Dodaj do ulubionych

karmy dla psów

15.07.14, 18:15
jaka sucha karma dla psów jest najlepsza? mój psiak jest chyba bardzo delikatny, wiele karm już próbowałem i po prawie każdej ma albo biegunkę, albo wymiotuje... :( na naszym rynku najwięcej jest dostępnych karm niemieckich, a co sądzicie o francuskich, ponoć są lżejsze i łatwiej przyswajalne, może ktoś powiedzieć coś na ten temat? :)
Obserwuj wątek
    • podwodnysiat2 Re: karmy dla psów 20.07.14, 18:02
      Jeżeli chcecie dostac probke darowej karmy 5kg, wyslijcie sms o tresci rewolucje.13 na numer 71466. Przedzwoni do Was konsultant gdzie dosarczyć karmę. Macie czas tylko do 20 lipca do polnocy wiec czasu niewiele.Warto
    • prives12 Re: karmy dla psów 25.07.14, 10:29
      Dawaj mu po prostu surowe mięso, to jego naturalny pokarm, Oprócz świniny, bo ta ma zarazki i bakterie, trzeba ją obgotowywać. Psi organizm jest tak przystosowany, że z surowego mięsa potrafi wytworzyć witaminę C, więc nic jej nie zabraknie. Ewent dla zmiany gotuj z kaszą/ryżem itp. To bzdura, że psy są groźne, bo dostają surowe mięso. W życiu większej bzdury nie słyszałam i nie chcę słuchać. To tak, jakby porównać, że ziemniaki lub chleb wzbudzają agresję u ludzi.
      Szkoda kasy na specjalistyczne karmy, poczytaj o diecie barf.
    • albert.flasz1 Re: karmy dla psów 27.07.14, 11:12
      Żadna. Wszystkie karmy produkuje się ze śmiecia i faszeruje chemią, to jest zaprzeczenie zdrowego racjonalnego żywienia, jedynym "za" jest wygoda właściciela zwierzaka. Nie słuchaj handlarzy.
      --
      Born to be Wild...
      • patuszkaa Re: karmy dla psów 11.08.14, 09:01
        Nie zgodzę się z tobą albert.flasz1. Nie każda karma jest śmieciowa.. Może jakieś chapi albo pedigree tak, ale np. Bozita ma aż 93% mięsa i jest produkowana ekologicznie. Nie sądze, żeby była produkowana z pazurów i kości ;/
        • albert.flasz1 Re: karmy dla psów 29.08.14, 09:54
          Od kiedy porzuciliśmy syfy, śmietnik i chemię, nieważne z "górnej" czy "dolnej półki i przeszliśmy na zwyczajne, mniej więcej zróżnicowane świeże jedzonko nie wiemy co to są alergie pokarmowe, kamień nazębny, smród, zaburzenia trawienne itd. Polecam wszystkim. :-P
          --
          Born to be Wild...
    • milusia324 Re: karmy dla psów 11.08.14, 11:13
      Ja swojemu owczarkowi niemieckiemu daję szwedzka Bozitę bo jest ekologiczna i ma aż 93% mięska. Zawsze kupuję więcej w hurtowni zoologicznej Interzoo-Adam, bo mają tam bardzo zróżnicowaną ofertę: www.interzoo-adam.pl/index.php?p=og&id=1
      • hania261 Re: karmy dla psów 11.08.14, 13:48
        Nie jest napisane na opakowaniu jakie czesci kurczaka zostaly wykorzystane w karmie. Moze caly z piorami, lebkiem i koscmi ? Ile jest kurczaka procentowo? Nie jest tez opisane ile jest wieprzowiny i z jakich czesci.
        Gdyby karma byla taka swietna nie bylo by potrzeby dodawania zdrowemu psu beta glukanu. Do karmy dodawane sa tez dwa barwniki E 172 i E 171 obydwa podejrzewane o rakotworcze dzialanie, E 171 czyli dwutlenek tytanu jest zabroniony w wielu krajach.
        --
        www.miniaturkabeztajemnic.com/
      • enoive Re: karmy dla psów 12.08.14, 10:09
        Tak, 93 % miesa, ludzie nauczcie sie czytac !

Bozita Young & Fit zawiera 16,5 % MACZKI MIESNEJ, 3% kurczaka i 3% miesa z renifera.

Natomiast Bozita Robur Active & Sensitive zawiera 17 % MACZKI MIESNEJ z kurczaka i 13 % miesa z kurczaka

" Bozita składa się w 96% z surowców szwedzkiego pochodzenia. " - 96 % surowcow , WSZYSTKICH SUROWCOW a w ich sklad wchodza rowniez: kukurydza, owies, ryz, buraki, siemie lniane, kwas mlekowy i inne...
    • zla_baba_jaga Re: karmy dla psów 29.08.14, 08:09
      Polecam Caniverę, mam alergika po resekcji 30cm jelita cienkiego. Po operacji z karmami była masakra bo jak nie reagowało jelito to była alergia albo na odwrót... w końcu w sklepie zoologicznym polecono nam Caniverę i problem się rozwiązał, wersja z jagnięciną jest naprawdę super:)
    • zuzowa Re: karmy dla psów 07.09.14, 15:12
      A może spróbój kary weterynaryjnej, np. takiej: www.e-pazur.com/index.php?p4083,purina-veterinary-diets-en-gastroenteric-canine-formula-pies-14kg ? Jest specjalnie dedykowana dla psów z kłopotami trawiennymi,może taka pomoże.
    • drako2013 Re: karmy dla psów 09.11.14, 12:40
      My też mamy w domu małego alergika. Większość karm odpada bo psiak się drapie i ma biegunkę. Ostatnio karmimy go royalem i jest ok.

Prywatny fanpage Dakusia :-) www.facebook.com/Drako.GoldenRetriever
      • monika19monika Re: karmy dla psów 10.01.15, 00:52
        Psy maja alergie dosc czesto na kurczaka i wystarczy sie przerzucic na jagniecine z ryzem. Zdarza sie takze alergia na pszenice wtedy proponuje karme josera optines. Doradzili mi to w sklepie na monte cassino bo tez mialam problemy z moim labladorem.
    • 27mela Re: karmy dla psów 23.01.15, 13:09
      Jeżeli pies nie toleruje karmy może mieć po prostu alergię na jeden z jej składników, tak czy inaczej warto skonsultować się w tej sprawie z wetem. Moje psy jedzą na zmianę ACANA i Royal Canin, według mnie to jedne z lepszych suchych karm. Poszukaj na tukanie - www.tukan24.pl/suche.html, mają duży wybór i dokładne opisy zawartości.
      • saszka28 Re: karmy dla psów 22.12.19, 22:12
        mamciadancia86 napisała:

> Z Bozity karma ma bardzo dobry skład. Może warto ją wypróbować

Potwierdzam! Ja także podaję mojemu pieskowi karmy szwedzkiej marki Bozita, która przywiazuje ogromną uwagę do jakości swoich produktów. Dla psów, które mają problemy z żołądkiem i trawieniem polecam karmę
        BOZITA ORIGINAL MINI ze świeżym kurczakiem. Karma ma małe granulki, a jej skłąd korzystnie wpływa na proces trwawienia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka