Dodaj do ulubionych

Inwestycje w Warszawie - nareszcie coś ruszyło

21.03.09, 12:49
po dwóch latach rządów HGW nareszcie doczekalismy się wysypu nowych
inwestycji, szkoda ze tak późno ale lepiej późno niz wcale. W końcu
zacznie sie budowa Mostu Północnego, II linii Metra, wezła
Łopuszańska i Marsa, buduje się stadion Legii, Warszawa zakupi 186
nowych tramwajów, wymienia się tabor autobusowy.
Obserwuj wątek
    • Gość: kixx Re: Inwestycje w Warszawie - nareszcie coś ruszył IP: *.acn.waw.pl 21.03.09, 13:16
      to moze odrobine dziegciu
      z jakich inwestycji zrezygnowano poniewaz zabraklo pieniedzy
      wydanych na splate zobowiazan wyborczych-na poczatek:
      -Czerniakowska bis
      -bezplatny internet w calym miescie
      no i sukces niewatpliwy-zamkniecie przejazdu na Zoliborz przed
      postawieniem zastepczego wiaduktu oraz wspaniala organizacja remontu
      trasy WZ-przypominam,ze po tegorocznym kataklizmie w nastepnym roku
      znow trzeba bedzie zamknac te trase na jakis czas w celu przebudowy
      przystankow za tunelem .
      • Gość: ritzy zaban. Re: Inwestycje w Warszawie - nareszcie coś ruszył IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.09, 13:23
        Rozwoj naszego pieknego miasta hamuje nieco koniecznosc
        dotrzymywania nieprzemyslanych umow zawartych przez poprzednie
        wladze. Po co komu stadion Legii? Mozna by tanim kosztem caly teren
        zaorac, wybetonowac i zrobic nowoczesny parking. A ile kasy by
        zostalo! Albo oddac te miejsce szlachetnym rodzimym kupcom z KDT.
        • Gość: kixx Re: Inwestycje w Warszawie - nareszcie coś ruszył IP: *.acn.waw.pl 21.03.09, 13:32
          skoro o tym mowa to moze pytanie
          ilu osobom bedzie sluzyl stadion legii ,a ilu by sluzyla
          Czerniakowska bis
          ps miejsca parkingowe w tamtym rejonie to bezsens,kupcy z KDT
          dostali szesc innych mozliwych lokalizacji-siodma nie jest
          konieczna,jak sadze
        • Gość: kali Re: Inwestycje w Wrarszawie - nareszcie coś ruszył IP: *.eranet.pl 21.03.09, 13:32
          co potrzebujecie, że się podlizujecie? lub chwalicie sami siebie?
          A ja myślałem, ze rozwoj hamują nagrody, które zostają przyznane urzędnikom.
        • Gość: corgan a propo stadionu Legii IP: *.chello.pl 21.03.09, 19:49
          1. komisarz Marcinkiewicz podpisał z ITI umowę na budowę stadionu za 180 mln zł.
          2. caryca HGW dołożyła raz 200mln a kolejnym razem 120mln.
          3. Umowa na budowę stadionu Legii zamiast 180 mln zł opiewa na 500mln zł.
          4. Dzięki czemu ITI ma prezent w postaci 500mln zł.
          • Gość: kixx Brawo Corgan IP: *.acn.waw.pl 22.03.09, 11:21
            no wlasnie -klamstwo o tym,ze Kazio przeznaczyl na sadion 360 mln
            bylo tak czesto powtarzane ,az sie stalo "prawda".
            Brawo Corgan za dobra pamiec
            • ritzy Brawo Corgan - to skandal! 22.03.09, 14:18
              Tez uwazam, ze jest to wielki przekret. Stadion po prostu powinno
              sie przebudowac tak, aby poczatkowe pieniadze wystarczyly. Na
              przyklad, odnowic tylko rzedy parzyste. I pol boiska, od Kanalku
              Piaseczynskiego. Badz wzdluz, tę czesc blizej trybuny. Zylete zas
              nalezaloby raz na zawsze zlikwidowac. Straszne tam chamstwo chodzi.

              I w ten sposob w poczatkowym kosztorysie bysmy sie zmiescili. A
              roznice pieniedzy moznaby wydac na noclegownie dla bezdomnych,
              osrodki dla uzaleznionych i na kluby przyjazne gejom.
              • Gość: kixx Re: Brawo Corgan - to skandal! IP: *.acn.waw.pl 22.03.09, 14:42
                mogli by jeszcze pare zlociszy ewentualnie rzucic na przymusowe
                leczenie przeciwnikow trzykrotnego zwiekszenia kwoty przeznaczonej
                na ten przekret bufetowej
            • Gość: Ania Re: Brawo Corgan IP: *.aster.pl 22.03.09, 16:31
              Uważam, że początkowa kwota 180 mln jest mało realna. Faktycznie,
              460 mln, to jest duża kwota, ale po upłynięciu dzierżawy
              właścicielem stadionu pozostanie miasto. Legia obecnie tylko
              uzyskuje dzierżawę. Za dzierżawę Legia będzie płacić 3,7 mln
              rocznie, podczas gdy inne duże polskie miasto zapłaci tylko 36
              tysięcy rocznie. U nas, to KLUB będzie płacić za funkcjonowanie tego
              obiektu, a co za tym idzie - ponosić wszystkie koszty. Tam, to
              MIASTO zapłaci rocznie milion, jako pokrycie kosztów. Nasze miasto
              otrzyma zwrot podatku VAT - kilkadziesiąt milionów. A także będzie
              mogło na tym stadionie zorganizować 6 imprez, więc u nas wcale nie
              jest tak źle.
              • ritzy Re: Brawo Corgan 22.03.09, 17:17
                No, nie wiem. Slyszalem, a wlasciwie czytalem w Internecie, na
                portalu Agory, ze stadion jest prezentem dla Waltera. I uzywac beda
                go mogli wylacznie pracownicy ITI, a w weekendy rowniez ich rodziny.
                • Gość: Ania Re: Brawo Corgan IP: *.aster.pl 22.03.09, 18:16
                  Nasz stadion kosztuje 460 mln, stadion drużyny z innego miasta, o
                  którym piszę wyżej, kosztuje 436 mln. Czy między 460 mln a 436 mln
                  jest taka duża różnica? U nas wyasygnowanie tej kwoty na budowę
                  stadionu doczekało się miana przekrętu. Głównie z powodu dzierżawcy
                  obiektu. Gdyby nim został ktoś inny, to pewnie by się dało taki
                  stadion zbudować dużo taniej, bo to jest pewnie budowla z klocków
                  Lego wielkości stołu do ping-ponga. I tak w zestawieniu obu
                  stadionów nasza sytuacja wygląda korzystniej.
                  • Gość: kixx Re: Brawo Corgan IP: *.acn.waw.pl 23.03.09, 13:00
                    yhm,jest wspaniale
                    ciekawe czy w tym innym miescie stadion tez buduja w zamian za
                    wstrzymanie wszystkich niemal inwestycji
                    • Gość: Ania Re: Brawo Corgan IP: *.aster.pl 23.03.09, 14:49
                      Tego nie wiem. Jednak w obu przypadkach chodzi o stadiony klubowe.
                      Koszty tych inwestycji są dość podobne. U nas przyczyna wzrostu tej
                      kwoty była chyba niezależna od miasta, ponieważ zwiększono ją o 102
                      miliony po to, by móc podpisać umowę z wykonawcą robót.
                      • Gość: kixx Re: Brawo Corgan IP: *.acn.waw.pl 23.03.09, 14:59
                        nie o 102 tylko o ponad 300
    • Gość: Ania Re: Inwestycje w Warszawie - nareszcie coś ruszył IP: *.aster.pl 21.03.09, 13:41
      To prawda, że w końcu zacznie się budowa mostu Północnego, bo chyba
      chodziło o koniec miasta. Reszta inwestycji OK.
    • Gość: xxx Re: Inwestycje w Warszawie - nareszcie coś ruszył IP: *.acn.waw.pl 21.03.09, 21:18
      Akurat stadion ległej to powinien sobie Walter i reszta tych agentów z własnej,
      a nie naszej kasy budować.
    • Gość: kixx Re: Inwestycje w Warszawie - kolejny "kwiatek" IP: *.acn.waw.pl 21.03.09, 21:37
      www.tvnwarszawa.pl/28415,1588674,0,1,Wie%BFowce+znikaj%B1+z+miejskich+plan%F3w+dla+Woli,wiadomosc.html

      miasto praktycznie zrezygnowalo z odszkodowan za budowe na
      Ursynowie,teraz kroi sie ,ze samo bedzie musialo zaplacic
      odszkodowania
    • Gość: xxl Re: Inwestycje w Warszawie - nareszcie coś ruszył IP: *.chello.pl 21.03.09, 22:12
      wybory do europarlamentu tuż ,tuż to trzeba wyborcom
      przypomnieć "sukcesy" PO.Ileż to mamy tych "adoptowanych dzieci"
      chwalących rodzicielkę .
    • uzman Kampania PO - nareszcie coś ruszył 22.03.09, 21:34
      Nawet młodzieżówka PO odwiedziła forum GW. Fajnie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka