Dodaj do ulubionych

Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę

18.10.10, 07:21
hmmm... Jakub Lewicki.. to już wiadomo, dlaczego "GW" zainteresowała się tą sprawą.
Obserwuj wątek
    • Gość: kaktus Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 07:26
      Nowolipki 11 - budynek bunkier po dociepleniu.
      Nowolipki 8 -różowe gatki po dociepleniu.
      Nowolipki róg Jana Pawła po stronie wolskiej na razie stoją rusztowania okryte siatką jestem ciekawa jaki twór modernistyczny 2010 powstanie.
    • olo-international Stara wygląda okropnie. Popieram nową architekturę 18.10.10, 07:47
      Nie można żyć w skansenie. Oczywiście pytanie jest, na ile będzie nowa wersja ładniejsza od poprzedniej. Ale na pewno nie ma sensu tkwienie w przeszłości, bo w imię czego .... Polacy chcą nowoczesności a nie ciągłego skansenu.
      • Gość: mentor olo- international IP: *.tbcn.telia.com 18.10.10, 08:01
        Ty Olo ten twoj nick to chyba jakas pomylka. Powien byc Olo wiesniak. W calejeuropie otacza sie opieka architekture wspolczesna ale ty international tego nie rozumiesz wiec sie nie odzywaj.
        • Gość: gość Re: olo- international IP: *.adsl.inetia.pl 18.10.10, 10:15
          olo to burak siłą granatu oderwany od gnojowicy!!! teraz robi za elyte!!! ktoś kiedyś powiedział , że naród , który nie szanuje pomników i architektury nie zasługuje na szacunek.......witamy w polsce!!! ja miałem )w sumie to nieprzyjemność) odwiedzić stolca zeszłego roku......szok! ja rozumiem , że budują nowe szklane domy, jeden wyższy od drugiego ( ot taki prowincjonalny prestiż) ale szkalno-aluminiowe plomby w śródmieściu są dla mnie nie do przyjęcia. tutaj podobnie - ale ktoś powie , że to tylko barerki na balkonie.........nastepnym krokiem będzie zabranie syrence tarczy i miecza , a w zamian dostanie granat i m16!!! a co trzeba iść z postepem!!!!
      • Gość: Adso Re: Stara wygląda okropnie. Popieram nową archite IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.10.10, 08:06
        no to może Wawel ocieplimy styropianem i pomalujemy na różowo? Albo dobudujemy drugą wieżę w kościele Mariackim, zeby było równo? Potem pozostanie już tylko wymiana okien na plastikowe w Dworze Artusa...no i może neptuna zastąpimy gołą panienką i będzie cudnie. Kretyni i ignoranci...
      • vigilansx Re: Stara wygląda okropnie. Popieram nową archite 18.10.10, 08:37
        olo-international napisał:

        > Nie można żyć w skansenie. Oczywiście pytanie jest, na ile będzie nowa wersja ł
        > adniejsza od poprzedniej. Ale na pewno nie ma sensu tkwienie w przeszłości, bo
        > w imię czego .... Polacy chcą nowoczesności a nie ciągłego skansenu.
        a co jest nowoczesnego w tym polskim buractwie?
      • Gość: nieolo_krajowy Jasne : zburzyc Wawel i Krasiczyn !!! IP: *.ip.netia.com.pl 18.10.10, 09:15
        i wszystkie inne starocie. Postawic betonowe klocki, któe podobaja sie takim idiotom jak Olo!!!
      • Gość: typ Re: Stara wygląda okropnie. Popieram nową archite IP: *.chello.pl 18.10.10, 09:20
        'Argument' o skansenie. Sztandarowy wsrod tych najglupszych...
      • Gość: ja Re: Stara wygląda okropnie. Popieram nową archite IP: *.toya.net.pl 18.10.10, 10:00
        olo cale Niemcy to skansen .Przeszlosc to byt narodu maly czlowieczku.
        A przeszlosc nie koliduje z nowoczesnoscia.Zapamioetaj.
      • Gość: vi Re: Stara wygląda okropnie. Popieram nową archite IP: *.acn.waw.pl 18.10.10, 10:06
        Nową to sobie buduj u siebie na wsi.
        A szacunek do architektury to zupełnie inna rzecz.
    • Gość: xyz Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: *.uz.zgora.pl 18.10.10, 07:55
      I każde okno w innych ramach, ten budynek nie będzie już ładny :-(
    • Gość: K Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: 213.17.253.* 18.10.10, 08:03
      O mnie to jest obojętne czy był Lewicki czy Rudniew, ale... Ale chodzi mi o to, że burzy się już wszystko co ma związek z historią. Burzy się nie dlatego, że jest to przeszłość a teraźniejsczość co pewnych troglodytów PiS albo PO względnie SLD czy PSL, którzy chcą zaistnieć za każdą cenę. Co jest wart naród bez swojej historii [ przeszłości ]. Nie widzę tak aby Amerykanie, Francuzi bądź Niemcy burzyli wszystko co możliwe ze staroci aby budować wszystko co nowe.
    • emka1202 Lelechowska a nie Leluchowska! 18.10.10, 08:23
      Taka "mała" uwaga dla autora: Czasami wypada dwa razy sprawdzić o czym się pisze... Bo mieszkańcy Ochoty ulicy Leluchowskiej nie znają... bo takiej nie ma.
      • Gość: stary.gniewny Ano właśnie. I to - znawca Warszawy. IP: 80.51.132.* 18.10.10, 09:35
      • Gość: oo Re: Lelechowska a nie Leluchowska! IP: *.ip.netia.com.pl 18.10.10, 11:35
        "lelu" poprawione już na "lele", ale szkoda, że autor nie zainteresował się, dlaczego przez lata konserwator zabytków i nadzór budowlany nie reagował na liczne zgłoszenia mieszkańców o sypiących się balkonach, które zagrażały życiu przechodniów
    • vigilansx Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę 18.10.10, 08:35
      "Znów zwyciężył brak wyobraźni, szacunku do dorobku innych, ignorancja i zwykłe estetyczne chamstwo"

      cała prawda,, polska hołota jeszcze bardziej spaskudzi i tak juz paskudny kraj
    • Gość: Painbringer I to jest ochrona zabytków?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 08:39
      Koniec zabawy, miałem nadzieję że HGW jakoś wybrnie ale to przesada. Prezydent odpowiada za dobór urzędników, a ci nie umieją realizować swoich zadań. I dlatego trudno, oddam głos na tego Bieleckiego, niech weźmie sprawy estetyki Warszawy za mordę, ciężko mi przełknąć poparcie PiS (zwykle głosowałem na PO) ale co zrobić, jak tu takie nieudacznictwo?!
      • robert_zoliborz Re: I to jest ochrona zabytków?! 18.10.10, 08:55
        Przecież Bielecki juz był naczelnym architektem Warszawy za czasów PIS i niczego zczególnego nie dokonał, przeciwnie to było tylko gadanie.
        • Gość: Painbringer Re: I to jest ochrona zabytków?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 08:58
          Ale kiedy? Jeśli za Kaczora to nie dziwota bo niestety śp. Lech Kaczyński po jakimś czasie zostawił sprawy warszawskie w walce o prezydenturę więc wszystko trochę stanęło w miejscu
        • Gość: poop Re: I to jest ochrona zabytków?! IP: *.chello.pl 18.10.10, 12:05
          Cymbale to byl Borowski...
      • sir_fred Re: I to jest ochrona zabytków?! 18.10.10, 10:26
        I oblezie tego "bezpartyjnego" Bieleckiego stado pisowców o rozumku pantofelka, każdy z krzyżem w doopie, i tyle będziesz miał zmiany. Za rok paraliż inwestycyjny. Będzie nawet gorzej niż za zimnego Lecha, bo jego najbliżsi współpracownicy, z jakim takim doświadczeniem, są teraz w niełasce, jako "element liberalny". Może skorzysta świątynia bożej opatrzności na jakiejś dotacji, tor melexowy dla Karskiego się zbuduje i tyle ...
      • anmanika Re: I to jest ochrona zabytków?! 18.10.10, 14:11
        Gość portalu: Painbringer napisał(a):
        Oto projekt tak wielbionego Czesia: te malinowe to pikuś przy tym co megaarchitekt wymyślił. Oprócz wiezy Babel przy Woronicza. Obydwa projekty pokazuję gdzie Cz.B ma Warszawę:
        bryla.gazetadom.pl/bryla/0,85304.html?tag=czes%B3aw%20bielecki
    • Gość: czege Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: 195.8.101.* 18.10.10, 08:55
      Miasto ma być dla mieszkańców. A może właśnie mieszkańcom bardziej pasują prostokątne balkony a nie zaokrąglone?

      Wielkie halo, że przerabia się "historyczne" budowle. A jak robiono kiedyś? Dokładnie tak samo. To, że teraz dla nas nie ma wielkiej różnicy między gotykiem, a barokiem, nie znaczy, że kiedyś tak się nie robiło. Mieszanie stylów jest częścią historii.
      • Gość: mieszkaniec Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: *.internetunion.pl 18.10.10, 09:07
        W d... mam takie style! W moim mieszkaniu też mam łukowate ściany bo jakiś idiota sobie zaprojektował stylowo budynek i teraz jeden pokój w najszerszym miejscu ma prawie 3,5 metra a najwęższym 1.2 metra. W poprzednim okna w sypialni zaczynały się na wysokości 190 cm do sufitu bo taż jakiś baran tak sobie to sprytnie wymyślił.
        • Gość: piękne włosy Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: *.chello.pl 18.10.10, 09:20
          A do obu cię pod lufami zagonili? Przed kupnem czy też otrzymaniem, nie widziałeś, co bierzesz?
        • Gość: qwerty Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: *.chello.pl 18.10.10, 12:11
          Tos nie niewdzial jak kupowal ze sciany sa wlasnie tak zaprojektowane czy moze zasiedziales komunalne darmozjadzie(tfu...) i teraz wielki pan we wlasnym dworze zaczyna wybrzydzac...
      • Gość: syn pani architekt Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: *.chello.pl 18.10.10, 09:08
        > Mieszanie stylów jest częścią historii.

        Nooooo, to jak już tu ktoś pisał - obłożyć Wawel styropianem i na różowo go - niech będzie podług współczesnego stylu "odnawiania" wielkiej płyty, jak kraj szeroki...
        • Gość: zz Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: *.multimo.pl 18.10.10, 09:25
          Nie mieszaj gówna z twarogiem. Wawel to muzeum, a my tu mówimy o kamienicy, w której mieszkają najzwyklejsi ludzie.
          • Gość: syn pani architekt Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: *.chello.pl 18.10.10, 09:37
            Jasne, to pier*olnijmy cały Rynek w Krakowie styropianem i na różowo, przecież to tylko kamienice, w których mieszkają ludzie, a nie muzea...
          • Gość: życzliwy Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: 84.77.245.* 18.10.10, 10:48
            Sugerujesz, że normalni ludzie nie mają prawa w Polsce do mieszkania w ładnych budynkach, o dobrej architekturze i odnawianych z poszanowaniem oryginalnego projektu?
            • Gość: zz Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: *.multimo.pl 18.10.10, 14:47
              Sugeruje, że normalnych ludzi nie stać na dodatkowe koszta- już sam remont jest dla nich wielkim obciążeniem. Ale jak widzę na forum jest pełno ludzi wrażliwych na piękno- skrzyknijcie się razem i zapłaćcie różnicę w cenie. Mieszkańcy na pewno nie będą mieli nic przeciwko.
      • katmoso Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę 18.10.10, 11:02
        Gość portalu: czege napisał(a):

        > Miasto ma być dla mieszkańców. A może właśnie mieszkańcom bardziej pasują prost
        > okątne balkony a nie zaokrąglone?

        podejrzewam, że nikt ich o to nie pytał.


        >
        > Wielkie halo, że przerabia się "historyczne" budowle. A jak robiono kiedyś? Dok
        > ładnie tak samo. To, że teraz dla nas nie ma wielkiej różnicy między gotykiem,
        > a barokiem, nie znaczy, że kiedyś tak się nie robiło. Mieszanie stylów jest czę
        > ścią historii.

        Wiesz, dla mnie różnica między gotykiem a barokiem jest zasadnicza, widoczna na pierwszy rzut oka.
    • bopin szpecą kolejną kamienicę 18.10.10, 09:10
      Barbarzyństwo w rzeczy samej. Oby to nie dotarło do Gdyni.
      • Gość: lola Re: szpecą kolejną kamienicę IP: 178.235.106.* 18.10.10, 10:22
        w Zabrzu sprawa wygląda dokładnie tak samo. Niszczy się najpiękniejsze kamienice- sklepy malują dolną część budynków na pstrokate kolory, kompletnie nie uwzględniając charakteru/kolorytyki wyższych kondygnacji budynku. To jest kompletnie lekceważenie estetyki, historii. Urszula Pawłowska - Miejski Konserwator Zabytków ma to gdzieś. Miasto wydaje majątek na głupią promocje a nie potrafi zadbać o "promocyjne samograje"!

      • leloop Re: szpecą kolejną kamienicę 18.10.10, 10:45
        bopin napisał:
        Barbarzyństwo w rzeczy samej. Oby to nie dotarło do Gdyni.


        jak to ? przecież dotarło i to już dawno :/
        • bopin Re: szpecą kolejną kamienicę 20.10.10, 13:17
          leloop napisała:

          >
          > jak to ? przecież dotarło i to już dawno :/

          Władze starają się chronić ostoję architektonicznego modernizmu
    • Gość: zz Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę IP: *.multimo.pl 18.10.10, 09:21
      Jeżeli tak to panu przeszkadza, to niech pokryje pan różnicę w cenie.
      • agata0 Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę 18.10.10, 09:40
        No, i to jest główna przyczyna takiego a nie innego wykonywania przeróbek/remontów/ociepleń. Społeczeństwo jest jeszcze za biedne, żeby zwracać uwagę na to czy barierki są okrągłe i ew. dopłacać kasę za to, aby były zgodne z projektem. Wspólnoty robią wszystko najniższym kosztem.
        • agata0 Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę 18.10.10, 10:05
          No i jeszcze - co się dziwić biednym, jak nawet ludzie z ogromnymi pieniędzmi nie są zainteresowani dbaniem o spuściznę:

          Po willi Julisin w Konstancinie została tylko wielka dziura w ziemi
    • wybitniemadry zaokraglone sciany to "funkcjonalizm" 18.10.10, 09:23
      jak zwykle u burakow, funkcjonalizm nie ma nic wspolnego z funkcjonalnoscia, za to "przypomina" mostki na statku, takich architektow powinni wieszac za jaja
      • sanmartino Re: zaokraglone sciany to "funkcjonalizm" 18.10.10, 10:03
        Nie wiesz Ćwoku o czym mówisz, to nie pisz. Jak podobają Ci 'funkcjonalne' klocki, to droga wolna w tym mieście do wyboru do koloru, na pewno sobie coś znajdziesz. Ochota ma ten urok, że dużo w niej dobrej, stylowej architektury. Można się tam poczuć trochę lepiej niż w innych dzielnicach i to się przekłada też na ceny mieszkań i gruntu. Niektóre wspólnoty to rozumieją: dobry remont = wyższa wartość nieruchomości. Widać wspólnota przedmiotowej kamienicy, to jakiś zbiór prymitywów i do tego frajerów. Szkoda, że sąsiadom psuje interesy i estetykę.
      • Gość: hgw Re: zaokraglone sciany to "funkcjonalizm" IP: *.chello.pl 18.10.10, 12:15
        zmnien nicka na wybitnyidiota.
      • Gość: jeszczemadrzejszy Re: zaokraglone sciany to "funkcjonalizm" IP: *.echostar.pl 19.10.10, 21:13
        a co ty palancie mozesz wiedziec o funkcjonalizmie i funkcjonalnosci, zaokraglenia na fasadzie nie oznaczaja mniejszej funkcjonalnosci czy ergonomii mieszkan, "nurt okretowy" byl jednym z nurtow wczesnego polskiego modernizmu, byl bardzo funkcjonalny, plastyczny i ekonomiczny...moze jak skonczysz studia architektoniczne to bedziesz mogl zabierac glos i wyrazac opinie eksperta, poki co pie...sz typowe polskie VETO, wobec tego co robia inni...rob swoje!Kolejny ekspert od wszystkiego! Projektowanie zostaw architektom!
      • Gość: CZesław Re: zaokraglone sciany to "funkcjonalizm" IP: *.102.211.91.static.bait.pl 10.11.10, 13:14
        Tylko że "funkcjonalizm" z lat 20-40 XX wieku był funkcjonalny dla mieszkańca, a ogólny ład architektoniczny cieszył oko. W tej chwili "funkcjonalizm" dziwnie łączy się w prostactwo i tandetę.
        Ciekawe kto w tym wypadku wydał zgodę na zmianę elementów architektury???
    • Gość: coz Historia IP: 212.127.64.* 18.10.10, 10:01
      Widze, ze na forum sami nowoczesni...
      Niebawem nasz kraj bedzie wygladal gorzej niz prlowskie blokowiska w imie nowoczesnosci... niszczymy wlasna przeszlosc, wlasna przyrode, nie potrafimy sie uczyc na bledach innych.
      Jesli to zniszczymy to nikt w celach turystycznych nas juz nie odwiedzi bo i po co, lepiej mysle pojechac do Niemiec czy do Czech gdzie o zabytki sie dba i dodaja one uroku...
      Ludzie ze wsi przenosza sie do miast i je niszcza bo nie maja zielonego pojecia jak sie w budynku mieszka bo mieszkali przeciez z krowami albo ze swiniami i ze cos ladnie powinno wygladac zeby oko zawiesic czy tez poczuc sie lepiej jak sie ma szara rzeczywistoc...
      Ludzie z miast uciekaja na wies... i niszcza wies bo mysla ze tam powinny byc bloki i wsadzaja betonu ile wlezie niszczac zielen...
      No coz musimy sie wiele nauczyc, ale zebysmy po nauce nie byli glupi jak polak przed, w trakcie i po szkodzie...
    • 33qq Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę 18.10.10, 10:31
      A właściwie to jakim prawem jakieś buraki mają decydować o wyglądzie bloku, niech sobie kładą panele w środku, ale z zewnątrz blok należy do przechodniów. Jest konserwator zabytków, któremu takie obiekty podlegają i ma prawo nawet nakazać cofnięcie tych pseudomodernizacji. Zaś komentarze imbecyli takich jak david_silbermann najlepiej świadczą o poziomie ich intelektu :D
    • lahdaan Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę 18.10.10, 10:42
      To sytuacja podobna do wielu innych mających miejsce na terenie całego kraju. Piękne, zabytkowe budynki dzięki komunistom stały się budynkami komunalnymi i zasiedlanymi przez niższe warstwy społeczne. Nie oczekujmy od tych ludzi gustu czy też uszanowania walorów architektonicznych. Dla nich liczy się by w tyłek było ciepło, bez względu na koszty.
      • wj_2000 Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę 19.10.10, 10:51
        ahdaan napisał:

        > To sytuacja podobna do wielu innych mających miejsce na terenie całego kraju. P
        > iękne, zabytkowe budynki dzięki komunistom stały się budynkami komunalnymi i za
        > siedlanymi przez niższe warstwy społeczne.

        To się zdecyduj. Czy "komuna" dawała majątki "niższym warstwom społecznym" czy chapała dla siebie (nomenklatury)?
        A tak, a propos, owych "pięknych, zabytkowych budynków", to w II Rzeczpospolitej przeoranej dodatkowo wojną było tyle co kot napłakał. Jeszcze dzisiaj w okolicach Placu Trzech Krzyży w Warszawie można zobaczyć jak ten "luksus" wygląda od podwórka. Chronią jajko zabytek kamienice na ulicy Waliców (10, 12, 14), które przetrwały wojnę. Radzę przyjść i zobaczyć jak to wygląda. A taka (albo jeszcze gorsza) była większość Warszawy. Radzę poczytać powieści z tamtego okresu, Nikodema Dyzmę (opis mieszkania na Łuckiej), Żeromskiego (Ciepła). Te domy jeszcze stoją.
    • kotek.filemon Re: Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę 18.10.10, 10:46
      Jak ktoś wychylił nosa gdziekolwiek za miedzę, to po powrocie do pomrocznej od razu zauważa, jaki ten kraj jest architektonicznie szpetny.
    • qqq_1 Malinowy gust: szpecą kolejną kamienicę 19.10.10, 22:42
      Ale czy naprawdę nie można nic zrobić? Czy nie ma sposobu, żeby ich zmusić do przywrócenia oryginalnego kształtu balkonów? Przecież jakiś architekt na to pozwolił, albo wykonawca pokazał mu inne plany niż to, co zostało zrealizowane, niech jeden lub drugi ponosi koszty! Przecież to niemożliwe, żeby takie barbarzyństwo przeszło. To był chyba najciekawszy dom na Starej Ochocie, teraz wygląda rozpaczliwie!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka