Dodaj do ulubionych

"Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.07.10, 17:08
Bogdan na prezydenta! (na razie Warszawy) ;))
Obserwuj wątek
    • Gość: gizmo Homofob! IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.10, 17:22
      A to zaświadczenie to sfałszuje. On nie zna żadnych gejów - bo żaden gej nie
      chce znać takiego homofoba.
    • bingola "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... 10.07.10, 17:43
      A mnie się coraz częściej wydaje, że Gazeta jest tak naprawdę przeciwko gejom.
      Tylko tym można wytłumaczyć opublikowanie tak idiotycznego listu jak napisał
      pan Michaś Urbaniak.
      • Gość: xyz a mi sie wydaje IP: *.sieradz.vectranet.pl 10.07.10, 18:06
        że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
      • Gość: xyz a przepraszam, mój błąd IP: *.sieradz.vectranet.pl 10.07.10, 18:12
        pospieszyłem się z komentarzem - ja z kolei nie doczytałem Twojego posta.
      • Gość: xyz musze jednak przeprosić IP: *.sieradz.vectranet.pl 10.07.10, 18:15
        sam pospieszyłem się z komentarzem - nie doczytawszy Twojego posta.
      • mario-radyja list Urbaniaka był głupi, ta odpowiedz tez jest 10.07.10, 18:36
        Można było trochę bardziej elegancko odpowiedzieć. Jedyny wartościowy argument
        to ten, że bogate środowiska potrafią sobie same zorganizować imprezę.

        Na przykład zawody typu prawnik czy bankowiec czy piekarz robią swoje zloty,
        konferencje i inne, za swoje własne pieniądze.

        Dlaczego więc miasto ma wykonywać redystrybucję podatków w kierunku środowiska,
        które samo się określa jako bogate?
        • Gość: pm bzdurny list Szubielskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 12:25
          istotnie to ciekawa arumentacja. ale jak rozumiem w jej mysl
          katolicy powinni sfinansować poprzez zrzutkę uroczystości
          beatyfikacyjne popiełuszki, a stadiony powinny być budowane ze
          zrzutki kibiców. światynia opatrzności bożej, też niech bedzie
          budowana bez wielomilionowych dotacji rządowych etc., etc. podoba mi
          się ten sposób myslenia. jestem za! :)

    • ritzy Panie Bogdanie, ze tez Panu sie chce... 10.07.10, 18:13
      Brawa, ba, wielkie brawa, ze Panu chcialo sie napisac do redakcji GW
      w tej sprawie. Ale, z drugiej strony...

      No przeciez kazde dziecko juz w Polsce wie, ze GW postawila sobie za
      cel uksztaltowanie "Nowego Czlowieka". Takiego co by to byl na miare
      naszych, jedynych, niepowtarzalnych i najwspanialszych czasow.
      Dokladnie tak samo, jak to swego czasu zamierzali bolszewicy.

      Azeby stworzyc Nowe, nalezy likwidowac Stare. Stare to, ze wyjasnie,
      Ojczyzna, patriotyzm, religia, rodzina, wychowanie dzieci w domu
      etc. Bardzo podobnie jak za komuny, z tym ze tam Rodina (sowiecko-
      komunistyczna), jednak byla pod ochrona i zamiast niej zwalczali
      kułakow.

      A te Nowe, to: nieustajaca propaganda homoseksualizmu, promocja
      darkroomow i parad, meczy siatkowki gejowskiej (sic!),
      urządzanie "Dni Cipki", Manif, itp itd.

      I dla tekstow napisanych w takim wlasnie duchu, czyli walki ze
      Starym i promocji Nowego, łamy Gazety Wyborczej sa jak najszerzej i
      calkowicie bezrefleksyjnie otwarte. Mozna napisac byle jakie
      glupstwo, tak jak ten Urbaniak, i wydrukują. Bo licza, ze choc część
      dostrzeze glupote takiego tekstu, to jednak maja nadzieje, ze część
      nie jest tego w stanie zauwazyc i lobby homoseksualistow może cos
      sie uda przy tej okazji ugrać.

      A zatem, koncząc, trochę zazdroszczę, że sie Panu chciało na jeden z
      tysiąca propogandowych listów/artykułów odpowiedziec. Ale tez i sie
      nieco dziwie: "czy nie szkoda czasu?". Przeciez roszczeniowego
      środowiska homoseksualistow Pan nie przekona (bo oni sa odporni na
      argumenty racjonalne), ani tym bardziej redaktorow GW od krucjaty
      nie odwiedzie.

      Ja juz sie przyzwyczailem i wiem, ze GW nie jest gazetą w scislym
      tego slowa znaczeniu informacyjna, ale "frontową", służącą
      szczytnemu celowi transformacji duszy ludzkiej. I z tą wiedzą ich
      sobie przeglądam. Usmiechajac sie co chwila sam do siebie.
      • Gość: :))) Re: Panie Bogdanie, ze tez Panu sie chce... IP: *.uznam.net.pl 12.07.10, 16:54
        ritzy napisał: > Azeby stworzyc Nowe, nalezy likwidowac Stare. Stare to,
        ze wyjasnie,
        > Ojczyzna, patriotyzm, religia, rodzina, wychowanie dzieci w domu
        > etc. Bardzo podobnie jak za komuny, z tym ze tam Rodina (sowiecko-
        > komunistyczna), jednak byla pod ochrona i zamiast niej zwalczali
        > kułakow.

        Likwidację Ojczyzny dotąd zaserwowano nam raz i to za sprawą katolików i
        kościoła. Nikt nie zwalcza rodziny czy wychowania dzieci - to wszystko
        kłamstwa księży walczących z cywilizacją, rozumem i zdrowym rozsądkiem.

        > A te Nowe, to: nieustajaca propaganda homoseksualizmu, promocja
        > darkroomow i parad, meczy siatkowki gejowskiej (sic!),
        > urządzanie "Dni Cipki", Manif, itp itd.

        Znowu powtarzasz kłamstwa księży. Tylko z nimi (tymi kłamstwami) jest taki
        problem: aby widzieć "nieustającą propagandę homoseksualizmu" trzeba być
        prawdziwym "wierzącym" czyli osobą pozbawioną własnego osądu, rozumu.
        Czytelnicy GW raczej się do tej warstwy nie zaliczają.

        > I dla tekstow napisanych w takim wlasnie duchu, czyli walki ze
        > Starym i promocji Nowego, łamy Gazety Wyborczej sa jak najszerzej i
        > calkowicie bezrefleksyjnie otwarte.

        "Stare" to bicie żony i dzieci a potem spowiedź, "stare" to powszechny
        homoseksualizm księży i udawanie, że go nie ma. "Stare" to pedofilia w
        kościele i zaszczuwanie ofiar przez grupy "wiernych". "Stare" to
        zaganianie kobiet do roli półniewolnic i służebniczek w domu ich pana,
        traktowanie spraw ciąży i seksu z całym bagażem katolickich fobii i
        wariactw, "stara" jest bezrozumna mizoginia katolików i ich niski poziom
        moralny. Jest więc czego bronić? Zastanów się. To chyba obciach stać w
        jednej linii z wyznawcami kościoła, pod którego sztandarami wymordowano
        tyle narodów (Prusowie, Wieletowie ... do dziś cała północno-wschodnia
        część Polski jest słabo zaludniona), potem wykończono niemalże do cna
        Czechów a i naszemu krajowi się dostało, jak kościół zechciał skatoliczyć
        Szwecję a Szwedom się to nie spodobało. Mało? Tej organizacji trzeba by
        zakazać w Polsce, bo jest winna największym tragediom, jakie kiedykolwiek
        dotknęły nasz kraj.
    • eurypides77 Kto to jest ten Szubielski? 10.07.10, 18:17
      Pierwsze słyszę o istnieniu tego człowieka - przydałby się jakiś
      komentarz/notka biograficzna pod tekstem.
      • Gość: kiper Re: Kto to jest ten Szubielski? IP: *.chello.pl 10.07.10, 19:43
        Od kiedy to trzeba miec notke biograficzna zeby skomentowac jakiegos
        roszczeniowego pedala ktory tylko potrafi pisac o sprawach
        skupionych wokolo swoich czterech liter (doslownie i w przenosni).
    • Gość: Tomo Bardzo dobrze napisane... IP: *.merinet.pl 10.07.10, 18:41
      Bardzo trafnie ujęte.
      Ja ze swojej strony dodałbym tylko, że dzięki postępowaniu takiemu
      jakie zaprezentował Pan Michał (bo Mike brzmi żałosnie) Urbaniak w
      swoim artykule geje i lesbijki mogą sobie jedynie przysporzyć wrogów
      nawet w tej neutralnie do nich nastawionej części społeczeństwa.
      Mnie ta parada ani ziębi, ani grzeje. Na pewno się na nią nie
      wybiorę, ale też nie zamierzam przeciwko niej protestować.
      Ale gdyby okazalo się, że Prezydent mojego miasta dał na taki cel
      jak parada homoseksualistów choćby złotówkę w momencie gdy w mieście
      płoną autobusy, gdy dzieci nie mają miejsc w przedszkolach, gdy
      ulice są dziurawe jak ser szwajcarski to trafiłby mnie szlag.
      Tak więc niech Pan Urbaniak nie przegina (nomen omen) pały, bo może
      przedobrzyć i cała ta kampania, którą rozpętuje obróci się przeciwko
      środowiskom homoseksualnym. Miasto i tak w pewnym stopniu finansuje
      tą paradę zapewniając asystę Policji, zamykając ulice, etc. To
      wszystko są wymierne koszty i niech Pan Urbaniak o tym pamięta.
      • Gość: kolex Re: Bardzo dobrze napisane... IP: *.aster.pl 10.07.10, 20:14
        jeśli jesteś warszawiakiem to przypominam Ci że to miasto nie jest tylko twoje.
        Skończmy z heterodyktatem !!!
        • Gość: Tomo Re: Bardzo dobrze napisane... IP: *.merinet.pl 10.07.10, 20:44
          Jestem Warszawiakiem i to nie w pierwszym pokoleniu. Jednak to
          ćwoczku nie ma tu nic do rzeczy.
          Chciałbym ci powiedzieć, że dopominanie się o kasę na paradę
          (niezależnie homo czy hetero) w sytuacji gdy miasto nie jest w
          stanie sfinansować podstawowych potrzeb (takich jak zapewnienie
          sprawnego transportu publicznego, infrastruktury drogowej, etc.)
          jest żałosnym pieniactwem. Chcesz się bawić? Rób to za swoje.
          A co do "heterodyktatu" jak to ująłeś, to jednak nas
          heteroseksulanych jest zdecydowanie więcej. A demokracja ma to do
          siebie, że decyduje w niej większość. Ja ci się to nie podoba to
          ostalo się jeszcze kilka krajów, w których decyduje zdecydowana
          mniejszość. Droga wolna. Tyle tylko, że tam poszedłbyś pod ścianę.
          • Gość: sert Re: Bardzo dobrze napisane... IP: 85.222.87.* 11.07.10, 01:43
            zgadzam sie z powyzszym. co do gejow w warszawie, wiekszosc to jednak
            przyjezdni szybko robiacy kariere stylisci, fryzjerzy, wizazysci,
            pseudodziennikarze, aktorzyny, troche krypto wsrod bardziej szanownych
            zawodow... czy placa podatki w warszawie? nie sadze. na stale sa
            zameldowni w pszczynie. na przyklad. no ale tam nie zrobia parady
            przeciez. tam w ogole nikt nie wie, ze sa gejami.
          • Gość: Azrael Nie wiesz co to demokracja IP: *.chello.pl 11.07.10, 09:49
            Demokracja to nie rządy większości która może narzucać swoje zdanie mniejszości.
            Demokracja to równe prawo dla każdego, równa wartość każdego głosu, i równe
            prawo do wyrażania swoich poglądów.
            • Gość: Tomo Re: Nie wiesz co to demokracja IP: *.merinet.pl 11.07.10, 19:22
              Gość portalu: Azrael napisał(a):
              Demokracja to nie rządy większości która może narzucać swoje zdanie
              mniejszości.
              Demokracja to równe prawo dla każdego, równa wartość każdego głosu,
              i równe prawo do wyrażania swoich poglądów.


              Ktoś ci odebrał prawo głosu i wyrażania swoich poglądów?
      • Gość: lejzab Re: Bardzo dobrze napisane... IP: *.chello.pl 10.07.10, 21:38
        bardzo źle napisane. chyba że komuś podoba się podejście 'tym nam wpłać do
        naszej kasy, i nie interesuj się na co wydamy te pieniądze'. tylko co to ma
        wspólnego z społeczeństwem obywatelskim??
        • Gość: Tomo Re: Bardzo dobrze napisane... IP: *.merinet.pl 10.07.10, 21:51
          Ma to bardzo dużo wspólnego z demokracją, w której to większość
          podejmuje decyzje.
          • Gość: lejzab Re: Bardzo dobrze napisane... IP: *.chello.pl 10.07.10, 23:13
            'spadaj na drzewo i nie pytaj się na co wydajemy pieniądze' nie ma NIC wspólnego
            z demokracją. demokracja to także szacunek dla mniejszości. oraz takie drobiazgi
            jak przejrzystość urzędów, w tym na przykład jawny budżet. urzędnik ma obowiązek
            wytłumaczyć się dokładnie z tego na co wydaje pieniądze z podatków. i dziwię się
            że są podatnicy którzy uważają inaczej. czy ten pan Szubielski to radny w
            Warszawie? z jakiej partii? wybory samorządowe się zbliżają, warto zapamiętać to
            nazwisko.
    • wicur "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... 10.07.10, 19:43
      A ja proponuje aby tematy gejowskie nie pojawialy sie na lamach gazet
      czytanych przez wiekszosc spoleczenstwa. Maja swoje strony internetowe
      wiec niech sie tam wypowiadaja ze swoich problemow i bolaczek i nie maca
      normalnym obywtelom w glowach. Wystarczy wejsc raz na ich strony aby
      zobaczyc co jest glownym celem ich dzialalnosci-toc tam az porno i duszno
      od kutasow i dup w roznych pozycjach. Teraz chcieliby zainfekowac swoja
      choroba zdrowa czesc spoleczenstwa. Chory czlowiek potrafi zainfekowac
      innych wiec nalezy chorych izolowac jak najbardziej.
      • Gość: kolex Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.aster.pl 10.07.10, 20:17
        Widzę że zaglądasz czasem :) na te strony.
      • ergo12 wicur zaklamany katoliku 10.07.10, 21:13
        "kutasow i dup w roznych pozycjach"?????Tak cie to szokuje katoliku?
      • Gość: esculap Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.range86-148.btcentralplus.com 10.07.10, 21:25
        A ja nie zycze sobie Twoich boziulek i jezuskow w ogolnych gazeta, bo
        to tylko utrwala nienawisc do innych i robi z tego kraju zacofana
        prowincje.
      • Gość: Fikus Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.hor.ucl.ac.uk 11.07.10, 09:43
        wicur napisał:

        > A ja proponuje aby tematy gejowskie nie pojawialy sie na lamach gazet
        > czytanych przez wiekszosc spoleczenstwa.

