iwona_woz 22.12.12, 11:54 Duzo mam pisze na forach, ze nie czuly skurczy tylko bol w krzyzu. Jak pojechaly na IP to sie okazalo ze rodza. Jak poznac ten bol w krzyzu, mnie czesto w ciazy boli w krzyzu ale mysle ze to z innego powodu? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
katarzynaoles Re: Pani Kasiu 22.12.12, 23:34 Przede wszystkim da się to rozpoznać po szyjce macicy, więc najlepiej już w ciaży zacząć ją badać, zeby potem łatwo było określić, czy się zmienia wskutek skurczów. Rozumiem jednak, że wiele kobiet ma opór przed samobadaniem (choć według mnie czas oczekiwania na dziecko wydaje się bardzo dobrym czasem, żeby przełamywać takie opory) i dlatego radziłabym sprawdzać, czy "ból w krzyżu" powoduje rytmiczne twardnienie macicy. Jeśli tak jest to trzeba jeszcze sprawdzić, czy skurcze są dłuższe niż 30 sekund, bo bez tego to raczej nie należy oczekiwać szybkiego postępu porodu. Myślę, że nie będzie Pani miała kłopotu z rozpoznaniem porodu, bo jednak skurcze różnią się od bólu kręgosłupa. Pozdrawiam serdecznie :) Odpowiedz Link Zgłoś