Dodaj do ulubionych

9 przykazanie...

01.05.06, 15:39
mowi, zeby nie pozadac partnera blzniego swego... Ale kiedy te pozadanie sie
zaczyna? Wtedy, kiedy podoba mi sie chlopak kolezanki i wyobrazam sobie,
jakby to bylo z nim, jednak nie robie nic w tym kierunku by go zdobyc?
czy tez dopiero jest grzechem, jak go jej odbije, jak pojde z nim do lozka?
a moze dotyczy to tylko malzenstwa, a nie takich luznych zwiazkow?
Obserwuj wątek
    • Gość: rrrruda Re: 9 przykazanie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.06, 15:44
      eeeee nie wydaje mi sie zeby nawet odbicie bylo grzechem. jesli laska nie
      bylaby moja kolezanka ale calkiem obca dziewczyna nie mialabym oporow. a
      pojscie do lozka to juz inne przykazanie:)
      • Gość: Moniczka Re: 9 przykazanie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.06, 17:01
        Ksiądz mi powiedzial -na spowiedzi, ze stosunek przerywany narusza 8 przykazanie
        z wlasnym mężem!! Porazka!!! noz coz..mozna grzeszyc nawet z wlasnym mężem:))ha
        ha to po co te cholerne sluby!!
        • ktosiaczek Re: 9 przykazanie... 01.05.06, 18:03
          8 przykazanie to "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" - jak
          to się ma do stosunku przerywanego?
        • stefex Re: 9 przykazanie... 02.05.06, 00:11
          A co Ty ksiedzu powiedzialas ze uprawiasz ze swoim facetem stosunek przerywany?
          Gratuluje tak wielkiego popie*****nia Ci sie we lbie :)
          • Gość: kali Re: 9 przykazanie... IP: *.ztpnet.pl 08.05.06, 17:44
            > A co Ty ksiedzu powiedzialas ze uprawiasz ze swoim facetem stosunek przerywany?
            > Gratuluje tak wielkiego popie*****nia Ci sie we lbie :)

            Czemu mialaby nie mowic?
    • ktosiaczek Re: 9 przykazanie... 01.05.06, 18:02
      Hmmm ... Grzeszy się mową, MYŚLĄ i uczynkiem.
    • Gość: dvcdbgh Re: 9 przykazanie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.06, 18:28
      mysla, mowa, uczynkiem i zaniedbaniem?
    • Gość: Moniczka Re: 9 przykazanie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.06, 19:13
      sorki chodzilo mi o ^ przykazanie!! Aby nie cudzołożyc!!!
    • Gość: basic Poczytaj Katechizm KK (duża niebieska książka) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.05.06, 20:50
      9 przykazanie - to grazech nieczystych myśli w sferze sexu- jażeli twoje
      pragnienia dotyczą tego aby zostać żoną chłopaka koleżanki to nie podlego 9
      przykazaniu, jeżeli myślisz, plamujesz albo marzysz tylko o przespaniu się z
      kimkolwiek (bez wchodzenia w wziązek małżeński), lub o wyuzdanym seksie z
      własnym mężem to naruszasz 9 przykazanie). A jeżeli te plany są zrealizowane to
      przekroczyłasz przykazanie nr 6
      • joasia2343 Re: 08.05.06, 11:15
        ale co np. jak facet i kobieta, oboje w zwiazkach, on zonaty na dodatek, i maja
        romas ze soba. nie chca sie wiazac, po prostu uklad na czas nieokreslony az
        ktoremus sie znudzi, bez milosci. wiem, ze to to wpada pod Nr.6 ale czy oprocz
        tego taki uklad tez 9 przykazanie spelnia?ze oboje jednoczesnie pozadaja siebie
        choc kazde z nich nalezy juz do kogos innego, jedno nieformalnie drugie tak?
    • Gość: Moniczka Re: 9 przykazanie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.06, 21:15
      chodzilo mi o 6!! Przepraszam za pomyłke...
    • Gość: Monika Re: 9 przykazanie... IP: *.net24.prv / 195.136.145.* 08.05.06, 11:34
      Przykazanie 9 mówi:"nie pożądaj żony bliźniego swego"(a więc czytając ze
      zrozumieniem nie powinno być żadnych wątpliwości iż chodzi o sakrament
      małżeństwa!)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka