okretka_nascie 14.02.06, 18:59 Hej! Mam pytanie... Czy słowo "spread" wymawia się tak samo we wszystkich trzech formach? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
okretka_nascie Re: spread - wymowa 14.02.06, 18:59 Aha, jeszcze jedno :) Czy "gone" wymawia się jako 'gon' czy raczej 'gan'? :] Odpowiedz Link Zgłoś
kasiasmom Re: spread - wymowa 14.02.06, 19:53 Gon, sprawdz sobie tu: www.m-w.com/cgi-bin/dictionary?book=Dictionary&va=gone Odpowiedz Link Zgłoś
hanula Re: spread - wymowa 14.02.06, 23:24 Po brytyjsku [gon]. Po amerykańsku raczej [gan], jak sądzę. Choć to też zależy od regionu. A "spread" tak, wszystkie formy wymawia się tak samo: [spred]. Odpowiedz Link Zgłoś
paper_mate Re: spread - wymowa 14.02.06, 23:42 Right on Hanula. In fact the link above gives both versions. Odpowiedz Link Zgłoś
easystreet Re: spread - wymowa 15.02.06, 11:47 Pocwicz sobie: spread-bread-instead/ gone-on Odpowiedz Link Zgłoś
beautiful_joanna Re: spread - wymowa 16.02.06, 00:16 A ja myslalam że ze 'spread' jest jak z 'read'... :P silly billy :P Odpowiedz Link Zgłoś