Dodaj do ulubionych

Świerzbowiec

08.02.03, 13:26
Moja 3-miesięczna kotka ma świerzbowca w uszach. Jak leczy się tę chorobę?
Czy leczenie trwa długo? Kicia się nie drapie, w uszkach ma trochę brązowej
wydzieliny.
Dziękuję za odpowiedź.
Carina
Obserwuj wątek
    • adam.pietron Re: Świerzbowiec 14.02.03, 19:14
      Leczenie świerzbowca polega na stosowaniu do przewodu słuchowego i małżowiny
      kropel zawierających lek przeciw pasożytniczy – jest kilka rodzajów kropli
      przeciwświerzbowcowych.,
      Co do długości leczenia ja zazwyczaj staram się utrzymywać kurację przez około
      4 tygodnie – to zazwyczaj wystarcza.
      Oczywiście nie należy zapominać o toalecie i codziennym usuwaniu czarnych
      łusek z ucha, najlepiej olejem parafinowym lub oliwka – ale tylko z małżowiny
      i wejścia do przewodu słuchowego – sami nie grzebcie dalej.
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka