Dodaj do ulubionych

Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest karygo...

IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 13:09
Burmistrza powołują radni dzielnicy i ma umowę o pracę na czas powołania. Dyrektora biura UM zatrudnia (po konkursie) prezydent miasta. Jest to zasadnicza różnica - stanowisko polityczne z powołania w dzielnicy i stanowisko urzędnicze w UM.
Obserwuj wątek
    • Gość: Ola Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest karygo... IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 13:23
      zdjęcie veturilo ma wiele wspólnego z tematem... ot, pierwsze z archiwum jakie wpadło gimbazie piszącej te teksty w gw...
      • rydzyk_fizyk Re: Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest kary 20.06.13, 16:04
        Czyżby to już czas na wprowadzenie dziedziczności stanowisk?
        • Gość: jlb Re: Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest kary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.13, 16:12
          Nie. To jest czas na rozpędzenie całej tej bandy pasożytów, i wsadzenie części spośród nich do pudła. Nieważne za co, ale dla przykładu.

          I ponieważ nie mam złudzeń, że każda partia w Polsce robi tak samo, na wprowadzenie w przepisach zasady, że dwóch lub więcej członków najbliższej rodziny nie może jednocześnie pracować na stanowiskach wynagradzanych ze środków publicznych.

          Taka zasada obowiązywała w II RP, tyle że nieformalnie, ale była przestrzegana, bo osobom ją naruszającym groził ostracyzm społeczny.
          • rydzyk_fizyk Re: Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest kary 20.06.13, 16:14
            To musiałbyś jeszcze dodać zasadę "kominową" - zakaz zasiadania na kilku publicznych stołkach jednocześnie.
          • Gość: Historyk Bajki opowiadasz IP: *.adsl.inetia.pl 20.06.13, 16:26
            Np. małżeństwa nauczycielskie, wynagradzane jak najbardziej ze środków publicznych, były w II RP dość popularne i o żadnym ostracyzmie mowy nie było!!! A w II RP nauczyciel to była fucha, nie to co teraz ... ;-)
            • Gość: historyk2 Re: Bajki opowiadasz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.06.13, 00:11
              Chyba gejowskie małżeństwa. Sprawdź sobie ile było kobiet w tym zawodzie w II RP.
              • Gość: Historyk Wogóle nauczycieli było mało-i maturę niewielu IP: *.adsl.inetia.pl 21.06.13, 01:44
                ludzi miało... ;-) Ale kobiet wśród nich było relatywnie sporo... Za to homoseksualistów jawnych - wcale... ;-)
    • monoekann Re: Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest kary 20.06.13, 13:25
      z jednej strony kasa, z drugiej, wolal bym nie miec malzonki w biurze... 'nie garb sie, zjedz kanapke, niedlub w nosie (lol), przestan poprawiac jajka, przestan sie gapic na tylek sprzataczki'
      brrrrr. caly sens zycia w d...
    • asperamanka Re: Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest kary 20.06.13, 13:35
      Gość portalu: fakty napisał(a):

      > Burmistrza powołują radni dzielnicy i ma umowę o pracę na czas powołania. Dyrek
      > tora biura UM zatrudnia (po konkursie) prezydent miasta. Jest to zasadnicza róż
      > nica - stanowisko polityczne z powołania w dzielnicy i stanowisko urzędnicze w
      > UM.

      Jasne. Tylko te "konkursy" na stanowiska urzędnicze w UM, i nie tylko tam zresztą, to są zazwyczaj, jak to się określa w żargonie urzędniczym, "konkursy ze wskazaniem". Za każdej władzy, niestety, niezależnie od jej barw partyjnych.

      Jeśli ktoś wierzy, że ta pani "wygrała" konkurs na stanowisko dyrektora dlatego, że miała kwalifikacje, a nie dlatego, że jej mąż był wtedy szefem PO na Bemowie, to chyba urodził się wczoraj, i na pewno nie w Polsce.

      Zresztą o konflikt interesów małżonków Stomów było już kilka lat temu głośno, i Wyborcza też o tym pisała, tylko wtedy sprawa jakoś przycichła.
    • Gość: damador Re: Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest kary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.13, 13:37
      "Wskazałem następcę mojej partii, bo chciałem, żeby w dzielnicy był spokój - mówi Dąbrowski." radni wybierają ? :)
    • Gość: POraszka Ale o co chodzi ??? IP: 217.17.41.* 20.06.13, 14:01
      Przecież to jest kliniczny przykład rzetelnego wdrażania hasła wyborczego PełO: BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ !
      A komu ? no oczywiście POciotkom !!!
      • monoekann Re: Ale o co chodzi ??? 20.06.13, 14:07
        nic nowego.
        Haslo PiS:
        Teraz RODZINA (radia maryja)
      • rlnd Re: Ale o co chodzi ??? 20.06.13, 14:30
        Co za roznica. Raz maz jest burmistrzem, a zona dyrektorem od audytu. Innym razem jeden z braci prezydentem, a drugi premierem ...
    • Gość: bufeciarania nic nawet jak referendum bedzie za 100 mln... IP: *.147.35.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.06.13, 14:02
      to warto bo ta banda z platformy zniszczyla warszawe kompletnie. tylko pod siebie bydlaki , tylko pod siebie. moralnosc z gazety wyborczej moralnosc kalego/
      • pompompom Re: nawet jak referendum bedzie za 100 mln... 20.06.13, 14:31
        Gość portalu: bufeciarania nic napisał(a):

        > to warto bo ta banda z platformy zniszczyla warszawe kompletnie. tylko pod sieb
        > ie bydlaki , tylko pod siebie. moralnosc z gazety wyborczej moralnosc kalego/
        no to jest skandal! Przez to, ze rządzi ta bufetowa to np. ludzie z pisu czy ruchu palikota nie mogą się dostać do koryta, a też by chcieli z niego skorzystać. Bo to, ze robią te wszystkie szopki z odwoływaniem dla dobra Warszawy nawet nie pomyśle, żeby uwierzyć.
    • Gość: zzzzz Zepsucie Władzy gorsze niż za Komuny IP: 78.133.219.* 20.06.13, 14:26
      szkoda słów
    • danuta49 A syna Ernesta w ratuszu Bemowa - ojciec Stoma;-) 20.06.13, 14:42
      Bo on mają syna, którego po protekcji zatrudnił Dąbrowski w ratuszu Bemowa ...
    • bogoria11 Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest karygo... 20.06.13, 15:00
      Jednym z powodów wściekłej furii jaką wywołuje w warszawskim środowisku urzędniczym referendum o odwołanie pani HGW, jest paniczny strach przed utratami synekur w Ratuszu i dzielnicach. Tu sobie towarzystwie żyło w idylli: małżonkowie na dobrze płatnych posadach, premie, bonusy, do tego i rodzina się pasie za publicznych grosz, a tu nagle to wszystko szlag może trafić. Wywalą za głupotę i nic nie robienie. Katastrofa! Do pośredniaka trzeba będzie, albo za 1500 brutto. Ja się nie dziwię, że panika. Ale jak śpiewała Artystka: nic nie może wiecznie trwać...
    • Gość: marti-32 Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest karygo... IP: *.net.symantec.com 20.06.13, 15:02
      skoro wyłączyła się z wykonywania audytów, to za co ona tam pieniądze bierze, skoro od tego tam była? Czyżby kolejny nepotyczny przewał PO i niepotrzebne etaty?
    • sammler Gazetka swoim zwyczajem... 20.06.13, 15:21
      ... już podmieniła artykuł na głównej. Poprzednio był ten.

      Ponowię swój komentarz:

      > Oczywiscie wierze w to ze to czysty przypadek a nie jakis tam nepotyzm czy zwykle kupczenie stanowiskami

      No ba! Po prostu przechodzili obok, gdy Hanka robiła zaciąg urzędniczy... Z tragarzami... Przechodzili, znaczy się... Przypadkiem mąż (wice)szefuje PO na Bemowie. Synek mamusi i tatusia, niejaki Ernest, też okazał się na tyle cennym fachowcem, że znalazł pracę w bemowskim ratuszu już lata temu...

      Pani Stoma jest zresztą bardzo operatywna. Dorabia sobie na boku zasiadaniem w dwóch radach nadzorczych warszawskich spółek.


      S.
      • Gość: Zenek Re: Gazetka swoim zwyczajem... IP: *.r-link.pl 20.06.13, 16:04
        > Pani Stoma jest zresztą bardzo operatywna. Dorabia sobie na boku zasiadaniem w
        > dwóch radach nadzorczych warszawskich spółek.[/i]

        Z referencji jednej z tych spółek wynika, żę firma sporo robi na zlecenie miasta...
        www.pribwzrd.com.pl/referencje.php
    • Gość: Zenek Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest karygo... IP: *.r-link.pl 20.06.13, 16:05
      "Mamy pozbawić kogoś z nich stanowiska tylko dlatego, że są małżonkami?"

      Nie, urzędniczy jełopie, w żadnym wypadku! Najlepiej zatrudnijcie więcej członków ich rodziny!
    • Gość: POdatnik Rada wybiera burmistrza,ale premie ma od HGW!;-) IP: *.adsl.inetia.pl 20.06.13, 16:08
      I ona jest jego pracodawcą oraz go przez aparat ratusza kontroluje ....
    • Gość: Fan Internet o nowym burmistrzu-on pamięta i wie!;-) IP: *.adsl.inetia.pl 20.06.13, 16:16
      index.forum.gazeta.pl/szukaj/forum/stoma+albert
      ...;-)
    • Gość: sprzeciw21 Weź udział w sondażu referendalnym serwis21 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.06.13, 17:10
      I mamy kolejne nieprawidłowość w Warszawie rządzonej przez HGW, Weź udział w ankiecie wyborczej Serwis21 serwis21.blogspot.com ws. referendum dot. odwołania prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz
    • Gość: cierp Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest karygo... IP: *.205.86.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.06.13, 17:16
      a kiedyś dawno temu pan stoma był dyrektorem liceum na bema, spora grupka byłych uczennic tego liceum mogła by nieźle panu stomie zaszkodzić w jego dalszej karierze jak równiez doprowadzić do szybkiego rozwodu z bożenką
      • Gość: Bemon Sekretarki i nauczycielki też ... ;-) IP: *.adsl.inetia.pl 20.06.13, 18:54
    • jtomasz Pi-tera 20.06.13, 17:56
      Mądra jest ta Pi-tera niesłychanie.
    • Gość: Lex Nepotyzm IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.13, 19:44
      100% czysty nepotyzm!!! Nic dodac nic ujac. Świstakowi nawet łapki opadły i przestał zawijac....
    • Gość: Aaa Re: Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest kary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.13, 21:48
      A jakby nie byli małżeństwem, tylko kochankami, to problem by zniknął?
      • Gość: POdatnik Kochankowie nie mają wspólnego(!) majątku ... ;-) IP: *.adsl.inetia.pl 20.06.13, 22:31
    • Gość: Paweł Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest karygo... IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.13, 08:07
      będzie dobrze:)

      superportfel.pl/
    • Gość: Pam Ta wielka willa za $ powracających uczniów!!!:-) IP: *.tktelekom.pl 24.06.13, 18:10
      Wybudowana przez ubogiego dyrektora szkoły na działce przydzielonej za komuny z pomocą ubecko-pezetpeerowskich układów...
      • Gość: OczyBolą Re: Ta wielka willa za $ powracających uczniów!! IP: *.centertel.pl 25.06.13, 01:49
        dziękujemy za standardy - najwyższe z możliwych!
        • Gość: PŁO Re: Ta wielka willa za $ powracających uczniów!! IP: *.warszawa.vectranet.pl 30.06.13, 20:16
          Ciekawe czy Płowcy mają już w gaciach i sobie zdają sprawę, ze za rok co 3 z pasożytów będzie tylko miał pracę, a reszta będzie przy dobrych znajomościach tam gdzie się nadaje, czyli w MCdonaldzie lub Tesco
    • Gość: Memory Ciekawa Kariera Bożeny(Małgorzaty)Stoma... ;-) IP: *.tktelekom.pl 05.07.13, 15:26
      Z pielęgniarki na dyrektora Biura Audytu w ratuszu W-wy!!!
    • Gość: moralne dno Re: Żona kontroluje burmistrza. "Sprawa jest kary IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.13, 19:59
      Autor: Gość: Ligoń IP: *.tktelekom.pl 28.01.11,
      Do słynnej pary kochanków(żonaty) burmistrz J.Dąbrowski i jego sekretarka B.Lewandowska,co [przez nieuwagę;-)]przywłaszczyli sobie supermieszkanie komunalne wyremontowane wcześniej za bajońskie sumy dołączył słynny ze skandali z molestowaniem uczennic i sekretarki Albert Stoma w charakterze burmistrza m.in. od gospodarki lokalowej i oświaty. Razem z nim kwitów Dąbrowskiego pilnować będzie nowa szefowa wydziału lokalowego Anna Fiszer-Nowacka była szara eminencja urzędu Woli i domniemana kochanka pijaczka burmistrza Woli Andruka, który w nagrodę został szefem MPT... BEMOWO TO MORALNE DNO
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka