która organizuje wybory, odpowiadają, że nie bo po co, albo, że oni nie będą gdzieś tam jeździć itp. A ja odpowiadam jako członek OKW, że nie mam wpływu na to czy lokal jest przystosowany czy nie, nie mam też zamiaru być oskarżona o czyn zabroniony (wynoszenie list, czy urny), uszkodzić sobie kręgosłup (wnosząc ciężki wózek) itp. O zaświadczenie można się postarać tylko trzeba chciec. Niedługo to np. niewidomi urządzą awanturę, ze nie mają prawa prowadzić poajzdów mechaniczny i mieć prawo jazdy. Nie dajmy się zwariować. Ps zresztą mam nieodparte wrażenie, że za akcją z rzekomym utrudnianiem głosowania osobom na wózkach stoi pewna partia, której nie w smak, że rzadzi PO i trzeba koniecznie udowodnic, że wybory organizowane w ich mniemaniu przez np. w Warszawie Prezydent miasta panią Gronkiewicz sa źle zrobione. Skąd wiem? a no facet, który zrobił zadymę w naszej komisji nawet się nie krył na kogo głosuje, zrobił demonstrację, że na Jarka, tak bardzo mu była potrzebna ta tajność :). Ostrzegam! Żadnego wynoszenia list, urn, bo nigdy nie wiadomo czy nie mamy doczynienia z prowokatorem. Wózek inwalidzki czy niepełnosprawność nie musi się równać uczciwość. Odpowiedz Link Zgłoś