anm-ar 10.10.13, 10:18 Witam.potrzebuje pomocy..bede zmuszona leciec na wycieczke z Okecia a nie jestem z Warszawy..stad pytanie na ktorym dworcu kolejowym wysiasc aby droga na lotnisko byla najkrotsza.I jakie radio taxi polecacie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
apodemus Re: pomoc 10.10.13, 10:21 Proponuję wysiąść na Centralnym i jechać na lotnisko autobusem 175 - spod dworca pod samo lotnisko. Tylko uważaj na kieszonkowców, bo lubią tą linię. Odpowiedz Link Zgłoś
anm-ar Re: pomoc 10.10.13, 10:43 Rozumiem ze Okecie to lotnisko Chopina?To chyba stacja tez jest niedaleko..z tego co pomieatam z rozkladu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bella Re: pomoc IP: *.escom.net.pl 10.10.13, 11:55 Dw. Centralny jest daleko, ale autobusem dojedziesz na miejsce. Oprócz autobusu dojeżdża jeszcze skm S2 , ale do kolejki trzeba przejść z Centralnego podziemiami do Dw. Śródmieście. Parę metrów, dworce są połączone. Radzę tą kolejką, będzie bardzo wygodnie i szybko. Odpowiedz Link Zgłoś
tomjani Re: pomoc 10.10.13, 12:48 Gość portalu: Bella napisał(a): > Oprócz autobusu dojeżdża jeszcze skm S2 , ale do kolejki trzeba przejść z Centralnego > podziemiami do Dw. Śródmieście. Parę metrów, dworce są połączone. Radzę tą kolejką, bę > dzie bardzo wygodnie i szybko. Z Dworca Centralnego też jeżdżą pociągi na lotnixko: SKM linii S-3 oraz Kolei Mazowieckich relacji Modlin - Lotnisko Chopina. Można też przesiąść się w pociągi lotniskowe wszystkich tych trzech linii (S-2, S-3 i KML) na dworcach Wschodnim lub Zachodnim, wtedy ganiania jest nieco mniej niż z Centralnego na Śródmieście, i nie ma niebezpieczeństwa że czekając na jednym dworcu na pociąg lotniskowy przegapi się pociąg lotniskowy odjeżdżający z dworca sąsiedniego. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: pomoc 10.10.13, 13:11 Najbliżej na lotnisko pociągiem SKM lub KM jest z Dworca Zachodniego, ale tam jest dużo peronów i trzeba najpierw znaleźć właściwy, a potem może okazać się, że z jakiegoś powodu pociąg jednak stanie przy innym i trzeba ganiać z wywieszonym językiem po schodach. Na Dworcu Śródmieście nie ma tego problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
tomjani Re: pomoc 10.10.13, 13:37 horpyna4 napisała: > Najbliżej na lotnisko pociągiem SKM lub KM jest z Dworca Zachodniego, ale tam j > est dużo peronów i trzeba najpierw znaleźć właściwy, a potem może okazać się, ż > e z jakiegoś powodu pociąg jednak stanie przy innym i trzeba ganiać z wywieszon > ym językiem po schodach. Na Dworcu Śródmieście nie ma tego problemu. Ale gdy się "z jakichś powodów" okaże na Śródmieściu że opóźniony S-2 odjedzie jednak później niż najbliższy S-3 lub zwłaszcza KML z Centralnego - to dopiero wtedy robi się problem. Trzeba dymać po schodach z powrotem na Centralny, a potem jeszcze przez niemal całą długość peronu długiego na 16 wagonów, jako że krótkie ELF-y zatrzymują się na przeciwległym końcu, od strony zachodniej. Na Dworcu Zachodnim wystarczy wyjść z tunelu na peron i już się jest przy pociągu. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: pomoc 10.10.13, 13:54 Chyba warto też wspomnieć, że w pociągach na lotnisko obowiązuje wzajemnie honorowanie biletów KM i ZTM (dotyczą SKM), w tym jednorazowych (wreszcie!). Tyle, że wsiadając do pociągu KM trzeba skasować jednorazowy bilet ZTM u kierownika pociągu; SKM podlega ZTM i ma w środku kasowniki. Jednorazowy bilet ZTM można kupić po prostu w kiosku i nie trzeba szukać kasy na dworcu. Odpowiedz Link Zgłoś
tomjani Re: pomoc 10.10.13, 15:06 horpyna4 napisała: >Jednorazowy bilet ZTM można kupić po prostu w kiosku i nie trzeba szukać kasy na dworcu. Można też go kupić w automacie biletowym w pociągu SKM. Nie pamiętam tylko czy są tam automaty tylko na karty płatnicze (jak w autobusach) lub również na [i]piniędze[i], jak np. na stacjach metra. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: pomoc 10.10.13, 15:44 Można, jeżeli wsiądzie się do pociągu SKM. Ale do KM trzeba wsiadać już z biletem, dlatego lepiej kupić wcześniej w kiosku lub w automacie, jeżeli na dworcu takowy stoi. Odpowiedz Link Zgłoś
tomjani Re: pomoc 10.10.13, 12:54 anm-ar napisała: > Rozumiem ze Okecie to lotnisko Chopina? To chyba stacja tez jest niedaleko.. Oczywiście, w bezpośrednim sąsiedztwie pętli autobusów i budynku dworca lotniczego. Istnieje od niedawna (tj od Euro2012) stąd niektórzy z przyzwyczajenia radzą 175 a inni rozglądają się za taxówkami. A, i nie myl stacji Warszawa Lotnisko Chopina ze stacją Warszawa Okęcie. Ta druga leży przy trasie kolejowej Warszawa-Radom, i do lotniska jest stamtąd daleko mniej więcej tak jak od dawnej pętli tramwajowo-autobusowej OKĘCIE, dziś noszącej wdzięczną nazwę PRALKA ;-) Odpowiedz Link Zgłoś