        Jeśli to samo stałoby się z tematami katolskimi, to może i warto by to rozważyć,
        w imię "nieinfekowania zdrowej części społeczeństwa".
    • pamejudd Swietny tekst, brawo! 10.07.10, 19:45
      Dobrze przeczytac w GW cos napisane przez istote uzywajaca mozgu...
    • Gość: know nie chodzi o to, ile płacimy podatków, tylko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.10, 20:10
      ile miasto zarobi na europride. przyjedzie mnóstwo ludzi z całej
      europy, zostawią kupę kasy, więc wypadało by, żeby miasto korzystające
      na imprezie się dołożyło do jej organizacji.
      • Gość: Sceptyk Re: nie chodzi o to, ile płacimy podatków, tylko IP: *.derby.waw.pl 10.07.10, 23:06
        Gość portalu: know napisał(a):

        > ile miasto zarobi na europride. przyjedzie mnóstwo ludzi z całej
        > europy, zostawią kupę kasy, więc wypadało by, żeby miasto
        korzystające
        > na imprezie się dołożyło do jej organizacji.

        A gó.... Wcale nie przyjedzie mnóstwo ludzi. Szykuje się piękna
        klapa frekwencyjna. I dobrze. ;-)
      • kaczor.donald Re: nie chodzi o to, ile płacimy podatków, tylko 11.07.10, 23:45
        Miasto sie nie dokłada ? Nie będzie policji ??!! Mozna bedzie
        bezkarnie tłuc pedalstwo ? ;)
    • Gość: Artur support. IP: *.range217-42.btcentralplus.com 10.07.10, 20:21
      Przykro mi gdy widze ze nawet Gazeta ma poglady dalekie od
      tolerancyjnych, poniewaz pytanie czy miasto powinno popierac parady
      jest oczywiste. Srodowiska homoseksualne sa w Polsce dyskriminowane,
      to jest fakt. Dlatego wlasnie tak wazne jest ze wladze stolicy wysla
      tak wazna wiadomosc dla mieszkancow, ze w Warszawie nie ma miejsca
      dla dyskriminacji, ze jest to miast wszystkich. Nie chodzi tylko o
      dofinansowanie ale rowniez o uczestnictwo Pani prezydent. W innych
      Panstwach to jest norma. ( Zeszlotygodniowa Parada w Londynie na
      czele z prezydentem miasta z partii konserwatystow, tej samej co pis)
      Jesli wladze dofinansowaly by ta impreze, z pewnoscia przyciagnela by
      ona jeszcze wiecej osob nie tylko gejow, co wiaze sie ze znczny
      wplywem do kasy miasta, moglo by to sie rowniez stac czyms
      regoralnym? W polsce zmiany zachodza zbyt wolno, a dzieli nas tylko
      kilkaset kilometrow on Niemiec i taka wielka zapasc kultularna.
      Niespotkalem sie rowniez z danymi ze grupy homoseklualne to ok 5%, na
      zachodzie przyjmuje sie ze jest to ok 10%. Na pewno moj komentarz
      pociagnie lawine nienawisci na forum.
      • ergo12 support.Arturze świetny post! 10.07.10, 21:05
        Gratuluje!
      • Gość: GD Re: support. IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.10, 21:53
        po pierwsze środowiska te nie są dyskryminowane, a dowodem na to jest ich
        obecność w liczących się zawodach etc. nie ma paragrafu który by za wasz sposób
        rozmnażania się karał. władza nie jest również od tego żeby odwiedzać wszystkie
        szopki które sobie ludzie wymyślą, na zloty hodowców pszczół też nie jeździ
        dlaczego na ten miała by jechać. a po trzecie miasto nie jest od zarabiania
        kasy. ale nawet zakładając że może ją zarobić co wg mnie powinno pozostać
        wyłączną domeną ludzi a państwo ma się od tego trzymać z daleka, to jest co
        najmniej 100 innych lepszych sposobów zarobienia niż inwestowanie w paradę.
        ps. w te 10% kompletnie nie wierzę, zresztą w następnym pokoleniu na pewno
        spadnie ;)
        • pamejudd To juz 10% jest wg nich? :D 11.07.10, 01:45
          Hardkorowe sa te "ciotosrodowiska".

          Mnoza sie pewnie przez najwiekszy wspolny dzielnik...
    • Gość: esculap "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... IP: *.range86-148.btcentralplus.com 10.07.10, 21:21
      A dlaczego miasto ma placic na boze ciala i inne imprezy religijne?
      Dlaczego to tak razi,ze geje chca dostac kawalek grosza na
      impreze,ktora przyniesie dochod? Jaki jest dochod z mszy? Jesli geje
      oplacaja ze swoich podatkow tego typu imprezy i remontuja koscioly to
      dlaczego nie moga dostac cos dla siebie?
      • Gość: p A placi? IP: 210.48.123.* 10.07.10, 22:45
        Nie wydaje mi sie, zeby Boze Cialo w jakiejkolwiek parafii bylo
        dofinansowane przez miasto. A szkoda bo to ladna polska tradycja, o
        ktora warto dbac. Kiedys jak Polska bedzie juz miala tylko tradycje
        (bez wiary) to takie procesje i inne dawne obyczej religijne beda
        wielka atrakcja turystyczna.
        • Gość: esculap Re: A placi? IP: *.range86-148.btcentralplus.com 11.07.10, 14:58
          To wcale nie jest ladna tradycja a posmiewisko i objaw zacofania.
          Mieszkam w Anglii i gdyby ktos chcial tu takie procesje przez cale
          centrum Londynu urzadzac, to bylby wysmiany.
          • Gość: ix Re: A placi? IP: *.chello.pl 11.07.10, 16:56
            Gość portalu: esculap napisał(a):

            > To wcale nie jest ladna tradycja a posmiewisko i objaw zacofania.
            > Mieszkam w Anglii i gdyby ktos chcial tu takie procesje przez cale
            > centrum Londynu urzadzac, to bylby wysmiany.

            Głupiś i tyle.

            Uważaj, bo niedługo cię ktoś wyśmieje za to, że stroisz choinkę na
            gwiazdkę (nie można powiedzieć oczywiście: święta Bożego
            Narodzenia, bo to zabronione).

            Procesje religijne powinny się odbywać, bo tak chcą wierni danego
            Kościoła (w tym wypadku Rzymskokatolickiego).

            Manifestacje mniejszości seksualnych powinny się odbywać, bo ci
            ludzie są dyskryminowani przez państwo i chcą upomnieć się o swoje
            prawa.
    • Gość: lelzab "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... IP: *.chello.pl 10.07.10, 21:34
      "Po wpłaceniu podatków stanowią one dochód budżetu Państwa lub samorządu i nic
      panu Urbaniakowi, ani komukolwiek innemu, do dysponowania nimi"

      arogancja władzy w þelnej okazałości. w sumie nie ma co dalej czytać, to jedno
      zdanie wystarczy
    • czaro4 "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... 10.07.10, 21:38
      Jako homosexualista muszę odnieść się do listu tego Pana. Lecz zaznaczam że odniosę się do jego treści bez podejrzeń o homofobię.
      Trochę zabolało mnie że Pan domaga się wprowadzenia podatku dla gejów i jak rozumiem lesbijek także od nie posiadania dzeci. Otóż drogi czytelniku Gazety Wyborczej wielu gejów chciało by adoptować dzieci lub mieć własne. Niestety społeczeństwo i organy Państwa Polskiego skutecznie to utrudniają obawiając się że nie stworzymy dzieciom dobrych warunków rozwoju. Więc trzeba ponieść podatki dla wszystkich bezdzietnych Polaków. Kolejnym mitem jest że osoby LGBT są grupą dobrze zarabiającą zapewniam że bywa z tym różnie tak jak w przypadku większości społeczeństwa. Prawda jest też taka że wielu homosexualnych obywateli tego kraju uważa swój ewentualny wysoki status materialny i zawodowy za warunek bycia ''sobą''. Sponsorzy w przeciwieństwie do innych krajów gdzie parada się odbywała nie chcieli dać pieniędzy na tą imprezę - dlaczego ?
      Otóż pieniądze by się nie zwróciły w naszym w większości wrogo nastawionym do środowiska LGBT społeczeństwie.
      W liście do redakcji odezwała się też typowa polska mentalność. Pieniądze należy oszczędzać lub konsumować . Dotacja miasta na Europride jest inwestycją przynoszącą stolicy zysk, który można wydać na wspomniane:drogi, przedszkola i inne ... Ale nie! - jesteśmy biedni i tacy musimy pozostać bo ten Pan nie rozumie że pieniądze muszą być pomnażane a nie tylko gromadzone.
      Jeżeli ktoś mówi że demokracja to rządy większości to potwierdzam rządy a nie - dyktatura ! Miarą jakości demokracji jest to w jaki sposób rządzący traktują mniejszości. W Polsce nie jest z tym najlepiej i robi to nam raczej złą markę na zewnątrz .
      Jeżeli Rzeczpospolita Polska jest neutralna światopoglądowo, to niech zasadę stosuje wobec wszystkich grup społecznych a nie tylko tych gdzie nakazuję to interes polityczny!.
      • Gość: Tomo Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.merinet.pl 10.07.10, 22:16
        Ponieważ spora część Twojego postu odnosi się do mojej wypowiedzi
        pozwolę sobie skomentować.
        Napisałeś:
        ...W liście do redakcji odezwała się też typowa polska
        mentalność. Pieniądze należy oszczędzać lub konsumować . Dotacja
        miasta na Europride jest inwestycją przynoszącą stolicy zysk, który
        można wydać na wspomniane:drogi, przedszkola i inne... Ale nie! -
        jesteśmy biedni i tacy musimy pozostać bo ten Pan nie rozumie że
        pieniądze muszą być pomnażane a nie tylko gromadzone...


        Nie wiem co rozumiesz przez określenie "typowa polska mentalność"?
        Ja również uważam, że pieniądze należy inwestować. Inwestować w coś
        co może przynieść zysk. A tym czymś są MIĘDZY INNYMI drogi,
        komunikacja miejska, przedszkola, etc. Z całym szacunkiem dla Waszej
        imprezy, ale zysk z niej dla mojego miasta będzie mizerny lub żaden.
        Wy chcecie jedynie by ktoś w części sfinansował Waszą zabawę, a cała
        reszta jest dorabianiem ideologii. Natomiast inwestycje w układ
        drogowy, komunikację, parkingi, etc. to jest właśnie to co przynosi
        prawdziwe zyski miastom. Za tą infrastrukturą podążają bowiem
        inwestorzy, którzy płacą podatki, etc. Z całym szacunkiem, ale Wy
        możecie zaoferować jedynie chwilowe zwiększenie sprzedaży
        usług hotelowych, browaru i prezerwatyw. Przestań więc bajdurzyć
        jaką to ta impreza jest wspaniałą promocją miasta. Parada się
        odbędzie, geje wyjadą i koniec. Wszyscy o tym zapomną, a następna
        parada odbędzie się pewnie gdzie indziej.

        Napisałeś również:
        ...Jeżeli ktoś mówi że demokracja to rządy większości to
        potwierdzam rządy a nie - dyktatura ! Miarą jakości demokracji jest
        to w jaki sposób rządzący traktują mniejszości. W Polsce nie jest z
        tym najlepiej i robi to nam raczej złą markę na zewnątrz...


        Znowu próbujesz manipulować i to w dodatku nieudolnie.
        O dyktaturze mógłbyś mówić gdyby środowiska heteroseksualne
        zabroniły Ci zorganizowania tej parady. A tak się nie stało. W
        związku z powyższym nie ma tu pogwałcenia zasad demokracji. Jako
        mniejszość masz prawo wyrażania swoich poglądów, ale większość
        stwierdziła, że masz to robić na własny koszt. Zasady demokracji i
        wolności przekonań, wyznania, orientacji seksualnej, etc. są tu w
        100% zachowane.
        Środowiska katolickie mają prawo protestować przeciwko Twojej
        paradzie (w granicach prawa), a Ty masz prawo ją (również w
        granicach prawa) zorganizować.

        • czaro4 Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc 11.07.10, 00:44
          A więc już pisze w liście skierowanym do redakcji Gazety Wyborczej nie ma nic o prawie do wolności zgromadzeń problem tym razem się nie pojawia i jeżeli mówimy o manipulacji odbijam ''piłeczkę''.
          Dalej....
          Mówi Pan że to jednorazowy zysk, nie zgodził bym się w związku z Europraide do Polski przyjechało już wielu turystów chcących uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych związanych z Europide.Może cześć z nich wróci do Polski oraz poleci nas znajomym. Usługi z których korzystają ci turyści są opodatkowane, a pieniądze zostaną w Warszawie. Jednorazowy hmm dobrze ale poprzednim miastom bilans wyszedł na plus. Można łatwo policzyć że gdyby Warszawa wykorzystała lepiej okazje mogła by jednorazowo zarobić miliony zł jak poprzednicy i wydać te jednorazowo zarobione kwoty na przedszkola. Co do polskiej mentalności to już Panu tłumacze -
          Pamiętam jak zachwycano się Czechami które w mediach na długo przed Polską promowały Pragę w CNN i BBC .Wówczas w Polsce mówiło się że nas na to nie stać . Europride była kolejną dobrą okazją żeby pokazać naszą stolicę światu z dobrej strony co przekłada się na inwestycję i tp. Moim zdaniem nas nie stać na przepuszczanie takich okazji . Aby zarobić trzeba zainwestować również w tzw. PR a to była szansa .

          Sprowadza Pan Europride do przemarszu a to nie tylko on. Proponuję lekturę programu imprezy .

          Co ma Pan przeciwko prezerwatywom?. Bezpieczny sex jest dobry również dla hetero. Przypuszczam że sezon pielgrzymkowy do Częstochowy również zwiększa zapotrzebowanie ...więc idąc Pańską logiką ....
          • Gość: Łojezu Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.warszawa.vectranet.pl 11.07.10, 12:19
            "Polska mentalność", "polska logika"... dobrze się czujesz?

            Macie swoją paradę? Macie. Nikt Wam jej nie zabronił. Dlaczego więc próbujecie
            terroryzować władze miasta i domagacie się pieniędzy? Czy organizatorzy tej
            imprezy z choinek się pourywali? Najpierw się zabezpiecza pieniądze a dopiero
            potem zaczyna organizować.

            W ogóle nie rozumiem, czemu "walczący o tolerancję" homoseksualiści dzielą ludzi
            na homo i hetero? Co to jest za różnica? Kogo obchodzi czy ktoś lubi z kobietą
            czy facetem? Dlaczego samych siebie definiujecie przez swą seksualność? Co ona
            obchodzi resztę społeczeństwa? Kompletnie tego nie rozumiem.

            P.S Domagać adopcji to się możecie. Mam nadzieję, że nikt nigdy Wam prawa do
            niej w tym kraju nie da. Czy nie umiecie zrozumieć, że dziecko potrzebuje matki
            i ojca? Biologii nie przeskoczycie. Samotna matka czy samotny ojciec, Wasz
            ulubiony argument, może kogoś poznać i stworzyć pełną rodzinę - Wy przez swe
            ograniczenie nie jesteście w stanie. Macie tak nie inaczej ukierunkowany popęd i
            już.
            Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje w swym otoczeniu mamy (kobiety) i
            taty (mężczyzny). Nie dwóch mam czy tatusiów. Jeśli ktoś temu przeczy to przeczy
            teorii Darwina.
            • czaro4 Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc 11.07.10, 14:28
              No to już odpowiadam. Widzi Pan co dla Pana jest normą dla mnie nie koniecznie. Nikt nie terroryzuje władz a jedynie z nimi polemizuje.
              Co do adopcji ja nie pisałem że chce do tego prawa odniosłem się jedynie do argumentu o wyższych podatkach z dla homosexualistów z tytułu nie posiadania dzieci. Zresztą sam Pan sobie przeczy dbając o tzw. normalną rodzinę i pisząc że homosexualista też może stworzyć taką relację.No to jest dopiero rodzina oparta zazwyczaj na kłamstwie najczęściej takie związki się rozpadają bo prawda wychodzi na jaw. No zgadzam się z Panem że ludzi nie trzeba klasyfikować według orientacji sexualnej. Więc jeżeli środowiska LGBT piszą że pewne uprawnienia powinny przysługiwać im tak ja parom hetrosexualnym to nie powinno się wartościować związków hetro lub homo a Polskie władze to robią ...
      • Gość: gosc Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.nott.cable.ntl.com 11.07.10, 15:18
        zajmuja sie pie...mi kto ma zrzucic sie na parade a nie zajmuja sie
        jak pomoc mlodym rodzicom i zwiekszyc liczbe zlobkow i przedszkoli
        zeby mlodzi rodzice mieli gdzie zostawiac dzieci i wrocic do pracy co
        nas obchodza geje i lesbijki niedlugo to czlowiek o normalnej
        orientacji bedzie czul sie dyskryminowany
    • matt.j Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc 10.07.10, 23:12
      Też się zastanawiam co to za pisarzyna o nieznanym nazwisku… Chyba
      facet wychodzi z założenia, że jak nie napisze czegoś
      kontrowersyjnego to nikt go nie zauważy… żałosne…
      • Gość: Marker w Polsce sa 2 miilony homoseksualistow. 5% ludzi IP: *.chello.pl 10.07.10, 23:55
        w Polsce sa 2 miilony homoseksualistow. 5% ludzi. Sa wsrod nich ludzie
        biedni, bogaci, bezdomni i milionerzy itd. Ratusz moglby sie zachowywac
        troche przyjazniej!
        • Gość: statystyk Slusznie wliczasz tu niemowleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 00:25
          W kolysce moga o tym nie wiedziec, ale jak dorosna, to na pewno beda
          gejami.
        • marsjanka1999 Re: w Polsce sa 2 miilony homoseksualistow. 5% lu 11.07.10, 08:32
          i teraz te 2 mln robi zrzutę po 1 zł i możecie urządzać imprezę
    • Gość: a "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... IP: *.range217-42.btcentralplus.com 11.07.10, 00:08
      I dzieje sie polska afryka!
    • Gość: kazik "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... IP: *.acn.waw.pl 11.07.10, 00:13
      Ale co o chodzi?
      Szczerze mówiąc to podpis mnie zdziwił i to bardzo. Czytając byłem pewny, że
      napisał to Blumsztajn. A tu proszę niespodzianka. Jest więcej oszołomów w
      Warszawie.
      • Gość: monty Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.aster.pl 11.07.10, 00:36
        Mówisz o sobie?
    • Gość: strom Michaś "popłynął" na histerii, ale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 09:13
      Pan, Panie Szubielski dowcipkuje w sposób zdradzający brak uwewnętrznienia
      reguł demokracji i dobrego tonu. Ludzie z naszej sfery tak nie piszą i
      wiedzą co do dobrego tonu należy. Pan raczej pisał "ku uciesze gawiedzi".
    • Gość: ol chce zobaczyc te "masy" turystow IP: *.chello.pl 11.07.10, 09:55
      moim zdaniem bedzie frekwencyna klapa bo zadne homosie nie beda chcialy
      przyjecac do kraju, gdzie moga z latwoscia dostac w pape w pierwszym lepszym
      barze, byliby wariatami, obstawiam ze ta cala europride zgromadzi moze z 2
      tysiace osob, z czego tylko 50% bedzie homo a reszta to "tolerancyjni" klakierzy.

      miasto nie powinno fundowac zadnych parad, moze co najwyzej zadbac o
      bezpieczenstwo uczestnikow
    • pis_to_pic Czytanie ze zrozumieniem 11.07.10, 10:52
      Przed pisaniem komentarzy wypadałoby zapoznać się z materiałem komentowanym. W
      głównej mierze "miasto" mogło niewielkim kosztem (koszt przewiezienia,
      złożenia) przekazać scenę, na której mogły odbyć się koncerty, mogło bez
      uszczuplenia budżetu udostępnić jeden z miejskich terenów gdzie koncert mógłby
      się odbyć. Oczywiście można liczyć to w wartościach bezwzględnych koszt
      wyjęcia sceny terenu tyle i tyle, jednak nikt inny w tym czasie z tego nie
      korzysta. Gdyby włodarze byli choć ciut sprytni powiedzieliby dobrze my dajemy
      teren, ale dzielimy się po 50% zyskami z podnajmu powierzchni handlowej (picie
      & jedzenie). I już tutaj pojawiłyby się niebagatelne dochody. Dalej
      przyciągnięcie turystów to bardzo dobra inwestycja, przykładem może być
      Kraków, który co weekend odwiedzają tysiące przyjezdnych tylko dlatego że
      usłyszeli o Krakowie od znajomych cześć z nich nawet nosa nie wychyla ze
      starówki. Warszawa też ma swój urok, i jeśli miasto przygotowało by fajne
      materiały promocyjne(w których również mogli by się reklamować lokalni
      przedsiębiorcy - zysk) to nasi goście by je odwiedzili i pewnie byliby
      zachwyceni.
      Przywitanie gości - w poprzednim tekście autor odnosił się do olewczego
      stosunku Pani Hanny do gości. Smutne jest tylko to, że przez takie zachowanie
      wychodzimy na buraków. Przywitanie kogokolwiek jeszcze nikomu krzywdy nie
      zrobiło, a Pani wkrótce nie prezydent reprezentuję Warszawę i to należy do jej
      obowiązku. Szczególnie, że na wszystkie małe i śmieszne imprezy się wybiera.
      Podatki - tak pełna racje są nieodpłatne, tylko pomyślmy przez chwilę z taką
      wielką determinacją prosimy wszystkich przyjezdnych, aby w nip-3 podawali
      adres zamieszkania Warszawa, jednocześnie niosąc przesłanie, że jak coś to
      mamy ich potrzeby w pupie. Dalej tropem podatków z jednej strony są one
      nieodpłatne ale z drugiej rozliczamy samorządowców z dokonań.
      Może taka wakacyjna refleksja, gdyby kraje typowo muzułmańskie np Egipt szył
      logiką Pana Bogdana, to żaden europejczyk nie byłby tam miło widziany. Dla
      zdecydowanej większości Egipcjan jesteśmy odchyleńcami bo uprawiamy seks nie
      tylko z małżonkiem, piejmy alkohol i robimy wiele innych rzeczy. Ciekawe, że
      pomimo naszej odmienności tak o nas zabiegają...
    • Gość: gość poratalu "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzucą ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 13:50
      sesese, a na obchody rocznicy wydarzeń gdańskich pieniądze z budżetu idą i
      nikt się na to nie oburza... ot, jak to punkt widzenia zależy od punktu
      siedzenia ;]
      • Gość: bywalec poratalu Mala korekta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.10, 13:59
        "jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

        Chciales zapewne napisac "od doznań siedzenia".
    • Gość: ix Górnicy też dobrze zarabiają IP: *.chello.pl 11.07.10, 16:45
      niech sobie sami zafundują własne imprezy łącznie z Barbórką i
      paleniem opon w Warszawie.
    • Gość: homofob Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.4web.pl 11.07.10, 16:58
      Największym dowodem na to, ze homosiom jest za dobrze i żadnej dyskryminacji nie
      ma jest to, jak się ta zboczona propaganda pleni. Pełno pedalstwa w gazetach,
      telewizji - wszędzie. Pedalstwo powinno być surowo karane bo pobłażanie
      pederastom doprowadziło do tego, co jest teraz.
      • kaczor.donald Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc 11.07.10, 23:52
        Gość portalu: homofob napisał(a):

        > Największym dowodem na to, ze homosiom jest za dobrze i żadnej
        dyskryminacji ni
        > e
        > ma jest to, jak się ta zboczona propaganda pleni.

        Proponuje na poczatek zakazać pedałom plenienia sie. Stop dla
        rodzenia dzieci przez homoseksualistów i gejów też.
    • ulther Bykowe i zrzucanie sie. 12.07.10, 09:58
      Promowanie ksiezycowych podatkow za nieposiadanie potomstwa to tylko
      krok w kierunku wprowadzenia obowiazku prokreacji - dla
      heteroseksualistow w malzesntwie albo konkubinacie a dla
      homoseksualistow/ek poprzez przymusowe dawstwo lub urodzenie
      dziecka. To jakies propozycje rodem z panstwa totalitarnego.

      A co do glownej tezy pana B. to proponuje aby za kazdy element
      manifestacji branzowej (np. strajk pielegniarek, hutnikow, gornikow
      itd.) lacznie z zabezpieczeniem policyjnym placily centrale
      zwiazkowe a za tzw. marsze rodziny i zycia wszystkie rodziny i
      zyjacy;P
    • Gość: anka Re: "Skoro geje dobrze zarabiają, niech się zrzuc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.10, 16:35
      Panie Szubielski. Miasto powinno z tego samego powodu dotować tego
      typu imprezę, z jakiego rząd dotuję jakąś świątynię opatrznosci. No
      niech się katolicy zrzucą.
    • Gość: swan brawo Bodziu... Faktycznie; sytuacja bardzo IP: 89.174.254.* 12.07.10, 17:09
      przypomina scenę z Misia... Jeszcze troche i homiki zażądaja
      specjalnych preferencji podatkowych tylko dlatego, że dumchają sie
      inaczej niż cała reszta społeczeństwa....
      Najwyraźniej w doopach im sie poprzewracało... :-)
      • Gość: boom Re: brawo Bodziu... Faktycznie; sytuacja bardzo IP: *.net.autocom.pl 12.07.10, 20:43
        Gość portalu: swan napisał(a):
        > Jeszcze troche i homiki zażądaja
        > specjalnych preferencji podatkowych tylko dlatego, że dumchają sie
        > inaczej niż cała reszta społeczeństwa....

        Jak na razie bez skutku domagają się równego opodatkowania, takiego
        jakie mają pary heteroseksualne i jakoś wymóc tego nie mogą. Także
        można powiedzieć, że już mają specjalne podatki – tylko ich
        specjalność polega na gorszym traktowaniu.

        A swoją droga to może lepiej dopytaj się jakiegoś homo czy bardzo w
        praktyce jego seks różni się od seksu pary hetero. Z moich
        informacji to większość elementów gier miłosnych jest bardzo
        podobna… :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka