Dodaj do ulubionych

Warszawskie ulice niczym szwajcarski ser

12.02.06, 12:14
Najgorsza jest chyba Pruszkowska - autobusy do pół koła wpadają w doły.
Obserwuj wątek
    • Gość: Roberto Re: Warszawskie ulice niczym szwajcarski ser IP: 217.17.37.* 12.02.06, 13:41
      Nie tylko. Ja moglbym znacznie wiecej ich wymienic a ich stan z rowerowego
      siodelka jest duzo bardziej odczuwalny niz w amortyzowanym samochodzie.
    • Gość: jacek <<<< czyli ze nie maja dziur ???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 08:17
      jednym z niewielu gatunkow szwajcarsekiego sera z dziurami jest ementaler -
      traktowany w Szwajcarii jak mortaela lub salceson

      gatunki cenione przez smakoszy dziur nie maja ... czesc jest nawet polplynnna

      wyszedl ci niezly komplement dla warszawskich ulic

      pojedz do Wrocka - tam to dopiero Sajgon
      • Gość: gizmo W kwestii serów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 10:35
        Emmentaler jest wysokogatunkowym serem, który w różnych językach znany jest
        jako "ser szwajcarski" - na przykład w polskim i angielskim. A więc w
        powiedzeniu chodzi zapewne właśnie o pełen dziur emmentaler. Dziury w serze nie
        oznaczają zresztą nic dla niego degradującego - ale o tym kolega niech sobie
        poczyta. A jak już kolega będzie jadł szwajcarski appenzeller, raclette czy
        tilsiter to niech kolega przyjrzy się uważnie. Nie gwarantuję, że dziur nie
        będzie, ale nie gwarantuję też, że nie będzie to bryła gipsu. Bo koledze jest
        chyba wszystko jedno.
        • Gość: jacek ementaler nie jest serem wysokogatunkowym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 13:15
          poza tym sa 'oczy' a nie dziury ...

          w jezyku polskim parasol znaczy cos inego niz w oryginale

          a z serow szwajcarskich preferuje guyera - zas appenzellera wylacznie w fondue -
          tam nawet jego malutkie oczeta znikaja bardzo szybko

          ale jak komus ser kojarzy sie wylacznie z bryla gipsu - to coz mozna wiecej
          dodac ...
          • Gość: gizmo Re: ementaler nie jest serem wysokogatunkowym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 13:28
            Guyera, powiadasz...
            • warzaw_bike_killerz Re: ementaler nie jest serem wysokogatunkowym 13.02.06, 13:32
              Szwajcarski ser Gejera. Bez dziur. Nigdy nie korzystalem - nie bylem w Szwajcarii.
              • Gość: jacek gruyera maja nawet w Tesco i paru innych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 13:50
                nie trzeba jechac do Szwajcarii - choc mozna ...

                tam sie mozna dobitnie przekonac ile dziur czy tez oczu ma prawdziw szwajcarski
                ser

                Francuz chroni sie pod parasolem przed sloncem, Polak przed deszczem ....
                • warzaw_bike_killerz Re: gruyera maja nawet w Tesco i paru innych 13.02.06, 13:54
                  Francuza przed deszczem chroni umbrella?
                  • Gość: jacek gruyera maja nawet w Tesco i paru innych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 14:02
                    Francuza chroni parapluie - wiec nie dziwota ze sie w Polsce nie przyjelo ....
                    • Gość: gizmo Re: gruyera maja nawet w Tesco i paru innych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 14:56
                      W Tesco mają szwajcarskiego gruyera. Chyba kolega przejadł się tym serem.
              • Gość: gizmo Re: ementaler nie jest serem wysokogatunkowym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 14:00
                A może chodziło mu o ser gójer? 100% dziur.
    • motorynek Re: Warszawskie ulice niczym szwajcarski ser 13.02.06, 08:38
      Białobrzeska też lepiej nie wygląda. Dziura na dziurze, kawałki asfaltu walają
      się wszędzie.
    • bryt.bryt typuje Ursus: ok. 20 sztuk 13.02.06, 10:03
      Ulica przy stacji kolejowej Warszawa Ursus, po stronie polnocnej torow.
      Na odcinku jakichs 10 metrow na obydwu pasach sa po 2 rzedy dziur. W miare
      plytkich na szczescie, ale to jest prawdziwy ser szwajcarski. Mysle, ze w sumie
      jest ich tam ok. 20 sztuk. Typuje to miejsce do nagrody za najwieksze natezenie
      dziur na metr kwadratowy.
    • Gość: jacek jak wyglada szwajcarski ser ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 10:22
      mala prezentacja

      www.switzerland-cheese.com/index_1.htm
      jak widac tylko emmentaler ma prawdziwe dziury - tak naprawde to 'oczy' ....
      • zakompleksiony Re: jak wyglada szwajcarski ser ... 13.02.06, 12:40
        Może coś z moim monitorem jest nie tak, ale wyraźnie widać, że także Tilsiter i
        Apenzeller mają dziury.
        • warzaw_bike_killerz Re: jak wyglada szwajcarski ser ... 13.02.06, 12:59
          Szukasz dziury w calym.
          • Gość: Kopytko Eeee... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 14:54
            Jaka tam Szwajcaria... Edamski rządzi!
            • Gość: jacek Edam - to miasto w Niderlandach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 15:56
              podobnie jak Gouda ...

              natomiast nijak nie moge dojsc skad sie wzial ser morski ....

              czy tu chodzi o ser z mleka krow morskich ???
              • Gość: corgan może nie z krów ale słoni morskich? IP: *.chello.pl 20.02.06, 11:21
                Wydaje mi sie że słonie morskie dają mleko i stąd wziął się ser morski.
    • warzaw_bike_killerz Abstrahujac od sera, drodzy wspoluzytkownicy drog. 20.02.06, 10:47
      Piesi i inni kierowcy. Ostatnio 90% uwagi skupiam na stanie jezdni. Wybaczcie
      mi, ze zajezdzam wam droge w ostatnim momencie, ochlapuje, najezdzam na piety.
      Ja chce dojechac z punktu A do punktu B. Postoje z powodu rozerwanej opony i
      polamanej felgi, sa dla mnie strata czasu. Kiedy widze dziure, nic dla mnie nie
      jest tak wazne, jak jej ominiecie.Czerwone swiatla, znaki drogowe czy inne
      przeszkody na jezdni moga poczekac.

      Uwazajcie na Ostrobramskiej w kierunku centrum. Na wysokosci MediaMarktu, ktos
      wysadzil pare granatow artyleryjskich na calym lewym pasie.
      • Gość: Roberto Re: Abstrahujac od sera, drodzy wspoluzytkownicy IP: 217.17.37.* 21.02.06, 06:01
        To jest robotka Policji wymierzona w piratow drogowych.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka