Dodaj do ulubionych

zACZNIJMY JESZCZE RAZ

21.09.09, 15:05
Chcę kupić pieska w typie rasy shih tzu
Czy w związku z tym ze to nie będzie rasowy pies to jest zagrożenie
chorobą parawirozą i innymi chorobami jak to w takim wypadku wygląda
jak w takim razie mam się nim zajmować.Jak psem shih tzu czy jak
zwykłym kundelkiem bo tez jest bardzo ważne
Obserwuj wątek
      • maluszek.2 Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 15:33
        to co mogę zrobić
        Czy mogę iść do weterynarza i zaszczepić piska jeszcze raz ale
        mówiąc lekarzowi ze nie mam takiej pewności a jak piesek był
        szczepiony to nic mu sie nie stanie jak jeszce raz będzie
        zaszczepiony? kiedy pierwszy raz mogę wyjść na dwór i na jak długo
        • tenshii Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 15:37
          Trzeba powiedzieć weterynarzowi, że pies jest z niepewnego źródła i nie wiesz czy był szczepiony.

Na dwór można wyjść już po 2 szczepieniu ale tylko na siku i to najlepiej w miejsce nie uczęszczane przez psy.

Najlepiej wychodzić po 3 szczepieniu
        • pierozek_monika Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 15:49
          słuchaj, a co zrobisz, jak mimo wszystko piesek i tak umrze?
          do kogo się zwrócisz po zwrot pieniędzy?

zabezpiecz się, spisz umowę kupna - sprzedaży.

nie możesz go zaszczepić jeszcze raz - bo go zabijesz. Pies aby był szczepiony
          musi być odrobaczony i ZDROWY. Jak nie będzie zdrowy, bo już gdzieś złapał to
          parwo, to go zabijesz szczepionką. Bo jego system immunologiczny walczy z
          chorobą, jest osłabiony a Ty mu dorzucasz do pieca.

Na początku idziesz mówisz: mam psa któy nie wiadomo czy był czy nie był
          szczepiony. A może i był. Wet najpierw odrobacza i daje surowicę. A potem, po
          jakimś czasie szczepi. Pierwszy raz - zależnie od sytuacji w twojej okolicy - i
          zależnie od zastosowanego kalendarza szczepień - może to być po 2 tygodnie po 2
          lub 3 szczepieniu. Zależy.
          Między każdym szczepieniem jest odstęp- ale nie pamiętam już ile, mój najmłodszy
          pies ma już 3 lata i normalnie nie pamiętam.
          Wszystko Ci powie dokładnie weterynarz.

Nie patrz na pieniądze zaoszczędzone - może się okazać że wydasz furę wydasz na
          leczenie takiego psa. Wiem coś o tym. Mój kundelek kosztował 250 zł. Leczenie
          chorej łapki to są tysiące złotych. Za 2 tygodnie kolejna operacja.
          • maluszek.2 Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 16:47
            nie będę chciała zwrotu pieniędzy bo to juz moje ryzyko mam nadzieję
            ze kobieta jest uczciwa ...moze to naiwne ale zawsze staram się ufać
            ludziom chociaz niera juz sie na tym zaufaniu przejechałam
            Jak juz będę miała tego mojęgo pseudo shih tzu to zobaczymy mam
            nadzieje ze będzie zdrowy
            dzieki za informację
            • pierozek_monika Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 20:22
              to już jutro, a ty jeszcze tylu rzeczy nie wiesz...
              naprawdę pochopna decyzja - nie popieram tego.

Parwowiroza to jedno a są realne zagrożenia dla twojego dziecka - ot taka
              glizda.... . Bardzo często się to zdarza u nieodrobaczonych psów. Co jeszcze....
              tasiemiec. Dalej: świerzbowce, drożdżaki....

Co z testami na alergię?
                  • tenshii Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 20:33
                    Socjalizacja jest bardzo ważna.
                    Przeczytaj i zapamiętaj:

Na świetny pomysł wpadła Margaret Hughes, która opracowała zasadę ZŁOTEJ 12, której zastosowanie jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju psa. Wg tej zasady, szczeniak w okresie socjalizacji powinien:
                    POZNAĆ 12 RÓŻNYCH POWIERZCHNI
                    np.: drewno, parkiet, dywan, bruk, beton, linoleum, trawa, mokra trawa, ziemia, glina, muł, kałuże, głęboki piasek, w którym zapadaj się łapy, gazety, niespotykane powierzchnie jak stół, krzesło, stół wysypany drobnymi kamyczkami itp.

POBAWIĆ SIĘ 12. RÓŻNYMI PRZEDMIOTAMI
                    np.: pluszowe zabawki, duże i małe piłki, twarde zabawki, dźwięczące zabawki, drewniane przedmioty, papier lub karton, pojemniki na mleko, sok, jogurty, rzeczy metalowe, klucze, itp.

POZNAĆ 12 RÓŻNYCH MIEJSC
                    np.: podwórko (codziennie), domy innych osób, podwórko szkolne, jezioro, staw, rzeka, łąka, łódka, piwnica, winda, samochód, poruszający się samochód, garaż, pralnia, kenel, gabinet weterynarza i salon psi (tylko, żeby powiedzieć cześć i kupa smaczków), itp.

POZNAĆ I POBAWIĆ SIĘ Z 12 RÓŻNYMI OSOBAMI (WYŁĄCZAJĄC RODZINĘ)
                    np.: dzieci, dorośli (głownie mężczyźni), staruszkowie, ludzie na wózkach, przechodnie, ludzie z laska, o kulach, w kapeluszach, habitach, okularach słonecznych, z parasolami itp.

POZNAĆ 12 RÓŻNYCH ODGŁOSÓW
                    (przy hałasie, trzeba zwrócić uwagę na komfort psychiczny szczeniaka): otwieranie drzwi garażu, dzwonek do drzwi, bawiące się dzieci, plączące, krzyczące dziecko, ciężarówki, motocykle, deskorolki, pralka, odkurzacz, zmywarka, wózki w sklepie, motorówka, klaskanie, głośne śpiewanie, spadający garnek, rżenie koni, odkurzacz, przeprowadzka, przyjęcie urodzinowe, itp.

POZNAĆ 12 SZYBKO PORUSZAJĄCYCH SIĘ PRZEDMIOTÓW
                    np.: deskorolki, rolki, rowery, motocykle, samochody, biegnący ludzie, koty, wiewiórki, konie, krowy, skutery, dzieci grające w piłkę, biegnące dzieci, itp.

POZNAĆ 12 RÓŻNYCH WYZWAŃ
                    wchodzenie na, z, w i wokół pudla kartonowego, przechodzenie przez kartonowy tunel, chodzenie po schodach, pokonywanie przeszkód, gra w chowam i szukam, chodzenie przez drzwi, po schodach, elektrycznie otwierane drzwi windy, parasol, balony, skoki przez pnie, kłody, kąpiel, itp.

BYĆ TRZYMANYM PRZEZ WŁAŚCICIELA I RODZINĘ 12 RAZY W TYGODNIU
                    np. pod pachą (jak piłkę), za klatkę piersiową, za głowę, pomiędzy nogami właściciela, jak dziecko, trzymanie na podłodze w pobliżu właściciela, zaglądanie do uszu, w zęby, pomiędzy palce, sprawdzanie temperatury, itp.

POZNAĆ JEDZENIE Z 12 RÓŻNYCH POJEMNIKÓW
                    np.: trzęsąca się miska (kula), metalowe pudełko, papier, filiżanka, kubek, blacha do ciasta, patelnia, plastyk, kong, snackball, bustercube, bluzka, torebka papierowa, itp.

POZNAĆ JEDZENIE W 12 RÓŻNYCH MIEJSCACH
                    podwórko, kuchnia, klatka, piwnica, pralnia, łazienka, dom znajomych, samochód, boisko szkolne, pod parasolem, itp.

ZOSTAWAĆ SAMEMU 12 RAZY W TYGODNIU
                    z dala od rodziny i innych zwierząt (5-45 minut)

POZNAĆ 12 RÓŻNYCH OBROŻY I SMYCZY W 12 RÓŻNYCH MIEJSCACH
                    np. halti, kaganiec metalowy, skórzany, obroża parciana, skórzana, łańcuszkowa, szeroka, pół zaciskowa, szelki, smycz długa, krótka, łańcuszek, lina itp.
              • maluszek.2 Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 20:36
                przeprazam nie rozumiem ..co juz jutro
                Jak pójde do weterynarza to odrobaczy pieska a świerzbowce znam bo
                miałam kota i on miał je w uszach zapytałam lekarza i on mi wszystko
                wytłumaczył e przy zaschowaniu ostrożności i higieny można
                ograniczyć
                wiem juz dużo o opiece nadshih tzu chociaż niekturerzeczy mnie
                przerażaja np czyszczenie uszek
                Wiem jedno jak juz go będe miała to napewno będę zadawała wielę
                pytań i mam nadzieję ze mogę liczyć na tych co juz mają te pieski
                • pierozek_monika Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 21:10
                  myślałam, że już jutro odbierasz psa.

Będziesz nas pytała o rady potem, ale my już teraz ci radzimy :(
                  i nie słuchasz.

Pomyśl nad zakupem.
                  Kup tam, gdzie pies jest szanowany a nie wykorzystywany. Nie daj się nabić w
                  butelkę. Odłóż, kup na raty, ale kup u zaufanego hodowcy (wysil się i poszukaj
                  dobrej hodowli, nie idź na łatwiznę licząc na szczęście, że właśnie tobie się
                  uda, będziesz taka cwana i nie dasz się wykorzystać)
                  Zobacz jak kłamią sprzedawcy psów bez papierów.
                  Mówią, że to jeden miot ukochanej suczki, a jaka jest prawda? Prawdy ci nie
                  powie który to już miot. To modna rasa, jest wielu chętnych, łatwo zarobić.
                  Suczką dopóty dobra, dopóki rodzi.
                  Mówią, że otaczają super opieką. A czym karmią?
                  Popatrz w jakich warunkach żyją psy, czy szczenię jest czyste, nie ma
                  załzawionych oczu, brudnych uszu, czy suka nie jest nadto nerwowa, wystraszona,
                  bo taką cechę z pewnością przekaże dzieciom. Życzę powodzenia w wyuczeniu
                  wrodzonego zachowania.
                  Zobacz jaką kupkę robi szczenię, może będziesz mieć okazję. I nie wierz jeśli
                  powie to ta osoba, że to z nerwów.
                  nie wiem jak cię jeszcze nakierować, żebyś kupiła tak, abyś nie żałowała decyzji
                  kiedyś, jak zrozumiesz :(
                  • maluszek.2 Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 21:36
                    Posłuchajcie ja naprawdę wiem ze macie rację i pewnie jezeli było by
                    mnie na to stać kupiła bym pieska z rodowodem z zaufanej hodowli.
                    Znam ludzi kturzy właśnie tak kupili pieska wydali kasę a potem
                    piesek był chorowity i tak dalej
                    wspominałam juz wcześniej moi rodzice mają jamniczkę ma teraz 9 lat
                    nie jest rodowodowa nie choruje na nic biega jest radosnym kochanym
                    pieskiem miała dwa razy sczeniaki z którmi tez nic sie nie
                    dzieje ....proszę nie męczcie juz mnie specjalnie założyłam noy
                    wątek zeby juz nie ciągnąć tego tematu bo robiło sie nie miło a
                    przecież nie o to chodzi
                    • tenshii Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 21:41
                      Pies nie jest artykułem pierwszej potrzeby.
                      To co wydasz na karmienie i opiekę zdrowotną szczeniaka przez pierwsze pół roku starczy akurat na to, żeby doskładać do psa z pewnego źródła.
                      Ale to czeanie, musisz psa mieć już teraz w tej chwili ;)
                      • maluszek.2 Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 21:50
                        nie nie muszę mogę go mieć za dwa trzy rok i po tym co ty dzisiaj
                        usłyszałam moze to być piesek ze schroniska nie shih tzu ale to i
                        tak nie zmieni mojego zdania
                        tak masz rację pies nie jest artykułem pierwszej potrzeby i w
                        momencie kiedy wiedziałam ze nie jestem na niego gotowa to go nie
                        miałm teraz dojrzałam do decyzji posiadania psa
                        • rianka Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 21:56
                          Wiesz co...? Jesteś snobką, która chce się pokazywać z "rasowym" psem
                          jak najniższym kosztem. Przez takich jak ty, schroniska pękają w
                          szwach, a my musimy później je stamtąd wyciągać. Niestety,
                          dostrzegasz jedynie czubek własnego nosa i nic więcej... Wpisz w
                          google "shih tzu w schronisku" i jeszcze raz zastanów się czy chcesz
                          świadomie dokładać do tego pieca :/
                          EOT
                    • rianka Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 21:44
                      Kiedy nam leży na sercu dobro wszystkich psów, więc nie wymagaj od
                      nas akceptacji dla tego co masz zamiar zrobić... Większość z nas na
                      co dzień spotyka się z psim nieszczęściem. Spójrz na TEN wątek i wyciągnij wnioski.
                      A co zrobisz, gdy pies ciężko zachoruje? Trzeba będzie zdecydować się
                      na kosztowną operację itd? Też będziesz oszczędzać? Możesz kupić Peta
                      (psa nierokującego wystawowo) po okazyjnej cenie, dogadać się z
                      hodowcą i spłacać psa na raty... Wystarczy chcieć.
                      • maluszek.2 Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 22:01
                        Rianka odpowiem ci co zrobię pójde do weterynarza który mnie juz zna
                        bo lecył rok mojego kota niestety kotek odszedł wiec pójde i będę
                        robić wszystko co trzeba i nie będzię szkoda mi pieniędzy jezeli
                        będziepotrzebna operacja to ja zrobię jezeli będą potrzebne lekarswa
                        to je zakupię jezeli będzie trzeba wstawac co dwie godziny i karmić
                        to rówierz będę wstawać
                        Co do PetÓw to mam parę pytań gdzie je znalężdz ja mieszkam w
                        warszawie i jak szukałam info to nigdze nic takiego nie znalażłam
                        jezeli znasz jakąś hodowlę dobrą z tak.ą możliwością to proszę o
                        informację
                        • tenshii Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 22:08
                          Zadzwoń to Związku Kynologicznego.
                          Powiedz, że szukasz tańszego pieska z rodowodem.
                          Że może być nawet PET.
                          Oni Ci wszystko powiedzą.
                          Po psa warto przejechać choćby cały kraj bo w koncu będzie towarzyszem na bardzo wiele lat.
                          A to do czego prowadzi niekontrolowany rozród psów:
                          www.dogomania.pl/forum/f28/shih-tzu-dwa-pieski-ofiary-ludzkiej-glupoty-bezmyslnosci-okrucienstwa-146659/
                          • maluszek.2 Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 22:18
                            poproszę o numer do zk
                            to co zobaczyłam i przeczytałam to naprawdę straszne ale nie każdy
                            człowiek jest taki jak łaściciele tych psiaczków ale to naprawdę
                            wstrząsające ze można zrobić coś takiego
                            • tenshii Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 22:23
                              www.zkwp.pl/zg/
                              Ja nie mówię, że Ty tak zrobisz.
                              Ale do tego właśnie prowadzi rozmnażanie psów na akord, hurtowo.
                              Jak każdy będzie rozmnażał psy ot tak sobie, nikt nie będzie ich szanował.
                              Jak ktoś wyda na psa 700 zł to lżej mu przychodzi brak szacnunku dla takiego psa.
                              Nie chodzi mi tutaj o Tobie.
                              Ale póki ludzie będą sprzedawać psy w typie rasy ot tak, póty będą je kupywać ludzie nie mający serca, chcący się pochwalić, uważający że pies to pies i nie wymaga opieki.
                              Kupując psy w typie rasy również dokładasz swoje 5 groszy to tego rocederu.
                              Popyt rodzi podaż
                        • rianka Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 22:13
                          Czy 1200 zł to też wg Ciebie dużo za rasowego psa???
                          allegro.pl/item742002632_shih_tzu_super_mini_rodowodowy_piesek.html

Zapytaj o możliwość spłacenia na raty, negocjuj cenę... Ale musisz
                          zrobić dobre wrażenie.
    • gitmajonezxdd Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 15:13
      Zacznijmy.
      Najlepiej kupić pieska z zaufanych hodowli. Oczywiście każdym psem
      trzeba opiekować sie bardzo dobrze. Czy kundelek czy rasowy.
      PS. Jeżeli chcesz mieć 100 % pewność, iż twój ST jest rasowy to kup
      rodowodowego.
    • pierozek_monika Re: zACZNIJMY JESZCZE RAZ 21.09.09, 15:19
      zagrożenie parvovirozą nie wynika z rasowości bądź nie, a z źródła pochodzenia.
      Jeśli nie kupujesz z legalnej hodowli którą obowiązuje regulamin może się
      zdarzyć, że kupisz psa nieodpowiednio zaszczepionego, albo wcale nie
      zaszczepionego (wpis i pieczątka weterynarza w książeczce neistety nie stanowi
      dowodu, przekonali się o tym liczni nabywcy chorych szczeniąt ze znanej
      pseudohodowli pod Warszawą)
      Powiedzmy, że kupujesz z legalnego źródła, zarejestrowanej hodowli (czyli
      rasowego psa), ale na twoim terytorium gdzie mieszkasz panuje parvoviroza a Ty
      nie przestrzegasz kwarantanny poszczepiennej i wychodzisz z psem na trawnik pod
      blokiem, gdzie sikają wszystkie okoliczne psy, to twój pies zachoruje i będzie
      to twoja wina a nie hodowcy.
      To chyba jedno wyjaśnione :)
      Powiedzmy, że nie posłuchałaś i kupiłaś jednak u kogoś, kto ci powiedział, że on
      ma czyste rasowe pieski i są zaszczepione (a tak naprawdę tak np. nie będzie,
      bardzo rzadko kiedy, ale czasami tak naprawdę jest że pani Kazia dopuściła swoją
      Czikę i bardzo dbała o szczenięta odrobaczając i szczepiąc, ale pewności nie ma
      żadnej). No więc masz psa z niepewnego źródła. Idziesz iod razu z nim do weta,
      on ustala program szczepień, zazwyczaj w takim wypadku daje psu najpierw
      surowicę a dopiero po jakimś czasie szczepi, no i kwarantanna się przedłuża a ty
      od początku obserwujesz psa, czy jest zdrowy. Może będzie.)
      No więc tyle różni się opieka. No i potem się jeszcze różni, że jak coś będziesz
      chciała wiedzieć o pielęgnacji, wychowaniu, żywieniu, to pytasz na forum, bo
      nawet jeśli dostaniesz odpowiedź na pytania od tej osoby, od której kupiłaś, to
      nie znaczy, że będą to informacje wartościowe, ba - zdarza się, że szkodliwe.
      Pod wieloma względami opieka jest taka sama dla wszystkich psów, przecież
      dlatego można kupić lektury o szczeniętach bez specyfikowania rasy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka