akinka6 12.02.06, 12:14 Najgorsza jest chyba Pruszkowska - autobusy do pół koła wpadają w doły. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Roberto Re: Warszawskie ulice niczym szwajcarski ser IP: 217.17.37.* 12.02.06, 13:41 Nie tylko. Ja moglbym znacznie wiecej ich wymienic a ich stan z rowerowego siodelka jest duzo bardziej odczuwalny niz w amortyzowanym samochodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek <<<< czyli ze nie maja dziur ???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 08:17 jednym z niewielu gatunkow szwajcarsekiego sera z dziurami jest ementaler - traktowany w Szwajcarii jak mortaela lub salceson gatunki cenione przez smakoszy dziur nie maja ... czesc jest nawet polplynnna wyszedl ci niezly komplement dla warszawskich ulic pojedz do Wrocka - tam to dopiero Sajgon Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gizmo W kwestii serów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 10:35 Emmentaler jest wysokogatunkowym serem, który w różnych językach znany jest jako "ser szwajcarski" - na przykład w polskim i angielskim. A więc w powiedzeniu chodzi zapewne właśnie o pełen dziur emmentaler. Dziury w serze nie oznaczają zresztą nic dla niego degradującego - ale o tym kolega niech sobie poczyta. A jak już kolega będzie jadł szwajcarski appenzeller, raclette czy tilsiter to niech kolega przyjrzy się uważnie. Nie gwarantuję, że dziur nie będzie, ale nie gwarantuję też, że nie będzie to bryła gipsu. Bo koledze jest chyba wszystko jedno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek ementaler nie jest serem wysokogatunkowym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 13:15 poza tym sa 'oczy' a nie dziury ... w jezyku polskim parasol znaczy cos inego niz w oryginale a z serow szwajcarskich preferuje guyera - zas appenzellera wylacznie w fondue - tam nawet jego malutkie oczeta znikaja bardzo szybko ale jak komus ser kojarzy sie wylacznie z bryla gipsu - to coz mozna wiecej dodac ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gizmo Re: ementaler nie jest serem wysokogatunkowym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 13:28 Guyera, powiadasz... Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: ementaler nie jest serem wysokogatunkowym 13.02.06, 13:32 Szwajcarski ser Gejera. Bez dziur. Nigdy nie korzystalem - nie bylem w Szwajcarii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek gruyera maja nawet w Tesco i paru innych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 13:50 nie trzeba jechac do Szwajcarii - choc mozna ... tam sie mozna dobitnie przekonac ile dziur czy tez oczu ma prawdziw szwajcarski ser Francuz chroni sie pod parasolem przed sloncem, Polak przed deszczem .... Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: gruyera maja nawet w Tesco i paru innych 13.02.06, 13:54 Francuza przed deszczem chroni umbrella? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek gruyera maja nawet w Tesco i paru innych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 14:02 Francuza chroni parapluie - wiec nie dziwota ze sie w Polsce nie przyjelo .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gizmo Re: gruyera maja nawet w Tesco i paru innych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 14:56 W Tesco mają szwajcarskiego gruyera. Chyba kolega przejadł się tym serem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gizmo Re: ementaler nie jest serem wysokogatunkowym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 14:00 A może chodziło mu o ser gójer? 100% dziur. Odpowiedz Link Zgłoś
motorynek Re: Warszawskie ulice niczym szwajcarski ser 13.02.06, 08:38 Białobrzeska też lepiej nie wygląda. Dziura na dziurze, kawałki asfaltu walają się wszędzie. Odpowiedz Link Zgłoś
bryt.bryt typuje Ursus: ok. 20 sztuk 13.02.06, 10:03 Ulica przy stacji kolejowej Warszawa Ursus, po stronie polnocnej torow. Na odcinku jakichs 10 metrow na obydwu pasach sa po 2 rzedy dziur. W miare plytkich na szczescie, ale to jest prawdziwy ser szwajcarski. Mysle, ze w sumie jest ich tam ok. 20 sztuk. Typuje to miejsce do nagrody za najwieksze natezenie dziur na metr kwadratowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek jak wyglada szwajcarski ser ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 10:22 mala prezentacja www.switzerland-cheese.com/index_1.htm jak widac tylko emmentaler ma prawdziwe dziury - tak naprawde to 'oczy' .... Odpowiedz Link Zgłoś
zakompleksiony Re: jak wyglada szwajcarski ser ... 13.02.06, 12:40 Może coś z moim monitorem jest nie tak, ale wyraźnie widać, że także Tilsiter i Apenzeller mają dziury. Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: jak wyglada szwajcarski ser ... 13.02.06, 12:59 Szukasz dziury w calym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kopytko Eeee... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 14:54 Jaka tam Szwajcaria... Edamski rządzi! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Edam - to miasto w Niderlandach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 15:56 podobnie jak Gouda ... natomiast nijak nie moge dojsc skad sie wzial ser morski .... czy tu chodzi o ser z mleka krow morskich ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: corgan może nie z krów ale słoni morskich? IP: *.chello.pl 20.02.06, 11:21 Wydaje mi sie że słonie morskie dają mleko i stąd wziął się ser morski. Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Abstrahujac od sera, drodzy wspoluzytkownicy drog. 20.02.06, 10:47 Piesi i inni kierowcy. Ostatnio 90% uwagi skupiam na stanie jezdni. Wybaczcie mi, ze zajezdzam wam droge w ostatnim momencie, ochlapuje, najezdzam na piety. Ja chce dojechac z punktu A do punktu B. Postoje z powodu rozerwanej opony i polamanej felgi, sa dla mnie strata czasu. Kiedy widze dziure, nic dla mnie nie jest tak wazne, jak jej ominiecie.Czerwone swiatla, znaki drogowe czy inne przeszkody na jezdni moga poczekac. Uwazajcie na Ostrobramskiej w kierunku centrum. Na wysokosci MediaMarktu, ktos wysadzil pare granatow artyleryjskich na calym lewym pasie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roberto Re: Abstrahujac od sera, drodzy wspoluzytkownicy IP: 217.17.37.* 21.02.06, 06:01 To jest robotka Policji wymierzona w piratow drogowych. Odpowiedz Link Zgłoś