Dodaj do ulubionych

Hamulce lotnicze

IP: *.aster.pl 06.04.11, 15:29
Witam, interesuje mnie temat hamulców lotniczych, chodzi mi konkretnie o hamulce kół, budowę, działanie itp. Niestety internet milczy na ten temat, jeśli mógłby ktoś zarzucić tytułem książki lub artykułem w czasopiśmie, jakimś linkiem czy czymkolwiek w tym temacie byłbym wdzięczny
Obserwuj wątek
    • Gość: saturn5 Re: Hamulce lotnicze IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 07.04.11, 04:19
      Jesli spodziewasz sie jakis technicznych rysunkow lub schematow to raczej zapomnij to znalezc na interencie - jest to wysoce specjalistyczna dziedzina. Nie wiem o jakie zasady dzialania ci chodzi - a jak niby dzialaja hamulce w twoim samochodzie - najczesciej sterowane hydraulicznie (787 ma elektryczne) i maja oczywiscie ABS jak wiele drozszych aut. Czasami mozna natknac sie natomiast na pewne dyskusje na temat zalet stalowych lub weglowych okladek w hamulcach lotniczych i taki 3 stronicowy artykul jest tutaj:

www.aviationweek.com/aw/generic/story_generic.jsp?channel=om&id=news/om/2010/07/01/OM_07_01_2010_p40-232807.xml&headline=null&next=0
      • Gość: buka Re: Hamulce lotnicze IP: *.aster.pl 12.04.11, 19:15
        dzięki za linka. Ano widzisz, zasada wszędzie jest taka sama - odebrać energię obracającemu się kołu, ale z tego co wiem, w liniowcach np. mamy wiele tarcz pomiędzy którymi znajdują się klocki hamulcowe w postaci kolejnych tarcz, więc jest to jednak troche inna konstrukcja niż hamulce samochodowe.
    • crannmer Dowcip miesiaca 08.04.11, 23:57
      Gość portalu: buka napisał(a):
      > internet milczy na ten temat,

Dowcip miesiaca.
      Wrzucasz w gugla haslo np.

aircraft braking systems

i dostajesz kupe materialow na wiele dlugich wieczorow. W tekstach, przekrojach, schematach...
        • crannmer Frajera szukasz? 12.04.11, 20:30
          I na powaznie oczekujesz, leniuszku, ze ktos za ciebie z wiekszosci smieci wyciagnie interesujace materialy i odrobi prace domowa?

Wlasne prace domowe odrabiaj sobie sam, robaczku. Moze sie przy okazji czegos nauczysz. I to nie tylko w temacie.
          • Gość: buka Re: Frajera szukasz? IP: *.aster.pl 13.04.11, 21:06
            aby dojść do interesującej informacji w internecie, trzeba przeczekać ujadanie psów nic nie wnoszących do tematu. Ty mnie wyzywaj, a kolega wyżej podał linka, ja mu podziękowałem, tak to powinno wyglądać. A jak nie masz nic do powiedzenia, to na przyszłość oszczędź sobie pisania a nam czytania głupot.
    • majas.wa Re: Hamulce lotnicze 11.04.11, 00:17
      A tak wogóle to dlaczego to i akurat to Cię interesuje ???
      Doszkalanie???
      Przytoczę znany w środowisku wpis załogi ATR znanego przewoźnika:
      Brak hamulców kół przednich.
      Mechanik odpisał:
      W ATR nie ma instalacji podhamowania kół przedniego podwozia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka