Dodaj do ulubionych

spread - wymowa

14.02.06, 18:59
Hej!
Mam pytanie... Czy słowo "spread" wymawia się tak samo we wszystkich trzech
formach?
Obserwuj wątek
    • okretka_nascie Re: spread - wymowa 14.02.06, 18:59
      Aha, jeszcze jedno :)
      Czy "gone" wymawia się jako 'gon' czy raczej 'gan'? :]
      • kasiasmom Re: spread - wymowa 14.02.06, 19:53
        Gon, sprawdz sobie tu:
        www.m-w.com/cgi-bin/dictionary?book=Dictionary&va=gone
        • hanula Re: spread - wymowa 14.02.06, 23:24
          Po brytyjsku [gon]. Po amerykańsku raczej [gan], jak sądzę. Choć to też zależy
          od regionu.
          A "spread" tak, wszystkie formy wymawia się tak samo: [spred].
          • paper_mate Re: spread - wymowa 14.02.06, 23:42
            Right on Hanula. In fact the link above gives both versions.
          • kasiasmom Re: spread - wymowa 15.02.06, 01:00
            It's "gon" on the West Coast :-)
    • ampolion Re: spread - wymowa 15.02.06, 03:40
      Tylko, że to nie jest polskie "O".
      • easystreet Re: spread - wymowa 15.02.06, 11:47
        Pocwicz sobie:
        spread-bread-instead/
        gone-on
        • beautiful_joanna Re: spread - wymowa 16.02.06, 00:16
          A ja myslalam że ze 'spread' jest jak z 'read'... :P
          silly billy :P

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka