Dodaj do ulubionych

Pies obgryza ściany

08.12.07, 13:15
Moja półroczna goldenka obgryza ściany. Nie zawsze ale czasami ją coś najdzie, wtedy kładzie sie i chrup chrup.
Nie robi tego gdy jest sama więc to nie kwetia samotności i nudy.
Dostaje karmę PURINA DOG CHOW dla szczeniaków duzych ras. Raz dziennie dostaje coś gotowanego - kaszę, ryż + mięso kurczaka albo wołowina i roszkę warzyw. Dolewamy małą łyżeczkę oleju bo inaczej ma trudności z kupką.
Codziennie dostaje 3 witaminki. Ich skład:
białko - 1.00%, tłuszcz - 3.20%, błonnik - 4.40%, popiół - 79,5%, wapń - 28,9%
Od czasu do czasu dajemy jej wapniowane kości i uszy.

Czy to obgryzanie ścian może być kwestią braku wapnia? jak ewentualnie można ten poziom wyrównać?
Obserwuj wątek
    • nusiekpusiek Re: Pies obgryza ściany 08.12.07, 15:13
      Moja psina ma dwa miesiące i też obgryza ściany. Malowanie
      przewidziałam po świętach ;))
      Przyznaję, że niczego jej nie brakuje... poza ścianami. Z tym, że
      ona także podwija dywany - bo już doszła, że każdy dywan ma drugą
      stronę - i obgryza nalepki, które się jeszcze ostały. Tak
      generalnie, to wszystko by obgryzła. Ostatnio wyje do kwiatków,
      które wiszą pod sufitem. Pozdrawiam.
    • avasawaszkiewicz Re: Pies obgryza ściany 09.12.07, 12:38
      Jeśli dajesz taką karmę powinnaś w ogóle odstawić owe witaminki gdyż w tej
      karmie jest to wszystko (a nawet więcej) i nie ma sensu ich podawać a nawet
      można srodze zaszkodzić! Szczególnie dotyczy to goldenów, które niestety mają
      różne predyspozycje rasowe do problemów związanych z układem szkieletowym i nie
      ma co dodatkowo pobudzać ich do wzrostu.
      To pierwsza kwestia.
      Druga jest taka, że w związku z podawaną karmą a tym bardziej jeszcze tymi
      dodatkami na pewno pies nie ma niedoboru wapnia więc raczej podejrzewam, że owa
      ściana jest: wspaniała do chrupania, wydaje fajne dźwięki, jest stabilna więc
      nie trzeba się z nią męczyć by ją utrzymać, do tego jest pod ręką - czy raczej
      powinnam powiedzieć pod zębami, fantastycznie skrzypi, całkiem nieźle smakuje,
      robi dobrze na swędzące zęby - choć uwaga na pewno je NISZCZY! no i jak się ją
      gryzie wszyscy zwracają uwagę. Ponieważ psy są niszczycielami nie zastanawiamy
      się nigdy dlaczego gryzą nogi od krzeseł czy kapcie ale jak ścianę od razu
      alarm. Ale te czasy już minęły zwłaszcza gdy na rynku pojawiły się tak dobre
      karmy, mamy też większą wiedzę o naszych pupilach no i pod dostatkiem różności
      nawet u nas w lodówkach więc psy są raczej karmione dobrze i nie ma już potrzeby
      jak kiedyś dodawać łyżkę Ca w proszku jak kiedyś.
      Pozdrawiam - Ava
      • eva_gw Re: Pies obgryza ściany 09.12.07, 23:58
        trochę jednak mam wątpliwości, czy w Purina Dog Chow jest
        faktycznie "wszystko" - to jest raczej karma bazująca na białku
        roślinnym, a nie zwierzęcym, raczej bliżej jej tzw niższej półce
        karm...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka