Dodaj do ulubionych

nowe bilety ZTM

15.05.09, 13:53
Witajcie
nie uwazacie ze ZTM wystrzelila kula w plot z tymi nowymi kartami?
po co im nasze dane osobowe? czy to wogole jest zgodne z prawem?
Obserwuj wątek
    • humptyangel Re: nowe bilety ZTM 16.05.09, 11:46
      1. Składając wniosek o wydanie karty składasz podpis pod oświadczaniem, że
      wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zatem w świetle prawa czynisz
      to w sposób dobrowolny. Pracownik ZTM nie zmusza Cię do złożenia wniosku i
      podpisania jego.

      2. Na co dane osobowe ZTM. W przypadku zgubienia karty miejskiej. Szkoda jest
      tracić kontrakt za np. 290 zł (90 dni, sieciowy). Na dziś dzień nie masz takiej
      możliwości. Używając kart spersonalizowanych możesz odzyskać bilet, gdyż jest on
      przypisany do Ciebie a nie jak to jest obecnie karty z jakimś numerem.

      3. Kwestia zgodności z prawem. Jest to zgodnie z Ustawą o ochronie i
      przetwarzaniu danych osobowych. Była pozytywna opinia GIDO. Poza tym, patrz pkt 1.

      4. Według plusem dla ZTM jest wystartowanie z akcją na początku roku, a nie w
      listopadzie. Należy pamiętać, że karty tzw. nowe można było już wyrabiać od
      czerwca 2008.

      5. Atutem kart z danymi jest to, iż nie musisz posiadać dokumentu ze zdjęciem,
      którego numer jest wpisany na starej karcie - zgodnie z prawem przewozowym i
      regulaminem przewozu. Pasażer powinien znać regulamin.
      • embercadero Re: nowe bilety ZTM 17.05.09, 00:46
        Zaleta jest jedna. Zmniejsza to wielokrotnie szanse kanara na przyp*lenie się do
        twojego biletu, obecnie nagminnym jest że dają mandaty wyzyskując każdy pretekst
        - nieczytelny podpis, brak numeru dowodu itp. Z imienną kartą nic nie będą mogli.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka