Dodaj do ulubionych

Trawa dla kota - pytanie

21.09.12, 14:37
Mam problem z utrzymaniem trawy dla kota - dosc szybko mi pada mimo, ze stosuje sie do zalecen. Ostatnio kupilam dosc droga, taka w rozowym opakowaniu (chyba vitakraft) i tez zwiedla/uschla, na dodatek sa w niej jakies male muszki, nie wiem, czy owocowki, czy mszyce... Czy trawa nie powinna wytrzymywac dlugo, jak domowe kwiatki?
Obserwuj wątek
    • mist3 Re: Trawa dla kota - pytanie 21.09.12, 20:09
      Aż tak długo jak domowe kwiatki to na pewno nie wytrzyma. moja wytrzymuje parę tygodni, kupuję różne - w tym wspomnianą przez Ciebie. Mój patent na wysiewanie trawy:
      Potrzebne są 2 podstawi pod doniczkę, w jednej wypalamy (rozgrzanym na gazie gwoździem - nie musi być mocno rozgrzany) kilkanaście dziurek. Wyścielamy watą, chusteczką higieniczną lub ręcznikiem papierowym (jak kto woli). Wysypujemy część trawy (resztę zamykam w szczelnym opakowaniu - do wysiania na potem), przelewamy wodą. Wkładamy w podstawkę bez dziurek i jeszcze trochę podlewamy wodą. Stawiamy w nasłonecznionym miejscu i czekamy aż wyrośnie. Potem podlewamy co kilka dni. Jak zacznie podsychać - stawiamy 2 porcję (warto mieć 2 komplety podstawek) i tak co jakiś czas.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka