Dodaj do ulubionych

190 a tuba propagandowa www.ztm.waw.pl

02.09.09, 10:44
ZTM tak się chełpi swoim nowym beniamikiem, czyli 190 (fajny,
przyznaję, przynajmniej na siedząco mogę wreszcie jechać do
pracy :P), ale www.ztm.waw.pl chyba tej radości nie podziela. Po
pierwsze - wbrew rzeczywistości - według "tuby" 190 jeździ przez
Leszno i obsługuje przystanki MŁYNARSKA 01 oraz LESZNO 01. Po drugie
nikt nie napisał słowa o skierowaniu 190ki na trambuspas podczas,
gdy napisano w tym kontekście o tymczasowym kikucie Z-2. O co
chodzi? :O
A po kolejne, to wychodzi mi, że od 01.10.2009 190 powinno kursować
z częstotliwością co najmniej 4*/7.5/4//10. Zobaczymy, jak będzie...


* - rano w kierunku Jelonek okresowo co 3 minuty!
Obserwuj wątek
    • pesymista1596 Re: 190 a tuba propagandowa www.ztm.waw.pl 02.09.09, 14:01
      dennis_lance napisał:

      > ZTM tak się chełpi swoim nowym beniamikiem, czyli 190 (fajny,
      > przyznaję, przynajmniej na siedząco mogę wreszcie jechać do
      > pracy :P), ale www.ztm.waw.pl chyba tej radości nie podziela. Po
      > pierwsze - wbrew rzeczywistości - według "tuby" 190 jeździ przez
      > Leszno i obsługuje przystanki MŁYNARSKA 01 oraz LESZNO 01. Po
      drugie
      > nikt nie napisał słowa o skierowaniu 190ki na trambuspas podczas,
      > gdy napisano w tym kontekście o tymczasowym kikucie Z-2. O co
      > chodzi? :O
      > A po kolejne, to wychodzi mi, że od 01.10.2009 190 powinno kursować
      > z częstotliwością co najmniej 4*/7.5/4//10. Zobaczymy, jak
      będzie...
      >
      >
      > * - rano w kierunku Jelonek okresowo co 3 minuty!

      Przy tak silnych liniach 171, 520 i 523 to 190 na Górczewskiej jest
      zbędne co 4/7,5/4//10.

      A co do Jelonek. Do czerwca miały autobus i miały linię co 15 minut w
      szczycie. To było trochę za mało, ale mimo wszystko nie powód, żeby
      zwiększać częstotliwość pięciokrotnie.
      • dennis_lance Re: 190 a tuba propagandowa www.ztm.waw.pl 02.09.09, 14:08
        pesymista1596 napisał:

        > Przy tak silnych liniach 171, 520 i 523 to 190 na Górczewskiej
        jest
        > zbędne co 4/7,5/4//10.

        Ale na Targówku nie jest! Szczególnie po tym, jak musi siłą rzeczy
        zastępować dawne 190 + tercet 307+390+410, o sumarycznej podaży
        miejsc 18/8/16//6 kursów na godzinę (odpowiadającej średniej
        częstotliwości ~3/7.5/~4//10). Chyba nie będziecie tłumaczyć
        pogorszenia komunikacji w tym rejonie jakimiś Jelonkami ?? :rotfl:
        A zbędne na Górczewskiej to jest raczej Wasze 520 (155 na Znaną i po
        kłopocie)!
        • pesymista1596 Re: 190 a tuba propagandowa www.ztm.waw.pl 02.09.09, 20:08
          dennis_lance napisał:

          > Ale na Targówku nie jest! Szczególnie po tym, jak musi siłą rzeczy
          > zastępować dawne 190 + tercet 307+390+410, o sumarycznej podaży
          > miejsc 18/8/16//6 kursów na godzinę (odpowiadającej średniej
          > częstotliwości ~3/7.5/~4//10). Chyba nie będziecie tłumaczyć
          > pogorszenia komunikacji w tym rejonie jakimiś Jelonkami ?? :rotfl:
          > A zbędne na Górczewskiej to jest raczej Wasze 520 (155 na Znaną i
          po
          > kłopocie)!

          Nadużycia:
          PRIMO - Linia 190 zastępuje 307 i 390. Linia 410 jest podstawowo
          zastępowana przez kursujące co 5 minut w szczycie porannym 162.
          SECONDO - Pojedź sobie na Znaną i obejrzyj tamtejsze osiedle. Potem
          porównaj rozkłady 155 i 520.
          TERTIO - 520 cieszy się bardzo dużą popularnością. Linia, która
          według Ciebie jest zbędna stanowi jest z filarów komunikacji
          miejskiej na Górczewskiej, w przeciwieństwie do 155, które powinno
          skończyć swój żywot wraz z rozpoczęciem budowy 2. linii metra.
          • Gość: prażanin 155 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.09, 10:04
            pesymista1596 napisał:

            > w przeciwieństwie do 155, które powinno
            > skończyć swój żywot wraz z rozpoczęciem budowy 2. linii metra.

            Radziłbym wstrzymać się z likwidacją 155 do czasu ukończenia tej drugiej linii a nie rozpoczęcia :)
          • dennis_lance Re: 190 a tuba propagandowa www.ztm.waw.pl 14.09.09, 11:28
            pesymista1596 napisał:

            > Nadużycia:
            > PRIMO - Linia 190 zastępuje 307 i 390. Linia 410 jest podstawowo
            > zastępowana przez kursujące co 5 minut w szczycie porannym 162.

            A przez co jest zastępowane 162?


            > SECONDO - Pojedź sobie na Znaną i obejrzyj tamtejsze osiedle.
            Potem
            > porównaj rozkłady 155 i 520.

            Nie bądź śmieszny - jeżdżę tamtędy z Jelonek do Górczewskiej autem
            regularnie, a z Bankowego dość często wracam 520 do końca i dalej zu
            fuss, więc z pewnością wiem lepiej od Ciebie co tam jest. Jeśli
            chodzi Ci o osiedla w okolicy ANTKA ROZPYLACZA, to są spore fakt.
            Ale sumarycznie 155+422 nie oferują mniejszej podaży, niż - docelowo
            przecież samotne w tym rejonie - 520. A w okolicy Znanej jest ledwie
            kilka bloków i do krańca jedzie ze mną 520 zazwyczaj 1-2 osoby. Nowo
            powstające getto JW DESTRUCTION też nie wygeneruje potoków na
            więcej, niż 6 kursów/h (połowa albo więcej pojedzie samochodami).


            > TERTIO - 520 cieszy się bardzo dużą popularnością. Linia, która
            > według Ciebie jest zbędna stanowi jest z filarów komunikacji
            > miejskiej na Górczewskiej, w przeciwieństwie do 155, które powinno
            > skończyć swój żywot wraz z rozpoczęciem budowy 2. linii metra.

            Nie zauważyłem tej ogromnej popularności 520, poza odcinkiem
            OLBRACHTA - ROZPYLACZA, nie opowiadaj wyssanych z palca bzdur. I ja
            nie walę w czambuł samego 520, bo całkiem miło mi się zawsze na
            siedząco nią jeździ. Mówię o tym, że z dwóch linii 520 i 190, to ta
            pierwsza jest dużo mniej potrzebna. Kropka. A to, co zrobiliście ze
            155, to już zupełnie odrębna bajka i to woła o pomstę do nieba
            (kiedyś bodajże co 10 minut w szczycie kursowała i nie narzekała na
            brak frekwencji, to trzeba było ją wydłużyć w krzaki pod TESCO i
            zacząć ciąć częstotliwość, bo na końcowym odcinku jest niska
            frekwencja :ROTFL: :/).
    • Gość: ncc2000 Re: 190 a tuba propagandowa www.ztm.waw.pl IP: *.chello.pl 03.09.09, 18:41
      Z 520 też oszukali, miało być co 8 minut, jest co 10. Typowe.
      • pawel.777 Re: 190 a tuba propagandowa www.ztm.waw.pl 04.09.09, 10:09
        I bywa co 8 minut, więc gdzie tu oszustwo?
        • Gość: gecko Re: 190 a tuba propagandowa www.ztm.waw.pl IP: *.multimo.pl 06.09.09, 04:33
          To oszustwo zawiera się właśnie między "miało być co 8" a "bywa co 8". Czysty
          marketing. Równie dobrze można reklamować Warszawę jako tropikalny kurort. Są
          plaże, bywa też upalnie.
          • Gość: gg Re: 190 a tuba propagandowa www.ztm.waw.pl IP: *.pzu.pl 07.09.09, 14:10
            Dlaczego w nowym 190 tylne drzwi zamykają się co 4 sekundy. Jechałam
            takim fajnym w niedzielę i ludzie bali się wysiadać. Na drzwiach
            wisiała kartka, ż e tak jest.Mam nadzieję ,że to ćoś się popsuło.
    • dennis_lance Korki na Woli! 14.09.09, 11:47
      Moim zdaniem 190 powinno od października (równocześnie ze
      zniknięciem Z-2) kursować co 3-4 minuty w szczycie (głównie ze
      względu na Targówek), przy czym bajanie o zastępowaniu 410 linią
      162, jadącą na Powiśle, pominę litościwym milczeniem. Ale problem
      jest taki, że w obecnym stanie rzeczy byłoby to wpychanie brygad w
      korki /jakkolwiek nie mówię, że tak silna linia nawet na Jelonkach
      by się nie sprawdziła/ i narażanie na szwank komunikacji Targówek -
      Femina, w tym Wileński - Femina, która właśnie od października miała
      funkcjonować bezbłędnie. Jak to jest: najpierw, za grube miliony,
      miasto remontuje i modernizuje trasę W-Z, a potem jedyny autobus
      tamtędy jeżdżący i tak nie pracuje należycie, bo zalicza opóźnienia
      w innych rejonach miasta? Jaki to ma sens? Dzisiaj korek na
      Górczewskiej zaczynał się już przy Auchan, a normalnie przejazd od
      przystanku Młynarska do przystanku Wola-Ratusz potrafi zająć i 15
      minut! Moim zdaniem należy natychmiast wytyczyć bus-pasy na
      Górczewskiej i Lesznie (422 przerzucić na tę ostatnią ulicę)! I ZTM
      o to powinien zacząć zabiegać, szczególnie w obliczu rychłego
      rozpoczęcia budowy II linii metra. Jeśli jednak nie, to trzeba być
      konsekwentnym i zapewnić bardziej efektywną komunikację autobusową z
      Targówka do Feminy, rozrzedzając niestety rozkład 190 i uruchamiając
      linię Targówek - MŚD - Okopowa. To drugie rozwiązanie oczywiście
      jest mniej korzystne, gdyż tracimy linię magistralną z prawdziwego
      zdarzenia, a mieszkańcy Woli nadal stoją w korkach, ale na zachodzie
      miasta jest przynajmniej status quo, a wschód nie traci.
      • Gość: Prahnitz Re: Korki na Woli! IP: 212.244.73.* 14.09.09, 15:07
        Brednie, brednie, brednie.
      • Gość: z Re: Korki na Woli! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.09, 16:01
        A 160? Od 1 pazdziernika będzie tędy kursowała. Z częstotliwością co
        7.5/15/15.
        • dennis_lance Re: Korki na Woli! 15.09.09, 11:30
          Jeśli 160 pojedzie aż do Bankowego, ok - to jest mniej więcej to, o
          co mi chodziło :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka