Dodaj do ulubionych

Świąd ? ciągłe drapanie - zdjęcia.

11.11.20, 17:28
Witam. Mój york odkąd pamiętam (ma 2 lata), ciągle sie drapie, nie jest alergikiem (był badany pod tym kątem) Każdy weterynarz bagatelizuje drapanie, ponieważ nie ma dużego placka wyłysienia. Ale to jest bardzo niekomfortowe, kiedy nad ranem słychać jak męczy się i drapie łapkami. Ociera się o ścianę z cegły. Co dziwnego, drapie się tylko po mordce i pod pachą. Jakiś czas temu odbarwiła mu sie łapka, wet stwierdził że na coś ustał i sączy mu sie krew między błoną palcową. Trwa to juz ok rok i nadal łapka jest odbarwiona, liże ją sobie. Znikąd pomocy, wydaje mi sie że moze skóra mu sie tam łuszczy a wcale na nic nie ustał bo nie kulał. Przesyłam zdjęcia, jutro znowu jadę do weterynarza ale martwie sie, ze kolejny raz zostane bez jakiejkolwiek formy leczenia.
Czy ktoś naprowadzi mnie na jakikolwiek ślad choroby na z jaką zmaga się mój Rafi ?
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • mamtrzykotyidwa Re: Świąd ? ciągłe drapanie - zdjęcia. 11.11.20, 19:47
      Czy ja dobrze widzę, że są znaczne zaczerwienienia skóry wokół pyszczka?
      Jakie badania miał na alergię, że twierdzisz, że alergii nie ma? Zajmuję się alergią od prawie 30 lat i nie znam badań, które mogłyby alergie wykluczyć, bo takie badania nie istnieją. A takie zaczerwienione wargi jak najbardziej mogą być skutkiem alergii. Jeśli psu poza tym nic nie jest, nie ma problemów z układem pokarmowym, nie wypada mu nadmiernie sierść, nie ma kaszlu, rozwolnień wymiotów, nie choruje na nerki, odbyt nie jest zaczerwieniony, i ma uszy w całkowitym porządku, to być może jest to alergia kontaktowa. Czy pies gryzie jakieś zabawki, albo inne rzeczy? Zabrałabym to wszystko na miesiąc i obserwowała. A miska z czego jest? Najbezpieczniejsza jest szklana, porcelanowa, Metalowa może uczulać, czy pod pachą nie ma kontaktu z metalową sprzączka od szelek na przykład? Może to być także wina uczulenia na jedzenie, ale wtedy raczej powinny być też inne objawy - sprawdź w jakim stanie jest odbyt, czy też jest taki czerwony.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka