Dodaj do ulubionych

Szkoła cud z teatrem na Tarchominie

30.08.05, 23:40
Więcej nam takich szkół!
Obserwuj wątek
    • kaczoocha Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie 31.08.05, 09:28
      architekt oszczedzil jedno drzewo ? a ile przy tym wycial ??? tam byl prawdzwiwy
      pogrom
      • varsava JAK TO NA BIAŁOŁĘCE 31.08.05, 16:14
        Na Białołęce szkoły z reguły mają fantastyczne zaplecze - na przykład w
        willowej części dzielnicy (na wschód od Kanału Żerańskiego/Królewskiego).
        Polecam wycieczkę na Kobiałkę albo na Juranda ze Spychowa.

      • Gość: ^^=M@Rt@=^^ Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.chello.pl 01.09.05, 18:37
        HA! A o to moja szkola! Naprawde Jest super!
    • Gość: jacek Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 09:44
      Ten budynek jest rzeczywiście bardzo gustowny. Ilekroć przy nim przejeżdżam
      cieszę się, że można budować również u nas budynki funkcjonalne i ładne
      zarazem. No tak, ale tu decydowały władze naszej dzielnicy, a nie jak to jest w
      przypadku Mostu Północnego (mam być prosty, bo po co przykładać się do estetyki
      w takiej odległej od centrum dzielnicy jak Białołęka) naczelny architekt
      stolicy którego bezguście staje się już niemal legendarne.
    • paul_78 Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie 31.08.05, 10:17
      > tu wszystko będzie za darmo

      Akurat. Będzie za nasze pieniądze, a gnojki w kapturach i tak to zdewastują.
    • Gość: Tony Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:55
      Niestety w beczce miodu łyżka dziegciu:

      Szkoła leży na zachód od Świderskiej, która jest największą ulicą Tarchomina
      pozbawioną świateł. Samochody rozpędzają się na niej do 100 - 120 km/h.
      Większość dzieciaków będzie musiała przez nią przejść i co? Nowe przejście dla
      pieszych (bez świateł!) znajduje się jakieś 100m od zakrętu zza którego
      wypadają ropzędzone samochody.

      I druga sprawa (wiem, wiem partykularyzm najbliższego sąsiada ;> ): czy nie
      można było przejścia do szkoły wybudować trochę dalej niż 1m od bramy osiedla
      na Van Gogha? Trochę obawiam się konfliktu gdy sznurek dzieciaków będzie się
      przecinał w okolicach 0800 ze sznurkiem samochodów opuszczających nasze
      osiedle...

      Niemniej szkoła robi wrażenie, dobrze że udało się uratować część drzew przed
      wycięciem (szkoda że nie więcej).
    • u-boot_88 Kiedy pierwsza szkoła.. 31.08.05, 12:18
      .. z pubem, całodobowym monopolowym i agencją towarzyską?
    • burek_polny ALE WYPAS !!!!!!!!! 31.08.05, 14:01
      Chetnie byl wracal do takiej szkoly ... :))
    • Gość: TinTin GRATULUJĘ IP: *.pocztylion.com.pl 31.08.05, 14:58
      Wreszcie ktoś pomyślał i zaczął inwestować w dzieci. Oby tylko pozim nauki
      dorównał budynkowi. A ja pamiętam jak przedstawienia robiło się na sali
      gimnastycznej, albo korytarzu :)
    • Gość: AK Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 15:07
      Gratulacje dla Inwestora, Architekta i ... Wykonawców o których zwykle zapomina
      się po odbiorze ...
      • u-boot_88 Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie 31.08.05, 15:09
        Często się łatwo nie zapomina - poczekaj, aż zaczną "wychodzić" usterki.
      • viperbreath Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie 18.09.05, 19:16
        Wejdz do srodka (jesli uda ci sie znalezc kilku gosci w dresie zeby ominac ochrone) i wnies tam na ok. godzine jajko. zrobisz tam jajecznice zanim sie obejrzysz.
    • varsava NIE PIERWSZA 31.08.05, 16:14
      Na Białołęce szkoły z reguły mają fantastyczne zaplecze - na przykład w
      willowej części dzielnicy (na wschód od Kanału Żerańskiego/Królewskiego).
      Polecam wycieczkę na Kobiałkę albo na Juranda ze Spychowa.
    • Gość: Madzia Szkola jak z zachodu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 16:16
      Widzialam ta szkole juz pare razy pod koniec budowy, niesomowity klimat czuje
      sie jak bym byla w szwajcarii albo holandii aby wiecej takich architektow w
      nazym szarym biednym panstwie , duze brawa dla architekta
    • Gość: KrK Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 17:05
      Gratuluję Inwestorowi trafnego wyboru autora projektu. Niewiele jest takich
      szkół w Polsce, czego życzę wszystkim uczniom i studentom. O ile mi wiadomo nie
      jest to jedyna udana realizacja Tego architekta!
      • Gość: gumis Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 22:31
        A czy czasem głównym projektantem nie był autor szkoły w Pruszkowie?
        • Gość: Realny Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.aster.pl / *.aster.pl 01.09.05, 20:04
          Niestety, tak. To ten sam projektant. Niestety.
    • bugs2032 Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie 31.08.05, 17:14
      Warszawiacy! Glosujcie na PO. Szczegolnie polecam dr. Grzegorza Kostrzewe-
      Zorbasa, ktory startuje z warszawskiej listy PO z nr. 9. wiecej info na
      stronie: kandydatinternautow.blog.pl
      • Gość: ubukrólem a szczególnie popiera go "collegium civitas" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 21:30
        żenujący facio.
      • Gość: ;-) Polak głosuje na Polaka, katolik na katolika,a gej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 19:53
        na geja;-)
    • Gość: sąsiadka80 Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.aster.pl 31.08.05, 19:33
      Jacek, gratuluję udanych zdjęć.
      • Gość: Tomek Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.chello.pl 31.08.05, 21:13
        Ogólnie rejon ulicy Van Gogha i Picassa to piękne miejsce. Szkoła leży wśród
        zieleni w parku ,nad Wisłę jest kilka minut drogi ,słychać śpiew ptaków ,
        wszystko jest zadbane. W wakacje ludzie sobie leża na trawce i opalają się.
        Minusem tego wszystkiego jest jednak to ,że do tej szkoły zostanie przesniesione
        szkoła im. Herberta (czyli Polfa z Fleminga ). Boję się o to ,że te ładne
        miejsce i tą łądną szkołę zacznie dewastować właśnie ta specyficzna młodzież z
        Polfy.
        Ta szkoła poprostu nie powinna być związana z Polfą. Ta szkoła powinna mieć
        kształtowany wizerunek od samych podstaw.
        • Gość: Ola POLFA Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 19:46
          PRzepraszam Cie drogi Tomku, ale ja jestem wlasnie ze szkoly z tzw " Polfy",
          uwazam, ze moje wychowanie jest podobne do innych uczniow z innych szkol!
          Rowniez uwazam, iz mam wiele do powiedzenia i nie zycze sobie aby taki ktos
          sobie osodzal ludzi ktorych nie zna! Szczerze mowiac to powinienes przepraszac
          za to! i uwazam ze to Ty jestes czlowiekiem nie na poziomie ! Pozdrawiam
          • Gość: Magda Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.05, 21:32
            Chcialabym podkreslic iz kazdy czlowiek ma takie samo do wszystkiego. Czym sie
            roznia uczniowie z polfy od uczniow z np.Reja?? Tak wogole to co ma polffa
            wspolnego z nami uczniami?? Nikt nie ma prawa nas osodzac a tym bardziej ktos
            kto nas nie zna:/
        • viperbreath Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie 18.09.05, 20:39
          Panie Tomek, chyba nie wiesz pan, że: (dwukropek:) Szkoła na Fleminga z Polfą miała wspólną tylko jedną rzecz a mianowicie nazwę ulicy. Po drugie primo, gó.. pan zapewne wie o szkole Herberta, po trzecie primo- większym wandalem jest nowa dyrekcja zespołu szkół, po czwarte- w szkole są kamery, po piąte- żałuje że się tam zgłosiłem, po szóste- testy kwalifikacyjne po rozpoczęciu roku i wstawiane z nich oceny do dziennika- to chyba nielegalne, po siódme- projektant nie przewidział instalacji na dzwonki (informacja z bardzo wiarygodnego źródła), po ósme.... szkoda nawet męczyć palce żeby to napisać...
    • Gość: żaba Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 21:41
      cytata:
      wejście prowadzi do monumentalnego holu. Jest wysoki na dwie kondygnacje,
      wsparty na słupach z betonu. Światło wpada przez owalne świetliki w dachu. Stąd
      wchodzi się m.in. do wielofunkcyjnej sali i biblioteki.

      nie kumam: przez owalne świetliki wchodzi się do wielofunkcyjnej sali i
      biblioteki?
      • Gość: wolność słowa Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.aster.pl 31.08.05, 22:04
        No właśnie, taki piękny obiekt, a tak nieporadnie o nim pan D.B. napisał.
        Aż szkoda.
        • Gość: Tomek Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: 193.0.236.* 01.09.05, 08:54
          Może ktoś powie jakie jest rzeczywiste czesne? Na jakie koszty trzeba sie
          nastawiac? Kto np. uczy dzieci gry w tenisa itd.?
          Pozdrawiam,
          Tomek
          • tarantula01 Szkoła może służyć nie tylko jako szkoła 01.09.05, 09:10
            Gość portalu: Tomek napisał(a):

            > Może ktoś powie jakie jest rzeczywiste czesne? Na jakie koszty trzeba sie
            > nastawiac? Kto np. uczy dzieci gry w tenisa itd.?
            > Pozdrawiam,
            > Tomek

            Szkoła będzie zarabiać na siebie - to pewne. Ale uczniowie tej szkoły, o ile
            dodatkowe zajęcia nie będą wykraczać poza program, nie zapłaca za nie.
            Poza "godzinami szkolnymi" w budynku można urządzać niemal wszsytko, czego
            teraz nie można urządzić na Tarchominie, np. rozrywki kulturalne.
            Bo tego przybytku na Tarchominie brakuje. A mieszkańcy Tarchomina i Nowodworów,
            to na pewno chętnie przyjdą jako widzowie - w tej chwili przeszkodą jest
            odległość do róznego rodzaju tego typu przybytków w Warszawie.
            Odpowiednie rozreklamowanie programu artystycznego i będzie b. dobrze.
      • viperbreath Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie 18.09.05, 20:42
        To informacja z pierwszej ręki - wchodzi się przez dach!
    • Gość: KierowcaWarszawski Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: 66.9.51.* 01.09.05, 11:57
      Na zdjęciach zapowiada się bardzo ładnie, pewnie będzie w Architekturze.
      Ta gmina ma szczęście do dobrych architektów i potwierdza to, że tzw. Ustawa
      Warszawska, odbierając samodzielność gminom centralnym, tylko szkodzi.

      Brawa dla Architekta, brawa dla burmistrza i jego ekipy za to, że miał odwagę
      wybrać nietuzinkowy projekt. 30mlnPLN to nie jest dużo jak za takie cacko.
      Do tego znakomity pomysł połączenia z salą widowiskową, która będzie działać
      dla wszystkich mieszkańców w okolicy - ta szkoła powinna znakomicie integrować
      ludzi, dzieciaki nie będą chodzenia tam traktować jako zło konieczne.

      Panie Burmistrzu - żeby tak jeszcze to przejście przez jezdnię zrobić dla
      dzieciaków bezpieczne - dało by się, prawda?

      A co do młodzieży z tzw. Polfy - często jest tak, że ponure otoczenie,
      blokowisko, kreuje ponur rzeczywistość. W N.Y. robiono eksperymenty - stawiano
      obok siebie brudny poobijany samochód i nówkę-sztukę w bardzo pośledniej
      dzielnicy. Ta nówka zachowywała swoją integralność znacznie dłużej od brudasa,
      który szybko był rozkradany na części.
      Więc jeśli otoczenie będzie przyjazne, jeśli dyrekcja szkoły zaoferuje tym
      młodym ludziom ciekawe zajęcia po godzinach, to może i oni zmienią swoje
      postawy.
      Ludzie są generalnie "różne", ale to własnie ci ludzie biją rekordy w zrzutkach
      Owsiaka i to ci właśnie ludzie ustawiali w kwietniu świeczki wzdłuż A. JPII.

      Więcej wiary w nas samych!
      • viperbreath Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie 18.09.05, 20:49
        Na zdjęciach zapowiada się bardzo ładnie, pewnie będzie w Architekturze.
        Ta gmina ma szczęście do dobrych architektów i potwierdza to, że w naszym kraju jest masa zdolnych ludzi, którzy potrafią spie..ć wszystko.

        Brawa dla Architekta, brawa dla burmistrza i jego ekipy za to, że miał odwagę
        wydać 30mlnPLN na takie cacko w którym nic nie działa.
        Do tego znakomity pomysł połączenia z salą widowiskową, która będzie działać
        dla wszystkich mieszkańców w okolicy (pod warynkiem, że zgodnie z zarządzeniem dyrekcji wszyscy przyniosą buty na zmianę)- ta szkoła powinna znakomicie integrować
        ludzi, dzieciaki nie będą chodzenia tam traktować jako zło konieczne. Poprostu się tam uduszą.

        Panie Burmistrzu - żeby tak jeszcze to przejście przez wejście zrobić dla dzieciaków bardziej nowoczesne, na przykład zainstalować dodatkowe 20 kamer i sygnalizację świetlną na korytarzach. Dało by się, prawda?
    • Gość: KaSkA...-/-/ Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.crowley.pl 01.09.05, 20:43
      ja..chodze..do..tej..szkoly..Do..1..gim.
      Myslalam..ze..pomaluja..te..sciany...Ehh..
      O..BoShE...=/Ale..one..zle..wygladaja...
    • Gość: zajcew Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 02.09.05, 13:16
      Przyjdzie nastoletnia trzoda i co sie da to zniszczy...
      • Gość: OLA POLFA Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.05, 09:40
        Zreszta szkola jest dla nas! a nie dla Was starych zgredow ktorzy potrafia
        tylko marudzic, juz mam dosc waszych opinni naprawde :| Jestescie conajmniej
        dziwini, oraz pusci!
    • Gość: anakon Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: 195.187.80.* 09.09.05, 13:48
      Ciekawe, ze wszyscy tak zachwalaja cos czego nie widzieli, zwlaszcza w trakcie
      budowy, a wiec np: kaloryfery niezabezpieczone pod okami, gdzie uczniowie bede
      beztrosko siadac i je obrywac; schody azurowe, na ktorych zglodniali "widzowie"
      beda sobie ogladac kolezanki i nauczycielki w spodniczach paradujace do gory;
      balustrady na ktorych wystawaly!!!kolce, tak by niby uczniowie po nich nie
      zjezdzali(efektem bylyby ciezkie wypadki osob popchnietych przez kogos na taka
      balustrade-szczesliwie ktos to w pore zauwazyl i zmienil) szybowe sciany do
      podlogi....z zewnatrz jest sie na co poprzygladac i najwieksza chyba
      atrakcja!!!!!!projektant nie przewidzial w projekcie instalacji na
      DZWONKI....czyli mogla z tego wyjsc szkola bez dzwonkow...a juz teraz w obecne
      upaly mlodziez sie dusi w zle wentylowanych pomieszczeniach. Projektant
      zaprojektowal budynek jak mu sie podoba zupelnie nie myslac o tym jakie bedzie
      mial przeznaczenie, jaka jest specyfika korzystania ze szkoly, korytarzy czy
      sal dydaktycznych. Po prostu rewelacja...
    • Gość: anakon Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: 195.187.80.* 09.09.05, 13:51
      Jeszcze zapomnialam dodac, ze glosy laczace liceum im Herberta dotychczasowe z
      Polfa sa mocno nie na miejscu, bo szkole od dawna z Polfa laczyla jedynie
      lokalizacja, a liceum bylo calkiem normalnym liceum, ktore z roku na rok
      uzyskiwalo coraz lepsze notowania w rankingach i ma rowniez wielu wybitnych
      absolwentow. Tak wiec moze troche taktu i wiedzy zanim sie bedzie ferowalo
      wyroki.
    • Gość: OMDLAŁY Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.05, 18:44
      Świetny projekt,słabe wykonanie. Wygląda jak "szkłany dom", ale w środku
      poczujesz się jak w szklarni. Temperatura w sali gimnastycznej 35C. W salach
      lekcyjnych nie wiele niższa. Bawi mnie stwierdzenie Pani Dyrektor
      cyt. "wszędzie jest ciepło. Ja odpowiadam za edukację". Ciekawe, kto odpowjada
      za bezpieczeństwo dzieci? Szkoda tylko,że nikt z osób odpowiedzialnych za
      wadliwje działającą wętylację nie widzi problemu.A może się czepiam? Może
      wystarczy, że dobrze wygląda???????????
      • Gość: kubakik Re: Szkoła Koniora IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.09.05, 11:26
        W szkole BYŁO gorąco, bo źle wyregulowana wentylacja.Myślę, że już poprawiona. A
        autorem jest młody i świetny architekt ze KATOWIC - Tomasz Konior. Zapamiętajcie
        to nazwisko, pewnie jeszcze nieraz coś fajnego wybuduje. Gmina Białołęka z
        tandemem burmistrzów zaczęła dobrze działać już całe lata temu - vide pierwszy
        i najlepszy ratusz w mieście, wykonanie planów miejscowych dla prawie całej
        dzielnicy (szkoda, że już nie gminy, nowe ulice itd.
        • viperbreath Re: Szkoła Koniora 18.09.05, 19:10
          PIE..NIE!!
    • viperbreath Re: Szkoła cud z teatrem na Tarchominie 18.09.05, 19:03
      A wiec krotko: Ta szkola to jedno wielkie bagno, ludzie uciekajcie z tamtad!!!! Architekt nie wiedzial ze projektuje szkole, wyp**** 30mln zlotych w cos co wogule nie jest funkcjonalne, sala widowiskowa- mialo byc na niej rozpoczecie roku szkolnego. niestety- 800 uczniow nie miescilo sie nawet na sali gimnastycznej, a dodam ze w tej sali jest ok 300 miejsc, balkony sa tak zaprojektowane ze nie widac sceny, w szkole w dzien gdy jest na zewnatrz ok 25st. to mozna sie tam (ogolnie-w szkole) udusic, jeden z moich kumpli prawie zostal odwieziony do domu, nie ma pielegniarki (chyba jeszcze nie ma), dzwonki nie dzialaja, sa kamery (uwaga na czarne piłki pod sufitem), a każe się rodzicom dzwonić rano gdyby uczeń nie szedł do szkoły.... jeden problem- szkoła nie ma telefonu... _-_' miał być bufet, tymczasem nie ma nawet sprzedawcy, tak, brakuje komputerów (mialy być dowiezione 1.09),nauczyciele nie mają mazaków do tablic, a pani dyrektor Alicja Jakaśtam-Mierzwa chyba wogule nie chodzi do szkoły (nawet nie wiem jak wygląda..) wiec ona nie ma sie o co martwic. Jeszcze jedno- czy wogule legalne jest robienie dodatkowych egzaminow po zakwalifikowaniu sie do szkoly przez system? Ktos mi powiedzxial ze beda egzaminy i jak ktos zle napisze to wylatuje. Lepiej niech zajmie sie za to ktos z kuratorium, bo cos mi tu smierdzi korupcja i fuszerka...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka