Gość: warszawianka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.07.10, 17:08 Bogdan na prezydenta! (na razie Warszawy) ;)) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gizmo Homofob! IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.10, 17:22 A to zaświadczenie to sfałszuje. On nie zna żadnych gejów - bo żaden gej nie chce znać takiego homofoba. Odpowiedz Link Zgłoś
bingola "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... 10.07.10, 17:43 A mnie się coraz częściej wydaje, że Gazeta jest tak naprawdę przeciwko gejom. Tylko tym można wytłumaczyć opublikowanie tak idiotycznego listu jak napisał pan Michaś Urbaniak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz a mi sie wydaje IP: *.sieradz.vectranet.pl 10.07.10, 18:06 że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz a przepraszam, mój błąd IP: *.sieradz.vectranet.pl 10.07.10, 18:12 pospieszyłem się z komentarzem - ja z kolei nie doczytałem Twojego posta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz musze jednak przeprosić IP: *.sieradz.vectranet.pl 10.07.10, 18:15 sam pospieszyłem się z komentarzem - nie doczytawszy Twojego posta. Odpowiedz Link Zgłoś
mario-radyja list Urbaniaka był głupi, ta odpowiedz tez jest 10.07.10, 18:36 Można było trochę bardziej elegancko odpowiedzieć. Jedyny wartościowy argument to ten, że bogate środowiska potrafią sobie same zorganizować imprezę. Na przykład zawody typu prawnik czy bankowiec czy piekarz robią swoje zloty, konferencje i inne, za swoje własne pieniądze. Dlaczego więc miasto ma wykonywać redystrybucję podatków w kierunku środowiska, które samo się określa jako bogate? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pm bzdurny list Szubielskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 12:25 istotnie to ciekawa arumentacja. ale jak rozumiem w jej mysl katolicy powinni sfinansować poprzez zrzutkę uroczystości beatyfikacyjne popiełuszki, a stadiony powinny być budowane ze zrzutki kibiców. światynia opatrzności bożej, też niech bedzie budowana bez wielomilionowych dotacji rządowych etc., etc. podoba mi się ten sposób myslenia. jestem za! :) Odpowiedz Link Zgłoś
ritzy Panie Bogdanie, ze tez Panu sie chce... 10.07.10, 18:13 Brawa, ba, wielkie brawa, ze Panu chcialo sie napisac do redakcji GW w tej sprawie. Ale, z drugiej strony... No przeciez kazde dziecko juz w Polsce wie, ze GW postawila sobie za cel uksztaltowanie "Nowego Czlowieka". Takiego co by to byl na miare naszych, jedynych, niepowtarzalnych i najwspanialszych czasow. Dokladnie tak samo, jak to swego czasu zamierzali bolszewicy. Azeby stworzyc Nowe, nalezy likwidowac Stare. Stare to, ze wyjasnie, Ojczyzna, patriotyzm, religia, rodzina, wychowanie dzieci w domu etc. Bardzo podobnie jak za komuny, z tym ze tam Rodina (sowiecko- komunistyczna), jednak byla pod ochrona i zamiast niej zwalczali kułakow. A te Nowe, to: nieustajaca propaganda homoseksualizmu, promocja darkroomow i parad, meczy siatkowki gejowskiej (sic!), urządzanie "Dni Cipki", Manif, itp itd. I dla tekstow napisanych w takim wlasnie duchu, czyli walki ze Starym i promocji Nowego, łamy Gazety Wyborczej sa jak najszerzej i calkowicie bezrefleksyjnie otwarte. Mozna napisac byle jakie glupstwo, tak jak ten Urbaniak, i wydrukują. Bo licza, ze choc część dostrzeze glupote takiego tekstu, to jednak maja nadzieje, ze część nie jest tego w stanie zauwazyc i lobby homoseksualistow może cos sie uda przy tej okazji ugrać. A zatem, koncząc, trochę zazdroszczę, że sie Panu chciało na jeden z tysiąca propogandowych listów/artykułów odpowiedziec. Ale tez i sie nieco dziwie: "czy nie szkoda czasu?". Przeciez roszczeniowego środowiska homoseksualistow Pan nie przekona (bo oni sa odporni na argumenty racjonalne), ani tym bardziej redaktorow GW od krucjaty nie odwiedzie. Ja juz sie przyzwyczailem i wiem, ze GW nie jest gazetą w scislym tego slowa znaczeniu informacyjna, ale "frontową", służącą szczytnemu celowi transformacji duszy ludzkiej. I z tą wiedzą ich sobie przeglądam. Usmiechajac sie co chwila sam do siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) Re: Panie Bogdanie, ze tez Panu sie chce... IP: *.uznam.net.pl 12.07.10, 16:54 ritzy napisał: > Azeby stworzyc Nowe, nalezy likwidowac Stare. Stare to, ze wyjasnie, > Ojczyzna, patriotyzm, religia, rodzina, wychowanie dzieci w domu > etc. Bardzo podobnie jak za komuny, z tym ze tam Rodina (sowiecko- > komunistyczna), jednak byla pod ochrona i zamiast niej zwalczali > kułakow. Likwidację Ojczyzny dotąd zaserwowano nam raz i to za sprawą katolików i kościoła. Nikt nie zwalcza rodziny czy wychowania dzieci - to wszystko kłamstwa księży walczących z cywilizacją, rozumem i zdrowym rozsądkiem. > A te Nowe, to: nieustajaca propaganda homoseksualizmu, promocja > darkroomow i parad, meczy siatkowki gejowskiej (sic!), > urządzanie "Dni Cipki", Manif, itp itd. Znowu powtarzasz kłamstwa księży. Tylko z nimi (tymi kłamstwami) jest taki problem: aby widzieć "nieustającą propagandę homoseksualizmu" trzeba być prawdziwym "wierzącym" czyli osobą pozbawioną własnego osądu, rozumu. Czytelnicy GW raczej się do tej warstwy nie zaliczają. > I dla tekstow napisanych w takim wlasnie duchu, czyli walki ze > Starym i promocji Nowego, łamy Gazety Wyborczej sa jak najszerzej i > calkowicie bezrefleksyjnie otwarte. "Stare" to bicie żony i dzieci a potem spowiedź, "stare" to powszechny homoseksualizm księży i udawanie, że go nie ma. "Stare" to pedofilia w kościele i zaszczuwanie ofiar przez grupy "wiernych". "Stare" to zaganianie kobiet do roli półniewolnic i służebniczek w domu ich pana, traktowanie spraw ciąży i seksu z całym bagażem katolickich fobii i wariactw, "stara" jest bezrozumna mizoginia katolików i ich niski poziom moralny. Jest więc czego bronić? Zastanów się. To chyba obciach stać w jednej linii z wyznawcami kościoła, pod którego sztandarami wymordowano tyle narodów (Prusowie, Wieletowie ... do dziś cała północno-wschodnia część Polski jest słabo zaludniona), potem wykończono niemalże do cna Czechów a i naszemu krajowi się dostało, jak kościół zechciał skatoliczyć Szwecję a Szwedom się to nie spodobało. Mało? Tej organizacji trzeba by zakazać w Polsce, bo jest winna największym tragediom, jakie kiedykolwiek dotknęły nasz kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
eurypides77 Kto to jest ten Szubielski? 10.07.10, 18:17 Pierwsze słyszę o istnieniu tego człowieka - przydałby się jakiś komentarz/notka biograficzna pod tekstem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiper Re: Kto to jest ten Szubielski? IP: *.chello.pl 10.07.10, 19:43 Od kiedy to trzeba miec notke biograficzna zeby skomentowac jakiegos roszczeniowego pedala ktory tylko potrafi pisac o sprawach skupionych wokolo swoich czterech liter (doslownie i w przenosni). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomo Bardzo dobrze napisane... IP: *.merinet.pl 10.07.10, 18:41 Bardzo trafnie ujęte. Ja ze swojej strony dodałbym tylko, że dzięki postępowaniu takiemu jakie zaprezentował Pan Michał (bo Mike brzmi żałosnie) Urbaniak w swoim artykule geje i lesbijki mogą sobie jedynie przysporzyć wrogów nawet w tej neutralnie do nich nastawionej części społeczeństwa. Mnie ta parada ani ziębi, ani grzeje. Na pewno się na nią nie wybiorę, ale też nie zamierzam przeciwko niej protestować. Ale gdyby okazalo się, że Prezydent mojego miasta dał na taki cel jak parada homoseksualistów choćby złotówkę w momencie gdy w mieście płoną autobusy, gdy dzieci nie mają miejsc w przedszkolach, gdy ulice są dziurawe jak ser szwajcarski to trafiłby mnie szlag. Tak więc niech Pan Urbaniak nie przegina (nomen omen) pały, bo może przedobrzyć i cała ta kampania, którą rozpętuje obróci się przeciwko środowiskom homoseksualnym. Miasto i tak w pewnym stopniu finansuje tą paradę zapewniając asystę Policji, zamykając ulice, etc. To wszystko są wymierne koszty i niech Pan Urbaniak o tym pamięta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolex Re: Bardzo dobrze napisane... IP: *.aster.pl 10.07.10, 20:14 jeśli jesteś warszawiakiem to przypominam Ci że to miasto nie jest tylko twoje. Skończmy z heterodyktatem !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomo Re: Bardzo dobrze napisane... IP: *.merinet.pl 10.07.10, 20:44 Jestem Warszawiakiem i to nie w pierwszym pokoleniu. Jednak to ćwoczku nie ma tu nic do rzeczy. Chciałbym ci powiedzieć, że dopominanie się o kasę na paradę (niezależnie homo czy hetero) w sytuacji gdy miasto nie jest w stanie sfinansować podstawowych potrzeb (takich jak zapewnienie sprawnego transportu publicznego, infrastruktury drogowej, etc.) jest żałosnym pieniactwem. Chcesz się bawić? Rób to za swoje. A co do "heterodyktatu" jak to ująłeś, to jednak nas heteroseksulanych jest zdecydowanie więcej. A demokracja ma to do siebie, że decyduje w niej większość. Ja ci się to nie podoba to ostalo się jeszcze kilka krajów, w których decyduje zdecydowana mniejszość. Droga wolna. Tyle tylko, że tam poszedłbyś pod ścianę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sert Re: Bardzo dobrze napisane... IP: 85.222.87.* 11.07.10, 01:43 zgadzam sie z powyzszym. co do gejow w warszawie, wiekszosc to jednak przyjezdni szybko robiacy kariere stylisci, fryzjerzy, wizazysci, pseudodziennikarze, aktorzyny, troche krypto wsrod bardziej szanownych zawodow... czy placa podatki w warszawie? nie sadze. na stale sa zameldowni w pszczynie. na przyklad. no ale tam nie zrobia parady przeciez. tam w ogole nikt nie wie, ze sa gejami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Azrael Nie wiesz co to demokracja IP: *.chello.pl 11.07.10, 09:49 Demokracja to nie rządy większości która może narzucać swoje zdanie mniejszości. Demokracja to równe prawo dla każdego, równa wartość każdego głosu, i równe prawo do wyrażania swoich poglądów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomo Re: Nie wiesz co to demokracja IP: *.merinet.pl 11.07.10, 19:22 Gość portalu: Azrael napisał(a): Demokracja to nie rządy większości która może narzucać swoje zdanie mniejszości. Demokracja to równe prawo dla każdego, równa wartość każdego głosu, i równe prawo do wyrażania swoich poglądów. Ktoś ci odebrał prawo głosu i wyrażania swoich poglądów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lejzab Re: Bardzo dobrze napisane... IP: *.chello.pl 10.07.10, 21:38 bardzo źle napisane. chyba że komuś podoba się podejście 'tym nam wpłać do naszej kasy, i nie interesuj się na co wydamy te pieniądze'. tylko co to ma wspólnego z społeczeństwem obywatelskim?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomo Re: Bardzo dobrze napisane... IP: *.merinet.pl 10.07.10, 21:51 Ma to bardzo dużo wspólnego z demokracją, w której to większość podejmuje decyzje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lejzab Re: Bardzo dobrze napisane... IP: *.chello.pl 10.07.10, 23:13 'spadaj na drzewo i nie pytaj się na co wydajemy pieniądze' nie ma NIC wspólnego z demokracją. demokracja to także szacunek dla mniejszości. oraz takie drobiazgi jak przejrzystość urzędów, w tym na przykład jawny budżet. urzędnik ma obowiązek wytłumaczyć się dokładnie z tego na co wydaje pieniądze z podatków. i dziwię się że są podatnicy którzy uważają inaczej. czy ten pan Szubielski to radny w Warszawie? z jakiej partii? wybory samorządowe się zbliżają, warto zapamiętać to nazwisko. Odpowiedz Link Zgłoś
wicur "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... 10.07.10, 19:43 A ja proponuje aby tematy gejowskie nie pojawialy sie na lamach gazet czytanych przez wiekszosc spoleczenstwa. Maja swoje strony internetowe wiec niech sie tam wypowiadaja ze swoich problemow i bolaczek i nie maca normalnym obywtelom w glowach. Wystarczy wejsc raz na ich strony aby zobaczyc co jest glownym celem ich dzialalnosci-toc tam az porno i duszno od kutasow i dup w roznych pozycjach. Teraz chcieliby zainfekowac swoja choroba zdrowa czesc spoleczenstwa. Chory czlowiek potrafi zainfekowac innych wiec nalezy chorych izolowac jak najbardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolex Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.aster.pl 10.07.10, 20:17 Widzę że zaglądasz czasem :) na te strony. Odpowiedz Link Zgłoś
ergo12 wicur zaklamany katoliku 10.07.10, 21:13 "kutasow i dup w roznych pozycjach"?????Tak cie to szokuje katoliku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: esculap Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.range86-148.btcentralplus.com 10.07.10, 21:25 A ja nie zycze sobie Twoich boziulek i jezuskow w ogolnych gazeta, bo to tylko utrwala nienawisc do innych i robi z tego kraju zacofana prowincje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fikus Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.hor.ucl.ac.uk 11.07.10, 09:43 wicur napisał: > A ja proponuje aby tematy gejowskie nie pojawialy sie na lamach gazet > czytanych przez wiekszosc spoleczenstwa. Jeśli to samo stałoby się z tematami katolskimi, to może i warto by to rozważyć, w imię "nieinfekowania zdrowej części społeczeństwa". Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd Swietny tekst, brawo! 10.07.10, 19:45 Dobrze przeczytac w GW cos napisane przez istote uzywajaca mozgu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: know nie chodzi o to, ile płacimy podatków, tylko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.10, 20:10 ile miasto zarobi na europride. przyjedzie mnóstwo ludzi z całej europy, zostawią kupę kasy, więc wypadało by, żeby miasto korzystające na imprezie się dołożyło do jej organizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sceptyk Re: nie chodzi o to, ile płacimy podatków, tylko IP: *.derby.waw.pl 10.07.10, 23:06 Gość portalu: know napisał(a): > ile miasto zarobi na europride. przyjedzie mnóstwo ludzi z całej > europy, zostawią kupę kasy, więc wypadało by, żeby miasto korzystające > na imprezie się dołożyło do jej organizacji. A gó.... Wcale nie przyjedzie mnóstwo ludzi. Szykuje się piękna klapa frekwencyjna. I dobrze. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
kaczor.donald Re: nie chodzi o to, ile płacimy podatków, tylko 11.07.10, 23:45 Miasto sie nie dokłada ? Nie będzie policji ??!! Mozna bedzie bezkarnie tłuc pedalstwo ? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Artur support. IP: *.range217-42.btcentralplus.com 10.07.10, 20:21 Przykro mi gdy widze ze nawet Gazeta ma poglady dalekie od tolerancyjnych, poniewaz pytanie czy miasto powinno popierac parady jest oczywiste. Srodowiska homoseksualne sa w Polsce dyskriminowane, to jest fakt. Dlatego wlasnie tak wazne jest ze wladze stolicy wysla tak wazna wiadomosc dla mieszkancow, ze w Warszawie nie ma miejsca dla dyskriminacji, ze jest to miast wszystkich. Nie chodzi tylko o dofinansowanie ale rowniez o uczestnictwo Pani prezydent. W innych Panstwach to jest norma. ( Zeszlotygodniowa Parada w Londynie na czele z prezydentem miasta z partii konserwatystow, tej samej co pis) Jesli wladze dofinansowaly by ta impreze, z pewnoscia przyciagnela by ona jeszcze wiecej osob nie tylko gejow, co wiaze sie ze znczny wplywem do kasy miasta, moglo by to sie rowniez stac czyms regoralnym? W polsce zmiany zachodza zbyt wolno, a dzieli nas tylko kilkaset kilometrow on Niemiec i taka wielka zapasc kultularna. Niespotkalem sie rowniez z danymi ze grupy homoseklualne to ok 5%, na zachodzie przyjmuje sie ze jest to ok 10%. Na pewno moj komentarz pociagnie lawine nienawisci na forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GD Re: support. IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.10, 21:53 po pierwsze środowiska te nie są dyskryminowane, a dowodem na to jest ich obecność w liczących się zawodach etc. nie ma paragrafu który by za wasz sposób rozmnażania się karał. władza nie jest również od tego żeby odwiedzać wszystkie szopki które sobie ludzie wymyślą, na zloty hodowców pszczół też nie jeździ dlaczego na ten miała by jechać. a po trzecie miasto nie jest od zarabiania kasy. ale nawet zakładając że może ją zarobić co wg mnie powinno pozostać wyłączną domeną ludzi a państwo ma się od tego trzymać z daleka, to jest co najmniej 100 innych lepszych sposobów zarobienia niż inwestowanie w paradę. ps. w te 10% kompletnie nie wierzę, zresztą w następnym pokoleniu na pewno spadnie ;) Odpowiedz Link Zgłoś
pamejudd To juz 10% jest wg nich? :D 11.07.10, 01:45 Hardkorowe sa te "ciotosrodowiska". Mnoza sie pewnie przez najwiekszy wspolny dzielnik... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: esculap "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... IP: *.range86-148.btcentralplus.com 10.07.10, 21:21 A dlaczego miasto ma placic na boze ciala i inne imprezy religijne? Dlaczego to tak razi,ze geje chca dostac kawalek grosza na impreze,ktora przyniesie dochod? Jaki jest dochod z mszy? Jesli geje oplacaja ze swoich podatkow tego typu imprezy i remontuja koscioly to dlaczego nie moga dostac cos dla siebie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p A placi? IP: 210.48.123.* 10.07.10, 22:45 Nie wydaje mi sie, zeby Boze Cialo w jakiejkolwiek parafii bylo dofinansowane przez miasto. A szkoda bo to ladna polska tradycja, o ktora warto dbac. Kiedys jak Polska bedzie juz miala tylko tradycje (bez wiary) to takie procesje i inne dawne obyczej religijne beda wielka atrakcja turystyczna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: esculap Re: A placi? IP: *.range86-148.btcentralplus.com 11.07.10, 14:58 To wcale nie jest ladna tradycja a posmiewisko i objaw zacofania. Mieszkam w Anglii i gdyby ktos chcial tu takie procesje przez cale centrum Londynu urzadzac, to bylby wysmiany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ix Re: A placi? IP: *.chello.pl 11.07.10, 16:56 Gość portalu: esculap napisał(a): > To wcale nie jest ladna tradycja a posmiewisko i objaw zacofania. > Mieszkam w Anglii i gdyby ktos chcial tu takie procesje przez cale > centrum Londynu urzadzac, to bylby wysmiany. Głupiś i tyle. Uważaj, bo niedługo cię ktoś wyśmieje za to, że stroisz choinkę na gwiazdkę (nie można powiedzieć oczywiście: święta Bożego Narodzenia, bo to zabronione). Procesje religijne powinny się odbywać, bo tak chcą wierni danego Kościoła (w tym wypadku Rzymskokatolickiego). Manifestacje mniejszości seksualnych powinny się odbywać, bo ci ludzie są dyskryminowani przez państwo i chcą upomnieć się o swoje prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lelzab "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... IP: *.chello.pl 10.07.10, 21:34 "Po wpłaceniu podatków stanowią one dochód budżetu Państwa lub samorządu i nic panu Urbaniakowi, ani komukolwiek innemu, do dysponowania nimi" arogancja władzy w þelnej okazałości. w sumie nie ma co dalej czytać, to jedno zdanie wystarczy Odpowiedz Link Zgłoś
czaro4 "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... 10.07.10, 21:38 Jako homosexualista muszę odnieść się do listu tego Pana. Lecz zaznaczam że odniosę się do jego treści bez podejrzeń o homofobię. Trochę zabolało mnie że Pan domaga się wprowadzenia podatku dla gejów i jak rozumiem lesbijek także od nie posiadania dzeci. Otóż drogi czytelniku Gazety Wyborczej wielu gejów chciało by adoptować dzieci lub mieć własne. Niestety społeczeństwo i organy Państwa Polskiego skutecznie to utrudniają obawiając się że nie stworzymy dzieciom dobrych warunków rozwoju. Więc trzeba ponieść podatki dla wszystkich bezdzietnych Polaków. Kolejnym mitem jest że osoby LGBT są grupą dobrze zarabiającą zapewniam że bywa z tym różnie tak jak w przypadku większości społeczeństwa. Prawda jest też taka że wielu homosexualnych obywateli tego kraju uważa swój ewentualny wysoki status materialny i zawodowy za warunek bycia ''sobą''. Sponsorzy w przeciwieństwie do innych krajów gdzie parada się odbywała nie chcieli dać pieniędzy na tą imprezę - dlaczego ? Otóż pieniądze by się nie zwróciły w naszym w większości wrogo nastawionym do środowiska LGBT społeczeństwie. W liście do redakcji odezwała się też typowa polska mentalność. Pieniądze należy oszczędzać lub konsumować . Dotacja miasta na Europride jest inwestycją przynoszącą stolicy zysk, który można wydać na wspomniane:drogi, przedszkola i inne ... Ale nie! - jesteśmy biedni i tacy musimy pozostać bo ten Pan nie rozumie że pieniądze muszą być pomnażane a nie tylko gromadzone. Jeżeli ktoś mówi że demokracja to rządy większości to potwierdzam rządy a nie - dyktatura ! Miarą jakości demokracji jest to w jaki sposób rządzący traktują mniejszości. W Polsce nie jest z tym najlepiej i robi to nam raczej złą markę na zewnątrz . Jeżeli Rzeczpospolita Polska jest neutralna światopoglądowo, to niech zasadę stosuje wobec wszystkich grup społecznych a nie tylko tych gdzie nakazuję to interes polityczny!. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomo Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.merinet.pl 10.07.10, 22:16 Ponieważ spora część Twojego postu odnosi się do mojej wypowiedzi pozwolę sobie skomentować. Napisałeś: ...W liście do redakcji odezwała się też typowa polska mentalność. Pieniądze należy oszczędzać lub konsumować . Dotacja miasta na Europride jest inwestycją przynoszącą stolicy zysk, który można wydać na wspomniane:drogi, przedszkola i inne... Ale nie! - jesteśmy biedni i tacy musimy pozostać bo ten Pan nie rozumie że pieniądze muszą być pomnażane a nie tylko gromadzone... Nie wiem co rozumiesz przez określenie "typowa polska mentalność"? Ja również uważam, że pieniądze należy inwestować. Inwestować w coś co może przynieść zysk. A tym czymś są MIĘDZY INNYMI drogi, komunikacja miejska, przedszkola, etc. Z całym szacunkiem dla Waszej imprezy, ale zysk z niej dla mojego miasta będzie mizerny lub żaden. Wy chcecie jedynie by ktoś w części sfinansował Waszą zabawę, a cała reszta jest dorabianiem ideologii. Natomiast inwestycje w układ drogowy, komunikację, parkingi, etc. to jest właśnie to co przynosi prawdziwe zyski miastom. Za tą infrastrukturą podążają bowiem inwestorzy, którzy płacą podatki, etc. Z całym szacunkiem, ale Wy możecie zaoferować jedynie chwilowe zwiększenie sprzedaży usług hotelowych, browaru i prezerwatyw. Przestań więc bajdurzyć jaką to ta impreza jest wspaniałą promocją miasta. Parada się odbędzie, geje wyjadą i koniec. Wszyscy o tym zapomną, a następna parada odbędzie się pewnie gdzie indziej. Napisałeś również: ...Jeżeli ktoś mówi że demokracja to rządy większości to potwierdzam rządy a nie - dyktatura ! Miarą jakości demokracji jest to w jaki sposób rządzący traktują mniejszości. W Polsce nie jest z tym najlepiej i robi to nam raczej złą markę na zewnątrz... Znowu próbujesz manipulować i to w dodatku nieudolnie. O dyktaturze mógłbyś mówić gdyby środowiska heteroseksualne zabroniły Ci zorganizowania tej parady. A tak się nie stało. W związku z powyższym nie ma tu pogwałcenia zasad demokracji. Jako mniejszość masz prawo wyrażania swoich poglądów, ale większość stwierdziła, że masz to robić na własny koszt. Zasady demokracji i wolności przekonań, wyznania, orientacji seksualnej, etc. są tu w 100% zachowane. Środowiska katolickie mają prawo protestować przeciwko Twojej paradzie (w granicach prawa), a Ty masz prawo ją (również w granicach prawa) zorganizować. Odpowiedz Link Zgłoś
czaro4 Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc 11.07.10, 00:44 A więc już pisze w liście skierowanym do redakcji Gazety Wyborczej nie ma nic o prawie do wolności zgromadzeń problem tym razem się nie pojawia i jeżeli mówimy o manipulacji odbijam ''piłeczkę''. Dalej.... Mówi Pan że to jednorazowy zysk, nie zgodził bym się w związku z Europraide do Polski przyjechało już wielu turystów chcących uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych związanych z Europide.Może cześć z nich wróci do Polski oraz poleci nas znajomym. Usługi z których korzystają ci turyści są opodatkowane, a pieniądze zostaną w Warszawie. Jednorazowy hmm dobrze ale poprzednim miastom bilans wyszedł na plus. Można łatwo policzyć że gdyby Warszawa wykorzystała lepiej okazje mogła by jednorazowo zarobić miliony zł jak poprzednicy i wydać te jednorazowo zarobione kwoty na przedszkola. Co do polskiej mentalności to już Panu tłumacze - Pamiętam jak zachwycano się Czechami które w mediach na długo przed Polską promowały Pragę w CNN i BBC .Wówczas w Polsce mówiło się że nas na to nie stać . Europride była kolejną dobrą okazją żeby pokazać naszą stolicę światu z dobrej strony co przekłada się na inwestycję i tp. Moim zdaniem nas nie stać na przepuszczanie takich okazji . Aby zarobić trzeba zainwestować również w tzw. PR a to była szansa . Sprowadza Pan Europride do przemarszu a to nie tylko on. Proponuję lekturę programu imprezy . Co ma Pan przeciwko prezerwatywom?. Bezpieczny sex jest dobry również dla hetero. Przypuszczam że sezon pielgrzymkowy do Częstochowy również zwiększa zapotrzebowanie ...więc idąc Pańską logiką .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łojezu Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.warszawa.vectranet.pl 11.07.10, 12:19 "Polska mentalność", "polska logika"... dobrze się czujesz? Macie swoją paradę? Macie. Nikt Wam jej nie zabronił. Dlaczego więc próbujecie terroryzować władze miasta i domagacie się pieniędzy? Czy organizatorzy tej imprezy z choinek się pourywali? Najpierw się zabezpiecza pieniądze a dopiero potem zaczyna organizować. W ogóle nie rozumiem, czemu "walczący o tolerancję" homoseksualiści dzielą ludzi na homo i hetero? Co to jest za różnica? Kogo obchodzi czy ktoś lubi z kobietą czy facetem? Dlaczego samych siebie definiujecie przez swą seksualność? Co ona obchodzi resztę społeczeństwa? Kompletnie tego nie rozumiem. P.S Domagać adopcji to się możecie. Mam nadzieję, że nikt nigdy Wam prawa do niej w tym kraju nie da. Czy nie umiecie zrozumieć, że dziecko potrzebuje matki i ojca? Biologii nie przeskoczycie. Samotna matka czy samotny ojciec, Wasz ulubiony argument, może kogoś poznać i stworzyć pełną rodzinę - Wy przez swe ograniczenie nie jesteście w stanie. Macie tak nie inaczej ukierunkowany popęd i już. Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje w swym otoczeniu mamy (kobiety) i taty (mężczyzny). Nie dwóch mam czy tatusiów. Jeśli ktoś temu przeczy to przeczy teorii Darwina. Odpowiedz Link Zgłoś
czaro4 Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc 11.07.10, 14:28 No to już odpowiadam. Widzi Pan co dla Pana jest normą dla mnie nie koniecznie. Nikt nie terroryzuje władz a jedynie z nimi polemizuje. Co do adopcji ja nie pisałem że chce do tego prawa odniosłem się jedynie do argumentu o wyższych podatkach z dla homosexualistów z tytułu nie posiadania dzieci. Zresztą sam Pan sobie przeczy dbając o tzw. normalną rodzinę i pisząc że homosexualista też może stworzyć taką relację.No to jest dopiero rodzina oparta zazwyczaj na kłamstwie najczęściej takie związki się rozpadają bo prawda wychodzi na jaw. No zgadzam się z Panem że ludzi nie trzeba klasyfikować według orientacji sexualnej. Więc jeżeli środowiska LGBT piszą że pewne uprawnienia powinny przysługiwać im tak ja parom hetrosexualnym to nie powinno się wartościować związków hetro lub homo a Polskie władze to robią ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.nott.cable.ntl.com 11.07.10, 15:18 zajmuja sie pie...mi kto ma zrzucic sie na parade a nie zajmuja sie jak pomoc mlodym rodzicom i zwiekszyc liczbe zlobkow i przedszkoli zeby mlodzi rodzice mieli gdzie zostawiac dzieci i wrocic do pracy co nas obchodza geje i lesbijki niedlugo to czlowiek o normalnej orientacji bedzie czul sie dyskryminowany Odpowiedz Link Zgłoś
matt.j Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc 10.07.10, 23:12 Też się zastanawiam co to za pisarzyna o nieznanym nazwisku… Chyba facet wychodzi z założenia, że jak nie napisze czegoś kontrowersyjnego to nikt go nie zauważy… żałosne… Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marker w Polsce sa 2 miilony homoseksualistow. 5% ludzi IP: *.chello.pl 10.07.10, 23:55 w Polsce sa 2 miilony homoseksualistow. 5% ludzi. Sa wsrod nich ludzie biedni, bogaci, bezdomni i milionerzy itd. Ratusz moglby sie zachowywac troche przyjazniej! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: statystyk Slusznie wliczasz tu niemowleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 00:25 W kolysce moga o tym nie wiedziec, ale jak dorosna, to na pewno beda gejami. Odpowiedz Link Zgłoś
marsjanka1999 Re: w Polsce sa 2 miilony homoseksualistow. 5% lu 11.07.10, 08:32 i teraz te 2 mln robi zrzutę po 1 zł i możecie urządzać imprezę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... IP: *.range217-42.btcentralplus.com 11.07.10, 00:08 I dzieje sie polska afryka! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kazik "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... IP: *.acn.waw.pl 11.07.10, 00:13 Ale co o chodzi? Szczerze mówiąc to podpis mnie zdziwił i to bardzo. Czytając byłem pewny, że napisał to Blumsztajn. A tu proszę niespodzianka. Jest więcej oszołomów w Warszawie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monty Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.aster.pl 11.07.10, 00:36 Mówisz o sobie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: strom Michaś "popłynął" na histerii, ale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 09:13 Pan, Panie Szubielski dowcipkuje w sposób zdradzający brak uwewnętrznienia reguł demokracji i dobrego tonu. Ludzie z naszej sfery tak nie piszą i wiedzą co do dobrego tonu należy. Pan raczej pisał "ku uciesze gawiedzi". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ol chce zobaczyc te "masy" turystow IP: *.chello.pl 11.07.10, 09:55 moim zdaniem bedzie frekwencyna klapa bo zadne homosie nie beda chcialy przyjecac do kraju, gdzie moga z latwoscia dostac w pape w pierwszym lepszym barze, byliby wariatami, obstawiam ze ta cala europride zgromadzi moze z 2 tysiace osob, z czego tylko 50% bedzie homo a reszta to "tolerancyjni" klakierzy. miasto nie powinno fundowac zadnych parad, moze co najwyzej zadbac o bezpieczenstwo uczestnikow Odpowiedz Link Zgłoś
pis_to_pic Czytanie ze zrozumieniem 11.07.10, 10:52 Przed pisaniem komentarzy wypadałoby zapoznać się z materiałem komentowanym. W głównej mierze "miasto" mogło niewielkim kosztem (koszt przewiezienia, złożenia) przekazać scenę, na której mogły odbyć się koncerty, mogło bez uszczuplenia budżetu udostępnić jeden z miejskich terenów gdzie koncert mógłby się odbyć. Oczywiście można liczyć to w wartościach bezwzględnych koszt wyjęcia sceny terenu tyle i tyle, jednak nikt inny w tym czasie z tego nie korzysta. Gdyby włodarze byli choć ciut sprytni powiedzieliby dobrze my dajemy teren, ale dzielimy się po 50% zyskami z podnajmu powierzchni handlowej (picie & jedzenie). I już tutaj pojawiłyby się niebagatelne dochody. Dalej przyciągnięcie turystów to bardzo dobra inwestycja, przykładem może być Kraków, który co weekend odwiedzają tysiące przyjezdnych tylko dlatego że usłyszeli o Krakowie od znajomych cześć z nich nawet nosa nie wychyla ze starówki. Warszawa też ma swój urok, i jeśli miasto przygotowało by fajne materiały promocyjne(w których również mogli by się reklamować lokalni przedsiębiorcy - zysk) to nasi goście by je odwiedzili i pewnie byliby zachwyceni. Przywitanie gości - w poprzednim tekście autor odnosił się do olewczego stosunku Pani Hanny do gości. Smutne jest tylko to, że przez takie zachowanie wychodzimy na buraków. Przywitanie kogokolwiek jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiło, a Pani wkrótce nie prezydent reprezentuję Warszawę i to należy do jej obowiązku. Szczególnie, że na wszystkie małe i śmieszne imprezy się wybiera. Podatki - tak pełna racje są nieodpłatne, tylko pomyślmy przez chwilę z taką wielką determinacją prosimy wszystkich przyjezdnych, aby w nip-3 podawali adres zamieszkania Warszawa, jednocześnie niosąc przesłanie, że jak coś to mamy ich potrzeby w pupie. Dalej tropem podatków z jednej strony są one nieodpłatne ale z drugiej rozliczamy samorządowców z dokonań. Może taka wakacyjna refleksja, gdyby kraje typowo muzułmańskie np Egipt szył logiką Pana Bogdana, to żaden europejczyk nie byłby tam miło widziany. Dla zdecydowanej większości Egipcjan jesteśmy odchyleńcami bo uprawiamy seks nie tylko z małżonkiem, piejmy alkohol i robimy wiele innych rzeczy. Ciekawe, że pomimo naszej odmienności tak o nas zabiegają... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość poratalu "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 13:50 sesese, a na obchody rocznicy wydarzeń gdańskich pieniądze z budżetu idą i nikt się na to nie oburza... ot, jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bywalec poratalu Mala korekta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 13:59 "jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Chciales zapewne napisac "od doznań siedzenia". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ix Górnicy też dobrze zarabiają IP: *.chello.pl 11.07.10, 16:45 niech sobie sami zafundują własne imprezy łącznie z Barbórką i paleniem opon w Warszawie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: homofob Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.4web.pl 11.07.10, 16:58 Największym dowodem na to, ze homosiom jest za dobrze i żadnej dyskryminacji nie ma jest to, jak się ta zboczona propaganda pleni. Pełno pedalstwa w gazetach, telewizji - wszędzie. Pedalstwo powinno być surowo karane bo pobłażanie pederastom doprowadziło do tego, co jest teraz. Odpowiedz Link Zgłoś
kaczor.donald Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc 11.07.10, 23:52 Gość portalu: homofob napisał(a): > Największym dowodem na to, ze homosiom jest za dobrze i żadnej dyskryminacji ni > e > ma jest to, jak się ta zboczona propaganda pleni. Proponuje na poczatek zakazać pedałom plenienia sie. Stop dla rodzenia dzieci przez homoseksualistów i gejów też. Odpowiedz Link Zgłoś
ulther Bykowe i zrzucanie sie. 12.07.10, 09:58 Promowanie ksiezycowych podatkow za nieposiadanie potomstwa to tylko krok w kierunku wprowadzenia obowiazku prokreacji - dla heteroseksualistow w malzesntwie albo konkubinacie a dla homoseksualistow/ek poprzez przymusowe dawstwo lub urodzenie dziecka. To jakies propozycje rodem z panstwa totalitarnego. A co do glownej tezy pana B. to proponuje aby za kazdy element manifestacji branzowej (np. strajk pielegniarek, hutnikow, gornikow itd.) lacznie z zabezpieczeniem policyjnym placily centrale zwiazkowe a za tzw. marsze rodziny i zycia wszystkie rodziny i zyjacy;P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anka Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.10, 16:35 Panie Szubielski. Miasto powinno z tego samego powodu dotować tego typu imprezę, z jakiego rząd dotuję jakąś świątynię opatrznosci. No niech się katolicy zrzucą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swan brawo Bodziu... Faktycznie; sytuacja bardzo IP: 89.174.254.* 12.07.10, 17:09 przypomina scenę z Misia... Jeszcze troche i homiki zażądaja specjalnych preferencji podatkowych tylko dlatego, że dumchają sie inaczej niż cała reszta społeczeństwa.... Najwyraźniej w doopach im sie poprzewracało... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boom Re: brawo Bodziu... Faktycznie; sytuacja bardzo IP: *.net.autocom.pl 12.07.10, 20:43 Gość portalu: swan napisał(a): > Jeszcze troche i homiki zażądaja > specjalnych preferencji podatkowych tylko dlatego, że dumchają sie > inaczej niż cała reszta społeczeństwa.... Jak na razie bez skutku domagają się równego opodatkowania, takiego jakie mają pary heteroseksualne i jakoś wymóc tego nie mogą. Także można powiedzieć, że już mają specjalne podatki – tylko ich specjalność polega na gorszym traktowaniu. A swoją droga to może lepiej dopytaj się jakiegoś homo czy bardzo w praktyce jego seks różni się od seksu pary hetero. Z moich informacji to większość elementów gier miłosnych jest bardzo podobna… :) Odpowiedz Link Zgłoś