Dodaj do ulubionych

problemy u baseta

01.09.08, 11:01
witam mam 6 letniego baseta,który od jakiegoś czasu ma na "łokciach"
mocno zrogowaciałą skórę na której są widoczne małe wągry a po ich
naduszeniu "wylatuje" taka zbita ropa z krwią i zaczeło to teraz
nieładnie pachnieć.Co to może być nasz weterynarz twierdzi,że jest
to po prostu od leżenia na betonie i nic z tym nie robi Jak mam mu
pomóc, czy to faktycznie "tylko" od leżenia na betonie czy coś
gorszego? Proszę o radę z góry dziękuję i pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • avasawaszkiewicz Re: problemy u baseta 01.09.08, 12:56
      Owszem u tych psów szczególnie ale nie tylko u nich takie modzele - czyli
      odleżyny (kalafiorowate, różowe odciski) w okolicach łokcia po obydwu stronach
      to raczej norma. Powstają w wyniku ciągłego opierania się psa o ziemię tzn gdy
      pies chce wstać łokcie są na pierwszy ogień podpórkami. Stąd z czasem sierść
      zupełnie się wyciera i powstają takie "skorupy skórne". Jest to normalne
      aczkolwiek są to miejsca dość predelekcyjne do powstania mikro urazów a także i
      zakażeń jeśli pies nie ma stałego miejsca leżenia i dość często wstaje choćby z
      betonu. Może wówczas dojść zakażenia co zdecydowanie komplikuje sprawę. W tej
      sytuacji jeśli coś cieknie z modzeli ma się kilka możliwości.
      1) jak to zwykle bywa nic nie robić poczekać aż się samo zagoi co jeśli to tylko
      skaleczenie - rozumiem, że Twój lekarz prowadzący wybrał tę wersję
      2)można podać osłonowo antybiotyk i dezynfekować zmianę omijając jej
      podrażnienia (nie wyciskać, nie dawać psu tego lizać)
      3) wziąć wymaz z modzeli aby sprawdzić, czy nie ma tam jakiegoś zakażenia
      Na pewno niezależnie od tego powinnaś zakazać psu lizać tę okolicę i sama jej
      nie podrażniać. Nie pozwalaj mu kłaść się i wstawać z betonu raczej proszę mu
      organizować miękkie podłoże.
      Takie miejsca goją się dość ciężko z racji ciągłego podrażniania dlatego tak
      ważne jest aby jak najszybciej wdrożyć odpowiednie kroki ułatwiając jak
      najszybsze wygojenie.
      Pozdrawiam - Ava

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka